Linka 199

Štítek: maä

nejčastější štítky

Orbán: Maďarsko čelí imigrantské rebélii

Migranti se v minulých dnech bouřili proti maďarským úřadům, obsazovali vlaková nádraží a odmítali se registrovat, řekl maďarský premiér Viktor Orbán. Od 15. září budou prý policisté zasahovat mnohem přísněji. Všichni, kdo nelegálně překročí hranici, budou zadrženi, dodal Orbán.

Štítky: hranice letos dodal orbã maä rebã imigrantskã zadrå letos zadrå nelegã

Zdroj: zpravy.e15.cz

Česká debata o migraci by Západ šokovala, míní mediální expert

Domácí veřejná debata o uprchlické krizi je v České republice vedena způsobem, který by v zemích západní Evropy vzbudil mezinárodní poprask, míní mediální ředitel bruselské pobočky organizace Human Rights Watch (HRW) Andrew Stroehlein. Reputaci země a jejích politiků tak zatím podle něj do značné míry zachraňuje fakt, že mimo Česko samotné ovládá český jazyk jen málokdo.

Štítky: diskuse debata debata o â zemã podle nä maä stroehlein

Zdroj: zpravy.e15.cz

Rakouské dráhy zrušily spoje do Maďarska. Kvůli běžencům

Rakouské dráhy ÖBB kvůli dlouhotrvajícímu náporu běženců pozastavily vlakovou dopravu mezi Rakouskem a Maďarskem. Zrušení spojů, které ÖBB vysvětlila jako následek masivního přetížení, se týká jak mezinárodních expresů Railjet, tak přeshraničních regionálních vlaků. Až do odvolání také není možné u ÖBB zakoupit lístky do maďarských cílových stanic. Maďarské dráhy proto vypravují náhradní spoje do stanice Hegyeshalom na hranici s Rakouskem.

Štítky: dopravu kvå rakouskã maä drã spoje zruå spoje do rakouskem

Zdroj: zpravy.e15.cz

Spot dne: Zpátky ke stolům

Ze spotu, který vznikl ve francouzské agentuře Buzzman, se dovídáme, že 79 procent všech rozhodnutí padá u stolu. Tak tedy vzhůru pro kvalitní stůl do obchoďáku IKEA, ať i to rozhodnutí má svou kvalitu.

Štítky: maä v prå zpã ke stolå stolå v maä o tå na metr je zhruba loni dosã

Zdroj: strategie.e15.cz

Spot dne: Nahráváme pračku

Jednoduchý spot z dílny londýnské agentury 1000Heads nám klade otázku, jak zní taková pračka Samsung.

Štítky: spot z z dã maä v maä praä nahrã skoro za koupil skoro za polovic na metr ä

Zdroj: strategie.e15.cz

Maďarsko otevřelo hraniční přechod do Srbska. Situace se uklidňuje

Ministři vnitra Maďarska a Srbska otevřeli silniční hraniční přechod Röszke-Horgoš uzavřený minulé pondělí. Umožnilo to prý zklidnění situace kolem běženců. Přechod je považován za hlavní vstupní bránu ze Srbska do Evropské unie. Asi dva kilometrů vzdálený železniční přejezd, který byl místem násilných incidentů, ale zůstává uzavřený.

Štítky: plot otevå uzavå maä drã hraniä srbska ostnatã

Zdroj: zpravy.e15.cz

Chorvati posílají do Maďarska tisíce uprchlíků. S policejním doprovodem

Téměř devět tisíc uprchlíků dorazilo během pátku a dnešního dopoledne do Maďarska přes chorvatsko-maďarskou hranici. Záhřeb tvrdí, že Maďarsko k přijímání uprchlíků přinutil, a bude to dělat dál. Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó obvinil Chorvatsko z narušování suverenity Maďarska, protože uprchlíky posílá ve vlacích přes hranici s policejním doprovodem.

Štítky: to dnes hranici chorvatska posã tisã maä do maä policejnã

Zdroj: zpravy.e15.cz

Maďarsko povolalo armádní zálohy. Mají chránit hranice

Maďarský ministr obrany Csaba Hende povolal armádní zálohy na pomoc při zvládání vlny uprchlíků. Oznámila to agentura MTI. Rezervisté nahradí v posádkách vojáky uvolněné pro ochranu hranic, nasazeni ale prý mohou být i k „jiným úkolům".

Štítky: hranice chorvatskem hranic majã maä armã povolalo povolalo armã na hranicã hranicã

Zdroj: zpravy.e15.cz

Chorvatsko ploty nepostaví. Imigranty pošle dál do Evropy

Chorvatsko se sice o migranty proudící do země ze Srbska postará, ale nemůže je na svém území nechat, prohlásil premiér Zoran Milanović. Bude je proto posílat dál do Evropské unie přes Slovinsko a Maďarsko.

Štítky: podle chorvatsko zemä podle nä maä ploty ploty nepostavã nepostavã chorvatsko ploty

Zdroj: zpravy.e15.cz

NATO chce otevřít regionální velitelství na Slovensku a v Maďarsku

Severoatlantická aliance se chystá rozšířit svou vojenskou přítomnost o Slovensko a Maďarsko, kde plánuje vybudovat nová regionální velitelství. Zda zde skutečně vzniknou, bude jasné 8. října po setkání ministrů obrany aliančních zemí. S odvoláním na mluvčí NATO o tom informovala agentura DPA. Slovensko již na loňském summitu NATO nabídlo, aby v zemi aliance vybudovala logistické centrum, vybudování stálé základny ale premiér Robert Fico odmítá.

Štítky: chce nato regionã majã otevå maä velitelstvã nato chce otevå nato chce chce otevå

Zdroj: zpravy.e15.cz

Chorvati odvážejí uprchlíky do Maďarska. Porušujete pravidla, zní z Budapešti

Na chorvatsko-maďarskou hranici dorazilo prvních 23 autobusů převážejících uprchlíky, vystoupilo z nich asi 1700 běženců imigrantů. Na druhé straně hranice u přechodu Beremend se shromáždili maďarští vojáci a policisté. Na místě jsou i dva obrněné vozy. Následně se objevily autobusy i na maďarské straně, do kterých migranti začali postupně nastupovat a odjíždět. Podle policie jsou migranti odváženi do dvou registračních center blízko rakouské hranice.

Štítky: jsou hranice hranici chorvatsko uprchlã maä migrantå odvã chorvati odvã

Zdroj: zpravy.e15.cz