Linka 199

V jakém městě mají nejčistší hotely a kde skončila Praha? | MoneyMAG.CZ

Rtěnka na polštáři, vlasy v umyvadle. Jak to vypadá s čistotou v hotelových pokojích? Hotely v různých městech světa hodnotili jejich hosté podle toho, jak v nich byli spokojení. Podívejte se, na jakém místě skončila naše metropole a kde vás čeká špína.

Zdroj: moneymag.cz

Kde se peníze také rozkrádají ve velkém? Čtěte, co odhalil NKÚ | MoneyMAG.CZ

Zdá se, že Česko je země neomezených možností pro korupci a zloděje. Zneužívání peněz a obohacování se na úkor daňových poplatníků se nezastaví ani před ochranou před velkou vodou. Mnohé stavby financované z programů prevence před povodněmi chrání jen minimálně nebo vůbec, zjistil Nejvyšší kontrolní úřad.

Zdroj: moneymag.cz

Kdo nejvíc šidí turisty? Víme, kde si v Česku dát pozor | MoneyMAG.CZ

Téměř každý třetí obchod nebo restaurace podvádí své zákazníky během turistické sezóny. Mezi nejčastější nešvary patří špatně naúčtované výrobky a služby, nedodržování míry nápojů či váhy pokrmů. Vyplývá to z kontrol České obchodní inspekce (ČOI).

Zdroj: moneymag.cz

Ekonom Ševčík varuje: Žádné zlepšení, jsme stále na dně | MoneyMAG.CZ

Česká ekonomika se po dlouhé době prý vymanila z mínusu, hlásí ekonomičtí analytici. Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky během druhého čtvrtletí vzrostl proti předchozímu kvartálu o 0,7 procenta. Proti předchozímu roku klesl sice HDP o 1,2 procenta, i to je však o 0,5 procentního bodu lepší výsledek, než jaký odhadovala ČNB. Ekonom Miroslav Ševčík však varuje, stále jsme na dně.

Zdroj: moneymag.cz

Děsivá budoucnost Česka: Budou chybět stovky tisíc řemeslníků | MoneyMAG.CZ

Nikdo vám neopraví kapající kohoutek, nepostaví dům a nenajíte se v hospodě! Pokud Česká republika v nejbližší době nezmění způsob základního a středoškolského vzdělávání, bude mít v příštích patnácti letech vážný problém s řemeslnickými profesemi a také s nezaměstnaností. Upozornil na to šéf pobočky rakouské vzdělávací agentury hospodářské komory WIFI Czech Republic Tomáš Zdechovský.

Zdroj: moneymag.cz

Po řadě měsíců se česká ekonomika dostala z recese | MoneyMAG.CZ

Česká ekonomika se konečně po šesti čtvrtletích dostala z recese. Na růst hrubého domácího produktu (HDP) oproti předchozímu čtvrtletí upozornil Český statistický úřad.

Zdroj: moneymag.cz

Na trhu se možná objeví čtvrtý mobilní operátor. Ostatní operátoři se bouří a vyhrožují | MoneyMAG.CZ

Na český trh se může probojovat čtvrtý mobilní operátor. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) brzy vyhlásí podmínky aukce potřebných frekvencí. Nejvážnějším zájemcem je finanční skupina PPF či telekomunikační skupina Dial Telecom. Zprávu přinesla Česká televize.

Zdroj: moneymag.cz

Zelená úsporám: Jak si zažádat o dotaci na zateplení, kotel, nebo okna | MoneyMAG.CZ

Praha - Startuje program Nová zelená úsporám, díky kterému můžete dostat dotace na zateplení, výměnu zdrojů tepla či na výstavbu rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností. Od pondělí do konce listopadu si můžete podat žádost. Pokud se nechcete ztratit ve složitém systému žádání o peníze, přinášíme přehledný návod jak na ni.

Zdroj: moneymag.cz

Kaufland podváděl zákazníky. Jeho "extra malinový" džem je z jablek | MoneyMAG.CZ

Kaufland stahuje ze svých prodejen pančovaný džem. Ten se sice tváří jako malinový, ale ve skutečnosti je z jablek. Inspektoři na podvod přišli a zakázali džem prodávat.

Zdroj: moneymag.cz

Konečně změna? Globální ekonomika se prý zlepšuje | MoneyMAG.CZ

Stav globální ekonomiky se zlepšuje, domnívá se 47 procent oslovených účetních a finančních manažerů. Jde o nejvyšší míru optimismu za poslední dva roky a stojí za ní celá řada zlepšujících se ekonomických ukazatelů, vyplývá z průzkumu ekonomických podmínek Asociace certifikovaných účetních (ACCA) a Institut manažerských účetních (IMA) mezi 2000 finančními manažery z celého světa. Manažeři ve střední Evropě včetně Česka však podle průzkumu v brzké ekonomické zotavení nevěří.

Zdroj: moneymag.cz

Porovnali jsme ceny školních pomůcek v supermarketech. Kolik můžete ušetřit? | MoneyMAG.CZ

Začátek září se blíží a školáky je potřeba pořádně na nový školní rok vybavit. Pomůcek přitom nepotřebují zrovna málo a neuvážený nákup se může rodičům zbytečně prodražit. Připravili jsme proto pro vás velký přehled cen jednotlivých pomůcek v různých českých obchodních řetězcích. Podívejte se, kde je nejlevněji.

Zdroj: moneymag.cz

Jak nakupovat zájezdy na internetu? Na co si dát pozor | MoneyMAG.CZ

Chystáte se na zahraniční dovolenou a zvažujete, jestli ji koupit na internetu, nebo přímo v pobočce cestovní kanceláře? Poradíme vám, na co si při nákupu zájezdů přes internet dát pozor.

Zdroj: moneymag.cz

Recyklační poplatek stále platí. Ledničky, pračky ani trouby nezlevní | MoneyMAG.CZ

Pokud jste se těšili, že si díky změně v zákonu koupíte levnější ledničku nebo troubu, tak vás musíme zklamat. Úprava zákona totiž neruší recyklační poplatek, ale mění podmínky u nákupu starších spotřebičů vyrobených před rokem 2005 a to ještě navíc je u některých.

Zdroj: moneymag.cz

Deset tisíc lidí skončí na dlažbě? Ostravsko si osud Detroitu nezaslouží | MoneyMAG.CZ

Na severní Moravě hrozí sociální výbuch. To není poplašná zpráva, to je fakt. Největší zdejší zaměstnavatel, důlní společnost OKD je v krizi. Napsala redakci EuroZprávy.cz komunistická poslankyně Kateřina Konečná.

Zdroj: moneymag.cz

Pravda o českých kuřatech: hybridi, kteří jen trpí a trpí, dokud je nesníte | MoneyMAG.CZ

Kuře za život sezobe necelá čtyři kila krmných směsích. Poměrně nenáročné zvíře, které zhruba za 40 dní nabude jateční hmotnosti a skončí na talíři. Lidé se často ptají, zda je to možné. Jsou kuřata nadopovaná hormony?

Zdroj: moneymag.cz

Češi na dovolených podvádějí pojišťovny. Ty už si najímají detektivy | MoneyMAG.CZ

Stále více Čechů se snaží na své dovolené neprodělat. Teď ale nemáme na mysli nějaké zájezdy last minute, ale poněkud nezákonnou cestu. Třeba takovou, že se po svém návratu ze zahraničí snaží u pojišťovny uplatnit škodnou událost, která se vůbec nestala. Jenže pozor, pojišťovny si raději zaplatí detektivy, než aby platily miliony za něco, co se ve skutečnosti neodehrálo.

Zdroj: moneymag.cz

Exekuce není osobní bankrot | MoneyMAG.CZ

Dlouhodobě neřešené dluhy jsou příčinou exekucí i osobních bankrotů. Ačkoliv osvěta v této oblasti začíná fungovat, lidé stále tápou v tom, jaké jsou rozdíly mezi exekučním řízením a osobním bankrotem.

Zdroj: moneymag.cz

Nečas nevyjde s penězi: Hledám práci, kde mi dají 150 tisíc | MoneyMAG.CZ

Expremiér Petr Nečas bere v současné době asi 73 tisíc korun čistého. Pohádkový plat mu ale nestačí. Po zaplacení alimentů a hypotéky mu zbývá 15 tisíc korun.

Zdroj: moneymag.cz

"Soc-kartám" zvoní umíráček. Sněmovna schválila jejich zrušení | MoneyMAG.CZ

Kritizovaný projekt sKaret zřejmě definitivně skončil. Sněmovna ještě před svým rozpuštěním zákon, který projekt ukončuje, schválila a poslala do Senátu. Tam je ale jisté, že zákon projde.

Zdroj: moneymag.cz

Potraviny konečně zlevňují! Podívejte se, co je nyní možné koupit levněji | MoneyMAG.CZ

Ceny na českých pultech zamířily koncem července dolů. Proti předchozímu měsíci je možné koupit levněji především zeleninu, zlevnila ovšem také vejce, minerální vody nebo drůbeží maso. Celková inflace v ČR proti loňskému červnu zpomalila o 0,2 procentního bodu na 1,4 procenta.

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 90. stránka | MoneyMAG.CZ

- 90. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 92. stránka | MoneyMAG.CZ

- 92. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 94. stránka | MoneyMAG.CZ

- 94. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 91. stránka | MoneyMAG.CZ

- 91. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 96. stránka | MoneyMAG.CZ

- 96. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 95. stránka | MoneyMAG.CZ

- 95. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 93. stránka | MoneyMAG.CZ

- 93. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 93. stránka | MoneyMAG.CZ

- 93. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Eurozóna potřebuje společný bankovní dohled | MoneyMAG.CZ

Člen rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB) Yves Mersch ve středu prohlásil, že eurozóna by měla zahájit diskuzi o užší integraci bankovního dohledu, aby se vypořádala s krachujícími bankami. Informovala o tom agentura Reuters.

Zdroj: moneymag.cz

Dvě třetiny českých podnikatelů neplánují budoucnost, zaměstnává je současnost | MoneyMAG.CZ

Více než dvě třetiny českých podnikatelů nemají dlouhodobý finanční plán pro svou firmu, čtvrtina dokonce při plánování vidí pouze na horizont nejbližších tří měsíců. Vyplývá to z výzkumu o finančním plánování a potřebách malých a středních firem pro AMSP ČR a UniCredit Bank zveřejněného v úterý.

Zdroj: moneymag.cz

České stavebnictví čeká "krutý" rok | MoneyMAG.CZ

Podle prezidenta Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR (SPS) Václava Matyáše nečeká české stavebnictví radostný rok. Matyáš to uvedl ve středu v Brně na stavebních veletrzích.

Zdroj: moneymag.cz

Facebook zaplatí Microsoftu 550 milionů dolarů za patenty | MoneyMAG.CZ

Facebook zaplatí společnosti Microsoft 550 milionů dolarů (10,4 mld. Kč) za některé z patentů, které softwarový gigant nedávno získal od firmy AOL. V pondělí o tom informovala agentura AFP.

Zdroj: moneymag.cz

Generální ředitelé vzkazují vládám: Vyřešte zadlužení! | MoneyMAG.CZ

Téměř dvě třetiny (65 %) generálních ředitelů nejvýznamnějších společností po celém světě mají obavy z toho, jak se vlády vypořádají s rozpočtovými deficity. Vyplývá to z průzkumu poradenské sítě PwC mezi více než tisícovkou (1258) ředitelů, zveřejněného v úterý.

Zdroj: moneymag.cz

Peake ulovila poslance Šťovíčka. Podpora vládě je zajištěna! | MoneyMAG.CZ

Místopředsedkyně vlády Karolína Peake ve svém pondělním prohlášení uvedla, že disponuje dostatkem poslanců, aby zajistila bezpečnou podporu vládě Petra Nečase (ODS). Na její stranu se přiklonil i Milan Šťovíček, sdělila.

Zdroj: moneymag.cz

Daně není nutné zvyšovat, stačí jejich lepší výběr | MoneyMAG.CZ

Daně není nutné zvyšovat, stačí jejich lepší výběr. V úterý o tom informovali představitelé Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR) s tím, že například další plánované zvýšení DPH opět prohloubí a zhorší konkurenceschopnost stávajících plátců DPH oproti neplátcům.

Zdroj: moneymag.cz

Kalousek: Armádě chybí dlouhodobý koncept a stanovení priorit | MoneyMAG.CZ

Krizi naší armády spatřuje ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) v absenci dlouhodobější vize resortu obrany a ve stanovení základních priorit. Uvedl to rozhovoru pro pondělní Mladou frontu Dnes.

Zdroj: moneymag.cz

Rozhodnuto! Nová Škoda se bude jmenovat Rapid | MoneyMAG.CZ

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto odhalila název nové kompaktní limuzíny, kterou začne letos v létě vyrábět. Předseda představenstva Winfried Vahland na galavečeru v předvečer pekingského autosalónu oznámil, že se bude jmenovat Rapid.

Zdroj: moneymag.cz

Evropská směrnice může zdražit pojištění | MoneyMAG.CZ

Pojišťovny budou muset podle evropské směrnice posílit svůj kapitál, aby ve zlých časech nezkrachovaly, dodatečné náklady pojišťoven povedou podle expertů ke zdražení pojištění, a to až o stovky korun ročně. V neděli to píše server Týden.cz, který odkazuje na článek v pondělním vydání týdeníku.

Zdroj: moneymag.cz

Podivné praktiky s prodejem elektřiny a plynu! Přišla spousta stížností | MoneyMAG.CZ

Energetický regulační úřad (ERÚ) zahájil kontroly ve firmě Bohemia Energy, lákající nové klienty na výhodné ceny plynu a elektrické energie. Mediafaxu to potvrdila mluvčí úřadu Jarmila Lehnerová s tím, že důvodem kontrol je velké množství stížností od klientů firmy.

Zdroj: moneymag.cz

Soudkyně si koupila dům z konkurzu, který sama nařídila | MoneyMAG.CZ

Soudkyně Krajského soudu v Hradci Králové Jaroslava Zusková se ocitla v silném podezření ze střetu zájmů - řídila konkurz majetku zadlužených manželů, do kterého spadal i jejich rodinný dům, který si pak za nejnižší cenu sama koupila. V úterním vydání o tom informují Hospodářské noviny (HN).

Zdroj: moneymag.cz

Tři čtvrtiny chudých nemají přístup k bankovním službám | MoneyMAG.CZ

Tři čtvrtiny chudé světové populace, jejíž denní příjem nepřesahuje dva dolary (asi 40 korun), nemají přístup k bankovním službám. Podle zprávy Světové banky je i toto jednou z příčin začarovaného kruhu chudoby.

Zdroj: moneymag.cz

Šéf Agrární komory bojoval u ministra Bendla za zelenou naftu | MoneyMAG.CZ

Setkání ministra zemědělství Petra Bendla (ODS) a prezidenta Agrární komory Jana Veleby, které se uskutečnilo v pátek dopoledne, uklidnění situace kolem rušení "zelené nafty" nepřineslo. Vláda tak má stále čas do konce dubna, než zemědělci zahájí protestní akce, sdělil agentuře Mediafax Veleba.

Zdroj: moneymag.cz

Lesy ČR loni vydělaly rekordních 5,275 miliardy korun | MoneyMAG.CZ

Státní podnik Lesy ČR za loňský rok dosáhl rekordního hrubého zisku 5,275 miliardy korun, co představuje meziroční zvýšení o 67 procent. Agentuře Mediafax to ve čtvrtek řekl generální ředitel Lesů ČR Svatopluk Sýkora.

Zdroj: moneymag.cz

Počet živnostníků roste, podnikat chce pětina Čechů | MoneyMAG.CZ

Počet registrovaných podnikatelů se v Česku zvyšuje, na konci března jich bylo přes 1,961 milionu, což je o 40 690 více než před rokem a o 11 481 více než na konci prosince. Ve čtvrtek o tom píše server Týden.cz.

Zdroj: moneymag.cz

Stavební spoření bude možné převést do důchodových úspor | MoneyMAG.CZ

Vláda ve středu odsouhlasila návrh ministerstva financí na změnu pravidel pro využití stavebního spoření, uvedl zdroj agentury Mediafax. Lidé by si od ledna 2014 mohli přesměrovat státní podporu i částku uloženou na stavebním spoření do doplňkového penzijního spoření nebo penzijního připojištění.

Zdroj: moneymag.cz

Benzina otevře 88 nových provozoven rychlého občerstvení | MoneyMAG.CZ

Společnost Benzina v letošním roce otevře 88 nových fast-food provozoven s názvem Stop Cafe, hlavním sortimentem bude tradiční čerstvá káva a hot-dog. Vedení společnosti o tom informovalo ve čtvrtek.

Zdroj: moneymag.cz

Kalouskovo ministerstvo nabídne lidem dluhopisy, nevydělají ani neprodělají | MoneyMAG.CZ

Žádný pevný úrokový výnos, ale záruku pokrytí inflace nabídnou nové spořicí dluhopisy, které v rámci jarní emise vydá ministerstvo financí. Mediafax o tom ve čtvrtek informoval mluvčí rezortu Ondřej Jakob s tím, že střadatelé budou mít na výběr i tři typy dluhopisů z úspěšné podzimní emise.

Zdroj: moneymag.cz

Češi se odmítají dále zadlužovat | MoneyMAG.CZ

Češi striktně odmítají řešit své finanční problémy dalším zadlužováním, a pokud by se dostali do tíživé finanční situace, nejprve by omezili výdaje domácnosti a začali více spořit. Vyplývá z průzkumu veřejného mínění zpracovaného pro poradenskou společnost AWD a zveřejněném v pondělí.

Zdroj: moneymag.cz

Složenky k úhradě daně z nemovitostí míří do schránek | MoneyMAG.CZ

Složenky k úhradě daně z nemovitostí na rok 2012 míří k poplatníkům, 31. květen je posledním dnem lhůty pro zaplacení daně z nemovitostí, nebo její první splátky. Ve středu o tom informovala mluvčí Generálního finančního ředitelství Jaroslava Musilová.

Zdroj: moneymag.cz

Lékaři kritizují návrh na navýšení poplatků | MoneyMAG.CZ

Sdružení ambulantních specialistů (SAS) upozorňuje na to, že dvousetkorunový poplatek za návštěvu specialisty bez doporučení může znamenat snížení dostupnosti péče a kriticky omezí práva pacienta na volbu lékaře. Novináře o tom v pondělí za Radu SAS informoval Zorjan Jojko.

Zdroj: moneymag.cz

Ceny pohonných hmot opět stouply | MoneyMAG.CZ

Ceny pohonných hmot u tuzemských čerpacích stanic v uplynulém týdnu stouply, benzin Natural 95 zdražil v průměru o 23 haléřů na 37,79 Kč/l a posunul tak rekordní cenu znovu výše, cena nafty se po dvoutýdenním poklesu zvýšila o čtyři haléře na 36,84 Kč. Vyplývá to z pondělních údajů společnosti CCS.

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 138. stránka | MoneyMAG.CZ

- 138. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Kalousek chce umožnit převod stavebního spoření do důchodových úspor | MoneyMAG.CZ

Vláda ve středu posoudí návrh ministerstva financí na změnu pravidel pro využití stavebního spoření. Lidé by si od ledna 2014 mohli přesměrovat státní podporu i částku uloženou na stavebním spoření do doplňkového penzijního spoření nebo penzijního připojištění.

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 137. stránka | MoneyMAG.CZ

- 137. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 136. stránka | MoneyMAG.CZ

- 136. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 140. stránka | MoneyMAG.CZ

- 140. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 142. stránka | MoneyMAG.CZ

- 142. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 141. stránka | MoneyMAG.CZ

- 141. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 139. stránka | MoneyMAG.CZ

- 139. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 139. stránka | MoneyMAG.CZ

- 139. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Pražská burza si připsala 1,53 procenta, denním vítězem je Fortuna (+3,44 %) | MoneyMAG.CZ

Pražská burza si v úterý připsala po delší době výraznější zisky, index PX posílil o 1,53 procenta. Vzhůru ho vytáhly především banky (Erste Bank +2,24 %, Komerční banka +2,37 %), denním vítězem je sázková Fortuna (+3,44 %), naopak nejvýrazněji proti směru trhu šlo AAA Auto (-1,08 %).

Zdroj: moneymag.cz

Začaly kontroly nelegálního zaměstnávání | MoneyMAG.CZ

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek vyhlásil další etapu intenzivní kontrolní činnosti nelegálního zaměstnávání.

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 184. stránka | MoneyMAG.CZ

- 184. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Češi zchudli, v žebříčku blahobytu je opět předběhli Portugalci | MoneyMAG.CZ

Podle předběžných údajů hrubý domácí produkt (HDP) na hlavu se v členských státech Evropské unie (EU) v loňském roce pohyboval v rozmezí od 43 do 283 procent unijního průměru. V úterý o tom informoval evropský statistický úřad Eurostat.

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 183. stránka | MoneyMAG.CZ

- 183. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 182. stránka | MoneyMAG.CZ

- 182. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 185. stránka | MoneyMAG.CZ

- 185. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 185. stránka | MoneyMAG.CZ

- 185. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika | MoneyMAG.CZ

Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Zaplaťte palcem. Banka přichází s platbou otiskem prstu ve Smart Bankingu - diskuze k článku | MoneyMAG.CZ

Diskuze k článku Zaplaťte palcem. Banka přichází s platbou otiskem prstu ve Smart Bankingu

Zdroj: moneymag.cz

dTest: České mobilní služby patří k nejdražším v EU | MoneyMAG.CZ

Mobilní služby využíváme denně a svět bez nich už si snad ani nedovedeme představit. Umíme si ale představit, že za stejný objem služeb zaplatíme třeba o polovinu méně? A operátor nám k tomu přidá roaming zdarma či několikanásobně větší objem dat? Pro inspiraci nemusíme chodit příliš daleko. Průzkum dTestu ukázal, že v jiných evropských zemích spotřebitelé za stejnou nabídku služeb zaplatí mnohem méně.

Zdroj: moneymag.cz

4 mýty o USB: Nabíjí všechny nabíječky stejně rychle a mohou způsobit poškození telefonu? | MoneyMAG.CZ

USB technologie sjednotily téměř celý svět nabíjení a přenosu dat. Díky nim můžeme pomocí jedné nabíječky dodávat energii různým druhům telefonů i tabletů. Stále však o nich panují mýty - například že kvůli USB nabíjení mohou vybuchovat smartphony, musí se využívat funkce bezpečného odebrání USB, že existuje jen 1 typ USB portu a že přístroj se musí nabíjet jen nabíječkou dodávající stanovené množství energie.

Zdroj: moneymag.cz

Zaplaťte palcem. Banka přichází s platbou otiskem prstu ve Smart Bankingu | MoneyMAG.CZ

Ježíšek nemusí nosit dárky pouze 24. prosince. Červenobílé logo UniCredit není náhoda, tento rok vám totiž banka přináší vánoční nadílku ještě před Štědrým dnem. Že nemáte stromeček? Nevadí, stačí vám chytrý telefon. UniCredit Bank totiž svým klientům jako předčasný dárek přináší možnost rychle, pohodlně a bezpečně platit v mobilní aplikaci Smart Banking pouze otiskem prstu. 

Zdroj: moneymag.cz

Z operátorů se stávají šmejdi? Důchodci, dejte si pozor | MoneyMAG.CZ

V České republice přibývá případů, kdy mobilní operátoři využívají praktik takzvaných "šmejdů". Často postihují právě seniory, kteří přicházejí na pobočku pro radu a mohou odejít s novým tarifem či podepsanou smlouvou na internet, aniž by něco takového vůbec měli v plánu. Informoval o tom pořad 168 hodin.

Zdroj: moneymag.cz

Mobilní platby rostou rapidní rychlostí | MoneyMAG.CZ

Počet Evropanů, kteří pravidelně využívají mobilní zařízení k placení, se od roku 2015 ztrojnásobil z 18 na 54 %.  77 % spotřebitelů patří mezi takzvané uživatele mobilních plateb, tedy ty, kteří spravují své peníze a platby především přes mobilní zařízení.  Nejvýraznější nárůst tempa v používání mobilního bankovnictví je patrný ve skupině osob od 55 do 64 let – používá je o 13 % více osob než před rokem.

Zdroj: moneymag.cz

Zaplaťte palcem. Banka přichází s platbou otiskem prstu ve Smart Bankingu | MoneyMAG.CZ

Ježíšek nemusí nosit dárky pouze 24. prosince. Červenobílé logo UniCredit není náhoda, tento rok vám totiž banka přináší vánoční nadílku ještě před Štědrým dnem. Že nemáte stromeček? Nevadí, stačí vám chytrý telefon. UniCredit Bank totiž svým klientům jako předčasný dárek přináší možnost rychle, pohodlně a bezpečně platit v mobilní aplikaci Smart Banking pouze otiskem prstu. 

Zdroj: moneymag.cz

Velké srovnání kreditních karet | MoneyMAG.CZ

Srovnání kreditních karet je více, než kterékoli jiné porovnání, subjektivní. Kreditní karta je totiž velmi zajímavý produkt a zároveň i částečně „loupeživý“ produkt. V každé bance vydávající kreditky ji rádi nabízejí zejména kvůli vysokému úroku, který karta po tzv. bezúročném období nese. Skoro všechny karty jsou úročeny více než dvaceti procenty. Pro porovnání s kontokorentem nebo spotřebitelskými úroky jsou tedy kreditní karty nejdražší způsob půjčení peněz.

Zdroj: moneymag.cz

Velké srovnání kreditních karet - diskuze k článku | MoneyMAG.CZ

Diskuze k článku Velké srovnání kreditních karet

Zdroj: moneymag.cz

Velké srovnání kreditních karet | MoneyMAG.CZ

Srovnání kreditních karet je více, než kterékoli jiné porovnání, subjektivní. Kreditní karta je totiž velmi zajímavý produkt a zároveň i částečně „loupeživý“ produkt. V každé bance vydávající kreditky ji rádi nabízejí zejména kvůli vysokému úroku, který karta po tzv. bezúročném období nese. Skoro všechny karty jsou úročeny více než dvaceti procenty. Pro porovnání s kontokorentem nebo spotřebitelskými úroky jsou tedy kreditní karty nejdražší způsob půjčení peněz.

Zdroj: moneymag.cz

Fio banka zvyšuje bezpečnost platebních karet | MoneyMAG.CZ

Fio banka zavádí další ochranný prvek platebních karet, nově budou klienti potvrzovat platby kartou na internetu pomocí autorizačních SMS zpráv. V Internetbankingu si jednoduše nastaví k platební kartě telefonní číslo, na které jim budou zprávy chodit. Banka službu 3D Secure postupně spustí na všech svých kartách.

Zdroj: moneymag.cz

Fio banka zvyšuje bezpečnost platebních karet - diskuze k článku | MoneyMAG.CZ

Diskuze k článku Fio banka zvyšuje bezpečnost platebních karet

Zdroj: moneymag.cz

Fio banka zvyšuje bezpečnost platebních karet | MoneyMAG.CZ

Fio banka zavádí další ochranný prvek platebních karet, nově budou klienti potvrzovat platby kartou na internetu pomocí autorizačních SMS zpráv. V Internetbankingu si jednoduše nastaví k platební kartě telefonní číslo, na které jim budou zprávy chodit. Banka službu 3D Secure postupně spustí na všech svých kartách.

Zdroj: moneymag.cz

Fond pojištění vkladů: Zvládne krach malé banky, při rozsáhlé bankovní krizi se položí | MoneyMAG.CZ

Krach ERB bank a jiných „malých“ bank systém zvládne. Horší to bude při velké krizi. Hrozí totiž kyperský scénář, kdy banku před krachem ochrání sami její klienti.

Zdroj: moneymag.cz

Fond pojištění vkladů: Zvládne krach malé banky, při rozsáhlé bankovní krizi se položí - diskuze k článku | MoneyMAG.CZ

Diskuze k článku Fond pojištění vkladů: Zvládne krach malé banky, při rozsáhlé bankovní krizi se položí

Zdroj: moneymag.cz

Fond pojištění vkladů: Zvládne krach malé banky, při rozsáhlé bankovní krizi se položí | MoneyMAG.CZ

Krach ERB bank a jiných „malých“ bank systém zvládne. Horší to bude při velké krizi. Hrozí totiž kyperský scénář, kdy banku před krachem ochrání sami její klienti.

Zdroj: moneymag.cz

Na stáří nemusíte jen šetřit, můžete na něm i vydělat | MoneyMAG.CZ

KOMERČNÍ SDĚLENÍ - Každý investor přemýšlí (vynechme pro tentokrát krátkodobé spekulanty), jaký obor je z hlediska dlouhodobého investování perspektivní a do jaké oblasti investovat své volné finanční prostředky, aby generovaly zajímavý výnos při co nejmenším riziku. V moderním dynamicky se rozvíjejícím světě vzniká řada nových oborů, nad nimiž visí velké otazníky. Přesto jsou oblasti, které mohou z hlediska investování vypadat na první pohled nezvykle, ale argumenty, proč do nich směřovat svoje investice, jsou pádné. Jasným příkladem takové oblasti je Silver Economy.

Zdroj: moneymag.cz

„Nastartujte se“ zná vítěze - diskuze k článku | MoneyMAG.CZ

Diskuze k článku „Nastartujte se“ zná vítěze

Zdroj: moneymag.cz