Linka 199

Zdroj: www.penizenavic.cz

nejčastější zdroje článků

Změna zástavy u hypotéky – kdy je možná a kolik stojí?

Změna zástavy u hypotéky je možná prakticky kdykoliv. Pokud tuto změnu provádíte mimo fixaci úrokové sazby, počítejte s tím, že Vám banka bude účtovat poplatek za změnu úvěrové smlouvy. Ať již zástavu měníte v době konce či mimo konec fixace úrokové sazby, nevyhnete se poplatku za zhotovení odhadu ceny nemovitosti, kterou chcete nově ručit.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Poradíme, jak se zadlužovat správně

Podle statistik jsou nějakým způsobem zadluženy více než 3 miliony Čechů. Dvě třetiny mají krátkodobé úvěry nebo splátkové karty a na zbývající třetinu připadají úvěry na bydlení.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Poplatky za poskytnutí a správu hypotéky v roce 2015 – po „humbuku“ zpět do starých kolejí

Debata o možnosti vracení poplatku za vedení úvěrového účtu je již dávno pryč a banky tak již nemají příliš motivaci tento poplatek neúčtovat, nebo na něj dávat „akční nabídky“. Majitelé hypoték v České republice tak za vedení tohoto účtu u většiny bank zaplatí měsíčně 150 Kč a více. Banka není charita a poté, co se zákazníci stali velmi citliví na výši úrokové sazby, nezbývá, než peníze vydělávat jinde…

Zdroj: www.penizenavic.cz

Hypotéka dle obratu v roce 2015 – kde ji získáte a za jakých podmínek?

Dnes Vám řekneme, u kterých bank máte šanci získat v roce 2015 hypotéku, u které Vám banka vyčíslí příjmy na základě obratu z předloženého daňového přiznání. Ani v tomto roce nezískáte hypotéku „obratovou metodou“ všude. Liší se i „míra ochoty“ bank příjmy z obratu započítávat.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Prodej cenných papírů během rodičovské

Do cenných papírů investují i mladé rodiny, neboť dobře promyšlená a načasovaná obchodní transakce může přinést zajímavé finanční zhodnocení. Proč nemusí některé maminky na rodičovské dovolené dodržet časový test a přitom neplatí z prodeje cenného papíru daň z příjmu?

Zdroj: www.penizenavic.cz

Zaměřeno na Latinskou Ameriku (2)

Naposledy, když Světová banka a MMF pořádaly výroční konferenci v Latinské Americe, konala se v roce 1967 v Brazílii. Ekonomika země se od té doby velmi změnila a vyrostla. V poslední době však Brazílie čelí mnoha problémům, z nichž některé jsou poměrně závažné. Její trh zasáhly nižší ceny komodit, obavy z vývoje politické situace, slabá ekonomická data, nárůst úrokových sazeb a snížení úvěrového hodnocení. Vlivem nedávných korupčních afér týkající se státního ropného gigantu Petrobras, prochází politika země velmi těžkým obdobím. Mnoho jmenovaných politiků je vyšetřováno, mnoho účastníků je již ve vězení anebo byli usvědčeni. Vidíme v tom znak nezávislosti právního systému, který se zjevně nenechal zastrašit.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Zaměřeno na Latinskou Ameriku (1)

Od devátého do jedenáctého října se v Limě v Peru konala každoroční společná konference Světové banky a Mezinárodního měnového fondu, což se v případě Latinské Ameriky událo poprvé za posledních téměř 50 let. Toto setkání je fórem ministrů financí a guvernérů centrálních bank z celého světa, kteří zde probírají ekonomická a finanční témata spolu s plánovanými kroky na podporu ekonomického růstu a snižování chudoby. Program se zaměřuje na různorodé výzvy, jimž region čelí, včetně infrastruktury, udržitelného rozvoje, dopadu cen komodit, sociální a hospodářské nerovnosti a nezaměstnanosti.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Investice do obnovitelných zdrojů energií s diverzifikací do dalších „čistých“ odvětví

Na začátku tohoto týdne jsem zde psal o krátkodobých a dlouhodobých vyhlídkách energetického sektoru. Jedním ze zjištění uvedených v tomto článku bylo, že v rozvinutých zemích roste a bude růst podíl energie vyrobené z obnovitelných zdrojů, přičemž tento trend budou zřejmě následovat i rozvíjející se trhy.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Refinancování hypotéky k Hypoteční bance bez prokazování příjmů – v jakých případech je možné?

Pokud se Vám nelíbí chování banky, u které právě máte hypotéku s končící fixací úrokové sazby, nebo se Vám nelíbí sazba, kterou Vám banka pro nové období nabídla, můžete svoji hypotéku snadno a rychle převést k Hypoteční bance. V některých případech dokonce i způsobem, který nevyžaduje prokazování příjmů. Kdy je takové refinancování možné, to se dozvíte na následujících řádcích.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Překlenovací úvěry ze stavebního spoření s nulovou akontací – co nabízí?

Prostřednictvím překlenovacích úvěrů můžete získat částku až 1 000 000 Kč bez zajištění. U menších částek je překlenovací úvěr výhodnějším způsobem, jak získat peníze na rekonstrukci, než čerpání spotřebitelského úvěru. Navíc, jedná se o účelový úvěr na bydlení, tj. zaplacené úroky si můžete odečíst od základu daně. Pojďme se teď spolu podívat na to, co jednotlivé stavební spořitelny nabízí svým potenciálním klientům.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Investice do energetiky – krátkodobé vs. dlouhodobé perspektivy

Jak dlouhodobý, tak krátkodobý výhled vývoje na globálním trhu s energiemi nabízí perspektivy. Společnosti z energetického odvětví si stále mohou najít místo v pro-cyklicky zaměřené části akciového portfolia drobných investorů. Více než dříve je však nutné rozlišovat investiční horizont těchto investic ve smyslu: chcete být v tomto odvětví zainteresováni 5 – 10 let či 15 – 30 let?

Zdroj: www.penizenavic.cz

Rekreační nemovitost jako investice

Mnozí lidé chtějí kvůli pracovním aktivitám žít ve městě, současně chtějí alespoň některé víkendy trávit v klidu v pěkné přírodě v Česku. Řešením je pořízení menší chalupy, ta se dá i pronajímat.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Pět případů, kdy se z prodeje nemovitosti neplatí daň z příjmu

Z příjmu z prodeje nemovitosti poníženého o výdaje se odvádí daň z příjmu fyzických osob. Tento hrubý zisk z prodeje se uvádí v daňovém přiznání jako příjem dle § 10 (ostatní příjmy). Při dodržení zákonných podmínek se však z prodeje bytu nebo domu daň z příjmu fyzických osob neplatí. Kdy?

Zdroj: www.penizenavic.cz

Hypotéka bez prokazování příjmů – produkt určený především bonitním podnikatelům

Prostřednictví Hypotéky bez prokazování příjmů Hypoteční banky můžete získat na financování svého bydlení až 5 000 000 Kč na max. 40 let. Ovšem, tento produkt není určen zaměstnancům s minimálními či neprokazatelnými příjmy, ale bonitním podnikatelům, jejichž příjmy dle daňového přiznání by nestačily na získání „běžné“ hypotéky s prokázáním příjmů.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Podnikejte už zítra s ready-made společností

Chcete se vyhnout těžkostem při zakládání nové firmy? Pořiďte si ready-made společnost. Existující firma je již připravená a začít podnikat můžete druhý den od její koupě. Uspořte peníze a především svůj čas.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Neomezený tarif se vyplatí

Operátoři vám v zásadě nabízejí omezený nebo neomezený tarif. Jaký je mezi nimi rozdíl a u koho si sjednáte nejvýhodnější nabídku?

Zdroj: www.penizenavic.cz

Mezi fondy zaměřenými na akcie malých firem vládnou ty investující v Evropě

Dnes Vám řekneme, které fondy se zaměřením na akcie malých firem patří v roce 2015 mezi nejvýkonnější a také to, kam tyto fondy investují prostředky svých podílníků.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Dopad skandálu Volkswagenu na německou ekonomiku

Nedávný skandál Volkswagenu (VW) se na světových finančních trzích projevil okamžitě, ale než jej naplno pocítí německá ekonomika, ještě nějakou dobu potrvá. Snahy o zhodnocení jeho dopadu naráží na dva problémy.

Zdroj: www.penizenavic.cz

5 nejvýkonnějších fondů akciových fondů roku 2015 – zhodnocení o více jak 16 %, dařilo se Beneluxu

Opět jsme pro Vás připravili souhrnné výkonnosti jednotlivých skupin regionálně zaměřených podílových fondů. S jakým výsledkem? Fondy opět pokračují v poklesech hodnoty podílových listů, poněkud překvapivě se dařilo akciovým fondům se zaměřením na Belgii a země Beneluxu.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Potřebujete hypotéku na koupi bytu od developera? Wüstenrot hypoteční banka nabízí řešení

Vypořádat se přitom umí se všemi hlavními úskalími, tj. postupným čerpáním úvěru, zástavním právem banky financující developerský projekt i budoucí kupní smlouvou. Jaké jsou parametry hypotéky Wüstenrot hypoteční banky na koupi bytu od developera, to Vám prozradíme níže.

Zdroj: www.penizenavic.cz

S vlastními prostředky je možné odejít do penze dříve

Důchodový věk se každoročně prodlužuje, např. muži narození v roce 1965 a později mají důchodový věk 65 let a více. Pracovat až do řádného důchodového věku bude moci z důvodu prodlužování důchodového věku čím dál méně lidí. Jaké je finanční řešení?

Zdroj: www.penizenavic.cz

Předhypoteční úvěr Hypoteční banky = až 5 000 000 bez zajištění na dobu 12 měsíců

Předhypoteční úvěr Hypoteční banky zpřístupňuje obyvatelům ČR možnost koupě nemovitosti, jíž po přechodnou dobu není možné ručit, a to i v případě, kdy žadatel o hypotéku nemá jinou nemovitosti k zástavě.

Zdroj: www.penizenavic.cz

100% hypotéka na chatu? Získáte ji u 2 bank

Hypotéku na rekreační objekt sice nabízí více bank, ty však podmiňují poskytnutí hypotéky tím, že daný rekreační objekt slouží k trvalému bydlení. 1 z 12 zkoumaných bank hypotéku na rekreační objekt neposkytuje vůbec.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Víme, za jakých podmínek můžete využít tzv. zjednodušeného refinancování hypotéky

Porovnali jsme pro Vás podmínky zjednodušeného refinancování hypotéky u jednotlivých bank. Řekneme Vám, po jaké době můžete Vaši stávající hypotéku refinancovat zjednodušeným způsobem, o kolik vyšší může být splátka nového úvěru a na jakou část ceny nemovitosti si můžete půjčit.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Jaká výše dluhů je pro Vás bezpečná?

Spotřebitelský úvěr je jako cukr, v malém množství chutná a nemusí nám způsobit vážné potíže, v tom velkém nás však již může ohrožovat na životě. Pojďte se s námi dnes podívat, jaké je „zdravé“ množství úvěrů.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Změna penzijka na doplňkové penzijní spoření a daně

Někteří klienti se rozhodnou změnit svoji smlouvu o penzijním připojištění na doplňkové penzijní spoření. Jak je to s daňovým odpočtem, když ke změně dojde v průběhu roku?

Zdroj: www.penizenavic.cz

Proč mít v penzi příjem z pronájmu?

Mnozí penzisté si z finančních důvodů v penzi přivydělávají, neboť státní penze je pro ně nedostačující, aby mohli cestovat a věnovat se naplno svým koníčkům. Pracovat na zkrácený úvazek, podnikat nebo pronajímat nemovitost? Která varianta je nejvýhodnější?

Zdroj: www.penizenavic.cz

Dohoda mezi EU a Vietnamem pomůže jihovýchodní Asii

Po více než dvou letech vyjednávání dospěli EU a Vietnam k dohodě o volném obchodu, jež ruší téměř všechna cla spojená s jejich vzájemným obchodem. Jedná se o milník významný nejen pro Vietnam, ale i pro ostatní země v regionu Jihovýchodní Asie, která je centrem naší pozornosti již mnoho let.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Hodnota investic podílníků fondů zaměřených na brazilské akcie klesla za poslední 3 roky o zhruba polovinu

Dnes se zaměříme na akciové podílové fondy investující výlučně do akcií brazilských firem. Žádný z 3 těchto fondů nejenže za poslední 3 roky nevykazuje kladnou výkonnost, ale shodně vykazují poklesy hodnoty investic o cca 50 %.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Rozdíly u pozůstalostních důchodů jsou malé

V případě nečekaného úmrtí živitele rodiny pobírá manželka zesnulého vdovský důchod a děti sirotčí důchod. Podmínkou je, že zemřelý splnil ke dni úmrtí podmínku pro přiznání starobního důchodu nebo invalidního důchodu, zjednodušeně řečeno, že dlouhodobě pracoval nebo podnikal a platil sociální pojištění. Proč je státní zajištění pro pozůstalé nedostatečné a vlastní pojištění správným rozhodnutím?

Zdroj: www.penizenavic.cz

Akciové fondy se zaměřením na Čínu – kladnou roční výkonnost mají pouze dva

V portfoliích fondů zaměřených na akcie čínských firem vévodí finance, technologie a průmysl. Zatímco na jednoletém horizontu vykazují tyto fondy především záporné výkonnosti, tříleté výkonnosti jsou stále převážně v plusu.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Odpočet úroků z hypotečního úvěru v 7 bodech

Situace na finančním trhu přeje zodpovědným rodinám, které si chtějí pořídit na hypotéku vlastní bydlení. Do kalkulace nákladů na hypotéku je nutné zahrnout i daňový odpočet z úroků, který snižuje celkové náklady na hypotéku. Podívejme se, co je dobré vědět o daňovém odpočtu v 7 bodech.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Hypotéka se zúženým SJM u Hypoteční banky

Dnes jsme pro Vás připravili přehled podmínek, které je nutné splnit pro to, aby o hypotéku mohl žádat pouze jeden z manželů, který zároveň získá nemovitost do svého výlučného vlastnictví.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Mají učitelé s pracovní smlouvou na 10 měsíců šanci získat hypotéku?

Ano, ne hned a u všech bank, přesto jsou však učitelé, v porovnání se zaměstnanci ze soukromého sektoru, v jisté výhodě. Tu jim z pohledu bank dává „jistota“ v podobě příjmu od státu.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Investujte do tajemství úspěchu nejbohatších lidí světa

Investice do vlastního osobního rozvoje je zásadní pro Váš budoucí profesní i soukromí život. Rozšířením svých vědomostí zvýšíte svoji hodnotu na trhu práce, můžete se stát více žádaným zbožím, za které jsou zaměstnavatelé ochotni zaplatit více. V případě, že podnikáte, Vám nové znalosti a dovednosti pomohou odlišit se od konkurence a opět, zvýšíte svoji hodnotu na trnu. Toto vše má následně potenciál se pozitivně projevit i ve Vašem osobním životě.

Zdroj: www.penizenavic.cz

4 typy „nefinančních“ investic, které Vám zpříjemní život a vydělají peníze

Investice, to nejsou jen podílové fondy, akce, deriváty apod. Investovat můžete i do sebe, Vašeho okolí a Vašich přátel. I tyto investice přitom mohou nést velmi vysoký výnos. Níže Vám řekneme, jaké 4 typy „nefinančních“ investic považujeme za nejužitečnější.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Americký "fracking" bojuje o přežití

Výsledkové zprávy amerických těžařů za druhé čtvrtletí jsou pro akcionáře zkouškou trpělivosti. Jejich ztráty jdou do miliard dolarů. Kromě toho odepisují jedno pole za druhým - kvůli nízkým cenám plynu a ropy přestávají být rentabilní.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Velké porovnání nabídky neúčelových hypoték v polovině roku 2015

Neúčelové hypotéky jednotlivých bank se mezi sebou liší minimální a maximální částkou, splatností i tím, na jakou část ceny nemovitosti úvěr získáte. O tom, za jakých podmínek získáte neúčelovou hypotéku, si povíme na následujících řádcích…

Zdroj: www.penizenavic.cz

Jak banky vychází u žádostí o hypotéku vstříc vojákům z povolání?

Většina námi porovnávaných bank je schopna vyjít vstříc vojákům z povolání tím, že jako příjem akceptují i příspěvky na bydlení, a že nelpí na standardních podmínkách pro akceptaci příjmů plynoucích z pracovní smlouvy na dobu určitou.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Regionálně zaměřené podílové fondy v roce 2015 – vyspělé trhy válcují ty rozvíjející se

Nejvýkonnějšími akciovými fondy tohoto roku jsou prozatím fondy investující na japonských finančních trzích. Dvouciferné poklesy hodnoty podílových listů vykazují v tomto roce fondy investující na rozvíjejících se trzích v Africe, Jižní a Latinské Americe.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Při korekci na trzích si zachovejte chladnou hlavu (2)

Za pokles na rozvíjejících se trzích mohou podle nás i obavy týkající se zvýšení úrokových sazeb v USA, které bude mít vliv na celkovou likviditu. Přestože nevíme, kdy začne Fed svou monetární politiku utahovat, zdá se, že trhy už jí do svých očekávání začínají promítat. Nejistota načasování a stupně zvýšení je něco, co nemají rády. Zvýšení sazeb tak asi přinese i vyšší volatilitu, ale s poklesem nejistoty klesne i její rozpětí.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Při korekci na trzích si zachovejte chladnou hlavu (1)

Světové trhy zažily koncem léta propad, za jehož původce se mimo jiné označují obavy ze zpomalujícího růstu Číny a z dopadu možného zvýšení úrokových sazeb v USA na podzim tohoto roku. Bez ohledu na to si ale myslíme, že je důležité dát si tyto korekce do souvislostí, uklidnit se a vydat se hledat nové příležitosti.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Oborově zaměřené akciové podílové fondy v roce 2015 – stále se daří biotechnologiím, výrazně klesají komodity

Nejvýkonnější akciový podílový fond s oborovým zaměřením vydělal svým investorům v roce 2015 22,62 %. Jako celku se stále daří biotechnologiím, v černých číslech se drží i nemovitosti, důvod k radosti naopak nemají investoři do financí, energetiky a komodit…

Zdroj: www.penizenavic.cz

Plánujeme penzi v předstihu

Důchod by měl být odměnou za celoživotní dřinu. Penzisté by měli mít konečně dostatek času na své koníčky a známé. Západoevropským trendem je aktivní stáří. Bez dostatku financí je to však velmi složité, proto je potřeba myslet na penzi již v produktivním věku co nejdříve. Jak vysoký je potřeba mít vlastní finanční polštář na penzi?

Zdroj: www.penizenavic.cz

Akceptace příjmu ze zahraničí u hypoték v roce 2015

V dnešním příspěvku Vám prozradíme, jak se jednotlivé banky staví k příjmům ze zaměstnání, které žadatelům o hypotéku plynou ze zahraničí, konkrétně Německa a Rakouska.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Platíte za finanční produkty či předčasné výběry našetřených peněz? V tom případě akutně potřebujete finanční plán

V první části dnešního příspěvku Vám řekneme o finančních produktech, které můžete mít už při příjmu 15 000 Kč měsíčně zdarma. V druhé části bychom na Vás rádi apelovali: platíte bankám, spořitelnám, investičním společnostem či státu peníze za předčasnou výpověď? V tom případě akutně potřebujete finanční plán.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Aktualizace očekávaného vývoje sazeb Fedu - Zvýšení sazeb v roce 2015 je stále pravděpodobné

Zdá se, že pokračující vývoj ekonomiky Spojených států směrem k využití přebytečné kapacity na trhu bude později v tomto roce utažení monetární politiky potřebovat. Komentáře atlantského prezidenta Fedu Lockharta to potvrzují. Nedávno prohlásil, že „celkový pokrok, jehož jsme byli za posledních pár let svědky“ utažení monetární politiky opravňuje.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Aktualizace očekávaného vývoje sazeb Fedu

Od začátku roku jsme očekávali, že Fed nejspíše začne monetární politiku postupně utahovat na začátku září. Nicméně nedávná ekonomická data nás přiměla tato očekávání změnit. Ačkoliv je na to možná ještě brzy, nyní předpokládáme, že Fed začne s utahováním místo v září až v prosinci, přičemž rozpětí cílové sazby se zvýší ze současných 0,0-0,25% na 0,25-0,50%.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Za sjednání pojištění nemovitosti můžete získat slevu z úrokové sazby hypotéky až 0,2 procentního bodu

Pojištění nemovitosti k hypotéce vyžadují všechny banky. U 4 finančních domů však můžete za sjednání tohoto produktu získat slevu z úrokové sazby hypotéky. O které banky se jedná a jak vysoké slevy nabízí, to se dozvíte níže…

Zdroj: www.penizenavic.cz

Hypotéka pro podnikatele z dílny Hypoteční banky – příjmy lze prokázat i výpisy z bankovního účtu

Dnes Vám ukážeme, jaké možnosti prokázání příjmů má podnikatel žádající o hypotéku na bydlení u Hypoteční banky. Rovněž Vám řekneme, kolik si podnikatelé u Hypoteční banky mohou půjčit a na jak dlouho peníze získají.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Nadějné vyhlídky Pákistánu

Pákistánu se dříve kvůli nepříznivým zprávám a předsudkům mnozí investoři vyhýbali, ale skutečnost často není tak barvitá, jak se o ní píše. Našli jsme zde dobře vedené společnosti, do nichž stojí za to investovat. Existuje mnoho dobrých důvodů, proč bude Pákistán v příštích letech cílem zájmu investorů.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Írán – otevřený investicím? (2)

Uvolnění sankcí by mohlo stimulovat růst. Za posledních deset let si prošel Írán řadou problémů, v politickém i ekonomickém slova smyslu, a to mu bránilo dosáhnout z našeho pohledu toho, co bychom vnímali jako jeho plný potenciál. To by se však mohlo brzy změnit. Íránská ekonomika je se svými přibližně 400 mld. USD po Saudské Arábii druhou největší v regionu, ale trápí ji vysoká úroveň inflace a nezaměstnanosti, zejména mladého obyvatelstva.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Írán – otevřený investicím? (1)

Po letech vyjednávání došlo mezi Íránem, Spojenými státy a ostatními světovými mocnostmi k významnému posunu týkajícího se íránského jaderného programu. Přestože je vzniklá dohoda poněkud kontroverzní a ve Spojených státech je stále předmětem diskuze, z čistě investorského hlediska si myslíme, že představuje důležitý krok kupředu nejen pro Írán, ale i pro celou oblast Středního východu a Severní Afriky.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Hypotéka dle obratu v roce 2015 - víme o ni vše

Hypotéku pro podnikatele se započtením příjmů z obratu (řádek 101 daňového přiznání), nabízí 8 z 10 zkoumaných bank, přičemž Raiffeisenbank, Expobank, Wüstenrot hypoteční banka a Česká spořitelna ji nabízí i podnikatelům, kteří nespadají do tzv. „svobodných povolání“.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Správný finanční plán vám v první řadě nabídne jistotu

Pravděpodobnost úspěchu vašeho finančního plánu se dá posuzovat podle toho, s jakými myšlenkami uleháte večer do postele. Chodíte spát s čistou hlavou? V tom případě máte vyhráno. Uspává vás přemítání o tom, co by vám mohly přinést následující dny? V tom případě by to chtělo změnu…

Zdroj: www.penizenavic.cz

Jaký je maximální věk pro splácení hypotéky?

Zatímco banky příliš nehledí na to, jaký je věk žadatele o hypotéku, pokud jde o to, jaký bude věk klienta v době doplacení hypotéky, jsou poměrně striktní. Dnes Vám povíme, jakou splatnost hypotéky získáte, pokud žádáte o hypotéku ve věku např. 30, 40 a 50 let.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Porovnání nabídky hypoték na pronájem v polovině roku 2015 – kde Vám půjčí nejvíce a na co?

Hypotéku na pronájem nabízí v polovině roku 2015 celkem 8 z 12 zkoumaných bank. S tímto typem hypotéky můžete získat peníze ve výši až 90 % hodnoty kupované nemovitosti. Většina bank Vám půjčí i na bytový dům.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Daně při prodeji cenných papírů v 7 bodech

Investice do cenných papírů jsou v Česku rok od roku oblíbenější i mezi drobnými investory. Dobře promyšlená a načasovaná obchodní transakce přináší zisk bez přímo vynaložené práce. Kdy se platí z prodeje cenných papírů daně a kdy nikoliv?

Zdroj: www.penizenavic.cz

Velké porovnání nabídky 100% hypoték v polovině roku 2015

100% hypotéku získáte v polovině roku 2015 u 9 z 12 porovnávaných bank. 4 banky nemají stanovený maximální výši hypotéky, polovina bank Vám poskytne 100% hypotéku na stavební pozemek, maximální splatnost tohoto typu hypotéky činí 40 let. Toto a mnoho dalších informací se dozvíte v našem dnešním příspěvku.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Hypotéka a životní pojištění – již mezi nimi není tak pevné pouto

Životní pojištění u hypotéky standardně nevyžaduje žádná z námi zkoumaných bank, najdou se však výjimečné situace, kdy banka sjednání tohoto produktu může vyžadovat. O jaké situace se jedná, to se dozvíte na níže uvedených řádcích…

Zdroj: www.penizenavic.cz

Hypotéka do 75 let věku – kde ji získáte?

Už 40 letý žadatel o hypotéku může narazit na problém spojený s věkem. Ne všechny banky jsou totiž ochotny poskytovat úvěr automaticky žadatelům, kteří během splatnosti hypotéky překročí hranici 67 let věku. Dnes Vám ukážeme, ve kterých bankách máte šanci na získání hypotéky v případě, že na konci splatnosti hypotéky dovršíte 75 let věku.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Nejvýnosnější investice do udržitelného rozvoje – solidní zhodnocení a investice především do obnovitelných energií

Dnes se spolu podíváme na to, jak v uplynulých 5 letech zhodnotily prostředky svých podílníků fondy se zaměřením na akcie firem s rozvinutým program udržitelného rozvoje. Ukážeme Vám také, do jakých odvětví a konkrétních společností tyto podílové fondy investují.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Důchod při využití paušálu

Výdajové paušály jsou pro řadu OSVČ (osob samostatně výdělečně činných) výhodné, neboť jsou vyšší než skutečné výdaje. Na dani z příjmu fyzických osob, sociálním pojištění a zdravotním pojištění se tak zaplatí méně, než při využití skutečných výdajů. Státní důchod je však potom nízký a vlastní zajištění na penzi nutností.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Kam investují nejvýkonnější akciové podílové fondy zaměřené na akcie japonských firem? Hlavně do automobilového průmyslu a financí

V portfoliu všech 5 nejvýkonnějších akciových podílových fondech se zaměřením na akcie japonských firem najdete akcie společnosti Toyota Motors a Mitshubishi UFJ Financial Group. Technologičtí lídři předminulé dekády, firmy Panasonic, Sony, Hitachi a Canon, naopak v portfoliích těchto fondů najdete jen v menší míře.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Nejvýkonnější akciové fondy se zaměřením na USA – v jejich portfoliu najdete převážně zdravotnictví a spotřební zboží

Investujete či chcete investovat do akciových podílových fondů se zaměřením na americké akciové trhy? V tom případě se s námi pojďte podívat, které fondy v tomto roce zhodnotily prostředky svých podílníků nejvíce a do jakých odvětví tyto fondy investují.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Které příjmy Vám pomohou k hypotéce Wüstenrot hypoteční banky?

Věděli jste, že k hypotéce Vám mohou pomoci i příspěvky na pracovní pomůcky, invalidní důchod, podpora při ošetřování člena rodiny či diety na služebních cestách? Výčet příjmů, které Wüstenrot hypoteční banka může započítat v žádosti o hypotéku je opravdu pestrý a výrazně delší, než u některých konkurenčních bank…

Zdroj: www.penizenavic.cz

Akceptace příjmů se zahraničí – Hypoteční banka umí pracovat s příjmy ze zaměstnání i podnikání

Nabídka hypoték Hypoteční banky bude zajímat zejména ty z Vás, kterým plyne příjem z podnikání v zahraničí, se kterým velký počet bank stále neumí pracovat. Mile překvapeni budou všichni z Vás, kteří u dokládání příjmů ze zahraničí očekávali složitou administrativu…

Zdroj: www.penizenavic.cz

V uplynulých 12 měsících nejvíce vydělávaly podílové fondy zaměřené na biotechnologii, finance a vyspělé trhy

Připravili jsme pro Vás přehled výkonností jednotlivých skupin akciových podílových fondů. Oborově zaměřeným podílovým fondům stále dominují fondy investující do akcií biotechnologických firem, vpřed se derou nemovitosti, nedaří se naopak fondům investujících do komodit. Ve skupině regionálně zaměřených fondů vyspělé trhy opět poráží rozvíjející se země.

Zdroj: www.penizenavic.cz

Výhody spolupráce s Broker Consulting | PenízeNAVÍC.cz

Získejte výhody spolupráce s Broker Consutling, a.s., získejte peníze navíc do svého rodinného rozpočtu.

Štítky: financí nad penzi investování na penzi ok ok finanční ok finanční plán vašich osobních financí

Zdroj: www.penizenavic.cz

Výhodné pojištění | PenízeNAVÍC.cz

Zajistěte si ještě dnes bezplatně výhodné pojištění a ušetřete na pojistném v průměru 50 %. Naše. návrhy úspory na pojištění jsou bezplatné a nezávazné

Štítky: tak pojištění na pojištění pojištění je nastavení výhodné ušetřit ušetřit na jak ušetřit jak ušetřit na

Zdroj: www.penizenavic.cz

Kbc Bonds Emerging Europe Lu0145227863 aktuální kurz...

Tento podfond investuje v první řadě do dluhopisů denominovaných v měnách zemí Střední Evropy (s vyjímkou Ruska. Polské, české a maďarské dluhopisy tvoří.

Štítky: europe dluhopisů emerging bonds kbc bonds emerging bonds emerging europe emerging europe kbc bonds emerging kbc bonds

Zdroj: www.penizenavic.cz

Prodej nemovitosti a daně | PenízeNAVÍC.cz

Nákup nemovitosti za účelem jejího zhodnocení a pozdějšího prodeje se ziskem byl a bude patřit mezi nejoblíbenější investiční příležitosti. Dobrá

Štítky: fyzických daně daň osob nemovitosti prodeje fyzických osob příjmu daň z příjmu z příjmu

Zdroj: www.penizenavic.cz

Fond ropy a energetiky ČP INVEST Cz0008474152 aktuální kurz...

Fond ropy a energetiky ČP INVEST CZ0008474152 Fond investuje do společností na výrobu energie, zejména však do oblasti těžby a zpracování ropy, uhl...

Štítky: n fond ropy so čp invest invest čp a energetiky čp a energetiky energetiky čp invest

Zdroj: www.penizenavic.cz

Výhodné financování bydlení | PenízeNAVÍC.cz

Zajistěte si ještě dnes bezplatně výhodnou úrokovou sazbu a získejte výhodný hypoteční úvěr a ušetřete na splátce hypotéky v průměru 700 Kč

Štítky: tak vám úvěru financování hypotečního úvěru hypotečního úvěru je financování bydlení návrh hypotečního návrh hypotečního úvěru

Zdroj: www.penizenavic.cz

Sporotrend Cz0008472289 aktuální kurz | PenízeNAVÍC.cz

SPOROTREND CZ0008472289 Výkonnostním cílem fondu je dlouhodobě překonávat výnosy světových akciových trhů prostřednictvím investic do jednotlivých ...

Štítky: n f fondu fond investiční do so regionu investiční společnost sporotrend

Zdroj: www.penizenavic.cz

Výhodné investice | PenízeNAVÍC.cz

. na základě trvalé péče – váš osobní finanční konzultant je vám kdykoliv bezplatně k dizpozici po dobu trvání vašich investic. Svého konzultanta tak máte kdykoliv.

Štítky: jednání vám investice investic investování výhodné návrh investic consulting broker consulting nezávazný

Zdroj: www.penizenavic.cz

Kolik daňových přiznání budete potřebovat, pokud v roce 2015...

V roce 2015 vyžadují banky po žadatelích o hypotéku max. 2. o nárocích na předkládané dokumenty je dobré znát především.

Štítky: přiznání daňových daňové daňové přiznání vám banka hypotéku žádáte o žádáte o hypotéku o hypotéku

Zdroj: www.penizenavic.cz

Ochrana osobních údajů | PenízeNAVÍC.cz

Uživatelé registrující se do služeb zdarma poskytují v souvislosti s registrací údaj o kontaktu pro elektronickou poštu (e-mail. Provozovatel je oprávněn se na.

Štítky: nebo kter spr pr poskytnut uživatel osobn provozovatel uživatele

Zdroj: www.penizenavic.cz

Víme, u kterých bank Vám k hypotéce pomůže sirotčí důchod...

Tento typ příjmu již uznává většina námi porovnávaných bank, často se ovšem jedná o podmíněně uznávaný příjem. Jaké

Štítky: ne příjmů dobu sirotčí sirotčí důchod sirotčího důchod důchodu ano dobu splatnosti

Zdroj: www.penizenavic.cz

Za převod běžného účtu můžete získat u hypotéky slevu ze sazby...

Ušetřit pak můžete i více jak 1 000 Kč měsíčně. Stačí. když si u banky, kde žádáte o hypotéku, zřídíte i běžný účet, na který si budete zasílat platbu. Pojďte

Štítky: si u ze i sazby účtu účet můžete úvěr běžného

Zdroj: www.penizenavic.cz

Kalkulačka hypotéky | PenízeNAVÍC.cz

si hypotéku v naší hypoteční kalkulačce a ušetřete na splátce hypotéky v průměru 700 Kč měsíčně.

Štítky: nás banka kalkulačka úspora old kalkulačka hypotéky scr největším odeslat s námi

Zdroj: www.penizenavic.cz

Financování bydlení | PenízeNAVÍC.cz

vám informace o tom, jakým úvěrem financovat vlastní bydlení, kdy refinancovat hypoteční úvěr. Pravidelné

Štítky: získat úvěr dnes ještě více průměru v průměru nejvýhodnější ještě dnes

Zdroj: www.penizenavic.cz

Mediální partneři | PenízeNAVÍC.cz

Děkujeme za spolupráci všem partnerům. Odesláním tohoto formuláře souhlasím s podmínkami ochrany osobních údajů. Stačí napsat svou e-mailovou adresu a tlačítkem.

Štítky: n f d w pojištění majetku zájem o práci o práci konzultanta úvěr nebo půjčka dotaz objednávka

Zdroj: www.penizenavic.cz

Hypotéka - podmínky získání jsou v roce 2012 opět o něco méně...

Podmínky získání hypotéky prošly v roce 2012 několika změnami, většinou to však byly změny pro klienta k lepšímu. Jaké

Štítky: případě dobu let bank úvěr na dobu banka je hypoteční hypoteční úvěr

Zdroj: www.penizenavic.cz

Kalkulačky | PenízeNAVÍC.cz

FINANČNÍ PLÁN vítěze testu finančních poradců. Zajistěte si ještě dnes výhodnou úrokovou sazbu. Požádejte ještě dnes o návrh výhodných investic.

Štítky: refinancování kalkulačka kalkulačka hypotéky kalkulačka penzijního spořící kalkulačka srovnání podílových kalkulačka životního kalkulačka refinancování refinancování hypotéky kalkulačka refinancování hypotéky

Zdroj: www.penizenavic.cz

Investování | PenízeNAVÍC.cz

Podílové fondy a další druhy investic. Zhodnoťte. s námi výhodně své úspory!

Štítky: náš číně komodit obavy mark čp mobius od komodit návrh investic získejte

Zdroj: www.penizenavic.cz

Finanční plán | PenízeNAVÍC.cz

Finanční plán - získejte s námi peníze navíc do rodinného rozpočtu. Hospodařte. se svými penězi efektivně, vyzkoušejte náš finanční plán

Štítky: na pojištění vám petr průměru o v průměru o nejvýhodnější požádejte dnes o návrh úrokovou sazbu

Zdroj: www.penizenavic.cz

Přehled hypoték - největší a nejaktuálnější přehled hypoték...

Přehled hypoték nabízených v ČR. Vyberte. si nejvýhodnější hypotéku v pravidelně aktualizovaném přehledu hypoték.

Štítky: na úvěr banka hypotéka hypoteční banka equa equa bank obchodní banka československá obchodní banka

Zdroj: www.penizenavic.cz

Porovnání podílových fondů | PenízeNAVÍC.cz

. rozvíjející se trhy - Evropa. rozvíjející se trhy - Evropa. vyspělé trhy - Severní Amerika. komodity, přírodní zdroje, materiály. komodity, přírodní zdroje,.

Štítky: společnost trhy management investiční společnost asset management asset čp wiof rozvíjející investment

Zdroj: www.penizenavic.cz

Spoření | PenízeNAVÍC.cz

Spoření pro děti, spoření na penzi, spoření na studia, spoření na spořících účtech. Získejte. ze svých úspor díky výhodnému spoření maximum.

Štítky: bude vyšší spoření dnes ještě sazbu průměru v průměru o úrokovou ještě dnes

Zdroj: www.penizenavic.cz

Konzervativní Mix Ff Cz0008472321 aktuální kurz | PenízeNAVÍC.cz

Konzervativní Mix FF CZ0008472321 Výkonnostním cílem fondu je překonávat výnosy státních dluhopisů ČR prostřednictvím kombinace investic do nízkori...

Štítky: fondu fond so investiční společnost mix ff konzervativní mix ff konzervativní mix ff mix konzervativní

Zdroj: www.penizenavic.cz

Pojištění | PenízeNAVÍC.cz

Pojištění - získejte do svého rozpočtu peníze navíc díky levnějšímu pojištění. Životní

Štítky: si jak pojištění vyšší na pojištění více chci ušetřit na návrh pojištění nejvýhodnější

Zdroj: www.penizenavic.cz

Kalkulačka hypotéky | PenízeNAVÍC.cz

si hypotéku v naší hypoteční kalkulačce a ušetřete na splátce hypotéky v průměru 700 Kč měsíčně.

Štítky: vám úvěru nás banka hypotéku kalkulačka úspora old kalkulačka hypotéky scr

Zdroj: www.penizenavic.cz

Sporobond Cz0008472263 aktuální kurz | PenízeNAVÍC.cz

SPOROBOND CZ0008472263 Výkonnostním cílem fondu je dlouhodobě překonávat výnosy střednědobých státních dluhopisů České republiky. Jedná. se o dluhop...

Štítky: n f d výnosy roky poplatek so podílového fondu podílového sporobond

Zdroj: www.penizenavic.cz

Podílové fondy - 3. Denně aktualizovaná databáze | PenízeNAVÍC...

Podílové fondy v 3. denně. aktualizované databázi. Přehled. podílových fondů rozdělených dle typu, oborového a regionálního zaměření.

Štítky: společnost czk eur management asset management asset čp invest invest čp wiof

Zdroj: www.penizenavic.cz