Linka 199

Řecká vláda schválila penzijní reformu, ženy půjdou do důchodu až v 65 letech

Řecká vláda schválila penzijní reformu, ženy půjdou do důchodu až v 65 letech. ATÉNY (MEDIAFAX) - Řecká vláda v pondělí schválila reformu důchodů, která má přispět k záchraně systému sociálního zabezpečení, píše agentura Reuters. Ženy podle ní budou odcházet do důchodu o pět let později - v 65 letech, stejně jako muži.Návrh...

Zdroj: www.kurzy.cz


Příbuzné články:

 • Řecká vláda schválila návrh rozpočtu na rok 2012

  Řecká vláda schválila návrh rozpočtu na rok 2012. ATÉNY (MEDIAFAX) - Řecká vláda v neděli schválila návrh státního rozpočtu na rok 2012. Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na řecké ministerstvo financí.

 • Řecká vláda přidá 750 milionů korun na nový okruh pro formule - iDNES.cz

  Řecko, které je v hluboké recesi, musí si půjčovat peníze v zahraničí a ořezává sociální systém, jak to jde, utrácí desítky milionů eur za formule. Soukromý investor plánuje postavit okruh pro Velkou cenu formule 1 poblíž města Patras a vláda chce projekt dotovat.

 • Řecká vláda překvapila. Její kasa je v plusu - iDNES.cz

  Primární rozpočet centrální řecké vlády skončil za první čtyři měsíce v přebytku 2,16 miliardy eur (59,3 miliardy korun). Vláda přitom očekávala mírný schodek. Lepší výsledky způsobilo snížení výdajů. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnilo řecké ministerstvo financí.

 • Řecká vláda předloží parlamentu zákon, který donutí k výměně dluhopisů všechny věřitele

  Řecká vláda předloží parlamentu zákon, který donutí k výměně dluhopisů všechny věřitele. ATÉNY (MEDIAFAX) - Řecká vláda předloží v nejbližší době tamnímu parlamentu ke schválení návrh zákona, který donutí k výměně dluhopisů i ty věřitele, kteří se nepodílejí na dobrovolné výměně. Informovala o tom v úterý agentura Reuters.

 • Řecká vláda požádá o prodloužení stávající úvěrové linky až ve čtvrtek 19.2.

  Řecká vláda požádá o prodloužení stávající úvěrové linky až ve čtvrtek 19.2. Řecká vláda dle agentury Reuters dnes požádá členské země Eurozóny o několikaměsíční prodloužení stávající úvěrové linky, která by Řecku a jejím věřitelům poskytla potřebný čas na jednání o dlouhodobějším řešení problému udržitelnosti řeckého vládního...

 • Řecká vláda pomalu nemá na mzdy, půjčuje si v metru a na úřadu práce - iDNES.cz

  Řecká vláda hledá poslední peníze na důchody a mzdy státních zaměstnanců. Agentuře Reuters to sdělil zdroj z ministerstva financí. Evropská centrální banka zkoumá scénář, kdy by Atény po bankrotu státním zaměstnancům místo eur platily dlužními úpisy, čímž by v zemi v podstatě vznikla paralelní měna.

 • Řecká vláda odeslala eurozóně návrh reforem, mluví se o obřích ústupcích - iDNES.cz

  Řecká vláda odeslala eurozóně návrh reforem, které nabízí učinit výměnou za novou finanční pomoc. Program začne v pátek projednávat řecký parlament. Atény v návrhu reforem eurozóně činí podle řeckých médií zdaleka největší ústupky za celou dobu vyjednávání. Zemi čeká prudký nárůst daní a výdajové škrty.

 • Řecká vláda očekává v roce 2012 deficit 5,4 procenta HDP, pokud dojde k odpuštění části dluhu

  Řecká vláda očekává v roce 2012 deficit 5,4 procenta HDP, pokud dojde k odpuštění části dluhu. Řecká vláda předpovídá pro příští rok rozpočtový schodek ve výši 5,4 procenta hrubého domácího produktu (HDP), pokud bude uzavřena plánovaná dohoda o odpuštění části dluhu. Informovala o tom v pátek agentura Reuters.Pokud k dohodě.

 • Řecká vláda naslibovala nemožné, říká bývalý šéf Komise - iDNES.cz

  Řekové si za své problémy mohou sami, podotkl bývalý šéf Evropské komise José Manuel Barroso k současným krokům řecké vlády. Ta je podle něj nezkušená a dala voličům „naprosto nerealistické sliby“, které nyní nedokáže splnit.

 • Řecká vláda dostala důvěru. Řecko začne možná i šetřit - Měšec.cz

  Řecká vláda premiéra George Papandrea dostala důvěru. Šance, že Řecko začne opravdu šetřit, se tak zvýšily. Kromě snížení vysokého zadlužení je to nutné…

 • Řecká vláda dokončila plán dalších úspor za 11,7 miliardy eur

  Řecká vláda dokončila plán dalších úspor za 11,7 miliardy eur. ATÉNY (MEDIAFAX) - Řecká vláda našla 11,7 miliardy eur v úsporách na rok 2013 a 2014, které požadují zahraniční věřitelé. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters.Plán vláda předloží podle úředníka řeckého ministerstva financí později ve...

 • Linka 199
 • Řecká vláda chce snižovat deficit bez dalších úsporných opatření

  Řecká vláda chce snižovat deficit bez dalších úsporných opatření. SOLUŇ (MEDIAFAX) - Řecko bude schopné dodržet své plány na snížení rozpočtového deficitu schválené mezinárodními věřiteli bez nutnosti zavedení nových úsporných opatření. Informovala o tom v neděli agentura Reuters s odvoláním na prohlášení řeckého..

 • Řecká vláda chce ostřeji vystoupit proti odborům

  Řecká vláda chce ostřeji vystoupit proti odborům. ATÉNY (MEDIAFAX) - Řecká vláda se rozhodla ostřeji postupovat proti odborům, které v poslední době svými stávkami ochromují život v celé zemi. Během uplynulých týdnů nespokojení státní zaměstnanci obsadili několik ministerstev a dalších vládních...

 • Řecká vláda by měla místo žádání o pomoc raději šetřit, říká Schäuble - iDNES.cz

  Nová řecká vláda by měla přestat žádat o další pomoc a místo toho se rychle snažit přijmout reformy dohodnuté výměnou za předchozí pomoc od svých evropských partnerů. Uvedl to v nezvykle otevřeném rozhovoru pro list Bild am Sonntag německý ministr financí Wolfgang Schäuble.

 • Řecká tragédie může trvat déle, než si myslíme

  Řecká tragédie může trvat déle, než si myslíme. Hned zkraje bychom si měli ujasnit, že se konečná dohoda s Řeckem v dohledné době neuskuteční. Přestože se situace nadále zhoršuje, k bankrotu v nejbližších týdnech pravděpodobně nedojde. Nikdo není ochoten nést toto riziko.

 • Řecká tragédie |

  Pořádek a dodržování pravidel není vlastnost, kterou by Řekové právě oplývali. Disciplinovaní byli naposledy na fotbalovém mistrovství Evropy v roce 2004, které vyhráli. Dohlížel na ně totiž německý trenér Otto Rehhagel. Kdo někdy viděl dopravu v centru Atén v šest večer, jen těžko chápe, jak mohla...

 • Řecká SYRIZA: Přestaňme splácet dluhy, chceme jednat o zmírnění podmínek pomoci

  Řecká SYRIZA: Přestaňme splácet dluhy, chceme jednat o zmírnění podmínek pomoci. Podle agenturních zpráv řecká Syriza, která je lídrem tamní opozice, dnes vyzvala k okamžitému ukončení splácení dluhů zahraničním věřitelům a k obnovení jednání o zmírnění podmínek pro poskytnutí pomoci.

 • Řecká Syriza znovu složí vládu; musí prosadit bolestné reformy (21.9.2015)

  Minulý týden se vše točilo kolem čtvrtečního výstupu ze zasedání americké centrální banky. Ta nakonec mnohé zklamala, když ponechala úrokové sazby beze změny. Hlavní důvody, které vedly k ponechání sazeb, byla stále nízká inflace, kterou doprovází..

 • Řecká Syriza znovu složí vládu; musí prosadit bolestné reformy (21.9.2015)

  Minulý týden se vše točilo kolem čtvrtečního výstupu ze zasedání americké centrální banky. Ta nakonec mnohé zklamala, když ponechala úrokové sazby beze změny. Hlavní důvody, které vedly k ponechání sazeb, byla stále nízká inflace, kterou doprovází..

 • Řecká Syriza znovu složí vládu; musí prosadit bolestné reformy

  Minulý týden se vše točilo kolem čtvrtečního výstupu ze zasedání americké centrální banky. Ta nakonec mnohé zklamala, když ponechala úrokové sazby beze změny. Hlavní důvody, které vedly k ponechání sazeb, byla stále nízká inflace, kterou doprovází..