Linka 199

8 možných milníků roku 2017. Ovlivní tyto klíčové události svět? | MoneyMAG.CZ

Loňský rok byl na politickém poli především ve znamení brexitu, zvolení nového prezidenta USA a dalších významných momentů. Ten letošní mohou naopak ovlivnit další volby po celém světě a jiné faktory. Express.co uvedl osm možných milníků roku 2017.

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 2. stránka | MoneyMAG.CZ

- 2. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 2. stránka | MoneyMAG.CZ

- 2. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Jsou zbraně v rukou občanů nejlepší obranou proti terorismu? Zahraniční média si všímají dění v Česku | MoneyMAG.CZ

České ministerstvo vnitra oznámilo, že chce ústavním zákonem povýšit právo použít legálně držené zbraně k zajištění bezpečnosti Česka. Chce tak umožnit lidem bránit se proti teroristům například při útocích, jako byly loni nákladními automobily v Nice a v Berlíně. Tento nápad zaujal i zahraniční média ve Velké Británii, Rusku nebo Spojených státech.

Zdroj: moneymag.cz

Uprchlík promluvil o svém novém životě v Evropě. Šťastný být nemůže | MoneyMAG.CZ

I když si někteří migranti stěžují na podmínky v evropských zemích, najdou se i tací, kteří si jídlo či pomoc, které se jim dostává, pochvalují. I tito uprchlíci si však zoufají kvůli dlouhému azylovému procesu či častému stěhování.

Zdroj: moneymag.cz

Žena chtěla s uprchlíky diskutovat o Bibli. Zaútočili na ni nožem | MoneyMAG.CZ

V azylovém středisku Timelkam v obci Vöcklamarkt v Horním Rakousku byla zraněna žena. Ta do zařízení přišla, aby s křesťany diskutovala o Bibli. Píše to server Express.

Zdroj: moneymag.cz

Ptačí chřipka se vrátila do Česka | MoneyMAG.CZ

V České republice byl poprvé za posledních deset let potvrzen případ ptačí chřipky.

Zdroj: moneymag.cz

Vykradli vás? Těchto 5 kroků udělejte jako první | MoneyMAG.CZ

Zloději za rok stihnou desítky tisíc vloupání a napáchají škody dosahující až 1, 5 miliardy Kč. Ohrožen je tedy každý, kdo nemá byt zabezpečený. Víte, co udělat hned když vás vykradou? Přinášíme přehled pěti kroků, které se vyplatí udělat jako první.

Zdroj: moneymag.cz

Migranti si stěžují: Udělali jste z našich životů mizérii, chceme vlastní domy | MoneyMAG.CZ

Migranti nespokojeni s kvalitou života, který jim byl poskytnut Švédskem, si stále hlasitěji stěžují, jeden Syřan dokonce obvinil Švédy, že jeho i jeho kolegy uprchlíky chtějí zabít. Další migrant si pak v rozhlase stěžoval na bydlení, které mu prý ničí osobní život.

Zdroj: moneymag.cz

Podrobný přehled státních svátků a prázdnin v roce 2017 | MoneyMAG.CZ

V roce 2017 bude v České republice 13 státních svátků. Dobrá zpráva je, že na víkend vycházejí pouze tři z nich. Připravili jsme pro vás podrobný přehled státních svátků a prázdnin.

Zdroj: moneymag.cz

Situace mezi Ruskem a USA se vyhrocuje. Rusko uzavřelo americkou školu v Moskvě | MoneyMAG.CZ

USA vypověděly 35 ruských diplomatů a uzavřely dvě ruská pracoviště na svém území. Prezident Barack Obama zároveň vyhlásil vůči Rusku další sankce kvůli hackerským útokům proti americkým politickým institucím i jednotlivcům. Rusko nelenilo a za dvě hodiny na to zareagovalo – a uzavřelo anglo-americkou školu.

Zdroj: moneymag.cz

Kvůli náboženským důvodům odmítla muslimská prodavačka v Tescu obsloužit zákazníka | MoneyMAG.CZ

Nepříjemný zážitek prožil Brit Lee Saunders (35), když chtěl těsně před Vánocemi nakoupit v malé pobočce řetězce Tesco v britském Felthamu. Poté, co na pás vyskládal svůj nákup, jej mladá prodavačka se šátkem na hlavě odmítla obsloužit a poslala jej do jiné fronty. Prý kvůli náboženským důvodům.

Zdroj: moneymag.cz

Přehnali jste to s cukrovím? Dali jste si moc salátu? 5 tipů, jak ulevit bolavému žaludku | MoneyMAG.CZ

Bolí vás žaludek? Přehnali jste to s cukrovím? Dali jste si moc salátu? Je normální, že o Vánocích jíme tak trochu více, než je zdrávo. Pokud ale nenecháte žaludek ani vteřinu odpočívat a jíte tak zvaně v jednom zátahu, zaděláváte si tak nejen na pořádný břicha bol, ale i na pár kil navíc.

Zdroj: moneymag.cz

Jak se slaví Vánoce ve světe? Říká se jiný kraj, jiný mrav | MoneyMAG.CZ

Říká se jiný kraj, jiný mrav. A jinak tomu není ani o Vánocích. Existují různé nuance nejen v Česku, ale i různě po světě, kde můžeme nalézt opravdu velké rozdíly.

Zdroj: moneymag.cz

Krásné a pohodové Vánoce vám přeje redakce MoneyMAG.cz | MoneyMAG.CZ

Redakce serveru MoneyMAG.cz přeje všem svým čtenářům příjemné prožití vánočních svátků a úspěšný rok 2017!

Zdroj: moneymag.cz

Herman varuje: Naše civilizace je za zenitem. Migranti brzy prolomí brány Evropy | MoneyMAG.CZ

Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) varuje, že naše civilizace je za zenitem a že ani jedna evropská země není nad hranicí přežitelnosti. Před branami nám teď podle jeho slov stojí stojí velké množství lidí, kteří chtějí dovnitř. Otázkou podle něj je, co Evropa udělá – protože současný přístup způsobí to, že se brány časem prolomí.

Zdroj: moneymag.cz

Kardinál Vlk: Stát musí nejprve pomáhat svým občanům, až pak těm pronásledovaným | MoneyMAG.CZ

K pondělnímu atentátu v Berlíně promluvil také český kardinál Miroslav Vlk. Ten si myslí, že náš pokoj je v Kristu a v evangeliu, tento základ pokoje se ale ztratil a přítomnost Boha slábne už od doby osvícenství. Uvedl to v rozhovoru pro Český rozhlas. Kromě toho se vrátil také k migrační krizi.

Zdroj: moneymag.cz

Silvestr v Aqualandu Moravia přinese laserovou show i netradiční vystoupení Cirkusu trochu jinak | MoneyMAG.CZ

Největší akvapark v Česku Aqualand Moravia připravil pro návštěvníky velkolepou oslavu konce roku. Silvestr „na hlavu postavený“ propojí netradiční prostor na oslavu posledního prosincového dne, tedy akvapark s tobogány a wellness na jedné straně, s rozpustilými výstupy žonglérů, akrobatů a tanečnic hulahop z uskupení Cirkus trochu jinak na straně druhé. Silvestrovská noc vyvrcholí laserovou show, která už nadchla Mexičany, Japonce, Korejce i Číňany. V prodeji je pouze omezený počet vstupenek.

Zdroj: moneymag.cz

Vánočního kapra si na ulici kupuje polovina Čechů, omezí venkovní prodej EET? | MoneyMAG.CZ

Předvánoční prodej kaprů je v plném proudu. Podle průzkumu společnosti Bizerba, výrobce váho-pokladen, je polovina Čechů zvyklá kupovat tradiční součást štědrovečerní večeře v ulicích na vánočních trzích či před obchodními domy. Pokud mezi ně patříte i vy, letos si tuto tradici možná „užijete“ naposledy. Od příštího roku začne i pro prodejce kaprů platit EET, jejíž podmínky bude téměř nemožné splnit.

Zdroj: moneymag.cz

Exekutorská komora považuje novou vyhlášku Ministerstva spravedlnosti za protiústavní | MoneyMAG.CZ

Exekutorská komora ČR zásadně nesouhlasí s novou vyhláškou Ministerstva spravedlnosti, jež významně snižuje odměnu soudních exekutorů. Ministr spravedlnosti podepsal vyhlášku navzdory odborným připomínkám nejen Exekutorské komory, ostatních ministerstev, Nejvyššího soudu, Nejvyššího správního soudu a dalších orgánů, ale dokonce i navzdory kritice ze strany Pracovní komise Legislativní rady vlády pro hodnocení dopadů regulace (RIA). EK ČR se obává, že tímto krokem dojde k  výraznému zhoršení ekonomické situace exekutorů, která může vyústit až k znatelnému propadu ve vymahatelnosti práva v ČR. EK ČR se bude bránit nesystémovým zásahům do exekučního vymáhání všemi dostupnými prostředky. Podle právního názoru komory je nová vyhláška protiústavní, a proto bude iniciovat v této věci stížnost Ústavnímu soudu.

Zdroj: moneymag.cz

IS se přihlásil k útoku v Berlíně. Lidé zuří: Může za to Merkelová | MoneyMAG.CZ

IS se prohlásil zodpovědným za teroristický útok v Berlíně, při kterém náklaďák vjel do návštěvníků vánočních trhů. Podle Washington Times to tvrdí irácká Popular Mobilization Force, iráckým státem podporovaná vojenská organizace vzniklá za účelem boje s IS. Útok přišel týden poté, co IS hrozila masakry na vánočních trzích a událostech.

Zdroj: moneymag.cz

Krev světce předpovídá zkázu. Čekají nás pohromy a katastrofy? | MoneyMAG.CZ

Krev patrona Neapole svatého Januária naznačuje, že může lidstvo v příštím roce čekat veliké problémy. Od roku 1389 se tato krev, která je uchovávána v ampulích, údajně zkapalňuje pravidelně třikrát do roka - první květnovou sobotu, 19.září a 16. prosince. Jenže právě letos v prosinci k tomuto „zázraku“ nedošlo. A to podle starého proroctví způsobí katastrofu.

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 3. stránka | MoneyMAG.CZ

- 3. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Islamisté tvrdí: Útok v Německu je součást celosvětového plánu na zabití všech nevěřících | MoneyMAG.CZ

K pondělnímu útoku v Berlíně se podle některých médií už přihlásil Islámský stát. Ten už dříve útoky na vánoční trhy vyhrožoval. Jisté je, že islamisté útok oslavují, dokazuje to také konverzace mezi radikály, kterou zveřejnil server Breitbart Jeruzalém. Nemluví přitom jen o dění v Německu, ale i o atentátu na ruského velvyslance v Ankaře.

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 3. stránka | MoneyMAG.CZ

- 3. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Kde se vlastně vzaly vánoční tradice? | MoneyMAG.CZ

Málokteré období v roce je tolik protkáno tradicemi a zvyky právě jako Vánoce. Je to čas zázraků a splněných přání. Doba, kdy se nemožné stává splnitelným.

Zdroj: moneymag.cz

Deprese není špatná nálada. Vnímejte varovné signály | MoneyMAG.CZ

Přistihli jste se, že ztrácíte zájem a radost aktivit, které vás dříve těšily? Že špatně spíte a že vaše energie už není na rozdávání? Nevěříte si, vyčítáte si, a proto se přejídáte nebo naopak radši ani nemáte chuť? Ztraťte ještě sexuální touhu a můžete být hrdí vlastníci deprese. A to v době svátků klidu a míru nechcete, protože deprese se často může skrývat i za různé zdravotní obtíže. Je tedy důležité rozpoznat ji včas a připravit ji o místo ve vaší hlavě.

Zdroj: moneymag.cz

V Německu jsou statisíce migrantů. Kolik z nich opravdu pracuje? | MoneyMAG.CZ

Pouze malý počet žadatelů o azyl žijících v Německu našel v uplynulých dvanácti měsících práci - a to navzdory vládním programům, které jim pomohou získat zaměstnání. V pondělím vydání to uvedl německý list Die Zeit.

Zdroj: moneymag.cz

Nepodceňujte snídani: 6 potravin, které skvěle nastartují váš den | MoneyMAG.CZ

Nejdůležitější jídlo dne. To je snídaně. Její úkol je dodat potřebnou energii po noci a nastartovat tělo na celý den. A co byste měli snídat, aby byl výsledek efektivní?

Zdroj: moneymag.cz

V centru irácké metropole stojí obrovský vánoční strom. Začnou muslimové slavit Vánoce? | MoneyMAG.CZ

V centru irácké metropole vyrostl obrovský vánoční strom. Muslimové však Vánoce neslaví, a strom má tudíž trochu jiný účel. Symbolizuje solidaritu s křesťany.

Zdroj: moneymag.cz

Vědci hlásí: Dokážeme omladit buňky a odvrátit stárnutí. Je věčný život na dosah? | MoneyMAG.CZ

Vědci se domnívají, že objevili způsob, jak „omladit" lidské buňky, díky čemuž by se mohla zvýšit délka života až na 108 let. Výzkumníci tvrdí, že by mohli prodloužit délku života díky „přeprogramování" těla. Studie na toto téma byla publikována v odborném časopise Cell.

Zdroj: moneymag.cz

Politička se zlobí: Migranti si naši civilizaci přivlastňují násilím. Proč jim ustupujeme? | MoneyMAG.CZ

České novinářka a poslankyně za hnutí ANO Jana Lorencová, se na svém facebookovém profilu o nějaké době opět zaměřila na otázku migrace a uprchlíků. Ve svém komentáři sice uznává, že těm, kteří prchají před válkami, je nutné pomoci, dodává však velké „ale“.

Zdroj: moneymag.cz

Německá ministryně se postavila Arabům. Odmítla muslimské zvyklosti | MoneyMAG.CZ

Německá ministryně obrany a politička Křesťanskodemokratické unie Angely Merkelová Ursula von der Leyenová se odmítla podřídit muslimským zvyklostem. Při návštěvě Saudské Arábie si proto neoblékla tradiční zahalující oděv. Píše o tom server Independent.

Zdroj: moneymag.cz

Vzdáme se naší kultury a tradic? Kněz odmítl postavit vánoční betlém | MoneyMAG.CZ

Italský kněz vyvolal pobouření poté, co oznámil, že na místním hřbitově letos nebude velký vánoční betlém. Poukázal, že jeho umístění by mohlo urazit muslimy a ateisty. Informuje o tom italský list Corriere della Sera.

Zdroj: moneymag.cz

Astroložka varuje před dnešním superúplňkem. Bude mít fatální následky? | MoneyMAG.CZ

Svět dnes zažije v pořadí třetí úplněk v řadě. Tento ale může mít, na rozdíl od těch předchozích, fatální následky. Tvrdí to slavná australská astroložka a odbornice na duševní zdraví Rose Smithová.

Zdroj: moneymag.cz

Vědci přišli se zdrcující teorií: Osud naší planety odhalen | MoneyMAG.CZ

Řada vědců z celého světa se zabývá otázkou kdy a jak zanikne naše planeta. Se svou teorií přišli také výzkumníci z Belgie. Podle nich bude Země spálena na uhel ve chvíli, kdy Slunce naroste asi stonásobně oproti současné velikosti.

Zdroj: moneymag.cz

Italové se bouří: Uprchlíci dostanou byty a my ne? | MoneyMAG.CZ

Chudí Italové se bouří proti postupu tamních úřadů, které přidělují byty migrantům ze zemí Blízkého východu. Vadí jim, že oni na takové výhody nedosáhnou, přesto upozorňují, že nejsou rasisté. Jde jim prý jen o princip.

Zdroj: moneymag.cz

Výroční zpráva o integraci imigrantů vás může překvapit | MoneyMAG.CZ

Vládní zmocněnkyně pro integraci německé vlády Aydan Özoguzová v pátek představila výroční zprávu o integraci. Podle ní se v posledních letech situace hodně zlepšila. Zároveň kritizovala opoziční antiimigrační stranu Alternativa pro Německo (AfD).

Zdroj: moneymag.cz

Evropanky jsou pro migranty děvky a lovná zvěř. Promlouvá syrský politolog i německý psychiatr | MoneyMAG.CZ

Německá společnost kvůli dění posledních dní velmi hlasitě diskutuje o migrantech a trestných činech, kterých se v Evropě dopouští. Zvláštní pozornost je přitom kladena na sexuální útoky a znásilnění. Přestože kancléřka Angela Merkelová vyzývala veřejnost, aby neházela všechny migranty do jednoho pytle, v Sýrii narozený politolog varuje, že současný trend bude pokračovat. Uvedl zajímavou zprávu server EuroZprávy.cz.

Zdroj: moneymag.cz

Migranti v Německu si stěžují na nelidské strádání a nehumánní jednání. Často se soudí | MoneyMAG.CZ

Loni přišlo do Německa na 900 000 uprchlíků a jejich proud značně oslabil pozici kancléřky Angely Merkelové. Politička se snaží zachránit svou pozici tím, že nyní značně omezila příchody vystěhovalců. S informací přišel server EuroZprávy.cz.

Zdroj: moneymag.cz

Chystáte se cestovat vlakem? Od neděle začaly platit v celé Evropě nové jízdní řády | MoneyMAG.CZ

Od nedělní půlnoci 11. prosince začaly platit v celé Evropě nové jízdní řády. Se změnami by měli počítat všichni cestovatelé.

Zdroj: moneymag.cz

Britská města se kvůli neomezené migraci změnila k nepoznání | MoneyMAG.CZ

Bílí Britové musí převzít zodpovědnost za integraci muslimů a přistěhovalců do komunit, naznačil vedoucí představitel Muslimské rady Velké Británie Miqdaad Versi. Reagoval tak na zprávu, že se řada britských měst a obcí kvůli neomezené migraci „změnila k nepoznání".

Zdroj: moneymag.cz

Co cigareta jednou za čas, ublíží nebo ne? | MoneyMAG.CZ

U kuřáků je to jasné. Vědí, že tento zlozvyk ničí jejich zdraví bez ohledu na to, kolik cigaret denně vykouří. Existují ale i takzvaní příležitostní kuřáci, kteří si cigaretu zapálí jednou za čas v domnění, že se na jejich zdraví tento občasný neduh nijak neprojeví. Pro takové ale mají vědci špatnou zprávu.

Zdroj: moneymag.cz

Šmejdi přitvrdili: Jsme z regulačního úřadu, tvrdí a lidem podstrkují změnu dodavatele | MoneyMAG.CZ

Podomní prodejci změnili strategii a přitvrzují. Ještě než zazvoní u vašich dveří, zavolají vám. Potíž je v tom, že se vydávají za zástupce Energetického regulačního úřadu nebo za vašeho současného dodavatele. Když k vám přijdou na sjednanou schůzku, ve hře pokračují a nechají vás podepsat například protokol o revizi měřidla. Ve skutečnosti jde ale o smlouvu s novým dodavatelem. Jak se bránit?

Zdroj: moneymag.cz

Proč německá média zatajují zprávy o zločinech migrantů? | MoneyMAG.CZ

Ani po zadržení mladého migranta z Afghánistánu podezřelého ze znásilnění a vraždy mladé německé studentky, v Německu neutichá bouřlivá diskuse. Kritika se snáší nejen na kancléřku Angelu Merkelovou za její migrační politiku, která podle mnohých spoluzavinila tuto tragédii, ale i na veřejnoprávní média, která zpočátku o případu neinformovala.

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 7. stránka | MoneyMAG.CZ

- 7. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 6. stránka | MoneyMAG.CZ

- 6. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 5. stránka | MoneyMAG.CZ

- 5. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 4. stránka | MoneyMAG.CZ

- 4. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 4. stránka | MoneyMAG.CZ

- 4. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Situace je velmi vážná, varuje Kraus. A přichází s jedním řešením | MoneyMAG.CZ

Moderátor a bavič Jan Kraus ve své pravidelné show komentoval události několika posledních dní. Tento týden ho zaujal, stejně jako velkou část umělců i společnosti, spor o kapelu Ortel, která se umístila na předních příčkách ankety Český slavík. A připomněl i rozhodnutí pražského magistrátu týkající se rozsvícení vánočního stromku v srdci Prahy.

Zdroj: moneymag.cz

Tady natankujete nejlevněji. Přehled cen po krajích | MoneyMAG.CZ

Ceny benzínu a nafty se stále drží na příznivé úrovni. Mezi jednotlivými stanicemi jsou ovšem velké rozdíly. Pokud tankujete plnou nádrž, vyplatí se porozhlédnout se po tom, kde ve vašem kraji natankujete nejlevněji. U korunových rozdílů za litr můžete totiž na nádrži ušetřit desítky korun.

Zdroj: moneymag.cz

Tisíce uprchlíků do Česka? Zvládneme je, zní od velmi známého politika | MoneyMAG.CZ

Česká republika je ochotna přijmout od září v průběhu dvou let 1 500 uprchlíků, hovoří se ale i o vyšších číslech. Šéfporadce premiéra a bývalý eurokomisař Vladimír Špidla se domnívá, že přijetí takového množství uprchlíků by ale naše země měla vcelku bez problému zvládnout.

Zdroj: moneymag.cz

Sluníčkáři jsou fašisti a správný muslim podřezává nevěřící. Debata u Jílkové byla hodně vyhrocená | MoneyMAG.CZ

Výroky prezidenta Zemana o islámu, muslimech a uprchlících vyvolávají ve společnosti protichůdné reakce. Jedni s nimi souhlasí, druzí je považují za šíření nenávisti a fašizaci. Kritiku prezident sklidil také za letošní 17. listopad a výstup na jednom pódiu s Martinem Konvičkou. U Jílkové se dnes diskutovalo o tom, jak se Zeman chová a jestli opravdu tolik rozděluje českou společnost.

Zdroj: moneymag.cz

Skandál na Hradě: Další Zemanův člověk přišel o prověrku | MoneyMAG.CZ

Z Pražského hradu a Prezidentské kanceláře se stává téměř bezpečnostní riziko. Po Vratislavu Mynářovi ztratil přístup k utajovaným depeším i velitel Vojenské kanceláře prezidenta Rostislav Pilc. Přišel o bezpečnostní prověrku, informují dnešní Lidové noviny.

Zdroj: moneymag.cz

Na veřejnost unikl tajný dokument týkající se ochrany hranic. Skončí Schengen? | MoneyMAG.CZ

Ve středu unikly na veřejnost dokumenty Evropské unie týkající se možné obnovy vnitřních hranic Evropské unie. Ty by podle materiálu mohly být zavedeny až na dva roky. Současná pravidla to dovolují jen na šest měsíců.

Zdroj: moneymag.cz

Vláda rozhodne: Budou dálniční obchvaty bez poplatku? A kde? | MoneyMAG.CZ

Pokud to dnes schválí vláda, bude se už od Nového roku jezdit po obchvatech některých měst bez dálniční známky. Informuje o tom čerstvé vydání MF Dnes.

Zdroj: moneymag.cz

Vládní europoslanci opět podpořili kvóty? Hloupá mediální manipulace, zlobí se ČSSD | MoneyMAG.CZ

Europoslanec ODS Jan Zahradil obvinil europoslance vládních stran a TOP 09, že v minulém týdnu opět hlasováním podpořili uprchlické kvóty. Proti tomu se ale důrazně ohradil Pavel Poc (ČSSD). Je to hloupá mediální manipulace, varuje.

Zdroj: moneymag.cz

Americký server píše o Babišovi. Není to hezké čtení | MoneyMAG.CZ

Konzervativní názorový politický a zpravodajský server The Daily Caller vydal text zabývající se spojením Vladimira Putina a České republiky. Podle novináře Gabriela Meyra je možné, že český ministr Andrej Babiš straní Moskvě a jedná v jejím zájmu proti zbytku Západu a především proti USA.

Zdroj: moneymag.cz

Chtějí lidem tahat peníze z kapes a pak je rozhazovat. ODS varuje před novým plánem vlády | MoneyMAG.CZ

Vláda uvažuje o tom, že rozšíří silniční daň na všechny majitele osobních aut, prozatím ji platí jen firmy, které ročně odevzdají státu víc než 5 miliard. Tento plán se ale nelíbí ODS, která naopak navrhuje daň pro všechny zrušit.

Zdroj: moneymag.cz

Nulová tolerance vůči radikálům z Islámského státu. U Jílkové se strhla ostrá debata | MoneyMAG.CZ

Po teroristických útocích v Paříži se více než kdy dřív mluví o nebezpečí, které do Evropy přichází spolu s migranty. Francie ihned vyhlásila výjimečný stav a zahájila rozsáhlou operaci k dopadení přímých útočníků i organizátorů tohoto teroristického činu. Prezident Francois Hollande mluvil o útoku jako o válečném aktu. Diskutující v pořadu Máte slovo rozebírali, jaká je reálná hrozba přímo pro Českou republiku.

Zdroj: moneymag.cz

Kalousek půjde s každým, kdo mu dá finance, rozjel se europoslanec | MoneyMAG.CZ

Na víkendovém sjezdu si TOP 09 volila nové vedení, tentokrát už bez Karla Schwarzenberga, který bude nadále vystupovat jen jako čestný předseda. Na jeho místo se posunul Miroslav Kalousek. Předseda ODS Petr Fiala mu pogratuloval a mluví o další spolupráci, jeho stranický kolega Jan Zahradil to ale vidí jinak.

Zdroj: moneymag.cz

ČT čelí další ostré kritice. Nechutná, jednostranná propaganda, stěžuje si radě politik | MoneyMAG.CZ

Česká televize opět čelí kritice. Člen ODS a bývalý člen a místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní (RRTV) vysílání Petr Štěpánek si stěžuje na publicistický pořad 168 hodin, který je podle něj nechutný a propagandistický.

Zdroj: moneymag.cz

Kouření v hospodě: Ve městě ne, na vesnici ano. Souhlasíte? | MoneyMAG.CZ

S absurdním pokusem změkčit protikuřácký zákon přišli někteří vládní poslanci. Navrhují totiž, aby hospody v malých obcích dostaly výjimku a mohlo se v nich nadále kouřit. Jiný poslanecký návrh zase počítá s tím, že by o kouření v hospodách rozhodoval po německém vzoru starosta. Ministr zdravotnictví jen nevěřícně kroutí hlavou.

Zdroj: moneymag.cz

Klaus varuje před bojem proti islámu. A nešetří Konvičku, Zemana ani celé Česko | MoneyMAG.CZ

Bývalý prezident Václav Klaus by se s šéfem Bloku proti islámu na jedno pódium na rozdíl od Miloše Zemana nepostavil. Uvedl to v rozhovoru pro rádiu Impuls. Odpůrce islámu by navíc podle něj měl rozlišovat mezi islamismem a islámem, protože bojovat proti náboženství podle něj prostě nejde.

Zdroj: moneymag.cz

Sleva až 14 % pro každého. E.ON novým produktem snižuje cenu elektřiny | MoneyMAG.CZ

S nabídkou okamžitého snížení ceny silové elektřiny o 14 % přichází před koncem roku energetická společnost E.ON. Každý zákazník, který od E.ON Energie odebírá elektřinu, může nový výhodný produkt Variant Advent získat obratem – stačí si o něj zažádat na bezplatné zákaznické lince.

Zdroj: moneymag.cz

Do armády chtějí stovky lidí. Máte taky zájem? Čtěte, co musíte umět | MoneyMAG.CZ

Do armády se denně hlásí dvě stě lidí. Počet se znásobil po zveřejnění záměru Ministerstva obrany přijmout do tří let pět tisíc vojáků. Nápor je tak velký, že Generální štáb musel o tři měsíce uspíšit otevření nového rekrutačního střediska v Praze. Jak se do armády dostat?

Zdroj: moneymag.cz

Posudkových lékařů je málo. Ministerstvo situaci řeší | MoneyMAG.CZ

Situaci v lékařské posudkové službě Ministerstvo práce a sociálních věcí intenzivně řeší. Vedení ministerstva projednalo krátkodobá, střednědobá i dlouhodobá opatření, která povedou ke stabilizaci stavu u posudkových lékařů. Déletrvající problémy s nezájmem lékařů o tuto službu se ještě vystupňovaly v souvislosti s přijetím zákona o státní službě.

Zdroj: moneymag.cz

Expert na terorismus promluvil o plánech IS. Na co se máme připravit? | MoneyMAG.CZ

Většina zahraničních bojovníků, která se přidá k Islámskému státu, je rekrutována a zradikalizována rodinou nebo přáteli. Bojovníci pocházející původně z křesťanských rodin pak patří mezi ty nejdivočejší, říká Scott Atran, expert na terorismus z Oxfordské univerzity.

Zdroj: moneymag.cz

To budeme kvůli muslimům slavit Vánoce tajně? Okamura neskrývá své rozhořčení | MoneyMAG.CZ

Hlavní město se rozhodlo, že se vánoční strom na Staroměstském náměstí rozsvítí podle původního plánu v sobotu 28. listopadu, z bezpečnostních důvodů ale bez tradičního slavnostního aktu. Kvůli bezpečnosti ale organizátoři neřeknou přesný čas. To se ale nelíbí poslanci a předsedovi hnutí SPD Tomio Okamurovi.

Zdroj: moneymag.cz

Neustupujme zlu, máme být na co hrdí, burcuje Čechy europoslanec | MoneyMAG.CZ

Rozhodnutí pražského magistrátu týkající se neuspořádání slavnostního rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí se nelíbí mnoha politikům, kromě těch pražských nebo poslance Tomia Okamury, se ozval i staronový předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach. Buďme na své tradice hrdí a neustupujme před zlem, burcuje lidi.

Zdroj: moneymag.cz

Jak poznat při koupi bourané auto? 5 věcí, které odhalíte sami | MoneyMAG.CZ

Nebylo to auto bourané? To je asi nejdůležitější otázka, kterou si klademe při nákupu ojetiny. Jde nějak poznat, zda vozidlo, které kupujeme není jen nakašírovaný vrak? Máme několik rad, které můžou pomoci i člověku, který se v autech příliš nevyzná.

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 33. stránka | MoneyMAG.CZ

- 33. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 35. stránka | MoneyMAG.CZ

- 35. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 37. stránka | MoneyMAG.CZ

- 37. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 34. stránka | MoneyMAG.CZ

- 34. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 39. stránka | MoneyMAG.CZ

- 39. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 38. stránka | MoneyMAG.CZ

- 38. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 36. stránka | MoneyMAG.CZ

- 36. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Aktuality - 36. stránka | MoneyMAG.CZ

- 36. stránka kategorie Aktuality: Aktualní zpravodajství na MoneyMAG.CZ

Zdroj: moneymag.cz

Rittig získal miliony z ČEZu, zjistili Reportéři ČT | MoneyMAG.CZ

Firmy spojené s lobbistou Ivo Rittigem získaly od polostátní společnosti ČEZ miliony za zprostředkování služeb. Na kauzu upozornila Česká televize.

Zdroj: moneymag.cz

Vědci odhalili tajemství stařecké demence | MoneyMAG.CZ

Vědci tvrdí, že odhalili základní proces v lidském těle, který je zodpovědný za to, že někteří jedinci s přibývajícím věkem ztrácejí své mentální schopnosti. Informuje server BBC.

Zdroj: moneymag.cz