Linka 199

ŽENA-IN - Kočko, kočko kočkatá, to jsou tvoje koťata?

Povolání veterinářů není vždycky snadné. Ne, nemyslím teď práci se zvířecími pacienty. Občas je mnohem náročnější najít společnou řeč s jejich páníčky. V ordinacích se odehrávají nejrůznější příběhy. Někdy smutné, jindy vtipné či neuvěřitelné. Jako tehdy…

Zdroj: zena-in.cz


Příbuzné články:

 • ŽENA-IN - Kočka a pes v jednom bytě? 4 rady pro harmonické soužití

  Máte doma pejska a rádi byste si k němu pořídili i kočičku nebo naopak, ale bojíte se je mít v jedné domácnosti? Soužití psa i kočky pod stejnou střechou nemusí být vůbec žádný problém. Stačí dodržovat pár pravidel a pořekadlo Mají se rádi jako kočka a pes se bude říkat ve vaší domácnosti bez ironie.

 • ŽENA-IN - Kočka a pes

  Jak jsou složití

 • ŽENA-IN - Klíče do budky a peníze do hřebenu? Chytré schovky, které vás pobaví

  Kam doma schovat peníze, aby je případný lupič nenašel? Jak šikovně ukrýt náhradní klíče od domu? Pokud se těmito otázkami často zabýváte a už vás nenapadají místa, kde chytře ukrýt své drahocenné věci, zde máte pár tipů. Nikoho totiž nenapadne hledat cennosti v ptačí budce či uvnitř foto rámečku.

 • ŽENA-IN - Kladivo, pneumatika nebo nekonečné schody aneb Trénink tak trochu jinak. Tomu se říká výzva!

  Zapomeňte na klasický trénink pod taktovkou trenéra. Časy se mění a s nimi i cvičební pomůcky. Navíc, nový rok je o nových výzvách, tak se do toho pusťte ve velkém. A nejlépe s profíkem po boku.

 • ŽENA-IN - Když boty „neladí“ s postavou, dokážou shodit i to nejhezčí oblečení

  Vybíráte si boty s ohledem na své tělesné proporce? Pokud ano, pak asi víte, že některé boty vám „sednou“ a v jiných se necítíte dobře. A nejde jen o pohodlí. Prostě se k vám nehodí. Na co se zaměřit, abyste vybrala vždy dobře, probereme v dnešní Škole stylu.

 • ŽENA-IN - Když balerinky, tak do špičky

  Balerínky už patří ke klasice našich botníků. Začaly se nosit v padesátých letech minulého století a v takřka nezměněné formě se těší velké oblibě i v současnosti. Ale něco se přece jenom změnilo a jejich typický oblý tvar se začíná nebezpečně zaostřovat. Je to ku prospěchu, nebo škodě věci, co myslíte?

 • ŽENA-IN - Kdy počít druhé dítě? (Ne)vyplatí se neotálet!

  Nepochybujete o tom, že chcete mít druhé dítě. Jenže kdy je ten nevhodnější čas pořídit prvorozenému potomkovi sourozence?

 • ŽENA-IN - Kdy počít druhé dítě? (Ne)vyplatí se neotálet!

  Nepochybujete o tom, že chcete mít druhé dítě. Jenže kdy je ten nevhodnější čas pořídit prvorozenému potomkovi sourozence?

 • ŽENA-IN - Kdy mít druhé dítě? Víme, proč si (ne)dávat na čas

  Nepochybujete o tom, že chcete mít druhé dítě. Jenže kdy je ten nevhodnější čas pořídit prvorozenému potomkovi sourozence?

 • ŽENA-IN - Kdo si hraje, nezlobí! Vyhrajte Pohádkové divadlo

  Děti mají mít své povinnosti, ale když je splní, určitě ocení, když s nimi strávíte nějaký čas u toho, co je baví... Zkuste to s Pohádkovým divadlem, u kterého si užijete spoustu legrace!

 • ŽENA-IN - Kdo se skrýval za záhadným jménem Toyen?

  Toto jméno bylo dlouhá léta u nás téměř neznámé. A co vůbec znamená? To vlastně úplně přesně nebylo nikdy vysvětleno. Patřilo ale surrealistické malířce Marii Čermínové.

 • Linka 199
 • ŽENA-IN - Kdo maže, ten je krásný aneb Testování kosmetických olejů

  Oleje se v posledních letech staly základním kamenem kosmetického arzenálu žen. Je ale škoda, že stále kolují fámy, že tyto produkty jsou jen pro určitý druh pleti, přitom vhodné složení se najde pro každého. Já osobně oleje zbožňuju, ale ne každý si mě získá. Jsem v tomto směru hodně náročná. Podívejte se na můj výběr těch nejlepších olejů, které jsem měla možnost vyzkoušet.

 • ŽENA-IN - Kdo do toho v roce 2017 praštil?

  Rok 2017 asi nebyl mezi celebritami na svatby příliš trendy, a tak „do chomoutu“ vlezlo opravdu jen pár známých tváří. Vybraly jsme pro vás šest dvojic. Jak se vám líbí?

 • ŽENA-IN - Kde končí vánoční cukroví? Zvířátkům ho rozhodně nedávejte!

  Podle průzkumu Z farmy domů letos peklo doma vánoční cukroví 77 procent lidí, dalších 17 procent ho koupilo. Zbytek jej dostal od příbuzných či známých nebo se obešel úplně bez něj. Většina lidí během svátků vánoční cukroví zkonzumuje, kde ale končí zbytky?

 • ŽENA-IN - Kávovník bude plodit i u vás doma! Vypěstujte si rostlinu, co voní i chutná

  Lze ho pěstovat v bytě, není náročný, jeho květy krásně voní a svými plody vás potěší hned dvakrát – chutné třešně skrývají zrnka, z nichž připravíte lahodný nápoj. Už možná tušíte, že je řeč o kávovníku.

 • ŽENA-IN - Karen Blixen Afriku opravdu milovala...

  O známé dánské spisovatelce Karen Blixen, která většinu děl publikovala pod mužským pseudonymem Isaac (často také Isak) Dinesen, jsem poprvé slyšela na gymnáziu od našeho skvělého češtináře. To jsem ještě netušila, že v budoucnu uvidím film natočený na motivy jejího nejznámějšího díla a hlavně - že navštívím v Dánsku její rodný dům zvaný Rungstedlund.

 • ŽENA-IN - Kapustové závitky dvakrát jinak

  Koupili jste si v obchodě krásnou zelenou kapustu a máte chuť připravit si z ní něco originálního? Dáme vám hned dva recepty na kapustové závitky. Jedny klasické s masovou náplní a jedny trochu exotické - v rýžovém papíru. Které z nich máte chuť vyzkoušet?  

 • ŽENA-IN - Kámen variscit přináší úlevu od depresí

  Před pár dny v mém životě došlo k nečekané události. K takové, která dokáže otřást celým vaším světem a navždy jej změnit. Jedna z mých nejbližších bytostí, kterou znám velmi dlouho, která vedle mě prošla více než polovinou mého života, vyvedla mě z největších průšvihů a byla ukazatelem na těch nejdůležitějších cestách, bytost, která je pilířem mnoha dalších osob na tomto světě, ze dne na den velmi vážně onemocněla. Pár dní se dokonce ani nevědělo, zda se vůbec mezi nás vrátí

 • ŽENA-IN - Kámen onyx přináší štěstí

  Nedávno jsem v jednom krásném bylinkářství hledala nějaký ten elixír života, jenž je nyní v počínajícím podzimu tak potřebný. Velice mě překvapilo, když jsem u jedné bylinkové směsi zaznamenala informaci - připraveno v hmoždíři z bílého onyxu. To jsou informace, které mě vždy zaujmou, informace, které mě nutí podívat se na věc ještě z dalšího úhlu a zkoumat a hledat a poznávat…

 • ŽENA-IN - Kámen chlorit zahání hádky a nerovnováhu

  Také ještě přemýšlíte nad vánočními dárky? Čím bych tak mohla potěšit své drahé… A možná byste rádi vymysleli dárek s nějakým přesahem, s nějakým zajímavým a nevšedním obsahem.

 • ŽENA-IN - Koho veršování baví, tak se u nás staví

  Dvojverší, čtyřverší či jeden rým ať jsme tady správný tým. Stvoř i celou baladu a zvedni všem náladu.

 • ŽENA-IN - Kolegyně mi krade můj život

  Pětatřicetiletá Věra zažívá v práci neuvěřitelný příběh. Když jsme téma probírali na redakční poradě Zena-in.cz, shodli jsme se na tom, že nám z toho jde až mráz po zádech. Přesně takto by totiž mohl začínat nějaký šílený hororový film.

 • ŽENA-IN - Kolik toho (ne)víte o adventu?

  Oblíbené předvánoční období se kvapem blíží, a tak pojďme oprášit znalosti o tomto krásném čase, o adventu.

 • ŽENA-IN - Kološvárské zelí

  Není zelí jako zelí. Jak může chutnat v kombinaci s mletým masem, klobásou a rýží, můžete vyzkoušet v následujícím receptu.

 • ŽENA-IN - Komplexní péče o dítě zahrnuje i péči o pokožku. Vyhrajte krém s OF 50!

  Péče o dítě je důležitá za každých okolností. Snažíme se chránit i dětskou pokožku, která je vystavena škodlivým vlivům po celý rok. Nepodceňujte ani sluneční paprsky!

 • ŽENA-IN - Kořen, co chutná i léčí! Vypěstujte si vlastní wasabi

  Patříte-li k milovníkům asijské kuchyně, není třeba vám wasabi představovat. Japonský křen ale doma nemusíte mít jen jako přílohu k sushi, můžete ho také sami pěstovat.

 • ŽENA-IN - Kosmetika měsíce října. Otestováno a můžeme doporučit

  Vyzkoušet všechny kosmetické produkty, které jsou k dostání, je nemožné, i když by to bylo příjemné, o tom žádná. Otestovala jsem pár výrobků, které mě nějakým způsobem zaujaly. Vy se teď můžete podívat, které produkty to jsou, a případně napsat, co z kosmetiky doporučujete vy.

 • ŽENA-IN - Kosmetika roku 2017 aneb Co zaujalo holky v redakci?

  Již pár dní jedeme v novém roce 2018. Ještě ale není pozdě se vrátit do toho předešlého. My jsme zavzpomínaly na kosmetické produkty, které nás vloni nadchly. Vy se právě teď můžete podívat na náš výběr a inspirovat se.

 • ŽENA-IN - Kozačky „přečtou“ vaše nohy. Napište mi, jaké nosíte vy!

  S návrhem tématu „Jak jste spokojené se svýma nohama“ jsem zrovna neuspokojila našeho šéfredaktora. „Téééď, když všechny ženský odkládají sukně a oblíkají kalhoty…?“ Načež se mě zastala ženská část redakce, že právě teď, kdy se nosí kozačky, je to téma přímo ideální!

 • ŽENA-IN - Kozačky nad kolena. Jak v nich nevypadat lacině nebo jako kocour v botách

  Vysoké kozačky nad kolena jsou opět v módě a vy je prostě „musíte mít“. Už jste to někde četly, že? No jistě, ale moudrá žena zachová chladnou hlavu a zváží všechna pro a proti. A možná jí v rozhodování pomůže i tento článek.

 • ŽENA-IN - Kozačky, nejvíc sexy boty na světě

  Možná namítnete, že jsou to lodičky na jehlovém podpatku, ale teď v zimě? Kozačky vám dodají sexappeal, i když máte sukni, nebo kalhoty. Vypadají skvěle jak na vysokém podpatku, tak na nízkém. Ještě pochybujete? Podívejte se na modely v dnešním článku a nebudete vědět, které si vybrat.

 • Linka 199
 • ŽENA-IN - Kozačky, ve kterých si můžete vyrazit i do společnosti

  Kozačky jsou in, o tom jistě není pochyb. Nosí se k sukním i kalhotám, nosí se do práce, i ve volný čas. Jediným  místem, kde jsou kozačky tabu, jsou společenské události. Tam se tyto boty opravdu nehodí. Až na zářné výjimky.

 • ŽENA-IN - Královna volantu Eliška Junková

  Ačkoli vlastně závodila pouhé čtyři roky, stala se největší ženskou automobilovou hvězdou první republiky. A legendou spjatou s tovární značkou Bugatti vlastně zůstala až do své smrti …

 • ŽENA-IN - Královna, která umožnila objevit Ameriku

  Všichni jistě víte, že se jedná o španělskou královnu Isabelu Kastilskou. I ona žádost jistého janovského podivína vydat se do Indie západním směrem odmítla, a to dokonce třikrát! Nicméně byla to nakonec ona, která s touto cestou souhlasila a financovala ji. A onen námořnický dobrodruh? Samozřejmě Kryštof Kolumbus!

 • ŽENA-IN - Kramářka z Florencie

  Takto ji prý označila její snacha Marie Stuartovna. Nikdy jí to nezapomněla. Sama si moc štěstí neužila ani v dětství, ani v dospělosti. Byla drobná, nepříliš hezká, avšak výjimečně chytrá a údajně všeho schopná. Dokonce to ale jednu dobu vypadalo, že se bude muset francouzská královna Kateřina Medicejská potupně vrátit zpátky do Florencie.

 • ŽENA-IN - Krásná místa světa: Znáte „Red beach“, červenou pláž Panjin?

  Fotografie krásných míst jsou pro mne inspirací, kam cestovat. Také se mě vytváření úžasné pocity, jak je nějaké místo nádherné, udivující. Tak se chci s vámi o takové místo podělit. Nebyla jsem tam, ale pod fotek to musí být kouzelné.

 • ŽENA-IN - Křepelka s houbovou nádivkou

  Nadívaná křepelka patří mezi opravdové lahůdky, které si můžete připravit sami doma. Stačí jen koupit čerstvé křepelky a naučit se je vykostit. Není to snadné, ale s trochou cviku se to naučíte. Dokonalá nádivka spolu s křehkým masem vám rozhodně zachutná.

 • ŽENA-IN - Kristián ani Eva v Letohrádku Mitrovských hlouposti netropí…

  Milujete pamětnické filmy s Natašou Gollovou, Oldřichem Novým, Adinou Mandlovou, Zitou Kabátovou či dalšími prvorepublikovými hvězdami? Pak by se vám mohla líbit výstava, kterou hostí půvabný Letohrádek Mitrovských v blízkosti brněnského Výstaviště.

 • ŽENA-IN - Kronplatz – na lyže i na kolo!

  V Jižním Tyrolsku se vám bude líbit. V zimě si zalyžujete v dokonalém horském středisku, na jaře se můžete toulat po horských cestách, v létě si užijete na kole a na podzim si můžete objednat s klidem tyrolské speciality a sklenku vína, protože sportu už bylo dost. Vítejte v ráji na zemi.

 • ŽENA-IN - Kroupoto

  Vzpomněla jsem si na pochoutku, kterou jsme ochutnali na Špilberk Food Festivalu, kroupové rizoto. A pokusila jsem se vytvořit něco podobného... tady je recept!