Linka 199

Štítek: turecku

nejčastější štítky

EU pomůže Makedonii s imigranty, Turecku pošle miliardu eur

Pomoc Evropské unie Makedonii při zvládnutí uprchlické krize ve Skopje přislíbil eurokomisař pro rozšíření Johannes Hahn. Příliv uprchlíků do Makedonie, jejichž počet každodenně překračuje pět tisíc, je podle Hahna problémem nejen této balkánské země, ale i ostatních států EU.

Štítky: eu eur turecku imigranty makedonii pomå makedonii s imigranty makedonii s eu pomå s imigranty

Zdroj: zpravy.e15.cz

Turecký nálet v Iráku prý zabil nejméně 55 Kurdů

Nejméně 55 kurdských ozbrojenců zahynulo při nočním úderu tureckých letadel na severu Iráku. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na turecké bezpečnostní zdroje. Na turecké straně nejsou hlášeny žádné ztráty. Obnovený konflikt mezi tureckou armádou a kurdskou menšinou má v posledních týdnech stovky obětí, většinou z řad Kurdů.

Štítky: turecku v turecku bezpeä irã tureckã v irã kurdskã na severu irã severu irã

Zdroj: zpravy.e15.cz

Metrostav v Polsku usiluje o miliardové tendry, založil tam firmu

Česká stavební jednička Metrostav usiluje v Polsku o několik zakázek za miliardy korun. Založil kvůli tomu i místní dceřinou společnost Metrostav Polska Spolka Akcyjna. Ta už podala nabídku na výstavbu úseku metra ve Varšavě, i Společný podnik založil i v Turecku.

Štítky: stavební korun turecku metrostav polsku založil v polsku metrostav v metrostav v polsku usiluje

Zdroj: zpravy.e15.cz

Turecko omezuje lidská práva, tvrdí zpráva Evropské komise

Na nedostatky v oblastech jako je vláda práva, základní práva, soudnictví či v otázkách svobody slova a shromažďování a na pomalé reformy poukazuje letošní zpráva Evropské komise o připravenosti Turecka na členství v EU. Dokument, jehož zveřejnění bylo v Bruselu pozdrženo až na dobu po tureckých parlamentních volbách, představil dnes v europarlamentu komisař pro rozšíření Johannes Hahn. Turecko kritiku odmítlo jako nespravedlivou a nepřiměřenou.

Štítky: že práva roce komise zpráva turecko hahn turecku

Zdroj: zpravy.e15.cz

Energo-Pro postaví v Turecku novou 100MW vodní elektrárnu

Česká skupina Energo-Pro postaví novou vodní elektrárnu s přehradou v provincii Erzurum v severovýchodní části Turecka. Celkové náklady projektu dosáhnou 240 milionů dolarů (5,8 miliardy Kč). Na spolufinancování projektu se bude podílet turecká banka Akbank. Smlouvu dnes na ministerstvu zahraničních věcí podepsali zástupci obou společností. V tiskové zprávě to dnes uvedla společnost Energo-Pro. „Díky tomuto Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: novou elektrárnu turecku postaví energo vodní v turecku vodní elektrárnu turecku novou postaví v

Zdroj: oenergetice.cz

EBRD: Turecké geotermální elektrárny mají emise srovnatelné s uhelnými

Z reportu Evropské banky pro obnovu a rozvoj vyplývá, že průměrná geotermální elektrárna v Turecku má emise srovnatelné s uhelnými elektrárnami, přičemž tyto zdroje jsou obecně řazeny mezi čisté zdroje. Důvodem je rozdílná geologická struktura a vysoký obsah vápence na území, na kterém jsou turecké geotermální elektrárny postaveny. Při běžných podmínkách jsou geotermální elektrárny zdrojem Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: co srovnatelné emise ebrd turecku geotermální geotermální elektrárny srovnatelné s uhelnými uhelnými v turecku

Zdroj: oenergetice.cz