Linka 199

Zdroj: www.finance.cz

nejčastější zdroje článků

Rozvod manželství: Jak na sepsání žádosti? Soudní ...

Kdy může být manželství rozvedeno? Co je to sporný, nesporný a ztížený rozvod? Jak sepsat žádost o rozvod a kde ji podat? A kolik stojí ...

Štítky: to bude za ve ale soud manželství rozvod o rozvod rozvod manželství

Zdroj: www.finance.cz

Jak na vrácení DPH z jiných států EU - Finance.cz

Daň z přidané hodnoty zaplacenou v rámci svého podnikání v jiném členském státě EU si můžete nechat vrátit. Jak žádat o vratku DPH?

Zdroj: www.finance.cz

Ve třetím pilíři důchodového systému letos ubylo 56.000 lidí - Finance.cz

Na penzi se státním příspěvkem v tzv. třetím pilíři penzijního systému si na konci prvního pololetí spořilo 4,587 milionu lidí. Bylo to o 56.000 méně než na konci loňského roku. Vyplývá to ze statistik ministerstva financí.

Zdroj: www.finance.cz

Zahraniční poptávka je pro české firmy důležitá, účastní se proto veletrhů a hledají nové exportní destinace - Finance.cz

České společnosti reagují na zahraniční poptávku pružně. Inovují své výrobky a doplňkové služby. Aktivní jsou i při hledání nových exportních destinací. Vyplývá to ze zkušeností České exportní banky. Tyto trendy potvrzují i tuzemské firmy.

Zdroj: www.finance.cz

Jak a proč hlídat limit při vedlejší samostatné výdělečné činnosti - Finance.cz

Při vedlejší samostatné výdělečné činnosti si hlídejte limit pro placení sociálního pojištění. Vyšší hrubý zisk nemusí znamenat vyšší disponibilní zisk.

Zdroj: www.finance.cz

S výpočtem čisté mzdy pomůže mzdová kalkulačka - Finance.cz

I když mzdu dostává většina z nás, málo kdo dokáže vypočítat, jak vysoká bude obdržená částka na účtu. S výpočtem vám může pomoci naše mzdová kalkulačka. Podívejte se, co ovlivňuje výpočet čisté mzdy, co vše je třeba při výpočtu zohlednit.

Zdroj: www.finance.cz

Úroková sazba hypoték se odrazila ode dna - Finance.cz

Průměrná úroková sazba hypoték v Česku v červenci nepatrně stoupla na 1,88 procenta. Přerušila tak sérii pěti poklesů v řadě. V červnu, kdy byla na historickém minimu, činila 1,87 procenta, vyplývá z údajů Fincentra Hypoindexu. Index sleduje od roku 2003 průměrnou úrokovou sazbu hypoték v ČR bez ohledu na dobu fixace.

Zdroj: www.finance.cz

Americké akcie zakončily nevýrazný týden mírným oslabením - Finance.cz

New York 19. srpna (ČTK) - Americké akciové trhy v závěru týdne mírně oslabily a za celý týden žádnou výraznější změnu nezaznamenaly. Wall Street dnes podkopal sestup cen ropy z dvouměsíčních maxim. Trh se jinak zaobírá otázkou načasování dalšího růstu úrokových sazeb v USA.

Zdroj: www.finance.cz

Akcie na pražské burze v týdnu klesly o 1,9 procenta na 848 bodů - Finance.cz

Praha 19. srpna (ČTK) - Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu oslabily, když od minulého pátku index PX klesl o 1,9 procenta na 847,6 bodu. Největší pokles zaznamenaly opět akcie elektrárenské společnosti ČEZ, nejlépe se naopak dařilo cenným papírům lihovarnické firmy Stock Spirits, vyplývá z výsledků pražské burzy. Předchozí týden akcie stouply skoro o dvě procenta.

Zdroj: www.finance.cz

WTO podpořila EU ve sporu s Ruskem ohledně vepřového - Finance.cz

Ženeva 19. srpna (ČTK) - Světová obchodní organizace (WTO) se postavila na stranu Evropské unie ve dvouletém sporu ohledně ruského embarga na dovoz prasat a vepřového masa z EU. Rusko tento zákaz zavedlo v roce 2014 poté, co se objevily případy nákazy africkým prasečím morem v některých částech EU.

Zdroj: www.finance.cz

První údaje ukázaly,že Británie si po brexitu vede nečekaně dobře - Finance.cz

Londýn 19. srpna (ČTK) - Série nejnovějších statistických údajů z britské ekonomiky je pro ekonomy, kteří podporovali odchod země z Evropské unie zadostiučiněním, jiní ale zůstávají opatrní a radí počkat na celkovější čísla. Nejsilnější růst červencových maloobchodních tržeb za 14 let je nicméně spolu s příznivými údaji z trhu práce pro zastánce \

Zdroj: www.finance.cz

MF: Nástup Šlachty k celníkům je podle zákona - Finance.cz

Praha 19. srpna (ČTK) - Nástup bývalého ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Roberta Šlachty k celníkům je podle zákona. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí. Nástup kritizovaly například Odbory bezpečnostních sborů. Šlachta v pondělí nastoupí jako vrchní rada na uvolněné místo zástupce Celního úřadu Pardubice. Zároveň mu generální ředitel Generální ředitelství cel Milan Poulíček nabídl dočasné pověření k výkonu funkce náměstka pro pátrání, a to do doby ukončení výběrového řízení.

Zdroj: www.finance.cz

Temelín nebude kvůli odstávce týden vyrábět elektřinu - Finance.cz

Temelín (Českobudějovicko) 19. srpna (ČTK) - Jaderná elektrárna Temelín nebude několik dnů dodávat elektřinu do přenosové sítě. Energetici o týden posunuli termín připojení druhého výrobního bloku, zároveň už ale příští týden zahájí výměnu paliva v první výrobní jednotce. Vyplývá to z údajů, které společnost ČEZ zveřejnila na webových stránkách. Důvodem je rozsah zkoušek a úprav. Energetickou situaci České republiky to ale podle zástupců společnosti neovlivní.

Zdroj: www.finance.cz

Burza zakončila týden poklesem o 0,4 procenta - Finance.cz

Praha 19. srpna (ČTK) - Po čtvrtečním mírném posílení dnes pražská burza opět klesla. Index PX odepsal 0,4 procenta na 847,60 bodu. Nedařilo se akciím operátora O2 ani emisi společnosti ČEZ. Naopak bankovní tituly skončily v plusu. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Zdroj: www.finance.cz

TASS: Úřady na Krymu navrhly českým firmám investiční projekty - Finance.cz

Moskva 19. srpna (ČTK) - Úřady anektovaného Krymu navrhly českým firmám investiční projekty včetně závodu na montování trolejbusů a výstavbu trolejbusového depa. Oznámila to dnes ruská agentura TASS, která se odvolává na informaci místních úřadů. O českých investicích na okupovaném území na Krymu jednala podle agentury blíže neurčená skupina českých expertů.

Zdroj: www.finance.cz

Vítkovice Power Engineering mají závazky přesahující 2,3 mld Kč - Finance.cz

Ostrava 19. srpna (ČTK) - Celkové závazky společnosti Vítkovice Power Engineering, která míří do úpadku, přesahují 2,3 miliardy korun. Tato částka zahrnuje dluhy po splatnosti i před splatností. Vyplývá to z informací zveřejněných dnes na serveru www.justice.cz. Po lhůtě splatnosti jsou podle informací ČTK faktury v souhrnné hodnotě okolo 500 milionů Kč. O vyhlášení insolvence před časem požádala soud brněnská firma Wetag Invest, které koupila pohledávky skoro za šest milionů Kč. Ve čtvrtek Vítkovice Power Engineering podaly insolvenční návrh samy na sebe a spojily ho s návrhem na povolení reorganizace.

Zdroj: www.finance.cz

Ministerstvo průmyslu chce zadluženému Kovosvitu najít nové trhy - Finance.cz

Sezimovo Ústí (Táborsko) 19. srpna (ČTK) - Ministerstvo průmyslu a obchodu hodlá pomoci zadlužené firmě Kovosvit Mas Sezimovo Ústí. Po dnešním setkání s managementem firmy a zástupci odborové organizace to řekl ministr Jan Mládek (ČSSD). Ministerstvo si uvědomuje, že je zahraniční obchod Kovosvitu příliš závislý na Rusku a chce firmě pomoci hledat nové trhy. Zaměstnanci by měli dostat peníze do konce srpna, uvedl na setkání s novináři předseda podnikových odborů Jiří Ryzka.

Zdroj: www.finance.cz

Pražská burza se dopoledne vrátila k poklesu, ubrala půl procenta - Finance.cz

Praha 19. srpna (ČTK) - Pražská burza se po čtvrtečním nepatrném posílení dnes dopoledne vrátila k poklesu. Index PX byl hodinu před polednem níže o 0,52 procenta na 846,53 bodu. Dolů burzu táhnou akcie ČEZ a Monety Money Bank. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna nadále stagnuje k euru, vůči dolaru mírně oslabila.

Zdroj: www.finance.cz

Odbory v TPCA vyjednaly postupný růst mezd o 1700 korun - Finance.cz

Kolín 19. srpna (ČTK) - Odbory v kolínské automobilce TPCA vyjednaly postupný růst mezd o 1700 korun, podle nové kolektivní smlouvy by základní tarifní mzdy měly o tuto částku vzrůst do konce příštího roku. Průměrný hrubý plat na dělnických pozicích by tak měl být 32.500 korun. Ve firmě pracuje asi 2800 lidí. Od prosince bude nově vedený osmihodinový systém směn, zaměstnanci pak budou dostávat směnný příplatek 300 korun měsíčně.

Zdroj: www.finance.cz

Wetag dnes znovu vyzval soud, aby rozhodl o úpadku části Vítkovic - Finance.cz

Ostrava 19. srpna (ČTK) - Brněnská společnost Wetag Invest, iniciátor insolvence společnosti Vítkovice Power Engineering, dnes opět vyzvala Krajský soud v Ostravě, aby co nejrychleji rozhodl o úpadku ostravské společnosti. Zároveň žádá, aby soud jmenoval insolvenčního správce a prozatímní věřitelský výbor, jehož členem chce Wetag Invest být. ČTK to dnes řekla mediální zástupkyně skupiny Wetag Radka Háčková.

Zdroj: www.finance.cz

Centrální banka: Francie se v tomto čtvrtletí vrátí k růstu - Finance.cz

Paříž 10. června (ČTK) - Francouzská ekonomika se v tomto čtvrtletí vrátí k mírnému růstu, a ukončí tak recesi. Odhaduje to tamní centrální banka, podle níž by se hrubý domácí produkt mohl zvýšit o 0,1 procenta. Druhá největší ekonomika eurozóny do recese vstoupila v prvním čtvrtletí tohoto roku.

Zdroj: www.finance.cz

Čína zřídí více soukromých bank, aby pomohla malým firmám - Finance.cz

Peking 12. srpna (ČTK) - Čínská vláda hodlá podpořit vznik více soukromých bank, které by poskytovaly finanční podporu menším firmám, jimž schází hotovost. Podle agentury Reuters je to ze strany Pekingu zřejmě další snaha, jak zabránit pokračujícímu zpomalování tempa růstu ekonomiky. Ta je druhá největší na světě.

Zdroj: www.finance.cz

Velký libyjský ropný terminál po dvou týdnech znovu v provozu - Finance.cz

Tripolis 11. srpna (ČTK) - Po dvoutýdenním uzavření obnovil dnes ráno provoz jeden z velkých libyjských terminálů na vývoz ropy As-Sidr, který vyváží kolem 350.00 barelů ropy denně. Oznámili to odboráři společnosti Waha Oil Company, která terminál provozuje. Na konci července většinu libyjských ropných terminálů uzavřely rozsáhlé stávky zaměstnanců, kvůli nimž se vývoz ropy ze země snížil o zhruba 70 procent na asi 330.000 barelů denně.

Zdroj: www.finance.cz

Krachycestovek.cz: travel esprit je kvůli dluhům v úpadku - Finance.cz

Praha 11. srpna (ČTK) - Pražská cestovní agentura travel esprit je kvůli dluhům v úpadku. Na základě insolvenčního návrhu o tom rozhodl Městský soud v Praze. Cestovní agentura dluží 11 milionů korun. O své peníze zřejmě přišly cestovní kanceláře, provizní prodejci a klienti agentury. Agentura se zadlužila také ve státním sektoru. Informaci přinesl server Krachycestovek.cz.

Zdroj: www.finance.cz

Růst japonské ekonomiky zpomalil na 2,6 procenta - Finance.cz

Tokio 12. srpna (ČTK) - Tempo růstu japonské ekonomiky ve druhém čtvrtletí zpomalilo na 2,6 procenta ze 3,8 procenta v prvních třech měsících letošního roku a zaostalo za očekáváním analytiků. Mohl za to pokles firemních investic, který naznačuje, že důvěra v trvalé oživení ekonomiky zůstává i přes masivní stimulační opatření a zvýšení vládních výdajů slabá. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila vláda.

Zdroj: www.finance.cz

V Česku vzniknou příští rok první farmářské supermarkety - Finance.cz

Praha 11. srpna (ČTK) - V Praze a Brně vzniknou příští rok první farmářské supermarkety, které nabídnou ve velkém potravinářské výrobky známé z farmářských trhů. V rozhovoru pro ČTK to řekl zakladatel sítě farmářských obchodů Sklizeno David Kukla. Firma ve středu otevře v centru Prahy svoji už druhou velkou prodejnu s plochou 250 metrů čtverečních.

Zdroj: www.finance.cz

Nejdelší recese podle analytiků zřejmě ve 2. čtvrtletí skončila - Finance.cz

Praha 11. srpna (ČTK) - Česká ekonomika se podle odhadů ekonomů oslovených ČTK zřejmě ve druhém čtvrtletní vymanila ze své nejdelší recese, která trvala šest čtvrtletí. Ve druhém letošním čtvrtletí totiž podle ekonomů stoupl mezičtvrtletně hrubý domácí produkt v průměru o 0,6 procenta. Český statistický úřad zveřejní předběžný odhad HDP za 2. čtvrtletí ve středu.

Zdroj: www.finance.cz

Bundesbanka: Řecko bude brzy potřebovat další finanční pomoc - Finance.cz

Berlín 11. srpna (ČTK) - Řecko bude potřebovat nejpozději do začátku příštího roku další finanční pomoc. Píše se to podle dnešní zprávy týdeníku Der Spiegel v dokumentu německé centrální banky Deutsche Bundesbank určeném spolkovému ministerstvu financí.

Zdroj: www.finance.cz

iDNES.cz: Travel Service zrušil objednávku na Dreamliner - Finance.cz

Praha 11. srpna (ČTK) - Tuzemský letecký dopravce Travel Service zrušil objednávku na letadlo Boeing 787 Dreamliner, které měl obdržet příští rok. S odkazem na heraldnet.com to dnes uvedl server iDNES.cz. Americký výrobce letadel Boeing zrušení objednávky potvrdil.

Zdroj: www.finance.cz

Praha namísto zrušeného miliardového tendru na odpady vypíše nový - Finance.cz

Praha 10. srpna (ČTK) - Praha vypíše nový tendr na a svoz a nakládání s komunálním odpadem. Nepůjde ale o otevřenou soutěž, ale takzvané jednací řízení bez uveřejnění, do kterého se může přihlásit jen omezený okruh zájemců. V rozhovoru pro ČTK to řekl první náměstek primátora Jiří Vávra (TOP 09). Prahu totiž tlačí čas. Původní tendr za více než miliardu korun nedávno zrušila. Dodavatele přitom musí vybrat do konce října, kdy jí končí původní smlouva na tyto služby.

Zdroj: www.finance.cz

Zemřel František Dohnal, bývalý prezident NKÚ a hejtman Vysočiny - Finance.cz

Jihlava 10. srpna (ČTK) - V Jihlavě dnes zemřel František Dohnal, bývalý prezident Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) a první hejtman Kraje Vysočina. Ve věku třiapadesáti let podlehl nemoci. ČTK o tom dnes informoval mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

Zdroj: www.finance.cz

Samsungu v USA hrozí zákaz prodeje, Obama to může zvrátit - Finance.cz

Washington 10. srpna (ČTK) - Jihokorejské společnosti Samsung Electronics hrozí po pátečním rozhodnutí americké Komise pro mezinárodní obchod (ITC) zastavení prodeje některých jejích starších chytrých telefonů a tabletů ve Spojených státech. Vláda prezidenta Baracka Obamy ale může tento verdikt zvrátit, stejně jako to udělala v případě červnového rozhodnutí ITC zakázat prodej některých přístrojů americké společnosti Apple. Obamova administrativa má na případné vetování kroku ITC 60 dní.

Zdroj: www.finance.cz

Akcie v USA dál klesají, míří k největší týdenní ztrátě od června - Finance.cz

New York 9. srpna (ČTK) - Americké akcie v první polovině dnešního obchodování opět mírně oslabovaly a jejich hlavní indexy směřují k nejhorší týdenní ztrátě od letošního června. Investoři v situaci, kdy jsou indexy stále blízko rekordních úrovní, podle analytiků nemají důvod vrátit se k nákupům.

Zdroj: www.finance.cz

Zisk polského těžaře JSW kvůli propadu cen uhlí klesl o 79 pct - Finance.cz

Varšava 9. srpna (ČTK) - Čistý zisk polské těžařské společnosti Jastrzebska Spólka Weglowa (JSW) klesl v prvním pololetí o 79 procent na 167 milionů zlotých (zhruba miliardu korun). Největší producent koksovatelného uhlí v Evropské unii dnes uvedl, že jeho ziskovost utrpěla propadem cen uhlí v Evropě.

Zdroj: www.finance.cz

Akcie v USA zakončily nejhorší týden od června, dolar zpevnil - Finance.cz

New York 9. srpna (ČTK) - Americké akcie dnes neudržely počáteční nevýrazné zisky a znovu oslabily. Jejich hlavní indexy tak za sebou mají nejvyšší týdenní ztrátu od června a podle analytiků nelze očekávat, že by se investoři vrátili k větším nákupům, když jsou indexy blízko rekordů. Na devizových trzích se dolar odpoutal od sedmitýdenního minima.

Zdroj: www.finance.cz

Samsung podle ITC porušil některé patenty Applu - Finance.cz

Washington 9. srpna (ČTK) - Jihokorejská společnost Samsung Electronics Co. Ltd. porušuje části dvou patentů americké firmy Apple Inc. Oznámila to dnes americká Komise pro mezinárodní obchod (ITC), která současně zakázala Samsungu dovoz, prodej a distribuci přístrojů, které tyto patenty porušují, ve Spojených státech.

Zdroj: www.finance.cz

Škoda Auto zahájila výrobu nové Octavie v Indii - Finance.cz

Mladá Boleslav 9. srpna (ČTK) - Česká automobilka Škoda Auto dnes zahájila v indickém závodě Aurangabad výrobu nejnovější Octavie. Na indický trh chce třetí generaci svého nejúspěšnějšího modelu uvést letos na podzim. Automobilka to dnes oznámila ČTK.

Zdroj: www.finance.cz

Pražská burza rostla, ztráty ČEZ kompenzovaly banky - Finance.cz

Praha 9. srpna (ČTK) - Pražskou burzu dnes táhly především banky, které svými zisky kompenzovaly propad energetické společnosti ČEZ. Dařilo se Komerční bance i Erste Bank. Výrazný zisk zaznamenal také výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens. Hlavní index PX během dneška posílil o 0,14 procenta na 972,29 bodu. Vyplývá to z výsledků burzy.

Zdroj: www.finance.cz

Pražská burza v týdnu vzrostla o 2,6 procenta na 972 bodů - Finance.cz

Praha 9. srpna (ČTK) - Pražská burza v posledním týdnu opět rostla, tentokrát ještě výrazněji než minulý týden. Index PX posílil proti minulému pátku o 2,6 procenta na 972,3 bodu. Vyplývá to z výsledků zveřejněných pražskou burzou. Nejvíce posílily akcie Erste Group. Naopak největší propad postihl cenné papíry elektrárenské společnosti ČEZ. V předchozím týdnu akcie posílily o téměř čtyři procenta.

Zdroj: www.finance.cz

Za chyby u dotací z EU má být pevná sankce, schválila vláda - Finance.cz

Praha 9. srpna (ČTK) - U dotací ze státního rozpočtu, jejichž součástí jsou peníze z EU, by měla v případě porušení rozpočtové kázně hrozit pevná sankce. Vyplývá to z návrhu novely zákona o rozpočtových pravidlech, kterou dnes schválila vláda. Na tiskové konferenci o jednání vlády o tom informoval premiér Jiří Rusnok.

Zdroj: www.finance.cz

Vláda schválila dohodu s Ruskem ohledně vypořádání dluhu - Finance.cz

Praha 9. srpna (ČTK) - Vláda dnes schválila dohodu s Ruskem o splacení zbývajícího dluhu, který má Moskva u Prahy ještě z dob existence Sovětského svazu. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval premiér Jiří Rusnok. Česká republika by tak měla získat z dluhu za zhruba osm milionů dolarů přibližně 80 procent, tedy minimálně 6,45 milionu dolarů (zhruba 128 milionů korun). Smlouva by měla být podepsána do konce září.

Zdroj: www.finance.cz

Průmyslová výroba ve Francii v červnu nečekaně klesla - Finance.cz

Paříž 9. srpna (ČTK) - Průmyslová výroba ve Francii v červnu nečekaně klesla, proti předešlému čtvrtletí o 1,4 procenta. Oznámil to dnes francouzský statistický úřad. Nepříznivý vývoj může zmařit naděje vlády na brzké oživení ekonomiky z recese. Francie má druhou největší ekonomiku v Evropě.

Zdroj: www.finance.cz

Ruská ekonomika ve 2. čtvrtletí dál zpomalila růst - Finance.cz

Moskva 9. srpna (ČTK) - Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí navzdory předpokladům dál zpomalila. Hrubý domácí produkt země stoupl v meziročním srovnání o 1,2 procenta, nejpomaleji od konce roku 2009. Oznámil to dnes ruský statistický úřad.

Zdroj: www.finance.cz

Britská policie se zabývá štědrým odstupným pro manažery BBC - Finance.cz

Londýn 9. srpna (ČTK) - Britští detektivové zkoumají rozsáhlé odstupné vyplacené vysoce postavených manažerům veřejnoprávní televizní a rozhlasové stanice BBC. Jeho výše prý v některých případech překročila částku, na kterou měli dotyční nárok, a detektivové zkoumají, zda tím nebyl spáchán trestný čin. Podle agentury Reuters to dnes uvedla londýnská policie.

Zdroj: www.finance.cz

Německá ekonomika ve 2. čtvrtletí prý vzrostla o 0,75 pct - Finance.cz

Berlín 9. srpna (ČTK) - Německa ekonomika vzrostla ve druhém čtvrtletí v mezičtvrtletním srovnání o 0,75 procenta, tedy nejrychlejším tempem za více než dva roky. Odhadl to dnes náměstek ministra hospodářství Bernhard Heitzer. Největší evropská ekonomika v prvním čtvrtletí stoupla o 0,1 procenta a jen těsně se vyhnula recesi.

Zdroj: www.finance.cz

Ceny ropy díky narušení dodávek a zprávám z Číny oživily - Finance.cz

Londýn 9. srpna (ČTK) - Světové ceny ropy dnes zastavily pětidenní propad a severomořská ropa Brent se vrátila ke 107 dolarům za barel. Trh posílily výpadky těžby v Libyi a Severním moři a známky stabilizace čínské ekonomiky.

Zdroj: www.finance.cz

Pražská burza dopoledne mírně oslabuje, nedaří se akciím Erste - Finance.cz

Praha 9. srpna (ČTK) - Pražská burza dnes dopoledne mírně ztrácela, do červených čísel ji táhly hlavně akcie Erste Bank. Index PX byl kolem 11:30 níže o 0,31 procenta na 967,96 bodu. Pavol Mokoš z Patria Direct upozornil na to, že analytici Credit Suisse v modelovém doporučeném portfoliu zvýšili důraz na české akcie.

Zdroj: www.finance.cz

WAPA: Sklizeň jablek v EU letos bude vyšší o sedm procent - Finance.cz

Praha 9. srpna (ČTK) - Letošní sklizeň jablek v Evropské unii stoupne meziročně o sedm procent na 10,798 milionu tun. Vyplývá to z odhadu organizace World Apple and Pear Association (WAPA), který má ČTK k dispozici. Letošní sklizeň je srovnatelná s rokem 2011.

Zdroj: www.finance.cz

Červencová inflace byla nižší, než očekávala ČNB - Finance.cz

Praha 9. srpna (ČTK) - Červencová meziroční inflace byla v porovnání s prognózou České národní banky o 0,3 procentního bodu nižší. Uvedl to dnes náměstek ředitele sekce měnové a statistiky ČNB Petr Vojtíšek. Meziroční růst spotřebitelských cen zpomalil v červenci na 1,4 procenta z 1,6 procenta v červnu.

Zdroj: www.finance.cz

Železniční opravny Pars nova měly loni rekordní tržby i zisk - Finance.cz

Šumperk 9. srpna (ČTK) - Šumperská společnost Pars nova, která se specializuje na opravy a modernizaci kolejových vozidel, loni zvýšila tržby meziročně o 183 milionů korun na rekordní 2,4 miliardy korun. Opravny zároveň zvýšily zisk z 455,3 milionu korun v roce 2011 na 468 milionů korun, což je také nejvyšší hodnota v historii firmy. ČTK dnes informaci získala z výroční zprávy společnosti Pars nova, která je součástí skupiny Škoda.

Zdroj: www.finance.cz

Vývoj inflace podle analytiků posiluje pravděpodobnost intervencí - Finance.cz

Praha 9. srpna (ČTK) - Červencový pokles inflace na 1,4 procenta posiluje podle analytiků oslovených ČTK stanovisko zastánců devizových intervencí na oslabení koruny v bankovní radě ČNB. Inflace by ale musela v dalších měsících dále klesat, což ekonomové nevylučují.

Zdroj: www.finance.cz

Novým ředitelem CzechInvestu je ode dneška Marian Piecha - Finance.cz

Praha 9. srpna (ČTK) - Novým generálním ředitelem státní agentury CzechInvest byl k dnešnímu dni jmenován Marian Piecha, který dosud působí jako ředitel odboru inovačního podnikání a investic na ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO). ČTK to potvrdila mluvčí CzechInvestu Adéla Tomíčková. Piecha se zúčastnil výběrového řízení na tuto pozici, které vypsal bývalý ministr průmyslu Martin Kuba.

Zdroj: www.finance.cz

Koruna po zprávách z české ekonomiky lehce oslabila - Finance.cz

Praha 9. srpna (ČTK) - Česká měna po ranních zprávách z české ekonomiky ztratila malou část předchozích zisků. Podle údajů serveru Patria Online byla koruna v 11:00 proti čtvrtečnímu závěru k euru i dolaru slabší o tři haléře na 25,88 Kč/EUR a 19,34 Kč/USD.

Zdroj: www.finance.cz

ČNB zlepšila odhad vývoje deficitu veřejných financí - Finance.cz

Praha 9. srpna (ČTK) - Česká národní banka zlepšila pro letošní i příští rok odhad vývoje deficitu veřejných financí. Letos by měl činit 2,3 procenta hrubého domácího produktu, v květnu počítala se schodkem 2,4 procenta. Vyplývá to ze Zprávy o inflaci publikované dnes ČNB.

Zdroj: www.finance.cz

Část členů bankovní rady označila intervence za destabilizující - Finance.cz

Praha 9. srpna (ČTK) - Několik členů bankovní rady na jednání ve čtvrtek 1. srpna označilo devizové intervence za možný destabilizující prvek pro domácí ekonomiku. Vyplývá to z dnes zveřejněného zápisu. Bankovní rada tehdy mimo jiné hlasovala o zahájení devizových intervencí jako dalšího nástroje uvolňování měnových podmínek. Rozhodla tuto možnost nevyužít.

Zdroj: www.finance.cz

ÚOHS potvrdil společnosti REWE pokutu téměř 24 mil. korun - Finance.cz

Brno 9. srpna (ČTK) - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 23,9 milionu korun německé společnosti REWE Zentralfinanz eG, která provozuje například prodejny Billa. Firma nedodržela závazky z roku 2008, jimiž ÚOHS podmínil fúzi se společností PLUS DISCOUNT spol. s r.o. ČTK to dnes řekl Rafaj.

Zdroj: www.finance.cz

Skupině GE Money klesl čistý zisk o čtvrtinu na 1,77 miliardy Kč - Finance.cz

Praha 9. srpna (ČTK) - Skupině GE Money, do které patří GE Money Bank a GE Money Auto, klesl v pololetí čistý zisk o 23,8 procenta na 1,77 miliardy Kč. Banka o tom dnes informovala v tiskové zprávě s tím, že důvodem byly hlavně vnější ekonomické podmínky, investice do vztahů se zákazníky a odlišné rozložení tvorby opravných položek v průběhu tohoto roku. Celková aktiva skupiny zůstala na 135 miliardách korun.

Zdroj: www.finance.cz

Akcie v USA díky Microsoftu posílily, dolar klesl - Finance.cz

New York 8. srpna (ČTK) - Akcie ve Spojených státech dnes posílily, a zastavily tak pokles, který trval tři seance. K růstu nejvíce přispěly technologické firmy v čele s Microsoftem.

Zdroj: www.finance.cz

ČSÚ zveřejní červencovou inflaci, prý stoupla na 1,7 pct - Finance.cz

Praha 9. srpna (ČTK) - Český statistický úřad dnes oznámí, jak se v červenci vyvíjely spotřebitelské ceny. Podle odhadů analytiků meziroční inflace stoupla v červenci na 1,7 procenta z červnových 1,6 procenta. Důvodem jsou podle ekonomů hlavně vyšší ceny pohonných hmot a dovolených.

Zdroj: www.finance.cz

Skupina mexického magnáta Slima chystá nabídku na převzetí KPN - Finance.cz

Mexiko/Amsterodam 9. srpna (ČTK) - Telekomunikační skupina America Movil mexického miliardáře Carlose Slima připravuje nabídku na skoupení všech akcií nizozemské telekomunikační společnosti KPN, které ještě nevlastní. Oznámila to dnes mexická společnost. America Movil, která je jednou z největší telekomunikačních společností na světě, má nyní v KPN podíl 29,77 procenta.

Zdroj: www.finance.cz

Dolar kvůli obavám z dalších kroků Fedu oslabuje - Finance.cz

Londýn 8. srpna (ČTK) - Americký dolar se dnes k hlavním měnám propadl na nejnižší hodnotu za posledních sedm týdnů. Nejednoznačné ekonomické údaje z poslední doby a vyjádření činitelů americké centrální banky (Fed) vyvolaly mezi investory pochybnosti o začátku omezování kroků na podporu americké ekonomiky, které Fed už dříve avizoval.

Zdroj: www.finance.cz

Banka JPMorgan čelí vyšetřování kvůli hypotečním produktům - Finance.cz

New York 8. srpna (ČTK) - Přední americká banka JPMorgan Chase & Co čelí ve Spojených státech vyšetřování v souvislosti s hypotečními produkty, které prodala před vypuknutím finanční krize. Podle zdroje agentury Reuters američtí vyšetřovatelé prověřují údajné porušení zákonů o cenných papírech. Zabývají se přitom hypotečními zástavními listy, které banka vytvořila.

Zdroj: www.finance.cz

Nové chladivo pro klimatizace je rizikovější, ne však nebezpečné - Finance.cz

Berlín 8. srpna (ČTK) - Nové chladivo pro klimatizace v automobilech nepředstavuje pro cestující závažné riziko, přestože je nebezpečnější než starší alternativa, která se od letošního roku nesmí z ekologických důvodů používat. Vyplývá to z dnešní zprávy německého spolkového úřadu pro motorová vozidla KBA. Zpráva je pozorně sledovaná, protože přichází v reakci na rozhodnutí Francie, která zakázala prodej většiny nových vozů Mercedes, jež stále používají starší chladivo.

Zdroj: www.finance.cz

Česká pozice: Novým šéfem CzechInvestu bude úředník MPO Piecha - Finance.cz

Praha 8. srpna (ČTK) - Novým generálním ředitelem státní agentury CzechInvest bude jmenován úředník ministerstva průmyslu a obchodu Marian Piecha. Uvedl to dnes server Česká pozice s odvoláním na důvěryhodné zdroje. Agentura, která do Česka láká zahraniční investory, tak bude mít šéfa po roce bezvládí, dodal server.

Zdroj: www.finance.cz

Americké akcie odevzdaly počáteční zisky a stagnují - Finance.cz

New York 8. srpna (ČTK) - Americké akcie v první polovině obchodování odevzdaly počáteční zisky, které nabraly po třech dnech ztrát, a proti dřívějšímu závěru se pohybují bez větších změn. Trh srážely zejména akcie telekomunikačních společností - AT&T a Verizon odepisovaly každá zhruba procento.

Zdroj: www.finance.cz

Vlaky z Bratislavy do ČR jezdí oklikou, u hlavní trati hoří - Finance.cz

Bratislava/Praha 8. srpna (ČTK) - Slovenské železnice dnes odpoledne zastavily vlakovou dopravu na části trati z Bratislavy do Česka. Důvodem je požár, který zasáhl porosty blízko kolejí. Mezinárodní vlakové spoje s Českem železniční dopravce ZSSK odklonil, soupravy naberou zpoždění. ČTK o tom informovala mluvčí ZSSK Jana Morháčová. Podle webu Českých drah požár zpozdil tři spoje směřující do Česka.

Zdroj: www.finance.cz

Sněmovna schválila zákon o povinném značení lihu - Finance.cz

Praha 8. srpna (ČTK) - Sněmovna dnes schválila zákon o povinném značení lihu, který reaguje na loňskou metanolovou aféru a jeho cílem je potírat nelegální alkohol. Mimo jiné snižuje objem nejvyššího povoleného balení a zavádí kauce nutné pro registraci obchodníků a výrobců lihovin. Současně sněmovna schválila novelu živnostenského zákona, která zavádí koncese pro prodejce prodejce kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin. Obě normy nyní dostane k posouzení Senát.

Zdroj: www.finance.cz

Ropa zlevňuje, čeká se nárůst vývozu z polí v Severním moři - Finance.cz

Londýn 8. srpna (ČTK) - Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, převážně kvůli očekávanému nárůstu dodávek suroviny ze Severního moře. Vliv ale měly i spekulace, že americká centrální banka (Fed) začne omezovat svůj rozsáhlý program na podporu tamní ekonomiky. Barel severomořské ropy Brent se krátce před 17:00 prodával za zhruba 105,90 dolaru, a byl tak o více než jedno procento levnější.

Zdroj: www.finance.cz

Sněmovna podpořila omezení podpory obnovitelných zdrojů energie - Finance.cz

Praha 8. srpna (ČTK) - Sněmovna v prvním čtení podpořila vládní návrh zákona, který omezuje podporu obnovitelných zdrojů energie uvedených nově do provozu. Návrh také stanovuje strop pro příspěvek, který platí spotřebitelé. Ekologické organizace s omezením podpory nesouhlasí. Vláda navrhovala, aby Sněmovna schválila novelu ve zrychleném režimu již v prvním čtení, tento postup ale vetovaly kluby ODS a TOP 09. Zdůvodnily to tím, že vláda Jiřího Rusnoka v materiálu učinila změny, které zhoršují pozici ČR vůči Bruselu.

Zdroj: www.finance.cz

Index pražské burzy vzrostl o 1,6 pct, hlavně díky bankám - Finance.cz

Praha 8. srpna (ČTK) - Pražská burza dnes výrazně posílila. Index PX vzrostl o 1,61 procenta na 970,94 bodu. Růst přinesly hlavně akcie bankovní skupiny Erste a Komerční Banky. Cenné papíry obou firem si připsaly více než tři procenta a obchody s nimi tvořily více než čtyři pětiny celkového objemu obchodování na burze. Vyplývá to z výsledků burzy.

Zdroj: www.finance.cz

Dálnici D3 mezi Veselím nad Lužnicí a Bošilcem má stavět Skanska - Finance.cz

Praha 8. srpna (ČTK) - Pětikilometrový úsek dálnice mezi Veselím nad Lužnicí a Bošilcem by měla postavit stavební společnost Skanska. O rozhodnutí výběrové komise dnes ČTK informovala mluvčí ŘSD Martina Vápeníková. Skanska v řízení zvítězila s cenou 598 milionů korun, což byla nejnižší nabídka a odpovídala 43 procentům ceny projektu. Nyní běží 15denní lhůta, po kterou se mohou neúspěšní uchazeči odvolat.

Zdroj: www.finance.cz

Sněmovna schválila navýšení pojistné kapacity EGAP o 10 mld. Kč - Finance.cz

Praha 8. srpna (ČTK) - Sněmovna schválila změnu zákona o státním rozpočtu na letošní rok, která umožní navýšit pojistnou kapacitu Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP) o deset miliard korun na 280 miliard korun. Návrh neobsahuje zásadní změny schváleného rozpočtu, nemění jeho příjmy, ani výdaje. Změna umožní EGAP financovat více obchodních případů. Nyní se předlohou bude zabývat Senát.

Zdroj: www.finance.cz

Kongresů a konferencí se letos v Česku koná o pětinu méně - Finance.cz

Praha 8. srpna (ČTK) - Kongresová turistika v Česku letos zažívá útlum. Počet kongresů a konferencí se v první polovině roku propadl meziročně o téměř pětinu na 5256. Návštěvníků kongresových akcí ubylo o 21,5 procenta na 656.000. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu. Kongresový turismus patří mezi nejlukrativnější druhy cestovního ruchu.

Zdroj: www.finance.cz

ČSOB v pololetí klesl čistý zisk o 12 procent na 6,9 miliardy Kč - Finance.cz

Praha 8. srpna (ČTK) - Československá obchodní banka (ČSOB), která patří k největším tuzemským bankovním skupinám, v prvním pololetí vykázala čistý zisk 6,9 miliardy korun. To je meziroční pokles o 12 procent. Hlavním důvodem poklesu jsou nízké úrokové sazby na trhu. ČSOB o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Zdroj: www.finance.cz

Ministerstvo dopravy zvažuje zrušení papírových dálničních kuponů - Finance.cz

Praha 8. srpna (ČTK) - Resort dopravy se chce do budoucna zbavit papírových dálničních známek a ušetřit tak na jejich distribuci mezi koncové uživatele. Nástupcem takzvaných kuponů by mohl být kamerový systém rozpoznávající registrační značky vozidel a kontrolující, zdali mají zaplaceno, nebo se uvažuje o využití technologie RFID (Identifikace na rádiové frekvenci), která se používá například k označení zboží v obchodech a při bezhotovostních platbách. ČTK to řekl mluvčí ministerstva dopravy Zdeněk Neusar. Prověřením možností elektronizace časového zpoplatnění se již zabývá Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI).

Zdroj: www.finance.cz

Polský operátor Netia se zajímá o převzetí společnosti GTS - Finance.cz

Varšava 8. srpna (ČTK) - Polská telekomunikační skupina Netia se zajímá o převzetí telekomunikační společnosti GTS Central Europe, která má sídlo v Polsku a působí i v České republice. Oznámil to dnes výkonný ředitel Netie. Polský telefonní operátor by případnou transakcí pokračoval ve svých nedávných akvizicích jiných regionálních rivalů, napsala agentura Reuters.

Zdroj: www.finance.cz

ROP Severozápad má od Evropské komise povolení k obnovení - Finance.cz

Ústí nad Labem 8. srpna (ČTK) - ROP Severozápad má od Evropské komise povolení obnovit dotační program. Na nové výzvy bude mít k rozdělení od září 6,5 miliardy korun, v září by také měla začít vyplácet peníze příjemcům, kterým je dluží. Novinářům to dnes řekl předseda Výboru Regionální rady ROP Severozápad a náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil (ČSSD). Rozhodnoutí ale musejí udělat zastupitelstva Karlovarského a Ústeckého kraje.

Zdroj: www.finance.cz

Aero Vodochody mělo v prvním pololetí tržby 1,3 miliardy Kč - Finance.cz

Odolena Voda (u Prahy) 8. srpna (ČTK) - Největší tuzemský výrobce letecké techniky Aero Vodochody měl v letošním prvním pololetí tržby 1,3 miliardy korun. Ve zbytku roku očekává nárůst tržeb na 3,6 miliardy korun a provozní zisk za letošní rok 375 milionů korun. Aero v druhé polovině roku očekává rychlejší růst kvůli stěžejnímu programu výroby vrtulníků Sikorsky S-76. Letos jich zatím dodalo jen šest, v druhé půlce roku jich zákazníkům dodá nejméně 22. ČTK to dnes sdělila mluvčí společnosti Tereza Kryšpínová.

Zdroj: www.finance.cz

U Liberce dnes otevřeli nový úsek silnice 13 na Frýdlant - Finance.cz

Liberec 8. srpna (ČTK) - U Liberce dnes otevřeli nový více než čtyři kilometry dlouhý úsek silnice 13 na Frýdlant. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) už připravuje výstavbu dalšího osm kilometrů dlouhého úseku od Krásné Studánky na Dětřichov. Stavba je projednána z pohledu životního prostředí a je připravena dokumentace pro územní rozhodnutí. Podle odhadů přijde další etapa silnice na 1,5 miliardy korun. Zatím ale není zajištěno financování, zahájit by se měla nejdříve v roce 2017, řekl u příležitosti otevření první etapy ČTK ředitel ŘSD v Liberci Josef Jeníček.

Zdroj: www.finance.cz

Sněmovna schválila daňové změny související s občanským zákoníkem - Finance.cz

Praha 8. srpna (ČTK) - Sněmovna schválila rozsáhlé změny daňových zákonů, které souvisí s přijetím nového občanského zákoníku. Změny mají začít platit stejně jako zákoník od ledna příštího roku. Schválená změna zákonů, kterou musí ještě schválit Senát, například osvobozuje od daně dividendy i obdobné příjmy. Vedle toho předloha také ruší zákon o dani dědické, darovací a z převodu nemovitosti. Daň z převodu nemovitostí má upravit nový zákon, který dnes poslanci také schválili.

Zdroj: www.finance.cz

Čínský vývoz a dovoz v červenci výrazně oživily - Finance.cz

Peking 8. srpna (ČTK) - Čínský vývoz a dovoz v červenci nečekaně výrazně oživily. Dnešní oficiální údaje vyvolaly naděje na stabilizaci druhé největší ekonomiky světa, která v poslední době zřetelně zpomaluje.

Zdroj: www.finance.cz

T-Mobilu klesly v pololetí tržby na 11,8 miliardy Kč - Finance.cz

Praha 8. srpna (ČTK) - T-Mobilu klesly v prvním pololetí tržby o osm procent na 11,8 miliardy korun. Důvodem poklesu je skokové snížení cen mobilních služeb kvůli cenové válce mezi mobilními operátory. Pokles tržeb částečně kompenzoval nárůst počtu zákazníků. Počet klientů stoupl o pět procent na 5,67 milionu, uvedla dnes firma.

Zdroj: www.finance.cz

Sanitka 2 nahradí na ČT1 Vyprávěj. Poběží v pátek. - Finance.cz

Praha 8. srpna (ČTK) - Pokračování slavného seriálu z 80. let Sanitka, který Česká televize (ČT) uvede v září, poběží každý pátek od 20:00 na ČT1. Pořad tak ve vysílacím čase nahradí populární retro seriál Vyprávěj, jenž v létě pátou řadou skončil. První program ČT se bude věnovat seriálům téměř každý všední den, kdy ve čtvrtek například poběží Kriminálka Staré Město II. V sobotu se diváci mohou těšit na šestou řadu taneční show StarDance. ČT podzimní schéma dnes představila na tiskové konferenci.

Zdroj: www.finance.cz

ČD představily první změny v prosincovém jízdním řádu - Finance.cz

Praha 8. srpna (ČTK) - Od prosince se kvůli postupující modernizaci trati zkrátí jízdní doba mezi Prahou a Českými Budějovicemi o deset minut. Více rychlíků zastaví v Zábřehu na Moravě a rozšíří se počet přímých spojů pendolinem z Ostravy přes Prahu a Plzeň do Chebu a Františkových lázní. Zrušený naopak bude denní přímý spoj mezi Prahou a Varšavou. V tiskové zprávě to dnes oznámily České dráhy. Nový jízdní řád začne platit od 15. prosince. Jeho kompletní znění zveřejní Správa železniční dopravní cesty 1. listopadu.

Zdroj: www.finance.cz

Praha vyčerpá zbylé více než dvě miliardy z půjčky od EIB - Finance.cz

Praha 8. srpna (ČTK) - Praha chce vyčerpat zbylé více než dvě miliardy korun z jedenáctimiliardové půjčky, kterou má u Evropské investiční banky (EIB). Peníze půjdou na rozvoj dopravní infrastruktury. V rozhovoru pro ČTK to řekl první náměstek primátora Jiří Vávra (TOP 09). Materiál by měli v srpnu projednat radní. V září jej Vávra předloží zastupitelstvu.

Zdroj: www.finance.cz

Benzin i nafta u českých pump mírně zlevnily - Finance.cz

Praha 8. srpna (ČTK) - Pohonné hmoty u českých pump v uplynulém týdnu mírně zlevnily. Cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla o sedm haléřů na průměrných 36,84 koruny za litr. Nafta zlevnila o pět haléřů na 36,23 koruny za litr. Mírný pokles cen vykázalo všech 14 českých regionů. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Zdroj: www.finance.cz

Pražská burza dopoledne rostla, je nejvýš za dva měsíce - Finance.cz

Praha 8. srpna (ČTK) - Pražský akciový trh dnes dopoledne rostl a je nejvýše za dva měsíce. Hlavní index PX kolem 11:15 přidal 1,22 procenta na 967,18 bodu. Na středeční růst navázaly obě bankovní emise, které obstaraly většinu všech obchodů. Aktivita investorů je zatím nízká.

Zdroj: www.finance.cz

Co dělat, když si chci spočítat současnou hodnotu? - Finance.cz

Pokud se rozhodujete mezi úvěrem, koupí za hotové a leasingem, tak Vám nestačí pouze výpočet celkových peněžních výdajů a jejich porovnání u všech variant nebo pouze porovnání celkových nákladů či daňových úspor spojených s jednotlivými variantami.

Zdroj: www.finance.cz

MfD: Počet nejbohatších Čechů se letos zvýší o 100.000 lidí - Finance.cz

Praha 4. ledna (ČTK) - Počet Čechů, kteří vydělávají víc než 31.500 korun měsíčně, se letos zvýší o dalších 100.000 na 430.000 lidí. Na základě odhadů ministerstva financí o tom informuje Mladá fronta Dnes. Tato vybraná skupina, která tvoří téměř desetinu všech zaměstnanců v ČR, letos zaplatí třetinu veškerých daní z příjmů, které stát vybírá.

Zdroj: www.finance.cz

Francouzský L'Oréal loni zvýšil tržby o 11,6 procenta - Finance.cz

Paříž 10. února (ČTK) - Francouzská kosmetická společnost L'Oréal loni zvýšila tržby o 11,6 procenta na 19,5 miliardy eur (přes 470 miliard korun). Největší světový výrobce kosmetiky v dnešní zprávě také navrhl zvýšit dividendu a přinesl příznivý výhled; na letošní růst tržeb a zisku se dívá s důvěrou. L'Oréal zároveň potvrdil očekávané personální změny ve svém vedení.

Zdroj: www.finance.cz

Do Plzně vstupuje německý výrobce plastových hraček, firma Bruder - Finance.cz

Plzeň 8. září (ČTK) - Do Plzně vstupuje silný německý výrobce plastových hraček, firma Bruder. Do dvou let chce rozjet výrobu v městské části Křimice naplno a zaměstnat tam 60 lidí. Půjde o sofistikovaný koncový produkt, nikoli o montáž z dovezených dílů, řekl dnes ČTK ekonomický náměstek plzeňského primátora Martin Zrzavecký. Město také začíná jednat s velkým strojírenským podnikem, jeho jméno zatím neuvedl.

Zdroj: www.finance.cz

Euro kleslo kvůli obavám ohledně dluhové krize v Portugalsku - Finance.cz

Londýn 25. března (ČTK) - Euro dnes oslabilo vůči americkému dolaru kvůli obavám ohledně dluhové krize v Portugalsku. Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's dnes snížila hlavní rating Portugalska o dva stupně na známku BBB.

Zdroj: www.finance.cz

Návštěvnost internetu v ČR v únoru stagnovala na 7,7 milionu lidí - Finance.cz

Praha 25. března (ČTK) - Návštěvnost tuzemských internetových serverů v únoru ve srovnání s předchozím měsícem stagnovala na 7,68 milionu lidí. Počet uživatelů z Česka nepatrně klesl na 5,86 milionu. Vyplývá to z údajů měření návštěvnosti NetMonitor společnosti Mediaresearch.

Zdroj: www.finance.cz

Google odložil spuštění nové verze Androidu pro tablety - Finance.cz

San Francisco 25. března (ČTK) - Google odložil spuštění nové verze svého operačního systému Android pro počítačové tablety. Podnik dnes uvedl, že potřebuje více času na to, aby byl Android 3.0 s přezdívkou Honeycomb připraven pro určité typy přístrojů včetně chytrých mobilů. Časový plán pro uvolnění Honeycombu odběratelům Google nestanovil.

Zdroj: www.finance.cz

Soud jmenoval členy prozatímního věřitelského výboru Sazky - Finance.cz

Praha 25. března (ČTK) - Městský soud v Praze dnes jmenoval členy prozatímního věřitelského výboru loterijní společnosti Sazka. Jsou jimi společnost Moranda, firma Siderius, společnost KKCG Structured Finance, GTECH Corporation a Česká spořitelna. Vyplývá to z informací v insolvenčním rejstříku. Soud zároveň znovu ustanovil Josefa Cupku předběžným správcem firmy.

Zdroj: www.finance.cz

EU chce uvolnění obchodu s těžce zkoušenými Japonci - Finance.cz

Brusel 25. března (zpravodaj ČTK) - Evropská unie uvažuje, že s Japonskem zahájí jednání o smlouvě o volném obchodu. Vyplývá to ze závěrečného textu, který dnes schválil summit EU. Japonsko, které začátkem března zasáhlo silné zemětřesení, cunami a následně i problémy jaderné elektrárny Fukušima, je třetí největší ekonomikou na světě po Spojených státech a Číně.

Zdroj: www.finance.cz

Rafaj potvrdil pokutu 800.000 Zlínu za netransparentní losování - Finance.cz

Brno 25. března (ČTK) - Zlín bude muset zaplatit pokutu 800.000 korun za pochybení u série veřejných zakázek v celkové hodnotě 421 milionů korun. Sankci potvrdil předseda ÚOHS Petr Rafaj. Řekl to dnes ČTK. Původně úřad udělil Zlínu pokutu tři miliony korun, zrušil ji ale Krajský soud v Brně. O snížení sankce rozhodli Rafajovi podřízení loni, předseda ÚOHS jejich nové rozhodnutí nyní potvrdil. Úřad se zlínskými zakázkami začal zabývat na základě kontroly, kterou na magistrátu provedl v roce 2006.

Zdroj: www.finance.cz

Nečas: Bez jádra se neobejdeme ani za 30 či 50 let - Finance.cz

Brusel 25. března (zpravodaj ČTK) - Česká republika ani Evropská unie se bez jaderné energie neobejdou ani za 30 či 50 let. V Bruselu to po summitu EU, který se zabýval kromě jiného i dopady problémů japonské jaderné elektrárny Fukušima, řekl český premiér Petr Nečas. Představa, že by jádro mohly nahradit obnovitelné zdroje, je podle něj nerealistická.

Zdroj: www.finance.cz

Pivovarům Staropramen loni klesl prodej o 7 pct na 2,8 milionu hl - Finance.cz

Praha 25. března (ČTK) - Pivovary Staropramen loni v tuzemsku a na zahraničních trzích prodaly 2,8 milionu hektolitrů piva, což bylo o sedm procent méně než v roce 2009. ČTK to dnes sdělil mluvčí společnosti Pavel Barvík. Na poklesu prodejů se kromě pokračující ekonomické recese podle něj podílelo také navýšení spotřební daně z loňského ledna, který zvýšilo ceny piva. V číslech není zahrnuta licenční výroba piva značky Staropramen v zahraničí, která naopak meziročně vzrostla o 17 procent.

Zdroj: www.finance.cz

Spotřebitelská důvěra v USA klesla v březnu nejníže za rok a půl - Finance.cz

New York 25. března (ČTK) - Důvěra amerických spotřebitelů klesla v březnu nejníže za téměř rok a půl a zejména výrazně se v situaci zdražování benzinu a potravin zhoršila spotřebitelská očekávání. Index důvěry se snížil na 67,5 bodu z únorových 77,5 bodu, ukázaly dnes definitivní březnové údaje z průzkumu agentury Thomson Reuters a Michiganské univerzity.

Zdroj: www.finance.cz