Linka 199

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

nejčastější zdroje článků

Volkswagen neplánuje prodej žádné značky

Wolfsburg (Německo) - Navzdory současné krizi a úsporným opatřením neplánuje německá automobilka Volkswagen prodej žádné ze svých dvanácti značek.

Štítky: kvůli prodej volkswagen neplánuje žádné volkswagen neplánuje volkswagen neplánuje prodej prodej žádné značky neplánuje prodej žádné prodej žádné

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

V Česku bude letos zhruba sedm procent volných průmyslových budov

Praha - Podíl volných průmyslových nemovitostí nejvyšší kvality v Česku letos meziročně klesne zhruba o jeden procentní bod na sedm procent, v roce 2017 by měl klesnout na šest procent.

Štítky: měl zájem průmyslu průmysl stále agency index průmyslu se plzeň nájmů

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Živnostníci mají týden na úpravu záloh zdravotního pojištění

Praha - Živnostníkům zbývá poslední týden na úpravu záloh za zdravotní pojištění. Minimální výše, stanovená z průměrné mzdy v Česku, je pro letošní rok nově 1823 korun.

Štítky: kteří zdravotní pojišťovně platební upravit korun živnostníci mluvčí oborové čtk to musejí české firmy

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Šance pro malé firmy: EU rozdá 220 miliard. Jak se k nim dostat?

Praha - I když se nový operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK) zatím ještě nerealizuje, je vhodné začít s přípravou už teď, protože podávat žádosti o dotace bude možné už na přelomu března a dubna. Podle Ministerstva průmyslu a obchodu neuspěje každá devátá žádost, žadatelé by se tedy měli pořádně připravit.

Štítky: rozvoj tedy dotace žádosti měli pravidly vhodné o dotace žádosti o seznámit

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Boeing 737 MAX má za sebou první testovací let

Seattle - Letoun Boeing 737 MAX úspěšně absolvoval svůj první testovací let, který trval zhruba tři hodiny.

Štítky: letoun o zhruba procent nižší verzí původního nynější generací s nynější nižší spotřebu původního modelu agentura reuters má mít

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Nižší DPH u točeného piva? Koalice je proti, stát by přišel o 160 milionů korun ročně

Praha – Ministr financí Andrej Babiš překvapil nejen veřejnost, ale i své koaliční partnery plánem na snížení DPH na sudové pivo. Jeho rezort už také vyčíslil, na kolik by to stát přišlo. Pokud by plán předsedy hnutí ANO vyšel, ročně by stát ztratil asi 160 milionů korun.

Štítky: snížení dph u babiš dph piva babiše dph u točeného u točeného u točeného piva točeného

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Sledovali jsme ŽIVĚ: Konference o přijetí eura v ČR

Praha - Česká metropole dnes hostí konferenci s názvem Přijetí společné evropské měny v ČR - přínosy a rizika. Hlavní projevy pronesou premiér Bohuslav Sobotka a místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis. Vystoupí také ministr financí Andrej Babiš, guvernér ČNB Miroslav Singer, prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, exministr financí Pavel Mertlík, prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák.

Štítky: prezident martin pavel různé konference konference a budou o jestli budou ifigenie sralbotka mild

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Snížení DPH u sudového piva lomcuje Českem, výrobci lihovin jsou zděšeni

Praha - Plán ministra financí Andreje Babiše (ANO) na snížení DPH u sudového piva kritizují výrobci lihovin. Pivovary jsou naopak nadšené. Asociace hotelů je k záměru skeptická a vinařům je to vcelku jedno.

Štítky: podle dph u něj dph výrobci sudového výrobci lihovin u sudového sudového piva lihovin

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Euro v Česku: Jaké by byly náklady na zavedení unijní měny? Prouza promluvil

Praha – V Praze se dnes konala konference k zavedení eura v České republice. Tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza při té příležitosti vyčíslil, na kolik by Česko tato změna přišla. Současná vláda však několikrát deklarovala, že v tomto volebním období termín přijetí eura nestanoví. Euro je tak nyní technicky možné přijmout podle odborníků i politiků nejdříve v roce 2020.

Štítky: měny kurz euro koruny zavedení prouza by byly kurz koruny na zavedení přijetí eura

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Pro přijetí eura potřebuje ČR zlepšit veřejné finance, míní Sobotka

Praha - Česká republika by neměla stanovovat termín přijetí eura, dokud nezlepší stav veřejných financí a nezvýší životní úroveň v zemi ve vztahu k vyspělým státům EU. Novinářům to dnes na konferenci k přijetí eura řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Vláda několikrát deklarovala, že v tomto volebním období termín přijetí eura nestanoví. Guvernér České národní banky Miroslav Singer následně na konferenci uvedl, že připravenost ČR na přijetí eura se proti předchozím letům zlepšila, avšak stále ji nelze vyhodnotit jako dostatečnou.

Štítky: není máme rozpočtů singera bohuslav to je hnusná je hnusná tlama stanovovat termín na konferenci erm

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

ÚOHS snížil pokutu Českým drahám za lokomotivy, smlouva byla diskriminační

Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil Českým drahám (ČD) v opakovaném prvostupňovém řízení pokutu ve výši 1,2 milionu korun za to, že v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách uzavírala v letech 2009-2012 přílohy k dohodě o proběhu lokomotiv. Rozhodnutí není dosud pravomocné a může být proti němu podán rozklad, informuje uohs.cz.

Štítky: pokutu byla úohs dráhy českým českým drahám drahám snížil pokutu českým diskriminační

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Kontrolní hlášení u DPH: Řada firem stále tápe, zájem o poradenství roste

Praha - Anketa ČTK mezi poradenskými firmami ukázala, že si malé a střední firmy dosud neporadily s komplikacemi při nastavení systémů pro podávání kontrolního hlášení u daně z přidané hodnoty (DPH).

Štítky: hlášení kontrolní kontrolního kontrolního hlášení kontrolní hlášení firem stále dph u dph firem stále

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

V OKD by se mělo těžit co nejdéle, doporučuje krajská tripartita

Ostrava - Těžba uhlí v dolech společnosti OKD by měla pokračovat co nejdéle i za cenu toho, že stát ponese určité výdaje. V materiálu, který má ČTK k dispozici, to doporučují Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje, kancelář vládního zmocněnce Jiřího Ciencialy a krajská hospodářská komora. Materiál schválilo předsednictvo krajské tripartity, v pondělí se situací OKD má zabývat národní tripartita.

Štítky: ale mělo okd uhlí v okd krajská tripartita okd by co nejdéle nejdéle

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Poslanci pozměnili zákon: Nově se bude platit za všechny stavební normy

Praha - Poslanci dnes ze stavebního zákona vypustili ustanovení, že některé technické normy ve stavebnictví musí být bezplatně přístupné veřejnosti. Nově se tak bude platit za vše, což ostře kritizovala opozice.

Štítky: zákona ustanovení normy platit nově stavební poslanci bude platit nově se platit za

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Spor o výběr daní: MF se chválí, ekonomové oponují, Kalousek zuří

Praha – Vláda je právě v polovině svého funkčního období. Ministerstvo financí si pochvaluje, jak se mu v uplynulých dvou letech podařilo zlepšit výběr daní, činnost finanční správy i snižování dluhu. Podle analytiků však na tomto vývoji nemá zásluhy rezort financí, ale vývoj ekonomiky.

Štítky: financí dluhu daní oblasti mf kalousek uvedl výběr ekonomové chválí

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

České ekonomice se nadmíru daří: Roste HDP i příjem domácností

Praha - Ve 3. čtvrtletí roku 2015 vzrostla ziskovost podniků na 50,2 %, což je o 0,7 p.b. více než před rokem. Uvedl to dnes Český statistický úřad. Reálná spotřeba domácností na obyvatele se meziročně zvýšila o 3,7 %, což je o 1 p.b. vyšší tempo ve srovnání s růstem reálných příjmů.

Štítky: příjem ekonomice domácností hdp daří na obyvatele nadmíru ekonomice se nadmíru příjem domácností domácností na

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Spotřebitelské ceny v Česku klesají, inflace je nejnižší od roku 2003

Praha - Spotřebitelské ceny klesly v prosinci proti listopadu o 0,1 %. Tento vývoj ovlivnilo především další snížení cen v oddíle potraviny a nealkoholické nápoje a v oddíle doprava. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v prosinci stejně jako v listopadu, tj. o 0,1 %. Průměrná míra inflace za rok 2015 dosáhla 0,3 % a byla nejnižší od roku 2003. Uvedl to dne Český statistický úřad.

Štítky: ceny služeb nápoje cen zejména byly cen v v oddíle oddíle

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Škoda Auto hlásí rekord: Loni dodala zákazníkům přes milion vozů

Praha - Škoda Auto ve 120. roce existence společnosti dosáhla nového prodejního rekordu a podruhé za sebou prodala více než 1 milion vozů za jeden kalendářní rok. Zákazníkům dodala přesně 1,055.500 vozů, meziročně o 1,8 procenta více. Automobilka to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Štítky: značky prodeje svým procenta na evropě škoda plus superb škoda v svým zákazníkům

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Gazprom loni zvýšil dodávky zemního plynu do Evropy

Moskva - Ruská plynárenská společnost Gazprom loni zvýšila dodávky zemního plynu do Evropské unie a Turecka o osm procent. Dodávka se zvýšila na 159,4 miliardy krychlových metrů.

Štítky: dodávky evropy zemního zemního plynu gazprom do evropy plynu do gazprom loni zemního plynu do dodávky zemního plynu

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Aktivita arabských podnikatelů v ČR je nízká

Praha - Aktivita arabských podnikatelů v ČR je nízká. Arabského vlastníka má celkem 1782 českých firem, tedy 0,41 procenta tuzemské podnikatelské základny.

Štítky: podnikatelů čr nízká českých firem je nízká aktivita arabských podnikatelů podnikatelů v čr arabských v čr je aktivita

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Belgické daňové výhody nadnárodním firmám porušily právo EU

Brusel - Daňové výhody, které nadnárodním společnostem od roku 2005 poskytovala Belgie, nejsou v souladu s pravidly EU o státní pomoci, rozhodla Evropská komise.

Štítky: chce komise milionů eur z eu té doby eu o hospodářskou soutěž hospodářskou vestagerová

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Revoluce v označování piv. Zmizí ležák, přibudou jiná piva. Jaká?

Praha - Čeští pivaři si už brzy budou asi muset zvyknout na jiné označování piv. Zmizí například ležák, ale objeví se jiná a přesnější označení

Štítky: označování piva ležák piv přibudou jiná zmizí v označování v označování piv označování piv

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Meziroční inflace podle odhadů stoupla na 0,2 procenta

Praha - Prosincová meziroční inflace podle odhadů analytiků mírně stoupla na 0,2 procenta z listopadových 0,1 procenta.

Štítky: podle procenta inflace růst stoupla stoupla na odhadů podle odhadů inflace podle odhadů inflace podle

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Volkswagen se loni poprvé po třinácti letech propadl v prodeji

Frankfurt nad Mohanem - Německá automobilová skupina Volkswagen zaznamenala loni první pokles prodeje od roku 2002. Odbyt vozů skupiny, do níž patří i česká Škoda Auto, se z předloňského rekordu 10,14 milionu snížil o dvě procenta na 9,93 milionu, sdělila dnes společnost. Vedle emisního skandálu, který se odrazil na některých trzích v závěru roku, za to může slabá poptávka v Číně a propad trhů v některých dalších rozvíjejících se zemích světa.

Štítky: skupiny milionu loni vw volkswagen propadl prodeji volkswagen se se loni volkswagen se loni

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

V klobáse z Babišova Agrofertu našli jehlu z injekční stříkačky

Teplice - Pokud máte doma klobásky z Lidlu, mějte se na pozoru. V jedné z nich našli inspektoři úlomek injekční jehly. Velké nebezpečí číhá v Uherské klobáse PIKOK od výrobce Krahulík – MASOZÁVOD Krahulčí. Žena, která si jednu z nich koupila v Lidlu, v ní našla úlomek injekční jehly. Vše nahlásila Státní veterinární správě a ta ihned nařídila stažení klobásy z obchodů.

Štítky: potravin státní mluvčí veterinární re pikok jehly klobásy klobásy z mufik

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

První blok v Dukovanech spustí ČEZ na konci ledna, druhý v únoru

Praha - Jaderná elektrárna Dukovany se již brzy vrátí ke svému standardnímu provozu. První blok by měl být znovu spuštěn na konci ledna, druhý v polovině února.

Štítky: konci na konci první čez dukovanech blok první blok druhý v na konci ledna konci ledna

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Hypoteční trh v ČR rekordně vzrostl, nákupní apetit rozhodně nepřejde

Praha - V Česku je nebývalý zájem o hypotéky. Jejich objem vzrostl v roce 2015 na 193 miliard korun, což je třetinový nárůst proti roku 2014. Poptávku stimuloval celkový hospodářský růst, který měl vliv i na účel, za jakým si lidé rezidenční nemovitosti pořizovali.

Štítky: bude trhu která během banky miliardy nárůst odhadů sadil našich odhadů

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

RWE se dohodla s českou EPH na prodeji své elektrárny v Británii

Londýn/Praha - Německá energetická skupina RWE se dohodla na prodeji uhelné elektrárny v britské obci Lynemouth české skupině Energetický a průmyslový holding (EPH). Oznámily to dnes firmy, hodnotu transakce ale ve svých sděleních neuvedly. Skupinu EPH ovládají finančníci Daniel Křetínský a Patrik Tkáč.

Štítky: své rwe elektrárny elektrárny v eph prodeji dohodla rwe se dohodla rwe se na prodeji

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Zmizel další čínský miliardář, šéf módní značky Metersbonwe

Peking - V Číně zmizel další miliardář, zakladatel a šéf oděvního řetězce Metersbonwe Čou Čcheng-ťien. Firma s ním ztratila kontakt ve čtvrtek. Většina takových případů je součástí vládní kampaně proti korupci, napsala CNN.

Štítky: šéf čínský módní miliardář módní značky metersbonwe zmizel další čínský další čínský miliardář šéf módní značky zmizel metersbonwe

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Firma Gorenje dostala vysokou pokutu. Podle ÚOHS uzavírala zakázané dohody

Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil svým prvostupňovým rozhodnutím společnosti GORENJE spol. s r.o. pokutu ve výši 13 699 000 korun za to, že se svými odběrateli v období od 8.2.2012 do 22.4.2015 uzavírala a plnila zakázané dohody o určování cen pro další prodej.

Štítky: e stanovené ceny dohody o cen prodej pro další spotřebičů pro další prodej další prodej

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Antimonopolní úřad potvrdil pokuty mobilním operátorům

Praha - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj zamítl svým druhostupňovým rozhodnutím z 22. prosince 2015 rozklady mobilních telekomunikačních operátorů Vodafone Czech Republic a.s. a T-Mobile Czech Republic a.s. ve věci uložení opakované pokuty za protisoutěžní dohody o propojení sítí.

Štítky: rozhodnutí t czech sítí czech republic republic propojení telekomunikačních republic a czech republic a

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Zahraniční obchod ČR překonal očekávání, přebytek vzrostl na 14,3 miliardy

Praha - Podle předběžných údajů Českého statistického úřadu skončila v listopadu bilance zahraničního obchodu v národním pojetí v běžných cenách přebytkem 14,3 mld. Kč, který byl meziročně o 4,0 mld. Kč vyšší.

Štítky: obchodu pojetí mld tempo obchodu se národním národním pojetí v národním v národním pojetí kč a

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Jak se vede českému stavebnictví? ČSÚ zveřejnil nová čísla

Praha - Stavební produkce v listopadu 2015 vzrostla meziročně reálně o 1,5 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 5,7 % stavebních povolení více a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 4,3 %. Bylo zahájeno meziročně o 1,7 % bytů více. Dokončeno bylo o 13,2 % bytů více.

Štítky: bytů povolení více vzrostla o domech se stejným ve srovnání srovnání se srovnání se stejným ve srovnání se

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Českému průmyslu se daří, růst produkce a zakázek pokračoval

Praha - Průmyslová produkce v listopadu meziročně vzrostla reálně o 5,7 %, po očištění od vlivu počtu pracovních dnů vzrostla o 3,2 %. Ve srovnání s předchozím měsícem byla po vyloučení sezónních vlivů nižší o 1,2 %. Hodnota nových zakázek meziročně vzrostla o 7,2 %. Uvedl to dnes Český statistický úřad.

Štítky: výroba kovů průmyslová růst o pokles o chemických běžných nových zakázek průmyslová produkce a výroba

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Zaměstnanci Aholdu dostanou od března přidáno, odbory dojednaly zvýšení mzdy o 3 procenta

Praha – Zaměstnanci prodejen Albert uvažovali o stávce. Odbory obchodního řetězce Ahold, který v ČR prodejny provozuje, totiž dlouho vyjednávaly o nových platových podmínkách. Nakonec oznámily, že bylo dosaženo dohody, zaměstnanci dostanou navíc tři procenta.

Štítky: zaměstnanci zaměstnanců zvýšení navýšení mzdy tři odbory tři procenta dostanou aholdu

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Seznam.cz už nemá zahraniční akcionáře, odkoupil jejich 30procentní podíl

Praha – Firma Seznam.cz po patnácti letech nemá zahraniční minoritní akcionáře.  Největší tuzemský internetový portál odkoupil třicetiprocentní podíl od fondů Tiger Holding Four a Miura International.

Štítky: miliardy roku holding holding four a tiger holding four a miura international four holding four miura tiger

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Velký přehled: Tyto benzínky prodávaly nekvalitní palivo, padaly tučné pokuty

Praha - I v loňském roce prováděla Česká obchodní inspekce kontroly čerpacích stanic. A v několika případech musela uložit peněžité pokuty, protože obchodníci neprodávali kvalitní pohonné hmoty.

Štítky: pokuta datum stanice čerpací provozovatel čerpací stanice motorová nafta lpg datum kontroly

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Intervence ČNB? Třetině českých firem uškodily, zjistil průzkum

Praha - Podle průzkumu Československé obchodní banky (ČSOB) intervence České národní banky uškodily 35 procentům podniků, 14 procentům naopak pomohly.

Štítky: firma procent podniků listopadu každá re oslabení zdražily nickdo každá firma

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Terminál v Polsku prospěje Česku. Udrží dole ceny plynu, tvrdí Mládek

Praha - Terminál na zkapalněný zemní plyn (LNG) v polském přístavu Svinoústí bude pro Česko přínosem, protože tyto stavby pomáhají držet ceny plynu z Ruska pod určitou cenovou hladinou a zabraňují jejich rychlému růstu. Novinářům to dnes řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). První dodávku LNG dopravil Polsku tanker z Kataru před Vánoci. Plně fungovat by pak stavba měla po měsících odkladů v polovině letošního roku.

Štítky: podle by dnes něj podle něj plynovod plynu z ruska z ruska stork plynu z

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Prodej aut loni stoupl na rekordních 230.857 vozů. O které značky je zájem?

Praha - Prodej nových osobních aut loni vzrostl o 20 procent na rekordních 230.857 vozů. První Škoda Auto zvýšila prodej o 27 procent na 73.927 vozů a získala tak téměř třetinový podíl na trhu. Oznámil to Svaz dovozců automobilů na dnešní tiskové konferenci.

Štítky: značky nových procent prodej aut procent na stoupl rekordních aut loni na rekordních

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Devizové rezervy ČNB loni vzrostly o nebývalých 14,6 miliardy eur

Praha - Česká národní banka (ČNB) dnes zveřejnila údaje o devizových rezervách. Za loňský rok stouply o 14,6 miliardy eur, což je mimořádný objem.

Štítky: miliard listopadu rezervy banka eur čnb v listopadu miliardy eur rezervy čnb devizové rezervy

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Koruna posílila, ČNB v listopadu intervenovala za zhruba 10 miliard

Praha - Česká koruna na konci listopadu 2015 posílila a Česká národní banka (ČNB) musela intervenovat za zhruba 10 miliard korun. V říjnu k intervenci nedošlo.

Štítky: tak kdy pod stávající banky v říjnu intervence české národní banky eura za zhruba devizových rezerv

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Pohonné hmoty zlevňují i v novém roce, nafta rychleji

Praha - Pokles cen pohonných hmot v Česku pokračuje i v novém roce. Natural 95 zlevnil od minulé středy o sedm haléřů na průměrných 28,29 Kč/l. Litr nafty stojí průměrně 27,03 Kč, což je o 20 haléřů méně než minulý týden.

Štítky: ceny pohonné hmoty pohonné řidiči tam litr průměrných nejlevněji průměrně

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Mezi firmami je 61 tisíc neplatičů, situace je nejhorší na Ústecku

Praha - Sdružení Solus na konci listopadu 2015 evidovalo ve svém "Registru IČ" přes 61 risíc firem a podnikatelů se závazkem po splatnosti. Nejvíce hříšníků je na severu a západě Čech, dále pak v Moravskoslezském kraji. Nejméně neplatičů je naopak na Vysočině.

Štítky: splatnosti podíl závazků podnikatelů město sdružení míry město praha do značné do značné míry

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Šéf Applu si loni vydělal 10,3 milionu dolarů. A to je nejhůře placeným členem vedení

New York - Tim Cook, šéf společnosti Apple, si loni vydělal 10,3 milionu dolarů (258,1 milionu Kč). To bylo o 11,5 procenta více než v roce 2014. Cook je přitom nejhůře placeným členem nejvyššího vedení firmy.

Štítky: jim měl však pod procenta usd téměř přitom placeným členem vedení členem vedení

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Mikov vítězí ve sporu o nože-rybičky: Za prodej čínských padělků zaplatí Orion 300 tisíc

Mikulášovice (Děčínsko) - Firma Mikov z Mikulášovic vyhrála spor o nožíky, takzvané rybičky. Společnost Orion musí zaplatit za prodej čínských padělků odškodnění 300.000 korun.

Štítky: sporu prodej čínských prodej čínských prodej čínských padělků nože padělků nožů mikov orion

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Aféra Dieselgate: VW bude muset v USA koupit zpět 115 tisíc vozů

Berlín - Podle informací německého listu Süddeutsche Zeitung bude muset automobilový koncern Volkwagen v USA odkoupit od zákazníků zhruba 115 tisíc naftových vozů. Jde o reakce na emisní skandál.

Štítky: bude zpět muset v usa usa vozů koupit zpět usa koupit tisíc vozů bude muset

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Tržby Sazky ve hře Sportka vzrostly o 11 procent. Která čísla jsou nejčaštěji tažena?

Praha - Celkové tržby Sazkx v její největší hře Sportka loni stouply na 5,847 miliardy korun, což bylo meziročně o 11,1 procenta více. Počet milionářů vzrostl v meziročním srovnání téměř trojnásobně, v roce 2014 jich bylo 106.

Štítky: tržby korun čísla hře sportka výher ve hře sazky sportka hře sazka

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

O povánoční výprodeje je větší zájem než loni. Které zboží jde na dračku?

Praha - Letos je o povánoční výprodeje obrovský zájem, hlásí obchodníci. Lidé mají zájem hlavně o elektroniku. Naopak oblečení a sportovní potřeby na odbyt až tolik nejdou.

Štítky: lze slev televize mluvčí oblečení elektroniku registruje výprodejích výprodejů o elektroniku

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Rok silné expanze v eurozóně? Růst podnikatelské aktivity zrychlil

Londýn - Průzkum společnosti Markit mezi nákupními manažery ukázal, že růst podnikatelské aktivity v eurozóně v prosinci mírně zrychlil. Tempo tvorby nových pracovních míst ve firemním sektoru dosáhlo nejvyšší úrovně za téměř pět let.

Štítky: aktivity růst eurozóně v eurozóně expanze podnikatelské zrychlil silné silné expanze podnikatelské aktivity

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Česká ekonomika je na tom dobře. Kalousek prozradil, kdo za to může

Praha - Česko pociťuje pozitivní hospodářský růst a z ekonomického hlediska je na tom poměrně dobře. Podle předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska se ale o tento stav nezasloužila současná vláda.

Štítky: když tak pan daní čerpat vláda ministr tady dph pan ministr

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Test severokorejské pumy vystrašil investory, akcie v Asii většinou klesají

Šanghaj - Na údajný test vodíkové pumy, kterým se dnes pochlubila Severní Korea, reagují také akciové trhy. Investoři jsou zjevně nervózní.

Štítky: akcie procenta test většinou asii většinou vystrašil investory akcie v severokorejské pumy vystrašil pumy

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Volkswagen může kvůli žalobě přijít o 48 miliard dolarů

Frankfurt nad Mohanem - Akcie německé automobilky Volkswagen dnes klesly až o šest procent na šestitýdenní minimum. Kurz akcií firmy je nyní asi 20 procent pod úrovní z poloviny září, kdy skandál s emisemi vypukl. Díky prosincovému oživení je ale zhruba 30 procent nad svým minimem z počátku října.

Štítky: nad přijít přijít o volkswagen může může kvůli volkswagen může kvůli žalobě přijít žalobě přijít o může kvůli žalobě kvůli žalobě přijít

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Stát loni hospodařil nejlépe od roku 2008

Praha - Státní rozpočet skončil loni se schodkem 62,8 miliardy Kč, což je o 37,2 miliardy méně než schválený rozpočet. Jde tak o nejlepší výsledek hospodaření od roku 2008, oznámil dnes ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Štítky: stát nejlépe kvůli nejlépe od hospodařil nejlépe od loni hospodařil nejlépe od roku stát loni loni hospodařil nejlépe hospodařil

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Němečtí politici se kvůli žalobě na VW bojí o pracovní místa

Berlín - Žaloba, kterou v pondělí podalo americké ministerstvo spravedlnosti na automobilku Volkswagen, vyvolala mezi německými politiky obavy o pracovní místa.

Štítky: států spojených dolarů německu v německu skandálu miliard dolarů spojených států úkor na úkor

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Počet osobních bankrotů loni klesl o 11 procent

Praha - Počet osobních bankrotů loni klesl o 11 procent ve srovnání s rokem 2014. Dle údajů společnosti CRIF - Czech Credit Bureau jich celkem bylo 16.655.

Štítky: bylo osobních bankrotů osobních bankrotů návrhů bankrot počet osobních bankrotů bankrotů loni klesl loni klesl bankrotů loni

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Kdo může za snížení schodku? Politici se hádají, ekonomové to vidí jasně

Praha - Snížení rozpočtového schodku v loňském roce opozice hodnotí jako výsledek zrychlení ekonomického růstu a čerpání evropských dotací, nikoli dobrého hospodaření vlády. Premiér Bohuslav Sobotka ale říká něco jiného. Do sporu se vložili i analytici.

Štítky: financí eu korun vláda miliardy růstu miliardy korun uvedl rozpočet zlepšení

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Důležitý den pro OKD: Vláda a management firmy budou jednat 14. ledna

Praha - Jednání zástupců vlády s managementem těžební společnosti OKD, která má existenční problémy, se uskuteční pravděpodobně 14. ledna. Novinářům to dnes řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Na začátku prosince bylo jednání kvůli vysokým finančním požadavkům mateřské společnosti New World Resources (NWR) zrušeno. Předseda odborů Josef Středula tehdy uvedl, že NWR požadovala přibližně 150 milionů eur (čtyři miliardy Kč) za to, že bude pokračovat v těžební činnosti.

Štítky: firmy bude jednání vláda eur okd mládek uhlí nwr

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Schodek rozpočtu byl loni 63 miliard, méně než schválený

Praha - V roce 2015 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 1 234,5 mld. Kč, celkové výdaje 1 297,3 mld. Kč a schodek hospodaření 62,8 mld. Kč. Meziročně je deficit nižší o 15,0 mld. Kč a oproti schválenému rozpočtu dokonce o 37,2 mld. Kč. Informovalo o tom dnes miniserstvo financí.

Štítky: financí příjmů dotace pojistného schodek pojistného na růstu babiš meziročně meziročně o

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Skrytý lobbing? Cingr jednal za celý svaz chemického průmyslu, hájí se Agrofert

Praha - Společnost Agrofert odmítla tvrzení, že její manažer Petr Cingr skrytě lobboval za firmu na ministerstvu průmyslu a obchodu za změnu nastavení operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK). Cingr mluvil za Svaz chemického průmyslu ČR, v němž je 86 převážně velkých firem, řekl dnes ČTK mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka. Odmítá tak spojování společnosti, kterou vlastní ministr financí Andrej Babiš (ANO), s podezřením Evropského úřadu proti podvodům (OLAF).

Štítky: financí proti babiš agrofert svaz dotace agrofertu chemického agrofertu chemického průmyslu cingr

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Důchodci si moc nepřilepší. Poslanec o ekonomickém stavu naší země

Praha - 1. místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek zhodnotil v bilanční analýze ekonomický stav České republiky v roce 2015 a výsledek není příliš pozitivní. Obává se, že lepší to nebude ani letos.

Štítky: ani strany např vlády tomto radost stejně že se daří a spíš

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

V přiznání musíte uvést i příjmy osvobozené od daně. Které?

Praha - Ještě v loňském roce Češi Finančnímu úřadu nehlásili příjmy osvobozené od daně. Nově je ale přiznat musí, pokud přesahují 5 milionů. Příjmy nebudou zdaněné, pokud je však neohlásíte, hrozí vám tučné pokuty. Daňové přiznání je nutné podat nejpozději do 1. dubna.

Štítky: při plnění pojištění příjem plynoucí formě souvislosti poskytované příjem plynoucí ve formě

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Nové vyúčtování plateb za teplo: Kdo topí málo, připlatí si nejvíc

Praha - Od ledna letošního roku začíná platit vyhláška, která upravuje pravidla rozpočítávání nákladů na teplo v bytových domech. Kdo se doposud snažil na teple nejvíc ušetřit, nově si připlatí nejvíc. Nový zákon má zakročit především proti těm, kteří se nechávají vytápět od sousedů.

Štítky: kteří kdo podle korun vyúčtování za teplo topí nejvíc připlatí si si nejvíc

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

USA žalují Volkswagen. Firmu to může stát miliardy

Washington - Americké ministerstvo spravedlnosti a Úřad pro ochranu životního prostředí dnes podaly žalobu na německou automobilku Volkswagen za porušování zákona o čistotě ovzduší.

Štítky: může vozů volkswagen může stát to může stát usa žalují firmu to usa žalují volkswagen žalují volkswagen stát miliardy

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Platy v letošním roce porostou. Nejvíce si polepší noví pracovníci

Praha - Učitelé, řidiči, technici, kuchaři, hasiči i státní úředníci. Všem těmto i dalším profesím v novém roce vzrostou platy. Vyšší odměny dostanou zaměstnanci soukromých firem i státu. Průměrně si Češi přilepší o 5 procent.

Štítky: zaměstnanci platy nejvíce pracovníci letošním letošním roce si polepší nejvíce si polepší nejvíce si polepší

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Česká rafinérská se dohodla s Mero na podmínkách přepravy ropy

Praha - Česká rafinérská, která patří petrochemickému holdingu Unipetrol, se dohodla na podmínkách přepravy a úschovy ropy se státním správcem ropovodů Mero. ČTK o tom dnes informoval mluvčí Unipetrolu Mikuláš Duda. Nová smlouva je platná od 1. ledna 2016, jednalo se o ní od roku 2010. Společnosti by se měly ještě dohodnout o výši přepravního tarifu. Jak Unipetrol, tak Mero přiznávají, že právě na výši přepravního tarifu dosud jednání vázla především.

Štítky: přepravy ropy unipetrolu podmínkách rafinérská česká rafinérská dohodla na podmínkách na podmínkách přepravy mero

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Čína po propadu akcií zastavila obchodování, klesá i trh v Evropě

Peking/Praha - Rok 2016 nezačal pro čínské akciové trhy dobře. Hnes v první obchodní den se propadly o sedm procent a obchodování bylo poté na zbytek dne přerušeno.

Štítky: procenta ekonomiky čína index evropě v evropě obchodování propadu i trh trh v

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Podmínky v průmyslu se v prosinci zlepšily, index PMI roste

Praha - Jak ukazuje idnex PMI, podmínky ve zpracovatelském sektoru v Česku se v prosinci zlepšily. Index sleduje výrobu, nové objednávky, zaměstnanost, termíny dodávek od dodavatelů a zásoby.

Štítky: během stále vývoj uvedl což ekonom podstatě nezměnily v podstatě vývoj v markit

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Zájem o elektromobily roste, Tesla Motors zvýšila prodej o téměř 60 procent

New York - Americký výrobce elektrických vozů Tesla Motors počítal s tím, že za rok 2015 prodá 50 tisíc vozů. Nakonec na trhy dodal 50.580 vozů. Zájem o výrobky roste, jelikož firma v roce 2014 prodala jen 31.655 aut.

Štítky: roste zájem procent prodej tesla vozů aut model tesla motors motors

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Příjmy státu z DPH i firemních daní loni stouply

Praha - Finanční správa zveřejnila údaje o příjmech státu z DPH. Úřady vybraly do poloviny prosince 2015 téměř 305 miliard korun, což je meziročně o 7,6 miliardy korun více. Na dani z příjmu právnických osob stát vybral 142,5 miliardy, tedy o 14 miliard Kč více.

Štítky: osob příjmy daní státu firemních procenta dph státu z dph firemních daní z dph

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Bezvládí v ERÚ? Začal nesoulad mezi služebním a energetickým zákonem

Praha - Od Nového roku nastal ohledně statutu vedení tuzemského Energetického regulačního úřadu (ERÚ) nesoulad mezi služebním a energetickým zákonem. Úřad už dříve varoval, že kvůli tomu, že jeho vedení přejde od začátku letošního roku pod služební zákon, nastane bezvládí.

Štítky: to ji byla pod služební vitásková vitáskové služební zákon pod služební zákon pod služební

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Airbus versus Boeing: Evropský výrobce loni dodal rekordní počet letadel

Paříž - Evropský výrobce letadel Airbus získal loni 635 objednávek, tedy o šest více než činil předchozí rekord z roku 2014. Firma také loni již třetím rokem za sebou překonal Boeing v počtu nových objednávek.

Štítky: počet výrobce loni letadel evropský airbus versus evropský výrobce loni evropský výrobce boeing airbus

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Ukrajina schválila seznam embargovaných ruských potravin

Kyjev - Rusko-ukrajinská obchodní válka jede na plné obrátky. Ukrajinská vláda schválila seznam ruských potravin, jejichž dovoz do země bude od 10. ledna zakázán. Dnešním dnem se také mění celní režim.

Štítky: potravin seznam schválila ukrajina seznam embargovaných schválila seznam embargovaných seznam embargovaných ruských ukrajina schválila ruských potravin schválila seznam

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Deficit státního rozpočtu SR se výrazně snížil. Pravicová demagogie vyvrácena, chlubí se Fico

Bratislava - Deficit státního rozpočtu SR klesl v roce 2015 na 1,93 miliardy eur (52,19 miliardy Kč), což je výrazně méně než vládou předpokládaných 2,98 miliardy eur (80,58 miliardy Kč).

Štítky: sr rozpočtu výrazně fico deficit státního rozpočtu rozpočtu sr deficit státního rozpočtu státního rozpočtu sr deficit státního

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Hledáte práci? Nejzákeřnější otázky u pohovoru a rady, jak si jimi nenechat zlomit vaz

Praha - Pracovní pohovor bývá velmi stresující záležitostí. Vaši potenciální nadřízení vám kladou nepříjemné zvídavé otázky na vaše soukromí, předchozí zaměstnání a vaše schopnosti. Občas se vám stane, že se setkáte s otázkou, která podle vás absolutně nedává smysl. To je ale velký omyl. Zaměstnavatel tím tajně testuje vaší reakce.

Štítky: si jak práci by byste otázky u pohovoru vaší pohovoru a u pohovoru a

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Rusku došla trpělivost: Bude žalovat Kyjev kvůli nesplacení dluhu

Moskva - Rusko se rozhodlo, že u mezinárodního soudu zažaluje Ukrajinu kvůli nezaplacenému dluhu ve výši tři miliardy dolarů (75 miliard Kč). K této částce je nutno připočíst ještě 75 milionů dolarů jako úrok.

Štítky: dluhu kvůli kyjev žalovat kyjev kvůli žalovat kyjev rusku došla trpělivost kyjev kvůli nesplacení kvůli nesplacení bude žalovat žalovat

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Začala platit dohoda o volném obchodu EU-Ukrajina, Rusko cení zuby

Brusel/Kyjev - Dnes vstoupila v platnost dohoda o volném obchodu mezi EU a Ukrajinou. Smlouva, která se nelíbí Rusku, mimo jiné umožní ukrajinským firmám jednodušší přístup na rozsáhlý evropský trh a evropským společnostem na trh ukrajinský.

Štítky: dohoda dohoda o eu obchodu zuby volném dohoda o volném o volném obchodu o volném volném obchodu

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Rusko zahajuje nový rok sankcemi vůči Turecku a Ukrajině

Moskva - S příchodem nového roku vstoupily v platnost sankce, které Moskva uvalila na Ukrajinu a Turecko. Embargo pocítí ale i samotné Rusko.

Štítky: potravin také zejména prezident ale i i tento pro rusko platnost také tureckých na rusko

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Ruské vládě chybí hotovost: Chce urychlit privatizaci, a získat tak bilion rublů

Moskva - Rusko v době ekonomických potíží patrně plánuje urychlit prodej státního majetku. Ministr financí Anton Siluanov uvedl, že je v plánu získat příští rok z privatizace bilion rublů, v přepočtu 335,7 miliard korun.

Štítky: získat stát chybí vládě privatizaci hotovost privatizace chce urychlit privatizaci urychlit chybí hotovost

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Nátlak na Evropu? Člen Naftogazu oznámil radikální zdražení tranzitu plynu

Moskva/Kyjev - Ředitel pro rozvoj podnikání ukrajinského Naftogazu Jurij Vitrenko přes facebook oznámil radikální zvýšení cen za tranzit ruského plynu přes Ukrajinu v příštím roce.

Štítky: oznámení chce ruského ukrajina tranzit ruského plynu mají přednost před ruského plynu přes tranzit ruského plynu tranzit ruského

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

McDonald's zavřel svou největší restauraci, chystá ještě větší komplex +VIDEO

Miami - Firma McDonald's ve středu zavřela svou největší restauraci, která se nachází v Orlandu na Floridě. Příznivci amerického fastfoodu ale nemusí zoufat, na místě bude postaven ještě větší komplex.

Štítky: restauraci svou větší mcdonald komplex chystá ještě svou největší svou největší restauraci největší restauraci ještě větší

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Dluhy českých domácností stále rostou, firmy si vedou lépe

Praha - České domácnosti ke konci listopadu bankám dlužily 1,321 bilionu korun, uvedla dnes Česká národní banka (ČNB). Zadluženost podniků meziměsíčně naopak klesla.

Štítky: než podniků růst ve třetím třetím čtvrtletí ve třetím čtvrtletí třetím meziroční což meziroční růst

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Asociace vítají vypsaní podpory pro obnovitelné zdroje energie

Praha - Oborové asociace vítají vypsaní podpory pro obnovitelné zdroje energie ve výši 42 miliard korun pro příští rok. Vyplývá to z vyjádření jejich zástupců, které dnes oslovila ČTK. Podle většiny z nich je však důležité přijmout opatření, která by napříště zamezila situaci, která nastala letos. Energetický regulační úřad (ERÚ) podporu vypsal po měsících dohadů až toto úterý.

Štítky: by zdroje energie zdrojů obnovitelných erú obnovitelné zdroje obnovitelné pro obnovitelné zdroje pro obnovitelné

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Ruskou ekonomiku čeká obtížný rok, přiznal ministr. Rubl spadl na nové minimum

Moskva - Ruský ministr financí Anton Siluanov předpovídá pro ruskou ekonomiku další obtížní rok. Moskva se již delší dobu potýká s poklesem cen ropy a slabým rublem. Vliv na propad hospodářství mají i sankce, které na Rusko uvalil Západ.

Štítky: více než než již sankce více dolarů ropy příští ruská počítá

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Co bude s ukrajinským dluhem vůči Rusku? Kyjev chce v lednu vyjednávat

Kyjev/Moskva - Mezi Ukrajinou a Ruskem zuří obchodní válka, která se ještě víc vyhrotí v roce 2016. Přesto chce za této situace Kyjev vyjednávat s Moskvou o dluhu tři miliardy dolarů, který tento měsíc nesplatil.

Štítky: však splatnosti dluhu jednat dluhopisů dluh s ruskem restrukturalizace dohodla dohodla s

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Česká ekonomika v roce 2016? Analytici naznačili, co nás čeká

Praha - V přítím roce bude v ČR nadále klesat míra nezaměstnanosti a spolu s tím růst mzdy, odhadují ekonomové. Dále tvrdí, že růst české ekonomiky zpomalí na zhruba 2,5 procenta z letošních více než čtyř procent.

Štítky: bude by v roce růst ekonomika bude v česká ekonomika analytici naznačili ekonomika v roce ekonomika v

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Globální růst bude v roce 2016 neuspokojivý, sýčkuje šéfka MMF

Berlín - Šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová nemluví právě optimistky, co se týče globálního hospodářského růstu v roce 2016.

Štítky: finanční sazeb k úrokových globální sazeb v sazeb v usa růstu úrokových úrokových sazeb v růstu úrokových sazeb

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Ukrajina chystá proti Rusku sankce, zakáže i dovoz vodky

Kyjev - Ukrajinský prezident Petro Porošenko podepsal nedávno přijatý zákon umožňující vládě v Kyjevu uvalit na Rusko obchodní embargo. Nařízení se mimo jiné dotkne masa, cigaret a vodky.

Štítky: si výrobků ledna masa dvě obchodu s důležitý je okamžik volném obchodu s důležitý je volném

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Máte doma anonymní vkladní knížku? Česká spořitelna peníze vyplatí i v roce 2016

Praha - Našli jste doma starou anonymní vkladní knížku po babičce, jejíž platnost skončila podle zákona o bankách v roce 2012 a na na konci roku 2015 vypršela možnost si peníze vybrat? Nemusíte se bát, Česká spořitelna uložené prostředky vyplatí i v roce 2016.

Štítky: podle do konce vklady až do vkladních knížka doručitele knížku na anonymních na jméno

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Rusko chce příští rok vyvézt zbraně za 15 miliard dolarů

Moskva - Potápějící se ruskou ekonomiku by mohl vzkřísit export zbraní. Moskva počítá s tím, že jich v roce 2016 vyveze za 15 miliard USD (370,5 miliardy Kč).

Štítky: již místo miliardy usd vývozu pro příští dodávky stále uvedl zdroj vývozu zbraní miliard usd

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Pohonné hmoty v Česku zlevňují i na sklonku roku

Praha - Pokles cen benzínu a nafty v Česku pokračuje na konci roku. Natural 95 stojí průměrných 28,42 koruny za litr, je o 14 haléřů levnější než minulý týden. Naftu nyní v průměru pořídíte za 27,32 Kč/l. Zlevnila tedy o 21 haléřů. Ceny u českých čerpacích stanic jsou tak nejnižší od přelomu roku 2009 a 2010.

Štítky: ceny česku kde v česku roku litr průměru koruny v průměru za litr

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Kuřáci si připlatí: Od ledna zdraží krabička až o čtyři koruny

Praha - Kuřáci si od ledna 2016 za svůj zlozvyk připlatí. Krabička cigaret může kvůli vyšší spotřební dani zdražit o tři až čtyři koruny. Daň navíc poroste i v dalších dvou letech.

Štítky: si daně daní ledna cigaret spotřební připlatí kuřáci si kuřáci

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Facebook čelí hromadným žalobám akcionářů

New York - Mark Zuckerberg čelí dalšímu problému. Soudce federálního soudu USA schválil dvě hromadné žaloby akcionářů proti firmě Facebook Inc.

Štítky: příspěvky mobilních facebooku čelí akcionářů žalobám hromadným hromadným žalobám akcionářů žalobám akcionářů hromadným žalobám

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Měli jste v bytě teplo od sousedů? Od ledna 2016 si spořivci pořádně připlatí

Praha - Lidem, kteří se nechávají vytápět od sousedů, vzrostou náklady až o několik tisíc korun ročně. Od Nového roku totiž začne platit vládní vyhláška, která změní výpočet nákladů na teplo v bytových domech. Změn, které se týkají bydlení a nemovitostí, je ale víc.

Štítky: teplo bytě teplo od bytě teplo si spořivci měli jste v spořivci si spořivci pořádně teplo od sousedů od sousedů sousedů

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

V Temelíně došlo ke zkratu, museli zasahovat hasiči

Temelín - Uvnitř jaderné elektrárny v Temelíně došlo v pondělí večer k nehodě, museli zasahovat hasiči. Kouř vycházel z pomocného zařízení u generátorového vypínače, který se nachází v nejaderné části 1. bloku. K ochlazení zařízení naštěstí stačil pouze minimax.

Štítky: zařízení museli došlo zasahovat temelín museli zasahovat hasiči museli zasahovat zasahovat hasiči temelíně došlo hasiči

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Kolik utratí Češi za silvestr? Čtěte průzkum. Došlo i na finanční predsevzetí

Praha - Češi letos o silvestrovských oslavách mnoho peněz neutratí, ukázal průzkum ČSOB. Zhruba 60 procent lidí vydá přes 500 korun. Další necelá čtvrtina pak počítá s částkou do tisícovky. 13 procent utratí maximálně 2000 korun.

Štítky: finanční kolik procent i na čechů čtěte utratí silvestr předsevzetí i na finanční

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Největší boháči světa letos trochu zchudli, ukázal index miliardářů

New York - Největší světoví boháči letos nepatrně zchudli. Nejbohatších 400 lidí planety přišlo v tomto roce o 19 miliard dolarů (468 miliard Kč). Vyplývá to z indexu miliardářů, který zpracovává agentura Bloomberg. Je to první takový pokles za tři roky. Stojí za ním klesající ceny komodit a náznaky zpomalující čínské ekonomiky, což vyplašilo investory po celém světě.

Štítky: který ohledně dolarů jmění indexu usd miliard dolarů bloomberg ovládá nejbohatším

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Nové zákony v ČR: Od ledna se změní zdanění hazardu a kompenzace pro poštu

Praha - Od ledna začne v Česku platit několik zákonů, které se dotýkají ekonomiky. V účinnost vstoupí novela o zdanění hazardu a novela o kompenzacích pro Českou poštu.

Štítky: zákona trhu by fondu korun petr milionů milionů korun novely provozovatelů

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

E-shopy zažily rekordní vánoční sezónu. Co bylo hitem mezi dárky?

Praha - Letošní Vánoce byly pro e-shopy a kamenné obchody doslova požehnáním, když jim obrat meziročně stoupl o desítky procent. Češi nakupovali především elektroniku.

Štítky: tržby více mobilní mluvčí nárůst telefony drony euronics nejlepší vánoční mobilní telefony

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Automobilový průmysl v Rusku upadá, Moskva do něj napumpuje miliardy rublů

Moskva - Prodej aut v Rusku výrazně klesá, Moskva se proto rozhodla, že automobilový průmysl výrazně podpoří. V první polovině roku 2016 do něj investuje 20 miliard rublů.

Štítky: prodeje toho listopadu díky milionu vozů podpoře z toho miliard rublů prodeje aut

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz