Linka 199

Pivo není „stravitelné“, rozhodl německý soud a zakázal slovo...

Zemský soud v Ravensburgu zakázal ve spojitosti s pivem používat přídavné jméno „bekömmlich“, což lze přeložit jako lehce stravitelné, poživatelné.

Zdroj: ekonomika.idnes.cz


Příbuzné články:

 • Pivo není voda! |

  Jedné z prvních věcí, které si na Ukrajině všimnete, je pivo. Ne vodka (horilka), pro kterou jsou Ukrajinci tak známí, ale pivo. K dostání kdekoli a kdykoli. Ukrajince přilepeného ke své flašce potkáte v autobusu nebo tramvaji, studenti si zase rádi posedí v parku a ulice jsou plné popíjejících...

 • Pivo ověnčené evropskými tituly vaří žena - iDNES.cz

  Sládek má v očích lidí většinou podobné obrysy - postarší vousatý pán, trochu při těle, jenž dovede od rána do večera povídat o pivu, které také dokola obchází a zkouší, jak mu zraje. Omyl. Třeba v Přerově. Pivo, které dvakrát po sobě získalo titul Evropská pivní hvězda, vaří žena.

 • Pivo pod mikroskopem | VTM.cz

  Nerušte vědátora nad půllitrem „tekutého chleba“. Jeho sklenice je plná záhad, které vám možná objasní dříve, než se s mírnou rotací udělenou neznámou silou odpotácí zpět do své laboratoře. vědec Nerušte

 • Pivo pod míru — Testoviny — Česká televize

  Nejen o prázdninách jde pivo na dračku. Zvlášť v horký letní den ale dokáže správně vychlazený a natočený půllitr pěkně zchladit. Zchladit vás může ovšem i to, když vám místo půllitru piva přinese číšník o pár centilitrů méně.

 • Pivo pod míru v Německu — Černé ovce — Česká televize

  Stále se porovnáváme s vyspělou Evropou, ale o jejím praktickém fungování víme jen málo. Vydali jsme se za vás do sousedního Německa, abychom postupně odkryli skutečné nebo domnělé rozdíly. Tentokrát jsme se podívali na to, jak je to u nás a v Německu v restauracích se správnou mírou piva.

 • Pivo podporuje chuť k jídlu, má své místo i v dietě - iDNES.cz

  Pivo má své místo i v dietě, zejména u lidí s poruchami trávení. "V některých osvícených nemocnicích zařazují do jídelníčku těchto pacientů nealkoholické pivo," míní vrchní nutriční terapeutka z Fakultní Thomayerovy nemocnice a členka Fóra zdravé výživy Tamara Starnovská.

 • PIVO Praha, spol. s r.o. - IČO 45241121 - Obchodní rejstřík na Podnikatel.cz

  Podrobnosti o firmě PIVO Praha, spol. s r.o. - IČO 45241121 z obchodního rejstříku, živnostenského rejstříku, registru ekonomických subjektů,…

 • PIVO Praha, spol. s r.o. - IČO 45241121 - Obchodní rejstřík na Podnikatel.cz

  Podrobnosti o firmě PIVO Praha, spol. s r.o. - IČO 45241121 z obchodního rejstříku, živnostenského rejstříku, registru ekonomických subjektů,…

 • Pivo přes ulici — iVysílání — Česká televize

  Pivo přes ulici, Satirická animovaná groteska Vladimíra Jiránka o nebezpečí automobilismu.

 • Pivo Primátor ocenili v Británii jako nejlepší ležák - iDNES.cz

  Ležák Pivovaru Náchod zachutnal mezinárodní porotě v Británii. Pivo Primátor Exkluziv 16% ocenili degustátoři jako nejlepší ležák. Vybírali z více než dvou set značek. Pivovar přesto nevěří, že by ocenění časopisu Beers of the World zvýšilo odbyt piva v Česku.

 • Pivo přímo na ulici? V Olomouci ano. - iDNES.cz

  Lidé spěchající třeba do práce se zakoupeným kelímkem plným horké kávy dnes už v ulicích středomoravské krajské metropole nejsou ničím výjimečným. Nyní se ovšem v Olomouci začali objevovat také chodci, kteří v ruce třímají kelímky s pivem.

 • Linka 199
 • Pivo pro školáky k obědu? V Belgii možná ano - iDNES.cz

  Hodně odvážná myšlenka, jak vystrnadit přeslazené limonády ze škol i bez úředních zákazů, se zrodila v Belgii. Akce pojmenovaná Pivo místo coly není žádný aprílový žertík hospodských štamgastů, ale naprosto vážný návrh, prosazovaný dokonce ženou.

 • Pivo prospívá zdraví, shodují se evropští vědci - iDNES.cz

  Pivo prospívá lidskému zdraví, samozřejmě je-li upíjeno umírněně a s požitkem, hlásají učenci ze všech koutů Evropské unie. Sdružení Evropští výrobci piva zasvětilo pravidelnou výroční konferenci právě tomuto tématu. Přenášela řada vědců zvučných jmen.

 • Pivo raději uzené, či mražené? - iDNES.cz

  Pražské minipivovary chtějí přilákat hosty také na své letní zahrádky. A tak podobně, jako to o Vánocích zkoušejí s vůní skořice a čerstvě upečeným vanilkovým rohlíčkem, který vrchní přiloží ke každému vytočenému půllitru, i v létě vymýšlejí pro hosty něco navíc.

 • Pivo se vaří v Nymburku od středověku - iDNES.cz

  Podobně jako v jiných českých královských městech, i v Nymburku vařili měšťané pivo prakticky od založení města. "Prvním dokladem, kdy se tato skutečnost nepřímo uvádí, je obnova práv a výsad města Nymburka z rozhodnutí krále Jana Lucemburského ze dne 26. prosince 1328," uvádí František Sýkora v publikaci Historie a současnost podnikání na Nymbursku.

 • Pivo slaví úspěchy v zahraničí, výroba láme rekordy - iDNES.cz

  České pivo je stále úspěšnější na zahraničních trzích a v letošním roce export podle odhadů vzroste na rekordní úroveň tři miliony hektolitrů proti loňským 2,64 milionu hektolitrů. Domácí produkce piva by se díky tomu měla zvýšit zhruba na 19 milionů hektolitrů.

 • Pivo staré devět tisíciletí | VTM.cz

  Střepy z džbánů na pivo objevené při vykopávkách neolitické osady Jiahu v čínské provincii Hunan inspirovaly amerického biochemika Patricka McGoverna k rekonstrukci nápoje starého 9000 roků. Ilustrační foto Střepy

 • Pivo Staropramen ve Švédsku obsahovalo chemikálie, potvrdila společnost

  Pivovar Staropramen potvrdil kontaminaci piva chemikálií, která dvěma lidem ve Švédsku způsobila krvácející puchýře v ústech. Chyba se stala při čištění sudů, firma zlepšila kontrolu, řekl ve čtvrtek médiím mluvčí Staropramenu Pavel Barvík. Firma kvůli incidentu v září pivo ze švédského trhu stáhla, nyní nápoj znovu distribuuje.

 • Pivo v duši rozezní andělský sbor, praví hymna - iDNES.cz

  Nejen logem či slogany, ale nově i vlastní hymnou se může pochlubit hanušovický pivovar Holba. Skladba oslavuje jeho produkci - ryzí pivo z hor, po jehož ochutnání se podle skladby rozezní v duši konzumenta andělů sbor. Hanušovický pivovar se proslavil několika netradičními projekty.

 • Pivo v Moskvě? Češi slaví úspěch - iDNES.cz

  Německé pivo Warsteiner za sedmdesát rublů, český zlatopramen za šedesát a místní efes za padesát rublů. Návštěvníci ruských hospod a restaurací si mohou také pochutnat na řadě zahraničních piv, stále populárnější jsou však ta česká.