Linka 199

Štítek: lomu čsa

nejčastější štítky

Horníci vytěžili poslední metr krychlový skrývky na lomu ČSA

Horníci vytěžili poslední metr krychlový skrývky v lomu ČSA na Mostecku. Dál pokračovat kvůli limitům těžby uhlí nemohou. Končí tak odkrývání uhelné sloje i práce ojedinělého obřího rypadla. ČTK to dnes řekla Gabriela Sáričková Benešová, mluvčí společnosti Czech Coal, která důl provozuje. „Ukončení těžby skrývky na hlavní porubní frontě lomu ČSA je závažným mezníkem. Rypadlo Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: těžby čsa lomu čsa uhlí lomu skrývky metr krychlový skrývky vytěžili vytěžili poslední metr horníci vytěžili poslední

Zdroj: oenergetice.cz

Důl Centrum po sto letech končí

Když se před koncem loňského roku objevila informace o tom, že Důl Centrum na Mostecku definitivně končí, bylo jasné, že končí jedna éra hnědouhelného dobývání. „Centrumka“ je totiž posledním hlubinným hnědouhelným dolem v Česku a za sebou má více než stodvacetiletou historii.

Štítky: však roce byl obchodu čsa lomu čsa důl kohinoor dolem důl centrum

Zdroj: iuhli.cz

Propuštěné horníky musí zvládnout pracák

Do konce června mají vzniknout programy kompenzující ztrátu pracovních míst horníků, kteří přijdou o práci kvůli rozhodnutí zachovat limity těžby na lomu ČSA. Podle ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové (ČSSD) to bude primárně úkol pro Úřad práce.

Štítky: že musí úřad čsa lomu čsa na lomu čsa na lomu marksová aulická aulická jírovcová

Zdroj: iuhli.cz

Zvířata v lomu ČSA nestrádají

Množstvím a druhovým složením zvěře, která v lomu ČSA přirozeně žije v harmonickém vztahu s povrchovou těžbou uhlí, se nemůže pyšnit žádný další povrchový lom v Evropě. Své výsadní postavení zaujímá lom i z pohledu české myslivosti.

Štítky: jsou pozemky prostředí lomu čsa v lomu lom v lomu čsa honiteb v lomu čsa rekultivované

Zdroj: iuhli.cz

Mýty a fakta o uhlí: Důchod nebo úřad práce?

Propuštění horníci z lomu ČSA prý nebudou mít na nezaměstnanost na Mostecku žádný vliv. Podle studie Úřadu vlády plynule odejdou do důchodu. Na základě závěrů řady jiných analýz, které tvrdí pravý opak, se však zdá, že jde jen o další mýtus spojený s těžbou uhlí.

Štítky: že pracovních limity lomu čsa v lomu nezaměstnanost mostecku na lomu čsa na mostecku rozhodnutí o

Zdroj: iuhli.cz

Názory | iUHLI.cz

Rozhodnutí vlády o limitech podle ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD) všichni „bursíci českého intelektuálního života“ interpretovali jako vítězství.

Štítky: nebo ale také ovzduší čsa lomu čsa těžit greenpeace názory blog

Zdroj: iuhli.cz