Linka 199

ŽENA-IN

Magazín

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Cestopis Dubaj: Tančící a zpívající fontána

Můj den s nejvyšší budovou světa Burj Khalifa jsem zakončila úžasným zážitkem se zpívající a tančící fontánou. Po náročném odpoledni jsme si zarezervovali večeři v restauraci Ab Del Wahab s venkovní terasou a výhledem na tuto skvostnou fontánu.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Togianské ostrovy: Hotel California je korálová zahrada

Pokud milujete šnorchlování, a poletíte na Togianské ostrovy, musíte se podívat na místo, které místní nazývají „Hotel California“. Nemusíte se potápět, tady vám stačí jen plavky a šnorchl. Věřte mi, že se vám nebude chtít z vody.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Madeira. Díky výhře na Žena-in jsme měli možnost navštívit ostrov věčného jara

Výherkyně Velké letní soutěže, čtenářka, kterou znáte všichni pod přezdívkou ekleinovka, vyhrála v naší soutěži první cenu - poukaz na dovolenou od cestovní kanceláře Fischer. Pro svou dovolenou si vybrala Madeiru. Slíbila nám, že o své cestě napíše. Tímto jí děkujeme, že slib slnila, a vy si můžete přečíst poutavé články o tom, jak se měla.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Madeira je neobyčejný ostrov, zvlášť na jaře

Na Madeiře jsem byla třikrát, tak moc mne tento kousek světa zasáhl. Vždy se mi začalo stýskat po nádherné přírodě a jejím duchu, tak jsem se musela vrátit. Projít ji, procestovat, poznat do detailu… I dneska, když na ni vzpomínám, mám trochu teskno v duši.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Madeira 3. díl: Cesta do Porta Moniz, Santana, Levada deFurado, Porto da Cruz, Camara de Lobos

Sluníčko svítí dál, a tak nás vylákalo do nejzápadnějšího města, vzdáleného od Funchalu 70 km, Porta Moniz. Projíždíme mnoha tunely, nově vybudovanými ve skalách. Cestou se kocháme lávovými útesy trčícími z oceánu. Vytvářejí neuvěřitelně bizarní tvary, až oči přecházejí.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Madeira 2.díl.: Cabo Girao, Pico de Aireiro, náhorní plošina Paúl de Serra, Údolí Jeptišek

Naše čtenářka ekleinovka vás zve na další putování po Madeiře. První zastávka byla u útesu Cabo Girao. Tyčí se z oceánu do výše 580 m a patří k nejvyšším na světě. Když stojíte na prosklené plošině, pod vámi niterná políčka, na východ i západ výhledy, při kterých se tají dech, a před vámi se rozprostírá nekonečný oceán, ocitáte se na chvíli v jiném světě.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Krásná místa světa: Znáte „Red beach“, červenou pláž Panjin?

Fotografie krásných míst jsou pro mne inspirací, kam cestovat. Také se mě vytváření úžasné pocity, jak je nějaké místo nádherné, udivující. Tak se chci s vámi o takové místo podělit. Nebyla jsem tam, ale pod fotek to musí být kouzelné.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Vyzkoušeli jsme za vás pronájem lyží v půjčovně. Jaké jsou výhody?

Jezdíte na hory? Máte doma děti, které rádi sportují a rostou vám před očima? Pak jistě řešíte každou sezónu, s jakým lyžařským vybavením pojedou na hory.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Aplikace nejen pro ženy. Co nám pomáhá a baví?

Usínáme s ním a budíme se vedle něj. Ať už muže máte či ne. Řeč je o mobilním telefonu. Velká většina z nás již dávno propadla chytrým telefonům a ještě chytřejším aplikacím, které nám jaksi náš běžný život zpestřují, zjednodušují, zpříjemňují, ulehčují, otravují...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Aplikace z redakce

Tvrdí se, že ženy a technika nejdou moc dohromady. Telefon ale používáme všechny a velká věda to není. Pokud si zjednodušujete život chytrými aplikaci, čtěte dál. Ty nejpoužívanější z redakce vám představíme.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - 8 aplikací a internetových služeb pro snadné a bezpečné cestování

Časy, kdy jsme si objednávali dovolenou výhradně přes cestovní kancelář nebo volali do destinace půl roku dopředu a rezervovali takto apartmán u moře či svahu, se pomalu propadají do historie.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Cestopis Dubaj: Nejvyšší budova světa Burj Khalifa

Pokud budete v Dubaji, určitě si nenechte ujít výlet na vyhlídku z této budovy. Krásná Burj Khalifa se svými 828 metry nalákala i mne. I když mám závratě a trochu se bojím vysoko patrových výtahů, vyhlídku na Burj Khalifě jsem při mé prosincové návštěvě Dubaje prostě vidět musela.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Unikátní kostel v Neratově měl být kamením pro lesní dělníky, vypráví jeho zachránce

Poutní místo Neratov v Orlických horách je dějištěm zázraků. Koná je tu nejen vyšší moc shůry, ale od devadesátých let také zdejší kněz. Monsignore Josef Suchár zachránil nejen unikátní kostel, ale vrátil život do celé obce. Jeho srdečné vyprávění je tak poutavé, že by ho člověk vydržel poslouchat hodiny. A vůbec přitom nemusíte být věřící.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Beskydy chrání Radegast. Bůh, ze kterého jde strach

Druhé pokračování seriálu o ochráncích našich hor čtěte s úctou! Zabloudíte v něm totiž do Beskyd, které chrání nejvyšší slovanský bůh. Běda těm, kteří ho dobře nenasytí. Na koho se Radegast rozhněvá, tomu se zle povede...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Objevte tajemství Kačenčiny pohádkové říše, pěšky či na kole

Něžná krása Orlických hor a jejich romantická zákoutí lákají stále více turistů. Kdo holduje aktivnímu odpočinku, tomu přijde mírný profil tohoto pohoří a nespočet historických památek vojenského původu vhod. Na vše dohlíží bytosti z místních pohádek a pověstí...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Orlické hory nechrání jen Rampušák

Připravili jsme si pro vás seriál o ochráncích našich hor. V prvním díle se nebudeme věnovat našim nejvyšším horám, ale horám sousedním. A věřte, nebo ne, Krakonoš má v Orličkách také své zájmy...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Neratov je dodnes místem zázraků,“ říká monsignor Josef Suchár

Poutní místo Neratov bylo a je místem zázraků. Dnes je tu nacházejí nejen návštěvníci, ale také lidé s hendikepem, kteří do zapadlé vesničky opět vnáší život. Že tomu tak je, za to patří dík zdejšímu knězi monsignoru Josefu Suchárovi. Jak se mu podařilo zachránit kostel a v čem je tato 24 hodin denně přístupná památka unikátní?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - "Hospoda je základ", říká známý farář z Neratova

Před dvaceti pěti lety založil s přáteli Sdružení Neratov. Za cíl si dal obnovit nejen zdejší kostel, tradici poutního místa, ale celou obec Neratov, vysídlenou po 2. světové válce, a navíc pomáhat potřebným. Josef Suchár, který sám sebe neváhá označit jako "šíleného faráře z Neratova," tyto nemalé vize naplnil.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Zoo Vyškov - dětský ráj to napohled

ZOO PARK Vyškov je zaměřen především na chov domácích a hospodářských zvířat z celého světa. Jeho cílem je ukázat hlavně dětem, že například vajíčko není tvořeno uměle, ale že je to dar přírody. A že je zapotřebí si proto zvířat vážit a starat se o ně.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Cyklostezka pro nesportovce a rodiny s dětmi v krásné přírodě? Jeďte do Orlických hor

Pozvat „necyklistu“ na výlet na kolech do Orlických hor, to je celkem odvážná myšlenka. Ještě tak jižní Morava, kde jsou rovinky, říkala jsem si. Ale tlačit kolo do kopců a se strachem v očích z nich sjíždět dolů? Jenže posměch jsem sklidila já. Prý jde o rodinnou stezku po rovince údolím Tiché Orlice, kterou zvládne i pětileté dítě. A to byla výzva!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Kam na Šumavě? Romantickým údolím potoka na Tříjezerní slať

Šumava je plná krás, ale kdyby se mě někdo ptal, co tu určitě neminout, měla bych jasno. Vydejte se na okružní cestu z Modravy, přes údolí Roklanského potoka až k Tříjezerní slati!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Splněný sen aneb Jak jsem se stala chovatelkou nejen lachtanů

Když jsem přemýšlela, která práce, kromě mé stávající, by mě bavila, rozhodně by to bylo něco se zvířátky. Ty zbožňuju a být každý den s nimi musí být úžasné. Nedávno jsem měla tu možnost si takové zaměstnání vyzkoušet. Stala jsem se na den ošetřovatelkou lachtanů a tučňáků v Zoo Praha. Můžu vám už teď prozradit, že je to práce sice nádherná, ale sakra náročná.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Proč navštívit s dětmi Zoo Děčín

Pokud chcete své děti návštěvou zoo opravdu potěšit, rozhodně si naplánujte rodinný výlet do Děčína. Zdejší zoo sice patří k menším, ale o to víc je vidět, že svou práci tam dělají všichni s láskou. A že myslí nejen na zvířata, ale také na to, aby se návštěvníci rádi vraceli.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Pohodový výlet pro celou rodinu: Z Hamru na Jezeře na hrad Děvín a zpět

Tentokrát se budeme toulat malebným krajem v blízkosti Hamerského jezera, kde se kdysi dávno natáčel dnes již kultovní film Dovolená s Andělem. Hlavní roli hrál nezapomenutelný Jaroslav Marvan. A i když sem asi podnikovou rekreaci jako on nedostanete, užijte si zde aspoň jeden úžasný den!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Nejoblíbenější knihy pro mládež aneb co čtou dnešní teens

Prázdniny skončily. Děti se vrátily z táborů a od babiček zpátky domů a vy se bojíte, že se to stane zase. Přijdete z práce a najdete svého potomka, jak sedí u počítače… Naštěstí existuje způsob, jak s tímto zvykem bojovat. Knížky. Záleží jen na správném výběru.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Jan Lipšanský: Jak si vybrat dobrý film pro ženy

Jan Lipšanský vystudoval FAMU, obor scénáristika a dramaturgie. Životem mu kromě rodiny procházejí další tři jeho lásky: film, psaní knih a pití dobré kávy. My si budeme povídat hlavně o té první, protože Honza toho ví o filmu a dění v pozadí opravdu hodně...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Alexandra F. Lipovská: Mám tendenci diváky v kině vychovávat

Kino Ponrepo pro mě osobně představovalo v osmdesátých letech kouzelný ostrůvek kultury, kde jsem viděla v té době jinak nedosažitelné filmy. Perný den s The Beatles, „západoněmecké“ mayovky a další klenoty byly pro všechny natolik lákavé, že neváhali stát několikahodinové fronty...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Bebel: Nezapomenutelný a jedinečný Belmondo

Sympatický rošťák, u kterého máme pocit, že ho známe osobně, že tak nějak patří do rodiny. Však jsme „na něm“ také povětšinou všechny „vyrostly“. Od kultovního U konce s dechem přes vylomeniny typu Muž z Acapulca až po fenomální krimi Samotář atd.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Freddie Mercury: Ani smrt nezastavila jeho show

V neděli si připomeneme neuvěřitelných dvacet dva let od úmrtí geniálního muzikanta, jenž ovlivnil pěkný kus hudební historie. Freddie Mercury (1946–1991), zpěvák a skladatel skupiny Queen, zůstane navždy v našich srdcích...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - John Lennon: Dejte šanci míru (pravdě a lásce)

V neděli 8. prosince to bude třicet tři let, co opustil tento svět John Lennon, zakladatel skupiny The Beatles a neúnavný bojovník za lepší zítřky. A i když si hrál občas na tvrďáka, jeho muzikálnost a silné sociální cítění byly to nejlepší, co tu po sobě zanechal.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Tiffany, Lucie Vondráčková, Debbie Gibson, Miley Cyrus, Danielle Bradbery - děti, které nám zpívaly a zpívají

Svět miluje talentované děti, zvlášť ty, které umí zpívat. U nás jsme tleskali Darince Rolincové, svou dávku popularity si užili také Pavel Horňák a Josef Melen. Poslední série pěvecké soutěže VOICE, kde vyhrála nejmladší účastnice, mi připomněla, že tento trend zůstává...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Moje perné dny s The Beatles

Jak jsme již informovali, vrací se v rámci Projektu 100 do kin kultovní film Perný den se skupinou The Beatles, což představuje svátek pro všechny fanoušky „brouků“. Nechce se věřit, že muzika, která je dodnes živá a podvědomě si ji brouká nejeden teenager, vznikla před padesáti lety!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Proč navštívit zámek Lednice? Prohlédněte si jedinečné interiéry a budete znát odpověď!

Při své poslední návštěvě Lednicko-valtického areálu jsem na autobusové zastávce potkala dva Japonce dychtivě zabrané do turistického průvodce. Ačkoliv si našich historických památek velice vážím, asi teprve v tu chvíli mi došlo, jaké nádherné bohatství tu máme na dosah...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Sir Paul McCartney a jeho osudové písně

Dne 18. června slaví narozeniny bývalý člen The Beatles Paul McCartney. Jeho písně provázely nejednu generaci žen, ať už v éře nejslavnější skupiny, případně později na sólové dráze. A je tomu tak vlastně dodnes. Aktivní BROUK produkuje stále krásné skladby...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Zámek Nové Město nad Metují slovem i obrazem. A nechybí jeden gurmánský tip

Pojďte se se mnou vydat na další parádní výlet. A tentokrát zůstaneme hezky doma – v naší krásné zemi. Národní kulturní památka - zámek Nové Město nad Metují pohladí po duši hned několikrát.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Na co lákají návštěvníky naše hrady a zámky?

Návštěvy hradů a zámků patří k nejčastějším výletům po naší krásné vlasti. Možná i vy jste si všimli, že tyto památky občas nabízejí něco navíc. Kromě tradičních okruhů jsou čím dál populárnější večerní a noční prohlídky, které vám často umožní vidět historii trochu jinak.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Celtovej svět „obsadil“ Lucernu: Vzpomínka nejen na Vladimíra Čecha

Velrybářská výprava, Píseň, co mě učil listopad, Marta, Jen ty má Sázavo, Veď mě dál, cesto má - písničky, které jsou tu s námi pěknou řádku let, takřka zlidověly a daly prožít trampskou romantiku nejedné generaci. Neříkejte, že jste si je nikdy nebroukala...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Prohlédněte si interiéry vodního hradu Švihov a nechte se nalákat na jeho kouzlo!

Pozdně gotická vodní pevnost založená Půtou Švihovským z Rýzmberka se proměnila v běhu času přes nedobytný hrad a hospodářské stavení v jednu z nejvyhledávanějších národních kulturních památek. Pojďme společně nahlédnout za bytelné zdi hradu, který mlčenlivě střeží nejedno historické tajemství…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Simona Stašová: Vím, že víš, že vím je komedie potřebná pro dnešní dobu

Herečka Simona Stašová, jež slaví v těchto dnech narozeniny, patří mezi skutečné dámy české divadelní i filmové scény. Snad se neurazí, když napíši, že je to taková „naše Meryl Streepová“. Charismatická žena a výborná herečka.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Marcela Macáková: Největší radosti vs. největší zklamání, které jsem zažila při svých cestách za kulturou

Co se týká kultury, vyrostla jsem v sedmdesátých a osmdesátých letech díky své rodině na představeních divadla SEMAFOR. Celkem hodně vysoko nasazená laťka: Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Josef Dvořák, Miloslav Šimek, Luděk Sobota, Petr Nárožný, Miroslav Paleček ...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Je tak těžké říci dobrý den?

Říká se, že úsměv nic nestojí. A já bych téměř totéž řekla o pozdravu. Samozřejmě - úsměvy můžeme rozdávat stále, pozdrav se hodí jen při určitých situacích. Ale těch je podle mě více, než si mnozí zřejmě myslí...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Jednadevadesátiletá Růžena Horáková vypravuje o druhé světové válce. Čtěte a važte si každého dne v míru

Stěžujeme si téměř na vše. A přitom žijeme v době blahobytu, jen si to možná nemáme čas uvědomit a být za každý takový den vděčni. Škoda. Jako jemné nakopnutí, pohlazení a povzbuzení zároveň pak působí vyprávění lidí, kteří prošli válkou a umí se radovat z každé dobré maličkosti.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Prázdniny v Římě: Jak si užít věčné město a nezbláznit se z davů lidí

Tvrzení, že všechny cesty vedou do Říma, pochází sice prý z dob velkořímské říše, kdy zde byl postaven tzv. zlatý milník, od kterého se měřily délky všech tras do provincií, ale tato věta vás spontánně napadne během návštěvy italské metropole několikrát za den, protože kdyby neplatila, nemůže tu být přece tolik lidí, že...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Co mě naučila Dalajlamova kočka

Mám ráda moudré knížky. Kdysi dávno jsem si zajímavé myšlenky vypisovala do linkovaného sešitu. Dnes si je občas přepisuji do počítače. Úplné žně jsem v tomto duchu zažila díky půvabným knihám, které sepsal David Michie.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Účastníci zájezdu: Jak si vychutnat hromadný poznávací výlet a neotrávit ho sobě ani ostatním

Před pár dny jsem se zúčastnila poznávacího zájezdu do Říma, autobusem. Trochu jsem se toho obávala, protože fakt, že mé kroky bude řídit někdo jiný a budou je se mnou navíc sdílet další desítky lidí, které neznám, byl v rozporu s mojí představou o prima dovolené.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Není pravda, že dnešní mládež nečte knihy, je líná, nevzdělaná, a jen brouzdá neúčelně po internetu

Na dovolené ráda čtu a také tak trochu bilancuji. A k čemu že jsem dospěla na té letošní? Většinu už prozradil titulek, ale v následujících řádcích vám vysvětlím, proč jsem si zvolila téma, které možná opět rozpoutá bouřlivou diskusi…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Děti nechtěně uvězněné v největší síti světa

S nástupem internetu se část našich životů přesunula do virtuální roviny. Někteří jen pasivně sledují dění ve svém okolí, jiní aktivně zaplétají do www, světové komunikační sítě, sebe i své rodiny. Říká se, že každý je strůjcem svého štěstí, ale co naše děti, které se vezou s námi?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Čeho se bojíme?

Člověk se vždy něčeho bál. Dlouho se děsil i obyčejného špatného počasí, neboť věřil, že jde o pomstu bohů. Chvíli prostě trvalo, než nám - jako lidstvu - došla spousta věcí. A mnohé stále zůstávají nevysvětlené... Ovšem tajemno není tím jediným zdrojem našeho strachu.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Zoologická zahrada Ostrava - poznejte její hvězdy!

Největší moravská zoo nabízí více než čtyři tisíce zvířat, ale také příjemnou procházku areálem, jehož součástí je Botanický park. Nechybí samozřejmě dětská hřiště, expozice s domácími zvířaty a chutné občerstvení.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Nejlepší rady pro maminky školáků, jež napsal sám život. Jak se vám líbí?

Pro školáky je začátek školního roku významným předělem. Školní pomůcky jsou nové a   voňavé. Mají před sebou ten symbolický nepopsaný list, jenž přímo nabádá k lepším zítřkům. A i vy můžete začít jinak. Společně s nimi. Zkusit to tentokrát třeba trochu jinak a radovat se z každé pozitivní změny.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Zoo Olomouc: Nevšední zážitky na safari i pod mořskou hladinou

Zoologická zahrada Olomouc se nachází v krásných jehličnatých lesích podhůří Nízkého Jeseníku a nabízí možnost prohlídky celé řady vzácných druhů živočichů v šesti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích. Přijďte si i vy užít úžasný den plný zábavy a poznání.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Za jedno odpoledne uvidíte celý svět. Důvod, proč navštívit Zoo Plzeň

Chcete-li strávit s rodinou příjemný den, jděte do Zoo Plzeň. Představuje pro mě nejen nahlédnutí do světa zvířat, ale také velmi uvolněnou pohodu, která zde panuje. Členění areálu podle biogeografických oblastí navíc dává pocit, že jste za odpoledne viděli celý svět!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - 10 bodů, které doporučujeme vyjasnit dřív, než vyrazíte na první společnou dovolenou

A to tehdy, když vyrážíte poprvé s nějakým mužem, ale i s kamarádkou, kterou znáte desítky let, případně se rozhodnete cestovat s člověkem, s nímž jste leccos zažili v mládí, ale dnes už vám není „náct“ a možná ani „cet“ (to zejména). Věkem se totiž představy, názory, tolerance bližního svého a životní styl mění.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Módní cestománie aneb kam vyrazit za nákupy?

Jste zvyklé cestovat za hranice „jen“ za památkami? A co takhle si někdy udělat ryze dámskou jízdu a vyrazit za nákupy? Máme pro vás tipy na metropole, ve kterých zaplesá srdce i tomu největšímu shopaholikovi!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Začněme s plněním svých snů hned teď! Vyrazte do Indie

Loni jsem začala více cvičit jógu. Během jednoho letního víkendu jsem se ocitla na jógovém pobytu uprostřed lesa a došlo mi, že není potřeba čekat na nový rok na nastavení nových předsevzetí a cílů, ale rovnou teď a tady přemýšlet nad tím, co si vlastně přeji a pustit se do realizace. Kdysi dávno jsem si řekla, že bych se někdy chtěla podívat do Indie a navštívit Taj Mahal, jeden ze sedmi divů světa. Je čas svá předsevzetí také plnit.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Dubajský ohňostroj 2018 se zapsal do Guinessovy knihy rekordů

SAE znovu okouzlo svět oslnivou podívanou k přivítání roku 2018. Emaar 'Light Up 2018' Downtown Dubaj hostil na oslavě více než milion návštěvníků z celého světa a díky živému vysílání v televizi a společenským médiím oslovil až 2,5 miliardy lidí po celém světě.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Jaké šperky se prodávají v Dubaji? Podívejte se!

Klára je nyní v Dubaji, kde sbírá témata na cestopisné články. Poslala nám pár fotek z trhu se zlatem, což je ulice s obchody, kde všichni obchodníci mají splněnou přísnou certifikakci, takže je zde bezpečné nakupovat. Kromě extravagantních kousků tu najdete i spoustu krásných klasických šperků. Klára nám napsala, že je to jako prohlížet poklady z pohádky Tisíce a jedné noci. Však se podívejte samy a posuďte.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Zajímavost z Dubaje: Můžete vyzkoušet novou nejdelší městskou zipline dráhu na světě

Právě jsem se vrátila z Dubaje a připravuji cestopis z tohoto opravdu zajímavého místa. Při procházce po městské maríně jsem narazila na svištící dobrodruhy, kteří se vynořili odněkud z nebe a přistáli kousek ode mne. Hned jsem zkoumala, odkud asi tak startovali. Tyto adrenalinové věci mám ráda a vím, že to láká spoustu návštěvníků, užít si takový zážitek. Jak by se vám to líbilo? Vyzkoušeli byste si tuto vzdušnou dráhu? Já tedy určitě ano!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Jaké šperky se prodávají v Dubaji? Podívejte se!

Klára je nyní v Dubaji, kde sbírá témata na cestopisné články. Poslala nám pár fotek z trhu se zlatem, což je ulice s obchody, kde všichni obchodníci mají splněnou přísnou certifikakci, takže je zde bezpečné nakupovat. Kromě extravagantních kousků tu najdete i spoustu krásných klasických šperků. Klára nám napsala, že je to jako prohlížet poklady z pohádky Tisíce a jedné noci. Však se podívejte samy a posuďte.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Plán na příští rok? Doporučuji dovolenou v Dubaji

Navštěvujete rádi zajímavá místa? Pak se můžete inspirovat mým cestopisem z města Dubaj. Toto nevšední místo s mnoha světovými „NEJ“ stojí za návštěvu. Musíte tady strávit několik nocí, abyste si ho pořádně užili a objevili všechny jeho zajímavé části.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Rubrika - Cestování

Rubrika - Cestování

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Takhle postel ustele i ten největší lenoch!

Nebaví vás stlaní postele? V tom případě pro vás máme jednoduchý a rychlý návod, jak na to, i když v ní ještě pořád ležíte.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Pracovní kout nemusí být z „nouze ctnost“

Pokud pracujete doma, nebo máte svého koníčka, k němuž potřebujete stůl, bude pro vás oddělený pracovní koutek nezbytností. Dá se zařídit stylově, ale i vtipně z toho, co dům dá. Chcete inspiraci? Tady je.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Udělejte si sami: Hračky z kartonu

Pamatujete, když jste byli malí a dokázali si hodiny hrát s dřevěnými kostkami? Ukazuje to na fakt, že méně je někdy více! Samozřejmě, že u nás najdete spoustu hraček, ale chceme navíc probouzet (v dětech i dospělých) kreativitu a představivost. A tak jsme přišli na nápad pohrát si s kartonem...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - 5 tipů, jak si uspořádat spíž

Uspořádejte si spíž tak, abyste utráceli méně, vyhazovali méně a stresovali se méně.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Kočko, kočko kočkatá, to jsou tvoje koťata?

Povolání veterinářů není vždycky snadné. Ne, nemyslím teď práci se zvířecími pacienty. Občas je mnohem náročnější najít společnou řeč s jejich páníčky. V ordinacích se odehrávají nejrůznější příběhy. Někdy smutné, jindy vtipné či neuvěřitelné. Jako tehdy…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Tajný trik veterinářky: Jak během týdne převychovat kocoura

Také doma máte nalezence? Kdo by měl to srdce nechat opuštěné zvíře na ulici… Jenže když už je několikáté… Dvakrát si to rozmyslíte, pokud neplánujete otevřít útulek. Jenže zvířata to s námi lidmi moc dobře umí. A někdy se dokážou dokonale přetvařovat. Tak jako v příběhu veterinární lékařky Olgy Dvořákové.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Ukradla jsem psa a nelituji toho!“ svěřuje se Adéla

Krást se nemá! Nebo je to v některých případech omluvitelné? Adéla (36) je přesvědčená o tom, že ano. Aby zachránila psa, odcizila jej majitelům přímo před nosem.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Na mužství nám nesahejte aneb Recept, jak se zbavit psího Casanovy

Kdo má doma hárající fenu, jistě se už dopředu děsí, kolik jejích „nápadníků“ mu přijde výt pod okna. A pokusí se za ní v nestřežený okamžik vloupat. Snad všude se totiž najde nezodpovědný majitel, který nechá svého psa volně se potulovat. S jedním takovým si poradila veterinární lékařka Olga Dvořáková. Udeřila totiž na citlivé místo…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Zachraňte je! Návod, jak ohlásit týrání zvířat

Hynou hlady a žízní, jsou bita, žijí v neúnosných podmínkách. Možná i vy víte o případu týrání zvířat ve svém okolí. Dost bylo zavírání očí, poradíme vám, jak jim pomoci.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Zkroťte v novém roce svůj rodinný rozpočet

Znáte dlouhodobě tu situaci, kdy každý měsíc před výplatou musíte počítat každou korunu a rádi byste si vytvořili finanční rezervu? Přinášíme tipy, jak lépe hospodařit a umět správně sestavit rodinný rozpočet.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Klíče do budky a peníze do hřebenu? Chytré schovky, které vás pobaví

Kam doma schovat peníze, aby je případný lupič nenašel? Jak šikovně ukrýt náhradní klíče od domu? Pokud se těmito otázkami často zabýváte a už vás nenapadají místa, kde chytře ukrýt své drahocenné věci, zde máte pár tipů. Nikoho totiž nenapadne hledat cennosti v ptačí budce či uvnitř foto rámečku.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Rubrika - Domácnost

Rubrika - Domácnost

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Kámen chlorit zahání hádky a nerovnováhu

Také ještě přemýšlíte nad vánočními dárky? Čím bych tak mohla potěšit své drahé… A možná byste rádi vymysleli dárek s nějakým přesahem, s nějakým zajímavým a nevšedním obsahem.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Sexuální magie je pro život velmi důležitá

S příchodem nového roku si patrně všichni přejeme mnoho štěstí a lásky… Láska je podle mě největší síla, která hýbe tímto a možná i dalšími světy. Láska má jistě mnoho podob, jedním z jejich nezpochybnitelných způsobů je láska tělesná. Obecně nazývaná sex. Sexuální magie je podle zasvěcenců jen jeden ze způsobů, jak se spojit se svým podvědomím.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Nepodceňujte ty, co mají dar a vidí nadpřirozené věci!

Tomu, co nevidíme, nechceme věřit. Jenže jsou mezi námi lidé, co mají jistý dar, a mohou pozorovat běžným okem věci, které normální bytost nemá šanci postřehnout. To se pak dějí věci, že se člověk nestíhá divit. Zvláště, když se tajemná slova z úst onoho „podivína“ potvrdí u odborníků.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Neobyčejný horoskop. Co vás podle andělů čeká v lednu?

Lucie Biedermann Doležalová je žena, která mluví s anděly. Co andělé vzkazují jednotlivým znamení v měsíci lednu, se můžete podívat níže.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Týdenní horoskop pro všechna znamení od 5. do 11.1. 2018

Ráda nahlížíte do budoucnosti? Zajímá vás, co vás čeká v příštích dnech? Přečtěte si naši astrologickou předpověď, která poodhalí roušku věcí příštích... pobavte se u našeho speciálního týdenního horoskopu!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Bude pro vás nový rok plný lásky, zdraví a peněz? Podívejte se, co vás podle andělů čeká v roce 2018

Těšíte se na novou etapu? Jste zvědavá, co vám následujících 12 měsíců přinese? Pak si rozhodně nesmíte nechat ujít náš jedinečný andělský horoskop. Ten vypracovala Lucie Biedermann Doležalová, která s nadpozemskými tvory komunikuje. Co andělé vzkazují jednotlivým znamení pro rok 2018, se můžete dočíst níže.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Týdenní horoskop pro všechna znamení od 22. do 28.12.2017

Ráda nahlížíte do budoucnosti? Zajímá vás, co vás čeká v příštích dnech? Přečtěte si naši astrologickou předpověď, která poodhalí roušku věcí příštích... pobavte se u našeho speciálního týdenního horoskopu!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Duhový pyrit je spojen s mýty o velkých pokladech

S nastupujícím prosincem se ve mně vždy otevírají malinká vrátka do dětství. Je pravda, že mé vlastní děti jsou již velké a na Ježíška dávno nevěří, ale stále je kolem mě spousta malých človíčků, kteří tuto víru ještě neztratili. A ti mi pomáhají pocítit něco z těch dávno minulých pocitů.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Zelí posiluje obranyschopnost organismu

Nedávno jsem si v jednom bioobchodě kupovala jakési léčivé kapičky. A jak tomu již bývá, v těchto stáncích zdravého životního stylu potkáte zajímavé lidi. Ne, že by jinde nebyli, ale v těchto obchodech se mi zdá, že koncentrace zajímavých jedinců je jaksi hustší. Paní prodavačka byla velice příjemná, a tak jsme se daly do hovoru…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Grosulár je kamenem síly

Vždycky jsem ve svém okolí obdivovala jedince, kteří byli odvážní. Takové lidi, co byli sami sebou v jakékoliv situaci. Pokud ale člověk chce žít s ostatními v harmonii, jsou ovšem situace, kdy je potřeba se přizpůsobit, ať je vaše osobnost jakkoliv originální. Život již takový je.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Pohanka zahřeje a pomáhá i při potížích s žílami

Když venkovní teploměr začne ukazovat, že se dostavily mrazíky, snažíme se zahřívat jakýmkoliv způsobem. Navlékáme jednu vrstvu oblečení na druhou. Možná o tom víte, ale prohřát se můžeme i pomocí koření či bylin.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Kámen onyx přináší štěstí

Nedávno jsem v jednom krásném bylinkářství hledala nějaký ten elixír života, jenž je nyní v počínajícím podzimu tak potřebný. Velice mě překvapilo, když jsem u jedné bylinkové směsi zaznamenala informaci - připraveno v hmoždíři z bílého onyxu. To jsou informace, které mě vždy zaujmou, informace, které mě nutí podívat se na věc ještě z dalšího úhlu a zkoumat a hledat a poznávat…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Pro duše našich zemřelých je důležitá právě láskyplná vzpomínka

Když o všech svatých zima nemá moci, tak o svatém Martině o půlnoci. Když na dušičky jasné počasí panuje, příchod zimy to označuje. Když začátkem listopadu sněží, mívá sníh pak výšku věží… Měsíc padajícího listí, tedy listopad, mám moc ráda. Je to měsíc dušičkový a také dýňový.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Týdenní horoskopy pro všechna znamení od 20. do 26. 10. 2017

Ráda nahlížíte do budoucnosti? Zajímá vás, co vás čeká v příštích dnech? Přečtěte si naši astrologickou předpověď, která poodhalí roušku věcí příštích... pobavte se u našeho speciálního týdenního horoskopu!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Kámen variscit přináší úlevu od depresí

Před pár dny v mém životě došlo k nečekané události. K takové, která dokáže otřást celým vaším světem a navždy jej změnit. Jedna z mých nejbližších bytostí, kterou znám velmi dlouho, která vedle mě prošla více než polovinou mého života, vyvedla mě z největších průšvihů a byla ukazatelem na těch nejdůležitějších cestách, bytost, která je pilířem mnoha dalších osob na tomto světě, ze dne na den velmi vážně onemocněla. Pár dní se dokonce ani nevědělo, zda se vůbec mezi nás vrátí

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Jemný vánek je dobré znamení

Před několika dny se naším krajem, jakož i mnoha dalšími, prohnala nebývalá vichřice. Velký vítr i podle starých čínských mudrců nikdy nepřinášel nic dobrého. A podle dávných pramenů byli a možná i jsou zasvěcenci, jež dokáží větrné signály číst. Podle jejich učení nám vítr přináší signály z vesmíru.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Naučte se čarovat pomocí koření

Všichni jsme již nějakou dobu zaznamenali fakt, že se stále dříve stmívá. Doba, kdy nastanou kratší dny, je časem, kdy mě začínají přitahovat či oslovovat různé tajemné proudy. V podzimních měsících snad víc než kdy jindy. A přišlo to i letos.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Příběhy, ze kterých mrazí. Milovaní se s nimi přišli rozloučit

Kdo nezažije, nepochopí. To říkají ti, co se nějakým způsobem setkali s blízkou osobou, která přešla na druhý břeh. Jedná se o velmi silná slova, ze kterých vám nejspíš naskočí husí kůže. Dotyční, kteří vypráví své příběhy, jsou opravdu přesvědčeni, že se s nimi jejich milovaní přišli rozloučit. Pokud patříte k těm, co popírají, že něco mezi nebem a zemí existuje, možná změníte po přečtení článku názor.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - „Nenáviděl ho, ale kotěti vděčíme za manželův život," vypráví tajemný příběh Ivana

Zvířátka většinou bezmezně milujeme. Když si je pořídíme, nedokážeme si bez nich už život představit. Najdou se však i tací, kteří mají vůči nim přímo averzi. Třeba Ivanin manžel, ten byl proti, aby si nechali odrostlé kotě, které se k nim domů zatoulalo. Za pár týdnů byl ale novému spolubydlícímu vděčen, zachránil mu totiž život.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Talismanů a amuletů není nikdy dost!

Možná patříte mezi ty šťastlivce, kteří mají vánoční dárky zajištěné již od října. Což ovšem není můj případ, já začínám po obchodech hledat a lovit až někdy začátkem prosince. A doufám, že najdu přesně to, co mé blízké potěší.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Zavěste si doma lapač zlých snů!

Co má být jeho součástí a proč si jej domů pořídit? Podle staré legendy severoamerických indiánů lapače zachytí zlé sny do sítě a ty dobré sny po peříčku sklouznou do duše spícího. My jsme našli slečnu, která doma tyto krásné talismany do bytu vyrábí.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Neobyčejný horoskop. Co vás podle andělů čeká v prosinci?

Lucie Biedermann Doležalová je žena, která mluví s anděly. Co andělé vzkazují jednotlivým znamení v měsíci prosinci, se můžete podívat níže.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Astrologie na vlastní kůži. Pravda nebo šarlatánství?

Čtení z ruky, výklad z karet, věštění z kávové sedliny nebo kyvadlo, jsou různé způsoby, jak můžeme zjistit, co nás čeká a nemine. Jenže, existuje spousta šarlatánů, kteří jdou především po penězích a jsou natolik chytří, že vytuší, co chcete slyšet. A to je k ničemu! Já některé zkusila a stále zůstávám skeptická. Je však jedna záležitost, která si mé sympatie naplno získala, tou je astrologie. Jak takový astrologický rozbor probíhá a k čemu je dobrý, si můžete právě teď přečíst.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Perníkový závin

Máte rádi vůni čerstvě upečených perníčků? Zkuste je trochu jinak.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Veronika „KOKO“ Kokešová: Perník s malinami a kokosem

Chcete připravit rodině výborný moučník , ale schází vám inspirace a času také nemáte nazbyt? Máte rádi perník s malinami? Nechte se inspirovat skvělým receptem!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Lékořice pomůže při nejrůznějších potížích

Podzim je podle mínění mnoha z nás extrémně melancholické období. Já sama mám podzim upřímně ráda, je to taková doba klidu. K podzimní melancholii si často s chutí pouštím písničky z dob svého dětství a jednou z těch mým oblíbených je i ta od Václava Neckáře – Rozhod´ jsem se léčit lásku lééééééékořicííííííííííí…

Zdroj: zena-in.cz