Linka 199

ŽENA-IN - „Doma. To je jediné místo, kde nám to s Karlem docela klape,“ přiznává Helena

Helena žije se svým partnerem druhý rok. Období, kdy byla šťastná a spokojená, vyměnily pochyby a smutek z toho, jak a kam se jejich vztah vyvíjí.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Jsem superwoman a můj manžel to nedává,“ přiznává Kamila

Ženám bylo kdysi předurčeno starat se o děti a domácnost. Jenže časy se změnily a ženy jsou nyní průbojnější, emancipovanější a akčnější. Škoda, že to ne každý muž u své partnerky vidí rád.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Jedna noc a přátelství byl konec

Na tenký led si stoupnula Eva a její tři přátelé. Strávili společně jednu noc plnou sexu. Druhý den se jejich přátelství nadobro rozpadlo.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Mám skvělou práci, ale ta šéfová?! To je peklo,“ přiznává Martina (31)

Všechno nemusí být vždy růžové. A své o tom ví i jednatřicetiletá Martina, které dělá šéfová z milované práce peklo. Znáte to také?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Tinder mi změnil pohled na lásku...,“ přiznává Eva

Myslíte si, že na vás bude mít vliv randění přes sociální sítě nebo moderní aplikace? Pokud ne, toto je příběh Evy. Ta už na lásku hledí zcela jinak.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Martina udělala obrovský přešlap. Měl by jí manžel odpustit?

Když se Martina vdávala, věřila, že její nastávající je ten pravý, onen princ na bílém koni. Brala si ho z opravdové lásky a těšila se na společný život. Jenže po deseti letech, dvou dětech, se jí do cesty připletl jistý muž. Snažila se jeho kouzlu odolávat, byla přeci manželkou a matkou. Bohužel se zamilovala, ale šťastný konec to nemělo, ba naopak.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - "Sice jsem jeho nádobíčko neviděla, ale stálo to za to!" vypráví Adéla

Při různých oslavách, zvláště těch ryze dámských, nejsou návštěvy sličných mužů odhazující kousky oblečení žádnou výjimkou. Adéla chtěla udělat své kamarádce radost. To ale netušila, co se v osudný večer stane, protože jinak by si to hodně rychle rozmyslela. Pravdou ale zůstává, že překvapení to bylo nečekané.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - "Nerozdýchal, že mou vaginu neviděl jako první," zlobí se Alena

Alena (28) dostala od svého přítele nůž na krk. Buď přestane chodit ke svému gynekologovi, nebo se s ní rozejde.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Nebojte se víc bláznit a netrapte se zbytečně dlouho,“ vzkazuje psychoterapeutka

Co je to duševní zdraví a můžete si být skutečně jisti, zda to vaše je v pořádku? Nejen o tom, jaké psychické potíže řeší Češi nejčastěji, nám v rámci dnešního Mezinárodního dne duševního zdraví pověděla psychoterapeutka Tereza Králíčková.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „To raději obětuji kamarádku!" děsí se Petra

Ty dvě byly nerozlučné kamarádky, teď se ale Petra (36) snaží každému setkání vyhnout. Chrání tak svého malého syna.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - "Tohle dilema bych nikomu nepřála!" pláče Karolína

Stojí před rozhodnutím, které zřejmě zůstane nejtěžším v jejím životě. Ať už se Karolína (31) zvolí jakoukoli cestu, nikdy podle ní nebude ta správná.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Muži ode mne utíkají a můžu si za to sama,“ zlobí se Klára

Najít partnera není pro Kláru (32) problém. Mnohem těžší je udržet si ho. Důvodem k rozchodu přitom bývá stále táž věc.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - 4 věci, které byste s partnerem měla dělat každý den

Život je hektický a jak to tak bývá, naše romantické vztahy jsou tím prvním, které takovým shonem utrpí. Zkuste dělat alespoň tyto čtyři věci každý den, možná i ty povedou k tomu, aby byl váš vztah silný, šťastný a milující. Bez ohledu na to, jak stresující můžou někdy věci být.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Nejde s ním žít, bývalka ho změnila v poslušného ratlíka,“ zlobí se Mirka

Kamarádkám se zdá, že Mirka (42) získala v novém partnerovi dokonalého muže. Proto ji teď mají za blázna, když se snaží jeho návyk z předchozího manželství vymýtit. Ona to už ale nemůže vystát.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - "Manželovu lásku jsem získala zpět radikálním řešením," popisuje Zlata

Říká se, že chlapa nezměníte. Zlatě (47) se to podařilo. Vedla k tomu ale brutální cesta.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Prý mě miluje, ale myslí na rozchod!“ nechápe Naďa

Sotva se Naďa (27) se svým přítelem sestěhovala do jednoho bytu, on už má na papíře plán, jak se bez dohadů rozejít.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Pššššt! Trojka v praxi očima přímých účastnic

Je to vzrušující představa, přibrat další(ho) do party. Jak to ale dopadne, když nezůstane jen u snění? Tyhle ženy už znají realitu a neváhají se o ni s vámi podělit.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Toho si neberte! Pět důvodů, proč si ho (ne)vzít

Milujete ho, je vám s ním dobře a dokáže vás rozesmát? Máte napůl vyhráno! Je tu ale něco, co se vám bude v manželství hodit snad ještě víc.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Dělat ze sebe chudinku ji snad baví,“ stěžuje si na kamarádku Bára

Říká se, že někteří lidé jsou jako „vysavače“ - vysají z vás energii zaživa. Máte okolo sebe takové? Bára ano, její kamarádka Zuzana je v tom prý přeborník.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - "Rozkoš se změnila v utrpení," popisuje mladá žena

Pár desítek minut vzrušení zaplatila Hanka (27) třemi měsíci strachu, jaký do té doby ještě nezažila. Poprvé jí totiž šlo o život.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Velké vánoční neštěstí mělo ten nejlepší konec. Kdo říká, že zázraky neexistují?

Tereza si myslela, že to jsou poslední svátky s jejím partnerem. Jenže se stala jedna událost, která nejen jí převrátila život naruby. Vypadalo to opravdu zle, ale nakonec se vše v dobré obrátilo. Zdá se, že Vánoce jsou opravdu časem zázraků.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Dámy, skvělá zpráva! Dokonalost muže nebaví

Která žena by se nechtěla líbit, být perfektní snad ve všech směrech? Tato snaha nás doprovází celý život. Je ale důležité si uvědomit, že nikdo, opravdu nikdo není stoprocentní. Navíc, jak Karel vypráví, pány tvorstva snaha nás žen o dokonalost dohání k šílenosti.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Kolegyně mi krade můj život

Pětatřicetiletá Věra zažívá v práci neuvěřitelný příběh. Když jsme téma probírali na redakční poradě Zena-in.cz, shodli jsme se na tom, že nám z toho jde až mráz po zádech. Přesně takto by totiž mohl začínat nějaký šílený hororový film.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Deset let jsem kvůli milenci žila mimo realitu

O milenkách ženatých mužů toho bylo napsáno již dost. Téměř všechny věří, že se jejich ženáč kvůli nim rozvede, a ony se jednoho krásného dne oficiálně objeví - pokud možno ve svatebních šatech - vedle svého muže snů. Ta víra je ovšem velmi slepá...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Jsem Popelkou ve vlastní rodině, zatímco mého bratra rodiče rozmazlují

Všechny víme, že vztahy v rodině bývají komplikované a všude se najde něco. Odborníci doporučují i na první pohled banální problémy zavčas řešit, protože když necháme věci být, mohou nás vnitřně užírat, a ona BEZ-MOC často přejde až v NE-MOC.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Rozvedená sestra mého muže se nám snaží rozbourat manželství

To, že existuje něco jako rozvodová nákaza, která se „v dobré víře“ šíří většinou mezi kamarádkami a kolegyněmi v práci, je známý fakt. Může se však tato infekce rozšířit i zcela nelogickým směrem, kde by to zdravý rozum nečekal? Ano. A své o tom ví čtenářka Žena-in.cz, která se s námi o svůj právě čerstvý zážitek podělila.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Tohle nechcete zažít! Silvestrovský večírek, který měl pořádné grády

Silvestrovské oslavy mohou mít několik podob. Někteří preferují pohodlí domova, jiní vyrazí někam za teplem a jsou i tací, co zbožňují pořádně divoké mejdany. Tam je ale riziko, že se večírek může zvrhnout v pořádné orgie. Obdobný večer zažila Kateřina. V Novém roce se sice probudila s morální i alkoholovou kocovinou. Nejenže přišla o své zásady, hrdost, ale také o svého partnera.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Co by se během prvního svátečního setkání u tchyně stát nemělo...

Blíží se vánoční svátky a pro mnohé mladé páry to znamená, že je poprvé – aspoň částečně formou návštěvy – stráví s budoucími příbuznými, přesněji rodiči svého vyvoleného. Že jde o jednu ze zatěžkávacích životních zkoušek vztahu, připomene s laskavým humorem náš dnešní článek.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Manžel měl žít v minulém století!

Některé příběhy znějí při prvním poslechnutí celkem úsměvně. Člověk si často pomyslí, že podobné starosti by chtěl mít, a s mávnutím ruky o nich přestane přemýšlet. Když se však náhodou k něčemu podobnému dostanete blíž, či v tom dokonce žijete, úsměv se může postupně vytratit.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Kdo do toho v roce 2017 praštil?

Rok 2017 asi nebyl mezi celebritami na svatby příliš trendy, a tak „do chomoutu“ vlezlo opravdu jen pár známých tváří. Vybraly jsme pro vás šest dvojic. Jak se vám líbí?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Pomozte nám zachránit lidské životy“ apelují známé osobnosti v kampani Dobro od kosti na mladé Čechy

Český národní registr dárců dřeně (ČNRDD) spouští od ledna 2018 kampaň s cílem omladit věkový průměr lidí zapsaných v registru a celkově databázi rozšířit. V současnosti je průměrný věk dárce 27 let a ČNRDD se v kampani Dobro od kosti zaměřuje na věkovou skupinu 18 až 25 let. Zacílení na mladé dospělé vychází z jasně prokázaných výsledků transplantací kostní dřeně, kdy optimálního výsledku je vždy dosaženo s dárcem do 35 let.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Rubrika - Sex a vztahy

Rubrika - Sex a vztahy

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - První ročník Českého plesu je oslavou vlastenectví a láká na největší pěvecké hvězdy

Na historickou tradici oslav národní hrdosti se rozhodli navázat pořadatelé Českého plesu, jehož první ročník se uskuteční 3. února v pražském Obecním domě. Hlavní dodavatelé budou tradiční české značky, a účinkující patří mezi absolutní českou pěveckou elitu – Marie Rottrová, Helena Vondráčková a Karel Gott.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Rubrika - Společnost

Rubrika - Společnost

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - 10 tipů, jak lépe komunikovat! Naučte se příjemné a užitečné konverzaci

Žijeme v době, kdy se každá konverzace postupem času může zvhnout v hádku, společnost je názorově rozdělená a děláme mnohem méně kompromisů, jelikož neumíme poslouchat jeden druhého. Konverzace vyžaduje rovnováhu mezi mluvením a posloucháním a tu lidé v dnešní době ztrácejí. Podívejte se na následující video s čekými titulky a nechte se trošku poučit, jak by to šlo lépe.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Vybrali jsme čtenářky, které otestují GS MimiStar!

Touha po dítěti je jedna z nejsilnějších, kterou my ženy známe. Otěhotnět přirozeně a podle plánu, tak říkajíc na počkání, se ale zdaleka ne každé z nás podaří. I proto vzniknul projekt, v rámci kterého jsme oslovily ženy, jež touží po dítěti, aby nám napsaly své příběhy.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Plánujete miminko? Přihlaste se do našeho projektu a získejte doplňky stravy MimiStar

Plánujete otěhotnět? Hledáme tři maminky, kterým věnujeme doplňky stravy GS MimiStar na období 3 měsíců, které ženské tělo připraví na početí miminka.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Vlhčené ubrousky Onclé: Jak uspěly u testujících maminek a jejich dětí?

Velkého testování produktů, určených pro péči o děti, se zúčastnilo 50 našich čtenářek - maminek. Po krátké době jsme je oslovili, aby nám napsaly, jak jsou s krémy, ubrousky, lahvičkami či mlékem spokojené. Nyní si můžete přečíst recenze maminek, jak hodnotí vlhčené ubrousky Onclé.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Vyzkoušeli jsme: Dětský olej po koupeli Linteo a vlhčené ubrousky Onclé

Dětská kosmetika je mezi maminkami oblíbeným tématem. Nechceme pokožku dítěte příliš zatěžovat, ale je nutné o ni pečovat, protože je nám jasné, že pouze s vodou si nevystačíme. Jak se mi osvědčil Dětský olej po koupeli Linteo a ubrousky Onclé?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Ochranný dětský krém Linteo: Jak vyhovoval testujícím maminkám a jejich dětem?

V rámci velkého testování produktů, určených k péči o děti, naše čtenářky - maminky testovaly také Ochranný dětský krém Linteo Baby. Jak s ním byly spokojené? Doporučily by ho?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Maminky testují lahvičky Lovi, jak jsou s nimi spokojené?

Maminky mohly testovat dva druhy lahviček Lovi, pro malá miminka do 3 měsíců a pro větší děti od tří měsíců. Maminky nám napsaly, jak je jejich miminko či batole velké a podle toho dostaly lahvičku, kterou potřebovaly. Jak s nimi byly spokojené?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - LOVI – krmení s láskou

LOVI je evropská značka, která nabízí široké portfolio kojeneckých potřeb, ale také produktů pro kojící maminky nebo ženy po porodu. Mezi prestižní značky se LOVI vypracovala díky klinickým studiím a dlouhodobé spolupráci s odbornými lékaři. O maximálním bezpečí a spokojenost maminek a jejich dětí pečujeme již 10 let.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Testování pro maminky s malými dětmi: Sada s lahví LOVI 0 % BPA Super vent, povzbuzuje dítě k aktivní činnosti během sání

Milé maminky, máme pro vás připravené testování, které se bude líbit vám i vašim miminkům. Kojení je jednoznačně ta nejpřirozenější forma výživy vašich drobečků, kteří si již od narození instinktivně vybírají to nejlepší. Navíc jim nikdo nenahradí častý kontakt s tou nejmilejší osůbkou.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Maminky testují: Jak se miminkům pije z lahviček Lovi?

Na konci minulého roku jsme zprostředkovali padesáti maminkám - čtenářkám našeho magazínu testování lahviček Lovi. První recenze jste si již mohly přečíst, nyní přinášíme další.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Testujeme myčku Mora

Značka MORA, kterou známe všichni jako výrobce tradičních sporáků nabízí také další typy spotřebičů jako je myčka, odsavače par, ohřívače vody, varné desky a samozřejmě velké množství vestavných trub. Pokud je to vaše oblíbená značka, vybavíte si s ní nyní kuchyň.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Čtenářky testovaly luxusní kosmetiku Onclé. Byly spokojené?

Pět našich vybraných čtenářek otestovalo kosmetiku Onclé s kmenovými buňkami. V balíčcích našly celkem tři produkty - Onclé luxusní olejový peeling, olejové sérum a tělový balzám s kmenovými buňkami. Jak s nimi byly spokojené a který produkt si nejvíce oblíbily?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Testovaly jsme v redakci: luxusní kosmetika ONCLÉ s kmenovými buňkami

ONCLÉ luxusní olejový peeling, olejové sérum a tělový balzám s kmenovými buňkami: Cíleně působící kosmetika s jedinečnými technologií kmenových buněk a aktivních vzácných olejů. Cílem působení je regenerace, remodelace a obnovení poškozené pokožky. Doporučujeme vybrané produkty použít na strie, celulitidu, jizvy, vrásky. Jedná se o české výrobky.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Vyzkoušeli jsme skvělé dorty z Crosscafe, jak nám chutnaly?

Na naší vánoční akci se čtenářkami a bloggerkami jsme měli možnost testovat řadu výtečných dobrot. Máte rádi sladké dorty? Užíváte si dezertů? Dorty, které jsme měli možnost testovat si zamilujete po prvním soustu, tak jako my..

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Kološvárské zelí

Není zelí jako zelí. Jak může chutnat v kombinaci s mletým masem, klobásou a rýží, můžete vyzkoušet v následujícím receptu.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Kapustové závitky dvakrát jinak

Koupili jste si v obchodě krásnou zelenou kapustu a máte chuť připravit si z ní něco originálního? Dáme vám hned dva recepty na kapustové závitky. Jedny klasické s masovou náplní a jedny trochu exotické - v rýžovém papíru. Které z nich máte chuť vyzkoušet?  

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Kuřecí závitek s pečenou polentou

Jednoduché, obyčejné, a přesto vynikající jídlo! Za pár korun! Nevěříte?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Grilovaná pomerančová krkovička se špetkou ohnivého chilli

Naše čtenářka Beaute a její blog plný inspirace nikdy nezklame!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Grilovaná vepřová panenka v hořčici

Vepřovou panenku připravujeme u nás doma velice rádi nejen při grilování. Jemné maso, které můžeme nechat propečené jen tak lehce dorůžova, se rozplývá na jazyku. Dobře zvolená marináda z něj udělá úplnou hvězdu při grilování. Grilovat můžete panenku vcelku, nebo nakrájenou na silné plátky.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Kuře v pomerančové marinádě

Není snad lepšího pochutnání než posezení u grilu s přáteli. S chutí nakládám několik druhů masa, do několika druhů marinád. Vyrábím saláty, peču chléb, připravuji dezerty. To všechno pro pár hodin s přáteli. Všichni se dobře bavíme, maso voní z grilu a je nám spolu dobře.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Grilované indické maso

Hoďte si něco na gril. Třeba pikantní kuřecí kousky s chutí garam masala.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Tip ke grilování: směs z pečených paprik

Grilujete rádi? Pečené papriky jsou to pravé, co musíte vyzkoušet.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Grilovací sezona zahájena! Vyzkoušejte caprese z grilu

Počasí nám začíná ukazovat svou vlídnou, teplou tvář, a tak můžeme vytáhnout grily a přesunout prostřený stůl na terasu nebo balkon. Máte rádi vaření a stolování pod širým nebem? Kolikrát jste už letos zapálili gril? Které jídlo z grilu je vaše oblíbené?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Mrkev a jablka - netradiční grilovaná příloha

Grilované kotlety podle „šéfa na grilu“ Zdenka Pohlreicha byly výborné. Jakou přílohu k nim? Inspirovala jsem se opět u toho samého zdroje. Zaujaly nás grilované mrkvičky, v marinádě z pomerančového džusu s koprem, a také grilovaná jablka.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Grilované kuřecí karbanátky s vůní koriandru

Máte rádi kuřecí maso a nebaví vás pořád dokola grilovat jen steaky, kuřecí křídla a paličky? Máme pro vás parádní tip na chutné karbanátky z kuřecího masa, do kterých jsme přidali trochu exotických chutí a vůní, kapku pikantního chilli a sladkou grilovanou kukuřici.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Tip na víkend: Grilované špízy

Pojďte si s námi ugrilovat kuřecí špíz. Chutě jednotlivých surovin se na jehle skvěle propojí a doplní. Maso, které je nakrájené na kousky, máte hotové za malou chvíli a zelenina, kterou s ním nakombinujete, tak zůstane krásně křupavá.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Cizrnová pomazánka

Velice zdravá a dobrá pomazánka: Uvařenou cizrnu necháme vychladit. Mezitím si osmahneme na kostičky nakrájenou cibulku a vmícháme ji do cizrny. Přidáme máslo, pár kapek citronové šťávy...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Netradiční grilovací příloha - plněná tortilla

Kromě tradičních baget, chleba, rohlíků a nejrůznějších zeleninových salátů můžete připravit i zajímavé a netradiční přílohy. Dnes se nechejte inspirovat plněnými tortillami, které můžete přizpůsobit ke každému grilovanému masu i rybě. Zamilujete si je!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Rychlý sendvič: Tuňák v koriandrovém chlebu naan

Chybí vám občas inspirace na svačiny nebo lehké večeře? Při každodenní rutině občas docházejí nápady a tak vám přinášíme tip na méně tradiční sendvič. Zajímavý je hlavně proto, že jsme při jeho přípravě použili chuťově výrazné koriandrové chlebové placky naan.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Snadná tuňáková pomazánka

Tip na zdravou a chutnou snídani, svačinu i večeři. Vyzkoušejte naši rychlou rybí pomazánku.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Pho bo

S touto skutečně posilující a voňavou polévkou se to má tak. Buď ji milujete nebo ne,  zatím jsem nenarazila na nic mezi tím. Je hodně podobná našemu vývaru, ale najdete v ní spoustu exotických chutí a vůní. Koriandr, perila, chilli, klíčky

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Testování Uncle Ben´s: Rýže s omáčkou Sweet&Sour a krevetami

Oběd za patnáct minut. Sen? Ne, skutečnost! S rýží a omáčkami od Uncle Ben´s to zvládnete hravě a s minimem surovin. A nemusíte se bát. Složení omáček je 100% přírodní, žádná chemie, žádná škodlivá barviva.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Vietnamské nudle s masem a zeleninou

Vietnamská jídla jsou často velice jednoduchá, plná čerstvých surovin, zeleniny a také pikantních chutí. Na druhou stranu mohou být i složitá, příprava může trvat několik hodin a výsledkem může být třeba skvělá polévka pho. Dnes ale vaříme jednoduše - výborné nudle se zeleninou a masem nadchnout milovníky rychlých a zdravých jídel.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Jak udělat: Kuře v těstíčku po asijsku

Máte rádi pikantní jídla, která jsou lehce dosladka a voní z nich exotické koření? Tak to vás dnešní recept potěší. Výborné kuřecí kousky doplní řízná omáčka a voňavá rýže.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Rychlá exotická asijská pánev s nudlemi

Skvělá jídla, která vás dobře zasytí můžete vykouzlit během pár minut.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Laksa - pikantní pochoutka podle Jamie Olivera

Velice voňavé a exotické jídlo, které zvládnete za pár minut i u vás doma.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Osm dezertů z jednoho pekáče

Když má každý z rodiny rád jiný dezert, pak je nejlepší nápad upéct všechny dohromady a to na jednom pekáči. Podívejte se, jak to krásně jde, podle následujícího videa. Navíc tak můžete připravit velké a variabilní pohoštění pro návštevu, co říkáte? Samozřejme ne všechny dezerty se dají péct dohromady, ale zrovna kombinace na videu takto péct jde. Zkusíte to?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Cuketová bábovka

Každý pěstuje cukety. Téměř každý. Kdo nepěstuje cukety, zná někoho, kdo cukety pěstuje. A když cukety nepěstujete, ani nikoho s cuketami neznáte, určitě si můžete cukety koupit na trhu nebo v obchodě. Cukety jsou prostě dobré!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Sváteční bábovka babičky Žofie

Kynutá bábovka, kterou pekly naše babičky, vám rozjasní podzimní den a zpříjemní odpolední posezení u kávy.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Tvarohová bábovka

Recept na klasickou tvarohovou bábovku nesměl na Romanině blogu Na skok v kuchyni chybět. Tento dostala od kamarádky z Tábora a bábovka je opravdu krásně vláčná. Zkuste ji i vy.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Citronová bábovka

Bábovky jsou stálicí mezi snadnými a chutnými moučníky. Existují stovky různých receptů a chutí. My jsme se dnes rozhodli upéct bábovku osvěžující, letní. Citronovou. Její jemná chuť a voňavé těsto ji určitě zařadí mezi vaše oblíbené dezerty.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Nejlepší tvarohová bábovka

Občas člověk omylem vykouzlí nebeskou dobrotu. Díky nepovedenému krému do tvarohového dezertu jsem upekla nejlepší bábovku, jakou jsem kdy jedla.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Lahodná šlehačková bábovka

Do sbírky receptů na bábovky, kterých najdete na našem magazínu už docela hodně, přidáváme šťavnatou šlehačkovou bábovku. Vyzkoušíte?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Čočkový salát s vepřovou panenkou

Luštěniny jsou zdravé a chutné. Třeba taková čočka. Existuje několik druhů, každý je trochu jiný a navzájem se dají dobře kombinovat. Jen je většinou musíte uvařit každý zvlášť a zkombinovat až nakonec. Co k čočkovému salát? Přece výbornou vepřovou panenku.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Kuřecí nožičky v majoránce a kari

Nápad zkombinovat majoránku a kari přišel velice rychle. Obojího je u nás doma dost, a tak nebyl problém vyzkoušet. Výsledek? Křupavá kůžička a voňavé maso, to je něco pro nás!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Nejlepší pečená kuřecí křídla

Pochutnávat si na křupavém kuřecím křidýlku, které se pěkně opékalo na grilu, patří k letním radovánkám. Víte ale, že chutná kuřecí křidélka či stehýnka připravíte i doma, v troubě. Stačí jen vychytat to správné naložení do marinády, to nejlepší koření, ty nejdokonalejší chutě.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Nejlepší bagety podle Maškrtnice

Tyhle bagety jsou nejlepší, jaké jsem kdy pekla!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Pečené kuře s barevnou zeleninou

Vypadá jako obyčejné pečené kuře. Je to obyčejné pečené kuře. S pěkně křupavou kůrčičkou, uvnitř šťavnaté. K němu obyčejná rýže. Tedy neobyčejná. Voňavá jasmínová. Ale co je na dnešním obědu nejlepší? Opravdu chutná zeleninová směs.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Toskánské kuře s rozmarýnem a citronem

Kuřecí maso je pro grilování prostě skvělé! Nemusíte čekat dlouho, je hotové za chvilku. Dáte ho na gril a za půl hodiny si už pochutnáváte. Vyzkoušeli jste pomerančovou marinádu? Tak dnes pro vás máme citronovo - rozmarýnovou. Skvělou!!!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Snadná klasika: Francouzské brambory

Kdo by je neznal. Jídlo našeho dětství, od maminky nebo ze školní jídelny. Máte je rádi? Jak je děláte?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Brambory zapečené se smetanou

Geniální příloha, která se hodí k mnoha různým jídlům. Je hotová za krátký čas a náklady jsou velice nízké.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Zapečeno bez masa - lilek a balkánský sýr

Chutné a lehké pochoutky, které dáte na chvíli zapéct do trouby a máte výborný bezmasý lehký oběd nebo večeři. Zachutná vám zapečený lilek s tofu, nebo vás nalákáme na balkánský sýr s paprikami a rajčaty? Vyberte si...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Zapečená kapusta - dokonalá příloha!

Křupavé kousky kapusty pod sýrovou kůrčičkou.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Listové saláty s olivami a sušenými rajčaty

Čas letních grilovaček a šťavnatých salátů je tady!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Šmakoun se salátem z teplé cukety a klíčků

Máte chuť občas odlehčit svůj jídelníček a vynechat maso? Máme pro vás inspiraci na skvěle dochucený salát se zdravými mungo klíčky. Uděláte něco pro své zdraví a navíc si velice pochutnáte.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Červené zelí nejen k pečené huse

Červené nebo bílé dušené zelí se dá udělat nápaditě a dochutit trochu jinak, než jsme zvyklí.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Červená řepa se zelím

Skvělá příloha k hlavnímu jídlu, základ na salát nebo zdravé mlsání k televizi.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Zelňačka - sytá polévka na zimu

Receptů na zelňačku je hodně. Rozdělím se s vámi o ten svůj.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Lehký listový salát s lososem a vejcem

Cítíte, že vaše tělo chce po svátečním hodování trochu lehčí stravu? Pak vám určitě nesmí uniknout nápad na skvělý svěží salát.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Teplý podzimní salát se zelím a kapustou

Perfektní podzimní bezmasé jídlo, které dokonale uspokojí vaše chutě. Salát je krásně barevný, zelenina v něm zůstane křupavá a plná vitamínů. Přesně taková, jakou potřebujete nejen na podzim.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Ozdobte si talíř jako profesionál

Určitě jste už mnohokrát viděly jídlo na krásně nazdobeném talíři, ale nikdy vás nenapadlo, že byste to mohly samy zkusit. Podívejte se na následující video, kde je pár celkem dobrých a jednoduchých tipů, jak profesionálně nazdobený talíř zvládnout i doma.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Drůbeží paštika s medvědím česnekem

Využijte krátké sezony medvědího česneku a připravte si jarní speciality. Kromě toho, že z něj uvaříte skvělou polévku a hlavní jídlo, chutná moc dobře také v jídlech, která znáte bez něj. Třeba v domácí paštice. A bude opět trochu jiná...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Krůtí játrová paštika s jablky

Další skvělá domácí paštika. Pár korun, trocha práce a pochoutka bez éček, s opravdickou chutí.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Dokonalá domácí paštika

Pečete si doma paštiku? Jestli ne, tak je nejvyšší čas s tím začít. Je to totiž velice snadné a domácí paštika chutná úplně jinak než ta kupovaná. Nevěříte? Vyzkoušejte ji podle našeho receptu.

Zdroj: zena-in.cz