Linka 199

Zdroj: finance.idnes.cz

nejčastější zdroje článků

Vždy musíme očekávat ostrou akci, říká expert na ostrahu - iDNES.cz

Když se dáte s Danielem Rezkem do řeči o jeho práci, rozhovor nebere konce. Celou kariéru zasvětil jedinému oboru: komerční bezpečnosti. Prošel v něm mnoha pozicemi a ví o něm vše. Nyní vede Zásahovou službu Kruh.

Zdroj: finance.idnes.cz

Podnikatelka pomáhá vinařům prodávat vína přes internet - iDNES.cz

Ráda jezdila s manželem na Moravu ochutnávat vína od malých vinařů. Mrzelo ji, že se v Praze taková nedají sehnat a když ano, tak jsou většinou předražená. Pustila se tedy do podnikání a založila webový portál, na kterém zprostředkovala malým vinařům přímý prodej zboží zákazníkům po celé republice.

Zdroj: finance.idnes.cz

Začínal s pilou a svářečkou, dnes montuje haly po celém světě - iDNES.cz

Má pobočky v několika zemích světa, dvě stě zaměstnanců, prestižní zakázky. Podnikání Libora Musila, se kterým začal před 25 lety v opuštěném cukrovaru, se rozrostlo do velkých rozměrů. Daří se mu jak u zákazníků, tak u odborné veřejnosti. Ta prohlásila jeho společnost Liko-S za Rodinnou firmu roku.

Zdroj: finance.idnes.cz

Kvůli svému psovi začal vyrábět granule. A prodává po celé Evropě - iDNES.cz

Pořídil si psa a to změnilo jeho podnikatelský směr. Okenní fólie, které dovážel z USA, nahradilo psí krmení. Na to se stal Martin Pučálka odborníkem a jeho firma vyvinula vlastní recepturu, se kterou se snaží konkurovat výrobcům v tuzemsku i v Evropě.

Zdroj: finance.idnes.cz

Začátky byly těžké. Dnes je o jejich kosmetiku zájem i v zahraničí - iDNES.cz

Zbyněk Šedivý pracoval dlouhá léta jako učitel tělocviku a biologie. Jednoho dne se ale rozhodl dát své profesi vale a pustil se do podnikání. Začal vyrábět kosmetiku. Dnes patří jeho firma k vyhledávaným zaměstnavatelům na severu Čech.

Zdroj: finance.idnes.cz

Vymysleli trička s příběhem. Nápad má úspěch a míří i do Evropy - iDNES.cz

Vyrábět a prodávat trička s potiskem může být podnikatelský propadák. Dva Janové a Karolína však dokázali opak. Jejich podnikatelský nápad má náboj a sklízí úspěch, v Česku na Slovensku a teď míří už do Evropy.

Zdroj: finance.idnes.cz

O vynález malé rodinné firmy nazvaný Bagobago je zájem i ve světě - iDNES.cz

Při procházkách během rehabilitačním pobytu v Krkonoších Roman Hudeček trpěl. Noha po zacelené zlomenině bolela a nebylo moc míst, kam si na chvíli sednout a neušpinit se. „Tak ho napadlo, že by bylo fajn nosit si místo k sezení s sebou,“ popisuje jeho syn Petr začátky rodinného podnikání. O pár měsíců později si firma nechala patentovat sedací batohy Bagobago.

Zdroj: finance.idnes.cz

Dva mladí muži rozhýbali v Česku nevšední podnikatelský projekt - iDNES.cz

Martin je režisér, Jan dokončuje studia geografie. Oba spojuje jeden podnikatelský nápad. Nazvali ho Ironing Ladies, čili Paní na žehlení. Za rok a půl dokázali, že jsou v Česku průkopníky něčeho, co má smysl.

Zdroj: finance.idnes.cz

Farmáři jim nevěřili, dnes jdou potraviny v bedýnkách „na dračku“ - iDNES.cz

Objednáte si přes e-shop bedýnku plnou čerstvé zeleniny i ovoce a v termínu, který si zvolíte, ji máte doma. A k tomu ještě maso, mléčné výrobky, pečivo. Před pár lety hledala takovou službu na internetu Jana Bínová, ale nenašla ji. Tak se pustila do podnikání. Dnes už zaměstnává dvacet lidí.

Zdroj: finance.idnes.cz

Před časem zažil pád a přišel o miliony. Dnes má opět obrovské ambice - iDNES.cz

České šperkařské firmě Luboše Říhy se letos podařil mimořádný kousek. Po deset let bude navrhovat a vyrábět diamantové korunky pro světovou prestižní soutěž Miss Universe. Pro české šperkařství je to velký úspěch a možnost zviditelnit se po celém světě.

Zdroj: finance.idnes.cz

V práci se bojí, jinak by musel jako hasič skončit - iDNES.cz

Hasič-letecký záchranář Bohumil Dušek (50) z Prahy se svému povolání věnuje od 23 let, začal hned po vojně. Od letoška je už „jen“ hasičem, na leteckého záchranáře se cítí starý. Nejde prý o samotný výkon: „Prostě visíte na laně z vrtulníku a děláte, co je třeba, ale příprava je náročná,“ říká.

Zdroj: finance.idnes.cz

Začínali na zničeném statku, dnes vyvážejí ryby i do zahraničí - iDNES.cz

„Je to hodně práce za nejisté peníze,“ říká o svém podnikání Jan Hofbauer, přesto svou práci miluje. Má ji v krvi. Jeho předkové se chovem ryb zabývali od 16. století. A on bude už patnáctým z rodinné dynastie rybářů ze Stříbce na Třeboňsku.

Zdroj: finance.idnes.cz

Začínal se čtyřmi stovkami na účtu, už sehnal 16 milionů korun - iDNES.cz

Ondřej Kania se ve svých 17 letech rozhodl, že chce studovat ve Spojených státech. Na studia však neměl peníze, pocházel z velmi skromných poměrů. Přesto šel za svým cílem. Jeho aktivita mu změnila život a nasměrovala k podnikání.

Zdroj: finance.idnes.cz

Podniká v oboru ryze českém. Masna Tunga Nguyena bourá předsudky - iDNES.cz

Tung Nguyen patří mezi první vietnamské děti, které zde vyrůstaly. Teď jako jeden z prvních bourá bariéry i v podnikání. Má dvě prodejny s masem a uzeninami a dodává maso do restaurací a školních jídelen. Ale jak přiznává, začátky nebyly vůbec snadné.

Zdroj: finance.idnes.cz

Faktury je nebavily. Tak stvořili Fakturoid, který je teď i dobře živí - iDNES.cz

Dohromady je dal Twitter a chuť vytvořit internetový projekt, který by je uživil a byl k užitku drobným podnikatelů i jim samotným. A uspěli. Vytvořili praktickou aplikaci na vystavování faktur po internetu a jejich Fakturoid dnes využívají tisíce živnostníků.

Zdroj: finance.idnes.cz

Líbí se mi, že tu nemáme žádné hranice, říká o své práci - iDNES.cz

Úspěšně prošel výběrovým řízením - hned dvakrát. A po ročním programu pro vysokoškoláky dostal Marek Chrášťanský nabídku zaměstnání od KPMG, celosvětově uznávané poradenské společnosti.

Zdroj: finance.idnes.cz

Ženy nechtějí být šéfky, touží „jen“ po zajímavé práci, říká mentorka - iDNES.cz

Lenka Mrázová byla vysoce postavenou manažerkou. Teď je mentorkou, a jak sama říká, inspirátorkou, která učí ženy stoupat po kariérním žebříčku. Ví, jak to uvnitř firem chodí.

Zdroj: finance.idnes.cz

Začala podnikat v tom, co umí nejlíp. A daří se - iDNES.cz

Umět smysluplně zabavit děti, to chce talent. A když ho máte, klidně si v tomhle oboru můžete otevřít živnost. Jako Leona Burkoňová z Chotěboře, která loni založila firmu Rodinné aktivity.

Zdroj: finance.idnes.cz

Nemohli najít práci, vsadili na těstoviny a teď plánují druhé bistro - iDNES.cz

Po ukončení vysoké školy se jim nedařilo najít vhodné uplatnění. Tak se Jan Týle a Matěj Ľuptovský, kamarádi z Pardubic, rozhodli, že si v Praze otevřou těstovinové bistro. Přestože nikdy předtím domácí těstoviny vyrábět nezkoušeli.

Zdroj: finance.idnes.cz

Našli díru na trhu. Získali investora a rozjeli zasílání balíků lidem - iDNES.cz

Zásilkových společností je v České republice hodně, konkurence je v oboru velká. Přesto se dva kamarádi nadchli myšlenkou, že budou doručovat balíky. Od domu k domu. S podnikáním teprve začínají, ale o tom, že najdou dostatek zákazníků, nepochybují.

Zdroj: finance.idnes.cz

Mizí střední třída, říká expert a varuje před průměrností a vyvolenými - iDNES.cz

Pavel Vosoba je expert na poradenství a patří ke špičce ve svém oboru. O jeho názory a rady stojí špičkoví manažeři v Česku a Rusku i čtenáři jeho úspěšných knih. „Poradenství je nádherná, tvořivá činnost, která vás nutí být neustále ve střehu,“ říká o své profesi.

Zdroj: finance.idnes.cz

Iva Pazderková zažívala období, kdy byla švorc. Teď si plní sen - iDNES.cz

Herečka Iva Pazderková nedávno zabodovala u čtenářů iDNES.cz s Blbou Blondýnou, která lítá v dluzích. „Ne že by to byl můj osobní problém. Nepůjčuji si peníze,“ říká Iva v otevřeném rozhovoru o penězích, půjčování i vlastních finančních kopancích.

Zdroj: finance.idnes.cz

Kariéry a velkých peněz se vzdala. Talár vyměnila za obruče - iDNES.cz

Helena Hrubešová byla právničkou. Práce v kanceláři od nevidím do nevidím a moto: náš klient je náš pán, ji nenaplňovala. Tak se rozhodla odejít do Kanady. Živí se tam tancem a dělá průvodkyni v yukonské divočině. A má to, po čem toužila - svobodu.

Zdroj: finance.idnes.cz

Cením si mladých, kteří mají odvahu, říká personalistka - iDNES.cz

Nadprůměrný plat a benefity snů, i proto se do farmaceutické společnosti Sanofi hlásí každý rok stovky mladých uchazečů o zaměstnání. "Šanci však mají jen ti nejlepší," říká personální ředitelka firmy Anna Hudáková.

Zdroj: finance.idnes.cz

Zhodnocuje peníze multimilionářů. Nevšední pohled do světa bohatých - iDNES.cz

Bankéři Raymondu Kopkovi pomohlo otevřít cestu do světa bohatých i jeho křestní jméno. K dnešní profesi privátního bankéře multimilionářů se však dostával poměrně složitě. Rodinný příběh ho zavál z tehdejšího Československa do Anglie.

Zdroj: finance.idnes.cz

Starý recept dovedli k dokonalosti. Rozjíždějí karamelovnu a mají úspěch - iDNES.cz

Irena a Václav Kalkušovi si začínají plnit sen. Při hledání, jak žít zdravěji, přišli na nápad začít doma vařit karamel. Dnes s ním sklízejí úspěch, jejich karamel se stal regionálním výrobkem ze Šumavy a jejich malá rodinná firma začíná mít velké plány. Pěsti jim drží přátelé, kteří je do podnikání vyhecovali, i jejich dcera Eva.

Zdroj: finance.idnes.cz

Praha je malinová, na Moravě pijí černou sudovou, říká Pavel Vavruška - iDNES.cz

Receptury na limonády si předávají po generace. Malá rodinná sodovkárna v Kolíně se drží hned za velkou trojkou firem, které v Česku vyrábějí limonády. Vše, co vydělají, investují zpátky do firmy. Daří se jim udržet přírodní trend a výrobu dále rozvíjet.

Zdroj: finance.idnes.cz

Svou firmu mohl prodat za stovky milionů korun. Odmítl - iDNES.cz

Jiří Stabla se vyučil jako kuchař a číšník, ale kuchařinu opustil. V Česku registroval první zdravotnický přípravek z konopí. Dnes provozuje 12 konopných lékáren a jeho značka Carun má úspěch i ve světě. Na prestižním veletrhu v Londýně získal druhé místo v kategorii nejlepší nový přírodní produkt.

Zdroj: finance.idnes.cz

K podnikání mě přinutili zákazníci, říká úspěšný majitel cestovky - iDNES.cz

Luboš Fellner měl být lékařem, ale touha cestovat změnila kurz jeho kariéry. Založil na Slovensku cestovní kancelář a už 22 let vozí lidi do světa za zážitky. Teď se snaží prosadit i v Česku.

Zdroj: finance.idnes.cz

Říkali mu, že zkrachuje dřív, než začne. Dnes má obrat čtvrt miliardy - iDNES.cz

Začal podnikat v chlapském oboru. Živil se prodejem aut na leasing. Pak se rozhodl, že zkusí něco zcela jiného. „Uvažoval jsem o různých komoditách a způsobech podnikání, hledal jsem oblast, kde by byl volný prostor,“ říká semilský rodák David Pěnička.

Zdroj: finance.idnes.cz

Dva bratři a jedna velmi úspěšná firma. Soutěživost je zdravá, říkají - iDNES.cz

Jeden je stavař, druhý plastický chirurg. Málokdo přitom tuší, že bratři Kufovi už pět let podnikají spolu. A velmi úspěšně. Společně vybudovali kliniku plastické chirurgie, která má věhlas doma i v zahraničí. Teď hodně přemýšlejí, co dál.

Zdroj: finance.idnes.cz

Potkává se s bolestí, strachem i smrtí, ale svou práci miluje - iDNES.cz

Linda Burdová vypadá spíš jako mladá umělkyně. Že hraje na trubku, tančí a fotí, nepřekvapuje. Spíše to, že pracuje u záchranné služby jako zdravotní sestra, ale také jako řidička.

Zdroj: finance.idnes.cz

Jste buď dobrý manažer, nebo lékař. Obojí naráz nejde, říká šéf klinik - iDNES.cz

Petr Kocian řídí oční kliniky v Praze, Brně a Bratislavě. Nevystudoval medicínu, přesto je se zdravotnictvím spojena celá jeho pracovní kariéra, která začala hodně brzy.

Zdroj: finance.idnes.cz

Živí ji zájmové kroužky pro děti. Teď chce vybudovat síť franšíz - iDNES.cz

V 18 letech se Marie Růžičková postavila na vlastní nohy. Na škole, kde tehdy učila, si přivydělávala tím, že vedla zájmové kroužky pro děti. Pak dala dohromady pár schopných lidí a zkusila kroužky nabídnout i dalším školám. Zájem byl obrovský. Dnes je v tomto oboru expert.

Zdroj: finance.idnes.cz

V briketárně ji napadlo, v čem podnikat. Šije jídlo a má úspěch - iDNES.cz

Jolana Kandji zkusila podnikat v profesi, která je neobvyklá. Prodává vlastnoručně vyrobená trvanlivá jídla. Ta nevaří, ale šije z plsti a o zákazníky nemá nouzi. Teď zkouší hledat textilku, která jí s výrobou pomůže.

Zdroj: finance.idnes.cz

Stres z podnikání vyřešil další profesí. V Itálii učí lyžovat děti - iDNES.cz

Děti ho milují. I rok po společném lyžování se na něj vrhají a chtějí s ním vyrazit zpět na svah. Brňan Ladislav Janků má sice zavedenou firmu dovážející do Česka italské doplňky, zimu ovšem tráví na horách. Jako instruktor lyžování v severoitalském Seiser Almu/Alpe di Siusi.

Zdroj: finance.idnes.cz

Podnikání ji dostalo z velkého stesku. Dnes zaměstnává přes sto lidí - iDNES.cz

Ivana Šachová má skříně plné ložního prádla, polštářů a přikrývek... Její firma s takovým zbožím obchoduje, původně měla osm lidí, dnes už sto čtyřicet. Na trhu se jí daří.

Zdroj: finance.idnes.cz

Otevřela si textilní manufakturu a daří se jí. Trhákem jsou kalhoty - iDNES.cz

Když Kamila Jahodová přišla o práci, koupila si nový šicí stroj, aby zdokonalila svůj koníček a její dcera chodila hezky oblečená. Dnes má v Děčíně malou textilní manufakturu. Navrhuje a šije pohodlné kalhoty, dámské a dětské oblečení i sportovní dresy. A prosperuje.

Zdroj: finance.idnes.cz

Zrušila obchody po celém světě, marmelády chce vařit i prodávat sama - iDNES.cz

Blanka Milfaitová vaří skvělé marmelády, získala už spoustu cen v mezinárodních soutěžích. O její výrobky je obrovský zájem, prodávají se doma i v zahraničí v mnoha obchodech. Ale před pár dny poslala všem překvapivý vzkaz: "S velkovýrobou končím".

Zdroj: finance.idnes.cz

Šéfkuchař Radek Šubrt: Kdybych dlužil dodavatelům, styděl bych se - iDNES.cz

Tvář šéfkuchaře Radka Šubrta zná v Česku spousta lidí. V televizní kuchařské show MasterChef se představil jako náročný porotce a odborník na gastronomii. O své práci říká, že je to dřina, ale nestěžuje si. "Fandím řemeslům, protože úředníků máme už hodně. Řemeslník bude vždycky důležitý," říká.

Zdroj: finance.idnes.cz

Na provoz divadla musí Jan Hrušínský vydělat dvacet milionů - iDNES.cz

Je to už dvanáct let, co si herec Jan Hrušínský založil divadelní společnost. Touha být vlastním pánem a navázat na dvě stě let starou historii rodu z něj udělala manažera, který musí ročně vydělat přes dvacet milionů korun. A herectví? To se stalo koníčkem.

Zdroj: finance.idnes.cz

Pozor na naštvané zaměstnance, můžete skončit u soudu jako piráti - iDNES.cz

Nespokojený bývalý zaměstnanec: podle Jana Hlaváče z aliance BSA nejtypičtější "agent", který nahlašuje případy zneužití softwaru. Bez podobné spolupráce by se softwarové pirátství jen těžko odhalovalo, tvrdí Hlaváč. Proto se BSA rozhodla podobná neanonymní hlášení podpořit a začala je finančně odměňovat.

Zdroj: finance.idnes.cz

Z centrály Googlu přešla do fotbalového klubu, aby měla čas na rodinu - iDNES.cz

Petra Božeková Makoňová je odvážná. Ačkoliv měla v Irsku rozjetou kariéru v centrále počítačového giganta Google, rozhodli se s manželem pro radikální řez. Vyměnila počítače za kopačky.

Zdroj: finance.idnes.cz

Podnikatel Svačinka: Zatímco spousta firem přežívá, my zažíváme boom - iDNES.cz

Jmenuje se Svačinka a toto příjmení jakoby předurčilo směr jeho podnikání. "Ne náhodou jsem se motal kolem gastra už od mládí," říká. Podnikat se učil za pochodu od lidí kolem sebe a natruc krizi se mu daří.

Zdroj: finance.idnes.cz

Ženy se aspoň přede mnou nestydí, říká slepý masér - iDNES.cz

Šestačtyřicetiletý Ivo Budil přišel o oko při hře s kamarády v devíti letech. Když se k tomu přidal zánět očního nervu, musel se smířit s tím, že už neuvidí. Dnes se živí jako masér. "Masíruji, protože jsem neměl jinou volbu, ale baví mě to," říká.

Zdroj: finance.idnes.cz

Na volné noze vydělává víc než v zaměstnání. Umí poradit, jak na to - iDNES.cz

Mít nadprůměrný výdělek je sen mnoha lidí. Robertu Vlachovi se to podařilo. Jeho hrubé roční příjmy se pohybují v rozmezí jednoho až dvou milionů korun. "Znám bohatší lidi na volné noze," směje se upřímně 35letý muž, který se dnes živí podnikatelským poradenstvím.

Zdroj: finance.idnes.cz

Škoda, že den má jen 24 hodin, říká úspěšný mladý podnikatel - iDNES.cz

Roman Sterly podniká teprve přes rok a už na internetu vlastní největší českou sociální síť pro sportovce. Měsíčně jí navštíví 70 tisíc uživatelů. Za svůj projekt získal řadu cen.

Zdroj: finance.idnes.cz

S vitamíny "na míru" chtějí prorazit i v Americe - iDNES.cz

Rok ladili, zkoušeli, testovali. Na jaře vstoupili na trh a hned získali ocenění v soutěži Nápad roku. Míchají přes internet vitamíny.

Zdroj: finance.idnes.cz

V osmnácti má jasno, čeho chce v životě dosáhnout. Přitom nevidí - iDNES.cz

Nevidomá osmnáctiletá Lenka Zahradníková má energie na rozdávání. Studuje prestižní pražské gymnázium a plánuje svou budoucnost. Přitom hraje na housle, jezdí na běžkách a závodně plave na mezinárodní úrovni.

Zdroj: finance.idnes.cz

Zlatou klec se stotisícovým platem opustil. Teď pro lidi vymáhá nároky - iDNES.cz

Roman Mikluš pracoval na vysokých postech v nadnárodních společnostech. Cestoval po světě a během pracovních cest sbíral zkušenosti, jak to jinde funguje a co u nás chybí. Postupně v něm uzrávaly vlastní podnikatelské projekty. Ten první v nanotechnologiích mu nevyšel, ten další má podle něj v Česku velkou budoucnost.

Zdroj: finance.idnes.cz

Cítil dluh vůči mužům. Otevřel si v Praze lazebnictví - iDNES.cz

Jsem na návštěvě v Thomas’s Barbershopu, v pravém lazebnictví v centru Prahy, a pozoruji, jak majitel Tomáš Kožíšek pečuje o své zákazníky. Olejíček na změkčení, teplé zábaly, masáž obličeje, kolínská... a břitva.

Zdroj: finance.idnes.cz

Pletla čelenky a čepice pro příbuzné, dnes vyváží do 20 států světa - iDNES.cz

Mahulena Pertlová si před revolucí na mateřské dovolené přivydělávala pletením čelenek a čepic pro příbuzné. Byl o ně velký zájem, ale nikdy by ji nenapadlo, že o 25 let později bude řídit svou firmu Kama s obratem téměř 50 milionů a stane se tváří značky pletených čepic a windstopperových svetrů v tuzemsku i zahraničí.

Zdroj: finance.idnes.cz

Právník: Na dražbách zabaveného majetku se normálně krade - iDNES.cz

Právník Ondřej Závodský má odvahu upozorňovat na zlodějny, které se v Česku dějí. Před pár lety upozornil na pochybné zakázky na svém pracovišti a dosáhl odsouzení viníků. Se stejnou odvahou teď poukazuje na nepravosti na dražbách, které dostávají dlužníky na sociální dno.

Zdroj: finance.idnes.cz

Z 50tisícové mzdy spadla na minimum. Teď peče dorty a opět vydělává - iDNES.cz

Monika Pelešková pracovala jako produkční v reklamní agentuře. Kreativní práce ji slušně živila a bavila. Když se vypracovala na špičku, brala měsíčně kolem 50 tisíc korun hrubého. "Když přišly větší zakázky, dalo se vydělat i víc," říká.

Zdroj: finance.idnes.cz

Živí se vyřezáváním betlémů a má tři pokračovatelky - iDNES.cz

Dřevo se pod jeho rukama mění v krásně propracované postavy, většinou ve vyobrazení svaté rodiny. Jan Rejman z Vysokého Mýta je totiž řezbář, touto profesí "nakazil" i své tři dcery.

Zdroj: finance.idnes.cz

Živly řádí po obědě, říká detektiv, který sledoval krádeže kol - iDNES.cz

Česká pojišťovna v létě za asistence detektivů sledovala, co se stane, když na frekventovaném místě zůstane opuštěné a nezabezpečené jízdní kolo. Redakci iDNES.cz se podařilo nahlédnout do zákulisí akce.

Zdroj: finance.idnes.cz

Výnosné právničině dala vale, otevřela si bistro - iDNES.cz

Jako právnička si u nadnárodních organizací vydělala spoustu peněz, ty dala do školného a v New Yorku vystudovala design. Nedávno se Alena Slámová vrátila do Prahy a otevřela si bistro. "Chci už dělat jen to, co má smysl," tvrdí.

Zdroj: finance.idnes.cz

Můj čas řídí kmotřička s kosou, říká stavitel hrobek - iDNES.cz

David Stejskal je prvním oficiálně uznaným stavitelem podzemních hrobek v Česku. Snaží se dostat české pohřebnictví na lepší úroveň, alespoň takovou, jaká tu byla před druhou světovou válkou.

Zdroj: finance.idnes.cz

Diplomat: V mezinárodních vztazích to funguje jako v činžovním domě - iDNES.cz

Českou republiku už Marek Skolil reprezentoval jako velvyslanec v Libanonu či Vietnamu, působil i v Chicagu a Paříži. Teď to jako jeden z mála českých diplomatů dotáhl až na post velvyslance Evropské unie. "Sedmadvacítku" zastupuje od září v Alžírsku.

Zdroj: finance.idnes.cz

Mobil s drahokamy vypadal nejdřív jako z Marsu, říká obchodník s luxusem - iDNES.cz

Hledal produkt, který na českém trhu ještě nikdo nenabízel a který by zákazníky zajímal. A našel ho. Před sedmi lety začal Vladan Hájek se společníkem distribuovat luxusní mobilní telefony Vertu. Pak se pustil do maloobchodu a nyní dosahuje stamilionových obratů.

Zdroj: finance.idnes.cz

Lovec hlav: Musím se umět vžít do myšlení manažerů - iDNES.cz

Oliver Schmitt je headhunter. Hledá vhodné kandidáty na manažerské pozice, nejčastěji do středního a vyššího managementu, kde se měsíční platy pohybují okolo sto tisíc korun i více.

Zdroj: finance.idnes.cz

Je to pěkná švejkovina, říká o důchodové reformě bývalý poradce - iDNES.cz

Jako finanční poradce začínal Pavel Fara před dvaceti lety. Několik let obchodoval, později budoval a vedl menší i větší týmy poradců. Jenže pak nastal zlom. Nemohl se pořádně srovnat s prostředím, do kterého se dostal.

Zdroj: finance.idnes.cz

Poker je pro ni koníčkem i prací zároveň. A vydělává si dost slušně - iDNES.cz

Je to adrenalin, buší vám srdce, jste nervózní. Dostanete karty a doufáte ve štěstí. Kéž by to byla Royal flush - 10,J,Q, K a eso stejné barvy, nejvyšší možná postupka. A bank by byl můj... Už dva roky si Adéla Pecháčková vydělává na pokerových turnajích na živobytí. A slušně.

Zdroj: finance.idnes.cz

Začínala od píky v Asii, dnes vede v Česku 2 500 lidí - iDNES.cz

Personální ředitelkou T-Mobile je teprve krátce, ale cíl má jasný. Uršula Králová chce zaměstnance učit větší zodpovědnosti.

Zdroj: finance.idnes.cz

Nedůvěry mužských se nezaleknu, říká žena, která vyrábí vlaky - iDNES.cz

Jako malá dostala od rodičů k Vánocům vláček. A zamilovala se do dárku tak, že s vlaky spojila svou profesní kariéru. "Všechno, co se jich týká, mě prostě fascinuje," říká současná technická ředitelka nadnárodní společnosti Bombardier Iveta Hradská.

Zdroj: finance.idnes.cz

Práce v USA je intenzivnější, říká šéfka Českého centra v New Yorku - iDNES.cz

Celý život sbírala zkušenosti v kulturních institucích a před dvěma a půl lety vyrazila do New Yorku, aby řídila České centrum. "Nějakým neuvěřitelným způsobem mi vyšlo výběrové řízení na tuto pozici," říká Pavla Niklová.

Zdroj: finance.idnes.cz

Denně má statisícové obraty. Živí ho předvádění nádobí seniorům - iDNES.cz

Předváděcí akce s přímým prodejem zboží patří v Česku k nejkritizovanějším formám prodeje. Podnikatel Roman Zavadil se tím živí už dvacet let. Odmítá, že by jím prodávané zboží bylo předražené, a pokuty, které mu vyměřila obchodní inspekce, přičítá administrativním pochybením.

Zdroj: finance.idnes.cz

Návrhářka Alena Wilson rozjela podnikání na večírku Harvardu - iDNES.cz

Původně vystudovala Alena Wilson ekonomii a prosadila se v marketingu a reklamě. V loňském roce ale nastal v její kariéře zásadní obrat. Založila si vlastní značku, navrhuje šaty a chce uspět ve světě módy.

Zdroj: finance.idnes.cz

Na ulici pořád koukám lidem na nohy, říká švec Pavel Poláček - iDNES.cz

Živí se ručním šitím bot, přitom je vystudovaný technik. Řemeslo ho okouzlilo natolik, že se ho naučil sám z dobových knížek a časopisů.

Zdroj: finance.idnes.cz

Zaměstnavatelé chtějí supermana za málo peněz, říká ředitelka agentury - iDNES.cz

Je to celkem jednoduché. Zavoláte do personální agentury a popíšete profil lidí, které na práci potřebujete. Může to být jeden člověk nebo stovky, na měsíc či na rok.

Zdroj: finance.idnes.cz

Češi už umějí poznat, kdy je víno předražené, říká obchodník - iDNES.cz

Aféra s pančovaným tvrdým alkoholem zvedla v Česku prodej vína. "Když aféra vypukla, objem vína, který jsme expedovali do restaurací, se zvýšil o třicet procent. Když začal skandál utichat, čísla se už nevrátila zpět na původní hodnotu," říká obchodník s vínem Libor Černoch.

Zdroj: finance.idnes.cz

Začínal jako cesťák, dnes má úspěšný e-shop a obrat 1,5 miliardy - iDNES.cz

Lubomír Pešák založil s bratrem úspěšnou rodinnou firmu, která vyrábí počítače a prodává vše, co je do zásuvky anebo na baterky. Je to trochu paradox. Firma se jmenuje T. S. Bohemia, ale znají ji spíše lidé na Moravě než ti v Čechách. Tam je velkým prodejcem elektroniky.

Zdroj: finance.idnes.cz

Učil matematiku, pak začal vyrábět světla a má miliardové tržby - iDNES.cz

Slovenský učitel matematiky Vladimír Levársky tvoří osvětlení budoucnosti. "Světla budou trojrozměrná," říká. Jeho firma OMS patří mezi světové lídry v osvětlení a stále roste. V Senici zaměstnává i Němce, Číňany a Indy.

Zdroj: finance.idnes.cz

S dobrovolnictvím lidem roste pocit sebeúcty, i proto je o něj zájem - iDNES.cz

Dagmar Hoferková je patronkou Evropského roku dobrovolnictví. Dohlíží na to, aby se veřejnost seznámila s dobrovolnickými aktivitami, které mohou k pomoci druhým nalákat další zájemce.

Zdroj: finance.idnes.cz

Profesionální houbař: vydělal si i dva tisíce dolarů za den - iDNES.cz

Šťastný to muž, živí se tím, co většina Čechů bere jen za víkendového koníčka. Lukáš Vrána sbírá houby. A byl kvůli nim i v americkém vězení.

Zdroj: finance.idnes.cz

Čeká nás obtížný rok. Banky jsou naštěstí stabilní, říká bankéř roku - iDNES.cz

Vrcholoví bankéři udělili letos titul Bankéř roku 2011 Pavlu Kysilkovi, generálnímu řediteli a předsedovi představenstva České spořitelny. Je to pro něj uznání profesionality poctivosti a práce tisíců kolegyň a kolegů v bance.

Zdroj: finance.idnes.cz

Kvůli úrazům chybí v práci denně sedm tisíc Čechů, říká odbornice - iDNES.cz

I přesto, že počet pracovních úrazů v Česku už několik let klesá, čísla, která je doprovázejí, jsou alarmující. Například kvůli úrazům v práci denně chybí zhruba sedm tisíc lidí. V průměru se náklady na jeden pracovní úraz dostanou až na 390 tisíc korun.

Zdroj: finance.idnes.cz

Ekonom: Nebát se je chyba, strach je vlastně užitečná vlastnost - iDNES.cz

Sotva odezněla jedna ekonomická krize, už je na obzoru další. Máme se bát budoucnosti, nebo si prostě jen zvyknout? "Nebát se v téhle situaci je vlastně chyba," zamýšlí se v předvánočním rozhovoru ekonom Tomáš Sedláček.

Zdroj: finance.idnes.cz

Do penze nechce, v šedesáti odstartuje novou kariéru - iDNES.cz

Její profesní životopis je dlouhý: pracovala jako novinářka, průvodkyně či dokonce jako zedník. Přestože se jí blíží důchodový věk, o penzi nechce ani slyšet. Švýcarka Edith Zweifelová plánuje, že začne podnikat a bude provozovat horskou chatu.

Zdroj: finance.idnes.cz

Nelítáme jen tehdy, když i vrány chodí pěšky, říká pilot vrtulníku - iDNES.cz

Když Pavel Forst řekne, že celý den někde lítal, platí to doslova. S policejním vrtulníkem nalétal 7 500 hodin. Pátrá po ztracených dětech i dospělých, stejně jako po ozbrojených pachatelích, často létá k dopravním nehodám.

Zdroj: finance.idnes.cz

Chemik, ekonom a stavbař rozjeli obří projekt. Chtějí prorazit se sýry - iDNES.cz

Tři Slováci se na dovolené domluvili, že začnou vyrábět kozí sýry. Koupili pozemek u Ružomberku a loni na podzim výrobu rozjeli. Prodej sýrů doplnili restaurací a benzinovou pumpou.

Zdroj: finance.idnes.cz

S počítačovou firmou uspěl v Kalifornii. Před sebou teď má celý svět - iDNES.cz

Prosadit se s počítačovou firmou v Americe, která je na špici v oboru moderních technologií? Radko Jelínek s tím má zkušenosti. Počítačová firma Sprinx Systems, kde působí jako obchodní ředitel, má totiž prosperující filiálky v Los Angeles a v New Yorku.

Zdroj: finance.idnes.cz

Každý chce být sommeliérem. Ten jen jí a pije, říká odbornice na víno - iDNES.cz

Lidé se stále více zajímají o původ vín, která pijí, o odrůdy, z nichž se vyrábějí, i o to, k jakému jídlu se které víno nejlépe hodí. Tomu se přizpůsobili i sommeliéři, což jsou vlastně odborní poradci ve vínech.

Zdroj: finance.idnes.cz

Naučil lidi uklízet po psech. Pytlíky vyváží do celého světa - iDNES.cz

Málokdo ví, že je to český vynález, který je dokonce patentovaný pro celou Evropskou unii. Obaly na psí exkrementy dnes patří k ulici, stejně jako třeba lavička. A nápad má úspěch i ve světě.

Zdroj: finance.idnes.cz

Profesní tituly jsou ve firmách nutné. Pobočky ve světě si musí rozumět - iDNES.cz

Řada Čechů vůbec netuší, co znamená zkratka CEO, CFO či třeba HR Manager. Anglicky znějící tituly, které uvádějí na svých vizitkách šéfové a manažeři firem, jsou pro laiky stále velkou neznámou. Mezinárodní firmy se ale bez nich neobejdou. Musí jim rozumět Čech i Ind, říká personální poradce Petr Žídek.

Zdroj: finance.idnes.cz

Ze zdravotní sestry královnou čokolády. Každý měsíc vyrobí tuny pralinek - iDNES.cz

Vyrábí čokoládové pralinky převážně z českých surovin. A má úspěch. Šest prodejen prosperuje a Petra Kovandová hodlá otevřít další. I s dalšími plány a sny rozhodně nezůstává při zemi. Do dvou let muzeum čokolády a marcipánu v Táboře a "pralinkárna" ve Vídni.

Zdroj: finance.idnes.cz

Kariéra ji stála hodně sil a energie. Občas cítí vyhoření, ale nevzdává se - iDNES.cz

Prosadila se ve světě finančnictví, kde vládnou spíše muži. Začínala jako obchodník a vyšvihla se na generální ředitelku finanční skupiny Citfin. Ženy, které budují kariéru, se nesmějí bát a musí ten boj vydržet, říká čtyřiatřicetiletá Martina Arnold Rubínová.

Zdroj: finance.idnes.cz

Zachraňuje ženy na podpatcích. Na stélky do bot má dokonce patent - iDNES.cz

Josef Hanák v malé moravské vsi vyrábí zdravou obuv a stélky do bot. Jeho podnikatelské začátky byly tak tvrdé, že neměl na chleba. Teď nestačí pokrýt poptávku. Lidé za ním jezdí z celého Česka, i ze zahraničí.

Zdroj: finance.idnes.cz

Konkurence je v cukrařině tvrdá. Záleží jen na kvalitě čokolády - iDNES.cz

Před padesáti lety si otevřel ve Francii cukrárnu a zaměřil se na čokoládu. Přestože je mu skoro tři čtvrtě století, podílí se Bernard Dufoux na tvorbě nových příchutí dezertů a pořádá kurzy, kde vypráví, jak se čokoláda vyrábí.

Zdroj: finance.idnes.cz

Před padesátkou změnil kariéru a v Praze založil baletní školu - iDNES.cz

Byl vrcholovým manažerem, pracoval jako generální ředitel Vitany, ale v 45 letech zjistil, že dělat kouče by ho bavilo mnohem víc. Stal se osobním trenérem manažerů a pomáhal rozvíjet jejich schopnosti. Pak ho náhoda přivedla k podnikání a Heinrich Homola začal provozovat školu baletu.

Zdroj: finance.idnes.cz

Byznys: zdravé jídlo pětkrát denně, dovezou je až na talíř - iDNES.cz

Marcel Pekárek a jeho kamarád rozjeli počátkem roku společné podnikání, nabízejí takzvanou krabičkovou dietu. Vozí zájemcům jídlo na celý den, a ti hubnou. Dieta s běžnými jídly na měsíc je přijde zhruba na sedm tisíc korun.

Zdroj: finance.idnes.cz

Dirigenti jsou samotáři, kamarádí se jen s hudbou - iDNES.cz

Muzikant Adam Klemens je příkladem toho, že láska k hudbě se dědí. Jeho otec je známý dirigent, děda učil hře na harmoniku a prababička měla hudební školu. Hity Michaela Jacksona ani Madonny neposlouchají, pop-music jim nic neříká. Přitom je oba hudba živí. Nebo možná proto, že je hudba živí.

Zdroj: finance.idnes.cz

Američan rozjel v Berouně restauraci. Korupce je tu všude, posteskl si - iDNES.cz

Američan Scott Van Wagenen vyměnil New York za nevelké středočeské město Beroun. Téměř každý večer stojí u plotny ve své restauraci Blackdog Cantina. Říká, že život je příliš krátký na to, aby lidé jedli špatné jídlo.

Zdroj: finance.idnes.cz

Za půl hodiny jsem přišla o celý vklad, říká investiční makléřka - iDNES.cz

Vystudovala biologii a geografii na Karlově univerzitě a mohla být vědkyní nebo učitelkou. Jenže všechno je jinak. V devětadvaceti letech Jana Levová se svým partnerem řídí investiční firmu Active Capital, která má sedmdesát zaměstnanců a tisícovku klientů.

Zdroj: finance.idnes.cz

Kouzla se učil sám, teď se magií a iluzemi živí na plný úvazek - iDNES.cz

Harry Potter byl poměrně majetný kouzelník. Kouzly a magií se však dá uživit i mimo svět knih J. F. Rowlingové. Iluzionista Robert Fox dokazuje, jak se může koníček stát lukrativním stálým zaměstnáním.

Zdroj: finance.idnes.cz

Řemeslu se věnuje už 40 let, na práci má desetiletou záruku - iDNES.cz

Krnovsko je krajem s velkou varhanářskou tradicí. "Když vás tahle práce chytne, nechcete dělat nic jiného," říká Jana Kypúsová, ředitelka Střední umělecké školy varhanářské. Její slova potvrzuje i varhanář Josef Brachtl, který se řemeslu věnuje už více než čtyři desítky let.

Zdroj: finance.idnes.cz

Řezbářem je půl století, ale papíry si udělal až loni - iDNES.cz

Se dřevem to uměl už jeho otec. František Nedomlel, řezbář z Bruntálu, po něm talent zdědil a řezbařina ho provází celý život. První postavičku vyřezal, když chodil do první třídy.

Zdroj: finance.idnes.cz

Čechům půjčuje už více než 120 tisíc firem, zjistil finanční arbitr - iDNES.cz

Podvedla vás splátková společnost a nechce uznat reklamaci? Obraťte se na finančního arbitra. Od července už může rozhodovat spory, které se týkají úvěrů a také kolektivního investování. A to vše pro spotřebitele zdarma.

Zdroj: finance.idnes.cz

Svět je mnohem nejistější a rizikovější, soudí ekonom Jan Švejnar - iDNES.cz

Za poslední roky se mnohé změnilo, spoustu lidí potkaly situace, se kterými se dříve nesetkali – nezaměstnanost, nižší příjmy či nutnost šetřit. Jak přežít současné změny, na co je užitečné si půjčit a jak se učí mladí ekonomové? O tom všem s ekonomem a profesorem na americké University of Michigan a na českém CERGE-EI Janem Švejnarem.

Zdroj: finance.idnes.cz

Zdražení zápisu o tisícovku od podnikání neodradí, říká expert - iDNES.cz

Zápis společností do obchodního rejstříku podražilo. Může za to novela zákona o soudních poplatcích, která platí od září. Za zápis společnosti s ručením omezeným nyní podnikatelé zaplatí šest tisíc korun, za akciovou společnost dvojnásobek. Dosud to bylo v obou případech pět tisíc.

Zdroj: finance.idnes.cz