Linka 199

ŽENA-IN - Co mě naučila Dalajlamova kočka

Mám ráda moudré knížky. Kdysi dávno jsem si zajímavé myšlenky vypisovala do linkovaného sešitu. Dnes si je občas přepisuji do počítače. Úplné žně jsem v tomto duchu zažila díky půvabným knihám, které sepsal David Michie.

Zdroj: zena-in.cz


Příbuzné články:

 • ŽENA-IN - Co mě naučilo pár prvních lekci jógy aneb správně stát je věda!

  Bolí vás každou chvíli záda? Trpíte na časté bolesti hlavy? Stane se vám občas, že se v těle něco zasekne a nemůžete pohnout krkem, trupem, atd.? Pak vítejte v klubu lidí, kteří špatně stojí či sedí... a co víc, kterým tyto neaktivity zaplňují prakticky celý den.

 • ŽENA-IN - Co pít při sportu?

  Obyčejná neperlivá voda je tím nápojem, který bychom měly tělu dodávat co nejvíce. Je pro nás nejprospěšnější ze všech možných tekutin. Ale když dojde na sport, někdy je i voda pro výkon málo.

 • ŽENA-IN - Čočkový salát s kuřecím masem

  Jednou o víkendu jsme si upekli velký plech plný kuřecích křidélek. Ale hlad měl samozřejmě velké oči a několik kousků nám zbylo. Samotná křidélka už nikdo z nás nemohl ani vidět, a tak jsem si vymyslela zdravý salát. K jeho přípravě stačí velice málo surovin, které už většinou máte doma...

 • ŽENA-IN - Čočkový salát s vepřovou panenkou

  Luštěniny jsou zdravé a chutné. Třeba taková čočka. Existuje několik druhů, každý je trochu jiný a navzájem se dají dobře kombinovat. Jen je většinou musíte uvařit každý zvlášť a zkombinovat až nakonec. Co k čočkovému salát? Přece výbornou vepřovou panenku.

 • ŽENA-IN - Čtenářky testovaly luxusní kosmetiku Onclé. Byly spokojené?

  Pět našich vybraných čtenářek otestovalo kosmetiku Onclé s kmenovými buňkami. V balíčcích našly celkem tři produkty - Onclé luxusní olejový peeling, olejové sérum a tělový balzám s kmenovými buňkami. Jak s nimi byly spokojené a který produkt si nejvíce oblíbily?

 • ŽENA-IN - Čuchani: Dobyvatelé světového zlata

  Česká republika sbírá na poli sportovního aerobiku a fitness týmů pravidelně medaile od konce devadesátých let, kdy do podvědomí všech vstoupila Olga Šípková se svým světovým zlatem z australského Sydney. Zlato mají i děvčata z Kladna. A nejen jedno.

 • ŽENA-IN - Cuketová bábovka

  Každý pěstuje cukety. Téměř každý. Kdo nepěstuje cukety, zná někoho, kdo cukety pěstuje. A když cukety nepěstujete, ani nikoho s cuketami neznáte, určitě si můžete cukety koupit na trhu nebo v obchodě. Cukety jsou prostě dobré!

 • ŽENA-IN - Culottes jsou hit! Víte, jak je nosit?

  Culottes jsou široké nohavice střižené pod koleny, zkrátka takové midi kalhoty. A staly se neuvěřitelným hitem. Nosí je každá správná módní ikona a vy byste měly také. Jsou totiž šik, trendy a tak pohodlné...

 • ŽENA-IN - Cyklostezka pro nesportovce a rodiny s dětmi v krásné přírodě? Jeďte do Orlických hor

  Pozvat „necyklistu“ na výlet na kolech do Orlických hor, to je celkem odvážná myšlenka. Ještě tak jižní Morava, kde jsou rovinky, říkala jsem si. Ale tlačit kolo do kopců a se strachem v očích z nich sjíždět dolů? Jenže posměch jsem sklidila já. Prý jde o rodinnou stezku po rovince údolím Tiché Orlice, kterou zvládne i pětileté dítě. A to byla výzva!

 • ŽENA-IN - Dáma s kaméliemi, která proslavila Muchu

  Křehká, okouzlující, talentovaná, milovaná diváky i oslavovaná kritiky. Opravdová hvězda, považovaná za největší herečku druhé poloviny 19. a počátku 20. století nemající ve své době konkurenci. Extrémně štíhlá až hubená v době, kdy se ještě herečky dietami příliš netrápily. Sarah Bernhardtová prožila určitě zajímavý život.

 • ŽENA-IN - Dámy, paní, slečny, už je čas. Vytáhněte pyžámka a hlavně, zapomeňte na kalhotky!

  S nevlídným počasím, které venku panuje, neklesá jen naše nálada, ale i teplota. Zvláště ty, co jsou zimomřivé trpí. Ovšem zapnout doma topení nestačí, je potřeba se zahřát i jinak. O pomoc můžete požádat partnera, vytáhnout z tajných zásob lahev dobrého alkoholu či se obléci do podzimního pyžámka. Co bude možná vůbec nejlepší, zkombinovat všechny tři výše zmíněné věci dohromady.

 • Linka 199
 • ŽENA-IN - Dámy, skvělá zpráva! Dokonalost muže nebaví

  Která žena by se nechtěla líbit, být perfektní snad ve všech směrech? Tato snaha nás doprovází celý život. Je ale důležité si uvědomit, že nikdo, opravdu nikdo není stoprocentní. Navíc, jak Karel vypráví, pány tvorstva snaha nás žen o dokonalost dohání k šílenosti.

 • ŽENA-IN - Darina Kuźmová, fotografka ženských duší: Každá žena je krásná!

  S andělskou fotografkou z Třince mě svedla dohromady opět náhoda, resp. šťastná souhra okolností. Kamarádka, kterou Darina před časem fotografovala, totiž umístila nově vzniklou fotku na svůj Facebook. Až mi vyrazilo dech, jak jediný snímek naprosto dokonale vykreslil charakter...

 • ŽENA-IN - Dcery se svěřují: Maminko, jen ať nejsem po tobě!

  Ačkoli své rodiče bezpodmínečně milujeme, existují vlastnosti, které podědit nechceme. Šestice žen se svěřuje s předsevzetími, v čem se odmítají podobat svým matkám.

 • ŽENA-IN - Dejte miminku na zadeček! Plenky pod drobnohledem

  Přemýšlíte, do jakých plenek balit miminko? Možná jste automaticky zavrhla ty látkové, protože si pod tímto pojmem představíte onu bílou klasiku. I ty ale prošly výraznou proměnou, takže připomínají ty jednorázové. Z čeho máte na výběr?

 • ŽENA-IN - Dejte si pozor na černou! Může nadělat víc škody než užitku aneb 5 nejčastějších mýtů o černé

  Černá je elegantní, zeštíhluje a nikdy nevyjde z módy. To jsou „zaklínadla“, která nás udržují v přesvědčení, že černou barvou nic nezkazíme. Ale je to tak doopravdy? Ve skutečnosti tato barva opravdu sluší jen malému procentu žen.

 • ŽENA-IN - Depilace versus epilace. Znáte rozdíl?

  Přestože se tzv. „návrat k přírodě“ a přirozenému ochlupení po celém těle začíná čas od času objevovat na červeném koberci nebo v nové módní kampani, krásné hladké tělo je stále tím největším kosmetickým trendem. A v takovém případě na řadu přicházejí pojmy depilace a epilace.

 • ŽENA-IN - Deset let jsem kvůli milenci žila mimo realitu

  O milenkách ženatých mužů toho bylo napsáno již dost. Téměř všechny věří, že se jejich ženáč kvůli nim rozvede, a ony se jednoho krásného dne oficiálně objeví - pokud možno ve svatebních šatech - vedle svého muže snů. Ta víra je ovšem velmi slepá...

 • ŽENA-IN - Deset triků, jak vypadat štíhleji

  Možná jste se svou postavou spokojená, nebo alespoň smířená a nehodláte na tom nic měnit. I tak jsem možná vzbudila vaši zvědavost. Jak se dá využít některých triků a vypadat štíhlejší a vyšší. Když už nic, tak alespoň dobrý důvod k diskuzi, co říkáte, milé Ženy-in?

 • ŽENA-IN - Děti nechtěně uvězněné v největší síti světa

  S nástupem internetu se část našich životů přesunula do virtuální roviny. Někteří jen pasivně sledují dění ve svém okolí, jiní aktivně zaplétají do www, světové komunikační sítě, sebe i své rodiny. Říká se, že každý je strůjcem svého štěstí, ale co naše děti, které se vezou s námi?