Linka 199

Příbuzné články:

 • ŽENA-IN - Soutěž

  V soutěži o knihu LEŽ chybí v nabídce správná odpověď

 • ŽENA-IN - Soudružka arcivévodkyně

  V téměř každém šlechtickém rodě se najde někdo, kdo se z něj nějakým způsobem vymyká. U Habsburků se narodilo v 19. století takových skandálních osob více. Mezi nimi ale určitě vyniká Alžběta Marie, vnučka císaře Františka Josefa I., v literatuře nazývaná „rudou arcivévodkyní“.

 • ŽENA-IN - Sofonisba Anguissola: Malířkou z vlastního rozhodnutí

  Ženy-malířky, to je vděčné téma. Po staletí bylo výtvarné umění chápáno jako víceméně mužská záležitost, kam byl vstup ženám zakázán. Dnes je tomu naštěstí jinak - ostatně naše finančně nejoceňovanější surrealistická malířka na mezinárodním trhu s uměním Marie Čermínová alias Toyen je toho dobrým příkladem. Nicméně v období renesance si každý úspěch musely ženy tvrdě zasloužit.

 • ŽENA-IN - Šneci z listového těsta s Nutellou

  Listové těsto patří mezi základní suroviny, které je super mít pořád v lednici. Máte na něco chuť? Sladkou nebo slanou pochoutku z listového těsta máte hotovou do půl hodiny. A když k listovému těstu přidáte Nutellu, máte skvělý a snadný dezert.

 • ŽENA-IN - Šnečci s Nutellou

  Někdy je jednoduchý nápad mnohem lepší než složité vymýšlení. Rychlovku pro návštěvu z dvou plátů listového těsta a trochy lískooříškové pomazánky jsem objevila u kamarádky na facebookové zdi. Neodolala jsem a ihned vyzkoušela!

 • ŽENA-IN - Snadný koláč s tvarohem a ovocem

  Hotové listové těsto vám pomůže při přípravě rychlých dezertů. Třeba s ovocem ze zahrádky. To můžete doplnit o svěží, lehce sladký, tvaroh. A za chvilku máte na stole výborný dezert, téměř bez práce.

 • ŽENA-IN - Snadná tuňáková pomazánka

  Tip na zdravou a chutnou snídani, svačinu i večeři. Vyzkoušejte naši rychlou rybí pomazánku.

 • ŽENA-IN - Snadná klasika: Francouzské brambory

  Kdo by je neznal. Jídlo našeho dětství, od maminky nebo ze školní jídelny. Máte je rádi? Jak je děláte?

 • ŽENA-IN - Smoothie z lesního ovoce

  Po minulém receptu na nápoj, který jsem nazvala smoothie, se strhla debata na téma české a nečeské názvy jídel a nápojů. Mnohým z vás se nelíbilo slovo smoothie a nahradily by ho, u nás zažitým, slovem koktejl. Je opravdu koktejl české slovo?

 • ŽENA-IN - Šmakoun se salátem z teplé cukety a klíčků

  Máte chuť občas odlehčit svůj jídelníček a vynechat maso? Máme pro vás inspiraci na skvěle dochucený salát se zdravými mungo klíčky. Uděláte něco pro své zdraví a navíc si velice pochutnáte.

 • ŽENA-IN - Slovo „nestíhám“ zapomeňte. Cvičte 30 – 45 minut!

  Pokud chcete být fit, zdravé a mít postavu, po níž toužíte, platí staré dobré: “bez práce nejsou koláče“. Co to znamená? Že i přes nedostatek času si najděte alespoň půl hodiny, během které si dáte pořádně do těla!

 • Linka 199
 • ŽENA-IN - slovní fotbálek

  začínam třeba KAFE

 • ŽENA-IN - Slevové šílenství je tu! Na co si dát pozor?

  Říká se, že sleva je nejlákavější obal zboží. Ještě aby ne, když na nás nyní ze všech stran útočí velké plakáty a reklamy s nabídkami – 40 % a vyšší. Jen se přiznejte, co jste v povánočních slevách již koupily?

 • ŽENA-IN - Slávka Peroutková: Třetí ženou svého muže

  Pokud se donedávna našel někdo, kdo ještě neslyšel jméno Ferdinanda Peroutky, zcela jistě ho zaregistroval v souvislosti s trapným hledáním nejspíš vůbec neexistujícího textu, čímž nás v posledních týdnech krmí všechna - a nikoliv jen bulvární - média. Myslím, že Ferdinanda Peroutku netřeba glorifikovat. Svého mimořádného postavení mezi našimi novináři dosáhl jistě zaslouženě.

 • ŽENA-IN - Škvarkové placky

  „Večeře jsou u nás ve všední dny jedinou možností, kdy se máme možnost sejít u stolu celá rodina a probrat záležitosti, které se udály během celého pracovního dne. Proto se snažím vždy udělat si čas a připravit chutnou a především teplou večeři," píše Tereza z Karviné k dnešnímu tématu.

 • ŽENA-IN - Skořice – zázračné koření, které vám pomůže zatočit s celulitidou

  Možná by vás zajímalo, kde naše těla skladují toxiny. Odpověď zní v tucích. I když se nám to nelíbí, ale bohužel je to zkrátka tak. Jestli se tedy chcete osvobodit od otravné celulitidy, musíte se nejdříve zbavit uskladněných toxinů. Pokud nijak nezakročíte, zásoby toxinů se budou vesele zvětšovat a postupem času se vaše celulitida jenom zhorší.

 • ŽENA-IN - Škola stylu. Žádné nohy nejsou dost dlouhé aneb pár triků pro „krátkonožky“

  Dlouhé nohy jsou obrovskou devizou a ženy, které se jimi pyšní, to mají i v oblékání jednodušší. Nemusí se trápit délkami sukní či kalhot, sluší jim skoro všechny. Zato ženy - krátkonožky musí vybírat velmi pečlivě, aby svůj „nedostatek“ ještě více nezdůraznily. Dnešní škola stylu jim poradí, co nosit, čemu se vyhýbat, ale také nad čím mávnout rukou. Neboť i móda je opředena řadou mýtů.

 • ŽENA-IN - Škola stylu. Trápí vás nohy do X? Poradíme vám, jaké sukně a kalhoty nosit

  Závidíte ženám krásné a rovné nohy? Nemusíte. I když se TY vaše neblíží ideálu, vězte, že patříte spíš k většině. Lehké odchylky do X, nebo do O jsou poměrně běžné a není třeba se kvůli tomu trápit. V následujících dvou dílech Školy stylu vám poradíme, jak svůj „nedostatek“ zamaskovat. Dnes se zaměříme na nohy do X.

 • ŽENA-IN - Škola stylu. Kupujete kabát? Vyberte si správný střih pro vaši postavu

  Začíná foukat ze strnišť a podzim nám ukazuje tu méně příjemnou tvář.  Sychravé a chladné počasí nás „žene“ do kabátů. Pokud plánujete jeho koupi, přečtěte si naši Školu stylu. Třeba vám poradí s jeho výběrem.

 • ŽENA-IN - Škola stylu. Jste extravagantní, konzervativní, nebo něco mezi? Jaký jste módní typ?

  Chcete si ušetřit tápání při nákupech a přestat hromadit oblečení, které pak nenosíte? Pomůže vám k tomu pochopení vlastního stylu. Najdete se v následujících typech?