Linka 199

ŽENA-IN - 10 bodů, které doporučujeme vyjasnit dřív, než vyrazíte na první společnou dovolenou

A to tehdy, když vyrážíte poprvé s nějakým mužem, ale i s kamarádkou, kterou znáte desítky let, případně se rozhodnete cestovat s člověkem, s nímž jste leccos zažili v mládí, ale dnes už vám není „náct“ a možná ani „cet“ (to zejména). Věkem se totiž představy, názory, tolerance bližního svého a životní styl mění.

Zdroj: zena-in.cz


Příbuzné články:

 • ŽENA-IN - 10 nejšílenějších outfitů celebrit roku 2017

  Prohlédněte si nejpodivnější modely, které na sebe v roce 2017 oblékly některé známé osobnosti. Který outfit by podle vás měl vyhrát označení "halucinace roku"?

 • ŽENA-IN - 10 tipů, jak lépe komunikovat! Naučte se příjemné a užitečné konverzaci

  Žijeme v době, kdy se každá konverzace postupem času může zvhnout v hádku, společnost je názorově rozdělená a děláme mnohem méně kompromisů, jelikož neumíme poslouchat jeden druhého. Konverzace vyžaduje rovnováhu mezi mluvením a posloucháním a tu lidé v dnešní době ztrácejí. Podívejte se na následující video s čekými titulky a nechte se trošku poučit, jak by to šlo lépe.

 • ŽENA-IN - 3 tipy, jak se zbavit celulitidy

  Celulitida, prokletí a noční můra mnohých žen, má nepříjemnou schopnost udělat pokožku méně atraktivní a ovlivnit tím sebevědomí i šatníky žen. Celulitida se projevuje nevzhlednými hrbolky na kůži, která je poté na dotek podobná pomerančové kůře, a vyskytuje se nejčastěji na bocích, stehnech a nohou.

 • ŽENA-IN - 4 věci, které byste s partnerem měla dělat každý den

  Život je hektický a jak to tak bývá, naše romantické vztahy jsou tím prvním, které takovým shonem utrpí. Zkuste dělat alespoň tyto čtyři věci každý den, možná i ty povedou k tomu, aby byl váš vztah silný, šťastný a milující. Bez ohledu na to, jak stresující můžou někdy věci být.

 • ŽENA-IN - 5 tipů, jak si správně vybrat cestovní pojištění

  Těšíte se, až letos opět blýsknete na alpských svazích, nebo se naopak nemůžete dočkat útěku do tepla?

 • ŽENA-IN - 5 tipů, jak si uspořádat spíž

  Uspořádejte si spíž tak, abyste utráceli méně, vyhazovali méně a stresovali se méně.

 • ŽENA-IN - 8 aplikací a internetových služeb pro snadné a bezpečné cestování

  Časy, kdy jsme si objednávali dovolenou výhradně přes cestovní kancelář nebo volali do destinace půl roku dopředu a rezervovali takto apartmán u moře či svahu, se pomalu propadají do historie.

 • ŽENA-IN - Abeceda zahrada

  Vše co je na zahradě podle abecedy

 • ŽENA-IN - Adina Mandlová, prvorepubliková megastar

  Nataša Gollová, Lída Baarová, Hana Vítová, Adina Mandlová… To byly opravdové hvězdy stříbrného plátna první republiky. Jejich jména spolehlivě plnila kinosály a byla vždy zárukou kasovního úspěchu prvorepublikových filmů. Asi nejsvéráznější z této čtveřice byla poslední jmenovaná – Adina Mandlová.

 • ŽENA-IN - Agnès Sorelová, první metresa na francouzském dvoře

  Diana de Poitiers, markýza de Montespan nebo madame de Pompadour… Víte, co měly tyto dámy společného? Byly to kurtizány neboli metresy. A ne ledajaké. Metresy královské. Nebyly však zdaleka první. Cestičku jim prošlapala už v patnáctém století Agnès Sorelová, a zahájila tak tradici oficiálních milenek francouzských králů.

 • ŽENA-IN - ALČINA ČAJOVNA

  Fotoalba ke stažení:

 • Linka 199
 • ŽENA-IN - Alexandra F. Lipovská: Mám tendenci diváky v kině vychovávat

  Kino Ponrepo pro mě osobně představovalo v osmdesátých letech kouzelný ostrůvek kultury, kde jsem viděla v té době jinak nedosažitelné filmy. Perný den s The Beatles, „západoněmecké“ mayovky a další klenoty byly pro všechny natolik lákavé, že neváhali stát několikahodinové fronty...

 • ŽENA-IN - Alice Masaryková nebyla jen dcerou prezidenta

  Být dcerou prezidenta nebude zřejmě nic záviděníhodného. I když mám pocit, že současná „první dcera“, či jak si Kateřina Zemanová říká, si ve své nové roli vyloženě „medí“. Řeč však nebude o ní, ale o dámě, která kdysi cosi znamenala.

 • ŽENA-IN - Alžběta Falcká se na českém trůně příliš neohřála...

  Alžběta Falcká zrovna nepatří mezi příliš známé české panovnice. Ostatně není se čemu divit. Vždyť tu vládla opravdu jen krátce. Ale nepředbíhejme...

 • ŽENA-IN - Anaïs Nin: tajemná první dáma lechtivé literatury

  Od svých jedenácti let si psala deníky, které obsahovaly její četná tajemství. Vycházely sice už za jejího života, ale necenzurované byly vydány teprve po její smrti. Staly se pak oblíbenou četbou emancipovaných Američanek. Studovala také psychoanalýzu, a dokonce ji svého času provozovala. Femme fatale mnoha umělců byla mimořádně krásná a temperamentní žena…

 • ŽENA-IN - Anežka Česká, emancipovaná přemyslovská princezna

  Jméno svaté Anežky České je naší veřejnosti poměrně známé především od doby jejího svatořečení v roce 1989. Víte ale o tom, že vlastně tato přemyslovská princezna měla svým otcem původně naplánovánu zcela jinou budoucnost? Čekal by ji osud podobný všem královským dcerám?

 • ŽENA-IN - Angelika Kauffmann, „dokonalá žena“

  Malá obec Schwarzenberg na lučním úpatí hor Bregenzerwaldu se pyšní krásným muzeem. Je pojmenováno po Angelice Kauffmann, první ženě, která byla přijata do britské Královské akademie umění. Ačkoliv se proslavila daleko za hranicemi rodné země, nikdy nezapomněla, kde vyrůstala. Z lásky k rodné hroudě darovala obci mnoho svých děl.

 • ŽENA-IN - Ani božská Ema to neměla snadné...

  Sopranistka světového formátu, vzdělaná a inteligentní žena s širokým uměleckým záběrem. Velká vlastenka, milovnice přírody, starožitností a kuriozit. V závěru svého života pak především nešťastná a osamělá žena. To byla Ema Destinnová…

 • ŽENA-IN - Ani smrt je nerozdělila...

  Byla krásná a pocházela ze starého šlechtického rodu, ale to nestačilo, aby se mohla stát v budoucnu císařovnou. Do hraběnky Žofie Chotkové se zamiloval následník rakousko-uherského trůnu František Ferdinand d´Este, a když vše prasklo, byl z toho obrovský skandál...

 • ŽENA-IN - Anna Jagellonská, manželka prvního Habsburka na českém trůně

  Vzpomínáte si ještě, co jste se kdysi učili či četli o tom, kdy a jak se dostali Habsburkové na český trůn? Vlastně za to mohla prozíravá sňatková politika jednoho z nejschopnějších habsburských panovníků Maxmiliána I. A s tím prvním Habsburkem na českém trůně v nadpise to taky není úplně pravda, i když se to tak často říká.