Linka 199

Důchodci v problémech. Čtěte o této katastrofě | MoneyMAG.CZ

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) prováděla k 30. 6. 2014 exekuční srážky u 72 656 důchodů. To je přibližně o 1 600 více než v prosinci loňského roku. U dalších několika desítek tisíc důchodů eviduje exekuční titul, ale protože důchod nedosahuje tzv. zabavitelné výše, nemohla ČSSZ exekuční srážku zařídit. Za šest měsíců letošního roku poukázala na účty oprávněných a exekutorů 733 229 343 Kč.

Zdroj: moneymag.cz

Důchodci si polepší? Podívejte se | MoneyMAG.CZ

Občanská demokratická strana nepodpořila plány vlády, kterými chce zkomplikovat a znepřehlednit daňový systém. ODS je zejména proti zavedení další, třetí, sazby daně z přidané hodnoty. Stejně tak občanští demokraté odmítají omezení paušálu pro řemeslníky, podpořili ale obnovení slevy na dani pro pracující důchodce nebo zavedení slevy na dani na druhé a třetí dítě.

Zdroj: moneymag.cz

Důchodová reforma? Nespoléhejte na vládu a nečekejte | MoneyMAG.CZ

Nespoléhejte se na vládu a první, druhý či třetí pilíř penzijního systému. Vláda vám spolehlivě zaručí jediné: v penzi budete třít bídu s nouzí.

Zdroj: moneymag.cz

Důchodce čeká možná změna. Co se chystá? | MoneyMAG.CZ

Občanská demokratická strana předložila novelu zákona, která umožní pracujícím důchodcům znovu využívat slevu na dani za poplatníka. Minulá rozhodnutí, na nichž se strana podílela, nejsou podle předsedy strany Petra Fialy důvod, proč by neměli prosazovat věci, které považují za správné.

Zdroj: moneymag.cz

S důchody a sociálními dávkami jsou potíže. Co se děje | MoneyMAG.CZ

Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová se ve své funkci ombudsmanky nejčastěji potýká s problémy, které se týkají sociálního zabezpečení, zejména důchodů a dávek pomoci v hmotné nouzi. Uvedla to v rozhovoru pro server Romea.cz.

Zdroj: moneymag.cz

Důchody chtějí dělit mezi manžele. Vláda má plán | MoneyMAG.CZ

Vláda Bohuslava Sobotky chce bojovat se znevýhodněním žen v důchodu. Řešení má jednoduché. Penzi si budou manželé rovnoměrně dělit. Píše o tom MF Dnes.

Zdroj: moneymag.cz

Důchodcům jde o zdraví, varují experti. Co se děje? | MoneyMAG.CZ

Časy, kdy byli babičky a dědečkové bráni jako pevná součást rodiny a mezi jejich největší náplň volného času patřila péče o vnoučata, dávno odezněly. Podle odborníků si dnes každý třetí senior připadá osamocený a nejmladší generace tak přichází o kontakt s jinými životními hodnotami. Důchodcům navíc může samota uškodit i po zdravotní stránce.

Zdroj: moneymag.cz

Jednání důchodové komise jsou zinscenovaná, tvrdí poslanec. Výsledek je prý předem jasný | MoneyMAG.CZ

Člen odborné komise pro důchodovou reformu Adolf Beznoska /ODS/ tvrdí, že jde jen o kamufláž. Jednání jsou prý dopředu zinscenovaná.

Zdroj: moneymag.cz

Dienstbier chce takto zachránit důchodce, Romy a chudé | MoneyMAG.CZ

Vláda projedná plán ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera, který umožní sociálně slabým přiblížit se k většinové společnosti. Jedním z jeho hlavních bodů je oddlužení i těch nejchudších lidí.

Zdroj: moneymag.cz

Důchodce bude žebrák? Žijte úsporněji jako naše babičky a dědečkové,... | MoneyMAG.CZ

Předseda Odborné komise pro důchodovou reformu Martin Potůček poukázal v pořadu Hyde Park na žalostný stav některých českých důchodců. Ačkoli si uvědomuje, že při současné výši důchodů žijí senioři na hranici chudoby, výrazné zlepšení v nejbližších letech neočekává.

Zdroj: moneymag.cz

140 tisíc důchodců možná čeká změna. Chystá se náprava opatření Nečasovy vlády | MoneyMAG.CZ

Občanská demokratická strana předložila novelu zákona, která umožní pracujícím důchodcům znovu využívat slevu na dani za poplatníka. Minulá rozhodnutí, na nichž se strana podílela, nejsou podle předsedy strany Petra Fialy důvod, proč by neměli prosazovat věci, které považují za správné.

Zdroj: moneymag.cz

Víte, kolik u nás žije sto a víceletých občanů? Tomu nebudete věřit | MoneyMAG.CZ

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) vyplatila v červnu letošního roku důchod 920 seniorům, kteří se narodili v letech 1905 až 1914. Převažují mezi nimi tradičně ženy, kterých je 774, mužů je 146.

Zdroj: moneymag.cz

Důchody a penze - 8. stránka | MoneyMAG.CZ

- 8. stránka kategorie Důchody a penze: Články o důchodech na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Důchody chceme pro všechny takto. Co se chystá? | MoneyMAG.CZ

Na základě žádosti předsedy odborné komise pro důchodovou reformu na Ministerstvu práce a sociálních věcí představilo hnutí Úsvit přímé demokracie svůj pohled na budoucí podobu důchodového systému.

Zdroj: moneymag.cz

Důchody a penze - 7. stránka | MoneyMAG.CZ

- 7. stránka kategorie Důchody a penze: Články o důchodech na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Důchody a penze - 6. stránka | MoneyMAG.CZ

- 6. stránka kategorie Důchody a penze: Články o důchodech na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Důchody a penze - 9. stránka | MoneyMAG.CZ

- 9. stránka kategorie Důchody a penze: Články o důchodech na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Důchody a penze - 9. stránka | MoneyMAG.CZ

- 9. stránka kategorie Důchody a penze: Články o důchodech na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Proč nemají důchodci na bydlení? | MoneyMAG.CZ

Velký počet důchodců žijících v podnájmu prakticky ani nemá na jeho placení, na dávky na bydlení však zároveň nedosáhnou, nebo jim nestačí. Na svém pátečním tiskovém brífinku to uvedla Rada seniorů, která zároveň apeluje na rychlé přijetí zákona o sociálním bydlení.

Zdroj: moneymag.cz

Důchodová reforma krachuje: druhý pilíř nezajistí lidem klidné stáří | MoneyMAG.CZ

Ačkoli KDU-ČSL nemá zastoupení v Poslanecké sněmovně, volá po vyřešení otázky důchodů. Ukazuje se totiž, že důchodová reforma krachuje a 1. místopředseda lidovců Marian Jurečka vyzývá k jednání o této ožehavé otázce napříč politickým spektrem.

Zdroj: moneymag.cz

Dluhy důchodců závratně rostou: Jak předejít exekuci? | MoneyMAG.CZ

Během loňského roku musela Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) kvůli soudním příkazům strhnout 1,44 miliardy korun z téměř 70 tisíců exekučně obstavených důchodů. To představuje až o 24 procent vyšší částku než o rok dříve, kdy ČSSZ ubrala důchodcům "jen" 1,16 miliardy korun.

Zdroj: moneymag.cz

Ohlasy na důchodovou reformu jsou rozporuplné | MoneyMAG.CZ

Blíží se konec prvního čtvrtletí, kdy platila nová pravidla nastolená penzijní reformou. Co přinesla? Jaký byl o nové produkty a možnosti zájem? A jaký se očekává další vývoj?

Zdroj: moneymag.cz

Česko brzy zaplaví senioři. Důchodový systém se položí! | MoneyMAG.CZ

Mezi obyvateli České republiky dramaticky narůstá počet velmi starých lidí. Podívejte se, jaký je výhled na další desetiletí. Stárneme v důsledku prodlužování lidského života. Je to ale pozitivní jev? Podle grafu, který uveřejnilo ministerstvo práce a sociálních věcí, je spíše důvod k demografické a sociální panice.

Zdroj: moneymag.cz

Ministryně Müllerová: Na důchody nemáme! Zvykejte si! | MoneyMAG.CZ

Současná ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová apeluje na občany, aby se začali sami starat o svůj důchod, ačkoli jsou od něj ještě daleko. Současný systém, kdy lidé spoléhají na peníze od státu je neudržitelný z toho důvodu, že lidé dnes tráví v důchodu daleko více let než dříve.

Zdroj: moneymag.cz

Důchodci, víte co se chystá? Zaplatíte až 10.000 měsíčně! | MoneyMAG.CZ

Léčebné konopí pro pacienty s AIDS nebo rakovinou už nestojí mimo zákon, senátoři ve středu schválili novelu, která ho dovoluje. Jenomže jde spíše o polovičaté řešení: nemocní by měli za léčiva vydat až deset tisíc měsíčně.

Zdroj: moneymag.cz

Důchodová reforma v Česku? Do očí bijící vládní amatérismus! | MoneyMAG.CZ

Zájem Čechů o II. penzijní pilíř vytrvale klesá od loňského srpna, aktuálně do něj chce vstoupit 3,9 procenta občanů. Větší zájem o tento typ spoření přitom mají muži, proti ženám zhruba o 25 procent, prostřednictvím výsledků průzkumu STEM/MARK o tom ve čtvrtek informovala společnost AWD.

Zdroj: moneymag.cz

Češi nevěří penzijní reformě a spoří do zlata | MoneyMAG.CZ

Důvěra lidí v České republice v penzijní reformu a spoření na penzi je velmi nízká. Vyplývá to z listopadového výzkumu pro MF Dnes. Oproti tomu od roku 2009 několikanásobně stoupl počet lidí, kteří hledají alternativy, jak si spořit na penzi například formou investic do zlata nebo drahokamů.

Zdroj: moneymag.cz

Müllerová půjde na kobereček: Jede ve starých kolejích, zuří ODS! | MoneyMAG.CZ

Zrušením systému DONEZ přijde stát minimálně o miliardu korun, zkritizovala v pátek práci ministryně Ludmily Müllerové (TOP 09) poslankyně Lenka Kohoutová (ODS). Ministerstvo podle ní pokračuje ve "starých kolejích", které vytvořil její předchůdce Jaromír Drábek (TOP 09), tedy nekomunikuje.

Zdroj: moneymag.cz

Experti varují: Statisíce Čechů si nevědí rady s důchody! | MoneyMAG.CZ

České hospodářství marně hledá cestu k dynamickému růstu, ale nezávislí finanční poradci zaznamenali v roce 2012 silný boom. Jejich služeb využilo o polovinu více nových klientů, než v roce 2011.

Zdroj: moneymag.cz

Důchody: Změna od 1. ledna! Můžete si odvést část mzdy na svůj vlastní důchod | MoneyMAG.CZ

Od začátku roku 2013 si mohou obyvatelé republiky spořit na důchod v takzvaném druhém pilíři. Ten vyvádí část peněz ze stávajícího průběžného penzijního systému na soukromé účty v penzijních fondech, v nichž lidé střádají i na své vlastní stáří, nejen na penze pro současné seniory.

Zdroj: moneymag.cz

Důchody, minimální mzda, podpora... Co se mění od ledna 2013? | MoneyMAG.CZ

Nový rok přinesl změny v oblasti práce a sociálních věcí. Ty nejzásadnější se týkají důchodů a sociální karty. K 1. lednu se však mění také sociálně-právní ochrana dětí, minimální mzda, zákoník práce, podpora v nezaměstnanosti nebo zákon o sociálních službách. Konkrétně:

Zdroj: moneymag.cz

Důchodci pozor! Chystá se na vás další Drábkova "vychytávka" | MoneyMAG.CZ

Ministerstvo práce a sociálních věcí se ve smlouvě o provozu sociálních karet České spořitelně zavazuje mimo jiné i k tomu, že se bude snažit o rozšíření jejího používání i na vyplácení důchodů. Agentura Mediafax to zjistila přímo ze smlouvy, kterou má k dispozici.

Zdroj: moneymag.cz

Pravidla penzijního připojištění se mění. Jak? | MoneyMAG.CZ

Zájem Čechů o uzavření důchodového připojištění vzrostl v listopadu proti průměru z předcházejících letošních měsíců jedenáctkrát. Lidé využili poslední možnosti uzavřít penzijní připojištění za výhodnějších podmínek, uvedla v pondělí společnost Rentia, divize AWD ČR.

Zdroj: moneymag.cz

Vláda připravuje kampaň, která lépe vysvětlí druhý pilíř | MoneyMAG.CZ

Premiér Petr Nečas (ODS) a zástupci Asociace penzijních fondů se ve čtvrtek poprvé sešli, aby sladili strategii kolem II. pilíře důchodové reformy. Chtějí lidem vysvětlit, že pokud se spolehnou jen na stát, hrozí jim ve stáří chudoba, řekl Nečas.

Zdroj: moneymag.cz

Šéf ČSSD varuje penzijní fondy, že jeho strana II. pilíř zruší | MoneyMAG.CZ

Bohuslav Sobotka, předseda ČSSD, chce do konce roku rozeslat dopis šéfům penzijních fondů, aby je ujistil, že v roce 2014 skutečně zruší II. pilíř důchodové reformy. Chce se tak uchránit i před případnými arbitrážemi, upozornil v pátek deník MF Dnes.

Zdroj: moneymag.cz

2013: Penzijní připojištění a jeho pokračování | MoneyMAG.CZ

K čemu dojde při transformaci penzijních fondů? Jak vysoké budou příští rok státní příspěvky a možnost daňových úlev? Jak se liší stávající penzijní připojištění od nového doplňkového penzijního spoření? Mapujeme blížící se změny v takzvaném třetím pilíři důchodového systému.

Zdroj: moneymag.cz

Co vlastně přináší důchodová reforma? | MoneyMAG.CZ

Tři pilíře důchodového spoření, takový je podle vlády Petra Nečase (ODS) lék na zvyšující se počet seniorů a pokles porodnosti v České republice. Lidé by se tak kromě peněz od státu měli spoléhat ještě na zhodnocení úspor v soukromých fondech a vlastní investiční aktivitu.

Zdroj: moneymag.cz

Nové podvody na důchodce! POZOR ať nenaletíte | MoneyMAG.CZ

Ani ne tři měsíce po schválení novely občanského zákoníku, který má chránit seniory na předváděcích akcích, se prodejci snaží najít v zákonu skulinu. Jak v pátek ale upozornil magazín dTest, lidé by se neměli zaleknout, mají právo od smlouvy odstoupit.

Zdroj: moneymag.cz

Důchodovou reformu čekají potíže! Druhý pilíř padne, potvrdil Mládek | MoneyMAG.CZ

Stínový ministr financí Jan Mládek /ČSSD/ potvrdil, že ČSSD chce opravdu zrušit druhý pilíř důchodové reformy a nejedná se tak o planý slib. Řekl to v pořadu Hyde park na ČT24.

Zdroj: moneymag.cz

Důchodová reforma není nutná! Drábek to ví, ale nepoví... | MoneyMAG.CZ

Kroky Ministerstva práce a sociálních věcí za doby Jaromíra Drábka, kterého brzy vystřídá na postu ministra Ludmila Müllerová, jsou založeny na předpokladu a věštění budoucnosti. Nadační fond proti korupci upozorňoval již od jara na propagandistické jednání Drábka.

Zdroj: moneymag.cz

Důchodová reforma je propadák? Češi nemají o druhý pilíř zájem | MoneyMAG.CZ

Do druhého pilíře důchodové reformy chce aktuálně vstoupit pouze jeden z deseti Čechů v produktivním věku. Z hlediska velikosti bydliště je vyšší zájem o spoření na důchod ve městech, proti tomu pohlaví v této otázce významnější roli nehraje, informovala ve čtvrtek společnost AWD.

Zdroj: moneymag.cz

Důchody a penze - 11. stránka | MoneyMAG.CZ

- 11. stránka kategorie Důchody a penze: Články o důchodech na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Důchody a penze - 10. stránka | MoneyMAG.CZ

- 10. stránka kategorie Důchody a penze: Články o důchodech na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Důchody a penze - 12. stránka | MoneyMAG.CZ

- 12. stránka kategorie Důchody a penze: Články o důchodech na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Důchody a penze - 13. stránka | MoneyMAG.CZ

- 13. stránka kategorie Důchody a penze: Články o důchodech na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Důchody a penze - 13. stránka | MoneyMAG.CZ

- 13. stránka kategorie Důchody a penze: Články o důchodech na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Výdaje na důchody se zvýší téměř o 19 miliard | MoneyMAG.CZ

Na dávkách důchodového pojištění vydá ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) v roce 2012 o 18,8 miliardy korun víc než letos, celkem to má být 373,5 miliardy korun. Vyplývá to z návrhu rozpočtu, který MPSV ve středu poslalo ministerstvu financí a který má agentura Mediafax k dispozici.

Zdroj: moneymag.cz

ČSSD: Radikální změna důchodů by měla být odsunuta až na rok 2014 | MoneyMAG.CZ

Radikální změna v důchodovém systému, která umožní zaměstnancům vyvádět část peněz do soukromých fondů, by měla začít fungovat až od roku 2014. Po jednání expertní skupiny vlády a ČSSD to v úterý jako návrh uvedl šéf jejího sociálnědemokratického křídla Martin Potůček.

Zdroj: moneymag.cz

Z důchodu už v Česku žijí téměř tři miliony lidí | MoneyMAG.CZ

Více než 2 832 000 lidí, kterým vyplácí některý z typů důchodů, evidovala k letošnímu poslednímu červnovému dni Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ). S aktuální statistikou seznámil agenturu Mediafax v pátek mluvčí úřadu Pavel Gejdoš.

Zdroj: moneymag.cz

Důchody se zvýší o 259 korun, penzisté přesto zchudnou | MoneyMAG.CZ

Lidé pobírající starobní penzi si v Česku od 1. ledna 2012 přilepší, průměrný starobní důchod stoupne oproti letošnímu červnu o 257 korun na 10 784 korun. Agentura Mediafax to ve středu zjistila z návrhu vyhlášky, kterou ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) poslalo do připomínkového řízení.

Zdroj: moneymag.cz

Důchodci penězům rozumí, většina z nich si sestavuje měsíční rozpočet | MoneyMAG.CZ

Čeští senioři mají rádi v oblasti peněz až pedantický pořádek, téměř 60 procent z nich si každý měsíc sestavuje rodinný rozpočet a takzvaně obálkuje výdaje, více než polovina dokonce ví o každém pohybu na účtu. Vyplývá to z průzkumu Poštovní spořitelny zveřejněného v pondělí.

Zdroj: moneymag.cz

Důchodci se bojí, že přijdou o peníze! | MoneyMAG.CZ

Česká republika možná bude muset slovenským seniorům doplácet k důchodu příspěvek. Nastat to může kvůli rozhodnutí Soudního dvora EU. Ale čeští důchodci se teď začínají bát o své peníze. Informují o tom lidovky.cz.

Zdroj: moneymag.cz

Důchodci přijdou až o 1700 Kč měsíčně! Proč? | MoneyMAG.CZ

Plán slovenských penzistů nechávat si za práci v bývalém Československu doplácet důchody z Česka připraví Čechy pobírající slovenské důchody v průměru o 1700 korun měsíčně, zjistila v pondělí agentura Mediafax. Údaje vyplývají z rozdílů mezi českou a slovenskou průměrnou penzí.

Zdroj: moneymag.cz

Stát není pojišťovna! Klaus odmítl podepsat vyšší důchody | MoneyMAG.CZ

Prezident Václav Klaus nepodepíše zákon o takzvané malé důchodové reformě, která zajišťuje vyšší důchody lidem s vyššími příjmy. Prezident to napsal ve svém čtvrtečním článku pro deník MF Dnes.

Zdroj: moneymag.cz

Poslanci schválili spoření do soukromých penzijních fondů, vydělají jen bohatí? | MoneyMAG.CZ

Radikální řez do důchodového systému prošel ve středu ve sněmovně prvním čtením. Poslanci vládní koalice odsouhlasili zákonem o důchodovém spoření možnost vyvádět část peněz ze státního průběžného systému do soukromých fondů, podle opozice je změna výhodná jen pro deset procent nejbohatších.

Zdroj: moneymag.cz

Vláda schválila druhý pilíř penzijního systému. Co vás čeká? | MoneyMAG.CZ

Vláda ve středu schválila radikální řez do českého penzijního systému, potvrdil zdroj agentury Mediafax. Zákon o důchodovém spoření zavádí možnost vyvádět část peněz ze sociálního pojištění do soukromých fondů, zákon o penzijním připojištění zase upravuje systém spoření se státním příspěvkem.

Zdroj: moneymag.cz

Státu se nedaří vybírat dost peněz na důchody, od začátku roku chybí 18 miliard | MoneyMAG.CZ

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) vyplatila na dávkách důchodového pojištění od letošního ledna do konce května o 18 miliard korun víc, než se jí podařilo vybrat. O výrazném manku informoval v pátek agenturu Mediafax mluvčí ČSSZ Pavel Gejdoš.

Zdroj: moneymag.cz

Důchody a penze - 14. stránka | MoneyMAG.CZ

- 14. stránka kategorie Důchody a penze: Články o důchodech na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Důchody a penze - 16. stránka | MoneyMAG.CZ

- 16. stránka kategorie Důchody a penze: Články o důchodech na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Důchodci: V Česku jich 150 tisíc stále pracuje | MoneyMAG.CZ

Zhruba 150 tisíc Čechů, kterým stát přiznal nárok na odchod do důchodu, dochází i v penzi pravidelně do zaměstnání. Pracující důchodci mají přitom za podmínek stanovených zákonem možnost dosáhnout na vyšší penzi, informoval ve čtvrtek Pavel Gejdoš z České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ).

Zdroj: moneymag.cz

Důchody a penze - 17. stránka | MoneyMAG.CZ

- 17. stránka kategorie Důchody a penze: Články o důchodech na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Důchody a penze - 15. stránka | MoneyMAG.CZ

- 15. stránka kategorie Důchody a penze: Články o důchodech na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Důchody a penze | MoneyMAG.CZ

Články o důchodech na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Důchody a penze - 17. stránka | MoneyMAG.CZ

- 17. stránka kategorie Důchody a penze: Články o důchodech na serveru MoneyMag.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Praha směřuje k nejnižšímu počtu povolení za deset let, úředníci tak zdražují bydlení - diskuze k článku | MoneyMAG.CZ

Diskuze k článku Praha směřuje k nejnižšímu počtu povolení za deset let, úředníci tak zdražují bydlení

Zdroj: moneymag.cz

Praha směřuje k nejnižšímu počtu povolení za deset let, úředníci tak zdražují bydlení | MoneyMAG.CZ

ČSÚ dnes vydal údaje za stavebnictví za listopad. Obsahují také nelichotivý údaj o aktivitě stavebních úřadů. Ty pražské vydaly za 11 měsíců loňského roku stavební povolení jen pro 879 bytů pro celé hlavní město. Za stejnou dobu bylo přitom prodáno přes 6000 nových bytů. Je tedy zřejmé, že povolování nové výstavby je zcela nedostatečné a způsobuje zdražení nové výstavby. V samotném listopadu pražské úřady vydaly povolení jen pro čtyři byty pro celé město! Jestliže povolování pokračovalo v prosinci stejným tempem jako v předchozích měsících, pak Praha loni povolila méně než 1000 nových bytů. To představuje obnovu jen 1,5 promile pražského bytového fondu. Informuje Dušan Kunovský, předseda představenstva, Central Group a.s..

Zdroj: moneymag.cz

Praha směřuje k nejnižšímu počtu povolení za deset let, úředníci tak zdražují bydlení | MoneyMAG.CZ

ČSÚ dnes vydal údaje za stavebnictví za listopad. Obsahují také nelichotivý údaj o aktivitě stavebních úřadů. Ty pražské vydaly za 11 měsíců loňského roku stavební povolení jen pro 879 bytů pro celé hlavní město. Za stejnou dobu bylo přitom prodáno přes 6000 nových bytů. Je tedy zřejmé, že povolování nové výstavby je zcela nedostatečné a způsobuje zdražení nové výstavby. V samotném listopadu pražské úřady vydaly povolení jen pro čtyři byty pro celé město! Jestliže povolování pokračovalo v prosinci stejným tempem jako v předchozích měsících, pak Praha loni povolila méně než 1000 nových bytů. To představuje obnovu jen 1,5 promile pražského bytového fondu. Informuje Dušan Kunovský, předseda představenstva, Central Group a.s..

Zdroj: moneymag.cz

Central Group loni prodal 1243 bytů za 5,2 miliardy | MoneyMAG.CZ

Central Group loni prodal 1243 bytů za více než 5,2 miliardy korun. Počet prodaných bytů meziročně vzrostl o téměř čtvrtinu. Příjmy z prodeje bytů byly ale vyšší skoro o 48 procent, a to vzhledem k růstu cenové úrovně na trhu a také díky zařazení většího počtu luxusnějších, zároveň ale nákladově náročnějších, projektů blíže centru Prahy do prodeje. Celkové příjmy z prodeje bytů, rodinných domů i pozemků se loni zvedly na 5,5 miliardy korun. Vzhledem ke složité konsolidaci v koncernu čítajícím 80 firem by bylo předčasné odhadovat konkrétní výši čistého zisku. I ten ale rostl oproti roku 2015, kdy dosáhl 637 milionů korun. Přesný údaj bude k dispozici v letních měsících.

Zdroj: moneymag.cz

Central Group loni prodal 1243 bytů za 5,2 miliardy - diskuze k článku | MoneyMAG.CZ

Diskuze k článku Central Group loni prodal 1243 bytů za 5,2 miliardy

Zdroj: moneymag.cz

Central Group loni prodal 1243 bytů za 5,2 miliardy | MoneyMAG.CZ

Central Group loni prodal 1243 bytů za více než 5,2 miliardy korun. Počet prodaných bytů meziročně vzrostl o téměř čtvrtinu. Příjmy z prodeje bytů byly ale vyšší skoro o 48 procent, a to vzhledem k růstu cenové úrovně na trhu a také díky zařazení většího počtu luxusnějších, zároveň ale nákladově náročnějších, projektů blíže centru Prahy do prodeje. Celkové příjmy z prodeje bytů, rodinných domů i pozemků se loni zvedly na 5,5 miliardy korun. Vzhledem ke složité konsolidaci v koncernu čítajícím 80 firem by bylo předčasné odhadovat konkrétní výši čistého zisku. I ten ale rostl oproti roku 2015, kdy dosáhl 637 milionů korun. Přesný údaj bude k dispozici v letních měsících.

Zdroj: moneymag.cz

Nemovitosti od ledna výrazně nezdraží, hypotéky ale budou méně dostupné - diskuze k článku | MoneyMAG.CZ

Diskuze k článku Nemovitosti od ledna výrazně nezdraží, hypotéky ale budou méně dostupné

Zdroj: moneymag.cz

Nemovitosti od ledna výrazně nezdraží, hypotéky ale budou méně dostupné | MoneyMAG.CZ

Zájem o nemovitosti byl v roce 2016 enormní, v řadě velkých měst poptávka vysoce převyšovala nabídku. Nejrychleji mizely z trhu menší byty v centru, které kromě vlastního bydlení lidé často využívali i jako investici. Ve velkých městech, jako je například Praha, se ale pro mnoho lidí stalo bydlení v centru méně dostupným.

Zdroj: moneymag.cz

Nemovitosti od ledna výrazně nezdraží, hypotéky ale budou méně dostupné | MoneyMAG.CZ

Zájem o nemovitosti byl v roce 2016 enormní, v řadě velkých měst poptávka vysoce převyšovala nabídku. Nejrychleji mizely z trhu menší byty v centru, které kromě vlastního bydlení lidé často využívali i jako investici. Ve velkých městech, jako je například Praha, se ale pro mnoho lidí stalo bydlení v centru méně dostupným.

Zdroj: moneymag.cz

dTest: Kde hledat vhodný nájemní byt a na co si dávat pozor - diskuze k článku | MoneyMAG.CZ

Diskuze k článku dTest: Kde hledat vhodný nájemní byt a na co si dávat pozor

Zdroj: moneymag.cz

dTest: Kde hledat vhodný nájemní byt a na co si dávat pozor | MoneyMAG.CZ

Hledáte-li nájem bytu, máte několik možností. Můžete se poptat svých známých, kontaktovat realitní kancelář či využít nejrůznější webové stránky, na nichž své byty pronajímatelé inzerují. Všechny způsoby mají své výhody i nevýhody. Vyplatí se být tedy obezřetní nejen před podpisem smlouvy, ale případně i před podpisem jiných dokumentů, které nájemní smlouvě předcházejí.

Zdroj: moneymag.cz

dTest: Kde hledat vhodný nájemní byt a na co si dávat pozor | MoneyMAG.CZ

Hledáte-li nájem bytu, máte několik možností. Můžete se poptat svých známých, kontaktovat realitní kancelář či využít nejrůznější webové stránky, na nichž své byty pronajímatelé inzerují. Všechny způsoby mají své výhody i nevýhody. Vyplatí se být tedy obezřetní nejen před podpisem smlouvy, ale případně i před podpisem jiných dokumentů, které nájemní smlouvě předcházejí.

Zdroj: moneymag.cz

Tyto důležité zákony schválila vláda. Na co se mohou těšit učitelé nebo rodiny? | MoneyMAG.CZ

Vláda potvrdila schválení některých návrhů novel zákona. Učitelé se mohou těšit na zvýšení platů. Nastanou také změny v rodičovské dovolené. Přinášíme vám přehled odsouhlasených návrhů.

Zdroj: moneymag.cz

Nepracují a nechtějí se zařadit do společnosti. A stát jim dá byty? Zákon, který vyvolává spory - diskuze k článku | MoneyMAG.CZ

Diskuze k článku Nepracují a nechtějí se zařadit do společnosti. A stát jim dá byty? Zákon, který vyvolává spory

Zdroj: moneymag.cz

Díky novele zákona snadněji poznáte kvalitního finančního poradce | MoneyMAG.CZ

Novela zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích, kterou prezident podepsal na začátku září, vejde v platnost prvního prosince. Primárním účelem je zvýšit životnost jednotlivých smluv životního pojištění, aby nedocházelo k jejich rušení ještě před koncem platnosti. Ačkoliv původní návrh obsahoval desítky stran a podepsaná verze má pouze dvě, trhu se dotkne velmi výrazně. Hlavními body novely jsou zvýšení stornolhůty na pět let a také konec rozlišování rizikového a rezervotvorného pojištění.

Zdroj: moneymag.cz

Projednání novely zákona o pojišťovnictví vláda odložila, do hry se ale vrátí ještě tento měsíc | MoneyMAG.CZ

Projednávání novely zákona o pojišťovnictví, která měla platit od Nového roku a do české legislativy měla zavést nové evropské směrnice, bylo ve středu 13. ledna na jednání vlády odloženo. Přijetí novely ale zřejmě směřuje do finále.

Zdroj: moneymag.cz

Nepracují a nechtějí se zařadit do společnosti. A stát jim dá byty? Zákon, který vyvolává spory | MoneyMAG.CZ

Všechny strany vládní koalice sice slibovaly ještě před volbami, že přijmou zákon o sociálním bydlení, tento bod se dostal také do koaliční smlouvy, přesto se stále odkládá. A vládě do konce funkčního období už zbývá jen rok. Majitelé bytů navíc poukazují, že předkládaný materiál není právě povedený.

Zdroj: moneymag.cz

Nepracují a nechtějí se zařadit do společnosti. A stát jim dá byty? Zákon, který vyvolává spory | MoneyMAG.CZ

Všechny strany vládní koalice sice slibovaly ještě před volbami, že přijmou zákon o sociálním bydlení, tento bod se dostal také do koaliční smlouvy, přesto se stále odkládá. A vládě do konce funkčního období už zbývá jen rok. Majitelé bytů navíc poukazují, že předkládaný materiál není právě povedený.

Zdroj: moneymag.cz

dTest: Jak správně odevzdat byt po skončení nájmu | MoneyMAG.CZ

Skončí-li nájem, je povinností nájemce odevzdat byt pronajímateli. Přestože se tento závěrečný krok může na první pohled zdát jako relativně nepodstatný, v řadě případů je nedůslednost obou smluvních stran při odevzdání bytu příčinou vzájemných sporů. Jak je třeba při odevzdání bytu postupovat, abyste si ušetřili problémy? 

Zdroj: moneymag.cz

dTest: Jak správně odevzdat byt po skončení nájmu - diskuze k článku | MoneyMAG.CZ

Diskuze k článku dTest: Jak správně odevzdat byt po skončení nájmu

Zdroj: moneymag.cz

dTest: Jak správně odevzdat byt po skončení nájmu | MoneyMAG.CZ

Skončí-li nájem, je povinností nájemce odevzdat byt pronajímateli. Přestože se tento závěrečný krok může na první pohled zdát jako relativně nepodstatný, v řadě případů je nedůslednost obou smluvních stran při odevzdání bytu příčinou vzájemných sporů. Jak je třeba při odevzdání bytu postupovat, abyste si ušetřili problémy? 

Zdroj: moneymag.cz