Linka 199

Souhrn událostí uplynulých dní – 13. – 15.11. 2015

Toman: Nadnárodní obchodní řetězce znevýhodňují české potravináře. Sněmovna schválila návrh na další podporu biopaliv. Státní fond životního prostředí půjčí obcím půl miliardy na kofinancování vodohospodářských projektů. Schodek agrárního obchodu se za tři čtvrtletí snížil o pětinu.

Štítky: další životního obchodní čtvrtletí fondu prostředí životního prostředí znevýhodňují české sněmovna schválila

Zdroj: www.agris.cz


Příbuzné články:

 • Souhrn událostí uplynulého dne – 9. 11. 2015

  Mondelez přestěhuje výrobu sušenek z Portugalska do Opavy. Dělejme kroky pro to, aby Česká republika nezůstala na suchu. Někteří farmáři v Pardubickém kraji omezují chovy krav. Letošní Svatomartinské víno? Velký zájem jej může zdražit.

 • Souhrn událostí uplynulého dne – 7. 10. 2015

  Ministr zemědělství Jurečka: Správa lesů musí být efektivní a odpovědná. Zákaz některých pesticidů včelstva neochránil, uvedl ÚKZÚZ. Průzkum: Nejznámější značka kvality je Klasa. Ministerstvo zemědělství chystá nové podpory pro chovatele dojného skotu.

 • Souhrn událostí uplynulého dne – 29. 10. 2015

  Europarlament zamítl možnost národního zákazu prodeje GM potravin. Ministerstvo podpoří hospodaření šetrnější k životnímu prostředí a mladé zemědělce. Ministr stanovil výši některých sazeb přímých plateb pro rok 2015. Většina domácností zatepluje bez dotace, až polovina rodinných domů v Česku je přitom zateplena špatně. Převod kompetencí k hodnocení půdy na SPÚ přinese víc škody než užitku.

 • Souhrn událostí uplynulého dne – 26. 10. 2015

  Poslanci hledají cestu, jak omezit platby za zábor zemědělské půdy. Na škody po kormoránech chce Jurečka poslat 15 milionů korun. Masné výrobky včetně uzenin jsou karcinogenní, varovala WHO. Ministr Jurečka: Usiluji o zvýšení potravinové soběstačnosti v komoditách, které můžeme v našich podmínkách vypěstovat a vyrobit.

 • Souhrn událostí uplynulého dne – 23. 9. 2015

  Ministerstvo zemědělství je z hlediska transparentnosti a otevřenosti výběrových řízení dobrým zadavatelem. Zemědělci dostanou zálohy na přímé platby. Zemědělský resort pro ně kvůli mléčné krizi přizpůsobil harmonogram vyplácení dotací. Inspekce zadržela zásilku chilli papriček s pesticidy. Ministerstvo podpoří v příštím roce výstavbu rybníků.

 • Souhrn událostí uplynulého dne – 23. 11. 2015

  Ministerstvo chce obnovit zelenou naftu i pro živočišnou výrobu. V národní sbírce pro potřebné se letos vybralo 228 tun potravin. Kvůli antibiotikům v medu skončila dozorčí rada Včelpa. Ministerstvo zemědělství podporuje zájem mladých o přírodu a lesnictví.

 • Souhrn událostí uplynulého dne – 22. 9. 2015

  Chcete stejné potraviny jako Němci? Kontrolujte, co jíte, vzkazuje ministr Jurečka. Zemědělský svaz: Tržby z hlavních komodit letos klesnou o 13 mld. Pokud se pojistný fond před katastrofami vyčerpá, doplní jej stát. Farmáři z Plzeňska dostávají méně peněz od německých mlékáren.

 • Souhrn událostí uplynulého dne – 22. 10. 2015

  Rybáři mohou začít žádat o dotace, nyní o 283 milionů korun. Orlická přehrada se znovu začíná plnit, sucho ale nekončí. Houby rostou, ale jen někde. Kolem Prahy nenajdete nic. Státní veterinární správa se připravuje i na nepředvídatelné události.

 • Souhrn událostí uplynulého dne – 21. 9. 2015

  Ministr Jurečka v Libereckém kraji: K zadržení vody pomohou nejen rybníky a mokřady, ale i větší přehradní nádrže. Testy: Polovina zemědělské půdy potřebuje hnojení. Kaprů bude na Vánoce dost. Rybáři varují před triky obchodníků zvyšovat cenu. Premiér chce mít základní strategie pro sucho do konce roku 2016.

 • Souhrn událostí uplynulého dne – 21. 10. 2015

  Rozhovor ministra zemědělství ČR pro Lidové noviny. Marian Jurečka: Řešit sucho jsme měli už čtvrt století. Poslanci podpořili novelu omezující vydávání půdy. Upozornění na falzifikaci a nesprávné značení obalů. Rodinné farmy producenty 70 % potravin.

 • Souhrn událostí uplynulého dne – 20. 10. 2015

  Jak bezpečné potraviny jíme? Zeleniny je málo a prudce zdražuje. Sucha vystřelí vzhůru i ceny masa. Do roka připraví ministerstva plán revitalizace Krušných hor. Ahold prodal podle nařízení ÚOHS pět prodejen konkurenc.

 • Linka 199
 • Souhrn událostí uplynulého dne – 2. 11. 2015

  Cena mléka se odrazila ode dna. Zemědělci mohou nově využívat předpověď sucha na deset dní. Kofole vzrostl do září prodej o 16,3 pct na 5,56 miliardy Kč. Na polích len místo řepky, v krajině nivy a mokřady. Vláda řeší, jak na sucho.

 • Souhrn událostí uplynulého dne – 19. 11. 2015

  Marian Jurečka: Medovými snídaněmi pro děti podporujeme zdravé stravování, český med a včelařství. SZPI zadržela zásilku sušených fíků s nebezpečným aflatoxinem. Vláda probere ekozemědělství, plány jsou podle ekologů bez ambic. Pěstební zásahy pomáhají smrkům odolat sněhu a větru.

 • Souhrn událostí uplynulého dne – 19. 10. 2015

  Vinaři už mají sklizeny více než dvě třetiny úrody. Evropu zaplavilo mléko. Přebytek už poznáte i na ceně v obchodech, náklady přitom rostou. MŽP posílá do Ústeckého kraje miliardy korun z EU fondů i národních zdrojů. Z Hradeckého rybníka v Tovačově vylovili o víkendu na 60 tun ryb.

 • Souhrn událostí uplynulého dne – 18. 11. 2015

  Počty přeštických prasat se v ČR zvyšují. Čeští mlékaři se mají dočkat pomoci, vláda jim přerozdělí peníze z Bruselu. Přichází opět nové beaujolais, prý bude mimořádně kvalitní. Moskva se mstí Kyjevu za sankce. Zakáže dovoz potravin z Ukrajiny.

 • Souhrn událostí uplynulého dne – 15. 10. 2015

  Česko se musí podle Cílka naučit s vodou zcela nově hospodařit. Nabídka mléčných a masných výrobků s označením KLASA se rozrůstá. Včelaři letos na podporu chovů dostanou skoro 65 milionů korun. Chovatelé prodávají vepřové pod cenou, bojí se zavírání chovů.

 • Souhrn událostí uplynulého dne – 14. 10. 2015

  Český chléb je levný. Roste zájem o vícezrné speciály. Organizace pro výživu a zemědělství bojuje s hladem již 70 let. Na trh letos směřuje nejvíce Svatomartinských vín v historii. Výbor: Ministerstvo by mělo vytvořit zákon o prodeji půdy.

 • Souhrn událostí uplynulého dne – 13. 10. 2015

  Největší obchod v historii pivovarnictví. Anheuser-Busch InBev kupuje majitele Prazdroje. Lesy ČR odmítají církvím vydat 30.000 hektarů lesů. Vodohospodáři: Moravské řeky se dosud nevyrovnaly s letním suchem. Odborníci: Cenu a kvalitu piva v Česku prodej SABMilleru neovlivní.

 • Souhrn událostí uplynulého dne – 12. 11. 2015

  Ze zákona o tržní síle pomohlo zejména zkrácení doby splatnosti. Uzeniny a rakovina? Jen fáma, uklidňují odborníci po varování od WHO. Pokud nezaprší, přijdou problémy. Zájem českých potravinářů o chráněná označení EU slábne kvůli papírování.

 • Souhrn událostí uplynulého dne – 12. 10. 2015

  Stát má 86.000 ha neblokované půdy, potřeboval by trojnásobek. MZe:Myslivecká novela by měla jít na vládu do konce roku. Vláda bude jednat o tom, jak se ČR přizpůsobí změnám klimatu. Lesy jsou významným hydrologickým prvkem krajiny.

 • Souhrn událostí uplynulých dní – 16. – 18. 10. 2015

  Firma Mach drůbež chce v Moravanech chovat až 130.000 kuřat. Nejhorší sklizeň za posledních 20 let. Úroda brambor bude až o 40 procent nižší. Chleba se peče míň, i když spotřeba stoupla na 40 kg. Do tendru na podporu Regionálních potravin se přihlásilo 9 firem.

 • Souhrn událostí uplynulých dní – 18. – 20. 9. 2015

  Ministr Jurečka pracovně ve Slovinsku: Připravujeme projekt propagující české včelařství a med. Farmáři z Plzeňska prodávají mléko se ztrátou, nevylučují protesty. Sýr stojí oproti loňsku o čtvrtinu méně, hlásí statistici. Jihomoravské řeky trápí sucho, hladiny jsou pod obvyklým stavem.

 • Souhrn událostí uplynulých dní – 20. – 22. 11. 2015

  Ministerstvo otevře v příštím roce nové programy pro obnovu kulturního dědictví venkova i na zlepšení genetického potenciálu hospodářských zvířat. Sdružení pěstitelů: Ceny vánočních stromků i prodej se nezmění. Koná se Národní potravinová sbírka, v obchodech lze pomoci hladovým. ČR a Vietnam se dohodly na společném boji proti nezákonnému obchodu s ohroženými druhy.

 • Souhrn událostí uplynulých dní – 23. – 25.10. 2015

  Značku Česká chuťovka letos získalo skoro 100 výrobků. Sněmovna podpořila nový zákon o biocidech se sankcemi. Houbové patogeny jsou pro stromy stejně nebezpečné jako ostatní škůdci. Bramboráři dostanou náhradu za sucho při poklesu tržeb nad 30 pct.

 • Souhrn událostí uplynulých dní – 27. - 28. 10. 2015

  Stát nakoupí 3500 tun mléka za 230 milionů. Ministr Jurečka schválil výrazné navýšení peněz zejména na živočišnou výrobu. Zemědělci a potravináři dostanou o dvě miliardy korun víc. Ředitel SZPI: Chyby jsme letos našli ve třetině restaurací. Sněmovna dala šanci úpravám podpory elektřiny od zemědělců.

 • Souhrn událostí uplynulých dní – 30. 10. – 1. 11. 2015

  Coca-Cola uzavře závod na Slovensku,o práci přijde přes 100 lidí. Konec dětské šunky: Ministerstvo zakáže další označení potravin. Kvůli letnímu suchu jsou letos kapři z Pohořelic o trošku menší. Produkce masa ve 3. čtvrtletí v Česku klesla, nákup mléka stoupl.

 • Souhrn událostí uplynulých dní – 6. – 8.11. 2015

  MŽP chce snížit poplatky za vynětí půdy z půdního fondu. Dovoz vajec vzrostl v říjnu o čtvrtinu, drůbežáři si stěžují. Ministr Jurečka na česko-kazašském podnikatelském fóru: Nabízíme vám špičkovou kvalitu našich produktů i vyspělé technologie. Maďarští včelaři vytáhli proti čínskému medu.

 • Souhrn událostí uplynulých dní – 9. – 11. 10. 2015

  Letošní kontroly zvěřiny v restauracích zjistily nedostatky zhruba u pěti procent případů. Ministerstvo zemědělství zavádí přísnější metr pro prodej sudového vína. Sudy dostanou pásku. Českých ryb by letos mohlo být až o desetinu méně. Salmonelóza z chovů drůbeže mizí, na boj s nemocí jdou stamiliony.

 • Souhrn událostí za měsíc červenec - Root.cz

  Rozhodl jsem se udělat souhrn zajímavých událostí jak ze světa softwaru, tak z různých linuxových distribucí. Červenec byl na události bohatý. Vyšlo…

 • Souhrn událostí za měsíc červenec - Root.cz

  Rozhodl jsem se udělat souhrn zajímavých událostí jak ze světa softwaru, tak z různých linuxových distribucí. Červenec byl na události bohatý. Vyšlo…

 • Souhrn událostí za měsíc červenec - Root.cz

  Rozhodl jsem se udělat souhrn zajímavých událostí jak ze světa softwaru, tak z různých linuxových distribucí. Červenec byl na události bohatý. Vyšlo…

 • Linka 199
 • Souhrn US výsledkové sezóny za 3Q - zisky rostly o 3%

  Souhrn US výsledkové sezóny za 3Q - zisky rostly o 3%. 95 % akcií z indexu S&P 500 již reportovalo své hospodářské výsledky za 3. čtvrtletí. I přes vlažný začátek nakonec meziroční růst zisků na akcii dosáhl velmi solidní 3 %, vzhledem k nízkým očekáváním, které ještě 30 září ukazovaly na meziroční pokles...

 • Souhrn USA 17.11. - sazby, Brexit, VW

  Souhrn USA 17.11. - sazby, Brexit, VW. Americkým akciovým trhům včera vydržela dobrá nálada, když S&P 500 připsal 0,47 % a technologický Nasdaq posílil o 0,74 %. Své zisky rozšířil také dolar, který se na páru s eurem dostal na úrovně z loňského prosince.

 • Souhrn včerejšího dění na světových burzách (1.10.2015)

  Souhrn včerejšího dění na světových burzách (1.10.2015). ČRRůst evropských trhů pozitivně ovlivnil i sentiment na pražské burze, která tak uzavřela středeční obchodní seanci při podprůměrném objemu obchodů 0,407 miliardy korun v zeleném.

 • Souhrn včerejšího dění na světových burzách (11.9.2015)

  Souhrn včerejšího dění na světových burzách (11.9.2015). ČRPražská burza včera po vzoru evropských burz oslabila. Index se ponořil o 0,58 % na 1002,71 bodů. Obchodní aktivita vyjádřená objemem obchodů byla lehce podprůměrná.

 • Souhrn včerejšího dění na světových burzách (14.10.2015)

  ČRÚterní obchodování se neslo v negativním duchu tak jako ve zbytku Evropy. Index ztratil 1,36 % na 975,78 bodů. V dopoledních hodinách oznámilo EPH dohodu s PPF ucházet se o aktiva švédské firmy Vattenfall v Německu.

 • Souhrn včerejšího dění na světových burzách (14.10.2015)

  ČRÚterní obchodování se neslo v negativním duchu tak jako ve zbytku Evropy. Index ztratil 1,36 % na 975,78 bodů. V dopoledních hodinách oznámilo EPH dohodu s PPF ucházet se o aktiva švédské firmy Vattenfall v Německu.

 • Souhrn včerejšího dění na světových burzách (15.9.2015)

  Souhrn včerejšího dění na světových burzách (15.9.2015). ČRPražská burza ukončila pondělní obchodování na červené nule, konkrétně odepsala tři setiny procenta a skončila na úrovni 1000,9 bodu. Objem obchodů činil podprůměrných 0,448 mld.

 • Souhrn včerejšího dění na světových burzách (16.9.2015)

  Souhrn včerejšího dění na světových burzách (16.9.2015). ČRPražská burza zakončila obchodování s podprůměrným objemem obchodů na zelené nule (+0,04 %) a hodnotou indexu PX 1001,3 bodu. Dařilo se akciím Komerční banky, které posílily o více než procento na konečných 5547 CZK/akcie a titul se nachází těsně po...

 • Souhrn včerejšího dění na světových burzách (17.9.2015)

  Souhrn včerejšího dění na světových burzách (17.9.2015). ČRPražská burza na průměrném objemu 691 mil. korun ve středu přidala 0,1 % na 1002,3 bodů. Index zůstal daleko za zisky západoevropských burz, které si připisovaly i přes jedno procento.