Linka 199

Zdroj: strategie.e15.cz

nejčastější zdroje článků

Siemens slaví 125 let v Česku imagovou kampaní

Společnost Siemens oslaví letos na podzim již 125 let v České republice. K připomenutí svého výročí představí Siemens imagovou kampaň, kterou chce podpořit svou pozici v průmyslových technologiích i postavení společnosti v regionech.

Štítky: česku v česku slaví siemens let v imagovou česku imagovou v česku imagovou let v česku siemens slaví

Zdroj: strategie.e15.cz

Za Starbucks komunikuje nově agentura Bokem

Starbucks v České republice zahajuje spolupráci s agenturou Bokem, jež bude pracovat v součinnosti s polskou agenturou Garden of Words, kterou si vybral provozovatel sítě Starbucks ve střední Evropě AmRest jako zastřešující agenturu pro PR a digitální komunikaci na těchto trzích.

Štítky: značky si za nově pr starbucks garden bokem garden of words za starbucks

Zdroj: strategie.e15.cz

Spot dne: Prostě jízda

Každý jistě zažil večírek, o kterém by se dalo prohlásit, že to byla jízda. Rum Bacardi však nyní v oblasti domácích sešlostí posouvá hranice. Zmíněné roadmovie natočila reklamní agentura BBDO z New Yorku.

Štítky: le míří na o odchodu penová na globální referendum o kodiaq znamenal výzvu znamenal výzvu a a míří kodiaq znamenal

Zdroj: strategie.e15.cz

Vydavatelství Mladá fronta a ArtGen Office Gallery uspořádaly první Business-lifestyle festival Office NIGHT

Vydavatelství Mladá fronta ve spolupráci s ArtGen Office Gallery uspořádalo svého druhu ojedinělý Business-lifestyle festival Office NIGHT s mottem: „V práci nepracujeme. V práci žijeme.“ V hlavní hudební show festivalu vystoupil zpěvák Vojtěch Dyk s kapelou B-Side Band bandleadera Josefa Buchty.

Štítky: office festivalu fronta office night night artgen artgen office office gallery artgen office gallery gallery

Zdroj: strategie.e15.cz

Digitálnímu trendu se nevyhnou ani stravenky

Papírovým stravenkám zvoní hrana, k úhradě oběda postačí bezkontaktní čipová karta. „Je to revoluce na poli stravenek,“ říká Pavel Kusý ze společnosti Edenred, která přišla s novou Ticket Restaurant Card.

Štítky: tom ani řešení jsme stravenky kde k kampaň o tom restaurací

Zdroj: strategie.e15.cz

RTB House míří s displejovou reklamou do Asie

Agentura RTB House, která se specializuje na displejovou reklamu, vstupuje od října tohoto roku na trh Asie a Pacifiku. Všechny obchodní aktivity v nových regionech budou v rukou Jakuba Ratajczaka, který od září nastoupil na novou pozici Managing Director Asia & Pacific.

Štítky: asie house rtb rtb house displejovou asie a a pacifiku asie a pacifiku míří pacifiku

Zdroj: strategie.e15.cz

Spot dne: Ve jménu prsou

Melouny, či hrušky? Hlavně že jsou zdravé. Agentura BETC z Paříže pojala propagaci boje proti rakovině prsu velmi odlehčeně.

Štítky: boje proti jménu ve jménu ve jménu prsou prsou jménu prsou rakovině prsu proti rakovině propagaci boje betc z

Zdroj: strategie.e15.cz

Media Club mění prodejní cílovou skupinu

Media Club v roce 2016 zaštítí prodej televizní reklamy na stanicích skupiny Prima, a to včetně filmového kanálu Prima Max, dále komediální stanici Prima Comedy Central a hudební stanice skupiny Óčko. Nově společnost rozšíří své zastoupení na dětský kanál Nickelodeon a lifestylovou stanici Mňam TV.

Štítky: prodejní cílovou skupinu cílovou skupinu media prima club media club prodejní cílovou prodejní cílovou skupinu

Zdroj: strategie.e15.cz

Deník E15 z vydavatelství Mladá fronta slaví osmileté výročí. Mění logo a design

Ekonomický deník E15 z vydavatelství Mladá fronta slaví v listopadu osmileté výročí od prvního vydání a poprvé zásadně mění logo a design. Deník E15 bude od 5. října 2015 vycházet v nové grafické podobě. Redesignem reaguje redakce deníku na aktuální trendy v tištěných i mobilních a elektronických médiích.

Štítky: od deník vydavatelství deníku mladá fronta mladá fronta deníku e vydavatelství mladá fronta deník e

Zdroj: strategie.e15.cz

V zrcadle: Eva Šebestová, AbbVie

Ředitelka komunikace v AbbVie pro ČR a SR Eva Šebestová čerpá denní příděl informací zejména ráno cestou autem do práce, kdy poslouchá zpravidla BBC nebo Radiožurnál. "Po příchodu do kanceláře na mě čeká monitoring českých a slovenských médií s informacemi z oboru. Během dne se k tomu někdy přidává internet, večer občas stihnu zprávy na ČT. Nejraději ale „nasávám“ informace z osobních setkání s inspirativními lidmi," říká.

Štítky: značky nebo komunikace do pr eva eva šebestová šebestová abbvie něm

Zdroj: strategie.e15.cz

NN se v kampani vrací k praštěnému houbaři

NN v novém televizním spotu sází na motivy blízké českému divákovi – houbaření a turistiku. Kreativu měla stejně jako u nedávného rebrandingu ING Pojišťovny na NN na starosti Saatchi & Saatchi Prague.

Štítky: nn se v kampani v kampani saatchi kampani vrací vrací k nn se k praštěnému praštěnému

Zdroj: strategie.e15.cz

Český Siemens jmenoval ředitele korporátní komunikace

Matteo Scaravelli převzal pozici ředitele korporátní komunikace ve společnosti Siemens Česká republika. Jensi Wulfovi, kterého Scaravelli střídá a který v této pozici působil dočasně, zůstává jeho hlavní úkol, vedení oddělení Siemens Business Development.

Štítky: komunikace pozici ředitele společnosti siemens siemensu scaravelli matteo scaravelli korporátní komunikace český siemens

Zdroj: strategie.e15.cz

Spot dne: Péřovka jak šitá do kanclu

Jiná země, jiný mrav. Jako kancelářský dresscode na drsném americkém severozápadě obstojí jedině výrobky značky Columbia. Spot nasnímala americká reklamka North.

Štítky: péřovka jak šitá jak šitá do šitá do kanclu kanclu šitá do péřovka do kanclu šitá jak šitá péřovka jak

Zdroj: strategie.e15.cz

Kampaň SOS dětských vesniček: Ať se dětství nezadrhne

Sdružení SOS dětských vesniček spustilo kampaň na podporu pravidelného dárcovství. Kreativu připravila agentura VCCP.

Štítky: kampaň sos sos dětských vesniček dětských vesniček vesniček sos dětských dětských ať se ohroženým

Zdroj: strategie.e15.cz

S medvídkem do pračky Philco

Výrobce domácích elektrospotřebičů Philco pokračuje v uvádění novinek formou netradičních spotů určených pro online prostředí. Kampaň na novou pračku Philco Crown od agentury Nextcom ukazuje, jak všestranným pomocníkem v domácnosti může taková pračka být.

Štítky: s philco pračky pračky philco s medvídkem medvídkem do pračky do pračky do pračky philco s medvídkem do medvídkem do

Zdroj: strategie.e15.cz

O2 u soudu prosadila zákaz vysílání Ligy mistrů bez licence

Telekomunikační firma O2 si tento týden u soudu vymohla, že kabelové a satelitní firmy nesmějí vysílat programy, které neoprávněně šíří zápasy fotbalové Ligy mistrů. Na ty má v Česku práva O2 a Česká televize.

Štítky: o práva u soudu vysílání mistrů ligy ligy mistrů zápasů u soudu

Zdroj: strategie.e15.cz

Shopper Marketing Prague inovuje server Místo prodeje

Odborný server Místo prodeje.cz se představil na konci září v novém provedení. Změna se týká nejen grafické podoby, struktury jednotlivých jeho kategorií, ale především aktualizovanějšího obsahu, který nově připravuje společnost Shopper Marketing Prague.

Štítky: místo prodeje prague server shopper marketing marketing prague shopper shopper marketing prague místo prodeje server místo prodeje

Zdroj: strategie.e15.cz

Hledá se PR osobnost, která není z oboru

Asi všichni jsme už někdy zaregistrovali, jak se vybírá zpěvák, herec nebo fotbalista roku. Do užšího výběru jsou zpravidla nominováni ti nejlepší, z nichž buď veřejnost, nebo odborná porota vybírá vítěze. I „píáristé“ si každoročně volí svoji osobnost roku. Má to ale háček. Tentokrát nesmí být z PR.

Štítky: to jak se nebo pr osobnost pr osobnost z oboru není z oboru z pr

Zdroj: strategie.e15.cz

Spot dne: Najdi pět rozdílů

V úvodu spotu propagujícího jogurt Yoplait vidíme hladového muže. Na konci téhož spotu vidíme muže, který se nikdy necítil lépe. Také ve spotu agentury Wieden + Kennedy z amerického Portlandu cítíte ten rozdíl?

Štítky: rozdílů muže pět vidíme spotu najdi najdi pět pět rozdílů najdi pět rozdílů z amerického

Zdroj: strategie.e15.cz

Šéf Českého rozhlasu mohl porušit zákon, zaměstnal svého syna

Rada Českého rozhlasu podezřívá generálního ředitele Petera Duhana z porušení zákona o Českém rozhlasu kvůli zaměstnání jeho syna Andreje v tomto veřejnoprávním médiu. Na dnešním zasedání rady to řekl její předseda Michal Stehlík. Zaměstnání takzvané osoby blízké, což zákon neumožňuje, radním potvrdil náměstek René Zavoral. Duhan se dnešního jednání rady ze zdravotních důvodů nezúčastnil.

Štítky: zákon rozhlasu ředitele českého rozhlasu duhan rady českého řekl duhana stehlík

Zdroj: strategie.e15.cz

Mafra koupila konzultační společnost Acomware

Mediální skupina Mafra získala 100% podíl ve společnosti Acomware, která se specializuje na segment e-commerce a retail. Mafra tak vstupuje do segmentu výkonnostní reklamy, e-mailového marketingu a poradenství v e-commerce.

Štítky: e společnost acomware mafra mafra koupila konzultační koupila konzultační společnost konzultační konzultační společnost mafra koupila koupila konzultační

Zdroj: strategie.e15.cz

Značky loví v blogosféře

Aktivita firem vůči české blogosféře vzrostla podle průzkumu Blogbarometr 2015 meziročně o třetinu, firmy dnes oslovují téměř polovinu aktivních blogů. O značkách pak píšou tři čtvrtiny bloggerů.

Štítky: značky roku blogosféře značky loví loví v značkách bloggerů v blogosféře loví loňskému roku

Zdroj: strategie.e15.cz

Datart humanizuje prodejny

Společnost Datart představila v pražském obchodním Centru Chodov nový koncept „prodejen 21. století“. Za designem stojí architektonický ateliér Lila.

Štítky: kde datart produktů prodejny prodejně humanizuje prodejny datart humanizuje datart humanizuje prodejny humanizuje interaktivních

Zdroj: strategie.e15.cz

Zýka z rozhlasu míří do Evropské vysílací unie

Ředitel odboru techniky a šéf týmu pro digitalizaci Českého rozhlasu Karel Zýka byl zvolen členem Operations Council EBU, což je poradní orgán Výkonné rady EBU. Stal se tak jedním z nejvýše postavených zástupců ČRo v poradních orgánech Evropské vysílací unie (EBU).

Štítky: rozhlasu vysílání zýka evropské ebu evropské vysílací vysílací unie z rozhlasu do evropské vysílání v

Zdroj: strategie.e15.cz

Eddie ctí pravidla

V září vyšlo už šestnácté studiové album legendy britského heavy metalu Iron Maiden. Když se na tuhle kapelu podíváte zblízka, naučíte se leccos nejen o kytarových riffech, ale především o konzistentní práci s brandem.

Štítky: značky jako od jsou co kapely iron maiden iron maiden eddie

Zdroj: strategie.e15.cz

Spot dne: Lyžovačka s Bondem

Tak tohle precizní číslo se čtyřmi lahvemi piva Heineken na tácu musel mít James Bond s amatérskou vodní lyžařkou domluvené. Čeká je v dalším dílu další svatba? Spot natočila reklamka Wieden + Kennedy z Amsterdamu.

Štítky: lyžovačka s lyžovačka s bondem s bondem lyžovačka bondem číslo se čtyřmi precizní číslo se tohle precizní číslo tak tohle precizní se čtyřmi lahvemi

Zdroj: strategie.e15.cz

Romantická žárovka od RWE

Společnost RWE představila podzimní marketingovou kampaň, ve které prezentuje svou novou službu – pronájem úsporných LED žárovek. Koncept kampaně připravily společně agentury Wunderman a Young & Rubicam.

Štítky: agentury rwe led od rwe žárovka od romantická žárovka od žárovka od rwe romantická žárovka romantická žárovka

Zdroj: strategie.e15.cz

ČSOB s nohou ve dveřích

ČSOB podporuje produkt ČSOB Půjčky zbrusu novým TV spotem, který je připraven v novém komunikačním stylu ČSOB – „Kdo by teď myslel na banku“.

Štítky: čsob spot nohou s nohou dveřích s nohou ve nohou ve dveřích nohou ve ve dveřích čsob s

Zdroj: strategie.e15.cz

Potvrzeno: Vydavatelství Axel Springer převezme portál Business Insider

Německá mediální skupina Axel Springer se dohodla na převzetí amerického zpravodajského portálu Business Insider. Německá firma již v portálu vlastní devět procent akcií a v rámci dohody koupí dalších 88 procent za 343 milionů dolarů (přes osm miliard korun). Transakci ještě musejí schválit regulační úřady.

Štítky: business vydavatelství vydavatelství axel vydavatelství axel springer springer axel springer axel insider business insider potvrzeno

Zdroj: strategie.e15.cz

Hodnota bannerové reklamy v září stoupla o třetinu

Hodnota plošné internetové reklamy, označované jako bannerová, v září meziměsíčně vzrostla o třetinu na 572,2 milionu korun. Největším zadavatelem byla společnost LMC provozující weby s nabídkou práce. Vyplývá to z projektu AdMonitoring, který pro Sdružení pro internetový rozvoj zajišťuje společnost Nielsen Admosphere.

Štítky: hodnota korun září milionu milionu korun v září internetové inzerce reklamy v reklamy v září

Zdroj: strategie.e15.cz

Konvalina přešel do Newton Media

Do společnosti Newton Media nastoupil Miroslav Konvalina, novinář a PR manažer, který se 25 let pohybuje ve veřejném prostoru, médiích, státní správě a diplomacii.

Štítky: media newton media newton konvalina do newton do newton media konvalina přešel do přešel konvalina přešel přešel do newton

Zdroj: strategie.e15.cz

Narozeninový hit je zdarma, lidovky za kačky

Hudebníci, filmaři či reklamní tvůrci dostali dárek. A hned tak trochu narozeninový. Slavný hit Happy Birthday To You je totiž volný. Americký soud ho po dlouhých tahanicích zbavil autorského práva. Na veřejných místech si ho nyní můžete zazpívat úplně zadarmo. Píseň se oficiálně stala veřejným majetkem a nikdo už se na ní nikdy nesmí přiživovat.

Štítky: to a je zdarma lidovky za to hit narozeninový hit je lidovky za narozeninový hit hit je zdarma

Zdroj: strategie.e15.cz

Národní galerie natočila čtvrtý díl Homolkových

Legendární trilogii Jaroslava Papouška doplňuje nový spot Národní galerie v Praze, ve které se Homolka potká s Čapkem. Propaguje stálou expozici.

Štítky: národní umění galerie díl národní galerie čtvrtý natočila národní galerie natočila natočila čtvrtý díl galerie natočila čtvrtý

Zdroj: strategie.e15.cz

eBay: Requiem za online aukci

Kdysi revoluční obchodní model společnosti eBay se za dvacet let provozu dražebního portálu vyčerpal. Na vině jsou Google, Amazon, Facebook a digitální profesionálové vůbec.

Štítky: e jsou jeho portálu online ebay dražeb aukci na ebay

Zdroj: strategie.e15.cz

Spot dne: Jako vejce vejci

Každý muž ví, že mužské pohlavní orgány to mají těžké, jeden jako druhý. Jisté zpříjemnění jejich existence přináší australský výrobce spodního prádla Bonds. Za kreativou stojí agentura Clemenger BBDO z Melbourne.

Štítky: vejce jako vejce vejci jako vejce vejci vejce vejci přináší australský australský výrobce existence přináší lorince lidé za výrobce spodního

Zdroj: strategie.e15.cz

Native PR založilo agenturu Onli Digital Marketing

Česká agentura Native PR rozšířila své pole působnosti v rámci online komunikace a založila agenturu Onli Digital Marketing. Klientům nabízí komplexní online služby vycházející z důkladných analýz a monitoringů online prostředí. Zaměřovat se chce zejména na komunikaci se ženami-zákaznicemi.

Štítky: které agentury pr online native native pr onli agenturu onli agenturu digital marketing

Zdroj: strategie.e15.cz

EY zřizuje tým Strategie. Povede ho Fiala

Martin Fiala byl jmenován výkonným ředitelem v oddělení transakčního poradenství společnosti EY. Povede nově zřízený tým Strategie.

Štítky: ho tým

Zdroj: strategie.e15.cz

Společnost Nomad Films získala ocenění Clio

Produkční společnost Nomad Films veze stříbrnou sošku z letošních Clio Awards, které se každoročně udílejí v New Yorku. Oceněna byla v kategorii produkce/servis reklamy od 30 do 60 sekund.

Štítky: kampaň získala films nomad films nomad clio films získala ocenění nomad films získala společnost nomad společnost nomad films

Zdroj: strategie.e15.cz

Agentura TL5 Digital rozšířila řady digitální sekce AKA

Digitální agentury, sekce při Asociaci komunikačních agentur se rozrostla o agenturu TL5.

Štítky: digitální digital aka agentura řady sekce tl digitální sekce agentura tl digital rozšířila řady

Zdroj: strategie.e15.cz

Mediokracie: Čtení pro muže

Mediální trh ožil. Přinejmenším pokud jde o zájem investičních skupin o vlastní médium.

Štítky: strategii to jen muže mediokracie vydavatelství pro muže prodeji čtení pro čtení pro muže

Zdroj: strategie.e15.cz

Spot dne: Zábava vs. zelenina

Poskytovatel vysokorychlostního internetu a televizního signálu Charter Spectrum nabízí možnost, jak si během tanečních radovánek s dítětem udržet přehled o dění ve sportu. Spot dodala agentura Saatchi & Saatchi z New Yorku.

Štítky: zábava vs saatchi zábava vs zelenina televizního signálu charter signálu charter spectrum a televizního signálu vysokorychlostního internetu a spectrum nabízí možnost

Zdroj: strategie.e15.cz

CzechTourism spustil kampaň na podporu destinace Česko

Projekt agentury CzechTourism s názvem Česko - naše destinace rozpracovává kampaň Česko - země příběhů. Cílem je motivovat milovníky turismu k výletům po České republice a ukázat ji jako zajímavé místo pro dovolenou s nabídkou kvalitních služeb.

Štítky: podporu na podporu kampaň naše czechtourism destinace naše destinace turistické czechtourism spustil kampaň kampaň na podporu

Zdroj: strategie.e15.cz

Rádio Classic Praha cílí na mladší posluchače

Rozhlasová stanice Classic Praha ozdobila Antonína Dvořáka sluchátky. Kampaní chce zaujmout mladší posluchače.

Štítky: rádio mladší classic classic praha rádio classic praha dvořáka antonína dvořáka antonína rádio classic cílí

Zdroj: strategie.e15.cz

Martin Pomothy pro Strategii: ČSFD.cz jen tak neprodám

Martin Pomothy je stoprocentním vlastníkem Pomo Media Group provozující největší tuzemskou filmovou databázi ČSFD.cz. Již takřka 15 let láká filmové fanoušky z Česka a Slovenska, kteří sami tvoří obsah portálu. „Nejvíce ovšem válčíme s žalostným nedostatkem kvalitních programátorů,“ říká v zářijovém čísle měsíčníku Strategie.

Štítky: strategii to budou martin pomothy pro strategii čsfd martin pomothy pomothy pro strategii martin pomothy pro

Zdroj: strategie.e15.cz

Spot dne: Řekni, kterou slaninu jíš…

Holka na vdávání ze spotu americké reklamky 360i o nápadníky nemá nouzi. Láska ale prochází žaludkem a naše hrdinka si přes slaninovou seznamovací aplikaci neomylně vybere mlsouna výrobků značky Oscar Mayer.

Štítky: ze spotu jíš slaninu jíš kterou slaninu řekni kterou slaninu jíš slaninu aplikaci neomylně seznamovací aplikaci spotu americké

Zdroj: strategie.e15.cz

ČSOB Penzijní společnost se zaměřuje na mladé

ČSOB Penzijní společnost zacílí svou kampaň k penzijnímu pojištění na mladé. Tomu budou odpovídat i použité komunikační kanály. Kampaň vznikla in-house.

Štítky: společnost penzijní mladé komunikační čsob kampaň penzijní společnost čsob penzijní čsob penzijní společnost na mladé

Zdroj: strategie.e15.cz

Časopis Mateřídouška slaví 70. výročí

Legendární časopis Mateřídouška z vydavatelství Mladá fronta, který dlouhodobě patří k nejpopulárnějším českým časopisům určeným dětem, letos slaví 70. výročí od svého prvního vydání. Časopis Mateřídouška je tak nejstarším časopisem pro děti u nás. K vydání je připraveno speciální výroční číslo obsahující i ukázky ze starých čísel časopisu.

Štítky: u mateřídouška časopis časopis mateřídouška výročí slaví časopisu s dětem mateřídoušce

Zdroj: strategie.e15.cz

Rozhlasový spot AI varuje před panikou z uprchlíků

Česká pobočka neziskové organizace Amnesty International uveřejnila rozhlasový spot, který se věnuje aktuální problematice masivní migrační vlny směřující do Evropy. Kreativní a produkční zpracování spotu zajistila reklamní agentura Made by Vaculik.

Štítky: před spot varuje rozhlasový ai ai varuje před rozhlasový spot ai spot ai varuje varuje před panikou panikou

Zdroj: strategie.e15.cz

Visa zahajuje „pulsující“ kampaň

Visa spouští kampaň, ve které se ukazuje jako pulsující srdce uprostřed veškerých systémů plateb. Za kreativou stojí agentura Saatchi & Saatchi.

Štítky: bude visa zahajuje kampaå saatchi visa zahajuje â zahajuje â visa zahajuje platebnã drå

Zdroj: strategie.e15.cz

Časopis ForMen z vydavatelství Mladá fronta vydává podzimní ForMen Fashion Bibli

Časopis ForMen z vydavatelství Mladá fronta po úspěchu premiérové jarní ForMen Fashion Bible, která byla na stáncích takřka vyprodána, vydává podle plánu i podzimní verzi. V prodeji bude speciální říjnové číslo magazínu ForMen Fashion Bible podzim/zima 2015–2016 již od 2. října.

Štítky: vydavatelství mladá fashion mladá fronta formen formen fashion fashion bible bible formen fashion bible vydavatelství mladá

Zdroj: strategie.e15.cz

Benzina se pouští s Vervou do kampaně

Společnost Benzina spustila kampaň se sloganem Rozdíl, který poznáte k prémiovému benzínu Verva 100. Grafická podoba kampaně, která akcentuje dynamiku a adrenalin, vychází z dlouhodobého konceptu Benziny Rozjeďte to naplno. O kreativu se postarala agentura Scholz & Friends.

Štítky: procent benzina benzina se do kampaně vervou do se pouští s se pouští pouští s vervou pouští s s vervou

Zdroj: strategie.e15.cz

Zpátky v realitě

Za spamy se obecně označují masově rozesílané e-maily, které si nikdo nevyžádal a které nám hltí poštovní schránku do té míry, že kvůli nim snadno přehlédneme opravdu důležité zprávy. Stoprocentně se proti nim chránit nelze, vždy některý z nich proklouzne.

Štítky: že není když e či opencard realitě zpátky v realitě v realitě zpátky v

Zdroj: strategie.e15.cz

Tři Češi z deseti sledují internet přes mobil

Již více než 3 miliony tuzemských uživatelů internetu používají k návštěvě webových stránek mobilní telefon, jak zjistil výzkum NetMonitor. Počet zobrazení stránek provedených z mobilů dosáhl téměř 1,2 miliardy.

Štítky: než deseti stránek milionu téměř uživatelů ru multimediální obsah sledují internet přes z mobilních

Zdroj: strategie.e15.cz

Jan Potůček přechází z DigiZone.cz do Taktiqu

Novým account managerem v komunikační agentuře Taktiq Communications se stává Jan Potůček. Přichází z pozice šéfredaktora serveru DigiZone.cz.

Štítky: a if function var background li s metimg new

Zdroj: strategie.e15.cz

Spot dne: Dále od auta, dále

Automobilka Mercedes na to jde výchovně. Aneb co se v dětském pokojíčku naučíš, na silnici jako když najdeš. Spot propagující vylepšený brzdový systém vznikl v hamburské agentuře Jung von Matt/Alster.

Štítky: od auta na to co se dále od auta dále od dále od auta mercedes na automobilka mercedes

Zdroj: strategie.e15.cz

České Radiokomunikace se pustily do internetu věcí

České Radiokomunikace (ČRa) spustily jako první z velkých firem, které se věnují internetu věcí, pilotní provoz smart meteringu, měření a sběru dat založeného na dálkové komunikaci čidla s centrálou.

Štítky: věcí české radiokomunikace čra české radiokomunikace rwe technologie internetu věcí lora pustily do

Zdroj: strategie.e15.cz

Kampaň whisky Grant´s testuje přátelství svých zákazníků

Kampaň, kterou spouští whisky Grant´s, se zaměřuje na skupiny přátel. Vymyslela ji agentura Ogilvy & Mather.

Štítky: ogilvy whisky kampaå grantâ whisky grantâ znaä zamä testuje på mather

Zdroj: strategie.e15.cz

Do finále Effie jde 31 prací

Na shortlist tuzemských Effie se probojovala takřka polovina přihlášených prací. Soutěž o nejefektivnější reklamu bude vyhlášena 4. listopadu.

Štítky: prací jde effie finále finále effie effie jde do finále přihlášených do finále effie přihlášených prací

Zdroj: strategie.e15.cz

Pat a Mat v reklamě fungují spolehlivě

Generální ředitel České podnikatelské pojišťovny Jaroslav Besperát vysvětlil Strategii, proč je v pojišťovnictví lepší vyhnout se sociálním sítím a komunikovat napřímo.

Štítky: i do s window metimg

Zdroj: strategie.e15.cz

Savo obměnilo kampaň s „desátou ženou“

Výrobce čisticích prostředků Savo ve spotu opět ukazuje, jak dopadá hospodyně, která nepoužívá jeho produkty. Reklamu vytvořila agentura Young&Rubicam.

Štítky: kampaň savo obměnilo savo obměnilo savo obměnilo kampaň ženou obměnilo kampaň s obměnilo kampaň kampaň s nepoužívá

Zdroj: strategie.e15.cz

Richterová vede komunikaci v AMI

Na pozici manažerky interní a externí komunikace v PR agentuře AMI Communications postoupila Kristýna Richterová.

Štítky: komunikaci vede interní ami richterová richterová vede komunikaci vede komunikaci v v ami interní a externí komunikaci v ami

Zdroj: strategie.e15.cz

T-Mobile odstartoval fotbalovou soutěž

T-Mobile spustil soutěž o zájezd na kvalifikační utkání české reprezentace do Nizozemí. O kreativní zpracování hry se postarala agentura Made by Vaculik.

Štítky: t kvalifikační hry soutěž fotbalovou odstartoval fotbalovou soutěž odstartoval fotbalovou soutěž odstartoval fotbalovou vaculik

Zdroj: strategie.e15.cz

Prima připravuje spuštění filmového kanálu Prima Max

Televize Prima letos spustí filmový kanál Prima Max. Informoval o tom server Médiář.cz, kterému to potvrdila Jette Nygaard-Andersenová ze společnosti MTG, polovičního vlastníka Primy. Televize zatím informaci nekomentovala a odkázala na čtvrteční tiskovou konferenci. Skupinu nyní tvoří stanice Prima, Prima Cool, Prima Love a Prima Zoom.

Štítky: to o připravuje stanice prima max kanál filmový filmového prima připravuje spuštění

Zdroj: strategie.e15.cz

Hoax aneb pošli to dál

Opiš tento dopis a pošli ho deseti lidem. Do deseti dnů tě potká velká láska. Kdo z nás podobné psaní v dětství nedostal? Doba pokročila a v dnešním virtuálním světě sedají na lep podivným rádobyvtipálkům i dospělí.

Štítky: fotografie byla ale například hoax hoaxů pošli pošli to to dál

Zdroj: strategie.e15.cz

Petr Václavek: Reklama je věc intuice

Reklama je stejně vyčerpaná jako kultura sama, řekl před třemi lety Petr Václavek. Přesto se pak vydal za reklamním živobytím až do horkého Kuvajtu a od příštího roku chce řídit vlastní agenturu, kde se obklopí lidmi, kteří jsou schopnější než on sám.

Štítky: že tak jsou jsem ale petr kde václavek kuvajtu v kuvajtu

Zdroj: strategie.e15.cz

Maxim Behar se stal prezidentem ICCO

International Communications Consultancy Organisation (ICCO) jmenovala svým novým prezidentem Maxima Behara, chairmana pražské pobočky mezinárodní agentury Hill+Knowlton Strategies.

Štítky: agentury maxim pr stal se stal prezidentem icco behar maxim behar stal prezidentem

Zdroj: strategie.e15.cz

Spot dne: Pohodová Itálie

Výrobce těstovin Bertolli ukazuje, že večer může být pohodový, i když doma máte „Itálii“. Spot dodala americká reklamní agentura DDB.

Štítky: podívejte se itálie turka s pohodová pohodová itálie bertolli ukazuje těstovin bertolli těstovin bertolli ukazuje výrobce těstovin agentura ddb

Zdroj: strategie.e15.cz

České deníky se bojí moderního designu

Podle pesimistů zvoní papíru hrana. Pokud ovšem budou tištěné noviny pro čtenáře atraktivní nejen obsahově, ale i vizuálně, nic není ztraceno. Novou cestou se vydal deník E15 z vydavatelství Mladá fronta.

Štítky: že více než než jsou jen tu the deníky bušek designu

Zdroj: strategie.e15.cz

Spot dne: Vinná lázeň

Ve víně je nejen pravda, ale i tento muž, jenž za kabernetové koupele utrácí 28 000 dolarů týdně. Kdo si myslí, že by si s obnosem poradil lépe, může své štěstí zkusit v New York Lottery. Výhra ho jistě nemine. Spot vyslali do světa novoyorští McCanni.

Štítky: dne reklamy lázeň víně je

Zdroj: strategie.e15.cz

Spot dne: Vinný hamburger

Ke čtyřiceti letům působnosti na španělském trhu nadělil řetězec Burger King svým tamním zákazníkům jako „doplněk stravy“ červené víno. Reklamní spot dodala agentura La Despensa z Madridu.

Štítky: komora ve spolupráci hamburger vinný vinný hamburger kterou vede agenturou ewing komory poslalo vede ve ewing pr

Zdroj: strategie.e15.cz

Na houby a ryby jedině do Kauflandu

Obchodní řetězec Kaufland představil své dva nové reklamní spoty z dílny kreativní agentury Glanzer + Partner. Tematicky se nesou v duchu oblíbených českých aktivit – tedy houbaření a rybaření.

Štítky: do houby kauflandu houby a ryby ryby jedině do a ryby jedině jedině jedině do kauflandu a ryby houby a

Zdroj: strategie.e15.cz

Bitva o Británii začala…

Další osud Velké Británie v EU spočívá v rukou jejích občanů. Rozhodl o tom již před dvěma lety tehdejší (a současný) premiér David Cameron, který prohlásil, že pokud jeho strana zaboduje v letošních parlamentních volbách a bude se podílet na vládě, nechá vypsat referendum o setrvání země v EU. Tak se také stalo, protože Cameronovi konzervativci převálcovali soupeře takovým způsobem, že mohli sestavit jednobarevný kabinet. Zemi nyní válcují kampaně příznivců i odpůrců EU.

Štítky: že od eu strany kampaň v eu bitva o bitva o británii o británii začala setrvání

Zdroj: strategie.e15.cz

Spot dne: Na nudlích do ringu

Že by boxerskou kariéru zajistily nudle z kelímku? Nikoliv, v tom bude nějaká čertovina. Spot na pokrm Pot Noodle vznikl v britské agentuře Lucky Generals.

Štítky: na ringu nudlã do ringu na nudlã se takã by boxerskou vznikl v britskã boxerskou kariã zajistily nudle z

Zdroj: strategie.e15.cz

Spot dne: Jen oholení přežijí

Že v každém muži dřímá kus Jamese Bonda, tvrdí výrobce holicích proprietek Gillete. Do natáčení akčního spotu se pustila reklamní agentura Grey sídlící v New Yorku.

Štítky: jen k oholení přežijí přežijí jen oholení přežijí jen oholení oholení v deníku tiroler deníku tiroler tageszeitung v hluboké krizi

Zdroj: strategie.e15.cz

Hrníčky s logem realitnímu marketingu nestačí

Když se řekne realitka, většina lidí si představí realitní kancelář nabízející na trhu domy či byty. Jsou ale reality B2C a reality B2B a každá z těchto branží má svá jednoznačná specifika v marketingové praxi.

Štítky: že b velmi trhu řešení ale třeba marketing realitní cbre

Zdroj: strategie.e15.cz

Spot dne: Aby kočičky nezlobily

Kdo si hraje, nezlobí. Platí to i pro kočky. Proto té své čičince objednejte balíček od firmy Meowbox, který jí každý měsíc dodá kopu hraček a pamlsků. Spot vznikl v agentuře Cossette z Vancouveru.

Štítky: aby kočičky aby kočičky nezlobily aby kočičky nezlobily kočičky nezlobily té své balíček od od firmy své čičince

Zdroj: strategie.e15.cz

Axel Springer vyjednává o koupi serveru Business Insider

Německá mediální skupina Axel Springer jedná o převzetí amerického zpravodajského portálu Business Insider, za který je ochotna zaplatit zhruba půl miliardy dolarů (asi 12 miliard korun). S odvoláním na zdroj obeznámený se situací o tom informoval ekonomický list The Wall Street Journal.

Štítky: o business springer axel springer axel insider business insider vyjednává o springer vyjednává axel springer vyjednává

Zdroj: strategie.e15.cz

Jedno kliknutí myší, a je po kariéře

Má to být revoluce. Zakladatel a výkonný ředitel nejoblíbenější sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg minulý týden oznámil, že jeho vývojářský tým začal připravovat spuštění nového tlačítka „To se mi nelíbí“ („Dislike“) a brzy jej bude testovat. Uživatelé nejrozšířenější sociální sítě mají dnes možnost využívat pouze jeho opak.

Štítky: jak sociální jeho i sítě a je kliknutí negativních myší kariéře

Zdroj: strategie.e15.cz

Media Club zkouší programatický prodej videoreklamy

Reklamní pozice na webovém portfoliu skupiny Prima jsou kromě klasického způsobu prodeje klientům k dispozici také skrze programatické systémy.

Štítky: možné prodeje prodej media prima club media club programatický programatický prodej media club zkouší

Zdroj: strategie.e15.cz

Facebook nahrává sponzorům sportovců

Stále více českých sportovců objevuje kouzlo sociálních sítí. Nejenže umožňují každodenní interaktivní kontakt s jejich fanoušky, ale je to také skvělá příležitost, jak jednoduše a levně uspokojit stávající sponzory – a políčit si na nové.

Štítky: že si jak či sociálních sociálních sítích sítích facebook sportovců sportovce

Zdroj: strategie.e15.cz

Spot dne: Golfová sklizeň

Francouzský region Medoc nevábí turisty pouze na tradiční víno. Jeden si pak ale může připadat, že ho berou na hůl. Kampaň připravila agentura La Vestiaire z Bordeaux.

Štítky: sklizeň golfová sklizeň golfová region medoc nevábí na tradiční víno pouze na tradiční francouzský region medoc agentura la vestiaire připravila agentura la turisty pouze na

Zdroj: strategie.e15.cz

Komu čest, tomu whisky

Projekt Všechna čest vzdává poctu rodům, kde se řemeslo přenáší z generace na generaci – rodu kovářů, houslařů, loutkářů – a hlavně paličů whisky Glenfiddich. Za nápadem stojí agentura Yinachi.

Štítky: kteří jsou chce kde komu whisky čest yinachi glenfiddich rodů

Zdroj: strategie.e15.cz

Český Siemens jmenoval ředitele korporátní komunikace

Matteo Scaravelli převzal pozici ředitele korporátní komunikace ve společnosti Siemens Česká republika. Jensi Wulfovi, kterého Scaravelli střídá a který v této pozici působil dočasně, zůstává jeho hlavní úkol, vedení oddělení Siemens Business Development.

Štítky: komunikace komunikaci pozici ředitele společnosti siemens siemensu scaravelli siemens jmenoval ředitele korporátní komunikace

Zdroj: strategie.e15.cz

Mladá fronta a ArtGen Office Gallery pořádají první Business-lifestyle festival Office NIGHT

Vydavatelství Mladá fronta ve spolupráci s deníkem E15, týdeníkem Euro, magazínem ZEN a časopisy ForMen a Moje psychologie pořádá svého druhu ojedinělý Business-lifestyle festival Office NIGHT s mottem: „V práci nepracujeme. V práci žijeme“. V hlavním hudebním programu vystoupí s kapelou B-Side Band bandleadera Josefa Buchty zpěvák Vojtěch Dyk, který je také tváří podzimní ForMen Fashion Bible.

Štítky: bude akce office mladá fronta mladá fronta office night night formen artgen

Zdroj: strategie.e15.cz

Nepodceňujme domácí kutily

Ladislav Hruška, někdejší kuchařský bavič ze zpráv TV Nova, bude na Primě uvádět nový pořad pro zahrádkáře a kutily. Sám k tomu říká, že půjde o moderní Receptář. Zároveň však podle svých slov nechce být novodobým Přemkem Podlahou, protože ten byl jenom jeden. V tom má Hruška bezpochyby pravdu.

Štítky: či po domácí pořady kutily nepodceňujme domácí hruška domácí kutily nepodceňujme nepodceňujme domácí kutily

Zdroj: strategie.e15.cz

Spot dne: Do kávy ne!

Je podzim, uvařit si nějaký ten pokrm z dýně či aspoň ochutnat cokoliv s dýňovou příchutí tak nějak patří k dobrým mravům. A značka kávy Nabob jde proti tomuto trendu. Spot spáchala agentura Taxi2 z Toronta.

Štítky: do kávy kávy ne do kávy do kávy ne a značka kávy k dobrým mravům tak nějak patří příchutí tak nějak patří k dobrým

Zdroj: strategie.e15.cz

Prima připravuje spuštění filmového kanálu Prima Max

Televize Prima letos spustí filmový kanál Prima Max. Informoval o tom server Médiář.cz, kterému to potvrdila Jette Nygaard-Andersenová ze společnosti MTG, polovičního vlastníka Primy. Televize zatím informaci nekomentovala a odkázala na čtvrteční tiskovou konferenci. Skupinu nyní tvoří stanice Prima, Prima Cool, Prima Love a Prima Zoom.

Štítky: nové o připravuje stanice prima prima max kanál prima připravuje spuštění prima připravuje spuštění filmového

Zdroj: strategie.e15.cz

Spot dne: Do kávy ne!

Je podzim, uvařit si nějaký ten pokrm z dýně či aspoň ochutnat cokoliv s dýňovou příchutí tak nějak patří k dobrým mravům. A značka kávy Nabob jde proti tomuto trendu. Spot spáchala agentura Taxi2 z Toronta.

Štítky: nahé krásky nepropásněte poslední aktů x tetované nahé tetované nahé krásky se letošních aktů letošních aktů x nepropásněte poslední příležitost letošních aktů poslední příležitost

Zdroj: strategie.e15.cz

Nabádat v dětském pořadu k přijetí uprchlíků? ČT zákon neporušila

Česká televize (ČT) neporušila zákon, když ve svém pořadu pro děti vyzývala k pomoci uprchlíkům. Pořadem se ještě bude zabývat rada veřejnoprávního média.

Štítky: zákon by přijetí k čt pořadu nabádat nabádat v dětském v dětském pořadu neporušila

Zdroj: strategie.e15.cz

Penta koupila vydavatelství Tablet Media

Investiční skupina Penta převzala tabletové vydavatelství Tablet Media, které založil někdejší ředitel Economie či Lidových novin Michal Klíma. Na konferenci Czech Internet Forum 2015 to řekl Miroslav Motejlek, provozovatel serveru Motejlek.com. Informaci potvrdil mluvčí Penty Ivo Mravinac a následně také vydavatelství. Jako nový vlastník v obchodním rejstříku figuruje společnost Angaur ze skupiny Penta Investments.

Štítky: procent media penta vydavatelství tablet koupila dotyk tablet media vydavatelství tablet vydavatelství tablet media

Zdroj: strategie.e15.cz

Kampaň společnosti Tesco vybízí k návštěvě kina či sběru listí

Kampaň, jejímž cílem je zvýšit povědomí o možnosti nakupovat potraviny na stránkách iTesco.cz, připravila agentura Ogilvy & Mather.

Štítky: kampaň tesco sběru tesco vybízí k společnosti tesco vybízí vybízí kampaň společnosti tesco společnosti tesco kampaň společnosti vybízí k

Zdroj: strategie.e15.cz

Drábová a další osobnosti v kampani ČRo Plus

Marketingová kampaň na podporu stanice ČRo Plus sází na své moderátory a dále na známé osobnosti z oblasti politiky, společnosti, byznysu a vědy.

Štítky: bude čro kampani v kampani drábová plus osobnosti čro plus kampani čro drábová a další

Zdroj: strategie.e15.cz

Datart jmenoval PR manažerku

Na pozici PR manažerky společnosti Datart International nastoupila Iva Pavlousková, která má dlouholeté zkušenosti s marketingem a PR komunikací u českých i zahraničních firem.

Štítky: pr datart datart jmenoval pr manažerku jmenoval pr manažerku jmenoval pr manažerku pavlousková jmenoval pr datart jmenoval

Zdroj: strategie.e15.cz

Daniel Bartek: Kreativec, který vsadil na Českou poštu

Byl jedním z prvních, kdo u nás v 90. letech začínal s reklamou. Stál u zrodu Young & Rubicam i za agenturami BBK a Ogilvy. Danielu Bartkovi vděčíme také za Shakespearovské slavnosti, nově se vrhl do projektu pro Českou poštu ČP Cloud.

Štítky: že jako roce po jsme českou byl ogilvy bartek bbk

Zdroj: strategie.e15.cz

NME vychází v Británii zdarma

Proslulý anglický hudební magazín New Music Express, který spatřil světlo světa v roce 1952, vychází od 18. září zdarma.

Štítky: zdarma británii v británii vychází vychází v nme v británii zdarma nme vychází v vychází v británii británii zdarma

Zdroj: strategie.e15.cz