Linka 199

Příbuzné články:

 • US - 1% nejbohatších zaznamenalo 93% veškerého růstu bohatství

  US - 1% nejbohatších zaznamenalo 93% veškerého růstu bohatství. Podle statistik amerického U.S. Census Bureau v roce 2011 cca 1,2 miliónu amerických domácností respektive 1% populace zaznamenalo růst svých příjmů o cca 5,5%. Příjmy dalších 80% respektive 96 miliónů domácností poklesly v průměru o 1,7%.

 • US - 2. revize znovu vylepšuje růst HDP v 1Q na 1,1%

  US - 2. revize znovu vylepšuje růst HDP v 1Q na 1,1%. Ekonomika USA rostla v prvním kvartále rychleji, než ukazovaly původní údaje. Dnes zveřejněná třetí zpráva uvádí růst HDP o 1,1 procenta, zatímco u předchozích dvou to bylo 0,5, respektive 0,8 pct.

 • US - ADP soukromý sektor v prosinci +257 000 nových míst. Překonal všechny odhady

  Podle statistik americké agentury ADP soukromý sektor v USA vytvořil v prosinci 257 000 nových pracovních míst, což je nejlepší výsledek od prosince 2014. V listopadu soukromý sektor vytvořil 211 000 (217 000 předběžně) míst.

 • US - ADP soukromý sektor v prosinci +257 000 nových míst. Překonal všechny odhady

  US - ADP soukromý sektor v prosinci +257 000 nových míst. Překonal všechny odhady. Podle statistik americké agentury ADP soukromý sektor v USA vytvořil v prosinci 257 000 nových pracovních míst, což je nejlepší výsledek od prosince 2014. V listopadu soukromý sektor vytvořil 211 000 (217 000 předběžně) míst.

 • US - aktivita oblasti Chicaga v červenci rostla

  US - aktivita oblasti Chicaga v červenci rostla. Index ekonomické aktivity oblasti kolem Chicaga podle indexu tamního Fedu ukázal za červenec růst na +0,27 bodu oproti červnovým +0,05 bodu.Tříměsíční průměr si polepšila na -0,1 bodu oproti červnovým -0,19 bodu.

 • US - aktivita průmyslu v dubnu podle ISM zpomalila a zaostala za odhady

  US - aktivita průmyslu v dubnu podle ISM zpomalila a zaostala za odhady. Aktivita amerického průmyslu měřená vývojem indexu nákupních manažerů (ISM) za duben vykázala mírný snížení tempa růstu. Index ISM zpomalil na 55,4 bodu oproti březnovým 55,5 bodu a oproti trhem odhadovanému zlepšení směrem k 56 bodům.

 • US - aktivita sektoru služeb podle ISM v listopadu rostla méně, než se čekalo

  US - aktivita sektoru služeb podle ISM v listopadu rostla méně, než se čekalo. Aktivita amerického sektoru služeb sledovaná změnou indexu ISM za listopad poklesla. Index poklesl na 53,9 bodu oproti říjnovým 55,4% a oproti odhadům trhu nastaveným na 55 bodů při celkovém rozpětí odhadů od 53,5 do 57 bodů..

 • US - aktivita služeb podle ISM v březnu pokračovala v růstu

  US - aktivita služeb podle ISM v březnu pokračovala v růstu. Aktivita amerického sektoru služeb podle indexu nákupních manažerů ISM rostla v březnu na 54,5 bodu oproti únorovým 53,4 bodu. Dílčí index nových objednávek rostl o 1,2 bodu na výsledných 56,7 bodu.

 • US - aktivita služeb podle ISM v srpnu výrazně poklesla hluboko pod odhady

  US - aktivita služeb podle ISM v srpnu výrazně poklesla hluboko pod odhady. Aktivita amerického sektoru služeb podle indexu nákupních manažerů ISM pro srpen výrazně klesla na 51,4 bodu oproti červencovým 55,5 bodu a oproti trhem očekávanému mírnému zhoršení na cca 55 bodů.

 • US - aktivita služeb v květnu podle ISM poklesla

  US - aktivita služeb v květnu podle ISM poklesla. Index aktivity sektoru služeb v USA zpracovávaný institutem ISM v květnu poklesl na 55,7 bodu oproti dubnovým 57,8 bodu a oproti trhem očekávaným 57 bodům.Index zaměstnanosti v sektoru oslabil na 55,3 bodu oproti dubnovým 56,7 bodu.

 • US - aktivita v americkém průmyslu dál stagnuje - index ISM klesl, ale těsně uhájil padesátku

  Americký index nákupních manažerů publikovaný ISM se v případě výrobního sektoru za říjen nepatrně snížil. Ze zářijových 50,2 klesl na 50,1 bodu. To je nepatrně nad neutrálními padesáti body, které oddělují expanzi od poklesu sektoru.

 • Linka 199
 • US - aktivita v oblasti Philadelphie nečekaně silně roste, nejvýše od r. 1993.

  US - aktivita v oblasti Philadelphie nečekaně silně roste, nejvýše od r. 1993. Index ekonomické aktivity v oblasti sestavovaný Philadelphia Fed pro listopad rostl na 40,8 bodu, což představuje téměř zdvojnásobení říjnové hodnoty a je to také nejvýše od prosince 1993. Trh očekával pouze mírnou změnu na cca 18,5 bodu.

 • US - aktivita výrobního sektoru New Yorku rostle v květnu více než se čekalo

  US - aktivita výrobního sektoru New Yorku rostle v květnu více než se čekalo. Aktivita výrobního sektoru amerického New Yorku v květnu podle indexu Federal Reserve Bank of New York vzrostla z dubnových 6,6 na 17,1 bodu, což výrazně převyšuje odhady trhu nastavené v průměru na růst k 9 bodům při rozpětí odhadů od +2 do +19,9%.

 • US - aktivita výrobního sektoru New Yorku v únoru nečekaně rostla

  US - aktivita výrobního sektoru New Yorku v únoru nečekaně rostla. Index obecné ekonomické aktivity Federal Reserve Bank of New York pro únor rostl na 10 bodů oproti lednovým -7,8 bodu, což je nejvýše od května 2012. Trh přitom počítal se zlepšením ale pouze k -2 bodům při celkovém rozpětí odhadů od -7 do +5 bodů.

 • US - aktivita výrobního sektoru podle ISM rostla a je nejvýše od května

  US - aktivita výrobního sektoru podle ISM rostla a je nejvýše od května. Aktivita výrobního sektoru v USA v říjnu sledovaná indexem ISM vykázala mírné zlepšení na 51,7 bodu oproti zářijovým 51,5 bodu. Trh očekával zpomalení růstu na úroveň 51 bodu při celkovém rozpětí odhadů od 49,2 do 52,5 bodu.

 • US - aktivita výrobního sektoru podle ISM v květnu překvapila růstem na 51,3 bodu

  US - aktivita výrobního sektoru podle ISM v květnu překvapila růstem na 51,3 bodu. Aktivita amerického sektoru služeb podle indexu nákupních manažerů ISM rostla v květnu na 51,3 bodu oproti dubnovým 50,8 bodu. Trh očekával pokles k 50,2 bodu. Dílčí index nových objednávek nepatrně oslabil na 55,7 bodu oproti dubnovým 55,8 bodu.

 • US - aktivita výrobního sektoru v NY za listopad přkvapivě klesá

  US - aktivita výrobního sektoru v NY za listopad přkvapivě klesá. Aktivita výrobního sektoru ve státě New York pro listopad se nečekaně snížila. Index aktivity poklesl na -2,21 bodu oproti říjnovým +1,52 bodu a oproti očekáváním růstu indexu aktivity směrem k 5 bodům. Index klesá kontinuálně od letošního července.

 • US - aktivita výroby podle ISM poklesla více, než se čekalo a jen těsně se udržela v zóně expanze

  US - aktivita výroby podle ISM poklesla více, než se čekalo a jen těsně se udržela v zóně expanze. Sektor výroby v USA sledovaný indexem aktivity nákupních manažerů ISM v září rostl nejpomaleji za poslední 2 roky, když si pohoršil na 50,2 bodu oproti srpnovým 51,1 bodu. Pokles tempa růstu reflaktuje silnější dolar a slábnoucí globální ekonomiku...

 • US - aktivita výroby podle ISM rostla v červnu nejvíce v tomto roce

  US - aktivita výroby podle ISM rostla v červnu nejvíce v tomto roce. Sektor výroby v USA sledovaný indexem aktivity nákupních manažerů ISM v červnu rostl nejrychleji od začátku, když si polepšil na 53,5 bodu oproti květnovým 52,8 bodu. Trh počítal se zlepšením směrem k 53,2 bodu.

 • US - aktivita výroby podle ISM v listopadu propadla nejvíce od června 2009

  US - aktivita výroby podle ISM v listopadu propadla nejvíce od června 2009. Aktivita amerického sektoru výroby v listopadu podle indexu nákupních manažerů ISM propadla na 48,6 bodu oproti říjnovým 50,1 bodu a dalece překonala i ty nejpesimističtější odhady trhu. Listopadová úroveň je nejnižší od poloviny roku 2009.