Linka 199

ŽENA-IN - Jemný vánek je dobré znamení

Před několika dny se naším krajem, jakož i mnoha dalšími, prohnala nebývalá vichřice. Velký vítr i podle starých čínských mudrců nikdy nepřinášel nic dobrého. A podle dávných pramenů byli a možná i jsou zasvěcenci, jež dokáží větrné signály číst. Podle jejich učení nám vítr přináší signály z vesmíru.

Zdroj: zena-in.cz


Příbuzné články:

 • ŽENA-IN - Jemná paštika z drůbežích jater

  Domácí paštika je velice snadná. A chutí se jí kupovaná opravdu nevyrovná. Z jednoho základu můžete dochutit více variant. Jen doporučujeme rychle spotřebovat.

 • ŽENA-IN - Jednohubky s anglickou slaninou a sýrem

  Perfektní nápad na silvestrovskou oslavu. Netradiční jednohubky, které zachutnají každému.

 • ŽENA-IN - Jednadevadesátiletá Růžena Horáková vypravuje o druhé světové válce. Čtěte a važte si každého dne v míru

  Stěžujeme si téměř na vše. A přitom žijeme v době blahobytu, jen si to možná nemáme čas uvědomit a být za každý takový den vděčni. Škoda. Jako jemné nakopnutí, pohlazení a povzbuzení zároveň pak působí vyprávění lidí, kteří prošli válkou a umí se radovat z každé dobré maličkosti.

 • ŽENA-IN - Jedna vlaštovička jaro nedělá, ale radost určitě ano

  První zprávu o příletu vlaštovek jsem zaslechla asi před týdnem. Přesto jsem je marně vyhlížela a netrpělivě čekala, že uslyším jejich typické čiřikání. Až teď jsem ji na vlastní oči spatřila. Hurá, jaro může začít!

 • ŽENA-IN - Jedna noc a přátelství byl konec

  Na tenký led si stoupnula Eva a její tři přátelé. Strávili společně jednu noc plnou sexu. Druhý den se jejich přátelství nadobro rozpadlo.

 • ŽENA-IN - Jedete si odpočinout na dovolenou? Dopřejte relax i své pleti

  Toužíte po relaxu a plánujete zimní dovolenou? Nezapomeňte si s sebou přibalit zklidňující čisticí gel a masku v jednom a dopřejte tak své pleti správný relax!

 • ŽENA-IN - Je to šílenost? Ponožkové boty jsou hitem!

  Čas od času se objeví trend, který zprvu šokuje, ale pak se stejně uchytí. Jedním z nich je módní výkřik zvaný ponožkové boty. Ano, čtete správně. Přiznané ponožky v botách už nejsou pasé, jak tomu bývalo, naopak. Čím více jsou vidět, tím lépe.

 • ŽENA-IN - Je tak těžké říci dobrý den?

  Říká se, že úsměv nic nestojí. A já bych téměř totéž řekla o pozdravu. Samozřejmě - úsměvy můžeme rozdávat stále, pozdrav se hodí jen při určitých situacích. Ale těch je podle mě více, než si mnozí zřejmě myslí...

 • ŽENA-IN - Je t'aime aneb Historie jedné lásky

  Ačkoli byla anglická herečka Jane Birkin docela známá už ve dvaceti letech díky poměrně odvážným scénám v kultovním filmu režiséra Antonioniho Zvětšenina, proslavila ji teprve nejerotičtější píseň všech dob Je t'aime. Celebritou se také stala díky bouřlivému vztahu s autorem písně Sergem Gainsbourgem, známým pařížským ošklivým, ale neodolatelným svůdníkem …

 • ŽENA-IN - Je pravda, že lak na nehty by měl korespondovat s vaší osobností? Zjistili jsme to, budete se divit!

  Přiznám se, že informace o tom, že lak na nehty by měl sedět k mé osobnosti, pro mě byla naprostou novinkou. Vždy jsem si je vybírala podle jednoduchého vzorce – líbí/nelíbí. Zašla jsem tedy zjistit, jak se věci mají a hlavně, jestli mi odbornice dokáží vybrat takový odstín, který by se ke mně hodil a zároveň se mi líbil.

 • ŽENA-IN - Je normální, když si ex modeluje ze své současné přítelkyně bejvalku?

  Říká se, že v životě si hledáme stále podobné typy mužů. To je také zřejmě důvod, proč si žena, jež uteče od alkoholika, po čase začne s jiným alkoholikem. A jak to mají muži? Těm se očividně – alespoň vizuálně – celý život líbí jeden typ ženy, tedy aspoň podle příběhu čtenářky Marty to tak vypadá.

 • Linka 199
 • ŽENA-IN - Je možné zapomenout umění sexu? Jana s Tomášem se obávají, že ano

  Sex patří k jednomu ze základních pilířů šťastného vztahu. Sice není nejdůležitější, ale bez něj harmonické soužití může jen těžko fungovat. O tom se přesvědčila sama Jana. Partnerství jim nějaký ten pátek nefunguje, ale rozejít se i tak nechtějí. Po dlouhé době se pokoušejí opět sexuálně žít, ale je to bída. Prý už to neumějí…

 • ŽENA-IN - Je lepší povědět, co si myslíme, nebo pomlčet?

  Někdy je člověk sám k sobě až příliš kritický. I přesto můžeme některé vlastní chyby přehlížet. Pak můžeme být rádi za to, že máme ve svém okolí ty, kteří nás nejlépe taktně umí upozornit na to, co se jim nelíbí. Na to, co je potřeba změnit či udělat jinak. Jenže, existuje velmi tenká hranice, někdy totiž přímost druhého může ranit. I tak bychom si ji ale měli vyslechnout a zamyslet se, jestli dotyčný nemá náhodou pravdu.

 • ŽENA-IN - Je čas ježků. Můžete jim pomoct, ale i nechtěně ublížit!

  Podzim je ježčí čas. Zvyšuje se jejich aktivita, protože jsou v největším shonu za potravou. Na dobrých tukových zásobách totiž závisí jejich zimní přežití. Možná byste jim rádi pomohli, ale pokud nejsou zranění, nechte je (zatím) raději v přírodě, radí zvířecí záchranáři.

 • ŽENA-IN - Jděte se svým chlupem do ulic! Kožešinové bundy a kabátky jsou zase v kurzu

  Carrie Bradshaw, hlavní představitelka kultovního seriálu Sex ve městě, je milovala a uměla je nosit. Objevovaly se i v dobách dávno minulých, nejvíce byly ale k vidění v 70. a 80. letech, kdy se jich ženy rozhodně nebály. Dnes opět prostupují na výsluní, řeč je o chlupatých bundách. Svršku s puncem módní rebelie.

 • ŽENA-IN - Jdeme do kozaček! Jaké si vybrat?

  Nemusíme čekat na zimu a sníh, kozačky se nosí prakticky celoročně, ale teď nastává jejich pravá doba. Ale jak se orientovat v tom nekonečném výběru? Nadčasové, klasické, ležérní, nebo ženské?

 • ŽENA-IN - Jana Duzbabová: Každý by si měl v životě vytvořit svou oázu pohody

  Sympatická blondýnka je zářným příkladem toho, že člověk často musí své místo chvíli hledat. Přes náročné studium a ubíjející práci v kanceláři v jedné velké nadnárodní firmě se dostala až k provozování vlastního útulného studia...

 • ŽENA-IN - Jan Lipšanský: Jak si vybrat dobrý film pro ženy

  Jan Lipšanský vystudoval FAMU, obor scénáristika a dramaturgie. Životem mu kromě rodiny procházejí další tři jeho lásky: film, psaní knih a pití dobré kávy. My si budeme povídat hlavně o té první, protože Honza toho ví o filmu a dění v pozadí opravdu hodně...

 • ŽENA-IN - Jaké tenisky pofrčí v roce 2018?

  Kecky frčí už nějaký ten pátek a jinak tomu nebude ani v tomto roce. Teď je neobouvejte, byla by vám zima, ale aspoň se pojďte navnadit a třeba si už nějaké trendy tenisky pořídit.

 • ŽENA-IN - Jaké šperky se prodávají v Dubaji? Podívejte se!

  Klára je nyní v Dubaji, kde sbírá témata na cestopisné články. Poslala nám pár fotek z trhu se zlatem, což je ulice s obchody, kde všichni obchodníci mají splněnou přísnou certifikakci, takže je zde bezpečné nakupovat. Kromě extravagantních kousků tu najdete i spoustu krásných klasických šperků. Klára nám napsala, že je to jako prohlížet poklady z pohádky Tisíce a jedné noci. Však se podívejte samy a posuďte.

 • ŽENA-IN - Jen ne cikánku nebo herečku...

  Ale Olga Scheinpflugová herečkou byla, a ne ledajakou! Byla ovšem také spisovatelkou, autorkou románů, divadelních her a knih pro děti. Dnešní generaci už je skoro neznámá, ale příběh její lásky občas ožívá a dojímá …

 • ŽENA-IN - Ježek. Pomazlit, vyfotit a pustit

  Mám strašně ráda ježky. Vlastně ani nevím proč, ale tenhle malý pichlavý mrzout, samotář a noční tulák je mi sympatický. I když je plachý, s nikým se moc nekamarádí a lidskou společnost nevyhledává, setkání s ním bylo úžasným zážitkem.

 • ŽENA-IN - Jiřina Tauchmanová: Svatební šaty z půjčovny jsou jako ze sekáče

  Návrhářka Jiřina Tauchmanová pendluje mezi Novou Pakou, kde žije a tvoří, a Prahou, kde má ateliér, ve kterém zkouší a setkává se svými klienty. Tam jsem si s ní dala schůzku i já. Je to nesmírně příjemná a kultivovaná dáma, se kterou se krásně povídalo nejen o módě, modelkách a svatebních šatech, ale i o životě, mužích a zahrádce.

 • ŽENA-IN - John Lennon: Dejte šanci míru (pravdě a lásce)

  V neděli 8. prosince to bude třicet tři let, co opustil tento svět John Lennon, zakladatel skupiny The Beatles a neúnavný bojovník za lepší zítřky. A i když si hrál občas na tvrďáka, jeho muzikálnost a silné sociální cítění byly to nejlepší, co tu po sobě zanechal.

 • ŽENA-IN - Jsem Popelkou ve vlastní rodině, zatímco mého bratra rodiče rozmazlují

  Všechny víme, že vztahy v rodině bývají komplikované a všude se najde něco. Odborníci doporučují i na první pohled banální problémy zavčas řešit, protože když necháme věci být, mohou nás vnitřně užírat, a ona BEZ-MOC často přejde až v NE-MOC.

 • ŽENA-IN - Jste připraveni na zimu? Rady, jak předejít zraněním při sportu

  V sezóně zimních sportů se plní nejen sjezdovky, kluziště a ostatní sportoviště, ale bohužel také úrazové ambulance. Zranění při zimních radovánkách přibývá. Pokud se nechcete stát součástí smutných statistik, měli byste dodržovat pár pravidel.

 • ŽENA-IN - Juditu známe díky mostu

  O manželkách českých knížat či prvních králů toho příliš nevíme, pokud je vůbec známe jménem. O královně Juditě sice jakési ponětí máme, ale je to víceméně díky tomu, že je s jejím jménem spjat první kamenný most v Čechách, který byl předchůdcem mostu Karlova.

 • ŽENA-IN - Julia Child, americká kulinářská legenda

  Říká se, že láska prochází žaludkem. Nevím, jestli to ještě platí tak doslova, vždyť dnes vaří skoro každý! V případě americké kulinářské legendy Julie Child to tak ale bylo!

 • ŽENA-IN - Kabelky dvojčata. Tak krásné, až se tají dech

  Vypadají jako za časů našich babiček a potěší snad všechny ženy, které mají slabost pro romantické doplňky. Menší se schová do větší, ale dají se nosit i společně. Tak je předvedly modelky na přehlídce slavné návrhářské dvojice Dolce&Gabbana. A zaujaly na první pohled. Jak se líbí vám?

 • ŽENA-IN - Kabelky sladěné s botami. Dvojčata, s nimiž nikdy nešlápnete vedle

  Jakou kabelku k jakým botám? Také si občas lámete hlavu, jak skloubit dohromady tyto doplňky, abyste se nedopustily stylového faux pas? „Dvojčata“ vám tuto zapeklitou otázku vyřeší na jedničku.

 • ŽENA-IN - Kalhoty do velké vody

  Čekáš velkou vodu? To byla narážka na krátké nohavice. Dnes jsou zkrácené nohavice hitem, takže velká voda může klidně přijít. Líbí se vám tento trend?

 • Linka 199
 • ŽENA-IN - Kam na Šumavě? Romantickým údolím potoka na Tříjezerní slať

  Šumava je plná krás, ale kdyby se mě někdo ptal, co tu určitě neminout, měla bych jasno. Vydejte se na okružní cestu z Modravy, přes údolí Roklanského potoka až k Tříjezerní slati!

 • ŽENA-IN - Kámen chlorit zahání hádky a nerovnováhu

  Také ještě přemýšlíte nad vánočními dárky? Čím bych tak mohla potěšit své drahé… A možná byste rádi vymysleli dárek s nějakým přesahem, s nějakým zajímavým a nevšedním obsahem.

 • ŽENA-IN - Kámen onyx přináší štěstí

  Nedávno jsem v jednom krásném bylinkářství hledala nějaký ten elixír života, jenž je nyní v počínajícím podzimu tak potřebný. Velice mě překvapilo, když jsem u jedné bylinkové směsi zaznamenala informaci - připraveno v hmoždíři z bílého onyxu. To jsou informace, které mě vždy zaujmou, informace, které mě nutí podívat se na věc ještě z dalšího úhlu a zkoumat a hledat a poznávat…

 • ŽENA-IN - Kámen variscit přináší úlevu od depresí

  Před pár dny v mém životě došlo k nečekané události. K takové, která dokáže otřást celým vaším světem a navždy jej změnit. Jedna z mých nejbližších bytostí, kterou znám velmi dlouho, která vedle mě prošla více než polovinou mého života, vyvedla mě z největších průšvihů a byla ukazatelem na těch nejdůležitějších cestách, bytost, která je pilířem mnoha dalších osob na tomto světě, ze dne na den velmi vážně onemocněla. Pár dní se dokonce ani nevědělo, zda se vůbec mezi nás vrátí

 • ŽENA-IN - Kapustové závitky dvakrát jinak

  Koupili jste si v obchodě krásnou zelenou kapustu a máte chuť připravit si z ní něco originálního? Dáme vám hned dva recepty na kapustové závitky. Jedny klasické s masovou náplní a jedny trochu exotické - v rýžovém papíru. Které z nich máte chuť vyzkoušet?  

 • ŽENA-IN - Karen Blixen Afriku opravdu milovala...

  O známé dánské spisovatelce Karen Blixen, která většinu děl publikovala pod mužským pseudonymem Isaac (často také Isak) Dinesen, jsem poprvé slyšela na gymnáziu od našeho skvělého češtináře. To jsem ještě netušila, že v budoucnu uvidím film natočený na motivy jejího nejznámějšího díla a hlavně - že navštívím v Dánsku její rodný dům zvaný Rungstedlund.

 • ŽENA-IN - Kávovník bude plodit i u vás doma! Vypěstujte si rostlinu, co voní i chutná

  Lze ho pěstovat v bytě, není náročný, jeho květy krásně voní a svými plody vás potěší hned dvakrát – chutné třešně skrývají zrnka, z nichž připravíte lahodný nápoj. Už možná tušíte, že je řeč o kávovníku.

 • ŽENA-IN - Kde končí vánoční cukroví? Zvířátkům ho rozhodně nedávejte!

  Podle průzkumu Z farmy domů letos peklo doma vánoční cukroví 77 procent lidí, dalších 17 procent ho koupilo. Zbytek jej dostal od příbuzných či známých nebo se obešel úplně bez něj. Většina lidí během svátků vánoční cukroví zkonzumuje, kde ale končí zbytky?

 • ŽENA-IN - Kdo do toho v roce 2017 praštil?

  Rok 2017 asi nebyl mezi celebritami na svatby příliš trendy, a tak „do chomoutu“ vlezlo opravdu jen pár známých tváří. Vybraly jsme pro vás šest dvojic. Jak se vám líbí?