Linka 199

ŽENA-IN - 5 tipů, jak si uspořádat spíž

Uspořádejte si spíž tak, abyste utráceli méně, vyhazovali méně a stresovali se méně.

Zdroj: zena-in.cz


Příbuzné články:

 • ŽENA-IN - 8 aplikací a internetových služeb pro snadné a bezpečné cestování

  Časy, kdy jsme si objednávali dovolenou výhradně přes cestovní kancelář nebo volali do destinace půl roku dopředu a rezervovali takto apartmán u moře či svahu, se pomalu propadají do historie.

 • ŽENA-IN - Abeceda zahrada

  Vše co je na zahradě podle abecedy

 • ŽENA-IN - Adina Mandlová, prvorepubliková megastar

  Nataša Gollová, Lída Baarová, Hana Vítová, Adina Mandlová… To byly opravdové hvězdy stříbrného plátna první republiky. Jejich jména spolehlivě plnila kinosály a byla vždy zárukou kasovního úspěchu prvorepublikových filmů. Asi nejsvéráznější z této čtveřice byla poslední jmenovaná – Adina Mandlová.

 • ŽENA-IN - Agnès Sorelová, první metresa na francouzském dvoře

  Diana de Poitiers, markýza de Montespan nebo madame de Pompadour… Víte, co měly tyto dámy společného? Byly to kurtizány neboli metresy. A ne ledajaké. Metresy královské. Nebyly však zdaleka první. Cestičku jim prošlapala už v patnáctém století Agnès Sorelová, a zahájila tak tradici oficiálních milenek francouzských králů.

 • ŽENA-IN - ALČINA ČAJOVNA

  Fotoalba ke stažení:

 • ŽENA-IN - Alexandra F. Lipovská: Mám tendenci diváky v kině vychovávat

  Kino Ponrepo pro mě osobně představovalo v osmdesátých letech kouzelný ostrůvek kultury, kde jsem viděla v té době jinak nedosažitelné filmy. Perný den s The Beatles, „západoněmecké“ mayovky a další klenoty byly pro všechny natolik lákavé, že neváhali stát několikahodinové fronty...

 • ŽENA-IN - Alice Masaryková nebyla jen dcerou prezidenta

  Být dcerou prezidenta nebude zřejmě nic záviděníhodného. I když mám pocit, že současná „první dcera“, či jak si Kateřina Zemanová říká, si ve své nové roli vyloženě „medí“. Řeč však nebude o ní, ale o dámě, která kdysi cosi znamenala.

 • ŽENA-IN - Alžběta Falcká se na českém trůně příliš neohřála...

  Alžběta Falcká zrovna nepatří mezi příliš známé české panovnice. Ostatně není se čemu divit. Vždyť tu vládla opravdu jen krátce. Ale nepředbíhejme...

 • ŽENA-IN - Anaïs Nin: tajemná první dáma lechtivé literatury

  Od svých jedenácti let si psala deníky, které obsahovaly její četná tajemství. Vycházely sice už za jejího života, ale necenzurované byly vydány teprve po její smrti. Staly se pak oblíbenou četbou emancipovaných Američanek. Studovala také psychoanalýzu, a dokonce ji svého času provozovala. Femme fatale mnoha umělců byla mimořádně krásná a temperamentní žena…

 • ŽENA-IN - Anežka Česká, emancipovaná přemyslovská princezna

  Jméno svaté Anežky České je naší veřejnosti poměrně známé především od doby jejího svatořečení v roce 1989. Víte ale o tom, že vlastně tato přemyslovská princezna měla svým otcem původně naplánovánu zcela jinou budoucnost? Čekal by ji osud podobný všem královským dcerám?

 • ŽENA-IN - Angelika Kauffmann, „dokonalá žena“

  Malá obec Schwarzenberg na lučním úpatí hor Bregenzerwaldu se pyšní krásným muzeem. Je pojmenováno po Angelice Kauffmann, první ženě, která byla přijata do britské Královské akademie umění. Ačkoliv se proslavila daleko za hranicemi rodné země, nikdy nezapomněla, kde vyrůstala. Z lásky k rodné hroudě darovala obci mnoho svých děl.

 • Linka 199
 • ŽENA-IN - Ani božská Ema to neměla snadné...

  Sopranistka světového formátu, vzdělaná a inteligentní žena s širokým uměleckým záběrem. Velká vlastenka, milovnice přírody, starožitností a kuriozit. V závěru svého života pak především nešťastná a osamělá žena. To byla Ema Destinnová…

 • ŽENA-IN - Ani smrt je nerozdělila...

  Byla krásná a pocházela ze starého šlechtického rodu, ale to nestačilo, aby se mohla stát v budoucnu císařovnou. Do hraběnky Žofie Chotkové se zamiloval následník rakousko-uherského trůnu František Ferdinand d´Este, a když vše prasklo, byl z toho obrovský skandál...

 • ŽENA-IN - Anna Jagellonská, manželka prvního Habsburka na českém trůně

  Vzpomínáte si ještě, co jste se kdysi učili či četli o tom, kdy a jak se dostali Habsburkové na český trůn? Vlastně za to mohla prozíravá sňatková politika jednoho z nejschopnějších habsburských panovníků Maxmiliána I. A s tím prvním Habsburkem na českém trůně v nadpise to taky není úplně pravda, i když se to tak často říká.

 • ŽENA-IN - Anne Golon a markýza andělů

  Také milujete Angeliku? Já moc. Také díky Angelice jsem si nejspíš tolik zamilovala nejen Francii, ale i historii. Známější je samozřejmě Angelika filmová, kterou si nikdo nedovede představit bez Michèle Mercier a Roberta Hosseina. I když přesně za týden - 27. února - pakliže budete chtít porovnávat, budete mít možnost seznámit se s dlouho očekávaným prvním dílem nové filmové verze. Určitě se ale mezi vámi najdou mnohé, co znáte a máte rády její knižní podobu.

 • ŽENA-IN - Aplikace nejen pro ženy. Co nám pomáhá a baví?

  Usínáme s ním a budíme se vedle něj. Ať už muže máte či ne. Řeč je o mobilním telefonu. Velká většina z nás již dávno propadla chytrým telefonům a ještě chytřejším aplikacím, které nám jaksi náš běžný život zpestřují, zjednodušují, zpříjemňují, ulehčují, otravují...

 • ŽENA-IN - Aplikace z redakce

  Tvrdí se, že ženy a technika nejdou moc dohromady. Telefon ale používáme všechny a velká věda to není. Pokud si zjednodušujete život chytrými aplikaci, čtěte dál. Ty nejpoužívanější z redakce vám představíme.

 • ŽENA-IN - Artemisia Gentileschi se prosadit dokázala

  Byla první malířkou, které se dostalo té cti stát se členkou Malířské akademie ve Florencii. Uplatnit se v tak ryze mužské profesi však nebylo vůbec snadné. Vždyť panoval názor, že ženy patří do výtvarného umění jen jako modelky. Artemisia však měla malování v krvi.

 • ŽENA-IN - Astrologie na vlastní kůži. Pravda nebo šarlatánství?

  Čtení z ruky, výklad z karet, věštění z kávové sedliny nebo kyvadlo, jsou různé způsoby, jak můžeme zjistit, co nás čeká a nemine. Jenže, existuje spousta šarlatánů, kteří jdou především po penězích a jsou natolik chytří, že vytuší, co chcete slyšet. A to je k ničemu! Já některé zkusila a stále zůstávám skeptická. Je však jedna záležitost, která si mé sympatie naplno získala, tou je astrologie. Jak takový astrologický rozbor probíhá a k čemu je dobrý, si můžete právě teď přečíst.

 • ŽENA-IN - Asymetrie v oblékání. Využijte ji ve svůj prospěch a úspěch máte zaručený

  Neuvažujte jen o svých nedokonalostech, a zkuste vyzvednout hlavně své přednosti. K jejich zvýraznění vám pomůže třeba právě asymetrie. Proč právě tento prvek a jak s ním pracovat, to se dočtete v následujícím článku.