Linka 199

Štítek: hranic

nejčastější štítky

Maďarsko povolalo armádní zálohy. Mají chránit hranice

Maďarský ministr obrany Csaba Hende povolal armádní zálohy na pomoc při zvládání vlny uprchlíků. Oznámila to agentura MTI. Rezervisté nahradí v posádkách vojáky uvolněné pro ochranu hranic, nasazeni ale prý mohou být i k „jiným úkolům".

Štítky: hranice chorvatskem hranic majã maä armã povolalo povolalo armã na hranicã hranicã

Zdroj: zpravy.e15.cz

Strážci unijních hranic bojují s nedostatkem lidí. Členské státy jim nepomohly

Jak se uprchlická krize v Evropě prohlubuje, trpí agentura pro ochranu vnějších hranic Evropské unie Frontex stále větším nedostatkem pohraničníků. Brusel sice Frontexu navýšil rozpočet, žádosti o navýšení počtu pracovníků a další techniku ale zůstaly z valné části nevyslyšeny, píše Bureau of Investigative Journalism.

Štítky: jim hranic frontex frontexu strã lidã pohraniä hranic bojujã bojujã nedostatkem

Zdroj: zpravy.e15.cz

Vojáci a policisté chystají manévry u hranic s Rakouskem

Společného cvičení armády a policie na ochranu hranic před migrací se zúčastní 500 policistů a 300 vojáků. O přesném termínu ještě nebylo rozhodnuto. Po společné schůzce zástupců policie a armády to sdělila tisková mluvčí Policejního prezidia Jana Macalíková.

Štítky: u policisté hranic cvičení vojáci a policisté vojáci a policisté vojáci a policisté chystají manévry chystají manévry u

Zdroj: zpravy.e15.cz

Maďarsko chystá prodloužení drátěné bariéry u hranic Chorvatska

Maďarsko připravuje instalaci bariéry s žiletkovým drátem na dalším úseku hranice s Chorvatskem, a sice v župě Zala. Informovala o tom agentura MTI s odvoláním na sdělení vládního pověřence Csaby Rigóa.

Štítky: migrantů hranici maďarsko hranic chystá prodloužení maďarsko chystá srbskem chystá prodloužení drátěné prodloužení drátěné maďarsko chystá prodloužení

Zdroj: zpravy.e15.cz

Rusko prý buduje u hranic s Ukrajinou další vojenskou základnu

Rusko buduje při hranicích s Ukrajinou další velkou vojenskou základnu pro tisíce vojáků a těžkou bojovou techniku. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na veřejné zdroje a ruské očité svědky. Před dvěma týdny agentura přinesla zprávu, že jinou základnu buduje Moskva v Belgorodské oblasti 25 kilometrů od hranic s Ukrajinou.

Štítky: hranic ukrajinou buduje s ukrajinou hranic s základnu hranic s ukrajinou rusko prý u hranic s vojenskou základnu

Zdroj: zpravy.e15.cz

Armáda může nasadit k ochraně hranic Česka až pět tisíc vojáků

V případě eskalace migrační krize je česká armáda připravena nasadit až pět tisíc vojáků k ochraně státních hranic Česka. Omezený počet vojáků je připravena vyslat také k řešení situace v záchytných táborech v okolí krizových míst. Šlo by například o zdravotníky nebo personál k zajištění bezpečnosti. Potvrdilo to ministerstvo obrany.

Štítky: ochraně hranic vojáků armáda nasadit armáda může k ochraně může nasadit k až pět tisíc pět tisíc vojáků

Zdroj: zpravy.e15.cz

Orbán a Seehofer: v EU vládnou chaos a iprovizovaná řešení

Evropská unie se musí v uprchlické krizi vrátit k dodržování dohodnutých pravidel. Nyní vládne chaos a všechna řešení jsou jen improvizovaná, což je dlouhodobě neudržitelné. Shodli se na tom maďarský premiér Viktor Orbán a premiér největší německé země Bavorska Horst Seehofer.

Štítky: premiér v eu hranic orbán seehofer orbán a chaos a chaos v eu vládnou eu vládnou

Zdroj: zpravy.e15.cz

Uzavírky hranic kvůli imigrantům komplikují dovoz. Dopravci se obávají dalšího vývoje

Nákladní doprava v oblasti střední a východní Evropy začíná pociťovat první potíže s hraničními uzavírkami a kontrolami. Zatím nejde o nic zásadního, o to větší jsou ale na trhu obavy z budoucího vývoje.

Štítky: eu hranicích hranic řidiče bohemia nákladních se ale česmad uzavírky hranic kvůli uzavírky

Zdroj: zpravy.e15.cz

Plot na hranicích s Chorvatskem už máme skoro hotový, hlásí Maďaři

Plot, který kvůli migrantům buduje Maďarsko podél hranic s Chorvatskem, je už z 99 procent hotový a maďarská vláda nyní konzultuje se zahraničím kroky k bezpečnostnímu zajištění hranic. Na pravidelné tiskové konferenci to dnes v Budapešti prohlásil šéf úřadu maďarského premiéra János Lázár.

Štítky: máme maďarsko chorvatskem s chorvatskem plot maďarsku hranic hotový už máme hranicích s chorvatskem

Zdroj: zpravy.e15.cz

Tusk: Bez kontroly hranic Schengen nepřežije, je to závod s časem

Za závod s časem označil dnes šéf summitů evropské osmadvacítky Donald Tusk snahu o zachování schengenského prostoru volného pohybu. Na tiskové konferenci po dvoudenním setkání lídrů evropských a afrických zemí k migraci Tusk prohlásil, že základní podmínkou je obnova efektivní kontroly vnější hranice "Schengenu", bez které podle něj schengenská pravidla nepřežijí.

Štítky: závod dnes kontroly zemí časem hranic s časem závod s závod s časem

Zdroj: zpravy.e15.cz

Pět témat důležitějších než ochrana českých hranic

Našim dětem™ bude nejspíš jedno, kolik vlčáků necháme čenichat v lánech za Břeclaví. Stoprocentně ale pocítí následky toho, čemu kvůli téhle panice nevěnujeme dost pozornosti.

Štítky: za děti kvůli ovlivnit hranic než ochrana českých ochrana českých českých hranic ochrana českých hranic že jim

Zdroj: www.penize.cz

DEBATA Jana Macháčka: Konec Schengenu? Jen výhrůžky...

V souvislosti s uprchlickou krizí se stále častěji objevuje téma ukončení schengenského prostoru. Spolupracovník LN Jan Macháček se předních českých ekonomů, pedagogů a analytiků ptá: Může Schengen skončit? Co by to znamenalo pro Česko?

Štítky: evropa hranic evropsk schengenu schengen skute uprchl hospod merkelov bezpe

Zdroj: ceskapozice.lidovky.cz

Schyluje se k mezinárodnímu šetření útoku na nemocnici v Kunduzu

Mezinárodní humanitární vyšetřovací komise (IHFFC) byla oficiálně požádána, aby vyšetřila americký nálet na nemocnici humanitární organizace Lékaři bez hranic (MSF) v afghánském městě Kunduz z 3. října. Jedná se o první krok nutný k zahájení nezávislého vyšetřování útoku, sdělila Míla Janišová z pražské kanceláře Lékařů bez hranic. IHFFC podle Janišové nyní čeká na souhlas vlád Afghánistánu a USA, aby mohla s vyšetřováním začít.

Štítky: byla lékaři usa kunduzu hranic bez hranic lékaři bez lékaři bez hranic v kunduzu ihffc

Zdroj: zpravy.e15.cz

EU schválila fond pro Afriku, V4 nabídla 300 lidí na ochranu hranic

Lídři evropských zemí podepsali na summitu ve Vallettě vznik svěřeneckého fondu pro Afriku. Evropská komise už do něj vyčlenila 1,8 miliardy eur (přes 48,5 miliardy korun). Další finance poskytnou členské státy EU, ale i některé evropské země mimo unii. Švédsko kvůli přílivu migrantu zavedlo dočasné kontroly na hranicích. Slovinská policie oznámila, že do země od středy do dnešního rána dorazilo přes deset tisíc migrantů, výstavba zátarasů na hranicích s Chorvatskem je zřejmě neodradila.

Štítky: ale akcie migrantů schválila afriku pro afriku hranic oznámila

Zdroj: zpravy.e15.cz