Linka 199

Babiš odmítá daň ze životního stylu. Vyvrací bludy médií | MoneyMAG.CZ

Ministr financí a šéf ANO Andrej Babiš odmítl, že by jeho ministerstvo připravovalo zavedení daně ze životního stylu. O tom informoval deník Právo a server Novinky.cz.

Zdroj: moneymag.cz

Další zákaz z EU! Silnější vysavače budou minulostí. Proč? | MoneyMAG.CZ

Už za necelé čtyři týdny začne platit další z rozporuplných nařízení Evropské unie. Od září totiž zakázala prodávat výkonnější vysavače. Ty s příkonem nad 1600 W tak zmizí z regálů obchodů. V roce 2007 už pak koupíme jen vysavače pod 900 W. Otázkou je, jestli s nimi něco vysajeme? Je to další nesmysl z dílny EU?

Zdroj: moneymag.cz

Test ledových čajů: A kde je ten čaj? | MoneyMAG.CZ

Ledový čaj vyzývá k povzbuzujícímu osvěžení. Zatímco o jeho ledovost se musíte postarat sami, „čajovost“ populárního nápoje je otázkou, na jejíž zodpovězení někdy nestačí ani číst etikety. Redaktoři časopisu dTest nakoupili černé i zelené ledové čaje s příchutí citrónu či limetky a podívali se na ně prostřednictvím citlivé laboratorní techniky i očima konzumentů. Hledali pochopitelně čaj, podívali se na obsah cukru, a také věnovali pozornost barvivům, konzervantům či umělým sladidlům.

Zdroj: moneymag.cz

Kalousek varuje: Generální ředitel státní služby by byl nejmocnější člověk ve státě... | MoneyMAG.CZ

Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek se vrátil z dovolené a hned začal vyjednávat o zákonu o státní službě. V pondělí se sešel s Bohuslavem Sobotkou, aby si vyjasnili sporné body. Shodli jsme se na několika věcech, ale s postem generálního ředitele nesouhlasíme, i kdyby ho mohla vybrat opozice, říká po jednání Kalousek.

Zdroj: moneymag.cz

Kmotři v ohrožení? Babiš jim prý chce zabavit majetky, ale... | MoneyMAG.CZ

Andrej Babiš hledá podle komentátora Martina Fendrycha cesty, jak zdanit či zabavit podezřelé majetky, například honosné jachty a letadla. Zločinců se to ale zřejmě nedotkne, neboť v tom prý "umějí chodit".

Zdroj: moneymag.cz

Benzinky zavádí nový trend: Zážitkovou toaletu | MoneyMAG.CZ

České čerpací stanice zavádí nově poplatky za použití toalety. Čerpací stanice Shell podle informací České televize už vybírá patnáctikorunový poplatek na osmnácti pobočkách, Benzina tento provoz testuje zatím na třech stanicích. Tyto poplatky mají přispět ke zkvalitnění služeb a z návštěvy toalet se tak má stát doslova zážitek.

Zdroj: moneymag.cz

Prodali jste mobil? Následky mohou být děsivé, varuje analýza | MoneyMAG.CZ

Uživatelům chytrých mobilních telefonů s operačním systémem Android při prodeji jejich přístroje hrozí zneužití osobních dat a fotografií. Domněle odstraněné soubory lze totiž velmi snadno obnovit a použít.

Zdroj: moneymag.cz

Chudák Klaus. Větší zájem než o něj je o pískající plyšáky | MoneyMAG.CZ

Někdejší prezident Václav Klaus každý svůj rok ve funkci na Hradě zakončoval bilanční knihou, ve které shrnul všechny své projevy a výstupy. Celkem vzniklo deset jeho knih, o který nyní ale není zájem.

Zdroj: moneymag.cz

Test tatarských omáček: Které jsou ošizené a která jasně vyhrála? | MoneyMAG.CZ

Sezóna grilování a opékání je v plném proudu a jen málokdo si vystačí při dochucování pečínek jen s hořčicí. Proto pro Vás máme velký test tatarských omáček.

Zdroj: moneymag.cz

Česko je zavaleno smrtícími výrobky! Neuvěříte, co odhalil dTest | MoneyMAG.CZ

Ftaláty v panence typu „barbie“ či pískacích hračkách, kosmetické výrobky obsahující škodlivé chemické látky, rádio, které nám může přivodit úraz elektrickým proudem, či dětské sandálky renomované značky s obsahem dráždivých látek. To je jen pár příkladů rizikových produktů, které eviduje veřejně dostupná databáze nebezpečných výrobků.

Zdroj: moneymag.cz

Pohádkový plat Jourové. Zeman oproti eurokomisaři bere almužnu | MoneyMAG.CZ

Končící ministryně Věra Jourová si svým odchodem do Bruselu pořádně polepší. Stane se zdaleka nejlépe placeným českým politikem. Jak Blesk.cz uvádí, měsíčně bude dostávat přes půl milionu a k tomu další benefity.

Zdroj: moneymag.cz

Pozor na maily s falešnou exekuční výzvou! EK něco chystá | MoneyMAG.CZ

Exekutorská komora ČR dnes podává hromadné trestní oznámení v kauze falešných exekučních výzev. Doručeno bude Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 4 a na vědomí Národnímu centru kybernetické bezpečnosti. Pachateli hrozí až 12 let vězení.

Zdroj: moneymag.cz

Proč nebyl Kalousek nikdy stíhán? Vymyslel prý tento systém | MoneyMAG.CZ

Nadační fond proti korupci vydal před několika týdny knihu s názvem "Miroslav Kalousek a 20 let jeho úřednických a politických her". Komentátor Karel Hvížďala se na základě této knihy ohlédl za dosavadním politickým působením exministra financí a prozradil, proč Kalousek neodejde z politiky a proč nebyl nikdy trestně stíhán.

Zdroj: moneymag.cz

Dostali jste platební rozkaz? Jak se můžete bránit? | MoneyMAG.CZ

V současné době vycházejí na světlo případy lidí, kteří si před Vánoci vypůjčili peníze a posléze nedokázali hradit splátky. Nyní přichází čas poslední možnosti, jak řešit tuto problematickou situaci. Řada lidí nachází v těchto dnech ve schránce platební rozkaz od soudu. Jenže - spotřebitelé mnohdy netuší, co je platební rozkaz, co pro ně z platebního rozkazu vyplývá a už vůbec nevědí, jak se mohou bránit.

Zdroj: moneymag.cz

Konec podfuků s nemovitostmi? Realitky konečně dostanou pravidla | MoneyMAG.CZ

Podnikání realitních kanceláří v Česku nemá pravidla ani meze. Makléřem se může stát každý, trhu vládnou zákony džungle. Spotřebitelé i renomé solidních realitek kvůli tomu dostávají na frak. Teď mají roky bez pravidel skončit.

Zdroj: moneymag.cz

Bohatí lidé nechtějí platit daně v Česku? | MoneyMAG.CZ

Petra Kvitová platí daně v Monaku a třeba takový poslanec Stanislav Huml to považuje za nemorální. Součástí monackého daňového ráje můžete být ale i vy a stanout po boku tenistů či lobbisty Rittiga. Jak na to?

Zdroj: moneymag.cz

Tachometry: Jak zatočit se stáčením | MoneyMAG.CZ

Nové auto je drahá věc. Pro toho, kdo šetří a dívá se po jetém autě v bazaru, bývá důležité, kolik ukazuje počitadlo najetých kilometrů. Je to s podivem, vždyť všeobecně se ví, že kvůli nejrůznějším „kutilům“ se tachometrům absolutně nedá věřit. Se stáčením tachometrů dosud nikdo nic nedokázal udělat. Podaří se to ministru Mládkovi?

Zdroj: moneymag.cz

Ivan Langer se nominoval na eurokomisaře, následně funkci přijal | MoneyMAG.CZ

Exministr vnitra a bývalý místopředseda ODS Ivan Langer se z legrace rozhodl, že pomůže Sobotkově vládě s výběrem eurokomisaře. Sám sebe na tuto funkci nominoval, vyjmenoval 12 důvodů, díky kterým by byl dobrým komisařem, a následně se rozhodl, že funkci přijme.

Zdroj: moneymag.cz

Lidl používal chybné kasy, společnosti za to hrozil drsný postih | MoneyMAG.CZ

Obchodní síť Lidl by podle zákona měla zavřít všech 123 obchodů na Slovensku. Zákazníkům totiž opakovaně vydávala bločky z chybných pokladen. Lidl by díky nim dokázal podvádět při placení DPH.

Zdroj: moneymag.cz

Žili senioři v pekle? Kauza údajného týrání pokračuje | MoneyMAG.CZ

Zamčení a připoutaní k lůžku, v prostředí, kde je cítit moč a výkaly, tak podle úřadu ombudsmanky žijí senioři v ústavu v jihomoravském Kunštátě. Majitelka svůj penzion po sérii kontrol v červnu sice uzavřela, s obviněním ale nesouhlasí a hrozí soudem.

Zdroj: moneymag.cz

Šokující změna: Průzkum hlásí propad ANO i ČSSD. Kdo posiluje? | MoneyMAG.CZ

Pokud by se v červenci konaly hypotetické sněmovní volby, zvítězilo by stejně jako v minulých měsících hnutí ANO s aktuálním ziskem 22,9% hlasů před druhou ČSSD, která by nyní získala podporu 19,7% voličů. Ukázal to aktuální průzkum volebních preferencí společnosti SANEP, který potvrzuje pokračující mírný pokles voličského zájmu u hnutí ANO, které oproti minulému měsíci ztrácí dvě deseti procentního bodu. Přitom v květnovém šetření společnosti SANEP hnutí ANO získalo podporu 25% voličů.

Zdroj: moneymag.cz

Datová schránka nebo elektronický podpis: Od příštího roku povinnost pro každého podnikatele | MoneyMAG.CZ

Zákon přímo nenařizuje živnostníkům vlastnit datovou schránku ani elektronický podpis, jenže bez alespoň jednoho z toho nepodáte příští rok lejstro, které bezpodmínečně odevzdat musíte. Pozor ale: jakmile jednou máte datovou schránku, stát si s vámi přednostně bude korespondovat právě do ní. Budete ji tedy muset vybírat.

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 51. stránka | MoneyMAG.CZ

- 51. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 50. stránka | MoneyMAG.CZ

- 50. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 52. stránka | MoneyMAG.CZ

- 52. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 55. stránka | MoneyMAG.CZ

- 55. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 54. stránka | MoneyMAG.CZ

- 54. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 53. stránka | MoneyMAG.CZ

- 53. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 56. stránka | MoneyMAG.CZ

- 56. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 53. stránka | MoneyMAG.CZ

- 53. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Nečas platil svoji cizoložnici z našich peněz! Rozčílil se Kraus | MoneyMAG.CZ

Moderátora a herce Jana Krause naštvalo, že řada politologů a komentátorů považuje zveřejnění platu Jany Nagyové za populisticky nemravné. Ta dostala na Úřadu vlády v roce 2011 na odměnách 1,2 milionu korun.

Zdroj: moneymag.cz

Rath u soudu: Byl na mě vyvíjen brutální nátlak! | MoneyMAG.CZ

Dnes ráno krátce po deváté hodině začal soud s poslancem Davidem Rathem, Kateřinou Pancovou a Petrem Kottem. Celkem se obžaloba týká jedenácti lidí obviněných z ovlivňování veřejných zakázek.

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 69. stránka | MoneyMAG.CZ

- 69. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Šok: Nagyová brala 1 milion plat a 1 milion odměnu | MoneyMAG.CZ

Spolupracovníci expremiéra Petra Nečase (ODS) na Úřadu vlády dostávali odměny v řádech statisíců i milionů korun. Mnohdy dokonce měli větší odměny, než byl jejich celoroční platy. Informace odtajnil nový vedoucí Úřadu vlády Radek Augustin.

Zdroj: moneymag.cz

Topolánek a Tluchoř si staví chaty za miliony. Čtěte | MoneyMAG.CZ

Chata na víkend za 10 nebo rovnou 15 milionů korun? Takové si teď staví hned dva bývalí významní politici ODS - expremiér Mirek Topolánek a bývalý poslanec Petr Tluchoř.

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 68. stránka | MoneyMAG.CZ

- 68. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 67. stránka | MoneyMAG.CZ

- 67. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality | MoneyMAG.CZ

Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 70. stránka | MoneyMAG.CZ

- 70. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 70. stránka | MoneyMAG.CZ

- 70. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Jak ovlivní politika kapitálové trhy v roce 2017? | MoneyMAG.CZ

„Rok 2016 byl rokem politických překvapení, jejichž význam bude mnohem dlouhodobější. Kapitálové trhy byly ovlivněny červnovým brexitem, nečekaným výsledkem listopadových voleb v USA i nezdarem prosincové ústavní reformy v Itálii. Důležité volby se letos uskuteční v Nizozemsku, Francii, Německu a také pravděpodobně v Itálii, což již nyní vrhá dlouhý stín na celkové investiční klima,“ říká hlavní ekonom Raiffeisen Bank International AG (RBI) Peter Brezinschek a dodává: „Nedostatečný kapitál italských bank byl hlavním důvodem pro rozšíření kvantitativního uvolňování Evropské centrální banky (ECB) o 60 miliard eur měsíčně, a to až do konce roku 2017.”

Zdroj: moneymag.cz

Černý rok českého stavebnictví skončil, letos to nebude o moc lepší | MoneyMAG.CZ

České stavebnictví loni plnilo roli černé ovce makroekonomické rodiny. Zatímco všechna ostatní odvětví utěšeně rostla, stavebnictví se vydalo opačným směrem. Pravidelná data Českého statistického úřadu (ČSÚ) každý měsíc potvrzovala prohlubující se agónii sektoru, který se výrazně podílí na celé národní ekonomice. Pozitivních čísel se stavaři nedočkali ani na konci roku. Informuje EKOSPOL.

Zdroj: moneymag.cz

Co všechno přinese rok se sedmičkou na konci. Bude býčí trend zlata pokračovat? | MoneyMAG.CZ

Investoři nyní znovu bedlivě a ze všech možných úhlů analyzují vývoj v loňském roce a přemýšlejí, kde a jakou formou rozloží své investice v roce letošním. Co všechno přinese rok se sedmičkou na konci? Bude býčí trend zlata pokračovat? Informuje Jakub Petruška, investiční analytik, Zlaťáky.cz

Zdroj: moneymag.cz

Konec roku 2016 přinesl dobré zprávy z Německa | MoneyMAG.CZ

Po slabším třetím čtvrtletí zaznamenala největší evropská ekonomika v závěru loňského roku výrazné zrychlení hospodářského růstu. To je patrné na ukazatelích podnikatelské i spotřebitelské důvěry, vyšších podnikových objednávkách a koneckonců i vyšší průmyslové produkce. A dnes publikovaná data tyto trendy potvrdila. Informuje Jan Vejmělek, Hlavní ekonom, Komerční banka, a. s.

Zdroj: moneymag.cz

Každý pátý Čech má živnostenský list, třetinu tvoří ženy | MoneyMAG.CZ

V České republice má živnostenské oprávnění necelých 1,8 milionu lidí. Znamená to, že každý pátý Čech starší 15 let vlastní živnostenský list. Svoji živnost však využívá pouze 1,4 milionu lidí, zbytek ji má přerušenou. Třetinu podnikatelů s aktivní živností tvoří ženy. Nejvíce živnostníků podniká v obchodě. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou provedla společnost CRIF  Czech Credit Bureau.

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 2. stránka | MoneyMAG.CZ

- 2. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Koruna je vůči dolaru na nejslabší úrovni od roku 2004 | MoneyMAG.CZ

Kurz české koruny vůči americkému dolaru dnes oslabil na nejslabší úroveň od roku 2004 (až k 26,10 USD/CZK). Americké měně se daří díky dobré kondici tamní ekonomiky, očekávanému zvyšování úrokových sazeb a plánovaným fiskálním stimulům. Ani výhled pro kurz koruny vůči dolaru není nikterak příznivý. Dolar se vůči euru v průběhu prvního čtvrtletí pravděpodobně přiblíží k paritě, zatímco kurz české koruny vůči euru bude přibitý u kurzového závazku. Vůči americkému dolaru tak bude česká měna v následujících týdnech nejspíš ještě více ztrácet. Zvrat by mělo přinést až zrušení kurzového závazku, které očekáváme v Q2 17. Informuje Jana Steckerová, Ekonom, Komerční banka, a. s.

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 2. stránka | MoneyMAG.CZ

- 2. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Umíte napsat správně životopis? Poradíme, na co si dát pozor | MoneyMAG.CZ

Při hledání práce se v současné době většinou neobejdete bez využití počítače: při sestavování životopisu, hledání na pracovních portálech, ale i komunikaci s potenciálním zaměstnavatelem. Nemalou roli hrají i sociální sítě. A když s technikou nejste zrovna kamarádi, nebo neohlídáte, co vše se o vás dá na síti dozvědět, může vás to vyřadit z okruhu relevantních uchazečů o místo. Na co si dát pozor radí Tomáš Krejčí z Počítačové školy Gopas.

Zdroj: moneymag.cz

Minimální mzda je od 1. ledna 2017 vyšší | MoneyMAG.CZ

Minimální mzda se od 1. ledna 2017 zvýší o 1 100 Kč. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová prosadila ve vládě návrh na její zvýšení na 11 000 korun za měsíc. Základní hodinová sazba hrubé minimální mzdy se zvýší z 58,70 Kč na rovných 66 Kč za hodinu.

Zdroj: moneymag.cz

České domácnosti se roku 2017 nebojí | MoneyMAG.CZ

Prosincový konjunkturální průzkum potvrdil současnou příznivou situaci ve všech segmentech ekonomiky s výjimkou stavebnictví. To trpí nedostatkem projektů financovaných z veřejných peněz, což se projevuje v meziročně nižší důvěře v tomto sektoru.

Zdroj: moneymag.cz

Nejoblíbenějším dárkem byly peníze, boom zažívají diamantové šperky | MoneyMAG.CZ

Každý třetí Čech vidí nejraději pod stromečkem peníze. Tato dlouhodobě nejoblíbenější forma dárku začíná mít u mladší generace do 35 let konkurenci. Více jak čtvrtina (27 %) lidí v tomto věku totiž pořídila na Vánoce diamantový šperk do 15 000 korun. V polovině případů se jedná o muže kupující prsten. Šperk je totiž přáním dvakrát častěji u žen než u mužů. Údaje vyplynuly z vánočního průzkumu, který pro největší české klenotnictví ALO diamonds provedla agentura Ipsos pomocí nástroje Instant Research. Mladí Češi se nákupními preferencemi blíží Američanům. Podle studie společnosti Bain & Company jsou diamantové šperky pro Američany do 35 let jedním ze tří nejoblíbenějších dárků.

Zdroj: moneymag.cz

Bookmakeři tipují: Vyhodí Zeman Ovčáčka? Oznámí Karel Gott prezidentskou kandidaturu? | MoneyMAG.CZ

Fortuna představuje tradiční novoroční speciály „stane se 2017“. Po vánočním obžerství nastává obvykle čas na bilancování roku končícího a vzhlížení k tomu novému. Nad tím, co nás čeká a nemine, už se tradičně zamýšlí také bookmakeři Fortuny. Tak třeba prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček. Po posledním hradním kotrmelci si nemůže být nikdo ničím jist a na jeho konec ve funkci si tak zájemci mohou vsadit v kursu 5:1. Stejně jako na jeho případný přesun do čela ČT nebo Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (shodně 1000:1). V kategorii sportu je kometou roku lezec Adam Ondra. Troufne si v příštím roce na osmitisícovku? (10:1). A co nejbohatší Čech Petr Kellner? Prazdroj mu unikl, nepokusí se tedy alespoň zprivatizovat Budvar? (10:1)

Zdroj: moneymag.cz

Těžaři otevírají nové diamantové doly, rostoucí poptávce budou stačit jen do roku 2019 | MoneyMAG.CZ

Začátkem roku 2017 začnou světový trh s diamanty zásobovat 3 nové doly. Ročně by měly podle těžařského gigantu De Beers vyprodukovat kolem 7 milionů karátů (1,4 tuny) diamantů. Spolu s rozšířením těžby na již využívaných nalezištích zajistí celosvětové produkci rostoucí objemy dodávek nezpracovaných diamantů do roku 2019. Od tohoto roku začne globální produkce ale opět klesat. Shodují se na tom nové studie poradenských společností Bain & Company a GlobalData.

Zdroj: moneymag.cz

Důvěra v Českou ekonomiku zůstává velmi silná | MoneyMAG.CZ

Prosincový průzkum ČSÚ hlásí mírný pokles důvěry v českou ekonomiku: jde ale o pokles z mnohaletého maxima a nálada v tuzemské ekonomice zůstává i nadále velmi dobrá.

Zdroj: moneymag.cz

Nevhodný vánoční dárek: Jak se ho zbavit a neurazit? | MoneyMAG.CZ

Štědrý den proběhl a předání dárků jakbysmet. Co když ale onen dar není to pravé ořechové? Jak se ho ležérně zbavit a neurazit?

Zdroj: moneymag.cz

dTest: Tři nejvýznamnější změny, které spotřebitelům přinesl rok 2016 | MoneyMAG.CZ

Rok 2016 byl na spotřebitelskou legislativu bohatý. Přinesl nový způsob řešení spotřebitelských sporů, dodavatelům energií zákon nařídil, aby svým zákazníkům říkali pravdu, a nový zákon o spotřebitelském úvěru má zatočit s lichváři.

Zdroj: moneymag.cz

dTest: Povánoční slevy se nemusí nevyplatit | MoneyMAG.CZ

Čeští spotřebitelé se každoročně těší na povánoční slevy a výprodeje. Jak ale ukazují zkušenosti pozornějších zákazníků a šetření prováděná dozorovými orgány, deklarované slevy často žádnými slevami nejsou. Co je dobré mít na paměti, abychom „výhodné“ koupě posléze nelitovali? Na co si dát pozor, abychom díky slevám opravdu ušetřili?

Zdroj: moneymag.cz

Státní zaměstnanci s nejnižšími mzdami si příští rok polepší | MoneyMAG.CZ

Nepedagogičtí pracovníci v regionálním školství, zaměstnanci vkultuře nebo sociální pracovníci, kteří pobírají podle stávajících pravidel nejnižší mzdy, by měli od poloviny příštího roku dosáhnout na vyšší plat. Počítá s tím návrh Ministerstva práce a sociálních věcí představený na večerním jednání 20. prosince 2016 členů vlády a odborových organizací. Podle tohoto návrhu by měly být zrušeny nejnižší platové tarify a zaměstnanci by automaticky přešli do vyššího. Jejich nároková mzda by se tak zvýšila o pět a devět procent.

Zdroj: moneymag.cz

Farmaceutickým titulům se letos nedařilo. Pomůže jim Trump? | MoneyMAG.CZ

Z hlediska vývoje akcií sektoru zdravotní péče můžeme říci, že po letech nadprůměrné výkonnosti byl celý letošní rok ve znamení jednak vysoké volatility a hlavně pak ve znamení zaostávání těchto společností za akciovými trhy. V rámci sektoru se pak nejhůře vyvíjely biotechnologické společnosti, které kromě nepřesvědčivých firemních výsledků doplatily na řadu skandálů týkajících se jejich cenové politiky. V některých případech se totiž ceny léků vyšplhaly mimo možnosti běžných pacientů a tato situace pak vedla k tomu, že se do snahy snížit náklady na zdravotní péči vložili politici v čele s kandidátkou na prezidenta Spojených států Hillary Clintonovou, což přinášelo na trhy ještě více nejistoty. Od začátku roku do konce října tak biotechnologické společnosti v USA poklesly o 24 % (Nasdaq Biotechnology Index) a celý sektor zdravotní péče pak ztratil více než 4 % (MSCI World HealtCare Index), zatímco světové akcie za stejné období skončily v černých číslech.

Zdroj: moneymag.cz

Investice do nemovitostí budou méně dostupné. Fondy nabízejí alternativu | MoneyMAG.CZ

Éra levných, dostupných hypoték končí a český realitní trh čekají v následujícím roce změny. Kvůli novému zákonu o spotřebitelském úvěru, který platí od prosince, bude sice snazší hypotéky rychleji splatit, ale i z toho důvodu je začaly banky v případě úvěrů s dlouhou fixací zdražovat. Podmínky pro získání hypotéky se také postupně zpřísňují, žadatelé, kteří by chtěli nemovitost koupit bez vydání vlastních úspor, na ně již nedosáhnou. Týká se to i investorů, kteří zamýšleli nákup nemovitosti za účelem pronájmu financovat s vynaložením minima vlastních peněz. Jiné odradí pravděpodobný růst úrokových sazeb, které sníží výnosy z pronájmu. Lze tak očekávat, že současná vysoká poptávka po bytech klesne a růst cen nemovitostí se zpomalí, nedostatek nových bytů, ale udrží ceny stále vysoko.

Zdroj: moneymag.cz

Itálie otestuje soudržnost EU i stabilitu finančního systému | MoneyMAG.CZ

Začátek prosince přinesl v Evropě a potažmo v celé Unii další velkou změnu. Italské referendum ze 4. prosince zlomilo vaz premiérovi Matteu Renzimu, který hlasování spojoval se svým setrváním ve funkci. Informuje Jakub Petruška, investiční analytik, Zlaťáky.cz.

Zdroj: moneymag.cz

Nečekaná komplikace EET: Mezi svátky může dojít papír do tiskáren | MoneyMAG.CZ

Všechny podniky, které mají povinnost evidovat tržby, může zaskočit nečekaná komplikace. Skokový nárůst pokladen s tiskárnami účtenek, které si podniky kvůli EET pořídily, totiž zvedl poptávku po účtenkovém papíru. Mnoho provozovatelů, kteří kasu s tiskárnou používají vůbec poprvé, nemusí mít odhad o své spotřebě. Ta může v případě sváteční špičky činit i několik roliček papíru za den.

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 3. stránka | MoneyMAG.CZ

- 3. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

dTest: Co udělat s dárkem, když se Ježíšek splete | MoneyMAG.CZ

Každému se může stát, že se s výběrem dárku netrefí do potřeb, vkusu nebo velikosti obdarovaného. Darovanému koni sice na zuby podle starého pořekadla hledět nemáme, ale moderní právo přináší možnosti, jak se nepovedeného dárku zbavit. Vyplatí se ale jednat co nejdříve, právo vracet zboží rozhodně neplatí plošně a je časově omezené.

Zdroj: moneymag.cz

Co si Češi přejí k Vánocům? Nový náhrobní kámen, „odstranění“ úředníků, dovolenou... | MoneyMAG.CZ

Obyvatelé České republiky by nejraději od Ježíška dostali nové vybavení do domácnosti či dovolenou se svými blízkými. Řada lidí ale nemyslí jen na sebe, upřednostnila by pomoc potřebným, ať už formou darů pro někoho ve svém okolí nebo pro různé nadace či fondy. Objevují se ale i netradiční přání, např. nový náhrobní kámen, liščí kožich nebo odvolání konkrétních lidí ze stavebních odborů a městských úřadů blokujících rekonstrukce klientů.

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 3. stránka | MoneyMAG.CZ

- 3. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Zájem o stříbro raketově roste | MoneyMAG.CZ

Lídr českého trhu s investičním zlatem a stříbrem společnost Golden Gate CZ zaznamenala ve třetím čtvrtletí 2016 výrazný nárůst prodeje stříbra. V porovnání s minulým rokem zájem o tento kov vzrostl o 80 procent, prodalo se ho 4,2 tuny. Firma vykázala zisk před zdaněním téměř 12 milionů Kč, shodně jako ve stejném období minulého roku. 

Zdroj: moneymag.cz

5 zajímavostí o stínicí technice: Rolety ochrání váš dům | MoneyMAG.CZ

Přestože jsou lidé zvyklí využívat stínicí techniku zejména v létě, rolety a žaluzie mají své opodstatnění i v zimních měsících. Věděli jste například, že dokáží udržet teplo v domě, pomohou ušetřit energii na vytápění, snižují hlučnost nebo že chrání okna před přírodními živly, ale i potenciálními zloději? V tomto článku přinášíme několik zajímavostí, které jste o stínicí technice dosud neslyšeli.

Zdroj: moneymag.cz

Orbán kritizuje Merkelovou: Naše země nebude platit za vaše chyby | MoneyMAG.CZ

Rozzlobený maďarský premiér Viktor Orbán při příjezdu na čtvrteční summit v Bruselu tvrdě zaútočil na německou kancléřku Angelu Merkelovou. Tu opět kritizoval kvůli migraci a plánu na přerozdělování běženců. Právě migrace měla být jedním z témat posledního letošního summitu lídrů Evropské unie.

Zdroj: moneymag.cz

Kvůli chybějícím “EET cedulkám” může o vánocích ČOI zbytečně pokutovat | MoneyMAG.CZ

Zákon o elektronické evidenci tržeb ukládá povinnost informovat své zákazníky o povinnosti vydat ke každému nákupu účtenku. Konkrétně se jedná o paragraf 25 zákona 112/2016, který také přesně definuje znění textu oznámení.

Zdroj: moneymag.cz

Dálniční známky? Změny pro rok 2017 | MoneyMAG.CZ

Dálniční známky v České republice budou i v roce 2017 prokazovat uhrazení poplatku za užití dálnice pro osobní dopravu - automobily do 3,5 t. Motocykly, na rozdíl od některých okolních zemí, dálniční poplatky hradit nemusí. Podívejte se na jejich cenu.

Zdroj: moneymag.cz

Většina výrobků dnes už nic nevydrží. K čemu jsou na světě „kazítka”? | MoneyMAG.CZ

„Kazítko je název důležité součástky výrobku spotřebního zboží, která má výrobcem plánovanou životnost a přestane fungovat krátce po uplynutí záruční doby výrobku. Jedná se o mýtus či krutý diktát trendu spotřeby? Koupený spotřebič pak každopádně nefunguje a jeho oprava je tak komplikovaná a drahá, že se do ní nikdo raději nepouští. Světlo na konci tunelu ale svítí a stále jsou firmy, které se nespokojí s trendem spotřebního zboží na pár let.

Zdroj: moneymag.cz

dTest: Linecké rohlíčky z obchodu máslo a čokoládu ani neviděly | MoneyMAG.CZ

Pokud kvůli předvánočnímu shonu delegujete starost o cukroví na obchodní řetězce, můžete se divit, jaké pochutiny se na váš stůl dostanou. dTest se podíval na zoubek kupovaným lineckým rohlíčkům a zjistil, co toto průmyslově zpracované, křehké polomáčené cukroví obsahuje. Kupodivu to máslo ani čokoláda nejsou.

Zdroj: moneymag.cz

Vyšší dolarové sazby sráží i sílu české měny vůči zeleným bankovkám | MoneyMAG.CZ

Euro se dnes propadlo vůči dolaru na nejnižší hodnotu za posledních 14 let, když se kurz dostal na dohled hladiny 1,04 USD/EUR. Včera se přitom ještě nacházel nad 1,065 USD/EUR. Ani ne během jednoho dne si tak dolar připsal vůči společné evropské měně téměř dvě a půl procenta.

Zdroj: moneymag.cz

Na sklonku osmdesátých let jsme za Vánoce utratili polovinu průměrné mzdy. Kolik to bude letos? | MoneyMAG.CZ

Z průměrné mzdy 3 170 korun vynaložila před 27 lety domácnost téměř polovinu na nákup vánočních dárků a jídla. Do letošních vánočních svátků hodláme investovat přibližně 9 000 korun, tedy zhruba třetinu průměrného platu. V době, kdy každý pracovník dostal od ROH vánoční kolekci, jsme pod stromečkem toužebně očekávali nalézt nedostatkové džíny, walkmana, silniční kolo nebo barevný televizor. Poslední roky si nejčastěji nadělujeme kosmetiku, oblečení a elektroniku. Mění se také zvyky v půjčování peněz na vánoční dárky. Kdysi jsme si půjčovali zejména od rodinných příslušníků, v dnešní době raději volíme půjčku od banky. Vyplynulo to z analýzy dat, kterou Equa bank uskutečnila na přelomu listopadu a prosince 2016. 

Zdroj: moneymag.cz

Podle odborníků nastává vhodná doba na nákup diamantů | MoneyMAG.CZ

Rok 2015 byl velice těžkým rokem. Mohla za to především nízká poptávka na koncových trzích, kvůli které se v brusírnách hromadily velké zásoby vybroušených kamenů. Pokles poptávky se následně přelil až k samotnému zdroji a těžaři museli snižovat množství vytěžených karátů. Navíc tyto zásoby negativně ovlivňovaly cenu komodity. V první polovině roku 2016 přišel obrat k lepšímu a prodeje surových diamantů opět začaly růst. Globální ekonomická nejistota v souvislosti s prezidentskou volbou v USA trhu s diamanty také nahrává.

Zdroj: moneymag.cz

Home office nebude omezen. Návrh sladí praxi s právem a lépe ochrání zaměstnance | MoneyMAG.CZ

V některých médiích a na sociálních sítích se objevily názory, že novela zákoníku práce by měla ztížit či fakticky znemožnit práci z domova, takzvaný home office. Tato vyjádření se zakládají na nepravdivých a nepodložených informacích. Navrhovaná úprava neomezuje práci z domova, stávající povinnosti jsou pouze přesněji vyjádřeny, tak aby odpovídaly současné praxi, zároveň návrh ponechává možnost individuální dohody. Informuje MPSV.

Zdroj: moneymag.cz

Tiká další bomba: čínský dluh firem | MoneyMAG.CZ

Krize roku 2008 nepřispěla k uzdravení veřejných financí. Ba naopak. Státy se začaly ještě více zadlužovat. V dluzích se netopí jen hlavní světová velmoc, tedy USA, ale také v Číně tiká časovaná bomba. Informuje Jakub Petruška, investiční analytik, Zlaťáky.cz

Zdroj: moneymag.cz

Jak vhodně investovat peníze před koncem roku? Poradíme vám | MoneyMAG.CZ

Konec roku se již nezadržitelně blíží a nastává období předsevzetí. Možná i vy jste se rozhodli, že od nového roku začnete více šetřit. Toto předsevzetí však nemusíte nutně odkládat až na leden. Naopak. Andrea Kleinová, daňová poradkyně ze společnosti Baker Tilly, upozorňuje, že do konce roku můžete ještě učinit kroky, díky nimž máte příležitost nejen snížit základ daně z příjmu fyzických osob, ale také obdržet státní příspěvek. Pokud máte penzijní připojištění, stavební spoření či si platíte životní pojištění, poradíme vám, jak na to.

Zdroj: moneymag.cz

Při odměňování zaměstnanců na konci roku jsou nejštědřejší dodavatelé energií a vody | MoneyMAG.CZ

Mnozí zaměstnanci se s koncem roku těší na vyšší položky na výplatních páskách, které zahrnují odměnu za celoroční úsilí a výkony v práci nad rámec základní měsíční mzdy. Z analýzy portálu Platy.cz vyplývá, že odměny s koncem roku v České republice dostává 23 % zaměstnanců, jejich průměrná hrubá výše se pohybuje kolem 20 370 Kč, což je 83 % základní mzdy. Třináctý plat dostává 15 % zaměstnanců a jeho průměrná výše je 17 510 Kč, což představuje 71 % základní mzdy. 

Zdroj: moneymag.cz

Inspektoři kontrolovali agentury práce, řada z nich neměla potřebné povolení | MoneyMAG.CZ

Pracovní agentury jsou v dnešní době neodmyslitelnou součástí trhu práce. Vedle agentur, které si své zákonem stanovené povinnosti plní, se však Státní úřad inspekce práce setkává s těmi, jež povinnosti nedodržují. Častěji než v minulých letech se objevují i tzv. zastřené agentury práce, které svou činnost vykonávají bez povolení vydaného Generálním ředitelstvím Úřadu práce ČR a zastírají to obchodní smlouvou s uživatelem. Informuje MPSV.

Zdroj: moneymag.cz

5 výhod CNG aneb Proč si pořídit auto na stlačený zemní plyn | MoneyMAG.CZ

CNG neboli stlačený zemní plyn je stále oblíbenějším alternativním palivem. Své uplatnění nachází ve veřejné dopravě, firemních flotilách i v osobních vozidlech. Stát využití CNG podporuje dotacemi i daňovými úlevami. V budoucnu možná dotačně podpoří i běžné občany. Plnicí stanice v průběhu roku stále přibývají a firmy mohou díky tankovacím kartám čerpat slevu 1 Kč na už i tak levnější palivo. Přinášíme 5 tipů pro ty, kdo uvažují o pořízení vozu na CNG.

Zdroj: moneymag.cz

Jak lidé hodnotí Zemana a co jim na prezidentovi nejvíce vadí? | MoneyMAG.CZ

Prezidenta Miloše Zemana i přes ztrátu podpory aktuálně kladně hodnotí v prezidentské funkci v souhrnu 60,1% veřejnosti. Jako velmi dobré pro prestiž ČR na mezinárodní politické scéně vnímá téměř více jak dvoutřetinová část domácí populace pozvání Miloše Zemana nastupujícím prezidentem USA do Bílého domu.

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 5. stránka | MoneyMAG.CZ

- 5. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

3 tipy, jak se na vedoucí pozici vyhnout vyhoření | MoneyMAG.CZ

Řídit vlastní prosperující byznys je vnitřně velmi uspokojivá záležitost. Pokud se však nedaří či dlouhodobě přetrvávají opakující se problémy, přichází často na pořad dne úsilí až za hranice lidských možností, nedostatek spánku, minimální dovolená a vyčerpání. To může vést až k vyhoření, které je pro každého lídra doslova pohromou. Umět se mu vyhnout je pro šéfy malých a středních podniků v jejich vysoce konkurenčním prostředí jedna z těch nejdůležitějších dovedností, jež navíc posílí i jejich byznys.

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 7. stránka | MoneyMAG.CZ

- 7. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 6. stránka | MoneyMAG.CZ

- 6. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 4. stránka | MoneyMAG.CZ

- 4. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Ekonomika - 4. stránka | MoneyMAG.CZ

- 4. stránka kategorie Ekonomika: Články o ekonomice na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Asociace exportérů: Listopad by měl otočit trend | MoneyMAG.CZ

Letošní listopad může potvrdit zlepšující se vyhlídky českého exportu. Vyplývá to z aktuálního Indexu Asociace exportérů (IAE). Ten by se právě v tomto měsíci měl dostat na kladnou nulu. S mírným optimismem tak lze očekávat, že by mohlo dojít k otočení trendu. Informoval nás Ing. Otto Daněk, místopředseda asociace exportérů.

Zdroj: moneymag.cz

Odporný nešvar supermarketů: Špína na pásech u pokladen. Co na to zákon? | MoneyMAG.CZ

Máte velký nákup, vyskládáte ho celý z košíku na pás a čekáte jen, až ho namarkují? Možná by vás mělo zajímat, na co si vaše pečivo, ovoce a zeleninu pokládáte. Pásy u pokladen totiž skrývají nechutnou podívanou.

Zdroj: moneymag.cz

Škola volá. Na kolik vyjde vybavit školáka? Jak zbytečně neutrácet? | MoneyMAG.CZ

Dovolené pomalu končí a začátek školního roku buší na dveře. Řada rodičů se už dopředu hroutí z toho, jak je budou první dny školní docházky ratolestí finančně ruinovat. Po zaplacení dovolené, prázdninových táborů a obměně šatníku se musejí vyrovnat ještě s jednorázově vyššími výdaji za nákup školních pomůcek. Poradíme vám, jak si vše před koncem prázdnin správně naplánovat a vyhnout se zbytečným nákupům.

Zdroj: moneymag.cz

Rozdíl v platech mužů a žen je propastný. Tipněte si, o kolik berou muži více | MoneyMAG.CZ

Během uplynulého roku se rozdíly v příjmech mužů a žen sice mírně snížily, statistiky však stále ukazují, že muži berou v průměru o necelou třetinu více než ženy. Výjimky ovšem potvrzují pravidlo a je možné se setkat i se zaměstnáním, kde jsou na tom ženy lépe.

Zdroj: moneymag.cz