Linka 199

Zdroj: zpravyextra.cz

nejčastější zdroje článků

Ceny a výroba jatečních prasat klesly, výroba mléka se zvýšila, cena je nižší

PRAHA / Ve 3. čtvrtletí 2015 dosáhla výroba masa 111 474 tun (meziročně -2,0 %), z toho bylo vyrobeno 16 330 tun (+2,6 %) hovězího a telecího, 55 263 tun (-5,0 %) vepřového a 39 831 tun (+0,6 %) drůbežího. Mlékárny nakoupily od tuzemských producentů 612 411 tis. litrů mléka (+2,8 %). Ceny zemědělských výrobců The post Ceny a výroba jatečních prasat klesly, výroba mléka se zvýšila, cena je nižší appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

FAEI: Většina Čechů tají před svým partnerem některá větší vydání

PRAHA / Většina Čechů tají před svým partnerem některá větší vydání. Vyplývá to z výsledků ankety, jejíž výsledky zpracoval Finanční a ekonomický institut (FAEI). K tomu, že má před svým partnerem ve finančních záležitostech tajnosti, se přiznalo 58 % účastníků ankety. Zbývajících 42 % svému partnerovi větší finanční výdaj nikdy nezatajilo. Podobnou problematikou se zabýval The post FAEI: Většina Čechů tají před svým partnerem některá větší vydání appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Soukromníci.cz: Kontrolní hlášení je další ránou do zubů podnikatelům

PRAHA / Další rána do zubů živnostníkům a malým a středním podnikům. Tak vypadá zákon zavádějící s účinností od ledna příštího roku povinnost kontrolních hlášení daně z přidané hodnoty. Strana soukromníků České republiky si nechala zpracovat právní analýzu, z které vyplývá, že tento zákon je pravděpodobně v rozporu s právy garantovanými ústavou. „Připravili jsme proto The post Soukromníci.cz: Kontrolní hlášení je další ránou do zubů podnikatelům appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Visa Europe spojila síly s ČSOB. Od 1. října tak mohou klienti žádat o bezkontaktní karty Visa

PRAHA / Dva významní hráči na trhu s finančními službami se dohodli na spolupráci. Platební asociace Visa Europe a jedna z největších bank v České republice ČSOB tak začaly od začátku října nabízet bezkontaktní karty Visa. „Objemy plateb bezkontaktními kartami u obchodníků na českém trhu dosáhly k září 2015 již 60 procent z celkového objemu The post Visa Europe spojila síly s ČSOB. Od 1. října tak mohou klienti žádat o bezkontaktní karty Visa appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Odborné vzdělávání v zemědělství jsou předražené, odhalil to evropský audit

PRAHA / Špatné postupy řízení v členských státech a nedostatečný dohled ze strany Evropské komise v programech odborného vzdělávání a poradenství v zemědělství, lesnictví a hospodářství venkova zjistil ve svém auditu Evropský účetní dvůr. Na tuto skutečnost upozornil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který je členem europarlamentního rozpočtového a kontrolního výboru. Podle europoslance Tomáše Zdechovského z The post Odborné vzdělávání v zemědělství jsou předražené, odhalil to evropský audit appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Manželství – má v dnešní době ještě smysl? A kolik stojí nevěra?

Institut manželství má svoji největší slávu pravděpodobně za sebou, každý rok se bere stále méně párů. Proč už pro nás nemá manželský slib takovou váhu? Nebo už jsme zapomněli na to, jaké benefity manželství skýtá? Část populace zastává názor, že svatba je dnes pouze přežitek z dob dávno minulých, a tak preferuje žít na psí knížku. The post Manželství – má v dnešní době ještě smysl? A kolik stojí nevěra? appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Zabezpečení hranic EU není dostatečné, Česko zajímají peníze, které Řecko dostalo na ochranu

PRAHA / Finanční prostředky, které dostalo Řecko na ochranu vnějších hranic Evropské unie, zřejmě nebyly využity dobře, tedy transparentně a efektivně. Na jednání Výboru pro evropské záležitosti českého Senátu to ve středu 14. října v Praze prohlásil premiér Bohuslav Sobotka. Podle slov Sobotky se Česká republika bude ptát na osud těchto peněz. Předseda vlády připustil, ... The post Zabezpečení hranic EU není dostatečné, Česko zajímají peníze, které Řecko dostalo na ochranu appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Vláda schválila novinky. Odškodnění po pracovním úrazu a nemoci z povolání vzroste

PRAHA / Nové nařízení vlády o odškodňování bolesti a ztížení společenského uplatnění způsobené pracovním úrazem nebo nemocí z povolání, připravilo Ministerstvo zdravotnictví v součinnosti s Ministerstvem práce a sociálních věcí. Jeho smyslem je stanovit pravidla pro odškodňování v rámci pracovně-právních vztahů. „Potřebujeme takový systém odškodňování, který bude dostatečně reflektovat praxi a vývoj lékařské vědy. Toto ... The post Vláda schválila novinky. Odškodnění po pracovním úrazu a nemoci z povolání vzroste appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Ministr Němeček: Centralizovaným nákupem energií jsme ušetřili 100 milionů

PRAHA / Ministerstvo zdravotnictví nakoupilo koncem září na Českomoravské komoditní burze Kladno energie na rok 2016. Centralizovaným nákupem pro celý rezort se tak podařilo snížit náklady na elektřinu a zemní plyn pro příští rok o téměř 100 milionů korun. „Odebíráme energie za nejnižší možné ceny na trhu. Stejný efekt z toho mají nejen velké nemocnice, ... The post Ministr Němeček: Centralizovaným nákupem energií jsme ušetřili 100 milionů appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

MPSV: Jak to bude s důchody od ledna 2016?

PRAHA / Mezi veřejností na internetu a sociálních sítích kolují nepřesné a zavádějící informace týkající se výpočtu zákonné valorizace důchodů od ledna 2016. Ministerstvo práce a sociálních věcí se proto rozhodlo zveřejnit podrobný přehled, jak a proč byly důchody dle zákona o důchodovém pojištění spočteny. Ve zprávách zpochybňujících výpočet valorizace je sice správně uváděno obecně ... The post MPSV: Jak to bude s důchody od ledna 2016? appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Rekordní prodej budovy na náměstí Republiky vynesl 790 milionů korun

PRAHA / Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve středu 30. září prodal ve veřejné dražbě za 790 milionů korun administrativně komerční areál budov na náměstí Republiky v Praze. ​„Dnešní prodej areálu na náměstí Republiky považuji za zcela mimořádný úspěch. Jedná se o rekordní částku z prodeje nemovitostí za celou historii našeho úřadu. ... The post Rekordní prodej budovy na náměstí Republiky vynesl 790 milionů korun appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Vodafone musí změnit smlouvy! Milionová pokuta pro Vodafone za agresivní obchodní praktiku platí

PRAHA / Rozhodnutí o udělení pokuty společnosti Vodafone Czech Republic a.s. za agresivní obchodní praktiku je pravomocné. Vodafone musí zaplatit pokutu 1 milion korun a do 60 dnů odstranit ze všech svých smluv závadná ustanovení týkající se automatické aktivace služby „Data nad rámec balíčku“. Vyplývá to z rozhodnutí o rozkladu, který Vodafone proti květnovému rozhodnutí ... The post Vodafone musí změnit smlouvy! Milionová pokuta pro Vodafone za agresivní obchodní praktiku platí appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Inspektoři z ČOI zjistili, že pohřební služby šidí a klamou pozůstalé

PRAHA / Výsledky kontrol provedených v období od 1. dubna do 30. června 2015 v provozovnách pohřebních služeb potvrdily správnost rozhodnutí pokračovat v této kontrolní akci i ve 3. čtvrtletí. Přestože se ve většině případů nejednalo o závažná porušení, zjistili inspektoři nedostatky v téměř 45 % kontrol. Nejčastěji porušovali prodávající povinnosti stanovené zákonem o ochraně ... The post Inspektoři z ČOI zjistili, že pohřební služby šidí a klamou pozůstalé appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Cena ropy podražila, naopak zlato zlevňuje

PRAHA / Cena ropy v pátek 25. září již druhý den po sobě posílila. Směrem nahoru cenu ropy posunulo posílení amerického akciového trhu a snížení počtu ropných vrtů v USA, přestože pokles těžby ropy byl nejméně výrazný za čtyři týdny. Zlato v pátek zlevnilo. Růst ceny ropy však brzdilo oslabení čínské ekonomiky, která byla motorem ... The post Cena ropy podražila, naopak zlato zlevňuje appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Seznamte se s mužem, který položil na lopatky jednu z největších společností světa Volkswagen

USA / Šedivé vlasy a modré džíny, nic nenapovídá tomu, že tento 45 letý inženýr dokázal položit na lopatky jednu z nejsilnějších společností na světě – Volkswagen. Odkryl podvody s emisemi. Daniel Carder je členem malého výzkumného týmu na West Virginia University, kde v rámci studie za 50 000 dolarů našli něco, co se ukázalo ... The post Seznamte se s mužem, který položil na lopatky jednu z největších společností světa Volkswagen appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Podvod s emisemi: Seznam vozidel s problémovým motorem

PRAHA / Auta s problémovými motory jezdí i po evropských silnicích. Server ZprávyExtra.cz zjistil aktuální seznam vozidel s problémovými motory. Německý ministr dopravy Alexander Dobrindt oficiálně oznámil, že Volkswagen manipuloval s měřeními emisí nejen v USA, ale i v Evropě. Jsou to modely, které se orientačně vyráběly v letech 2009 až 2014. V této chvíli ... The post Podvod s emisemi: Seznam vozidel s problémovým motorem appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Obchod s drogami se přesunul na internet. V EU ročně umře přes pět tisíc lidí

BRUSEL – PRAHA / Ročně umře přes pět tisíc lidí v Evropské unii v důsledku užívání drog. Zároveň dochází k rozmachu trhu s novými psychoaktivními látkami. Za rok 2014 došlo k hlášení 101 nových látek. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) poukazuje na vzrůstající význam internetu při distribuci i výrobě drog a množství konopí ve společnosti. „V ... The post Obchod s drogami se přesunul na internet. V EU ročně umře přes pět tisíc lidí appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Česká republika splňuje všechna kritéria pro přijetí eura

PRAHA / Česká republika splňuje všechna ekonomická kritéria pro bezproblémové přijetí eura. Vyplývá to z aktuální analýzy Výzkumné služby Evropského parlamentu, na které jako první upozornil lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský. „Ekonomické ukazatele říkají, že česká ekonomika je v dobré kondici. Tím, že jsme od roku 2004 členem Evropské unie, zavázali jsme se v přístupové smlouvě k přijetí této společné ... The post Česká republika splňuje všechna kritéria pro přijetí eura appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Největší šanci na zaměstnání na zkrácený úvazek mají uklízečky a číšníci

PRAHA / Skoro jedna třetina Čechů hledajících práci shání zaměstnání na částečný úvazek. Ale má smůlu: tuzemští zaměstnavatelé takové pozice nabízejí jen sporadicky. Podle inzertního webu a novin Annonce mají největší šanci dostat zkrácený úvazek číšníci, uklízečky, prodavačky a řidiči. „ Tři z deseti lidí hledajících práci by upřednostnili spíše zaměstnání se zkrácenou pracovní dobou. ... The post Největší šanci na zaměstnání na zkrácený úvazek mají uklízečky a číšníci appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Automobilka Volkswagen přiznává podvod s emisemi, hrozí několika miliardová pokuta

USA / Volkswagen přiznal podvody s emisemi v USA, za které bude muset automobilka pravděpodobně zaplatit několika miliardovou pokutu. Německý koncern VW nařídil vnější vyšetřování. Americký federální Úřad pro ochranu životního prostředí (EPA) obvinil Volkswagen, že se záměrně snažil obejít zákony na zlepšení kvality ovzduší. „Přiznali jsme to EPA. Je to pravda. Aktivně spolupracujeme s ... The post Automobilka Volkswagen přiznává podvod s emisemi, hrozí několika miliardová pokuta appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Vláda schválila pro důchodce 900 korun. Dostanou je v únoru jednorázově

PRAHA / Ministerstvo práce a sociálních věcí pracuje na návrhu důstojné valorizace penzí v roce 2016 pro bezmála tři miliony důchodců. Koalice se dohodla na navýšení jednorázového příspěvku každému důchodci o 900 korun. Kvůli nízkému růstu spotřebitelských cen a reálných mezd, na základě kterého by se podle platné legislativy zvýšily důchody pro příští rok o ... The post Vláda schválila pro důchodce 900 korun. Dostanou je v únoru jednorázově appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Nemocnice ve Vrchlabí neošetří pacienty VZP. Pojišťovna VZP dluží miliony

VRCHLABÍ / Česko-německá horská nemocnice Krkonoše s.r.o. od 21.září zastavuje plánované operace a vyšetření u pojištěnců VZP. VZP dluží nemocnici ve Vrchlabí více než 20 mil. Kč za prokázanou zdravotní péči. VZP svým jednáním ohrožuje poskytování zdravotní péče pro 35 tisíc stálých obyvatel regionu a 50 tisíc návštěvníků Krkonoš. Tento fakt je obzvláště nebezpečný před ... The post Nemocnice ve Vrchlabí neošetří pacienty VZP. Pojišťovna VZP dluží miliony appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Uprchlická krize: Imigranti ohrožují nákladní dopravu. Problémy hlásí kamionová doprava

PRAHA / Aktuální vlna uprchlíků, mířících do evropských zemí, činí problémy při dopravě zásilek. Podle údajů společnosti Smartex se potíže vyskytují zejména v kamionové dopravě. Naopak letecké dopravy se tato záležitost netýká. Nákladní doprava se s nelegálními uprchlíky setkává běžně. V posledních měsících, díky současné uprchlické vlně, se tak děje ve větší míře, a to nejen na místech, ... The post Uprchlická krize: Imigranti ohrožují nákladní dopravu. Problémy hlásí kamionová doprava appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Vláda zvýší platy státních zaměstanců a zdravotníků od 1. listopadu o 3 procenta

PRAHA / Vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) zvýší od 1. listopadu letošního roku o 3 % tarifní platy zaměstnanců, kteří jsou placeni ze státního rozpočtu, navýšení se bude týkat i zdravotníků, hasičů, policistů a vojáků. V úterý o tom informoval web Vlády ČR. „K navýšení dojde například u hasičů, policistů, vojáků, pracovníků v kultuře nebo například ... The post Vláda zvýší platy státních zaměstanců a zdravotníků od 1. listopadu o 3 procenta appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Přehled webů, kde lze legálně sázet. Ministerstvo zveřejnilo seznam

PRAHA / Ministerstvo financí v pondělí 14. září v dopoledních hodinách zveřejnilo seznam webů, kde lze legálně sázet a hrát karetní hry. Ostatní weby, které nefigurují v níže uvedeném seznamu webů, nejsou podle ministerstva financí legální a na internetu působí nezákonně. Přehled webových adres, na kterých provozovatelé loterií a jiných podobných her, kteří jsou držiteli ... The post Přehled webů, kde lze legálně sázet. Ministerstvo zveřejnilo seznam appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Česká obchodní inspekce varuje před neúplnou reklamou na spotřebitelské úvěry

PRAHA / Další kontroly České obchodní inspekce prokázaly přetrvávající nedostatky v plnění povinností, vyplývajících poskytovatelům a zprostředkovatelům úvěrů ze zákona o spotřebitelském úvěru. Ve 2. čtvrtletí 2015 bylo ukončeno celkem 64 kontrol, zaměřených na dodržování tohoto zákona. Ve více než polovině z nich byly zjištěny nedostatky a zákon o spotřebitelském úvěru porušila plná třetina kontrolovaných subjektů. ... The post Česká obchodní inspekce varuje před neúplnou reklamou na spotřebitelské úvěry appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Kouření zabijí každou hodinu dva lidi. VZP chce přidávat na odvykání kuřákům až 2500 korun

PRAHA / Každou hodinu zemřou v Česku dva lidé kvůli nemocem způsobeným kouřením. Celkem je kouření v tuzemsku příčinou každého pátého úmrtí. Průzkumy ukazují, že z úhrnného počtu více než dvou milionů českých a moravských kuřáků by jich 1,7 milionu raději nekouřilo a 1 milion se každý rok pokouší přestat. VZP se nyní rozhodla kuřákům ... The post Kouření zabijí každou hodinu dva lidi. VZP chce přidávat na odvykání kuřákům až 2500 korun appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Dotace kraje ve výši téměř 9,3 milionu korun zamíří do sociální oblasti. I do Klokánku

Ve čtvrtek 10. září na jednání krajské rady se rozhodlo o další podpoře aktivit v sociální oblasti. V rámci podpory nejrůznějších sdružení a organizací v sociální sféře radní doporučili zastupitelstvu schválit dotace ve výši téměř 9,3 milionu korun, v rámci kterých nechybí ani podpora brněnského Klokánku. „Na mimořádném srpnovém zastupitelstvu jsme rozdělili dodatečnou dotaci ministerstva ... The post Dotace kraje ve výši téměř 9,3 milionu korun zamíří do sociální oblasti. I do Klokánku appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Jděte si za svou vysněnou prací!

Posledních několik let či desítek let prožíváte každý všední den stejný ranní rituál. Budík zvoní pokaždé ve stejný čas, hladový žaludek krmíte stejnou snídaní a ve stejný čas opouštíte domov a odcházíte do stále stejné práce, která vás stejně nenaplňuje. Většině jedinců tento zažitý režim nevadí, protože si na něj již zvykli a co spíš, ... The post Jděte si za svou vysněnou prací! appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Pět tipů, jak ušetřit až 70 procent nákladů za topení

Prázdniny utekly jako voda a s nimi i teplé letní dny, kdy jsme si užívali do sytosti sluníčka. S přicházejícím podzimem musíme obměnit nejen svůj šatník, ale především bychom se měli zaměřit na náš domov a zajistit, aby nám zbytečně neunikalo teplo. Stačí jen pár dobrých tipů, jak minimalizovat tepelné ztráty, a můžete svůj účet za ... The post Pět tipů, jak ušetřit až 70 procent nákladů za topení appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Průzkum: Až polovina domácností vyhazuje jídlo. Jídlem plýtvá generace mladých

ČESKO / Vyhazovat jídlo je běžné pro polovinu Čechů, nejčastějším důvodem je pocit, že jsou potraviny zkažené. Celá třetina tuzemských domácností likviduje potraviny nejméně jedenkrát týdně. Mezigenerační srovnání ukazuje, že třetina lidí starších 45 let nevyhazuje jídlo nikdy, stejný přístup má však jen 13 % respondentů do 29 let. Dobrou zprávou je, že se naprostá ... The post Průzkum: Až polovina domácností vyhazuje jídlo. Jídlem plýtvá generace mladých appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Tankujeme stále levněji, ceny pohonných hmot i nadále klesají

PRAHA / Ceny pohonných hmot klesaly i poslední prázdninový týden. Ceny benzinu a motorové nafty se tak snižovaly už sedmý týden za sebou. Vyplývá to z dat společnosti CCS, cena Naturalu 95 zlevnila o 38 haléřů na průměrných 32,04 korun za litr, motorovou naftu je možno nyní koupit i za Nafta 29,86 korun. Jako vždy ... The post Tankujeme stále levněji, ceny pohonných hmot i nadále klesají appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Školní výbavu pro školáky pro nový školní rok chtějí rodiče pořídit do 2500 korun

PRAHA / Celých 78 % rodičů věří, že vybavení svých dětí pro nový školní rok pořídí do 2500 Kč. Naproti tomu 12 % předpokládá, že budou potřebovat dvojnásobnou částku. Vyplývá to z výsledků ankety, v níž hlasovali respondenti na stránkách na stránkách našeho ekonomického portálu a jejíž výsledky zpracoval Finanční a ekonomický institut (FAEI). Samozřejmě ... The post Školní výbavu pro školáky pro nový školní rok chtějí rodiče pořídit do 2500 korun appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Finanční správa bude jednat o kompromisu a zachování služeb se starosty 23 obcí

PRAHA / Ve středu 26. srpna jednala koaliční rada vlády o návrhu rušení 23 územních pracovišť finančních úřadů. Generální ředitel Finanční správy přišel na jednání s kompromisním řešením, že zajistí dostupnost služeb finančního úřadu pro občany po celý rok v úřední dny, v pondělí a ve středu. Místo poskytování těchto služeb bude územním pracovištěm finančního ... The post Finanční správa bude jednat o kompromisu a zachování služeb se starosty 23 obcí appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

dTest: Služby spojené s nájmem bytu – co musí pronajímatel nezbytně zajistit?

PRAHA / Ve smlouvě o nájmu bytu by neměla chybět informace o tom, jaké konkrétní služby bude pronajímatel nájemci zajišťovat. Ať už však nájemní smlouva ujednání o službách obsahuje, či nikoli, některé služby jsou podle zákona nezbytné a pronajímatel má povinnost je nájemci ve skutečnosti zajistit. Které služby to jsou? „Zákon výslovně stanovuje, že nezbytnými ... The post dTest: Služby spojené s nájmem bytu – co musí pronajímatel nezbytně zajistit? appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

FAEI: Nejnižší hodinová mzda v pohostinství

PRAHA / Zhruba 44 % respondentů ankety uspořádané Finančním a ekonomickým institutem (FAEI) by se spokojilo s hodinovou mzdou nejméně 250 Kč. Pro stejný počet by pak byla přijatelná mzda 150 Kč. Přibližně každý desátý účastník ankety se svěřil, že by nepracoval za mzdu nižší než 350 Kč/hod. Výsledky ankety korespondují se statistikou Českého statistického úřadu, ... The post FAEI: Nejnižší hodinová mzda v pohostinství appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) žádá zastavení výkupu pozemků Zdeňka Bakaly

PRAHA / Ministr financí Andrej Babiš v reakci na nově odhalené informace, že průmyslová zóna Nad Barborou by měla být vybudována na pozemcích vlastněných společností Zdeňka Bakaly, požádal o zařazení návrhu na zrušení usnesení vlády o průmyslové zóně Nad Barborou na program jednání vlády. Premiér Bohuslav Sobotka tento bod na jednání vlády nezařadil a navrhl ... The post Ministr financí Andrej Babiš (ANO) žádá zastavení výkupu pozemků Zdeňka Bakaly appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Stevardi a letušky Českých aerolinií budou od středy 26. srpna stávkovat. Důvodem je snižování platů

PRAHA / Stevardi a letušky Českých aerolinií vstoupí od středy 26. srpna do stávky, která bude trvat do 28. srpna. Důvodem je snižování platů, které ČSA prosadila v letošním roce. Informovala o tom předsedkyně odborové organizace posádek letadel ČSA Petra Posová. Základní odborová organizace posádek letadel ČSA a. s. po 10 měsících neúspěšného jednání o ... The post Stevardi a letušky Českých aerolinií budou od středy 26. srpna stávkovat. Důvodem je snižování platů appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Sbory dobrovolných hasičů dostanou více peněz na vybavení i opravu zbrojnic

ČESKO / Vláda ČR na svém zasedání dne 20. srpna řešila problémy, se kterými se potýkají sbory dobrovolných hasičů. Soupis s možnými řešeními připravilo Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru. Podnětem k vytvoření materiálu byly návrhy, které zazněly v rámci diskuse při pracovním setkání ministra vnitra a předsedy vlády se zástupci dobrovolných hasičů 6. června 2015. ... The post Sbory dobrovolných hasičů dostanou více peněz na vybavení i opravu zbrojnic appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Finanční správa: Blíží se zajímavé dražby nemovitostí, přehled

PRAHA / Kromě často zmiňovaných dražeb osobních vozidel nebo jiných movitých věcí pořádá Finanční správa ČR i dražby nemovitostí. Nyní se například zájemcům naskýtá jedinečná příležitost vydražit celou zemědělskou farmu nebo rekreační chatu s bazénem. Teletník, kravín, velkokapacitní seník, kryté hnojiště, dílna, výkrmna býků, kotelna, sýpka, garáže… Provoz zemědělské farmy vyžaduje mnoho budov a prostoru ... The post Finanční správa: Blíží se zajímavé dražby nemovitostí, přehled appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Minimální mzda se od ledna 2016 zvedne o 700 korun na 9900 korun

PRAHA / Minimální mzda se od ledna 2016 zvedne o 700 korun na 9900 korun. O nárůstu minimální mzdy bezmála 10 procent rozhodla vláda ve čtvrtek 20. srpna. Stoupne i minimální mzda pro zdravotně postižené, která se navýší o 1300 korun na 9300 korun. Podle odborů je navýšení minimální mzdy malé, zaměstnavatelé zase říkají, že ... The post Minimální mzda se od ledna 2016 zvedne o 700 korun na 9900 korun appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Listonoška.cz začíná bořit zažité zvyklosti firem a chce ovládnout trh se zasíláním hromadné pošty

ČESKO / Český projekt Listonoška.cz začíná bořit zažité zvyklosti firem a chce ovládnout trh se zasíláním hromadné pošty – obchodního psaní, pomocí nové aplikace, která umožní odeslat directmailovou kampaň třeba i asistentce. Když dnes chcete oslovit potenciální zákazníky napřímo, máte několik možností – získat e-mail se souhlasem, kontaktovat je telefonicky nebo poslat dopis. Té poslední ... The post Listonoška.cz začíná bořit zažité zvyklosti firem a chce ovládnout trh se zasíláním hromadné pošty appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Pokusy na zvířatech aneb Jak trpí nevinné oběti lidských rozmarů?

Každý z nás měl jistě alespoň jednou za život domácího mazlíčka, ať už psa, kočku, morče nebo křečka. Podle odhadů žije v každé druhé domácnosti (v ČR) nějaké zvíře, které má status člena rodiny. Zvířata jednoduše milujeme a přijde nám zcela normální si s nimi povídat, nechat je spát v posteli, brát s sebou na dovolenou a strachovat se o ... The post Pokusy na zvířatech aneb Jak trpí nevinné oběti lidských rozmarů? appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Policejní prezident Tomáš Tuhý bojoval za rozpočet Policie ČR

PRAHA / Policejní prezident brig. gen. Tomáš Tuhý se zúčastnil jednání o posílení rozpočtu Policie ČR na rok 2016. Důležitá schůzka ministra financí a ministra vnitra se uskutečnila ve středu 12. srpna v dopoledních hodinách. Policejní prezident se zasazoval zejména o rozpočtové oblasti, které Policii ČR s ohledem na aktuálně stanovené rozpočtové limity na rok ... The post Policejní prezident Tomáš Tuhý bojoval za rozpočet Policie ČR appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Podniky vykázaly v loňském roce o 13 % vyšší zisk! Řekněte si o vyšší plat

ČESKO / Česká ekonomika i trh práce znovu ožívá. Podniky vykázaly v loňském roce o 13 % vyšší zisk než v roce předcházejícím, ale na platech si zaměstnanci polepšili jen o 2 %. Také nárůst poptávky po zaměstnancích je zřejmý již od poloviny roku 2014. Firmy se potýkají s problémy v náboru zaměstnanců, jsou ochotné ... The post Podniky vykázaly v loňském roce o 13 % vyšší zisk! Řekněte si o vyšší plat appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Zlevnily potraviny, nealko nápoje a oděvy. Levnější ceny zpomalily inflaci

ČESKO / V obchodech na počátku letošních prázdnin klesly spotřebitelské ceny, o proti měsíci červen o 0,1%. V červenci 2015 tak meziročně inflace má zpomalující tendenci, zpomalila na 0,5%, je tedy o 0,3 procentního bodu níže než v měsíci červen. Podle informací, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ) nejvíce zlevnily potraviny a nealkoho nápoje. Zlevnila ... The post Zlevnily potraviny, nealko nápoje a oděvy. Levnější ceny zpomalily inflaci appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Benzin a nafta v ČR opět zlevnily. Kde natankujete nejdražší pohonné hmoty?

ČESKO / Pohonné hmoty v České republice opět zlevňují. Opět se také výrazněji propadla cena nafty než benzinu. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 v předešlém týdnu klesla o tři haléře na rovných 33 korun za litr a cena nafty o 26 haléřů na 31,19 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která vývoj cen ... The post Benzin a nafta v ČR opět zlevnily. Kde natankujete nejdražší pohonné hmoty? appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Penze nebo investice v Karibiku: Dominikánská republika

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA / Dominikánská republika je jednou z nejoblíbenějších exotických destinací nejen mezi turisty, ale i pro zahraniční penzisty a investory. Deník Huffington Post sestavil žebříček pěti nejlepších míst, v němž vedle ekonomických faktorů zohledňuje i bezpečnost, klima a vztah místních k cizincům. Na tomto prestižním seznamu se umístila také Dominikánská republika. Dominikánská republika je ... The post Penze nebo investice v Karibiku: Dominikánská republika appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Minimální mzda by v příštím roce mohla stoupnout na 9900,- korun

PRAHA / V příštím roce by mohla opět stoupnout minimální mzda. Rozhodnutí je na vládě, ale ministerstvo práce a sociálních věcí navrhuje, aby minimální mzda vzrostla o sedm set korun, tedy na 9900,- korun. Z ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) míří na vládu návrh, aby minimální mzda znovu vzrostla. Naposledy ji vláda zvýšila počátkem ... The post Minimální mzda by v příštím roce mohla stoupnout na 9900,- korun appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Podle průzkumu veřejného mínění jsme spokojený národ! Souhlasíte s tím?

PRAHA / Téměř dvě třetiny Čechů jsou spokojeny se svým životem. Spokojenější jsou lidé s vyšším příjmem a také ti, kteří žijí s partnerem. Oproti roku 2014 míra spokojenosti nepatrně klesla, v uplynulých letech má ale rostoucí tendenci. Se svým životem je podle průzkumu spokojeno 62 % lidí, přičemž 12 % je jich spokojeno velmi. ... The post Podle průzkumu veřejného mínění jsme spokojený národ! Souhlasíte s tím? appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

České průmyslové zdravotní pojišťovně dalo důvěru 36 tisíc nových pojištěnců

PRAHA / Výsledkem dlouhodobého zlepšování poskytovaných služeb pojištěncům, vysoké úrovně vzájemné komunikace a seriózních vztahů se zdravotnickými zařízeními je stálý zájem občanů České republiky o pojištění u České průmyslové zdravotní pojišťovny. V období od 1. července 2014 do 30. června 2015 se nově zaregistrovalo u České průmyslové zdravotní pojišťovny 36 tisíc nových pojištěnců, což je ... The post České průmyslové zdravotní pojišťovně dalo důvěru 36 tisíc nových pojištěnců appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Brambory a další zelenina letos výrazně podraží, důvodem je extrémní sucho

ČESKO / Brambory a další zelenina v letošním roce výrazně podraží. A to až o desítky procent. Podle odborníků za to může extrémně suché léto. Nedostatek srážek ale trápí i pěstitele ze sousedních států. A kvůli tomu českým spotřebitelům pravděpodobně zeleninu nezlevní ani brambory a zelenina z dovozu. Vyprahlá pole českých a moravských zemědělců. Sluneční ... The post Brambory a další zelenina letos výrazně podraží, důvodem je extrémní sucho appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Česku se daří. Předpověď letošního růstu je již 3,9 procenta

PRAHA / Nárůst ekonomiky v prvním čtvrtletí 2015 o 4,0 % meziročně vede ministerstvo financí ČR k revizi makroekonomické prognózy reálného růstu pro rok 2015 z 2,7 % na 3,9 %. Reálný HDP se v 1. čtvrtletí vlivem jednorázových faktorů podstatně zvýšil. Tento mimořádný růst byl dán přírůstkem zásob, kde hrály roli zejména dva faktory: ... The post Česku se daří. Předpověď letošního růstu je již 3,9 procenta appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Platy státních zaměstnanců příští rok porostou. Nejvíce dostanou přidáno politici!

PRAHA / Platy státních zaměstnanců v roce 2016 porostou. Učitelé, policisté, zdravotní sestry, lékaři a policisté dostanou navíc tři procenta, státní úředníci pět, soudci devět. A politici? Příští rok si přilepší o čtrnáct procent! Dráždí odboráře i obyčejné lidi. Příští rok vzrostou platy lidí, kteří jsou placeni státem. A kdo dostane nejvíce? Politici! Ti si ... The post Platy státních zaměstnanců příští rok porostou. Nejvíce dostanou přidáno politici! appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Polovina výrobků nemá správný energetický štítek, prokázala kontrola prodejen s elektronikou

ČESKO / Polovina výrobků v evropských obchodech s elektronikou nemá správný energetický štítek, prokázala rozsáhlá kontrola prodejen, kterou v první polovině roku 2015 provádělo konsorcium partnerů projektu MarketWatch. Partneři navštívili 20 prodejen v České republice a celkem 243 obchodů v 11 zemích EU a zkontrolovali přítomnost energetických štítků na více než 30 000 produktech. „Jeden ... The post Polovina výrobků nemá správný energetický štítek, prokázala kontrola prodejen s elektronikou appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Tato plastová hračka může vašemu dítěti ublížit, varuje Česká obchodní inspekce!

PRAHA / Žlutá chlupatá jo-jo koule s nosem z plastové kuličky je sice pro děti lákavou hračkou, ale je také hodně nebezpečná! Česká obchodní inspekce (ČOI) upozornila, že plastová jo-jo koule může způsobit dušení dětí. Není to ale jediný výrobek, který je podle České obchodní inspekce pro děti nebezpečný. Vaše dítě může být z tého ... The post Tato plastová hračka může vašemu dítěti ublížit, varuje Česká obchodní inspekce! appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Sedm let stačilo spedičním společnostem ke konsolidaci trhu s nákladní dopravou

PRAHA / Globální ekonomická krize v roce 2008 nastartovala významné změny na trhu s nákladní dopravou. Firmy začaly více přemýšlet o přepravě svého zboží. Hledaly nové alternativy, jak přepravovat levněji. Zintenzivnila se cenová válka a kurýrní společnosti musely jít s cenou dolů. Nedostatečné konkurenční prostředí dalo vyniknout spedičním společnostem zabývajícím se přepravou zboží na míru. Celosvětoví dopravci ... The post Sedm let stačilo spedičním společnostem ke konsolidaci trhu s nákladní dopravou appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Poplatek za ČT i když nemáte televizi! Navrhuje to generální ředitel České televize Petr Dvořák

PRAHA / Koncesionářské poplatky budou pravděpodobně v budoucnu platit i lidé, kteří nemají nebo nevlastní televizi či rádio. Navrhuje to generální ředitel České televize Petr Dvořák s tím, že stále více lidí sleduje televizní vysílání a poslouchá rádio prostřednictvím internetu. „Způsob, který dnes máme, opomíjí, že existuje čím dál větší skupina diváků, která sice sleduje ... The post Poplatek za ČT i když nemáte televizi! Navrhuje to generální ředitel České televize Petr Dvořák appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Stát rozdává v rámci programu Zelená úsporám miliony. Nechte si opravit byt nebo panelák

ČESKO / Až deset milionů korun mohou jednotliví žadatelé získat v rámci programu Nová zelená úsporám. Lze je použít třeba na výměnu oken, zateplení fasád či výměnu neekologických zdrojů tepla za ekologičtější. Bohužel většina bytových domů v České republice stále čeká na rekonstrukci. Vládní program Zelená úsporám podporoval doposud majitele rodinných domů. Jeho další kolo ... The post Stát rozdává v rámci programu Zelená úsporám miliony. Nechte si opravit byt nebo panelák appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Klesla cena zlata: Zlato je nejlevnější za posledních pět let

PRAHA / O čtyři procenta se v pondělí 20. července propadla cena zlata, a zlato je tak nejlevnější od května roku 2010. Mohou za to spekulativní prodeje velkého množství zlata na čínském trhu i předpokládané zvyšování úrokových sazeb v USA. Kromě zlata klesá také cena platiny i palladia. Hned potom, co na šanghajské burze zlata ... The post Klesla cena zlata: Zlato je nejlevnější za posledních pět let appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Systém pražské elektronické karty Opencard postihl výpadek

PRAHA / Výpadek části systému pražské elektronické karty Opencard přiměl v pondělí 20. července v ranních hodinách Operátora Opencard k omezení služeb zákaznického centra ve Škodově paláci. „Na rychlém odstranění problému intenzivně pracujeme,“ uvedl předseda představenstva městské společnosti Ondřej Felix. Zákaznické centrum v Jungmannově ulici bylo dočasně uzavřeno, jeho pracovníci v současnosti přijímají pouze vyplněné ... The post Systém pražské elektronické karty Opencard postihl výpadek appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Stát si došlápne na kriminálníky! V plánu zabavení majetku, těm kteří nevysvětlí příjmy

ČESKO / Stát by mohl v budoucnu zabavit majetek zločinci, který nedokáže vysvětlit, jak peníze získal. Stát si tak chce došlápnout na kriminálníky, kteří mají obrovský majetek a oficiálně nízké příjmy. Chystaná sankce by mohla být přímo součástí rozsudku. Podobně to funguje i v jiných státech Evropské unie. Ministerstvo spravedlnosti plánuje novinku začlenit do připravované ... The post Stát si došlápne na kriminálníky! V plánu zabavení majetku, těm kteří nevysvětlí příjmy appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Když se chce, tak zpeněžit se dá naprosto všechno, třeba i jméno Václava Havla

PRAHA / Zahraničí udiveně zvedá obočí nad požadavkem zaplatit poplatek za přejmenování náměstí v přístavním izraelském městě Haifě. Jaké bylo udivení izraelského velvyslance, když dostal dopis z nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97 s výzvou na uhrazení poplatku za použití jména Václava Havla. Totéž potkalo města, která umístila lavičky Václava Havla. V rámci údajné ... The post Když se chce, tak zpeněžit se dá naprosto všechno, třeba i jméno Václava Havla appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

ČSÚ: Úroda obilovin a řepky bude dobrá, výnosy nepřekonají loňský rekordní rok

PRAHA / Letošní sklizeň základních obilovin a řepky bude podle prvních odhadů nižší než v loňském roce, který byl rokem rekordním. Uvedl to v pondělí 13. července Český statistický úřad (ČSÚ). Úroda obilovin by se měla snížit o 14,1 procenta na 6,815 miliónu tun. Očekávaná sklizeň základních obilovin (bez kukuřice na zrno) 6 815 tis. ... The post ČSÚ: Úroda obilovin a řepky bude dobrá, výnosy nepřekonají loňský rekordní rok appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Dotace ve výši 300 miliónů korun z balíku pro program Nová zelená úsporám rozebrána za tři dny

PRAHA / Ministerstvo životního prostředí navýšilo balík pro program Nová zelená úsporám o dalších 300 milionů korun, zájemců o dotace například na zateplování rodinných domů je obrovský. Dotace ve výši 300 miliónů korun byla rozebrána za tři dny. Od začátku už z programu Nová zelená úsporám bylo vyčerpáno 600 milionů korun, tento týden pak ministerstvo ... The post Dotace ve výši 300 miliónů korun z balíku pro program Nová zelená úsporám rozebrána za tři dny appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Plynové kotle podraží díky nové evropské směrnici

PRAHA / Od konce září si budou muset lidé při nákupu nového plynového kotle sáhnout hlouběji do kapsy. Levnější, nekondenzační varianta kotle bude zakázána evropskou směrnicí a kondenzační kotle jsou dražší, a navíc jsou při jejich instalaci nutné nákladnější stavební úpravy. Informace poskytl veletrhu FOR THERM internetový portál pro stavebnictví, technická zařízení budov a úspory ... The post Plynové kotle podraží díky nové evropské směrnici appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Poslanci kývli, krabička cigaret v příštím roce zdraží o další 3 až 4 koruny

PRAHA / Kuřáky překvapí v příštím roce zdražování cigaret. Na vládní návrh, který zvýší spotřební daň u cigaret a dalších tabákových výrobků a v příštím roce zdraží krabičku cigaret o tři až čtyři koruny, kývli při prvním čtení zákona poslanci. V dalších dvou letech krabička cigaret podraží další korunu až dvě. Zákon posoudí rozpočtový výbor ... The post Poslanci kývli, krabička cigaret v příštím roce zdraží o další 3 až 4 koruny appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Česko může čerpat 70 miliard na zaměstnanost a sociální začleňování z Evropského sociálního fondu

PRAHA / Operační program Zaměstnanost (OPZ), jehož řídicím orgánem je Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, navazuje na Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost. Jeho prostřednictvím budou – stejně jako v minulosti – podpořeny aktivity vedoucí ke zvýšení zaměstnanosti a adaptability zaměstnanců, dále k integraci sociálně vyloučených skupin do společnosti a v neposlední řadě ke ... The post Česko může čerpat 70 miliard na zaměstnanost a sociální začleňování z Evropského sociálního fondu appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Loterijní společnost Sazka uvažuje o odchodu z Česka. Stát plánuje zvýšení loterijní daně

PRAHA / Kvůli projednávané novela zákona o loterijní dani zvažuje odchod z České republiky loterijní společnost Sazka. Loterijní daň by se mohla zvýšit o pět procentních bodů na 25 procent. Informovala o tom ve středu 8. července TV Nova. Odchodem loterijní společnosti Sazka z České republiky by stát přišel o 1,4 miliardy korun na daních ... The post Loterijní společnost Sazka uvažuje o odchodu z Česka. Stát plánuje zvýšení loterijní daně appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Máte rádi zmrzlinu? Výrobci zmrzlinu šidí! Místo smetany je v nich laciný olej!

PRAHA / Ve vedrech, které nyní venku panují, se každý určitě moc rád osvěží. Mnoho z nás si kupuje například zmrzlinu. Časopis dTest se zaměřil na vanilkové a tvarohové nanuky a podle výsledků většina vanilkových trpí hlavně tím, že mají velké množství kokosového oleje. Sedmnáct vanilkových a pět tvarohových nanuků si vzal pod drobnohled časopis ... The post Máte rádi zmrzlinu? Výrobci zmrzlinu šidí! Místo smetany je v nich laciný olej! appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Sliby chyby: Mnozí pražští zastupitelé nejsou u majetkových přiznání transparentní

PRAHA / Trojkoalice a ČSSD a stávající koalice hnutí ANO šla s heslem „Zprůhlednit a otevřít fungování pražského magistrátu,“ do vedení pražského magistrátu. Zásady transparentnosti v případě vyplňování údajů o svých příjmech a majetku ale mnozí zastupitelé nedrží. Pokud by někdo očekával, že v roce 2015 budou prohlášení zastupitelů v rámci etických kodexů dostupné veřejně ... The post Sliby chyby: Mnozí pražští zastupitelé nejsou u majetkových přiznání transparentní appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Pojišťovna VZP rostla v prvním pololetí o 28 %

PRAHA / Pojišťovna VZP, a. s. za letošní první pololetí vykázala meziroční růst předepsaného pojistného o 28,38 %. Celková produkce za prvních šest měsíců roku dosáhla 170 milionů korun. PVZP rostla ve všech stěžejních produktech jako je cestovní pojištění, zdravotní pojištění cizinců, úrazové pojištění, pojištění podnikatelských rizik včetně pojištění odpovědnosti zdravotnických zařízení a pojištění majetku ... The post Pojišťovna VZP rostla v prvním pololetí o 28 % appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Kdo chtěl ušetřit, dočkal se. Pražská MHD je levnější

PRAHA / Středa 1. července 2015 se stala dnem, kdy se začaly v Praze prodávat levnější kupony na pražskou MHD. Během prvního dne za výrazně lepší cenou vyrazilo skoro 20 tisíc lidí. Od prvního dne prázdnin mohou cestující v Praze jezdit na roční kupony za 3650,- Kč místo původních 4750,- Kč. Zlevněné roční kupony na ... The post Kdo chtěl ušetřit, dočkal se. Pražská MHD je levnější appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

T-Mobile od srpna zdraží některé své služby! Čtěte ještě dnes a ušetřete

PRAHA / T-Mobile od 1. srpna 2015 upraví ceny u některých doplňkových služeb, které byly doposud buď zdarma, nebo je držel na stejné úrovni od roku 2008. Zákazníci si u dvou z nich stále mohou vybrat bezplatnou alternativu. První změnou je cena za tištěnou fakturu – nově bude tato služba stát 29 Kč s DPH ... The post T-Mobile od srpna zdraží některé své služby! Čtěte ještě dnes a ušetřete appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Pobočky České pošty čelí nové konkurenci

ČESKO / Počet podaných dopisů na pobočkách České pošty je meziročně na ústupu a ruku v ruce s tím i počet lidí, kteří poštu fyzicky navštěvují. A navíc se teď stávajícím zákazníkům otevírá možnost, jak na poštu nechodit vůbec. Ve Zlíně vznikl projekt s názvem Listonoška.cz, který lidem umožňuje zřídit poštovní schránku přímo v počítači ... The post Pobočky České pošty čelí nové konkurenci appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

Zdroj: zpravyextra.cz

Ekonomika - Finance - Zprávy - ZprávyExtra.cz

Aktuální ekonomické zpravodajství, novinky z byznysu, financí, burzovní zprávy. Najdete. zde i rozhovory a komentáře, vždy aktuální a nejvýznamější zprávy dne

Štítky: za ve zboží korun všechny české čr radí sportisimo reklamovat

Zdroj: zpravyextra.cz

Zajímavosti - ZprávyExtra.cz

Zajímavosti z celého světa. Kuriozity. reportáže, rozhovory, vyjímečné zprávy, vyjímeční lidé a mnohem více na ZprávyExtra.cz

Štítky: nad kraj let dtest plzeň hektolitrů martina etna dánská martina dánská

Zdroj: zpravyextra.cz

Magazín pro muže - ZprávyExtra.cz

Magazín pro muže. Denně. nové zprávy ze světa mužů, videa a fotogalerie. Vše

Štítky: čtvrtek říjen sněhu vydrží lenka veselá počasí vydrží teplé lenka salátová salátová

Zdroj: zpravyextra.cz

Kontakt - ZprávyExtra.cz

Kontaktní informace zpravodajského serveru ZprávyExtra.cz. Kontakt. na redakci serveru. Adresa. telefon, kontaktní formulář. Pošlete. nám fotografie, video.

Štítky: praha praze v praze neděle jablunkově na frýdecko do paříže muselo v jablunkově na nákladní vlak sportisimo neděli

Zdroj: zpravyextra.cz

O internetovém deníku ZprávyExtra.cz - ZprávyExtra.cz

Velkoformátové internetové médium ZprávyExtra.cz bylo založeno v roce 2013. Zakladatelé. webu jsou Roman Mach a Jiří Berec, kteří se věnují zpravodajství

Štítky: v roce webu několika spuštění mediální zpravodajství rozmístěni prakticky zpravodajského serveru zprávyextra zpravodajského serveru zpravodajského

Zdroj: zpravyextra.cz

Internet - Zprávy - ZprávyExtra.cz

Zpravodajství ze světa počítačových her a videoher. Najdete. u nás recenze, preview, videorecenze, novinky i downloady.

Štítky: sociální září usa facebook google síť listopad android srpen sociální síť

Zdroj: zpravyextra.cz

Rss kanály - ZprávyExtra.cz

RSS kanály zpravodajského serveru ZprávyExtra.cz jsou k dispozici pro všestranné užití. Další. novinky RSS

Štítky: kraj zprávy kanály zpravodajství kopírování nebo určeny pouze šíření rss rss kanálů zpravodajství zprávyextra rss kanály

Zdroj: zpravyextra.cz

Roman Mach - Zpravodajský server ZprávyExtra.cz

Roman MACH - Spoluzakladatel zpravodajského portálu ZprávyExtra.cz, redaktor zpravodajského serveru Události112.cz. Tel.

Štítky: na ano místní organizaci požáru noci v hodoníně hodoníně zrušilo místní organizaci

Zdroj: zpravyextra.cz

Iveta Veselá, Author at Zprávy, ZprávyExtra.cz

Bezpečnostní riziko na pražském Hradě. V Německu došlo k napadení mezi uprchlíky: Při střetech použili nože, tyče, nábytek i. Popadané stromy, výpadky elektřiny,.

Štítky: bylo stále nádraží přepadení kriminalistům se stále v horusicích horusicích kriminalistům se stále kriminalistům se

Zdroj: zpravyextra.cz

Tech - Technika - Novinky - ZprávyExtra.cz

PRAHA / Google se chystá spojit dva své dosavadní projekty do jednoho a sjednotit vývoj operačních systémů Android. Chrome OS se stane součástí Androidu. PRAHA /.

Štítky: výrobce usa iphone trh říjen na trh prodávat android počítače multimediální

Zdroj: zpravyextra.cz

ShowExtra - ZprávyExtra.cz

Bulvár a rychlé zprávy ze společnosti a světa showbusinessu. Celebrity. herci, moderátoři, modelky, zpěvačky. Zprávy

Štítky: lucie karel stal středu ve středu superstar lucie bittalová sinead karel gott gott

Zdroj: zpravyextra.cz

Sport - Sportovní novinky - ZprávyExtra.cz

Zprávy ze sportu, sportovní výsledky z fotbalu, hokeje, tenisu, ... On-line reportáže, rozhovory a mnoho dalšího ze sportu.

Štítky: kraj praha října ligy listopad říjen úterý ac sparta utkání

Zdroj: zpravyextra.cz

Auto - ZprávyExtra.cz

Zpravodajství ze světa aut, autonovinky, poradny, testy aut, novinky z automobilového průmyslu, testy, žebříčky a fotogalerie

Štítky: zpráva září video koncernu aut volkswagen říjen škoda tisková tisková zpráva

Zdroj: zpravyextra.cz

Kultura - ZprávyExtra.cz

Zprávy z kultury a kulturního dění, hudební a filmové novinky, kulturní recenze, výstavy, koncerty a festivaly. Kultura. na ZprávyExtra.cz – aktuální zprávy

Štítky: kraj letech vrací opět do české muzikál turné kaislerová sára sára kaislerová

Zdroj: zpravyextra.cz

Policie Čr pátrá - ZprávyExtra.cz

Celostátní pátrání po pohřešovaných a hledaných osobách. Policie. ČR pátrá, aktuálně hledané osoby na serveru ZprávyExtra.cz

Štítky: který již policie čr policie pátrá pátrá po pátrání po pátrání policie pátrá po pátrá

Zdroj: zpravyextra.cz

Počasí - Zprávy o počasí - ZprávyExtra.cz

Sníh tam ale postupně taje. PRAHA / Období předvánočního pečení se nezadržitelně blíží a řada receptů obsahuje kakao. Jaká je kvalita kakaových prášků.

Štítky: své na poslední listopad zima třetí povodňový na šumavě povodňový stupeň meteorologové varují třetí povodňový stupeň své slovo

Zdroj: zpravyextra.cz

Video Archives | Zprávy, ZprávyExtra.cz

Hvězda světové taneční scény Paul Van Dyk se. SÝRIE / Malí bojovníci jsou nazýváni Lvíčata chalífátu. Malé děti tam učí zabíjet Islámský stát.

Štítky: zprávy proti video velké británii islámský stát policie pátrá v káhiře pátrá po restauraci v

Zdroj: zpravyextra.cz

Cestování - ZprávyExtra.cz

Rubrika Cestování. Informace. z oblasti cestovního ruchu. Rady. kam se vydat nadovolenou. Informace. o dovolené v Česku i v zahraničích destinací

Štítky: za kraj zpráva republika díky listopad srpen tisková tisková zpráva regional

Zdroj: zpravyextra.cz

Volná místa - ZprávyExtra.cz

Zpravodajský portál nabízí spolupráci pro redaktory a fotografy. Zajímá. Vás práce redaktora či fotografa? Nabízíme ideální start Vaší profesionální kariéry

Štítky: či kariéry start vaší znalost redaktora či fotografa či fotografa redaktora či redaktora fotografa

Zdroj: zpravyextra.cz

Počasí v listopadu: Předpověď počasí na příští čtyři týdny...

Česko / Český hydrometeorologický ústav (Čhmú) v sobotu 24. října. zveřejnil výhled počasí na období mezi 26. říjenm. a 22. listopadem. . budou průměrné.

Štítky: průměrné týdny příští čtyři příští čtyři počasí v listopadu příští čtyři týdny počasí na příští na příští čtyři průměrné až

Zdroj: zpravyextra.cz

Týdenní předpověď počasí: Teploty okolo 11 stupňů, koncem týdne...

ČESKO / Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal týdenní předpověď počasí, ve které uvádí. její zadní straně k nám bude proudit, zejména ve vyšších.

Štítky: nejnižší denní nejvyšší teploty zataženo místy nejnižší noční teploty nejnižší noční noční oblačností

Zdroj: zpravyextra.cz

Začátkem září se výrazně ochladí. Přijde výrazný zlom počasí, z...

ČESKO / Podle meteorologů Českou republiku zasáhne ještě několik teplotně vydařených dnů, ale počátkem září dojde k výraznému ochlazení.

Štítky: září léta zlom počasí rovnou výrazný zlom září se léta rovnou se výrazně začátkem září přijde výrazný

Zdroj: zpravyextra.cz

Zahraničí Archives | Zprávy, ZprávyExtra.cz

Ubránit se tělesným choutkám může být velmi obtížná záležitost. ČESKO / Po vcelku teplém podzimu se o své slovo začíná hlásit zima. O víkendu začalo na území.

Štítky: lidí podle video července srpen červenec pussy riot pussy riot tchien

Zdroj: zpravyextra.cz