Linka 199

Češi v půjčkách stále tápou. V čem dělají chyby? | MoneyMAG.CZ

Jací jsou Češi ve vztahu k půjčkám? Zajímá je zejména úrok a chtějí jej mít co nejnižší. Zároveň ale netuší, jaké úroky a další podmínky vlastně banky nabízejí. A dvě třetiny Čechů si dokonce nepamatuje úrok své vlastní půjčky, říká nový průzkum Sberbank CZ. Vtom jsme ještě horší než Slováci.

Zdroj: moneymag.cz

Kolik vydělal váš penzijní fond? První potvrzená zhodnocení | MoneyMAG.CZ

Již v průběhu měsíce dubna se od penzijních společností dozvídáme přesná čísla zhodnocení transformovaných fondů. Konečné výsledky zveřejnila Penzijní společnost Allianz s výnosem 1,64 %, což bude s největší pravděpodobností nejvyšší zhodnocení v porovnání s ostatními transformovanými fondy za rok 2014. V patách jí je Penzijní společnost České pojišťovny, která odhaduje výnos na 1,6 %. Další společnosti, které vydaly tiskovou zprávu se zhodnocením, jsou ČSOB (1,4 %) a Komerční banka (1,35 %). Konečné výsledky se od zbývajících společností dozvíme nejpozději do konce května. Zástupci společností nám prozatím poskytli novější a přesnější odhady zhodnocení.

Zdroj: moneymag.cz

Průzkum: Češi neumějí počítat své dluhy a pozdě splácí | MoneyMAG.CZ

Rozsáhlý průzkum ukázal alarmující skutečnost. Zhruba třetina Čechů má hypotéku nebo půjčku. Každý čtvrtý z nich přitom vůbec netuší, kolik dluží. A třetina lidí přiznává, že se občas zpozdí se splátkami.

Zdroj: moneymag.cz

Podvodníci používají zákeřné triky k okradení dlužníků | MoneyMAG.CZ

Reklamy lákají k nákupům na dluh a bezstarostnému zadlužování, ale potom mnohdy stačí jen nešťastný sled okolností a prudký pokles příjmů a výsledkem může být dražba rodinného domu. Na internetu lze najít desítky společností, které nabízí jednoduché řešení v podobě osobního bankrotu, slibují zrušení dražby a splacení pouhých 30 % dluhu. Ve skutečnosti je však nemovitost stejně vydražena, dlužná částka se navíc zvýší minimálně o desítky tisíc korun a v nejhorším případě je na dlužníka dokonce uvalen konkurz. Bohužel v zoufalé situaci mají lidé větší tendenci věřit podobným podvodným praktikám.

Zdroj: moneymag.cz

Nebojte se mít velké plány! | MoneyMAG.CZ

Hypoteční banka, specialista na financování bydlení a jednička na hypotečním trhu, představuje novou jarní kampaň nazvanou „Nebojte se mít velké plány“, díky které nabídne klientům s vyšším hypotečním úvěrem slevu ze základní úrokové sazby. Kampaň, jejíž hlavním motivem je rodina zvažující pořízení hradu Karlštejn, poběží jak v televizi, tak v rádiích a na internetu.

Zdroj: moneymag.cz

Půjčky a spoření - 5. stránka | MoneyMAG.CZ

- 5. stránka kategorie Půjčky a spoření: Články o půjčkách a spoření na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Půjčky a spoření - 5. stránka | MoneyMAG.CZ

- 5. stránka kategorie Půjčky a spoření: Články o půjčkách a spoření na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Každý pátý Čech neví, za jaký úrok si půjčuje | MoneyMAG.CZ

Mezinárodní průzkum ING Bank ukázal, že téměř pětina Čechů neví, s jakou úrokovou sazbou splácí svoje finanční závazky. Na druhou stranu to, jakým procentem jsou úročeny jejich úspory, neví jen 15 % dotazovaných. Nejčastějším typem dluhu v Česku je, kromě hypotéky, osobní půjčka, kterou má zhruba čtvrtina respondentů s nějakými finančními závazky. Následuje přečerpání účtu (13 %), dluh na kreditní kartě (12 %) a půjčka od rodiny (9 %). Přesto, anebo právě proto, si 87 % Čechů myslí, že je snadné si půjčit peníze a následně se dostat do dluhové spirály.

Zdroj: moneymag.cz

Desetitisíce lidí přijdou o stavební spoření | MoneyMAG.CZ

Další desítky tisíc lidí se mohou „těšit“ na výpovědi smluv o stavebním spoření. ČMSS v březnu rozešle přibližně 26 tisíc výpovědí. Týkají se i vás?

Zdroj: moneymag.cz

Stavební spoření čeká velká změna! Co se děje? | MoneyMAG.CZ

Jediná věta v zákoně by měla zhruba půl milionu rodičů zbavit pořádných starostí. Ty jim přinesly změny ve stavebním spoření, které uvedl v platnost nový občanský zákoník.

Zdroj: moneymag.cz

Vaše prachy nikdo nechce! A (skoro) nic vám za ně nedá | MoneyMAG.CZ

Přečtěte si, který spořicí účet nejlépe zhodnotí sto tisíc a jeden milion korun. Ale nečekejte zázraky. Sešup úrokových sazeb v roce 2015 nekončí.

Zdroj: moneymag.cz

Vytěžte na konci roku ze svého stavebního spoření maximum. Rady a tipy | MoneyMAG.CZ

Stavební spoření je mezi Čechy stále oblíbené, nachází se v něm čtvrtina bankovních vkladů. V současnosti jej využívá kolem čtyřicet procent Čechů. Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS) odhaduje, že letošní rok skončí s 3,8 miliony aktivních smluv. Jak ze stavebního spoření ještě letos vytěžit maximum?

Zdroj: moneymag.cz

Sháníte bydlení nebo chystáte rekonstrukci, ale nemáte žádné úspory? Poradíme vám | MoneyMAG.CZ

V Půjčce ProBydlení od stavební spořitelny Wüstenrot je nyní nově možné zažádat o úvěr ve výši 900 tisíc korun bez zajištění nemovitostí. U financování družstevního bydlení dokonce až do výše 2 miliony korun. Ke smlouvě o stavebním spoření lze získat státní podporu až 2 tisíce korun ročně. Půjčkou ProBydlení lze financovat větší úpravy a rekonstrukce bydlení, dodělávky na míru, ale třeba i nový vysněný bazén nebo kuchyni.

Zdroj: moneymag.cz

Češi nesplácejí půjčky za 160 miliard. Špatných úvěrů je nejvíc v historii | MoneyMAG.CZ

Klienti českým bankám řádně nesplácejí půjčky už za více než 160 miliard korun. To je nejvíce za dobu, co Česká národní banka tyto údaje zveřejňuje. Před rokem přitom byla tato suma o 17 miliard nižší, informují dnešní Hospodářské noviny (HN).

Zdroj: moneymag.cz

Vyřešte finanční problémy v podnikání | MoneyMAG.CZ

Pokud již máte nějaké ty roky v pozici podnikatele za sebou, určitě musíte být úspěšný. Ne každému se vždy a za každých okolností daří. No pokud do něčeho vložíme roky tvrdé dřiny a úsilí, všechno se nám to vrátí.

Zdroj: moneymag.cz

Topíte se v půjčkách? Možná se vám vyplatí konsolidace | MoneyMAG.CZ

Služba Konsolidace půjček vám může ulevit od starostí, když jste si vzali několik půjček najednou, a máte problém s jejich splácením. Je to možnost, jak snížit své měsíční výdaje o tisíce.

Zdroj: moneymag.cz

Češi a úvěry? Téměř katastrofa | MoneyMAG.CZ

Ideální půjčka by podle Čechů měla být hlavně transparentní. V praxi se ale Češi při výběru úvěru řídí především tím, jak moc je úvěr výhodný. I proto třetina Čechů připouští, že už někdy v minulosti řešila problém s úvěrem. 40 % z nich na svoji neznalost finančně doplatilo, pro 30 % to byla hlavně psychicky vyčerpávající situace. Tyto závěry přinesl čerstvý průzkum společnosti Cofidis, poskytovatele transparentních spotřebitelských úvěrů. Průzkum proběhl na vzorku 500 respondentů.

Zdroj: moneymag.cz

Češi půjčí, pak se diví | MoneyMAG.CZ

Z nedávno uskutečněného průzkumu, který provedl specializovaný portál poradnaveritele.cz, vyplynulo, že Češi jsou při půjčování peněz svým známým stále velmi nezodpovědní a nepoučitelní. Přestože ze všech stran slyší o velkém množství prováděných exekucí a vzrůstajícím počtu oddlužení, přesto si při žádostech o půjčku své budoucí dlužníky vesměs nijak neprověřují

Zdroj: moneymag.cz

Proč je teď skvělá doba pro hypotéku? Poradíme | MoneyMAG.CZ

Uvažujete o hypotéce? Právě teď je podle odborníků ta nejvhodnější doba. Jen loni si ji pořídilo téměř 100 tisíc lidí. Jak si zvolit tu nejvhodnější a jak si ji sjednat, to vám poradí Vladimír Fichtner.

Zdroj: moneymag.cz

Děsivé: Češi studují podmínky úvěru pouze 5 minut | MoneyMAG.CZ

Třetina zájemců o úvěr studuje obchodní podmínky před podpisem smlouvy maximálně 5 minut. Dobrou zprávou je, že 30 % žadatelů o úvěr jim věnuje hodinu a pouze necelá desetina Čechů nečte obchodní podmínky před podpisem úvěrové smlouvy vůbec. Nejlehkovážnější jsou před podpisem lidé v produktivním věku a lidé se základním vzděláním. Tyto závěry přinesl čerstvý průzkum společnosti Cofidis, která se profiluje jako poskytovatel zcela transparentních spotřebitelských úvěrů. Průzkum proběhl v posledním dubnovém týdnu na vzorku 500 respondentů.

Zdroj: moneymag.cz

Úrokové sazby hypoték se už nad 5 % nikdy nevrátí | MoneyMAG.CZ

S Terezou Orlovou a Martinem Peškem, majiteli titulu Franšíza roku 2013, uděleného mateřskou společností Gepard Finance, jsme si povídali o zvláštnostech pražského hypotečního trhu, o tajemství jejich úspěchu mezi ostatními franšízami a o vyhlídkách hypotečního trhu pro tento rok.

Zdroj: moneymag.cz

Mámo, táto, nesahej mi na stavebko! | MoneyMAG.CZ

Rodiče se k penězům, které posílali na stavební spoření svého dítěte, nedostanou tak snadno jako dřív. Nový občanský zákoník upravuje podmínky toho, jak můžou zákonní zástupci nezletilého nakládat s jeho majetkem.

Zdroj: moneymag.cz

Důchodci a jejich penze. Chcete mít co nejvyšší? | MoneyMAG.CZ

Penzijní připojištění má v Česku založeno přes 5 milionů lidí, alespoň tolik je zde založeno smluv. Víte však, jak můžete na tomto produktu ušetřit? Přečtěte si náš seriál 50 rad, jak ušetřit.

Zdroj: moneymag.cz

Téměř polovina Čechů má půjčku. Je ostuda žít na dluh? | MoneyMAG.CZ

V lednu roku 2014 se občané oslovení Centrem pro výzkum veřejného mínění (CVVM) v rámci pravidelného výzkumu Naše společnost vyjadřovali k fenoménu půjčování si peněz. Zároveň jsme zjišťovali názory obyvatel na zadlužování běžných lidí v různých oblastech. Zkoumali jsme i obecný postoj k vytváření si finanční rezervy na nečekané výdaje či subjektivně vnímané obtíže se splácením půjček u těch, kteří nějaké peníze dluží.

Zdroj: moneymag.cz

Jak zachránit Čechy před dluhy? Ekonom navrhuje radikální řešení | MoneyMAG.CZ

Obyvatelé České republiky postrádají základní znalosti finanční problematiky, která je pro orientaci v každodenním životě důležitá, ne-li nezbytná. Vyplývá to z nedávného průzkumu společnosti ACEMA Credit, která se zaměřila na úvěrový trh a hodnotila znalost této problematiky u respondentů.

Zdroj: moneymag.cz

Chcete koupit vůz na splátky bez jakéhokoliv navýšení? | MoneyMAG.CZ

Autocentrum ESA, a.s. nabízí od ledna 2014 nový úvěrový produkt, který umožní financovat nákup vozu bez navýšení. Produkt je možno využít na vybrané vozy od roku výroby 2004 a mladší. Maximální financovaná částka je 100 000 Kč, minimální výše akontace je 30% a maximální doba splácení 24 měsíců. Nabídka není podmíněna žádnou jinou podmínkou nebo nákupní aktivitou zákazníka.

Zdroj: moneymag.cz

Děsí vás exekutoři? Podívejte se, co si mohou dovolit a co nesmí | MoneyMAG.CZ

Stačí říct slovo exekuce a většině lidem naskakuje husí kůže. Všichni je považují za hyeny, které se živí na neštěstí druhých. Co všechno si soudní exekutoři mohou dovolit?

Zdroj: moneymag.cz

V Česku řádí "finanční predátoři". Co lidem hrozí? | MoneyMAG.CZ

Až 100 miliard korun už půjčili lidem nebezpeční lichváři. Takové úvěry jsou zároveň stále rizikovější, ukázal výsledek studie Navigátor bezpečného úvěru 2013, která zkoumala přes 50 poskytovatelů půjček a 80 jejich produktů.

Zdroj: moneymag.cz

Nejčastějším finančním předsevzetím Čechů je snižování dluhu | MoneyMAG.CZ

Z třetího mezinárodního průzkumu ING vyplynulo, že cíle 8 z 10 Evropanů, kteří si dali nějaké novoroční předsevzetí, se budou týkat financí. Mezi nejčastější patří snaha více šetřit, snižovat dluhy a lépe kontrolovat své výdaje. Češi mají stejné cíle, ale finanční předsevzetí si vytyčuje jen asi 60 % z nich, což je v Evropě nejméně.

Zdroj: moneymag.cz

Rady pro vás: Spotřebitelská půjčka. Jak si ji pořídit a na co pozor | MoneyMAG.CZ

Chcete si koupit novou ledničku nebo kuchyňskou linku a máte hluboko do kapsy? Řešením je spotřebitelský úvěr. Poradíme vám, jak si ho pořídit a za jakých podmínek ho dostanete.

Zdroj: moneymag.cz

Půjčky na vánoce: Přečtěte si, kdo nabízí tu nejvýhodnější | MoneyMAG.CZ

Vánoce se blíží a zájem o osobní půjčky prudce roste. Pokud si chcete pořídit úvěr do třiceti tisíc, je třeba se nejdříve seznámit s nabídkou bank. Některé poskytují půjčky již od 10 tisíc a výhodně, některé ale nabízejí spotřebitelský úvěr až od 30 tisíci korun. Podívejte na velký přehled nabídek půjček.

Zdroj: moneymag.cz

Půjčky a spoření - 6. stránka | MoneyMAG.CZ

- 6. stránka kategorie Půjčky a spoření: Články o půjčkách a spoření na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Půjčky a spoření - 6. stránka | MoneyMAG.CZ

- 6. stránka kategorie Půjčky a spoření: Články o půjčkách a spoření na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Češi a půjčky. Co je hlavním kritériem při výběru? | MoneyMAG.CZ

Kolik zaplatíme na úrocích a jaká bude výše jednotlivých splátek, právě to občany v České republice ovlivňuje při výběru konkrétní půjčky nejvíce. S odvoláním na svůj výzkum veřejného mínění to v pondělí uvedla společnost Home Credit.

Zdroj: moneymag.cz

Pro lidi je stále těžší splácet dluhy | MoneyMAG.CZ

Pro lidi je stále těžší splácet dluhy, do kterých se dostali, exekutor by neměl pracovat jako pouhý vymahač, ale také jako poradce při řešení problému. V úterý to uvedl ředitel firmy KRUK Piotr Krupa.

Zdroj: moneymag.cz

Počet dlužníků roste, soudy loni nařídily 936 tisíc exekucí | MoneyMAG.CZ

Za uplynulý rok došlo k navýšení počtu exekucí, soudy jich nařídily o 243 tisíc více než v roce 2010, celkem 936 tisíc. Vyplývá to ze statistických údajů Exekutorské komory České republiky (EKČR), které ve čtvrtek zveřejnila tisková mluvčí Petra Báčová.

Zdroj: moneymag.cz

Dluhy českých domácností v prosinci vzrostly na 1,117 bilionu Kč | MoneyMAG.CZ

Zadlužení domácností u bank a finančních institucí v ČR ke konci prosince činilo 1,117 bilionu korun, což představuje meziměsíční nárůst o 9,353 miliardy korun (0,84 %). V úterý o tom informovala Česká národní banka (ČNB).

Zdroj: moneymag.cz

Zadlužování domácností zpomaluje! Češi už nemají zájem o půjčky | MoneyMAG.CZ

Zadlužování tuzemských domácností zpomaluje, hlavně kvůli nižšímu zájmu o spotřebitelské úvěry. Uvedli to ve středu analytici, které oslovila agentura Mediafax.

Zdroj: moneymag.cz

Chudí důchodci. Banky je nutily odkázat majetek | MoneyMAG.CZ

Banky nemohou chtít po lidech, aby při sjednávání půjčky přistoupili na požadavek, že jim v případě úmrtí odkáží na úkor dědiců svůj majetek. Nejvyšší soud označil ve svém sjednocujícím stanovisku pro české soudy tuto praxi za nemorální, řekl ve čtvrtek agentuře Mediafax jeho mluvčí Petr Knötig.

Zdroj: moneymag.cz

Češi šílí po hypotékách | MoneyMAG.CZ

Banky v roce 2011 poskytly občanům 71 088 hypoték v celkové výši 119,077 miliardy korun, což je meziročně o 40 procent více. Ve středu o tom na své webové prezentaci informovalo ministerstvo pro místní rozvoj.

Zdroj: moneymag.cz

Státní dluhopisy - sami sobě půjčujeme docela draho | MoneyMAG.CZ

První zkušební vypuštění státních dluhopisů se setkalo s mimořádným úspěchem. Aby taky ne, sami době půjčujeme na docela vysoký úrok. Kdo to vlastně zaplatí?

Zdroj: moneymag.cz

Kocourku! "Odklánět" peníze od rozvodu není dobrý nápad, může jít o trestný čin | MoneyMAG.CZ

Ministr Kocourek vysvětlil původ peněz své matky v "odklonu" vlastních peněz od rozvodu. My bychom podobný postup příliš nedoporučili, může jít i o trestný čin.

Zdroj: moneymag.cz

Lidé si půjčují na bydlení víc peněz, hypotékám se dařilo | MoneyMAG.CZ

V listopadu se hypotečnímu trhu opravdu dařilo, ukazují to hlavně objemy hypoték, které byly v listopadu druhé nejvyšší za celý rok 2011. Vyplývá to z aktuálního Fincentrum Hypoindexu za listopad 2011 zveřejněného ve středu.

Zdroj: moneymag.cz

Analýza Moneymag: Jak se vyplatí státní dluhopisy? | MoneyMAG.CZ

Ministerstvo po dlouhém vyčkávání konečně rozbíhá projekt státních dluhopisů. Vyplatí se vám?

Zdroj: moneymag.cz

Věřitelé požadují u půjček exekutorský zápis, vymáhání se pak obejde bez soudu | MoneyMAG.CZ

Lidé, kteří potřebují rychle půjčit peníze, se stále častěji věřitelům smluvně upisují k tomu, že když nebudou platit, může na ně věřitel rovnou poslat exekutora. Píše o tom pondělní Právo.

Zdroj: moneymag.cz

Máte hypotéku? A nevíte co s ní? | MoneyMAG.CZ

Podle průzkumu LBBW Bank se refinancování hypotéky stává čím dál běžnější, klienti dávají přednost pevné úrokové sazbě a jasné měsíční splátce. Banka o tom informovala ve čtvrtek.

Zdroj: moneymag.cz

Trh s půjčkami vázne, banky samy navyšují úvěry na kreditních kartách | MoneyMAG.CZ

Tuzemské bankám se nedaří rozhýbat půjčky, a některé jako GE Money Bank a Citibank, se teď rozhodly pro agresivní způsob prodeje. Na už vydaných kreditních kartách zvyšují úvěrové limity. Pokud se nabídka neodmítne, zvýší se úrokový rámec. Informují o tom pondělní Hospodářské noviny (HN).

Zdroj: moneymag.cz

Půjčky a spoření - 8. stránka | MoneyMAG.CZ

- 8. stránka kategorie Půjčky a spoření: Články o půjčkách a spoření na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Půjčky a spoření - 7. stránka | MoneyMAG.CZ

- 7. stránka kategorie Půjčky a spoření: Články o půjčkách a spoření na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Budou si muset lidé na léčbu brát hypotéky? | MoneyMAG.CZ

V České republice nehrozí, že by si lidé museli brát hypotéky, aby měli peníze na zaplacení léčby. Běžné nemoci se dál budou hradit z pojištění, ujistil v rozhovoru pro sobotní vydání Mladé Fronty Dnes (MfD) ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09).

Zdroj: moneymag.cz

Půjčky a spoření | MoneyMAG.CZ

Články o půjčkách a spoření na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Půjčky a spoření - 8. stránka | MoneyMAG.CZ

- 8. stránka kategorie Půjčky a spoření: Články o půjčkách a spoření na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Perličky z pojistných hlášení. Aneb jak můžete přijít k úrazu - diskuze k článku | MoneyMAG.CZ

Diskuze k článku Perličky z pojistných hlášení. Aneb jak můžete přijít k úrazu

Zdroj: moneymag.cz

Stovkám tisíc lidí zdraží zdravotní pojištění, patříte mezi ně? | MoneyMAG.CZ

Své odvody na zdravotní pojištění si budou muset sami zvednout stovky tisíc pojištěnců. Jen u VZP, největší české zdravotní pojišťovny, bude k tomuto kroku donuceno 150 tisíc klientů. Proč?

Zdroj: moneymag.cz

Co se děje ve zdravotnictví? Toto prý ČSSD tají | MoneyMAG.CZ

Poslanecká sněmovna minulý týden zamítla návrh poslance za KDU-ČSL Ludvíka Hovorky, který měl zpřehlednit toky peněz mezi pojišťovnami a nemocnicemi. Podle poslance za hnutí ANO Rostislava Vyzuly tak sociální demokraté a jejich ministr odmítají odkrýt toky financí ve zdravotnictví.

Zdroj: moneymag.cz

Perličky z pojistných hlášení. Aneb jak můžete přijít k úrazu | MoneyMAG.CZ

Pojišťovna Aegon řeší až stovky pojistných událostí ročně. Někdy se však jedná i o velmi neuvěřitelné příběhy. A tak se naši likvidátoři setkávají s nehodami při přípitku „maršal Malinovskij“ nebo úrazy, které způsobil hodný vietnamský kanec či divoký kohout. Přinášíme vám výběr toho nejkurióznějšího, co klienti uváděli v pojistných hlášeních za uplynulý rok.

Zdroj: moneymag.cz

Perličky z pojistných hlášení. Aneb jak můžete přijít k úrazu | MoneyMAG.CZ

Pojišťovna Aegon řeší až stovky pojistných událostí ročně. Někdy se však jedná i o velmi neuvěřitelné příběhy. A tak se naši likvidátoři setkávají s nehodami při přípitku „maršal Malinovskij“ nebo úrazy, které způsobil hodný vietnamský kanec či divoký kohout. Přinášíme vám výběr toho nejkurióznějšího, co klienti uváděli v pojistných hlášeních za uplynulý rok.

Zdroj: moneymag.cz

Jít mezi svátky do práce nemusí být až taková tragédie. Máme pro vás rady, jak si to užít | MoneyMAG.CZ

Nevěště hlavu, jít mezi svátky do práce nemusí být zase až taková tragédie jak se možná na první dojem zdá.

Zdroj: moneymag.cz

10 rizik, která hrozí během adventu a Vánoc - diskuze k článku | MoneyMAG.CZ

Diskuze k článku 10 rizik, která hrozí během adventu a Vánoc

Zdroj: moneymag.cz

Na co si dát pozor při nákupu dárků na splátky | MoneyMAG.CZ

Vánoce bývají pro velkou část lidí finančně náročným obdobím. Větší investici představuje kromě dárků také pořízení vánočního stromku a slavnostního jídla a pití. Nákupy na splátky jsou proto o svátcích častým tématem.

Zdroj: moneymag.cz

Vrácení a výměna nevhodných vánočních dárků? O podmínkách rozhodují sami prodejci | MoneyMAG.CZ

Nákupy vánočních dárků momentálně zaměstnávají většinu Čechů. Ne vždy ale najdeme pod stromečkem přesně to, co jsme očekávali. Zatímco reklamace vadných dárků by neměla být ani po Vánocích problém, při výměně nebo vrácení nechtěných dárků můžete narazit. Prodejci totiž nemají povinnost vrácení zboží umožnit. Jak při výměně, vracení nebo reklamaci zboží postupovat, vám poradíme v tomto článku.

Zdroj: moneymag.cz

10 rizik, která hrozí během adventu a Vánoc | MoneyMAG.CZ

Právě začal advent, původně doba zastavení a rozjímání. Nicméně v praxi to pro většinu z nás znamená nejhektičtější období. Aby vánoční a novoroční oslavy opravdu proběhly podle našich představ, čeká nás spousta práce. Přitom na nás číhají mnohé „speciální“ nástrahy typické pro toto období. Podle škodních statistik z předchozích let jsme v UNIQA pojišťovně sestavili 10 TOP nebezpečí, na která je třeba dávat pozor!

Zdroj: moneymag.cz

Vánoce budou letos bohatší, lidé plánují utrácet víc než loni | MoneyMAG.CZ

Za Vánoce letos hodlají Češi utratit v průměru o 1300 korun více než loni. Dárky, výzdoba, jídlo a stromeček vyjdou domácnost v průměru na 9000 korun. Většina z utracených peněz bude opět směřovat na dárky. Za ně chceme dát průměrně 5500 korun, což je o 600 korun více než loni. Za jídlo a výzdobu pak průměrně počítáme s 2900 korunami a 600 korun plánujeme investovat do vánočního stromečku. Vyplývá to z aktuálního průzkumu banky Cetelem, který pro ni realizovala agentura Stem/Mark.

Zdroj: moneymag.cz

10 rizik, která hrozí během adventu a Vánoc | MoneyMAG.CZ

Právě začal advent, původně doba zastavení a rozjímání. Nicméně v praxi to pro většinu z nás znamená nejhektičtější období. Aby vánoční a novoroční oslavy opravdu proběhly podle našich představ, čeká nás spousta práce. Přitom na nás číhají mnohé „speciální“ nástrahy typické pro toto období. Podle škodních statistik z předchozích let jsme v UNIQA pojišťovně sestavili 10 TOP nebezpečí, na která je třeba dávat pozor!

Zdroj: moneymag.cz

Co nejčastěji trápí domácnosti? Voda, zloději, elektřina, ale také pád letadla - diskuze k článku | MoneyMAG.CZ

Diskuze k článku Co nejčastěji trápí domácnosti? Voda, zloději, elektřina, ale také pád letadla

Zdroj: moneymag.cz

Češi se doma necítí bezpečně | MoneyMAG.CZ

Dle průzkumu společnosti SAPELI při zabezpečení spoléháme na kukátko, druhý zámek, souseda a psa. Zloději ale ročně vykradou deset tisíc domů, bytů nebo chat.

Zdroj: moneymag.cz

Co nejčastěji trápí domácnosti? Voda, zloději, elektřina, ale také pád letadla | MoneyMAG.CZ

V posledních dvou letech byla nejčastější pojistnou událostí v domácnostech vodovodní škoda. Na druhé příčce je krádež, následovaná elektrickým zkratem či přepětím. Přestože s havárií vody se dá vzhledem k její četnosti počítat, překvapivé je, že v nahlášených případech se objevují i případy jako je nadzvuková vlna nebo pád letadla.

Zdroj: moneymag.cz

Co nejčastěji trápí domácnosti? Voda, zloději, elektřina, ale také pád letadla | MoneyMAG.CZ

V posledních dvou letech byla nejčastější pojistnou událostí v domácnostech vodovodní škoda. Na druhé příčce je krádež, následovaná elektrickým zkratem či přepětím. Přestože s havárií vody se dá vzhledem k její četnosti počítat, překvapivé je, že v nahlášených případech se objevují i případy jako je nadzvuková vlna nebo pád letadla.

Zdroj: moneymag.cz

Zdravotní pojišťovny mění banky. Platíte na správný účet? - diskuze k článku | MoneyMAG.CZ

Diskuze k článku Zdravotní pojišťovny mění banky. Platíte na správný účet?

Zdroj: moneymag.cz

Zdravotní pojišťovny mění banky. Platíte na správný účet? | MoneyMAG.CZ

Statisíce plátců zdravotního pojištění čeká příští rok změna. Zdravotní pojišťovny zruší do 10. února 2017 své účty u komerčních bank a vytvoří si nové účty u České národní banky (ČNB).

Zdroj: moneymag.cz

ČNB ponechává úrokové sazby beze změny | MoneyMAG.CZ

Bankovní rada ČNB na svém jednání rozhodla ponechat úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba zůstává na 0,05 %, diskontní sazba na 0,05 % a lombardní sazba na 0,25 %. Bankovní rada ČNB také rozhodla nadále používat devizový kurz jako další nástroj uvolňování měnových podmínek a potvrdila závazek ČNB v případě potřeby intervenovat na devizovém trhu na oslabení kurzu koruny tak, aby udržovala kurz koruny vůči euru poblíž hladiny 27 CZK/EUR. 

Zdroj: moneymag.cz

Zdravotní pojišťovny mění banky. Platíte na správný účet? | MoneyMAG.CZ

Statisíce plátců zdravotního pojištění čeká příští rok změna. Zdravotní pojišťovny zruší do 10. února 2017 své účty u komerčních bank a vytvoří si nové účty u České národní banky (ČNB).

Zdroj: moneymag.cz

První sníh zasypal sjezdovky. Úrazů na horách každým rokem přibývá - diskuze k článku | MoneyMAG.CZ

Diskuze k článku První sníh zasypal sjezdovky. Úrazů na horách každým rokem přibývá

Zdroj: moneymag.cz

U nás si na sníh ještě počkáme. Za podobné ceny ale můžeme vyrazit do Alp | MoneyMAG.CZ

Pokud se nemůžete dočkat prvního lyžování, vyrazte již 17. listopadu na Monínec, kde bude možné lyžovat díky speciální technologii na umělé zasněžování. Pokud ale chcete přírodní sníh, musíte se vydat do Alp. Dostatek sněhu zaručují zejména ledovce. Vybírat můžeme z několika oblíbených středisek. Pro předsezonní lyžování je nejvhodnější Stubai a Kaprun. 

Zdroj: moneymag.cz

Jak postupovat při nehodě na zahraniční sjezdovce? Pozor na podvodníky | MoneyMAG.CZ

Pokud se chystáte na zimní dovolenou do Alp, neměli byste zapomínat, že místní lyžaři jsou často zkušenější než Češi – a to nejen ve sjezdu. Zatímco v České republice se začaly soudy o odškodnění za fyzickou a psychickou újmu skutečně rozmáhat až během několika posledních let, obyvatelé ze západních zemí měli už několik desetiletí na to, aby se této praxi naučili. V mnohých případech jsou v právu, existují ale i skupinky podvodníků, které využívají lidské nevědomosti.

Zdroj: moneymag.cz

První sníh zasypal sjezdovky. Úrazů na horách každým rokem přibývá | MoneyMAG.CZ

Naše hory zahajují zimní sezónu, o víkendu se rozjely první v vleky a v řadě lyžařských areálů už se zasněžuje. Horská služba už také informovala o jednom z prvních vážnějších zranění, ke kterému došlo na Černé hoře v Krkonoších. Horská služba každoročně vybízí k ohleduplnosti na sjezdovkách, pojišťovny připomínají, že by lidé měli myslet na zabezpečení i při pobytu v tuzemských horách. „Češi jsou opatrní a neradi riskují. 

Zdroj: moneymag.cz

První sníh zasypal sjezdovky. Úrazů na horách každým rokem přibývá | MoneyMAG.CZ

Naše hory zahajují zimní sezónu, o víkendu se rozjely první v vleky a v řadě lyžařských areálů už se zasněžuje. Horská služba už také informovala o jednom z prvních vážnějších zranění, ke kterému došlo na Černé hoře v Krkonoších. Horská služba každoročně vybízí k ohleduplnosti na sjezdovkách, pojišťovny připomínají, že by lidé měli myslet na zabezpečení i při pobytu v tuzemských horách. „Češi jsou opatrní a neradi riskují. 

Zdroj: moneymag.cz

Která pojišťovna zaplatí nejvíc za drobné úrazy? - diskuze k článku | MoneyMAG.CZ

Diskuze k článku Která pojišťovna zaplatí nejvíc za drobné úrazy?

Zdroj: moneymag.cz

Která pojišťovna zaplatí nejvíc za drobné úrazy? | MoneyMAG.CZ

Úrazové pojištění slouží především jako zajištění pro vážné úrazy, které končí trvalými následky s tělesným poškozením vyšším než 10 procent. Součástí pojistek může být ale i krytí drobných úrazů, které se léčí třeba jen několik dnů či týdnů. „Zatímco smyslem pojištění trvalých následků úrazu je zajištění pro případ, že pojištěnec je dlouhodobě omezený v pracovní činnosti a je ohrožený jeho životní standard, u pojištění denního odškodného klienti očekávají především výplatu tzv. bolestného,“ říká Dušan Šídlo, pojistný analytik společnosti Broker Trust. Jak vyplynulo z porovnání existujících pojistných produktů, v nabídce na českém trhu existují v tomto ohledu výrazné rozdíly. 

Zdroj: moneymag.cz

Která pojišťovna zaplatí nejvíc za drobné úrazy? | MoneyMAG.CZ

Úrazové pojištění slouží především jako zajištění pro vážné úrazy, které končí trvalými následky s tělesným poškozením vyšším než 10 procent. Součástí pojistek může být ale i krytí drobných úrazů, které se léčí třeba jen několik dnů či týdnů. „Zatímco smyslem pojištění trvalých následků úrazu je zajištění pro případ, že pojištěnec je dlouhodobě omezený v pracovní činnosti a je ohrožený jeho životní standard, u pojištění denního odškodného klienti očekávají především výplatu tzv. bolestného,“ říká Dušan Šídlo, pojistný analytik společnosti Broker Trust. Jak vyplynulo z porovnání existujících pojistných produktů, v nabídce na českém trhu existují v tomto ohledu výrazné rozdíly. 

Zdroj: moneymag.cz

Jak se vyhnout sankcím z EET? | MoneyMAG.CZ

Pojišťovna Generali jako první na trhu nabízí od poloviny listopadu pojištění rizik související se zavedením registračních pokladen a to včetně případných sankcí. Podle expertů po podobném produktu podnikatelská veřejnost už delší dobu volala. V kombinaci s dalšími doporučovanými kroky by tak mělo být možné předejít případným sankcím ze strany finanční správy za nenahlášení tržeb, které podnikatelé v pohostinství nezavinili. Během krátkého časového období si pojistnou ochranu sjednaly desítky podnikatelů v gastro sektoru. Zájem o pojištění roste každý den s blížícím se startem EET, které se naplno rozjede už za týden.

Zdroj: moneymag.cz

Spuštění elektronické evidence tržeb je za dveřmi. Rizika související s EET si můžete pojistit - diskuze k článku | MoneyMAG.CZ

Diskuze k článku Spuštění elektronické evidence tržeb je za dveřmi. Rizika související s EET si můžete pojistit

Zdroj: moneymag.cz

Spuštění elektronické evidence tržeb je za dveřmi. Rizika související s EET si můžete pojistit | MoneyMAG.CZ

Pojišťovna Generali jako první na trhu pojistí rizika související se zavedením registračních pokladen. Do ostrého startu elektronické evidence tržeb (EET) zbývá už jen poslední měsíc. Od čtvrtka 1. prosince 2016 čeká zapojení do EET na 50 tisíc živnostníků a podnikatelů poskytujících ubytovací a stravovací služby, kteří přijímají platby v hotovosti, kartou, nebo dalšími způsoby s výjimkou převodu na účet. U finanční správy se jich ale zatím zaregistrovala jen malá část. Nové pojištění pro EET bude možné sjednat u pojišťovny Generali od poloviny listopadu.

Zdroj: moneymag.cz