Linka 199

Zdroj: firmy.finance.cz

nejčastější zdroje článků

6 tipů, jak být správným leaderem a vyvarovat se chyb - Finance.cz

Leadership je pojem, o kterém se v souvislosti s byznysem v současné době hodně mluví. A je jedno, jestli máte na starosti celou firmu, nebo jen malý tým několika zaměstnanců. Chcete-li být správný leader, musíte být tím, koho chtějí lidé následovat. Toho spíše než tvrdou rukou a nesmlouvavým postojem docílíte tak, že budete lidi kolem sebe motivovat, naslouchat jejich názorům a budete otevření novým nápadům. Přečtěte si, jakých chyb se vyvarovat.

Zdroj: firmy.finance.cz

Řízení pohledávek (credit management) v malé a střední firmě - Finance.cz

Obchodní úvěry odběratelům jsou konkurenční výhoda a pomáhají získat nové zákazníky. Jak předcházet nedobytným pohledávkám a druhotné platební neschopnosti?

Zdroj: firmy.finance.cz

Operativní leasing poskytuje kromě firemní flotily i IT vybavení nebo mobilní telefony - Finance.cz

Obliba operativního leasingu mezi tuzemskými firmami stále roste. Službu využívají zejména na rozšíření a údržbu svého vozového parku, výjimkou není ale ani dlouhodobý pronájem IT techniky či mobilních telefonů. Vedle efektivnější správy firemních nákladů si podniky operativní leasing pochvalují i díky doplňkovému servisu, který by při vlastní koupi produktu zpravidla neměli.

Zdroj: firmy.finance.cz

Nepřípustnost společného jednání jednatele s.r.o. a prokuristy - Finance.cz

Lze nyní v souvislosti s novým občanským zákoníkem v zakladatelských dokumentech společnosti stanovit společné jednání jednatele a prokuristy?

Zdroj: firmy.finance.cz

Podnikatelé nechávají pořízení pokladen k EET na poslední chvíli - Finance.cz

Prodejci očekávají hlavní nápor zájmu o pokladní systémy k elektronické evidenci tržeb až na konci roku, velká část podnikatelů nechává nákup zařízení na poslední chvíli. Již nyní ale poptávka po těchto zařízeních vzrostla, vyplývá z ankety ČTK mezi prodejci. Některé obchody pokladní systémy pro EET teprve zařazují do nabídky. Podle posledního průzkumu Hospodářské komory si 43 procent obchodníků hodlá pořídit co nejjednodušší technické řešení k EET.

Zdroj: firmy.finance.cz

Finanční správa zatím vydala 8900 registrací k evidenci tržeb - Finance.cz

Finanční správa dosud vydala 8899 autentizačních údajů k elektronické evidenci tržeb. Celkem bylo evidováno 4326 provozoven. Vyplývá to z dat, které dnes ČTK poskytla Finanční správa. Evidence tržeb bude spuštěna 1. prosince pro hotely a restaurace a měla by se týkat zhruba 50.000 podnikatelů. Registrační údaje přiděluje Finanční správa od 1. září.

Zdroj: firmy.finance.cz

ANO navrhne vyjmout z EET firmy s paušálem a příjmy do 250.000 Kč - Finance.cz

Hnutí ANO chce ve Sněmovně navrhnout, aby se malí živnostníci mohli domluvit za určitých podmínek na vynětí z elektronické evidence tržeb (EET). Z evidence budou moci být vyňati ti z nich, kteří mají daň stanovenou paušálem a roční podnikatelské příjmy do 250.000 korun. ČTK to sdělila mluvčí ANO Lucie Kubovičová. ANO pozměňovací návrh k zákonu o evidenci tržeb představilo koaliční radě spolu s dříve oznámeným plánem, že by EET nepodléhaly také platby kartou prostřednictvím internetu v e-shopech.

Zdroj: firmy.finance.cz

OSVČ a sleva na manželku v příkladech - Finance.cz

Při splnění zákonných podmínek lze v daňovém přiznání uplatnit daňovou slevu na manželku (manžela) s nepřesahujícími příjmy 68 000 Kč ve výši 24 840 Kč. Kdy nelze daňovou slevu uplatnit i při příjmech do limitu? Jak se sleva promítá do výpočtu daňové povinnosti? A jak se hodnotí příjmy do limitu? Podívejme se na praktické příklady.

Zdroj: firmy.finance.cz

8 tipů pro podnikatele, jak ušetřit za energie - Finance.cz

Ceny za energie představují nemalou položku, která trápí jak malé, tak i větší podniky. Přesto firmy stále nevyužívají potenciál, který se jim v oblasti energetických úspor nabízí. Podle průzkumu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR mohou firmy ušetřit až 10 % nákladů za energie. Stačí přijmout v podniku jednoduchá opatření. Příčinou vysokých nákladů totiž často bývá nesprávně nastavená sazba u dodavatele, ale také spotřebiče v pohotovostním „stand-by“ režimu.

Zdroj: firmy.finance.cz

Zdravotní pojištění: devět chyb zaměstnavatelů - Finance.cz

Zdravotní pojištění můžeme nazvat povinnou daní. V některých případech zapomínají zaměstnavatelé plnit své zákonné povinnosti a může jím být zdravotními pojišťovnami vyměřena pokuta a mohou obdržet penále. Na co by si měli dát zaměstnavatelé pozor?

Zdroj: firmy.finance.cz

Na co si dát pozor při ukončení samostatné výdělečné činnosti během roku? - Finance.cz

Při ukončení samostatné výdělečné činnosti během roku je potřeba splnit potřebné oznamovací povinnosti a mít vyřešen pojistný vztah u zdravotní pojišťovny a místně příslušné OSSZ. Co je potřeba si ohlídat?

Zdroj: firmy.finance.cz

Zahájení podnikání během roku a zdravotní pojištění - Finance.cz

Samostatnou výdělečnou činnost je možné během roku zahájit kdykoliv. Na co si dát pozor při zahájení samostatné výdělečné činnosti během roku s ohledem na placení zdravotního pojištění? Jak vyplnit

Zdroj: firmy.finance.cz

Předplacené karty čeká velký růst. Jako platební terminál může sloužit tablet či telefon - Finance.cz

Předplacené karty zatím tvoří jen malou část v Česku vydaných platebních karet. To by se ale mohlo brzy změnit. Díky technologii komunikace na malou vzdálenost NFC nemusejí podnikatelé používat klasický platební terminál, pro platbu stačí tablet či mobilní telefon. Předplacených karet je v Česku pouze několik desítek tisíc. Odborníci se shodují, že tohle číslo v blízké budoucnosti rychle poroste.

Zdroj: firmy.finance.cz

Jak vysoké je stravné při pracovních cestách? - Finance.cz

Při pracovní cestě trvající déle než 5 hodin náleží zaměstnanci stravné. Sazba stravného se v tuzemsku v podnikatelské sféře a státní správě může lišit. Výše zahraničního stravného závisí na zemi, kam se pracovně cestuje. Jak se stravné vypočítává a daní?

Zdroj: firmy.finance.cz

OSVČ: 20 nevýhod, se kterými je nutné počítat - Finance.cz

Každodenní život osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) je v mnoha ohledech odlišný od života zaměstnance. Obojí má své výhody a nevýhody. Být zaměstnanec nebo OSVČ? Záleží na osobních preferencích, životním postoji nebo možnosti sebeuplatnění.

Zdroj: firmy.finance.cz

Českým firmám se daří, objednávají dražší reklamní předměty. Frčí „obrandované“ příslušenství pro mobily - Finance.cz

V Česku podle odborníků přibývá firem, které záměrně volí neotřelé dárky pro obchodní partnery či zákazníky. Pasé jsou propisky či tašky, společnosti sahají po elektronických reklamních předmětech s logem. Vyšší poptávka je tak po příslušenství pro smartphony, po flashdiscích či třeba powerbankách.

Zdroj: firmy.finance.cz

Stejný důchod při měsíční fakturaci 80 000 Kč a hrubé mzdě 16 000 Kč - Finance.cz

Každodenní život zaměstnanců a osob samostatně výdělečně činných se značně liší. S ohledem na výpočet státního důchodu je výhodnější být zaměstnancem, jak si ukážeme na praktickém příkladu.

Zdroj: firmy.finance.cz

Aktuální články ze světa firemních financí - Firemnifinance.cz

Vyhledejte si aktuální články, které jsme pro vás vytvořili na portálu www.firemnifinance.cz.

Zdroj: firmy.finance.cz

Logo z 90. let už zákazníky neoslní, prodeje zvedne slušivá firemní identita - Finance.cz

Úspěšné firmy se dávno zákazníkům neprezentují jen namalovaným logem. Firemní identita, která zahrnuje vše od sloganů přes hlavičkové papíry a barevné sladění sídla společnosti až po oblečení zaměstnanců, už není doménou jen velkých korporací. Stále více menších tuzemských podniků a živnostníků díky ní dosahuje u zákazníků většího úspěchu.

Zdroj: firmy.finance.cz

Napadení zaměstnance spolupracující společnosti a okamžité zrušení pracovního poměru - Finance.cz

Zaměstnanec je povinen chránit oprávněné zájmy zaměstnavatele a dodržovat obecné morální pravidla společnosti. Jak může dopadnout soudní spor o platnost či neplatnost okamžitého zrušení pracovního poměru zaměstnavatelem při napadení zaměstnance spolupracující společnosti, si představíme v rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Zdroj: firmy.finance.cz

Po padělcích je na trhu stále poptávka, mění se pouze způsob prodeje - Finance.cz

České průmyslové firmy musí nadále čelit padělkům svých výrobků na trhu. Hnacím motorem nabídky je trvalá poptávka ze strany spotřebitelů, mění se pouze způsob prodeje. Tlak kontrolních orgánů včetně celníků sice prodej padělků na tržištích ztížil, jejich nabídka se ale přesouvá na internet do e-shopů a na sociální sítě. Anonymita virtuálního prostředí dává prodejcům větší možnosti, jak se vyhnout kontrole. S padělky svého zboží se setkávají také velké strojírenské firmy jako Zetor tractors nebo ZKL.

Zdroj: firmy.finance.cz

Platební karty mohou živnostníci přijímat jednoduše a levně. Stačí jim mobil a zařízení mPOS - Finance.cz

Živnostníci, řemeslníci, maloobchodníci, lékaři ve svých ordinacích, kiosky s občerstvením, rozvážkové služby ale i mnozí další. Ti všichni už nemusejí odmítat zákazníky, kteří chtějí platit kartou. Společnost SONET nabízí řešení založené na mPOS terminálech. Malé a přenosné zařízení komunikuje s aplikací v chytrém telefonu či tabletu obchodníka. Do budoucna by takto podnikatelé mohli řešit i ministerstvem financí zamýšlenou povinnost elektronické evidence tržeb.

Zdroj: firmy.finance.cz

Ceny pohonných hmot stoupají. Jejich dopad na firemní náklady se ale dá výrazně omezit - Finance.cz

Po měsících, kdy ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích padaly dolů, přišlo opět zdražování. Ušetřit na benzínu či naftě firmy přesto mohou. Poslouží k tomu tankovací karty. Například u drahých dálničních pump řidičům v současnosti ušetří šest korun z každého litru. Při výběru karet je ale nezbytné dát si velký pozor, jinak si za jejich používání firmy naopak připlatí, zmiňuje mimo jiné v komentáři generální ředitel podnikatelské nákupní aliance Axigon, Damir Duraković.

Zdroj: firmy.finance.cz

Jedenáct věcí, které byste měli vědět při podnikání při zaměstnání - Finance.cz

Mnozí zaměstnanci si přivydělávají vlastní samostatnou výdělečnou činností. Pro zaměstnance je samostatná výdělečná činnost vedlejším zdrojem příjmů. Co je dobré vědět o přivýdělku na

Zdroj: firmy.finance.cz

Blíží se termín podání daňového přiznání s daňovým poradcem - Finance.cz

Zpracování daňového přiznání daňovým poradcem přináší živnostníkovi jistotu, že nebude platit na daňových platbách zbytečně více. Při zpracování daňového přiznání k dani z příjmu za rok 2014 daňovým poradcem je termín pro odevzdání daňového přiznání do 1. července 2015.

Zdroj: firmy.finance.cz

Co je dobré vědět o ukončení pracovního poměru? - Finance.cz

Většina lidí změní během produktivního života zaměstnavatele, mnohdy i vícekrát. Ukončení jednoho pracovního poměru může být odrazem pro lepší práci a vyšší mzdu. Jak může být pracovní poměr ukončen? Co všechno ovlivňuje způsob ukončení pracovního poměru?

Zdroj: firmy.finance.cz

Aktuální články ze světa firemních financí - Firemnifinance.cz

Vyhledejte si aktuální články, které jsme pro vás vytvořili na portálu www.firemnifinance.cz.

Zdroj: firmy.finance.cz

Živnostníci si v roce 2015 sáhnou hlouběji do kapsy - Finance.cz

V roce 2015 čeká na OSVČ nárůst minimální měsíční zálohy na sociálním zabezpečení a zdravotním pojištění. Navíc dochází i ke zvýšení stropu pro platbu sociálního zabezpečení. Řada živnostníků tak za rok 2015 zaplatí na povinných odvodech více než za rok předchozí.

Zdroj: firmy.finance.cz

Faktury platí pozdě téměř každá čtvrtá firma v Evropě - Finance.cz

Průzkum platební morálky, který uskutečnila mezinárodní inkasní agentura EOS KSI ve 12 zemích, ukázal, že v roce 2014 byla pozdě splacena téměř čtvrtina pohledávek. Oproti předešlému roku tedy došlo ke zlepšení, tehdy se věřitelé potýkali s nezaplacenými fakturami ve 29 % případů. Se zpožděnými platbami se mohou nejčastěji čeští obchodníci setkat v Bulharsku, ihned poté v Polsku, Rumunsku a na Slovensku, nejméně naopak v Německu.

Zdroj: firmy.finance.cz

Fotografování pomocí robotů usnadní prezentaci produktů v katalogu nebo v e-shopu - Finance.cz

Pro někoho je fotografování koníčkem, někdo se jím živí, pro některé představuje každodenní rutinu. Ne nadarmo se říká, že dobrou fotografii lze pořídit i s podprůměrným vybavením. V některých případech může speciální automatizovaná technika zajistit nejen vyšší technickou kvalitu snímků, ale také ušetřit spoustu hodin času. Příkladem může být potřeba nafotit tisíc produktů do katalogu nebo pro e-shop.

Zdroj: firmy.finance.cz

Kvalitní B2B marketing: Jak efektivně hledat nové klienty a zákazníky? - Finance.cz

Stále více odborných firem v segmentu B2B cítí potřebu efektivněji vyhledávat své zákazníky a obchodní partnery. Jen tak lze totiž na současném silně konkurenčním českém i evropském trhu prosperovat. Ve spolupráci s odborníky jsme pro vás připravili několik tipů a metod pro efektivní akvizici nových zákazníků.

Zdroj: firmy.finance.cz

Češi si dělají z e-shopů půjčovny, umožnil to občanský zákoník - Finance.cz

Nový občanský zákoník se začátkem roku oslavil rok od své účinnosti. Podle Martina Holoubka ze společnosti Activa nebyl takovým zásahem do života podnikatelů, jak černé předpovědi některých odborníků odhadovaly. I tak ale přechod na novou legislativu v případě většiny tuzemských společností často spolkl měsíce práce a náklady v řádu desítek tisíc korun. Vyžádal si i přepracování veškerých vzorů smluv a přinesl některé nejasnosti.

Zdroj: firmy.finance.cz

Jak zlepšit výkon firemního blogu - Finance.cz

Blog je velmi dobrý nástroj pro komunikaci s vašimi potenciálními či již existujícími zákazníky. Prostřednictvím něho můžete představit a vysvětlit řadu věcí, ale také získávat zpětnou vazbu a názory vašich klientů. Výhodou je, že díky blogu můžete oslovit masové publikum ve velmi krátkém čase a to při velmi malých nákladech.

Zdroj: firmy.finance.cz

Deset rad živnostníkům pro vyplňování daňového přiznání - Finance.cz

Všechny osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), jejichž příjem v roce 2014 přesáhl 15 000 Kč, musejí podat daňové přiznání za rok 2014. Podívejme se na deset důležitých věcí, se kterými by měly všechny OSVČ počítat a na něž by si měly dát pozor.

Zdroj: firmy.finance.cz

Čeští výrobci budou dál inovovat, nutí je k tomu situace na trhu. Zavádění nových technologií napomáhají levné úvěry - Finance.cz

Čeští výrobci budou muset dál inovovat, aby udrželi svoje postavení na trhu. Je to nezbytné k zachování konkurenceschopnosti, inovace také pomáhají v boji s levnou konkurencí. Na nové technologie si firmy berou úvěry, které mají u bankovních domů v současnosti velmi nízké úroky. Firmy počítají také s podporou státu, v minulosti hojně využívaly například Operačního programu podnikání a inovace. Naopak se snižují prostředky, které stát vydává na aplikovaný výzkum.

Zdroj: firmy.finance.cz

Právnická osoba byla zrušena za neplacení DPH - Finance.cz

V nedávné době bylo Krajským soudem v Praze vydáno rozhodnutí o zrušení společnosti za neplacení daně z přidané hodnoty, a to v rámci trestněprávní činnosti této společnosti dle zákona o trestní odpovědnosti právnických osob.

Zdroj: firmy.finance.cz

Při pobírání peněžité pomoci v mateřství nemusíte přerušovat podnikání - Finance.cz

Maminky podnikatelky a někdy i podnikající otcové, kterým je vyplácena peněžitá pomoc v mateřství (PPM), se pracovníků okresních správ sociálního zabezpečení (OSSZ) často ptají, zda musejí samostatnou výdělečnou činnost přerušovat nebo ukončovat. Tyto situace mají svá pravidla.

Zdroj: firmy.finance.cz

Pomůže českým firmám v příštím roce kurzarbeit? - Finance.cz

V Německu a Rakousku se kurzarbeit osvědčuje, a tak může být již od roku 2015 řešením i pro české firmy postižené ruským embargem na dovoz výrobků z EU. Návrh expertní skupiny MPSV počítá se dvěma variantami kurzarbeitu, který má finančně pomoci postiženým firmám a zamezit růstu nezaměstnanosti.

Zdroj: firmy.finance.cz

Co čeká firmy, které stále nezměnily zakladatelské listiny? - Finance.cz

Je to sotva pár měsíců, kdy se v médiích opakovaně a s vysokou intenzitou objevovaly články, varující před negativními dopady nového zákona o obchodních korporacích na české společnosti.

Zdroj: firmy.finance.cz

5 výhod, které podnikatelům přináší akceptace platebních karet - Finance.cz

Bezhotovostní platby jsou dnes naprostým standardem. Zákazníci si je oblíbili a s rozvojem bezkontaktních technologií je možnost platit kartou stále více žádána. Podnikatelům přináší akceptace bezhotovostních plateb za jejich zboží či služby mnoho výhod.

Zdroj: firmy.finance.cz

Většina českých firem se bojí investovat - Finance.cz

Index očekávání firem ukázal, že letos většina firem nebude do svého podnikání investovat více než v minulém roce. To je hlavní důvod poklesu celkové hodnoty Indexu očekávání firem, který ČSOB sleduje již rok. Nálada podnikatelů je nicméně pořád mírně optimistická. Polovina firem očekává ve čtvrtém čtvrtletí vyšší poptávku a téměř pětina podniků plánuje svůj byznys rozšířit. I když se současnou ekonomickou situací stále převládá mezi podnikateli nespokojenost, budoucnost své firmy v příštím roce vidí skoro tři čtvrtiny z nich pozitivně.

Zdroj: firmy.finance.cz

Víc než polovina firem v posledních třech letech zažila daňovou kontrolu - Finance.cz

Daňovou kontrolu za poslední tři roky zažilo 56 % českých středních a velkých firem nad 50 zaměstnanců. V budoucnu se jejich počet může podle odborníků ještě výrazně zvýšit.

Zdroj: firmy.finance.cz

České IT firmy ve světě porážejí velké konkurenty. Brání stamiliony počítačů a směrují miliardy korun - Finance.cz

Česká republika je dle vyjádření samotných firem mekkou programátorských mozků. Proto jsou IT firmy z Česka v zahraničí mimořádně úspěšné, a to nejen v Evropské unii. Například softwarová firma Sonet zajišťuje chod platebních terminálů na ostrově Mauricius. Brněnská firma Avast má zase mezi svými zákazníky jen 1 % Čechů, celkem ovšem chrání takřka čtvrt miliardy počítačů po celém světě.

Zdroj: firmy.finance.cz

Jak vylepšit bonitu OSVČ při žádosti o hypotéku - Finance.cz

Při schvalování hypotéky hraje klíčovou roli bonita klienta. Výše úvěru zkrátka musí odpovídat klientovým příjmům, potažmo jeho schopnosti splácet. U zaměstnanců je situace jednoduchá. Větší komplikace nastávají u OSVČ. Díky optimalizaci daní totiž můžou podnikatelé vypadat na papíře méně bonitní, než ve skutečnosti jsou.

Zdroj: firmy.finance.cz

Smluvní pokuta v obchodněprávních vztazích - Finance.cz

Nový občanský zákoník již nabyl účinnosti a změnil podstatným způsobem právní řád naší republiky. Jakým způsobem je nyní upravena smluvní pokuta, která patří k důležitým právním institutům ve smluvních vztazích mezi podnikateli, si vymezíme v dnešním tématickém článku.

Zdroj: firmy.finance.cz

Zpracování daňového přiznání daňovým poradcem má své výhody - Finance.cz

Odborníci shrnují využití služeb daňového poradce následně: uplatní všechny daňové slevy i odpočty a najde nejvýhodnější formy zdanění daných transakcí. Navíc prodlouží termín pro podání daňového přiznání téměř o tři měsíce.

Zdroj: firmy.finance.cz

Pojištění pohledávek: Boj proti neplatícím odběratelům - Finance.cz

Pojištění pohledávek se sjednává pro případ, kdy odběratel nezaplatí fakturu za dodané zboží nebo služby ve splatnosti, ale ani po splatnosti.

Zdroj: firmy.finance.cz

Nový korporátní zákon přináší společnostem starosti i nové příležitosti - Finance.cz

Jednou z legislativních změn, která proběhla 1. ledna 2014, bylo uvedení nového zákona o obchodních společnostech a družstvech, zkráceně nazývaného „zákon o obchodních korporacích“.

Zdroj: firmy.finance.cz

Čtvrtina firem v Česku zkouší štěstí v novém odvětví - Finance.cz

Stále více firem na českém trhu zjišťuje, že odvětví, v němž působí, není nafukovací, a chtějí-li dále růst, musí se poohlížet v jiných oborech.

Zdroj: firmy.finance.cz

Franšíza: Jistější vstup do podnikání - Finance.cz

Osvědčeným značkám věří podle odborníků stále více podnikatelů. Během posledních čtyř let se v České republice zvýšil počet franšízových konceptů o 69 projektů. Vyplývá to z dokumentu Franchising Report 2013, který zpracovala poradenská společnost Profit system.

Zdroj: firmy.finance.cz

Jak vysoké daně platí firmy ve světě? - Finance.cz

Nízké daně podporují podnikání. Trendem ve vyspělých členských zemích OECD je snižování daně z příjmu pro firmy. Za posledních 10 let snížilo sazbu daně 25 členských zemí. Jak vysoká je sazba daně z příjmu právnických osob v roce 2014 v zemích OECD?

Zdroj: firmy.finance.cz

Zbrojovka Uherský Brod rozjela výrobu na Slovensku - Finance.cz

Brazílie, a nyní i Slovensko. Zbrojovka Uherský Brod prožívá období zahraničních investic. V Jižní Americe chce vyrábět pistole, u východních sousedů útočné pušky. „Navazujeme na historické společné zkušenosti v oblasti zbrojního průmyslu,“ říká generální ředitel Zbrojovky Uherský Brod Lubomír Kovařík. A právě podnik v Novákách se v úterý 15. července za účasti premiérů Roberta Fica a Bohuslava Sobotky rozjel.

Zdroj: firmy.finance.cz

Výši platu v top managementu ovlivňuje vzdělání a osobnost manažera - Finance.cz

Mít vysokoškolské vzdělání a znalosti z praxe v dnešní době již na dobrou manažerskou pozici nestačí. Důležitá je i samotná osobnost člověka a další manažerské kompetence. Podle odborníků na lidské zdroje top manažerům nesmí chybět schopnost ovlivňovat, motivovat a podporovat svůj pracovní tým. Direktivní styl řízení lidí tak nahrazuje otevřená komunikace a spolupráce, takzvaný situační styl řízení.

Zdroj: firmy.finance.cz

Firmy a OSVČ s dluhy nesplňují podmínky pro veřejné zakázky - Finance.cz

Pro řadu firem a živnostníků jsou veřejné zakázky velmi významným zdrojem příjmů. Jednou z kvalifikačních podmínek pro účast na veřejné zakázce je i bezdlužnost na daních a povinném pojistném (zdravotním a sociálním pojištění).

Zdroj: firmy.finance.cz

Nová úprava osobní odpovědnosti jednatelů - Finance.cz

Zákon o obchodních korporacích (ZOK) nově upravuje v ustanovení paragrafu 68 osobní odpovědnost osob v postavení statutárního orgánu, tedy například jednatelů ve společnosti s ručením omezeným.

Zdroj: firmy.finance.cz

Braňte se pokutám od operátorů, i když podnikáte - Finance.cz

Zákon o elektronických komunikacích umožňuje všem zákazníkům, tedy i podnikatelům, vypovídat smlouvy na dobu určitou. Operátoři ale zkouší různé triky, jak je od toho odradit, a zákon obcházejí nebo přímo ignorují. Poslanecká sněmovna navíc nyní projednává novelu, která podnikatele z této ochrany vyjme.

Zdroj: firmy.finance.cz

Neplatící zákazníci vás přivedou na buben. Jak řídit pohledávky? - Finance.cz

Obchod nekončí vystavením faktury, ale jejím zaplacením. Firmy i podnikatelé mohou vykazovat zisky, ale nemusí mít peníze. Mají špatné cash-flow. Neplacení ze strany odběratelů je velký problém a může vést k ukončení činnosti. Z evropských zemí jsou nejkratší platební lhůty v Německu.

Zdroj: firmy.finance.cz

Aktuální články ze světa firemních financí - Firemnifinance.cz

Vyhledejte si aktuální články, které jsme pro vás vytvořili na portálu www.firemnifinance.cz.

Zdroj: firmy.finance.cz

Nově lze založit s. r. o. za korunu - Finance.cz

Příznivou novinkou pro podnikatele je možnost založení od letošního roku společnosti s ručením omezeným (s. r. o.) za pouhou korunu. Světovým trendem je snižování administrativní a finanční náročnosti podnikání. Nižší nároky na počáteční kapitál jsou správným krokem, Německu se vyplatil.

Zdroj: firmy.finance.cz

Patenty nebrání technickému pokroku, naopak jej podporují - Finance.cz

Domněnka, že patent je věcí omezující volné šíření inovativních myšlenek, je neopodstatněná. Předseda Úřadu průmyslového vlastnictví (ÚPV), Josef Kratochvíl, vysvětluje, že právě existence patentového systému umožňuje nebývale účinné a rychlé šíření inspirace čerpané ze světově nových technických řešení. Nahrává také podnikání. Pro český trh je z 80 milionů platných patentů blokováno pouze necelých 30 tisíc.

Zdroj: firmy.finance.cz

Posílení imunity společnosti dokáže odvrátit hrozby - Finance.cz

Skutečnost, že stojíme opravdu na pokraji možné krize, zaznívá zejména v poslední době stále častěji. Globálními riziky se zabývalo už Světové ekonomické fórum, konané v lednu letošního roku v Davosu. Nyní se k aktuálním hrozbám a rizikům vyjádřil i Ing. Ivan Beneš, nezávislý odborník České podnikatelské rady. Ten mimo jiné na konferenci Smart Life promluvil o konečnosti zdrojů, rizicích, která vzbuzují největší starosti i o metodách, jak jim předcházet.

Zdroj: firmy.finance.cz

Motorem růstu firem jsou inovace - Finance.cz

Inovace a kreativita jako schopnosti, kterým se lze naučit, a které ženou firmy vpřed - to bylo téma březnového setkání Pražského manažerského klubu ČMA. O inovacích i jejich metodách promluvil na setkání Ing. Libor Witassek, oceněný Manažer odvětví 2012 a vrcholový manažer s bohatými zahraničními zkušenostmi. Během večera tak přítomným manažerům vysvětlil zásady inovací a jejich implementaci ve firmách, i důvod proč se jich řada firem stále bojí a brání se jim.

Zdroj: firmy.finance.cz

Společensky odpovědných firem v Česku přibývá - Finance.cz

Ačkoliv ve světě se téma společenské odpovědnosti firem řeší již více než 40 let, české společnosti ji začínají zapojovat do svého podnikání až v posledních letech.

Zdroj: firmy.finance.cz

Krachy firem přibývají: Kde je slibovaný ekonomický růst? - Finance.cz

KOMENTÁŘ: Březnové statistiky zaznamenaly nejvyšší počet bankrotů a ukončení činnosti obchodních firem, podnikatelů a živnostníků od roku 2008. Přes 600 podnikatelských subjektů ukončilo činnost. To je o 39 více než v únoru. Za posledních dvanáct měsíců jich bylo okolo 6400. Počet nezaměstnaných dosáhl letos také historického rekordu. Lidé se proto zcela oprávněně ptají, kde je očekávaný růst, kde je očekávaný a slibovaný boom české ekonomiky?

Zdroj: firmy.finance.cz

S intervencí ČNB nesouhlasí 43 % firem - Finance.cz

S odstupem několika měsíců lze podrobněji zhodnotit vliv loňské listopadové intervence na ekonomické prostředí v České republice. Jak vnímají zásah ČNB a jeho dopady zkušení odborníci z řad finančních ředitelů a top managementu?

Zdroj: firmy.finance.cz

Trápení českých řemeslníků: Neodborná konkurence a hon státu na živnostníky - Finance.cz

Podpora řemesel v ČR je v žalostném stavu. Ačkoliv je kvalitní řemeslo základem infrastruktury a vizitkou regionů, diskuse o něm je velmi povrchní a neodborná. Zatímco v okolních zemích má řemeslo neoddiskutovatelné společenské postavení, u nás se polemika zužuje pouze na ekonomické faktory, založené na tzv. paušálech a práci na švarcsystém.

Zdroj: firmy.finance.cz

Klíčem ke zpeněžení dobrého nápadu je mezinárodní patentová přihláška - Finance.cz

Podáním tuzemské přihlášky vynálezu nebo užitného vzoru Češi často mrhají potenciálem svých technických inovací. Přesto, že roste počet tzv. mezinárodních patentových přihlášek, Češi ještě stále jejich výhody nedoceňují. Konkurentům tak může spadnout do klína milionový nápad bez jakéhokoli profitu pro původce, varuje Úřad průmyslového vlastnictví (ÚPV).

Zdroj: firmy.finance.cz

Načeradský: Oddlužení podnikatelů je nyní možné - Finance.cz

Dlouhou dobu nebylo možné pro podnikatele v rámci insolvenčního řízení podstoupit běžné oddlužení jakožto je možné u zadlužených spotřebitelů. Novela insolvenčního řádu přinesla zásadní změny v této problematice, které si vymezíme v rozhovoru s JUDr. Ondřejem Načeradským, právním expertem na insolvenční právo a dluhovou problematiku.

Zdroj: firmy.finance.cz

Deset tipů pro ženy, jak uspět v mužském světě byznysu - Finance.cz

Ženy v byznysu budou vždy vzbuzovat emoce a jistou dávku zneklidnění. Podle posledních statistik 85 % českých firem má představenstvo složené výhradně z mužů.

Zdroj: firmy.finance.cz

Margareta Křížová: Pro úspěšný prodej firmy je nutná otevřenost - Finance.cz

Prodej firmy na jedné straně a na straně druhé akvizice – i to jsou součásti podnikatelského života. A protože se tyto úkony stávají stále více diskutovanou oblastí, zaměřil se na fúze, akvizice a mediace i dubnový Manažerský klub České manažerské asociace (ČMA).

Zdroj: firmy.finance.cz

Jak si zařídit mobilní kancelář - Finance.cz

Slunečné dny a vysoké letní teploty přímo vybízejí k tomu opustit kancelář. Málokdo z nás si však může dovolit dvouměsíční volno, naopak stále více lidí musí pracovat i na dovolené. V následujícím článku představíme, jak si užít léta zařízením příjemného mobilního pracoviště, ať už na chalupě, či u moře. Fungovat bude srovnatelně jako vaše standardní kancelář.

Zdroj: firmy.finance.cz

Proč a jak používat Linkedin.com? - Finance.cz

Linkedin.com je sociální síť, která umožňuje propojení s pracovním trhem. Jedná se o zajímavý nástroj k aktivnímu hledání zaměstnání a oslovení potencionálního zaměstnavatele.

Zdroj: firmy.finance.cz

Švajcrová: Zdlouhavost soudních sporů podporuje zájem o obchodní mediaci - Finance.cz

Obchodní mediace může v mnoha případech urovnat spory mezi podnikateli při zachování vzájemných obchodních vztahů. Jakým způsobem probíhá obchodní mediace, jak je nákladná a v čem jsou hlavní výhody oproti soudnímu sporu? Na tyto otázky odpovídá Kateřina Švajcrová, advokátka a mediátorka.

Zdroj: firmy.finance.cz

Jak na motivační dopis - Finance.cz

Do strukturovaného životopisu se nevejdou všechny užitečné informace. Příležitost, kde můžete zdůraznit své klady a uvést důvody proč jste pro tu konkrétní práci nejlepší, se naskýtá v motivačním dopisu.

Zdroj: firmy.finance.cz

Co dělat, když financujete rozjezd nové firmy? - Finance.cz

Zcela zásadním krokem pro každého začínajícího podnikatele je vždy problém financování rozjezdu firmy. V našem článku se dozvíte, jak na to.

Zdroj: firmy.finance.cz

Za úpadek firmy nese od Nového roku přímou finanční odpovědnost její vedení - Finance.cz

Od nového roku čekají na všechny členy vedení firem, kteří nenakládají s firemními financemi s péčí řádného hospodáře přísné finanční tresty. Postará se o to nový zákon o obchodních korporacích.

Zdroj: firmy.finance.cz

Mareš: Pomáháme na svět projektům, které chtějí zlepšovat svět kolem nás - Finance.cz

Patříte-li mezi nezávislé podnikatele, kteří hledají inspirativní místo pro rozvoj svých schopností, může HUB představovat to pravé místo pro Vaši realizaci. S Jakubem Marešem, spoluzakladatelem projektu HUB nejen o inspiraci k tvůrčí práci, ale i o tzv. akceleračních programech pro úspěch v podnikání.

Zdroj: firmy.finance.cz

Základem budoucnosti firmy je kvalitní společenská smlouva - Finance.cz

Od 1. ledna došlo k podstatným změnám, které se týkají jednatelů a statutárních zástupců společností. Jakým otázkám se v rámci firmy věnovat a na co si dát od letošního ledna pozor?

Zdroj: firmy.finance.cz

Aktuální články ze světa firemních financí - Firemnifinance.cz

Vyhledejte si aktuální články, které jsme pro vás vytvořili na portálu www.firemnifinance.cz.

Zdroj: firmy.finance.cz

Nový bič na živnostníky. Od roku 2014 datová schránka povinně! - Finance.cz

Od roku 2014 se všichni živnostníci a podnikatelé musí rozloučit s vyplňováním přehledu pro OSVČ u ČSSZ v listinné podobě. I přesto, že mnozí z nich jsou na tento způsob zvyklí, tak díky novým ustanovením je s ním definitivně konec.

Zdroj: firmy.finance.cz

Jaká je nejatraktivnější „off-shore“ lokalita? - Finance.cz

Jihovýchodní Asie je pro zahraniční investory nejlákavější destinací pro přesun výroby. Střední a východní Evropa z důvodu rostoucích mezd a nákladů ztrácí. Velký trh, zlepšující se podnikatelské prostředí a finanční přitažlivost, to jsou hlavní důvody pro přesun výroby do jihovýchodní Asie.

Zdroj: firmy.finance.cz

Zkrachovala cestovní kancelář Dolce vita, za úpadkem je opět krátká historie firmy - Finance.cz

Cestovní kancelář Dolce vita vyhlásila 23. července úpadek. Jde o krach šesté cestovní kanceláře na českém trhu v letošním roce. Příčinou ukončení činnosti všech společností byl nedostatek finančních prostředků k realizaci zájezdů. Podle odborníků se jednalo převážně o cestovní kanceláře s krátkou historií.

Zdroj: firmy.finance.cz

Spotřebitelský úvěr a odstoupení od smlouvy - Finance.cz

Zákon o spotřebitelském úvěru chrání spotřebitele v rovině možnosti odstoupit od sjednané smlouvy o spotřebitelském úvěru. Ustanovení, jenž chrání práva spotřebitele a na které se dnes zaměříme. Naše práva a povinnosti dle zákona o spotřebitelském úvěru podruhé.

Zdroj: firmy.finance.cz

Co může nárokovat rozvedený manžel? - Finance.cz

Výživné mezi rozvedenými manžely bude tématem dnešního článku. Rozvodovost se v naší republice zvyšuje. Oproti dřívějším dobám se rozvod stal téměř běžnou záležitostí v životě.

Zdroj: firmy.finance.cz

Křeček je v pořádku aneb úroveň prodavačů v České republice - Finance.cz

Obchodníci u nás zapomínají na jeden fakt: prodavač je součástí obchodní značky, je součástí poselství, kterou chce firma sdělit. A proto výběr prodavače je nesmírně důležitý. V obchodě s krmivem pro zvířata nemůžou prodávat ženy s gelovými nehty a v pekárnách nejsou obézní prodavačky tou nejlepší volbou. PÁTEČNÍ GLOSA

Zdroj: firmy.finance.cz

Kolik peněz ušetří úsporné osvětlení? - Finance.cz

Až 15 % z celkové spotřeby elektřiny padne v průměrné domácnosti na osvětlení. V přepočtu na peníze to není zrovna malá částka. Kolik elektřiny je možné ušetřit s úsporným osvětlením? Vyplatí se investovat do LED žárovky nebo kompaktní zářivky?

Zdroj: firmy.finance.cz

Domácí násilí a společné jmění manželů - Finance.cz

Nejvyšší soud České republiky v nedávné době vydal rozhodnutí dotýkající se otázky domácího násilí a jeho vlivu na vypořádání společného jmění manželů. Z finančního hlediska netradiční téma bude předmětem následujících odstavců.

Zdroj: firmy.finance.cz

Ve kterém státě nalezneme nejlepší obchodní podmínky? - Finance.cz

Čím jednodušší podmínky pro byznys, tím lépe. Minimální administrativní a legislativní překážky pomáhají ekonomice. Cílem všech vyspělých vlád světa je proto snižování administrativních požadavků a finanční náročnosti. Nejlepší obchodní podmínky jsou dle studie Světového ekonomického fóra v Singapuru a Hongkongu.

Zdroj: firmy.finance.cz

Úvaha před nákupním košíkem - Finance.cz

Rozhodnutí našich nejvyšších soudních instancí ohledně práv zákazníka a cestujícího na jedné straně a revizorů, bezpečnostních služeb aj. na druhé straně. Dnes polemika o našich právech a povinnostech u nákupního košíku.

Zdroj: firmy.finance.cz

Zvládněte dopravní nehodu - Finance.cz

Okamžik dopravní nehody vyvolává stres, zmatek a snahu se dostat co nejdříve do bezpečí domova. Avšak pro budoucí dokazování viny, uplatnění svých nároků a další postup si dnešním článkem ukážeme, jak v souladu se zákonem postupovat při dopravní nehodě.

Zdroj: firmy.finance.cz

Proč má Slovensko levné volání? Protože pustilo na trh virtuální operátory - Finance.cz

Vstup virtuálních operátorů na náš trh se stále odkládá. Smutné prvenství nejdražšího volání v Evropě, nevyjímaje ceny za internet, nám tak zatím zůstává. A přitom i náš východní soused už dokázal dosáhnout snížení původně vysokých cen. PÁTEČNÍ GLOSA

Zdroj: firmy.finance.cz

Cestovní kancelář změní podmínky zájezdu. Jaká jsou naše práva? - Finance.cz

Dnes o informační povinnosti cestovní kanceláře a oprávnění zákazníka v případě změny podmínek zájezdu ze strany cestovní kanceláře. Naše práva a povinnosti v cestovní smlouvě z dalšího pohledu.

Zdroj: firmy.finance.cz

Dobrá zpráva: Benzín na léto zlevňuje - Finance.cz

O letních prázdninách jezdíme autem zpravidla více než jindy: dovolená, výlety za památkami, výjezdy na chalupu. Jenže letní radovánky nejsou zrovna příjemné pro naše rodinné finance. Podívali jsme se proto, jak to vypadá s cenami benzínu i nafty. Dobrou zprávou je, že benzín zlevňuje a zdražovat by v létě neměl. Ovšem pozor, v zahraničí je místy dražší než v ČR!

Zdroj: firmy.finance.cz

Reklama nás vyučuje. A umí to mnohem lépe než všechny školy světa - Finance.cz

Polykáte Tic-tacy po dvou? Máte pocit, že když si po jídle vezmete žvýkačku, tak pH v ústech klesne asi tak, jako byste si do úst vsypali lopatu vápna? Pak jste dobří žáci reklamy. Jen škoda, že vás místo nesmyslů neučí třeba angličtinu nebo nepřipravuje na MBA. PÁTEČNÍ GLOSA

Zdroj: firmy.finance.cz

Kam sahá odpovědnost cestovní kanceláře? - Finance.cz

Zákonné limity odpovědnosti cestovní kanceláře při nesplnění povinností vůči zákazníkovi tématikou dnešního článku. Vymezíme si lhůty pro uplatnění náhrady škody a taktéž situace zprošťující cestovní kancelář odpovědnosti za škodu.

Zdroj: firmy.finance.cz

Ušetřete finance s úspornou ledničkou - Finance.cz

Ledničku bereme jako běžnou součást našeho života. To, že vlastně spotřebovává elektrický proud, si často uvědomíme, až když platíme účty za elektřinu. Ano, lednička patří v běžné domácnosti k zařízení, které jsou náročnější na spotřebu energie. Vyberte si proto takovou, s níž ušetříte.

Zdroj: firmy.finance.cz

Zakládáme společnost. Kolik to bude stát? - Finance.cz

Společnost s ručením omezeným je nejrozšířenějším typem společnosti ve vyspělých zemích světa. Čím nižší finanční náklady a jednodušší administrativa spojená se založením nové společností, tím lépe pro byznys. Jaké jsou finanční náklady na založení s. r. o. a akciové společnosti ve světě?

Zdroj: firmy.finance.cz

Zahumenský: V Česku se ještě před soudem nedovoláte právní pomoci - Finance.cz

Lidé u nás sice mají možnost požádat soud, aby jim ustanovil advokáta, ale soudy věci posuzují nejednotně. Zejména ale není zajištěna bezplatná právní pomoc předtím, než se obrátíte na soud, uvedl David Zahumenský, předseda Ligy lidských práv.

Zdroj: firmy.finance.cz

Projekt Férové nemocnice usnadňuje orientaci ve zdravotním právu - Finance.cz

Práva pacientů představují v posledních letech oblast práva, které doznává velkých změn. S předsedou Ligy lidských práv Davidem Zahumenským podruhé, tentokrát na téma práv pacientů.

Zdroj: firmy.finance.cz

Mlčoch: Lidé hledají nejčastěji právní radu ohledně majetku, exekucí a dluhů - Finance.cz

Náš seriál článků o možnostech bezplatné právní pomoci pokračuje rozhovorem s MUDr. Zbyňkem Mlčochem, hlavním správcem a tvůrcem jedné z největších bezplatných právních poraden na internetu.

Zdroj: firmy.finance.cz