Linka 199

ŽENA-IN - Celtovej svět „obsadil“ Lucernu: Vzpomínka nejen na Vladimíra Čecha

Velrybářská výprava, Píseň, co mě učil listopad, Marta, Jen ty má Sázavo, Veď mě dál, cesto má - písničky, které jsou tu s námi pěknou řádku let, takřka zlidověly a daly prožít trampskou romantiku nejedné generaci. Neříkejte, že jste si je nikdy nebroukala...

Zdroj: zena-in.cz


Příbuzné články:

 • ŽENA-IN - Čeho se bojíme?

  Člověk se vždy něčeho bál. Dlouho se děsil i obyčejného špatného počasí, neboť věřil, že jde o pomstu bohů. Chvíli prostě trvalo, než nám - jako lidstvu - došla spousta věcí. A mnohé stále zůstávají nevysvětlené... Ovšem tajemno není tím jediným zdrojem našeho strachu.

 • ŽENA-IN - ČASTÉ DOTAZY K VĚRNOSTNÍMU KLUBU

  Se spuštěním obnoveného Věrnostního klubu bychom vám rádi odpověděli na pár otázek, které postupně posíláte emailem nebo v diskuzi. Pravidla VK se lehce změnila díky tomu, že se změnil tok článků a nevycházejí všechny k půlnoci. Prosím věnujte pozornost následujícímu sdělení.

 • ŽENA-IN - Capri nebo tříčtvrťáky?

  Nesluší jen hubenkám, jak by se mohlo zdát, ale mohou si je dovolit i ženy s bujnějšími křivkami. Posuďte samy.

 • ŽENA-IN - Čáp nebo vrána ?

  pro ty, co čekají, až konečně přiletí čáp nebo vrána...

 • ŽENA-IN - Camille Claudel: Když se žena zamiluje do nesprávného muže

  Kariéra mladé a talentované malířky a sochařky se začínala právě slibně rozvíjet. Jenže potkala toho nesprávného muže a osudově se zamilovala. Nahlédněme do života neobyčejné ženy, která byla milenkou slavného umělce, s nímž prožila patnáct let. Do života geniální ženy, jejíž druhá půle života byla opravdu nezáviděníhodná…

 • ŽENA-IN - Byla Sidonie opravdu nádherná? Nevšední osud jedné baronky

  Její krásné jméno zní jako pseudonym, její život by mohl sloužit jako scénář k filmu. Ostatně v těchto dnech měl premiéru v divadle Ungelt muzikál s názvem Touha jménem Einodis. Mladou hlavní hrdinku ztvárňuje Aneta Langerová, ve zralém věku Marta Kubišová. A o kom ten muzikál je? O baronce Sidonii Nádherné…

 • ŽENA-IN - Byla matka Franze Josefa skutečně taková fúrie?

  Arcivévodkyni Žofii Bavorskou, matku císaře Františka Josefa I., známe z filmů o Sissi jako nepříjemnou a arogantní ženu. Proč vlastně taková byla? A byla taková skutečně? Jako mladá byla mimořádně atraktivní a prý i oblíbená.

 • ŽENA-IN - Bujarý večírek za vámi? Vaše pleť vám rozhodně nepoděkuje!

  Kocovinu asi zažila každá z nás. Je to ten stav, kdy doslova bolí koukat. A je to také „nemoc“, při níž dostane pleť co pro to. Alkohol a zdravá pokožka, to není dobrá rovnice.

 • ŽENA-IN - Buďte elegantní dámou. Anglický styl vás jistě okouzlí

  Anglický styl oblékaní přináší do našich šatníků elegantní a jednoduchou nadčasovost. Je jedním z mála stylů, které nepodléhají neustále se měnícím módním trendům. Tím, že se jedná o nesmrtelnou klasiku, která bude vždy v kurzu, zaměřte si i vy na tento líbivý módní styl.

 • ŽENA-IN - Bude pro vás nový rok plný lásky, zdraví a peněz? Podívejte se, co vás podle andělů čeká v roce 2018

  Těšíte se na novou etapu? Jste zvědavá, co vám následujících 12 měsíců přinese? Pak si rozhodně nesmíte nechat ujít náš jedinečný andělský horoskop. Ten vypracovala Lucie Biedermann Doležalová, která s nadpozemskými tvory komunikuje. Co andělé vzkazují jednotlivým znamení pro rok 2018, se můžete dočíst níže.

 • ŽENA-IN - Brixen. Fešácký kriminál K. H. Borovského

  Když se řekne Brixen, každému se určitě vybaví jméno básníka, novináře, fejetonisty a rebela Karla Havlíčka Borovského, který sem byl poslán do vyhnanství. Chtěla jsem vidět místo, kde můj oblíbený autor trpěl.

 • Linka 199
 • ŽENA-IN - Bříška

  Snažilky z "Čápa nebo vrány" hurá na "Bříška"!    

 • ŽENA-IN - Brambory zapečené se smetanou

  Geniální příloha, která se hodí k mnoha různým jídlům. Je hotová za krátký čas a náklady jsou velice nízké.

 • ŽENA-IN - Božské ovoce kaki roste i u nás! Víme, jak ho pěstovat

  Propadli jste chuti sladkých, oranžových plodů, jejichž sezona v obchodech právě vrcholí? Aby ne, exotické ovoce kaki je pokrmem bohů. Věděli jste ale, že ho můžete také sami pěstovat a sklízet vlastní úrodu?

 • ŽENA-IN - Boží dřevec léčí, chutná i zdobí aneb Bylinka, co voní jako cola!

  Kdybyste zavřeli oči, neuvěříte, že nemáte před nosem skleničku s coca-colou, ale bylinku, kterou znali už staří Egypťané. Voní totiž úplně stejně, jako tento kultovní nápoj. A to není vše!

 • ŽENA-IN - Bojím se, že je se mnou jen kvůli jídlu

  Všichni víme, že láska prochází žaludkem a že to bývá většinou žena, která je v tomto směru pomyslnou strážkyní rodinného krbu. Na druhou stranu pokud se soužití změní pouze v prosté konzumování, které navíc táhne jen ona, není asi všechno v pořádku. Aspoň z jejího pohledu.

 • ŽENA-IN - Bohuslava Rajská, zapomenutá spisovatelka a kamarádka Boženy Němcové

  Když jsem nedávno četla o spisovatelce Bohuslavě Rajské, nějak mi automaticky naskočil začátek básně, kterou jsme se povinně učili v sedmé třídě. Začínala: Večer před svatým Janem, mluví sestra s Tomanem. Kam pojedeš, bratře milý, v této na noc pozdní chvíli? Na koníčku sedlaném, čistě vyšperkovaném…  Je mi jasné, že víte, kdo to napsal.

 • ŽENA-IN - Blanka Stablerová: Našla jsem svou oázu srdce

  S Blankou se znám už hodně dlouho. Objevila jsem ji kdysi v jednom fitcentru díky tomu, že si ji tam každý chválil, jak mu pěkně napravila záda i duši. A tak jsem se i já pravidelně nechala opájet aromaterapií, se kterou tam čarovala, a k tomu poslouchala její inspirující postřehy o životě.

 • ŽENA-IN - Bílý tygr a medvěd jsou maskoti OH v Pchjongčchangu

  Maskotem zimní olympiády v Pchjongčchangu je bilý tygr jménem Soohorang. Maskotem paralympijských her bude medvěd Bandabi. ZOH 2018 začínají už 9. února. Těšíte se?

 • ŽENA-IN - Bezchybná pleť v každé situaci!

  Chcete zazářit za každé okolnosti? Ať už na obchodní schůzce, na schůzce s přáteli či v práci? Zabodujte s bezchybnou pletí, kterou Vám zajistí tekutý make-up L’Oréal Paris True Match.