Linka 199

Štítek: nezávislosti

nejčastější štítky

Katalánský premiér stanul před soudem kvůli referendu o nezávislosti

Katalánský premiér Artur Mas stanul dnes před soudem kvůli zorganizování neoficiálního referenda o vyhlášení nezávislosti Katalánska z loňského listopadu. Před justiční budovou Mase přišlo podpořit asi pět tisíc jeho příznivců.

Štítky: kvůli nezávislosti katalánský mas soudem před soudem katalánský premiér o nezávislosti stanul premiér stanul před

Zdroj: zpravy.e15.cz

Průzkum: Většina Katalánců odmítá samostatnost

Většina obyvatel Katalánska nesouhlasí s krokem dvou tamních politických stran, které chtějí zahájit proces vedoucí k odtržení tohoto regionu od Španělska. V průzkumu veřejného mínění, který zveřejnil deník El País, se 51 procent respondentů postavilo proti rezoluci o vytvoření nezávislého Katalánska, 42 procent lidí ji naopak podporuje.

Štítky: procent průzkum nezávislosti katalánska většina referendu většina katalánců katalánců odmítá většina katalánců odmítá katalánců

Zdroj: zpravy.e15.cz

Chceme nezávislost, vzkázal katalánský parlament Madridu

Katalánský parlament schválil rezoluci, v níž požaduje nezávislost tohoto regionu na Španělsku. Separatistické strany, které mají v parlamentu většinu, chtějí v roce 2017 uspořádat referendum o odtržení. Madrid to odmítá a premiér Mariano Rajoy už oznámil, že krok katalánských poslanců napadne u ústavního soudu a bude žádat o zneplatnění rezoluce.

Štítky: premiér nezávislost rezoluce vzkázal katalánský chceme nezávislost vzkázal nezávislosti parlament katalánský

Zdroj: zpravy.e15.cz

VIDEO: Středověké podmínky v ilegálním dole

Jižní Kyrgyzstán je plný malých uhelných dolů, kde probíhá ilegální těžba bez jakýchkoli povolení a dodržování pravidel bezpečnosti práce. Horníci se na laně spouštějí i do stometrové hloubky. Na stěží uvěřitelné podmínky, v jakých tamní horníci pracují, se podívejte ve videu.

Štítky: však den práce a horníci pravidel nezávislosti polák horníci si den nezávislosti pravidel bezpečnosti

Zdroj: iuhli.cz