Linka 199

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

nejčastější zdroje článků

Uspět ve světě? Učíme se od těch, kdo to dokázali

O nápady ve firmách není nouze. Problémem je spíš jejich realizace a cesta na světové výsluní. Potvrdil to v rozhovoru pro Moderní řízení Václav...

Štítky: t data glob target upscore upsc replacement usdir config ve sv

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Sdílená ekonomika je byznys budoucnosti

Výraz sdílená ekonomika vznikl z anglického sharing economy. Jedná se o model podnikání, který je postavený na pronájmu, výměnách a sdílení majetku....

Štítky: ekonomika budoucnosti popt sd ekonomika je je byznys budoucnosti je byznys byznys budoucnosti kejhov

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Strategie modrých oceánů

Modré oceány je přístup k podnikání, jehož strategií je vytváření dočasných ostrovů bez konkurence. Nechat konkurenci, ať se v cenové válce pere o každou zakázku a "krvácí z nízkých marží a barví trh - velký oceán, do ruda". Denně mnoho firem zaniká a zase vzniká. Je to nelítostné a dravé prostředí. I v této džungli si jakákoliv firma může vytvořit modrý oceán, kde je na chvíli - rok dva tři - pokoj a pohoda, žádná konkurence.

Štítky: jak strategie mnoho firma konkurence modr lep oce drav strategie modr

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Betonové kouzlení

Všichni ho znáte. Obyčejný šedý beton, masivní stavební materiál. Jiří Peters, spoluzakladatel společnosti Gravelli, beton vnímá jinak a přišel s originálním nápadem, jak ho využívat pro výrobu předmětů, jimž právě tento všední materiál může propůjčit osobitý design. Beton se tak stal jeho "modrým oceánem". Otevřel možnosti, které nikdo nepředvídal.

Štítky: ho ve ale jsme materi betonu gravelli beton peters eberl

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Technické trendy jsou studnou příštích inovací

Vývoj technologií a schopnost organizací rozpoznat v trendech, které se prosazují, nové příležitosti k podnikání, se stává určujícím faktorem konkurenceschopnosti. Přinášíme proto přehled technických trendů, které by mohly sehrát roli nových hybatelů byznysu.

Štítky: width margin background font arial text left border color height

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Učíme studenty dopravní fakulty mezioborovému přístupu v managementu

Provázanost výuky na vysokých školách s praxí je často kritizovaná záležitost. Dopravní fakultě ČVUT se daří. Její děkan, profesor Miroslav Svítek, říká, že pro obor dopravy je důležitá interdisciplinarita. Zavedli projektový způsob výuky, kdy studenti pracují na reálných problémech pro firmy jako Škoda Auto, České dráhy či Řízení letového provozu.

Štítky: d studenti studenty v managementu dopravn pracuj vid kejhov fakulty mezioborov studenty dopravn

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Technologická firma z Brna dobývá svět

Václav Muchna, zakladatel a ředitel společnosti Y Soft Corporation, je vizionář. Ze studentského start-upu v Brně vybudoval během deseti let úspěšnou technologickou firmu, jejíž produkty využívají tisíce společností na celém světě. Y Soft spolupracuje s největšími výrobci a dodavateli tiskárenských a kopírovacích zařízení a působí globálně v 15 pobočkách na všech kontinentech.

Štítky: spole dok y z brna muchna intuici intuitivn kazdov brna dob firma z

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Anatomie smysluplné práce

Práce přestává být jen zdrojem příjmu a očekáváme od ní vnitřní naplnění. Daniel H. Pink k tomuto konstatování dospěl v roce 2002. Pink ve své dnes již kultovní knize a "bibli" o freelancerech "Free Agent Nation" pochovává "organizačního chlapíka". Na americkém trhu práce ho nahradili mikropodnikatelé, nezávislí profesionálové, konzultanti na částečný úvazek, dočasní výkonní ředitelé, freelanceři a e-lanceři, kteří tvoří fenomén tzv. svobodných agentů (free agents).

Štítky: profesion nez pink lazi anatomie anatomie smyslupln smyslupln organizace a soulad nebo v men a hr profesion

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Software měří kvalitu vnitřního pracovního prostředí

Existuje software, který testuje kvalitu vnitřního pracovního prostředí. Rozvíjí jej firma 720 Degrees, která vyhodnocuje data přímo z prostoru. Jsou jimi hluk, množství CO2 a škodlivých chemikálií. Znát tyto veličiny se vyplatí, protože ovlivňují zdraví a výkon lidí.

Štítky: bude software trh kvalitu prost kejhov degrees kvalitu vnit software m na speci

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Family Business Governance v rodinných firmách

V ekonomikách, kde rodinné firmy existují po více generací, je jedním z prvků jejich úspěšného fungování správná a funkční řídicí struktura, tzv. good governance, resp. family business governance. Jednou z jejích součástí je správní orgán rodinné firmy - Board of Directors či Vorstand či jinak nazvaný orgán (v závislosti na jurisdikci a na typu společnosti).

Štítky: rodinn spr byly dozor business governance family business business governance v jeliko of directors governance

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Úspěšná žena na manažerské pozici? Zapomeňte!

Přestože nastává "feminizace managementu", pouze dvě procenta žen se dostanou na manažerské pozice ve firmách Fortune 500 a působí na nich. Nicméně stát se manažerkou je jedna věc, uspět v této roli věc druhá. Výzkum ukazuje, že pokud se žena ocitne na vrcholové pozici, málokdy uspěje. Proč tomu tak je?

Štítky: ve pozice pozici ul zapome usp na mana dostanou na mana tomu tak je je jedna v

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Všechno, co děláme, musí přinášet radost a mít smysl

Když se řekne česká rodinná firma, mnozí z nás si pravděpodobně vybaví značku GRUND. Řízení výroby koupelnových předložek před pěti lety převzal syn zakladatele této společnosti. Všechno nasvědčuje tomu, že generační obměnu na rozdíl od některých jiných rodinných firem textilka z Mladých Buků zvládla úspěšně.

Štítky: rodinn trh radost mlad buk z mlad lucov a m radost a co d

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Jak se poučit z nešvarů interní komunikace

Firmy si občas pletou interní komunikaci se zábavními akcemi pro zaměstnance. Stále se nenaučily měřit dopad akcí na vlastní byznys, což se ukázalo na 5. ročníku soutěže Institutu interní komunikace Grand Prix 2015. Nejpropracovanější byly projekty týkající se bezpečnosti.

Štítky: jak ve ale bylo projekty byly intern sout bezpe v intern

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Jak nejlépe zúročit firemní vzdělávání

Doslova na každém kroku číhají nabídky vzdělávacích programů a většina firem zajišťuje pro svoje zaměstnance účast v různých veřejných kurzech, některé pořádají také takzvané in-house kurzy a semináře šité zaměstnancům přímo na míru. Stále častěji se využívá také e-learning.

Štítky: width margin vzd background font arial text left color height

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Také Slovensko trápí nedostatek techniků

Tendence k dosažení co nejvyššího vzdělání a zvyšování vzdělanostní úrovně obyvatel je charakteristická pro politiky většiny evropských zemí. Jejím následkem je neustále narůstající počet absolventů s vysokoškolským vzděláním. Druhou stranou této mince je situace na trhu práce, která tolik míst pro vysokoškolské absolventy nenabízí.

Štítky: situace aby let slovensko tr vysoko vysok absolvent uriga situace na

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Tichý transformátor v čele giganta

Nastoupil na jeden z nejtěžších postů Ameriky. Jeho předchůdce je považován za manažerského gurua a firma, jíž šéfuje, patří mezi ikony amerického hospodářství. Jeffrey Immelt se ale nového úkolu nezalekl a General Electric již téměř patnáct let neomylně vede svým stylem. Navíc jej dokázal zcela nově nasměrovat.

Štítky: jeho jsem jej d ge electric divize general immelt general electric

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Pracovní právo a zaměstnávání lidí ve start-upech

Péče o lidské zdroje patří k důležitým aspektům života všech firem, týká se tedy i start-upů. Dle definice jde o nově vznikající či začínající firmu a její krátký život lze z pohledu zaměstnanců a jiných lidských zdrojů rozdělit do několika fází.

Štítky: width margin background font arial text left border color height

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Personalista u soudu

U nejrůznějších sporů i konfliktů ve firmách bývají často přítomni personalisté. Očekává se od nich, že dokážou nabídnout sporným stranám možné varianty dalšího postupu a případná řešení. Přesto některé spory doputují až k soudu. I na tuto situaci by měli být personalisté připraveni.

Štítky: b soudu jedn kancel u soudu bernard soudn kazdov v soudn z advok

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Manažerský digest

Přinášíme zajímavosti ze světa manažerů a managementu pod názvem Manažerský digest. Zdrojem digestu jsou články, časopisy, knihy, blogy. Věříme, že se stanou zpestřením, inspirací nebo podnětem seznámit se s informacemi podrobněji.

Štítky: motivace po ka digest pozitivn negativn nalad subjekt pozitivn ale jak je je motivace pozitivn

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Nové integrované operační středisko slouží pražským policistům

Nové integrované operační středisko se po více jak dvou letech stalo moderním a účelným pracovištěm pro desítky policistů z původních detašovaných...

Štítky: policie pracovi opera pra slou bezpe policist integrovan krizov deta

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Švédové si zkracují pracovní dobu. Na šest hodin denně

Ve většině evropských zemí včetně Česka je zákonem stanovena týdenní pracovní doba na 40 hodin. Kratší pracovní týden s 35 hodinami mají Francouzi,...

Štítky: tak na dobu hodin hodinami zav denn zkracuj hodin denn si zkracuj

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Newsletter - ModerniRizeni.cz : Manažerský digest o teorii a praxi...

Informuje o nových trendech v řízení, přináší analýzy a výsledky výzkumů, případové studie, zkušenosti z řízení podniků, profily manažerů.

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Personálie

Tomáš Spurný generální ředitel GE Money Bank Na post generálního ředitele GE Money Bank přichází Tomáš Spurný z rumunské BCR. Ta patří do skupiny...

Štítky: ge money money bank bank ge money bank ge money person spurn bank p money bank p

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Newsletter - ModerniRizeni.cz : Manažerský digest o teorii a praxi...

Informuje o nových trendech v řízení, přináší analýzy a výsledky výzkumů, případové studie, zkušenosti z řízení podniků, profily manažerů.

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Podle zastaralých receptů nová řešení "neuvaříte"

Při diskusích s manažery, konzultanty či trenéry se stále častěji hlavní téma stočí na to, jak překlopit strategii firmy z horních pater managementu...

Štítky: a if var t p v width span

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Vize 2050 k dlouhodobě udržitelnému podnikání

Česká podnikatelská rada pro udržitelný rozvoj (CBCSD) je členem Světové podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj (WBCSD), která sdružuje dvě stovky...

Štítky: rozvoj rada podnikatelsk vize dlouhodob rada pro udr pro udr k dlouhodob rada pro udr

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Tradiční organizace je ohrožený druh

Doba se změnila. Svět byznysu je tak turbulentní, že předběhl schopnost podniků adaptovat se - svými produkty, službami, byznys modely a rychlou reakcí na změny. Firmy chtějí být pružné, ale stále propojují obdélníky čarami a vytvářejí zastaralé "pavouky," které nesprávně nazývají organizačními strukturami. Neboť organizace je vnitřní fungování organismu a struktura je jeho vnější forma.

Štítky: kdo jako tak druh jeho nov ale d prost zm

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Inovace jsou módní, ale řídit je umí málokdo

Zkušených manažerů inovací, těch, kteří se chopí nápadu a provedou celý tým procesem, kdy doručí výrobek či službu zákazníkům, je málo. Vystihuje to...

Štítky: width margin background font arial text left border color height

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Mizí lídři, stávají se z nich správci firem vlastněných cizinci

Tescan, Wikov, Contipro, Aero, Bonatrans, Linet, TOS Varnsdorf, Jihostroj, ERA, Brano, PBS. Armatury Group, Waisoft, Fosfa. Co mají společného? Jde o globálně úspěšné české firmy se silným lídrem v čele. "Nevyprodaly" se cizímu vlastníkovi a řídí si marketing a obchod. Profitují, protože mají kontakt s koncovým zákazníkem, a tudíž vyšší marže.

Štítky: tak vlastn l bez se z kone z nich spr subdodavatelsk se z nich ohledu

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Největší problém mají manažeři s vedením lidí

Na konci roku se bilancuje a prognózuje. V tomto vydání Moderního řízení publikujeme výstupy několika globálních studií, které mapují trendy...

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Contipro v podhůří Orlických hor nemá o talenty nouzi

Několik vědců na Orlickoústecku vybudovalo firmu Contipro, jež ovládá ve svém oboru, na trhu s kyselinou hyaluronovou, třetinu světového trhu. Majitel Vladimír Velebný nerozvíjí tým výzkumníků jen pro svou firmu, ale podporuje přírodovědné a technické vzdělávání v celém regionu.

Štítky: trhu oboru firmu sout hor nem o talenty talenty nouzi podh o talenty nouzi contipro v

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Byznys potřebuje lídry a talenty

Výstupy z mezinárodních průzkumů už několik let zní stejně - živou vodou pro byznys jsou lídři a talenti. Obě tyto skupiny je nutné dál rozvíjet,...

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Národnost kapitálu ovlivňuje strategické řízení firem

Profesor Milan Zelený uvedl letos 4. července v Lidových novinách: "Na českou ekonomiku se dívat nemusíme, tady nic není. Jakákoli přidaná hodnota, kterou vytvoříme, plyne do zahraničí." Na sociálních sítích se rozproudila debata. K rozhovoru na toto téma pro Moderní řízení jsme oslovili Pavla Csanka, hlavního analytika Jihomoravského inovačního centra (JIC), který dříve působil i jako konzultant pro ekonomický rozvoj a v NERV, kde spoluvytvářel Strategii mezinárodní konkurenceschopnosti ČR 2012-2020.

Štítky: bych nen nich ekonomice trend zelen profesor hodnotov nastala strategick

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Engagement je konkurenční výhoda

Motivovanost zaměstnanců a jejich engagement ve firmách měří každoročně studie Aon Best Employers (Nejlepší zaměstnavatelé). Zaměstnance s vysokým engagementem práce ve firmě baví, cení si pracovních podmínek, způsobu odměňování, pozitivně hodnotí práci managementu i komunikaci napříč firmou a jsou na svého zaměstnavatele pyšní. Dokonce tak, že práci u něj doporučují svým známým a blízkým.

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Strategie úspěšného podniku - symbióza kreativity a disciplíny

Úkolem manažerů a podnikatelů je provést podnik všemi úskalími globálního, superkonkurenčního a turbulentního světa, zajistit si pro svůj podnik efektivní zakázky, úspěšně uspokojit své zákazníky, získat dostatečné zdroje na mzdy zaměstnanců a vytvořit dostatečný zisk pro rozvoj podniku. Dosáhnout toho nelze bez unikátní strategie podniku.

Štítky: jsou pot milion podniku bohat kreativity a zat dosahuje a discipl kreativity a discipl

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Angažovanost a leadership - dvě strany jedné mince

S nedostatečnou angažovaností zaměstnanců se podle průzkumu společnosti Deloitte potýká 87 procent respondentů z řad středního a vyššího managementu, hned druhou nejproblematičtější oblastí jsou nedostatky v oblasti leadershipu (vedení zaměstnanců), se kterými se potýká 86 procent respondentů. Obě témata jsou vzájemně úzce propojená.

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Vztah šéfa a podřízených dopadá i na produktivitu práce

"Produktivitu nedělají technologie, ale lidé," je přesvědčen Jiří Rozvařil, spoluzakladatel a akcionář tiskárny Colognia press v Kolíně, zakladatel společnosti Plantyst, která pomáhá výrobním firmám zavádět opatření k zvýšení produktivity práce. Na to, že klíčem k růstu produktivity ve výrobě jsou lidé, si ale musel Jiří Rozvařil přijít sám až po řadě konkrétních zkušeností na výrobních linkách.

Štítky: ji tak tisk i na spole produktivity rozva produktivitu pr na produktivitu pr na produktivitu

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Hlavním benefitem pro lidi je možnost něco ve firmě měnit

Společnost SYMBIO Digital je na trhu 16 let. V oblasti digitálního marketingu a reklamy za tu dobu posbírala desítky oborových ocenění a vydobyla si pověst kreativní firmy, která vždy překvapí originalitou nápadů a neotřelým zpracováním. Za jejími úspěchy stojí kreativní a týmová atmosféra.

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

V reportingu firmy často spoléhají na nevyhovující řešení

Způsob, jakým se v českých firmách reporty vytvářejí, je často neefektivní. Více než polovina oslovených (51 %) není zcela spokojena s přehledem o...

Štítky: spol i pro v reportingu reportingu firmy nevyhovuj reporting na nevyhovuj reportingu v reportingu firmy o kondici

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Změny v byznysu vyžadují nová pravidla pro engagement

Podle studie konzultantské společnosti Hay Group a Centre for Economic Business Research plánuje začít novou kariéru do konce roku 2018 téměř čtvrtina lidí na celém světě. Udržení talentovaných a klíčových pracovníků a také přilákání nových talentů se proto v organizacích stávají hlavními prioritami v řízení lidí. Jedním z nástrojů, jak zvyšovat zaměstnaneckou efektivitu, je engagement zaměstnanců.

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Vášeň pro výsledek je hlavním prostředkem k dosažení úspěchu

Rada CFO Clubu zvolila Talentem roku 2014 výkonného ředitele pro finance a jednatele společnosti NET4GAS Václava Hracha. Má za sebou, a jistě i před sebou, zajímavý profesní život. Moderní řízení ho oslovilo, aby se podělil o své dosavadní kariérní zkušenosti i o názory na podnikání v České republice i v mezinárodním kontextu.

Štítky: b ve jako tak jsou ale kdy jsme prost ud

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Firma, která přeje rodině a "slaďování"

Nárůst zkrácených úvazků, nízká fluktuace, využívání SOS linky a téměř stoprocentní návrat maminek a tatínků z mateřské a rodičovské dovolené zpět do práce - to jsou výsledky projektu Hennlich přeje rodině - Slaďujeme v praxi. Projekt financovaný z prostředků EU se letos dostal do finále v soutěži o Cenu personalistů.

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Obchod není sprint, ale spíše běh na dlouhou trať

Jiří Soukup je majitelem jedné z největších tuzemských skupin v byznysu s koupelnovým vybavením, která vykazuje roční tržby kolem 1,3 miliardy korun. "Při budování firmy jsem se držel filozofie naší staré selské rodiny z Vochova u Plzně, kde na prvním místě vždycky stál důraz na slušnost, poctivost a pracovitost," shrnuje své manažerské zásady.

Štítky: width margin background font arial text left border color height

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Hledají se Rowanové, kteří doručí poselství Garciovi

Říká se, že po Bibli je to druhá nejčtenější kniha. Poselství Garciovi Elberta Hubbarda je příběh, podle kterého byly natočeny i dva filmy. Původní esej vyšla 1899 v časopise The Philistine. Odhaduje se, že jí dodnes bylo vydáno přes sto milionů výtisků. Co je na ní tak lákavého?

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Náborový proces: jak skutečná je osobnost?

Každá doba s sebou přináší módní trendy, které se zpočátku umírněně prezentují v odborné literatuře, na konferencích a vysokoškolských přednáškách, později se jako zaručené dogma šíří v populárních časopisech a nakonec se ve zjednodušené podobě tradují jako lidové moudro. Platí to i o assessment centru.

Štítky: ve jako jsou lze jin soci ac skute osobnost dojmu

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Ochrana obchodních informací

Dříve byla ve firmách stěžejní fyzická ochrana, nyní jsou důležitějším aktivem obchodní informace. Na jejich ochranu české firmy na rozdíl od zahraniční praxe zapomínají. Stát právními normami sankcionuje případné zásahy do obchodního tajemství, ale předpokládá, že primární ochranu učiní vlastník tím, že definuje, co je jeho obchodní tajemství.

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Chybí nám zvídavost

Co udělat, aby vznikl samostatný český nebo s Českou republikou spojený high-tech průmysl? Dalo by se argumentovat, že situace v naší zemi není...

Štítky: width margin background font arial text left border color height

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Perpetuum mobile na dobro. Vodní elektrárna ve Štětí

Marek Černocký, zakladatel a ředitel o.p.s. Energeia, věnoval 15 let profesního života stavbě vodní elektrárny ve Štětí, protože chtěl dělat charitu. Potřeboval vytvořit trvalý zdroj příjmů, aby mohl šířit poznání v souvislostech. Projekt stál bezmála miliardu korun. Elektrárna byla spuštěna na podzim 2014.

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Kvůli snižování nákladů se výrobní firmy snaží více redukovat odpady

České firmy se stále častěji snaží redukovat odpady, které vznikají při průmyslové výrobě. Řada druhů odpadů, které se musely v minulosti složitě a...

Štítky: vyu se v odpady kv sna redukovat redukovat odpady firmy sna ve spalovn odstra

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Ceny pro nejlepší start-upy roku

Tři nejlepší české start-upy převzaly ocenění na závěr Summitu Týdne podnikání 2015. Vítězi hlasování odborné poroty se staly firmy TeskaLabs, Reservio a Virtubio. Už na jaře se chystá další událost na podporu podnikání - Týden inovací 2016.

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Od nuly k jedničce aneb Jak tvořit budoucnost

Budoucnost může mít dvě podoby. Buď jde o pokračování toho, na co přišli lidé dříve, od 1 k n. Jde o postupný vývoj. Nebo nastane pokrok "skokem", zásadně se změní celý obor, od 0 k 1. Po takových nápadech prahne byznys a jejich nositelé jsou současné "star" jako Peter Thiel.

Štítky: od aneb aneb jak nuly nuly k jedni jedni aneb jak tvo od nuly k nuly k k jedni

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Energetický audit by měl přispět ke snížení firemních nákladů

Česká republika má problémy s plněním cíle energetických úspor do roku 2020. Řešit skluz v této oblasti by mohla od července letošního roku platící novela zákona o hospodaření energií. Týká se více než dvou tisíc podniků v Česku. Může tento zákon a jeho realizace přispět k vyšší konkurenceschopnosti firem? Hovoříme s výkonným ředitelem společnosti Technical Consulting Group Zdeňkem Švandou.

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Manažerský digest

Přinášíme zajímavosti ze světa manažerů a managementu pod názvem Manažerský digest. Zdrojem digestu jsou články, časopisy, knihy, blogy. Věříme, že se stanou zpestřením, inspirací nebo podnětem seznámit se s informacemi podrobněji.

Štítky: mana ka digest pokus odhalil z t ne v na vy do banky dali p hotovosti p

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Jak řešit dlouhodobou nezaměstnanost

Na trhu práce je třeba podporovat jak znevýhodněné skupiny lidí, tak poskytovat informace a další vzdělávání úředníkům ve státní správě, kteří jim pomáhají. V letošním roce Fond dalšího vzdělávání ukončil 13 projektů v hodnotě 714 milionů korun, které takové cíle podporují.

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Standardizace a certifikace v praxi korporátní compliance

Jedním z hlavních diskutovaných témat korporátní compliance se stala otázka, zda a do jaké míry lze vycházet z normativních standardů a zda a na jakém základě je možné compliance management systémy (CMS) certifikovat.

Štítky: zda v praxi standard syst compliance korpor koukal certifikace v a certifikace standardizace a certifikace

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Káva dokáže na chvíli zastavit čas. A sblížit lidi

Obliba kávy u nás roste. Kromě nestárnoucího a zavedeného "turka" zkoušejí lidé různé druhy zrnkové či instantní kávy nebo kávy v kapslích, naučili se připravovat si kávu ve vlastních kávovarech nebo speciálních kávových automatech. Téměř každý má nějaký svůj kávový rituál a své preference, podle nichž si kávu vybírá.

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Marketingový expert se sklonem k adrenalinu

Již téměř třicet let Dietrich Mateschitz vyrábí de facto jeden jediný výrobek. Energetický nápoj Red Bull. Díky rafinované marketingové strategii obrat i popularita firmy neustále rostou a dobývají stále nové a nové trhy. Z Mateschitze je díky tomu dnes nejbohatší Rakušan.

Štítky: nov expert bull red red bull sklonem k adrenalinu se sklonem k expert se se sklonem sklonem k

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Moderní technologie mění trénink na zážitkovou hru

Tréninky prodejních dovedností patří v organizacích mezi rozvojové programy, do nichž společnosti investují nejčastěji a nejvíce financí. Při výběru programů na vzdělávání obchodníků jsou mnohé firmy náročnější než před pár lety. Od dodavatele proto vyžadují měřitelnost výsledků školení. Stále to ale neplatí obecně.

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Tradiční zemědělství je podle futurologů jedním z nejinovativnějších oborů

Futurolog Jim Carroll se zabývá trendy budoucnosti a jejich dopadem na obchodní modely a firmy jako takové. Prestižní časopis BusinessWeek ho v této...

Štítky: jim jedn je podle nejinovativn z nejinovativn tradi podle futurolog fast jim carrol carrol

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Tajemství nenásilné komunikace

Ve firmách a ve společnosti vládne často nedorozumění. V pozadí jsou nevyjádřené potřeby účastníků. To se pak projevuje v zdánlivě nepochopitelných postojích účastníků konfliktu. Jak urovnat spory a střety v různých prostředích, firmách, mezi etniky nebo partách v ghettech, učí Marshall B. Rosenberg pomocí nenásilné komunikace.

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Vyšší engagement snižuje v týmech fluktuaci

Připravili jsme článek, který k často skloňovanému tématu employee engagementu přispěje řečí čísel. Představuje zajímavé výstupy z průzkumu employee engagementu, který jsme v prostředí českého trhu realizovali. Dozvíte se například, co jsme zjistili o souvislosti engagementu s výkonem zaměstnanců a rizikem fluktuace.

Štítky: trhu jsme firm engagementu engagement psychologie vytvo odpov employee employee engagementu

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Mzdy porostou celosvětově, nejrychleji za poslední tři roky

Předpověď mezd, kterou vydala Korn Ferry (NYSE: KFY, nově zformovaná globální poradenská společnost v oblasti řízení lidí a organizací), ukazuje, že...

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Firmám se daří, nabízejí lidem více benefitů než loni

Letos v červenci realizovala NN pojišťovna a penzijní společnost společně se Svazem průmyslu a dopravy již podeváté výzkum týkající se...

Štítky: ji benefit firm lidem loni da se da lidem v rokem panuje u a dopravy ji

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

"Manažerské řemeslo" prochází dramatickými změnami

Letos slaví Česká manažerská asociace (ČMA) čtvrtstoletí od svého založení. Vznikla v roce 1990 a patří k nejstarším a nejprestižnějším profesním...

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Kosmická personalistika

Sestavení dobře sladěného týmu je základním předpokladem pro úspěch v jakékoliv činnosti - málokde je ale tak důležité jako při letech do vesmíru. S jejich rostoucí délkou význam psychologické přípravy každé mise ještě dramaticky roste.

Štítky: nov ale d trochu jinak personalistika mise palub kosmick na palub byl bl

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Manažerský digest

Přinášíme zajímavosti ze světa manažerů a managementu pod názvem Manažerský digest. Zdrojem digestu jsou články, časopisy, knihy, blogy. Věříme, že se stanou zpestřením, inspirací nebo podnětem k tomu seznámit se s informacemi podrobněji.

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Stínové IT může ohrozit celou firmu

Jestliže podnik neposkytne zaměstnancům potřebné IT nástroje, riskuje, že budou v jeho síti provozovány potenciálně nebezpečné aplikace, alternativní...

Štítky: it st vyu firmu ohrozit celou firmu celou firmu ohrozit celou it m ohrozit celou

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Dravý outsider reklamního světa

Je považován za jednoho z největších vizionářů branže, který z malého výrobce nákupních košů dokázal vybudovat jednoho ze tří hlavních hráčů reklamního světa. Jen za posledních pět let hodnota akcie společnosti WPP, kterou vede, stoupla zhruba o 105 procent, zatímco burza si polepšila jen o jedenáct procent. Přesto sir Martin Sorrell sklízí také velkou kritiku. Investorům a akcionářům je trnem v oku jeho vysoký plat a fakt, že dosud neurčil svého nástupce.

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Úroveň IT dovedností zjišťuje speciální celoevropský test

Od poloviny září do konce letošního roku si mohou české školy i široká veřejnost otestovat počítačové dovednosti ve speciálním testu IT Fitness,...

Štítky: test o n speci ka it dovednost celoevropsk zji proto zdarma zdarma m zkusit ka

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Žáci ve firmách zjišťují, že uplatnit se ve vědě, je perspektivní

Již pátým rokem běží po celé České republice program s názvem Věda má budoucnost, který se dlouhodobě snaží bojovat s negativním trendem klesajícího...

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

EY: Polovina podnikatelů chce předat svou firmu potomkům

Z exkluzivního průzkumu mezi českými podnikateli nominovanými do soutěže EY Podnikatel roku, který zveřejnila společnost EY, vyplývá, že podnikat s...

Štítky: chce podnikatel vlastn svou ey firmu svou firmu potomk firmu potomk polovina podnikatel

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Nejžádanější bonusy: progresivní výkonové složky mzdy a podíly na zisku

Preference v zaměstnaneckých benefitech se mění - zvláště mladá generace už tolik neslyší na finanční ohodnocení, do popředí se dostávají spíše lepší...

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Personálie

Jan Volšík obchodní ředitel, Safina Společnost Safina jmenovala na pozici obchodního ředitele divize průmyslu a divize prodejny Jana Volšíka (45)....

Štítky: v roce person jan divize safina vol jan vol na pozici obchodn titul mba a divize prodejny

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Ukončování pracovního poměru

Každý personalista se ve své praxi dříve nebo později setká s požadavkem zaměstnavatele, aby urychleně ukončil pracovní poměr se zaměstnancem, který přestože ve firmě pracuje již několik let, najednou není tím správným týmovým hráčem, jakého si zaměstnavatel představuje, nebo si "nesedí" se svým novým nadřízeným.

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Talenty se schovávají v garážích

Technické školy se potýkají s nedostatkem zájmu studentů a obsazovat místa kvalifikovaných techniků je stále těžší - současně roste obliba hnutí DIY (do it yourself, udělej si sám): problémy s deficitem techniků a inženýrů nemají v USA, kde je toto hnutí nejrozšířenější. Velký rozmach zažívá také v Číně.

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Absolventi požadují až 30 tisíc měsíčně a práci v kanceláři

Představy českých vysokoškoláků o jejich budoucím zaměstnání příliš nekorespondují s potřebami trhu práce. Zatímco zájem o studium humanitních oborů...

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Rok 2016: poroste zaměstnanost, mzdy i problémy firem s hledáním vhodných lidí

Příští rok by se měl nést ve znamení pokračujícího oživování trhu práce. "Poptávka firem po nových pracovnících kontinuálně poroste. Projeví se to v...

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Personálie

Martin Bednarz generální ředitel, TATRA TRUCKS Od prosince 2015 působí na pozici generálního ředitele TATRA TRUCKS Martin Bednarz, který už v...

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Komunikujete až ve chvíli, kdy nasloucháte ostatním

Pokud chcete navázat opravdu obohacující kontakt s druhými lidmi, měli byste jim nechat prostor k vyjádření jejich pocitů, názorů, prožitků a...

Štítky: pocit lid nov kazdov naslouch komunikujete a rosenberga ve chv komunikace nebo kdy naslouch

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

V Česku chybí kvalifikovaní pracovníci

Oživení české ekonomiky má pozitivní dopad na pracovní trh. Od 2014 opět stoupá počet poptávaných pozic a trend pokračuje i v roce 2015. Meziročně vzrostl počet otevřených pozic na dvojnásobek. To jsou závěry pro Česko vyplývající z globální studie společnosti Hays (Hays Global Skills Index 2015).

Štítky: trhu po d pozic pozice spole trh uchaze kejhov kvalifikovan

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Šéf firmy a krizová komunikace

Krizová komunikace představuje jednu z největších výzev pro manažery. Když v ní obstojí, posílí se jejich pozice ve firmě. Když selžou, pak neúspěch obyčejně předchází jejich pád.

Štítky: jejich kdy firmy a krizov firmy a krizov o dal a krizov chalupa ani do konce pro mana

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Best Employers: Klíčová je komunikace

Dvanáctý ročník studie Aon Best Employers Česká republika, organizovaný společností Aon (divize Aon Hewitt), zná své vítěze. Ze 49 zaregistrovaných společností z různých odvětví získaly v kategorii Malé a střední společnosti titul firmy Amgen, Grundfos a Hilti (abecedně). V kategorii velkých společností obdržely ocenění firmy GMC, Marriott a NetSuite (abecedně).

Štítky: odv mal spole aon kategorii kl employers best best employers je komunikace

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Závod o nejlepší zaměstnance nabírá na obrátkách

Personalisté hrají ve firemním managementu stále důležitější roli. Jejich pozornost je nyní upřena na to, jak na trhu práce ulovit dostatek kvalitních zaměstnanců, lepších než má konkurence. Schopnost odlišit se, být vnímán jako atraktivní zaměstnavatel, je klíčová. Českému HR to zatím ale moc nejde.

Štítky: width margin background font arial text left border color height

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Sociální média - revoluce, která se ještě nekonala

Přinesla sociální média obrovské změny, které přetvořily byznys a marketing? Většina firem je v jejich využívání přinejlepším na "kladné nule". Je to dáno často nepochopením jejich potenciálu, malým propojením s ostatními aktivitami i šarlatánstvím mnoha firem v oboru. Jak racionálně přistupovat k možnostem, které sociální sítě firmám nabízí?

Štítky: jejich let byznys revoluce soci ostatn se je nekonala zbiejczuk vlna nekritick

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Psychopati ve vedení nejsou vzácností

I když psychopati tvoří pouze jedno procento populace, až 3,5 procenta psychopatů pracuje ve středních a velkých organizacích.

Štítky: nejsou ul vz veden korpor psychopati ve veden nejsou vz ve veden psychopati ve psychopati

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Budova přátelská k zaměstnancům, šetrná k okolí

Kdo by si dnes nepřál dýchat v práci opravdu čerstvý vzduch a pracovat při denním osvětlení? To zažívají současní zaměstnanci u svých zaměstnavatelů jen vzácně. Jedním z HR projektů, které se dostaly do finále soutěže o Cenu personalistů, byl projekt Lubricon společnosti SKF Lubrication Systems CZ. Jeho cílem byla výstavba nové výrobní budovy, která tyto možnosti lidem dopřává.

Štítky: manager skf systems cz k okol k zam budova p skf lubrication lubrication systems cz skf lubrication systems koncernu skf

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Zaměstnanci vzkazují šéfům: Mluvte s námi, budeme loajální

Podle průzkumu, který agentura STEM/MARK realizovala pro společnost Home Credit mezi pracovníky velkých firem, jen polovina zaměstnanců tvrdí, že jim...

Štítky: jejich mezi budeme zam s n mluvte s budeme loaj vzkazuj mluvte s n loaj

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Ztracená dekáda: podle Aspen Institutu a McKinsey Česko zaostává za sousedy

V posledních 10 letech česká ekonomika klopýtala za svými sousedy. Aby se Česko stalo opět premiantem v regionu, musí splnit několik věcí: zlepšit...

Štítky: mus sousedy a mckinsey za sousedy podle aspen podle aspen institutu zaost aspen institutu institutu a ztracen

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Big data rychle vyhodnotí obchodní příležitosti

Dobře zamířená nabídka produktu nebo služby mění otravnou reklamu v personalizovanou nabídku, u které roste úspěšnost prodeje až desetinásobně. Využitím velkých dat lze rozeznat drobné nuance v chování zákazníků, a lépe tak předvídat situace, ve kterých se budou nacházet.

Štítky: width margin background font arial text left border color height

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Konference "postaru" netáhnou

Hledá se nový obsah i forma konferencí. Občas nahlédnete do programu a víte, že vás čeká recyklace týchž témat i chroničtí "obíhači" konferenčních sálů. Jde o promarněný čas. Jak na to, abyste odcházeli s novou inspirací?

Štítky: je v net kejhov konferenc dokola se p prezentace dokola se v tom je osobnost ze zahrani programu a v ale v tom

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Moderní trendy nástupnictví

Předání akcií či podílů v podniku, označované za nástupnictví, je stále velmi živým tématem. Nástupnictví je dlouhodobý proces plánování a managementu, který zahrnuje širokou skupinu kroků, jež směřují na zajištění kontinuity podniku napříč generacemi.

Štítky: po rodinn d pl trendy podniku servus trendy n na zaji skupinu krok

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Zaměstnavatel může benefity využívat k vyšší motivaci lidí

Nastavení odměňování zaměstnanců je jedním z nejnáročnějších úkolů personalisty. Zaměstnanci jsou stále náročnější a vyžadují různorodost, flexibilitu a naplnění svých individuálních potřeb jak v náplni práce, tak v odměňování. Vhodným nástrojem pro naplnění těchto požadavků jsou zaměstnanecké benefity.

Štítky: motivaci benefity zam mo vyu domova z domova odm motivaci lid napln

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Manažer, tenista, který se nebojí prohry

O tom, že se stane jednou šéfem jednoho z největších koncernů v Evropě, Marijn Dekkers nikdy v mládí neuvažoval. Snil o kariéře profesionálního tenisty, jako alternativa připadal v úvahu ještě post profesora. Dnes 58letý Nizozemec patří mezi nejúspěšnější manažery v Německu, do jeho stylu řízení se ale zkušenosti ze sportu promítají nadále.

Štítky: jednoho koncern nejv z nejv se neboj jednoho z jednoho z nejv nizozemec neboj prohry

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Manažerský digest

Přinášíme zajímavosti ze světa manažerů a managementu pod názvem Manažerský digest. Zdrojem digestu jsou články, časopisy, knihy, blogy. Věříme, že se stanou zpestřením, inspirací nebo podnětem seznámit se s informacemi podrobněji.

Štítky: jsou co efekt ka digest dunning a co nen letech do v ten se st ekonomie dostali v

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Úspěch podle Carol Dweckové závisí na nastavení mysli

Psycholožka Carol S. Dwecková je badatelka v oboru psychologie osobnosti, sociální a vývojové psychologie. Působí na Stanfordově univerzitě....

Štítky: sp radost nastaven kejhov carol mysli dweckov carol dweckov podle carol na nastaven

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Ministryně Šlechtová chce odstřihnout poradenské firmy

Ministerstvo pro místní rozvoj plánuje vytvořit podrobné návody, jak uspořádat veřejnou soutěž. Z důvodu extrémní administrativní náročnosti spojené...

Štítky: chce odst cesta zak tomu zadavatele manager ministryn chce odst poradensk

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Studie Gartner: 74 procent zaměstnanců se považuje za digitálně gramotné

Zaměstnanci v západní Evropě se na IT oddělení obrací, když mají technický problém, strategické rady a inspiraci ale hledají jinde. Vyplývá to z...

Štítky: it procent digit gartner v z na it studie gartner pova na it odd procent zam

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Personálie

Richard Brulík viceprezident globálního obchodu, Kentico Software Na nově vytvořenou pozici viceprezidenta globálního obchodu české IT společnosti...

Štítky: software obchodu person on richard glob kentico richard brul brul kentico software

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Ochranu inovací zatím české firmy nedoceňují

Řízení procesu inovací ve firmách je velké a také nekonečné téma současného byznysu. Globálně úspěšné společnosti cíleně vytvářejí podmínky pro to,...

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz

Start-upy jako příležitost pro skvělou kariéru

"Kdybyste se před 20 lety zeptali židovské matky, jaké povolání si přeje pro svého syna, řekla by lékař či právník. Teď chce, aby pracoval v sektoru...

Zdroj: modernirizeni.ihned.cz