Linka 199

ŽENA-IN - Jak si vyrobit domácí perníkové koření

Pár kousků základního koření, jako je hřebíček, nové koření, skořice, voňavý anýz a badyán. Trocha drcení, mletí a máte domácí, zaručeně originální a perfektní perníkové koření. To použijete nejen do vánočních perníčků, ale také při pečení perníku na plech a jiných dobrot.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Celulitida: homeopatie si poradí i s „kosmetickými“ problémy

S nepěknými dolíčky na kůži, zejména v oblasti stehen a hýždí, s tzv. pomerančovou kůží, má většina žen bohaté zkušenosti. Kromě krémů, stravy a speciálních masáží může dobře pomoci také homeopatická léčba. 

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Stehna, třeste se! Pardon, těšte se! Celulitida se mi na vás nelíbí!

Když jsem se viděla v převlékací kabince jednoho butiku, řekla jsem DOST! Přece nejsem tak stará, abych se s tímhle estetickým problémem smířila. Uvítala jsem možnost vyzpovídat odbornici na celulitidu, dermatoložku MUDr. Reisingerovou. A začít se sebou něco dělat.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Celulitida je nemoc, jděte s ní k odborníkovi!

S celulitidou se v dnešní době bohužel setkává mnohem více žen, než dříve. Vůbec se přitom nemusí jednat o ženy s nadváhou. Tento estetický problém se objevuje u žen každého věku, každého zaměstnání a bohužel i každé postavy. V malé míře ji můžeme pozorovat i u mužů, nejvíce postižené však bývají ženy.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Jana Duzbabová: Každý by si měl v životě vytvořit svou oázu pohody

Sympatická blondýnka je zářným příkladem toho, že člověk často musí své místo chvíli hledat. Přes náročné studium a ubíjející práci v kanceláři v jedné velké nadnárodní firmě se dostala až k provozování vlastního útulného studia...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Chcete se zbavit celulitidy? Pouhé cvičení vám nepomůže!

Není snad ženy, která by neřešila problém s celulitidou. Estetický neduh v podobě hrbolaté pokožky trápí valnou většinu z nás a bohužel se stává, že na souboj našich těl s pomerančovou kůží mnoho z nás rezignuje. Je nutné házet flintu do žita a zkrátka se smířit se tímto nehezkým údělem, nebo máme nějakou šanci se jí zbavit? To jsme zjistili za vás…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - 3 tipy, jak se zbavit celulitidy

Celulitida, prokletí a noční můra mnohých žen, má nepříjemnou schopnost udělat pokožku méně atraktivní a ovlivnit tím sebevědomí i šatníky žen. Celulitida se projevuje nevzhlednými hrbolky na kůži, která je poté na dotek podobná pomerančové kůře, a vyskytuje se nejčastěji na bocích, stehnech a nohou.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Badyán pomůže při mnoha neduhách

Již za pár dní tady bude Štědrý den. Přípravy na tento výjimečný a slavný den pravděpodobně ve všech domácnostech dosahují stupně 9 na pomyslné stupnici 1 - 10. Velevýznamnou složkou těchto příprav je zajisté i pečení cukroví, a protože jsme si minule povídali o hřebíčku, který je jednou z vlajkových vůní tohoto počínání, dalším takovým kořením je z mého pohledu badyán!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Skořice – zázračné koření, které vám pomůže zatočit s celulitidou

Možná by vás zajímalo, kde naše těla skladují toxiny. Odpověď zní v tucích. I když se nám to nelíbí, ale bohužel je to zkrátka tak. Jestli se tedy chcete osvobodit od otravné celulitidy, musíte se nejdříve zbavit uskladněných toxinů. Pokud nijak nezakročíte, zásoby toxinů se budou vesele zvětšovat a postupem času se vaše celulitida jenom zhorší.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Šperky z mateřského mléka

Indka Preethy Vijay (30) se vrhla na výrobu šperků z nevšedního materiálu, kdy využívá mateřské mléko žen. Do svých šperků používá cca 20ml mléka, které přeměňuje pomocí konzervačních látek na plast. Tyto šperky mají být pro jejich nositelky připomínkou mateřství. Preethy vyrábí na zakázku různé tvary v kombinaci se stříbrem. Jak se vám líbí?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Rubrika - Horoskopy a magie

Rubrika - Horoskopy a magie

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Návod na ležérní bohémský drdol

Culíky a drdoly patří k velmi oblíbeným účesům žen, které mají delší vlasy. Jsou praktické a líbivé, jenže všechno se časem přejí. Je tedy dobré čas od času experimentovat. Vytvořte si nenuceně elegantní drdol, který zaujme. Jak na něj vám poradí vlasová stylistka Diana Kratochvílová.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - 10 nejšílenějších outfitů celebrit roku 2017

Prohlédněte si nejpodivnější modely, které na sebe v roce 2017 oblékly některé známé osobnosti. Který outfit by podle vás měl vyhrát označení "halucinace roku"?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Slevové šílenství je tu! Na co si dát pozor?

Říká se, že sleva je nejlákavější obal zboží. Ještě aby ne, když na nás nyní ze všech stran útočí velké plakáty a reklamy s nabídkami – 40 % a vyšší. Jen se přiznejte, co jste v povánočních slevách již koupily?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Nebojte se kožených a koženkových sukní! Jsou sexy a trendy

Momentálně není většího módního fenoménu než jsou kožené či koženkové sukně. Ty mají dvě tváře. Nesou v sobě punc rebélie, jsou provokativní, ale mohou být i elegantní. Záleží pouze na vás jakou variantu si zvolíte.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Jaké tenisky pofrčí v roce 2018?

Kecky frčí už nějaký ten pátek a jinak tomu nebude ani v tomto roce. Teď je neobouvejte, byla by vám zima, ale aspoň se pojďte navnadit a třeba si už nějaké trendy tenisky pořídit.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Nožky jako kopýtka? Tyhle ponožky vás pobaví

Extravagantní ponožky byly dříve pouze výsadou módních expertů, ikon či těch, co se nebáli divokosti. Jenže doba se změnila. Nyní jsou vtipné ponožky mezi hlavními trendy. Podle aktuálního diktátu byste je měla přiznat, ne je schovávat. Pokud si potrpíte na ujeté kousky, pak pro vás máme opravdu originální tip. S ponožkami, které můžete vidět níže, jistě uděláte radost někomu blízkému.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Novinky korejské značky erborian se postarají o dokonale hebkou pokožku

Když se spojí luxus a odborné znalosti v oblasti krásy Francie, s čistotou a tajnými bylinnými recepturami Koreje, vznikne kosmetika erborian. Ta v sobě snoubí to nejlepší z obou zemí a jejich kultur.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Rubrika - Krása a móda

Rubrika - Krása a móda

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Hlídejte si kašel u dětí! „Nejsou to zmenšení dospělí,“ upozorňuje praktická lékařka

Kašel je u dětí jedním z nejčastějších příznaků, kvůli kterým je přivádějí rodiče k lékaři. A to je dobře, jen ten dokáže zjistit jeho skutečnou příčinu. Ne vždy se totiž vyplatí aplikovat na naše nejmenší stejnou léčbu, s jakou se často spokojíme my sami.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Zachraňte své dítě před antibiotiky: vše o CRP testu

Trvá jen pár minut a často dokáže uchránit vaše dítě (i vás) před antibiotiky. CRP vyšetření si můžete vyžádat od pediatra, nebo provést sami doma. Proč, jak a za kolik?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Užívání antibiotik není tak bezpečné, jak bychom si představovali,“ říká primářka klinické mikrobiologie

Antibiotika jsou geniálním lékem, který už dokázal zachránit nespočet životů. Jenže tím, jak s nimi lidé nešetrně zacházejí, se o jejich účinky připravují. Bakterie vůči nim začínají být rezistentní, takže se časem může stát, že přestanou účinkovat úplně. Takový problém aktuálně řeší v Číně, kde se objevily geny rezistence proti antibiotikům poslední záchrany.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Kdy počít druhé dítě? (Ne)vyplatí se neotálet!

Nepochybujete o tom, že chcete mít druhé dítě. Jenže kdy je ten nevhodnější čas pořídit prvorozenému potomkovi sourozence?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Chcete vědět, jak vypadalo manželství ve středověku? Vyrazte na výstavu do Prahy

Rodina je základ, nebo tak to alespoň vnímáme dnes. Ve středověku tomu tak ale zdaleka nebylo. Manželství, stejně jako rození dětí, bylo jakousi výsostnou povinností ženy, ale jelikož se tehdy děti stejně rychle rodily, jako umíraly, o rodinném cítění nemohla být v žádném případě řeč. Manželka měla dokonce mnohem horší postavení než dívka – panna, nebo naopak žena – vdova.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Rozhodujete, zda bude vaše dítě žít! Velký rozhovor s odborníkem na dětské autosedačky

Výběr dětské autosedačky je bez nadsázky otázkou života a smrti. Podle čeho zvolit tu nejbezpečnější, jakým sedačkám se vyhnout, a co musí splňovat podle nové normy? Nejen na to mi odpověděl Petr Horáček, produktový manažer ze společnosti Baby Direkt.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Spadlo vám miminko? Primářka radí, kdy vyhledat lékaře

Stačí okamžik nepozornosti a neštěstí je na světě. Namísto radosti z prvního otočení miminka najednou řešíte, zda je po ošklivě vypadajícím pádu v pořádku. Co vám napoví? Nejkritičtějších je prvních šest hodin od úrazu hlavy.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Febrilní křeče mohou potkat i vaše dítě! Jak se zachovat?

Může to trvat několik vteřin, ale třeba i dlouhé minuty. Dítě se prohne jakoby do luku, ztuhne, protočí oči v sloup, začne sebou škubat, napínat se a dokonce může i upadat do bezvědomí. Co je na vině? Obyčejná horečka!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „ADHD má i svá pozitiva, je ale třeba jej léčit!“ říká psychiatrička

Diagnózu ADHD si v Česku vyslechne až 7 % všech školních dětí a nezřídka přetrvá hyperkinetická porucha až do dospělosti. Jak ji léčit, čeho by se měli rodiče vyvarovat a jaké další nebezpečí může pacientům hrozit? Nejen o tom si můžete přečíst v pokračování rozhovoru s psychiatričkou MUDr. Alexandrou Trefilovou.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Nebude dyslektik? Tyto příznaky odhalí poruchu učení už u předškoláků

Rozpoznat, zda bude mít dítě problémy se čtením a psaním, můžete ještě předtím, než nastoupí do školy. Poradíme vám, čeho si všímat.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Zajímavosti o lednových dětech

Jsou narození jako první v roce, bývají často těmi nejstaršími ve třídě, jsou to zimní znamení. A co dalšího je o dětech narozených v lednu zajímavé?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Nezvládám domácnost, tvrdí maminka dvou malých chlapců

Být doma s dětmi a starat se domácnost se může mnohým ženám jevit jako velmi snadná věc, zvlášť pokud samy chodí k takové činnosti ještě do práce. Pětatřicetiletá Blanka však přiznává, že je na pokraji zhroucení – absolutně se jí nedaří udržet domov v takovém stavu, jak by si přála. A jak to vidí u svých známých.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Udržovat vztah s někým, kdo byl ve vězení?“ přemýšlí Karolína

Každá z nás má nějaké požadavky na partnera. Je pravdou, že čím jsme starší, tím nároky snižujeme, ale i tak máme seznam negativních vlastností, které by budoucí partner rozhodně mít neměl. Právě těch časem naopak mnohdy přibývá. Jenže, co dělat, když už jste ve vztahu a zjistíte, že ten, o kterém jste měla jen ty nejlepší domněnky, úplně tak svatý není?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Jedna láska mi nestačí,“ přiznává Petra

Myslíte si, že každému stačí jen jedna velká a opravdová láska? Petra to tak necítí, a proto udržuje vždy více vztahů naráz.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Moderní doba úzkostná. Proč tak často podléháme těmto stavům?

Říká se, že je to epidemie generace Y. Úzkosti nejsou tabu, úzkosti jsou denním chlebem jednoho ze čtyř lidí, z toho se to týká až 70 % žen. Čím to je? Proč jsou tyto psychické stavy nyní tak běžné?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Nový rok, nový chlap!

Každý má pro nový rok trochu jiné předsevzetí. Někdo začíná cvičit, jíst zdravě nebo mění práci. Lenka kráčí do roku 2018 s jiným cílem – změnit partnera.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Práce s manželem ve společné firmě je peklo. Vyčítá mi, že pracuji méně než on!

Pracovat v rodinné firmě je snem mnoha žen. Žádný cizí šéf, který nikomu nerozumí, žádná zbytečně vydaná energie na „plantážích“ nějakého vykořisťovatele. Vše hezky zůstává doma. Práce na svém je zkrátka v očích mnohých procházkou růžovou zahradou, za kterou ti šťastnější dostávají navíc slušně zaplaceno.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Jak se někdy žije ve zlaté kleci

Známe je určitě všechny. Vždy upravené, oblečené podle poslední módy, perfektně nalíčené, jako by právě vyšly z kosmetického salonu. Možná po nich loupneme lehce závistivým pohledem a přehodíme si těžkou tašku s nákupem na druhé rameno, abychom pokračovaly v našem každodenním maratonu.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Tajím před přítelem, že mě sužují panické ataky. Mám strach, že by mě opustil, říká Lenka

Třicetiletá Lenka má za sebou těžký rok. Zemřel jí bratr. Její křehká psychika to nevydržela. Dostavily se panické ataky a absolutní pocit bezmoci. Z nejhoršího ji včas vytáhla zamilovanost, ale o to víc se nyní bojí, aby o svou novou lásku nepřišla.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - "Sním o rodině své kamarádky, pro tu vlastní jsem vzduch," říká Kateřina

Když v pětadvaceti letech přišla Kateřina (28) o oba rodiče, byla ráda, že není jedináček. Jenže jak brzy zjistila, mít dva bratry ještě neznamená, že člověk ve skutečnosti není na světě sám.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Pět rad, jak se vyrovnat s kritikou

Poslouchat negativní ohlasy na svou osobu či práci, to ustojí málokdo. Na co byste měli myslet ještě předtím, než vyletíte jako sopka, nebo se uraženě uzavřete do sebe?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Je možné zapomenout umění sexu? Jana s Tomášem se obávají, že ano

Sex patří k jednomu ze základních pilířů šťastného vztahu. Sice není nejdůležitější, ale bez něj harmonické soužití může jen těžko fungovat. O tom se přesvědčila sama Jana. Partnerství jim nějaký ten pátek nefunguje, ale rozejít se i tak nechtějí. Po dlouhé době se pokoušejí opět sexuálně žít, ale je to bída. Prý už to neumějí…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Dcery se svěřují: Maminko, jen ať nejsem po tobě!

Ačkoli své rodiče bezpodmínečně milujeme, existují vlastnosti, které podědit nechceme. Šestice žen se svěřuje s předsevzetími, v čem se odmítají podobat svým matkám.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Vánoce bez stromečku? Tyhle dekorace vám ho nahradí

Nehodláte si pořizovat stromek, ale o vánoční atmosféru přijít nechcete? Žádný problém, vyrobte si stylovou dekoraci, která vám ozdobí byt a bude příjemnou připomínkou vánočního času. Máme pro vás inspiraci.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Hanbou jsem se málem propadla,“ vypráví Zdena (32) svůj vánoční příběh

Ze zoufalství udělala něco, čeho by se jinak nedopustila. Kradla. V té chvíli ale ještě netušila, že to jsou její poslední smutné Vánoce.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Miluji ho, ale on mě ne, asi zešílím,“ přiznává Zuzana

Může se stát z neopětované lásky posedlost? A může se z takového stavu i onemocnět? Zuzka (36) vypráví svůj příběh o tom, jak se zamilovala, ale dotyčný o ní nemá sebemenší zájem.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Svou smečku nevyměním za jediného chlapa,“ prohlašuje Judita

Buď já, nebo oni, slýchá Judita (36) těsně před koncem každého ze svých vztahů. Dopadne to ale vždy stejně. Chlap si sbalí kufry a práskne dveřmi.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Proč je dobré každý rok vidět kýčovité zahraniční vánoční filmy?

Vánoce jsou kouzelné svátky plné radosti, ale také nostalgie a setkávání, při kterých ovšem může každou chvíli explodovat nějaká dobře ukrytá nálož emocí. A filmový průmysl toho využívá více než bravurně, když přichází cyklicky s dojemnými snímky, v nichž láska a pravda zvítězí...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Láska jako z románu

Máme tu ten kouzelný předvánoční čas, kdy si možná více k tělu pouštíme nějakou tu filmovou či literární romantiku. Ostatně tradiční vánoční filmy mluví za vše. Všichni přece chceme prožít tu lásku nebeskou! A některým se to poštěstí i v životě.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Láska přes sms, která přišla omylem. Nic není náhoda!

Také si myslíte, že Vánoce jsou časem zázraků jen v romantických amerických filmech? Čtenářka Dana nás přesvědčila o tom, že když má člověk oči otevřené, dějí se úžasné věci kolem nás každý den. Přečtěte si její příběh.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Usmíření na Vánoce

O Vánocích jsou prý lidská srdce otevřená, a tak se možná může podařit i to, co by během zbytku roku nebylo myslitelné. Ovšem pozor – a to se netýká jen lidských vztahů, vždy je potřeba pro to také něco udělat...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - "Sice jsem mu řekla ano, ale teď chci vzít zpátečku. Nevím, co si počít," je v koncích Iveta

Žádost o ruku je sen spousty žen. Většinou už máme dopředu promyšlené, jak by tento okamžik měl probíhat. A když k němu dojde, nemusí se ani přiblížit našim představám a stejně jsme šťastné. Tedy většinou, najdou se i výjimky. Mezi ně se řadí například Iveta. Ta sice zásnubní prsten nosí, ale raději by ho sundala a vrátila.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Tchyně je mi stále v patách,“ svěřuje se Milena (38)

Bez své tchyně neudělá ani krok. Většinou o tom ale neví. Maminka jejího muže ji totiž tajně sleduje.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Známky ADHD poruchy může vykazovat už novorozenec,“ říká psychiatrička

Hyperkinetická porucha neboli ADHD je onemocnění, které se v souvislosti s neposednými dětmi skloňuje stále častěji. Skutečně jde o nemoc, nebo jen zní odborný výraz lépe než nevychované a zlobivé dítě? Tuto diagnózu jsme probraly od A do Z s psychiatričkou MUDr. Alexandrou Trefilovou.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Sedmá dětská nemoc: Syndrom ruka-noha-ústa

Má podivný název a naše maminky a babičky se s ní nemusely potýkat. Tato velmi nakažlivá virová nemoc, které se někdy také říká „sedmá dětská“, se u nás rozšířila celkem nedávno, v devadesátých letech minulého století. Řeč je o syndromu ruka-noha-ústa (HFMD).

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „To je ale podrazák! Kdy mi to chtěl říct?“ rozčiluje se Marcela

Snad každý má v dnešní době již účet na některé sociální síti. Třeba takový Instagram, kde lidé vystavují různé fotografie. Můžete se tak i z obyčejného snímku dozvědět spoustu zajímavých věcí. Ty ale někdy nemusí být vůbec příjemné. To se pak jeden nestačí divit.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Šilhání dětí je nutné léčit včas, ještě v předškolním věku,“ varuje oční lékařka

Po narození tu a tam šilhá většina miminek. Jak ale poznat, kdy už nejde o přirozený jev, nýbrž o nebezpečné postižení očí s celoživotními následky? Nejen na to jsem se zeptala MUDr. Petry Teplanové, lékařky z Dětského očního centra Kukátko.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Pozor na neprůchodné slzné kanálky u novorozenců, mohou vyústit až v operaci,“ radí oční lékařka

S neprůchodnými slznými kanálky se potýkají bezmála tři čtvrtiny novorozenců. Pokud se problém včas neřeší, může vyústit až v operaci. Jak jej odhalit a léčit co nejdříve? Na to nám odpověděla MUDr. Petra Teplanová, lékařka z Dětského očního centra Kukátko.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Závrať z brýlí: Hlava se vám zatočí nejen z cen multifokálních brýlí

Představte si scénu jak vystřiženou z komedie o vztazích: roztržitý padesátník Petr se nachystal na schůzku s dávnou láskou z mládí. Rezervuje stylovou restauraci, potrpí si na oblek a dokonalou přípravu. Při výběru z menu chce nonšalantně doporučit foie gras a polévku Bouillabaisse. Hledá tak brýle „čtečky“, aby v menu vůbec něco vyluštil...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Můj synovec chce udělat comming out, není ale moc brzy?" ptá se Bára

Zjistit, že máme orientaci jinou než heterosexuální, je věc nepříjemná a dokáže s člověkem zamávat. Zvláště tehdy, kdy se daná osoba rozhodne se svým tajemstvím vyjít na světlo. Bojí se totiž reakce lidí. I přesto, že je dnešní doba mnohem tolerantnější, stejně se najdou tací, co se ke gayům či lesbičkám otáčí zády. Bářin synovec se chce ke své homosexuální orientaci přiznat, jenže ona neví, zdali mu to nemá spíše rozmluvit. Jestli není moc brzo…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Šilhá, nebo ne? Reportáž z vyšetření miminka

Pokud si nejste u svého miminka staršího půl roku jistí, zda náhodou nešilhá, vyplatí se zajít s ním na screeningové měření. Já ho se svým osmiměsíčním potomkem absolvovala. Jak probíhá?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - "Buď já, nebo naše dítě!" vyslechla si Pavla (42)

Věděla, že manžela tou zprávou nepotěší. Nečekala ale, že bude muset volit mezi jím a jejich dítětem.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Svému mladšímu Já bych poradila...

Říká se: člověk míní, život mění. Velmi pravdivé, že? A tak jsme se ptaly, co byste svému mladšímu Já v oblasti lásky a vztahů poradily vy.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Letos u nás Vánoce nebudou,“ rozhodla se Lída. Dospělým dětem se to samozřejmě nelíbí

Sehnat dárky, upéct cukroví, koupit stromeček, nazdobit domov dekorací, vánoční úklid a všechny hostit... Vánoce jsou zajisté tím nejnádhernějším dnem v roce, ale popravdě, příprava na ně dá pořádně zabrat. Právě z toho důvodu se Lída rozhodla, že letos Ježíšek u nich chodit nebude. Už na to zkrátka nemá sílu. Jenže děti s vnuky protestují a nadávají.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Vždyť ona se opičí úplně ve všem!“ rozčiluje se Katka

Jaké to je, když se stanete něčím vzorem, inspirací nebo dokonce idolem? Své o tom ví Katka, která přesně takovou modlou je pro svou kamarádku. A šťastná z toho není.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Vinnetou - rudý gentleman a hrdina našich dívčích snů

Od dětství jsem měla ráda westerny a „indiánky“, ne ženy indiánů, ale příběhy z dalekého Západu, jak se jim říkalo. A zatímco jiné holčičky si hrály s panenkami, já hltala Karla Maye a nutila rodiče, aby se mnou jeli do Drážďan, kde bylo jeho muzeum.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Čuchani: Dobyvatelé světového zlata

Česká republika sbírá na poli sportovního aerobiku a fitness týmů pravidelně medaile od konce devadesátých let, kdy do podvědomí všech vstoupila Olga Šípková se svým světovým zlatem z australského Sydney. Zlato mají i děvčata z Kladna. A nejen jedno.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Nezapomenutelný Robin Hood Michael Praed

Když jsme tu nedávno vzpomínali lásku dívek a žen, které „vyrůstaly“ na seriálu Sandokan, Inda Kabira Bediho, ihned se mi vybavil další osudový muž televizních divaček. Koncem osmdesátých let nás přece všechny okouzlil Michael Praed s lukem a šípem - Robin Hood ze Sherwoodu.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Marcela Macáková z Aerobic.cz: Věřím v přání a v lidskou schopnost je uskutečňovat

Aerobik, bosu, H.E.A.T. Program, indoor cycling, pilates, jumping, zumba - to jsou moji každodenní společníci. A s nimi stovky instruktorů v celé republice. Provozuji totiž stránky pro všechny aktivní ženy (a muže) - www.aerobic.cz.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Power jóga: Poznejte své tělo a najděte sebe sama

Už víme, co je pilates a strečink, oblíbené pomalé formy cvičení, z nichž ta druhá se používá převážně jako doplněk k ostatním cvičebním stylům a sportovním disciplínám. Dnes je čas na power jógu, jež si našla cestu do řady fitcenter a vytěsňuje ostatní lekce.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Co mě naučilo pár prvních lekci jógy aneb správně stát je věda!

Bolí vás každou chvíli záda? Trpíte na časté bolesti hlavy? Stane se vám občas, že se v těle něco zasekne a nemůžete pohnout krkem, trupem, atd.? Pak vítejte v klubu lidí, kteří špatně stojí či sedí... a co víc, kterým tyto neaktivity zaplňují prakticky celý den.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Michal Dlouhý: Divadlo je zrcadlo společnosti

Posedět chvíli se sympatickým hercem Michalem Dlouhým je snem nejedné ženy. Však mi také kolegyně v práci hned chtěly dělat doprovod, když zjistily, kam jdu. A řeknu vám, milé dámy, že realita je mnohem lepší než sen.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Miloslava Pilátová: Moje londýnské roky

Jsem velký patriot - a i když mě někdy hodně věcí tady štve a miluji poznávání dálek, nedokážu si nějak představit, že bych dlouhodobě žila někde v zahraničí. A čím dále by se daná země nacházela od té naší, tím horší je to představa. Ale jsou mezi námi ženy, které část svého života v cizině prožily.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Olga Šípková: Je lepší být někdy slaboch než silná žena

Olgu Šípkovou máme všichni v paměti jako usměvavou moderní ženu, která vše zvládne levou zadní. Sbírá zlaté medaile, točí úspěšné DVD, stará se o dvě děti, moderuje pořady v televizi a vede svoje fitcentra. Kolem čtyřicítky však přišly deprese a nespavost...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Xindl X: Čecháček a totáček aneb Jak se dělá písnička

Před nedávnem jsme v novinkách na Žena-in.cz zveřejnili nový klip Xindla X s názvem Čecháček a totáček. Písničkář a scenárista, vlastním jménem Ondřej Ládek, v něm nastavuje zrcadlo některým spoluobčanům, kteří mají velmi krátkou – nebo možná jen zkreslenou – paměť.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Prim. MUDr. Václava Adámková: Antibiotika pomáhají i škodí

Začíná nám tzv. respirační sezona, kdy se čekárny lékařů budou plnit pokašlávajícími spoluobčany. S primářkou Adámkovou jsem se sešla, abychom si vysvětlily, proč je špatně, když po svých ošetřujících lékařích žádáme po pár zachrchláních hned antibiotika.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Blanka Stablerová: Našla jsem svou oázu srdce

S Blankou se znám už hodně dlouho. Objevila jsem ji kdysi v jednom fitcentru díky tomu, že si ji tam každý chválil, jak mu pěkně napravila záda i duši. A tak jsem se i já pravidelně nechala opájet aromaterapií, se kterou tam čarovala, a k tomu poslouchala její inspirující postřehy o životě.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Lenka Badriyah: Tanec mezi hvězdami za zvuků flétny jako motiv pro jedinečnou fotografii

Lenku mi doporučila jedna moje známá, když jsem potřebovala informace o orientálním tanci. Je to už nějaký čas, přesto si pamatuji, jak na mě hned při prvním písemném kontaktu zapůsobilo její zapálení pro věc, kterou dělá, ať už je to cokoliv...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Zuzana Švédová: Nad Exupéryho slovy se mi vždy tajil dech

Půvabnou Zuzanu jako by přivedla k jejímu současnému povolání nějaká vyšší moc. Cesta to nebyla snadná, vedla přes nepříjemné zdravotní problémy, včetně diabetu 1. typu, ale právě díky nim měla sympatická Ostravačka motivaci dokončit vysokoškolská studia a stát se odbornicí na výživu.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Darina Kuźmová, fotografka ženských duší: Každá žena je krásná!

S andělskou fotografkou z Třince mě svedla dohromady opět náhoda, resp. šťastná souhra okolností. Kamarádka, kterou Darina před časem fotografovala, totiž umístila nově vzniklou fotku na svůj Facebook. Až mi vyrazilo dech, jak jediný snímek naprosto dokonale vykreslil charakter...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Barbora Šťastná v rozhovoru pro Žena-in.cz: Dobrá tak akorát

Dne 11. května se na pultech knihkupectví objeví již třetí kniha autorky Báry Šťastné. Ta si před lety - a vůbec ne kvůli příznačnému příjmení - začala zapisovat na blog svoje cesty ke štěstí, které nadchly tisíce ženy. Ne náhodou. Být šťastná v běhu všedních dní totiž není jen tak...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Já, já, já, jenom já aneb Když chce být váš partner středobodem

Ve všem chtěl mít větší podíl, pro jiné se nenarodil, sám neuměl ničeho se vzdát. Jen ostatní za nos vodil, myslel na to, kudy chodil, a jen sebe upřímně měl rád. Každou větu začal slůvkem Já… To byla slavná písnička Olympiků a přesně tak se prý chová manžel čtenářky Anny. Co s tím?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Je normální, když si ex modeluje ze své současné přítelkyně bejvalku?

Říká se, že v životě si hledáme stále podobné typy mužů. To je také zřejmě důvod, proč si žena, jež uteče od alkoholika, po čase začne s jiným alkoholikem. A jak to mají muži? Těm se očividně – alespoň vizuálně – celý život líbí jeden typ ženy, tedy aspoň podle příběhu čtenářky Marty to tak vypadá.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Co jsem pochopila díky MUDr. Jarmile Klímové aneb proč funguje psychosomatika

Psychosomatika. Mluví se o ní poslední dobou hodně. Přitom ještě před pár lety vyvolávaly souvislosti mezi duší a tělem, o kterých – zjednodušeně řečeno – psychosomatika je, u mnohých posměšný úšklebek. Láry fáry, nemoc je nemoc.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Vadí mi, že přítel používá zdrobněliny, a pak se chová jako hulvát

Říká se, že na slovech nezáleží, že důležité jsou skutky. A toto tvrzení platí vlastně i v našem dnešním příběhu, v kterém čtenářka Ilona popisuje rozpolcené chování svého přítele. A zároveň si logicky klade hamletovskou otázku, zda zůstat, či odejít.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Bojím se, že je se mnou jen kvůli jídlu

Všichni víme, že láska prochází žaludkem a že to bývá většinou žena, která je v tomto směru pomyslnou strážkyní rodinného krbu. Na druhou stranu pokud se soužití změní pouze v prosté konzumování, které navíc táhne jen ona, není asi všechno v pořádku. Aspoň z jejího pohledu.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Asi se zbláznil! Mám pocit, že on je ten těhotný,“ stěžuje si Jana

Říká se, že jakmile žena otěhotní, změní se její chování a i samotný přístup k životu. Některé nastávající maminky tyto slova potvrzují, ale najdou se i ty, které na sobě nevidí změnu. Jednou z nich je Jana. Ta si není vědoma, že by u ní bylo něco jinak, než tomu bylo před otěhotněním. Jediné, co se vybočuje ze zajetých kolejí, je její manžel. Ten se snad zbláznil, jak Jana konstatuje.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Má právo kamarádka kamarádce zasahovat do vztahu? Rozhodněte!

My, lidé, zvláště pak ženy, máme tendence skvěle řešit situace, kde nefigurujeme. Především pak vztahy našich blízkých kamarádek. Iveta se snaží domluvit své přítelkyni, která podle ní nežije v partnerství, které by fungovalo a mělo budoucnost. Jenže ji vytáčí, že kamarádka neposlouchá.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Přirozeně rodit rozhodně nebudu. Podplatím někoho, chci císař!“ je rozhodnutá Pavla

Porod mnoho žen děsí. Zvláště tehdy, když je čeká narození prvního dítěte. Neví, do čeho jdou, bojí se bolesti, i když mnoho maminek popisuje svůj zážitek jako něco krásného. Pavla patří mezi ty, které se děsí, co ji čeká. A to natolik, že odmítá rodit přirozenou cestou. Má jasnou představu, jak to bude, a že by to bylo jinak, nepřichází v úvahu.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Ví, co v sexu miluje, ale stejně jí to nedopřává!

Vztah má mít několik základních pilířů, aby mohl správně fungovat. Jedním z nich je sex, tedy pro některé z nás, včetně Blanky. Ta s partnery vždy jedná narovinu a říká jim, jaké intimní záležitosti má nejraději. Stejně tomu bylo i na začátku se současným přítelem, jenže ten teď Blančinu nejoblíbenější věc odmítá praktikovat.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Mám začít hrát stejně špinavou hru jako ona?“ přemýšlí Katka

Přátelé jsou nepostradatelnou součástí našich životů. Bohužel, ne vždy však končí dobře, zvláště mezi ženami. Kateřina měla nejlepší kamarádku, za kterou by dala ruku do ohně. Bývávalo. Teď jsou obě na ostří nože a Katka přemýšlí, zda má začít hrát stejně špinavou hru jako bývala přítelkyně.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Život naruby aneb I ženy mohou chytit druhou mízu

Druhá míza je nejčastěji spojována s muži. Nejsou to ale jen oni, kteří chytnou nový dech a nutně potřebují ve svém stávajícím životě udělat něco jinak. Může to potkat i nás, ženy. Což potvrzují příběhy tří dam, které po čtyřicítce udělaly v životě zásadní změny.

Zdroj: zena-in.cz