Linka 199

Zdroj: finance.idnes.cz

nejčastější zdroje článků

Co banky tolerují u vzorového podpisu. Jeho složitost má zelenou - iDNES.cz

I když by se mohlo na první pohled zdát, že volba vzorového podpisu v bance je čistě jen vaše věc, opak je pravdou. Banky se drží striktně daných pravidel, co vám v podpisu budou tolerovat a co už ne.

Zdroj: finance.idnes.cz

Chvilka nepozornosti při zadávání příkazu vás může stát až 150 korun - iDNES.cz

Udělali jste při vyplňování příkazu k úhradě chybu? Pokud ještě nedošlo k zaúčtování platby v bance, máte šanci na jeho odvolání. Jinak si při získání peněz zpět musíte poradit sami.

Zdroj: finance.idnes.cz

Psycholog radí, co dělat s kariérou, která je ve slepé uličce - iDNES.cz

Váš obor se změnil, již vás nenaplňuje, ale nedokážete ho opustit. Už léta na své pozici stagnujete a nejste spokojeni, ale neumíte se posunout dál. Co dělat?

Zdroj: finance.idnes.cz

Za jeho firmu mu nabídli miliony. Neprodal, i když by měl vystaráno - iDNES.cz

Lukáš Kořínek patří k mladé generaci, která se umí postavit na vlastní nohy. On to dokázal už ve 13 letech. Sám si tehdy vytvořil unikátní webové stránky o mobilech Siemens. Založil diskusní fórum, psal recenze, představoval novinky, získal si obrovské množství příznivců a začal vydělávat.

Zdroj: finance.idnes.cz

Účet bez poplatků je často levnější než speciální studentské konto - iDNES.cz

Studentské účty nabízí šest velkých „kamenných bank“. Je to však takový pozůstatek minulosti - přineste potvrzení a pak jako student nemusíte splnit žádné podmínky minimálního měsíčního obratu na účtu.

Zdroj: finance.idnes.cz

Šest užitečných tipů na studentský přivýdělek - iDNES.cz

Studentský život něco stojí a kapesné od rodičů nestačí? Najděte si práci. Pokud nechcete rovnou zahájit kariéru v oboru, který studujete, můžete zvolit některou z krátkodobých brigád.

Zdroj: finance.idnes.cz

Další banka začala nabízet svým klientům bezkontaktní nálepku - iDNES.cz

Za necelé tři roky si na bezdotykové platby lidé rychle zvykli, každý druhý terminál je nyní bezkontaktní, a tak nastává ideální doba pro zavedení bezkontaktních nálepek. Po GE Money Bank, České spořitelně, Citibank a Raiffeisenbank přichází nyní s nálepkami i ČSOB.

Zdroj: finance.idnes.cz

Podnikáte? Speciální konto se hodí, je i zdarma - iDNES.cz

Když přijde do banky klient s živnostenským listem v ruce, většinou mu automaticky nabídnou podnikatelský účet. Za ten se však platí. Malým podnikatelům v pohodě stačí běžné osobní konto zdarma.

Zdroj: finance.idnes.cz

Při rušení účtu musíte do 10 bank osobně, ve čtyřech to jde i on-line - iDNES.cz

Založit si účet přes internet už není nic neobvyklého. Když ho však chcete zrušit, musíte se většinou vydat na pobočku. Jde to však i jinak. Přes internet, telefon nebo e-mailem, někdy však pouze s úředně ověřeným podpisem.

Zdroj: finance.idnes.cz

Bankéři si vás nahrávají, vy si můžete telefonní hovor nahrát také - iDNES.cz

Určitě se vám to také stalo. Když zavoláte do call centra banky, nebo vám volají sami s nějakou nabídkou, ozve se monotónním hlasem formulka: upozorňujeme vás, že "v zájmu zkvalitňování služeb" bude váš hovor monitorován.

Zdroj: finance.idnes.cz

Test: Víte, kde dostanete „účet zdarma“ opravdu zadarmo? - iDNES.cz

Rozhodli jste se, že poplatky v bankách jsou pro vás tak nepříjemné, že to už opravdu stojí za změnu? V podstatě žádný problém, nabídka je dost široká.

Zdroj: finance.idnes.cz

Test: Co víte o bankomatech a o jejich bezpečném fungování? - iDNES.cz

První bankomat začal v tuzemsku fungovat před 25 lety, a i když zanedlouho jich bylo v republice víc, v prvopočátcích se k nim přistupovalo s posvátnou úctou a s velkou opatrností.

Zdroj: finance.idnes.cz

Co vy na to: Evropa chystá omezit karetní poplatky. Komu to prospěje? - iDNES.cz

Platit kartou je dnes už naprosto běžné, stále to však stále nejde všude. Mnoho malých obchodníků si stěžuje, že je tíží vysoké poplatky bankám, a proto terminály nemají. Vyřeší to nařízené omezení poplatků?

Zdroj: finance.idnes.cz

Vybrat nejvýhodnější bankovní účet je kumšt. Šest kroků, jak na to - iDNES.cz

Změnit banku je mnohem snadnější než dřív. Pokud vás štve, že váš stávající bankovní účet není z levného kraje, nebo patří k letitým či zastaralým, zkuste se poohlédnout jinde. Zmapovali jsme doporučení, která vám výběr nového vhodnějšího účtu usnadní.

Zdroj: finance.idnes.cz

Úvěrové nabídky lze snadněji porovnat, přesto se můžete nachytat - iDNES.cz

Od ledna půjčují peníze podle nových pravidel kromě bank i nebankovní instituce. Inzeráty a reklamní nabídky berte ale jen s rezervou. Rozhodující je písemná úvěrová nabídka. Pozor si dejte na některé poplatky a na to, kdo bude řešit případný spor.

Zdroj: finance.idnes.cz

Účtů zdarma v Česku přibývá. Bez internetu se ale nechytnete - iDNES.cz

Už v několika bankách lze získat běžný účet zdarma a tím výrazně ušetřit na bankovních poplatcích. Zdarma jsou i samostatné spořicí účty, ze kterých je možné peníze vybrat kdykoliv a bez pokuty. Nesmíte se ale bát internetového bankovnictví.

Zdroj: finance.idnes.cz

Jak být v penzi finančně za vodou: naučte se chytře šetřit - iDNES.cz

Dnešní důchodci si na penzi začali šetřit až od 48 let. Teď si finanční polštář na důchod vytváříme v průměru o 12 let dříve, tedy zhruba po pětatřicítce. I to je ale pozdě, varují experti. Navíc si odkládáme malé částky.

Zdroj: finance.idnes.cz

Naučte se krotit při nakupování. Ušetříte tisíce korun - iDNES.cz

V obchodech necháváme spousty peněz, protože často utrácíme bez rozmyslu. Podléháme slevovým akcím i svodům reklamy. Pokud chcete zmírnit vítr v peněžence, nakupujte s rozmyslem, ne impulzivně, jinak neušetříte, radí psycholožka.

Zdroj: finance.idnes.cz

Co je lepší, bankovní účty s balíčkem služeb, nebo bez nich? Hlasujte - iDNES.cz

Budoucnost má jednoduchý účet, balíčkovým účtům odzvoní, prohlásila v dubnu jedna z velkých bank. Naopak, balíčkové účty usnadňují klientům život, budoucnost je právě v nich, oznámila v září jiná přední banka. Co má u vás šanci? Podělte se o názor.

Zdroj: finance.idnes.cz

Odmítnutou reklamaci nevzdávejte. Lze se bránit i bez soudu a zdarma - iDNES.cz

Dostat zpět peníze za vadné zboží nebo nekvalitní službu je v Česku stále větší potíž. Řada prodejců a firem nemíní reklamace uznat a kalkulují s tím, že zákazníky odradí zdlouhavé soudní tahanice. Zkuste v takovém případě řešit spotřebitelský spor mimosoudně.

Zdroj: finance.idnes.cz

Změnit banku je od listopadu snadnější - iDNES.cz

Spousta klientů sice plánuje změnu banky, nakonec to však raději neuskuteční. Vidí totiž, jak časově náročný proces to je a kolik papírování je s ním spojeno. Letošní listopad je však i v tomto ohledu přelomový a přechod k jiné bance je jednodušší. Díky kodexu mobility klientů České bankovní asociace. Prozatím však jen u 12 bank.

Zdroj: finance.idnes.cz

Účty pro drobné podnikatele: vedení zdarma i za více než tisícovku - iDNES.cz

Oddělit osobní finance od firemních umožňuje drobným podnikatelům a živnostníkům většina tuzemských bank. Nabídka podnikatelských účtů je skutečně široká. Některé banky klientům oba typy financí dokonce za výhodných podmínek propojí navzájem.

Zdroj: finance.idnes.cz

Šikovné spoření od České spořitelny: povinné úložky a omezené výběry - iDNES.cz

Šikovné spoření si mohou zařídit ti, kdo mají v České spořitelně běžný účet a je jim více než 18 let. Vede se v českých korunách a jeho hlavním smyslem je podporovat to, aby si klient pravidelně spořil.

Zdroj: finance.idnes.cz

Při běžné platbě do penzijního připojištění miliony korun nenašetříte - iDNES.cz

Podle průzkumu pro společnost AWD si na důchod nějakým způsobem spoří 79 procent lidí, z nich pak 86 procent ukládá peníze do penzijních fondů. To je hodně. Ale přitom si podle statistik v průměru spoří lidé jen 428 korun měsíčně. A to je málo.

Zdroj: finance.idnes.cz

Soud mu zamítl ukončit stavební spoření pro dítě. Co teď? - iDNES.cz

Vybrat peníze ze stavebního spoření dítěte je možné už jen tehdy, když to povolí opatrovnický soud. Jde totiž o peníze dítěte a nikoliv toho, kdo mu spoří. Toto opatření přinesl nový občanský zákoník. Některým rodinám s dětmi to však komplikuje život. Potvrzuje to případ čtenáře.

Zdroj: finance.idnes.cz

Spořicí účty jsou výhodnější než termínované, navíc máte peníze hned - iDNES.cz

Když dáte do banky peníze s tím, že si je kdykoli můžete vybrat, dostanete až tři procenta úroku. Když ty samé peníze necháte v bance k dispozici rok, úrok na termínovaném vkladu bude jen desetina procenta.

Zdroj: finance.idnes.cz

Účet přešvihl o 318 korun, banka mu prý naúčtovala tisícovku. Mýlil se - iDNES.cz

Kdo na běžném účtu nemívá běžně velký obnos, můžete se snadno dostat do minusu, což nebývá zadarmo. Pocítil to i pan Pavel. Zaplatil debetní kartou u obchodníka, platba proběhla bez potíží, ale krátce na to se v jeho mobilu objevila varující esemeska.

Zdroj: finance.idnes.cz

Které banky otevřou o svátcích a kdy poslat peníze, aby došly letos - iDNES.cz

Letos vycházejí vánoční svátky na prostředek týdne. V pracovních dnech budou pobočky bank otevřené stejně jako jindy, ve vybraných uspějete i o svátcích. Na Silvestra bude otevřeno většinou do oběda.

Zdroj: finance.idnes.cz

Spoření s tříprocentním úrokem? Existuje. Novinka má ale pár háčků - iDNES.cz

Získat v bance spořící účet s tříprocentním úročením je dnes terno a mBank s takovou novinkou přišla. Spořicí účet je ale zbytečně složitý a není pro každého. V naší recenzi jsme produktové novince nazvané mSpoření udělili 65 procent.

Zdroj: finance.idnes.cz

Komentář: Efekty intervencí ČNB aneb kdy začnou Češi více utrácet? - iDNES.cz

Čeští spotřebitelé šetří a česká spotřeba zaznamenala historicky nejvýraznější propad. Ve svém komentáři se nad tím zamýšlí Jan Bureš, hlavní ekonom Ery. Slabší koruna, která zdražuje zboží z dovozu, může podle něj vydržet déle než do počátku roku 2015.

Zdroj: finance.idnes.cz

Třetina Čechů tají své úspory před partnerem či manželem - iDNES.cz

"Ulívat" si peníze před partnerem je normální pro třetinu lidí. Každý desátý má dokonce tajně odloženou částku vyšší než tři měsíční příjmy, více než pětina má ulité úspory do výše tří platů.

Zdroj: finance.idnes.cz

Kdy má smysl plat tajit a kdy ne. Jaký je váš názor? - iDNES.cz

Kdo kolik vydělává, je v Česku společenské tabu. Když se náhodou některé platy či odměny provalí, vyvolává to nejrůznější reakce i emoce. Naproti tomu zcela běžnou veřejnou informací jsou třeba platy členů bankovní rady ČNB. Kdy má smysl informaci o mzdách tajit a kdy ne? Jaký je váš názor?

Zdroj: finance.idnes.cz

Spořicí účty: ve většině bank úroky klesají, Equa sazbu zvýšila - iDNES.cz

Ještě na začátku letošního roku nebyla výjimkou sazba u spořicích účtů přes dvě procenta, dnes se banky pohybují na úrocích polovičních. Jediná Equa dala klientům dárek k narozeninám a zavedla extra spořicí účet s roční sazbou 1,8 procenta.

Zdroj: finance.idnes.cz

Test spořicích účtů: Vyhrála Air Bank, na účet připsala 2 785 korun - iDNES.cz

Rok sledoval server Bankovnipoplatky.com peníze na spořicích účtech. Původně se testu zúčastnilo 17 bank, postupem času se počet sledovaných účtů zúžil na 15. A výsledek? Rozdíl mezi nejlepším a nejhorším účtem neuvěřitelných 2 241 korun.

Zdroj: finance.idnes.cz

Banky: Telefon zvednou za 3 vteřiny, na e-mail si počkáte skoro 3 dny - iDNES.cz

Stejně jako klienti, kteří někdy raději zvednou sluchátko a jindy sednou ke klávesnici, i banky mají své preference. Pokud banka vyhrává v souboji kvalitních a rychlých odpovědí na dotazy přes infolinku, mnohdy pokulhává v e-mailové komunikaci.

Zdroj: finance.idnes.cz

Titul Nejvstřícnější banka roku obhájila Fio banka - iDNES.cz

Nejvstřícnější bankou klientského ratingu bank OVB Vstřícná banka se za celý rok 2012 stala opět Fio banka. Druhé nejlepší celkové hodnocení patří mBank, třetí je Air Bank. Na dalších místech skončily UniCredit Bank a Equa bank.

Zdroj: finance.idnes.cz

Neplaťte stovky měsíčně za vedení úvěrového účtu. Návod, jak na to - iDNES.cz

Lidé jsou zvyklí v bance platit. Za to, že mají účet, posílají z něj peníze, vybírají z bankomatu... Když jim půjčí, bez problémů přistoupí na nutnost vedení a placení účtu úvěrového. Situace se však mění, banky některé poplatky ruší.

Zdroj: finance.idnes.cz

Mnozí pracovníci bank si myslí, že žádný absurdní poplatek neexistuje - iDNES.cz

K tradici volby absurdního bankovního poplatku patří anketa mezi mluvčími bank. Který z poplatků by jako vítězný vybrali oni? Asi příliš nepřekvapí, že většina odpovědí je velmi "opatrná".

Zdroj: finance.idnes.cz

Úroky termínovaných vkladů i spořicích účtů klesají, někde až na nulu - iDNES.cz

Domnívat se, že se peníze uložené v bance nějak závratně zhodnotí, je bláhovost. Úroky termínovaných vkladů i na spořicích účtech klesají. I když se o něco málo výhodnější podmínky snaží držet nové banky, v některých případech jsou úroky i nulové.

Zdroj: finance.idnes.cz

Češi stárnou, myslí na důchod, šetří a připravují se na zdražování - iDNES.cz

Předpověď Českého statistického úřadu moc růžově nevypadá. Do roku 2050 prý klesne podíl lidí v produktivním věku (15 až 64 let) z loňských 70 na 55,4 procenta. Sníží se také počet dětí a zároveň stoupne výrazně počet seniorů.

Zdroj: finance.idnes.cz

Co vymyslí politici, nefunguje, říká bankovní „hlídač“ Patrik Nacher - iDNES.cz

Známým se stal kvůli vytrvalé kritice bankovních poplatků. Patrik Nacher ovšem umí být podobně ostrý i vůči politikům. "Za poslední dobu jsem nezažil, že by udělali něco, co by Čechům reálně pomohlo," říká v rozhovoru pro iDNES.cz.

Zdroj: finance.idnes.cz

Muži prý řeší velké finance a ženy ty malé. Je to tak i u vás doma? - iDNES.cz

I přesto, že si ženy a muži stále častěji vyměňují své tradiční role, oblast financí je pořád spíše doménou mužů. Na svá bedra berou jednání s bankami a především oni rozhodují o koupi náročnějších finančních produktů i výběru banky. Naopak ženy mají pod palcem rodinnou kasu a rozhodují o běžných denních výdajích.

Zdroj: finance.idnes.cz

Téměř polovina Čechů si přeje pod stromeček peníze. Ale dostane knihu - iDNES.cz

Češi by letos pod stromečkem nejraději počítali peníze. V průzkumu společnosti Deloitte označilo peníze za nejvytouženější dárek 47 procent Čechů. To je v porovnání s loňskem téměř dvojnásobný podíl.

Zdroj: finance.idnes.cz

Test spořicích účtů: Téměř po roce rozdíl přes dva tisíce korun - iDNES.cz

Test spořicích účtů finišuje. Do konce sledovaného období zbývá posledních několik dní. Výsledky za listopad tak už naznačují, jaké bude nejspíš konečné pořadí. Rozdíl mezi nejvýnosnějším a nejméně výnosným účtem je téměř po roce neuvěřitelných 2 158 korun.

Zdroj: finance.idnes.cz

Spořicí účty: získáte zhodnocení přes 2,5 procenta - iDNES.cz

Češi šetří, ale moc nevědí jak. Využívají sice stavební spoření či penzijní fondy, zbývající peníze však více než polovina z nich nechává na běžném účtu. Jenže tam se úroků nedočkají.

Zdroj: finance.idnes.cz

Podmínky spořících účtů

Podmínky spořících účtů

Zdroj: finance.idnes.cz

Je vám něco přes třicet? Máte velkou šanci stát se milionářem - iDNES.cz

Bydlí ve vlastním, kromě hypotéky se vyhýbají dluhům a většina z nich snadno vyjde se svým příjmem. A finančně na tom jsou prý velmi dobře. Takový je výsledek říjnového průzkumu životní úrovně dnešních třicátníků. Nakolik odráží aktuální sonda skutečnou realitu? Porovnejte si, zda jste na tom stejně dobře.

Zdroj: finance.idnes.cz