Linka 199

ŽENA-IN - Kam na Šumavě? Romantickým údolím potoka na Tříjezerní slať

Šumava je plná krás, ale kdyby se mě někdo ptal, co tu určitě neminout, měla bych jasno. Vydejte se na okružní cestu z Modravy, přes údolí Roklanského potoka až k Tříjezerní slati!

Zdroj: zena-in.cz


Příbuzné články:

 • ŽENA-IN - Kalhoty do velké vody

  Čekáš velkou vodu? To byla narážka na krátké nohavice. Dnes jsou zkrácené nohavice hitem, takže velká voda může klidně přijít. Líbí se vám tento trend?

 • ŽENA-IN - Kabelky sladěné s botami. Dvojčata, s nimiž nikdy nešlápnete vedle

  Jakou kabelku k jakým botám? Také si občas lámete hlavu, jak skloubit dohromady tyto doplňky, abyste se nedopustily stylového faux pas? „Dvojčata“ vám tuto zapeklitou otázku vyřeší na jedničku.

 • ŽENA-IN - Kabelky dvojčata. Tak krásné, až se tají dech

  Vypadají jako za časů našich babiček a potěší snad všechny ženy, které mají slabost pro romantické doplňky. Menší se schová do větší, ale dají se nosit i společně. Tak je předvedly modelky na přehlídce slavné návrhářské dvojice Dolce&Gabbana. A zaujaly na první pohled. Jak se líbí vám?

 • ŽENA-IN - Julia Child, americká kulinářská legenda

  Říká se, že láska prochází žaludkem. Nevím, jestli to ještě platí tak doslova, vždyť dnes vaří skoro každý! V případě americké kulinářské legendy Julie Child to tak ale bylo!

 • ŽENA-IN - Juditu známe díky mostu

  O manželkách českých knížat či prvních králů toho příliš nevíme, pokud je vůbec známe jménem. O královně Juditě sice jakési ponětí máme, ale je to víceméně díky tomu, že je s jejím jménem spjat první kamenný most v Čechách, který byl předchůdcem mostu Karlova.

 • ŽENA-IN - Jste připraveni na zimu? Rady, jak předejít zraněním při sportu

  V sezóně zimních sportů se plní nejen sjezdovky, kluziště a ostatní sportoviště, ale bohužel také úrazové ambulance. Zranění při zimních radovánkách přibývá. Pokud se nechcete stát součástí smutných statistik, měli byste dodržovat pár pravidel.

 • ŽENA-IN - Jsem Popelkou ve vlastní rodině, zatímco mého bratra rodiče rozmazlují

  Všechny víme, že vztahy v rodině bývají komplikované a všude se najde něco. Odborníci doporučují i na první pohled banální problémy zavčas řešit, protože když necháme věci být, mohou nás vnitřně užírat, a ona BEZ-MOC často přejde až v NE-MOC.

 • ŽENA-IN - John Lennon: Dejte šanci míru (pravdě a lásce)

  V neděli 8. prosince to bude třicet tři let, co opustil tento svět John Lennon, zakladatel skupiny The Beatles a neúnavný bojovník za lepší zítřky. A i když si hrál občas na tvrďáka, jeho muzikálnost a silné sociální cítění byly to nejlepší, co tu po sobě zanechal.

 • ŽENA-IN - Jiřina Tauchmanová: Svatební šaty z půjčovny jsou jako ze sekáče

  Návrhářka Jiřina Tauchmanová pendluje mezi Novou Pakou, kde žije a tvoří, a Prahou, kde má ateliér, ve kterém zkouší a setkává se svými klienty. Tam jsem si s ní dala schůzku i já. Je to nesmírně příjemná a kultivovaná dáma, se kterou se krásně povídalo nejen o módě, modelkách a svatebních šatech, ale i o životě, mužích a zahrádce.

 • ŽENA-IN - Ježek. Pomazlit, vyfotit a pustit

  Mám strašně ráda ježky. Vlastně ani nevím proč, ale tenhle malý pichlavý mrzout, samotář a noční tulák je mi sympatický. I když je plachý, s nikým se moc nekamarádí a lidskou společnost nevyhledává, setkání s ním bylo úžasným zážitkem.

 • ŽENA-IN - Jen ne cikánku nebo herečku...

  Ale Olga Scheinpflugová herečkou byla, a ne ledajakou! Byla ovšem také spisovatelkou, autorkou románů, divadelních her a knih pro děti. Dnešní generaci už je skoro neznámá, ale příběh její lásky občas ožívá a dojímá …

 • Linka 199
 • ŽENA-IN - Jemný vánek je dobré znamení

  Před několika dny se naším krajem, jakož i mnoha dalšími, prohnala nebývalá vichřice. Velký vítr i podle starých čínských mudrců nikdy nepřinášel nic dobrého. A podle dávných pramenů byli a možná i jsou zasvěcenci, jež dokáží větrné signály číst. Podle jejich učení nám vítr přináší signály z vesmíru.

 • ŽENA-IN - Jemná paštika z drůbežích jater

  Domácí paštika je velice snadná. A chutí se jí kupovaná opravdu nevyrovná. Z jednoho základu můžete dochutit více variant. Jen doporučujeme rychle spotřebovat.

 • ŽENA-IN - Jednohubky s anglickou slaninou a sýrem

  Perfektní nápad na silvestrovskou oslavu. Netradiční jednohubky, které zachutnají každému.

 • ŽENA-IN - Jednadevadesátiletá Růžena Horáková vypravuje o druhé světové válce. Čtěte a važte si každého dne v míru

  Stěžujeme si téměř na vše. A přitom žijeme v době blahobytu, jen si to možná nemáme čas uvědomit a být za každý takový den vděčni. Škoda. Jako jemné nakopnutí, pohlazení a povzbuzení zároveň pak působí vyprávění lidí, kteří prošli válkou a umí se radovat z každé dobré maličkosti.

 • ŽENA-IN - Jedna vlaštovička jaro nedělá, ale radost určitě ano

  První zprávu o příletu vlaštovek jsem zaslechla asi před týdnem. Přesto jsem je marně vyhlížela a netrpělivě čekala, že uslyším jejich typické čiřikání. Až teď jsem ji na vlastní oči spatřila. Hurá, jaro může začít!

 • ŽENA-IN - Jedna noc a přátelství byl konec

  Na tenký led si stoupnula Eva a její tři přátelé. Strávili společně jednu noc plnou sexu. Druhý den se jejich přátelství nadobro rozpadlo.

 • ŽENA-IN - Jedete si odpočinout na dovolenou? Dopřejte relax i své pleti

  Toužíte po relaxu a plánujete zimní dovolenou? Nezapomeňte si s sebou přibalit zklidňující čisticí gel a masku v jednom a dopřejte tak své pleti správný relax!

 • ŽENA-IN - Je to šílenost? Ponožkové boty jsou hitem!

  Čas od času se objeví trend, který zprvu šokuje, ale pak se stejně uchytí. Jedním z nich je módní výkřik zvaný ponožkové boty. Ano, čtete správně. Přiznané ponožky v botách už nejsou pasé, jak tomu bývalo, naopak. Čím více jsou vidět, tím lépe.

 • ŽENA-IN - Je tak těžké říci dobrý den?

  Říká se, že úsměv nic nestojí. A já bych téměř totéž řekla o pozdravu. Samozřejmě - úsměvy můžeme rozdávat stále, pozdrav se hodí jen při určitých situacích. Ale těch je podle mě více, než si mnozí zřejmě myslí...

 • ŽENA-IN - Kámen chlorit zahání hádky a nerovnováhu

  Také ještě přemýšlíte nad vánočními dárky? Čím bych tak mohla potěšit své drahé… A možná byste rádi vymysleli dárek s nějakým přesahem, s nějakým zajímavým a nevšedním obsahem.

 • ŽENA-IN - Kámen onyx přináší štěstí

  Nedávno jsem v jednom krásném bylinkářství hledala nějaký ten elixír života, jenž je nyní v počínajícím podzimu tak potřebný. Velice mě překvapilo, když jsem u jedné bylinkové směsi zaznamenala informaci - připraveno v hmoždíři z bílého onyxu. To jsou informace, které mě vždy zaujmou, informace, které mě nutí podívat se na věc ještě z dalšího úhlu a zkoumat a hledat a poznávat…

 • ŽENA-IN - Kámen variscit přináší úlevu od depresí

  Před pár dny v mém životě došlo k nečekané události. K takové, která dokáže otřást celým vaším světem a navždy jej změnit. Jedna z mých nejbližších bytostí, kterou znám velmi dlouho, která vedle mě prošla více než polovinou mého života, vyvedla mě z největších průšvihů a byla ukazatelem na těch nejdůležitějších cestách, bytost, která je pilířem mnoha dalších osob na tomto světě, ze dne na den velmi vážně onemocněla. Pár dní se dokonce ani nevědělo, zda se vůbec mezi nás vrátí

 • ŽENA-IN - Kapustové závitky dvakrát jinak

  Koupili jste si v obchodě krásnou zelenou kapustu a máte chuť připravit si z ní něco originálního? Dáme vám hned dva recepty na kapustové závitky. Jedny klasické s masovou náplní a jedny trochu exotické - v rýžovém papíru. Které z nich máte chuť vyzkoušet?  

 • ŽENA-IN - Karen Blixen Afriku opravdu milovala...

  O známé dánské spisovatelce Karen Blixen, která většinu děl publikovala pod mužským pseudonymem Isaac (často také Isak) Dinesen, jsem poprvé slyšela na gymnáziu od našeho skvělého češtináře. To jsem ještě netušila, že v budoucnu uvidím film natočený na motivy jejího nejznámějšího díla a hlavně - že navštívím v Dánsku její rodný dům zvaný Rungstedlund.

 • ŽENA-IN - Kávovník bude plodit i u vás doma! Vypěstujte si rostlinu, co voní i chutná

  Lze ho pěstovat v bytě, není náročný, jeho květy krásně voní a svými plody vás potěší hned dvakrát – chutné třešně skrývají zrnka, z nichž připravíte lahodný nápoj. Už možná tušíte, že je řeč o kávovníku.

 • ŽENA-IN - Kde končí vánoční cukroví? Zvířátkům ho rozhodně nedávejte!

  Podle průzkumu Z farmy domů letos peklo doma vánoční cukroví 77 procent lidí, dalších 17 procent ho koupilo. Zbytek jej dostal od příbuzných či známých nebo se obešel úplně bez něj. Většina lidí během svátků vánoční cukroví zkonzumuje, kde ale končí zbytky?

 • ŽENA-IN - Kdo do toho v roce 2017 praštil?

  Rok 2017 asi nebyl mezi celebritami na svatby příliš trendy, a tak „do chomoutu“ vlezlo opravdu jen pár známých tváří. Vybraly jsme pro vás šest dvojic. Jak se vám líbí?

 • ŽENA-IN - Kdo maže, ten je krásný aneb Testování kosmetických olejů

  Oleje se v posledních letech staly základním kamenem kosmetického arzenálu žen. Je ale škoda, že stále kolují fámy, že tyto produkty jsou jen pro určitý druh pleti, přitom vhodné složení se najde pro každého. Já osobně oleje zbožňuju, ale ne každý si mě získá. Jsem v tomto směru hodně náročná. Podívejte se na můj výběr těch nejlepších olejů, které jsem měla možnost vyzkoušet.

 • ŽENA-IN - Kdo se skrýval za záhadným jménem Toyen?

  Toto jméno bylo dlouhá léta u nás téměř neznámé. A co vůbec znamená? To vlastně úplně přesně nebylo nikdy vysvětleno. Patřilo ale surrealistické malířce Marii Čermínové.

 • ŽENA-IN - Kdo si hraje, nezlobí! Vyhrajte Pohádkové divadlo

  Děti mají mít své povinnosti, ale když je splní, určitě ocení, když s nimi strávíte nějaký čas u toho, co je baví... Zkuste to s Pohádkovým divadlem, u kterého si užijete spoustu legrace!

 • Linka 199
 • ŽENA-IN - Kdy mít druhé dítě? Víme, proč si (ne)dávat na čas

  Nepochybujete o tom, že chcete mít druhé dítě. Jenže kdy je ten nevhodnější čas pořídit prvorozenému potomkovi sourozence?

 • ŽENA-IN - Kdy počít druhé dítě? (Ne)vyplatí se neotálet!

  Nepochybujete o tom, že chcete mít druhé dítě. Jenže kdy je ten nevhodnější čas pořídit prvorozenému potomkovi sourozence?

 • ŽENA-IN - Kdy počít druhé dítě? (Ne)vyplatí se neotálet!

  Nepochybujete o tom, že chcete mít druhé dítě. Jenže kdy je ten nevhodnější čas pořídit prvorozenému potomkovi sourozence?

 • ŽENA-IN - Když balerinky, tak do špičky

  Balerínky už patří ke klasice našich botníků. Začaly se nosit v padesátých letech minulého století a v takřka nezměněné formě se těší velké oblibě i v současnosti. Ale něco se přece jenom změnilo a jejich typický oblý tvar se začíná nebezpečně zaostřovat. Je to ku prospěchu, nebo škodě věci, co myslíte?

 • ŽENA-IN - Když boty „neladí“ s postavou, dokážou shodit i to nejhezčí oblečení

  Vybíráte si boty s ohledem na své tělesné proporce? Pokud ano, pak asi víte, že některé boty vám „sednou“ a v jiných se necítíte dobře. A nejde jen o pohodlí. Prostě se k vám nehodí. Na co se zaměřit, abyste vybrala vždy dobře, probereme v dnešní Škole stylu.

 • ŽENA-IN - Kladivo, pneumatika nebo nekonečné schody aneb Trénink tak trochu jinak. Tomu se říká výzva!

  Zapomeňte na klasický trénink pod taktovkou trenéra. Časy se mění a s nimi i cvičební pomůcky. Navíc, nový rok je o nových výzvách, tak se do toho pusťte ve velkém. A nejlépe s profíkem po boku.

 • ŽENA-IN - Klíče do budky a peníze do hřebenu? Chytré schovky, které vás pobaví

  Kam doma schovat peníze, aby je případný lupič nenašel? Jak šikovně ukrýt náhradní klíče od domu? Pokud se těmito otázkami často zabýváte a už vás nenapadají místa, kde chytře ukrýt své drahocenné věci, zde máte pár tipů. Nikoho totiž nenapadne hledat cennosti v ptačí budce či uvnitř foto rámečku.

 • ŽENA-IN - Kočka a pes

  Jak jsou složití

 • ŽENA-IN - Kočka a pes v jednom bytě? 4 rady pro harmonické soužití

  Máte doma pejska a rádi byste si k němu pořídili i kočičku nebo naopak, ale bojíte se je mít v jedné domácnosti? Soužití psa i kočky pod stejnou střechou nemusí být vůbec žádný problém. Stačí dodržovat pár pravidel a pořekadlo Mají se rádi jako kočka a pes se bude říkat ve vaší domácnosti bez ironie.