Linka 199

OPEC, Rusko a Trump dělají ČNB radost

Česká národní banka se může radovat. Tempo propadu průmyslových cen se snižuje. Komu poděkovat? Nabízí se hned několik možností, od kartelu OPEC přes Rusko až po Trumpa.

Zdroj: roklen24.cz


Příbuzné články:

 • OPEC zvyšovat těžbu ropy nehodlá, není prý dostatečná poptávka

  OPEC zvyšovat těžbu ropy nehodlá, není prý dostatečná poptávka. Podle agenturních zpráv OPEC nehodlá zvyšovat svou produkci. Podle prezidenta ropného kartelu a zároveň alžírského ministra energetiky Chakiba Khelila není pro zvýšení produkce důvod, protože na trhu není dostatečná poptávka.

 • OPEC zvýšil ťažbu ropy aj v októbri, od plánovaných kvót sa vzdialil ešte viac. | FXstreet.cz

  Krajiny OPECu nenechávajú nič na náhodu a pre prípad, že by sa nedohodli na nových kvótach, ďalej navyšujú ťažbu. Odhady pre október hovoria o náraste o 170 tis. barelov denne (Bloomberg) až po 235 tis. (OPEC). V oboch prípadoch sa jedná o nové historické maximum. Najväčšími navyšovateľmi ťažby boli Nigéria a Líbya, ktorým sa darí po ústupe nepokojov (v Líbyi sa bavíme len o miernom) obnovovať niektoré kapacity. Výrazný pokles bol zaznamenaný v Angole, jedná sa však len o dočasnú záležitosť spôsobenú údržbárskymi prácami na významnom ropnom poli Dalia.

 • OPEC zvýšil odhady pro poptávku po své ropě v roce 2017. Brexit je rizikovým faktorem

  OPEC zvýšil odhady pro poptávku po své ropě v roce 2017. Brexit je rizikovým faktorem. Analytici ropného kartelu OPEC zvýšili své odhady pro vývoj poptávky po ropě z kartelu. Letos by měla poptávka dosáhnout úrovně 31,9 milióny barelů denně (mbd) a v roce příštím by měla stoupnout na 33 mbd.

 • OPEC zvýšil odhad růstu poptávky po ropě ve světě

  OPEC zvýšil odhad růstu poptávky po ropě ve světě. Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) zvýšila odhad růstu poptávky po ropě ve světě v roce 2010 na jeden milion barelů denně. V pondělí to uvedla agentura Ria Novosti.OPEC tak zvýšila svou prognozu poptávky po ropě na více než..

 • OPEC zvýší těžbu ropy - Podnikatel.cz

  Předává praktické rady, vykládá složité zákony, upozorňuje na časté chyby a naviguje k zisku i potřebnému optimismu. Denně servíruje rozhodující…

 • OPEC zřejmě svou úroveň produkce ropy měnit nebude

  OPEC zřejmě svou úroveň produkce ropy měnit nebude. VÍDEŇ (MEDIAFAX) - Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) zřejmě nebude měnit svou úroveň produkce ropy. Informovala o tom ve středu agentura Reuters.

 • OPEC znovu na scéně | FXstreet.cz

  Uplynulé dva týdny „Trumpova“ trhu s cenou ropy nijak výrazně nezahýbaly. Jeden barel americké WTI se i při mírně rostoucím trhu nadále prodává okolo 45 dolarů. Proti sobě totiž působily dva faktory. Pozitivní sentiment předpokládající vyšší růst HDP a tím i poptávku po ropě brzdil silnější americký dolar. Příští týden však přijde ke slovu těžší kalibr, kartel OPEC.

 • OPEC znovu na scéně | Diskusní fórum | FXstreet.cz

 • OPEC zmrazí ceny ropy a Wall Street zamířila vzhůru - Roklen24.cz

  AKTUALIZOVÁNO – Americké akciové trhy dnes rostly, když reagovaly na nečekanou a čerstvou zprávu z Alžírska. Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se totiž dohodli na stanovení nového těžebního limitu, aby podpořili ceny ropy. Ty dnes v reakci na dohodu raketově rostly. Investoři rovněž vstřebávali komentáře představitelů americké centrální banky (Fed)

 • OPEC zmrazí ceny ropy a Wall Street zamířila vzhůru - Roklen24.cz

  AKTUALIZOVÁNO – Americké akciové trhy dnes rostly, když reagovaly na nečekanou a čerstvou zprávu z Alžírska. Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se totiž dohodli na stanovení nového těžebního limitu, aby podpořili ceny ropy. Ty dnes v reakci na dohodu raketově rostly. Investoři rovněž vstřebávali komentáře představitelů americké centrální banky (Fed)

 • OPEC zachoval cíl produkce na 30 miliónech barelů ropy denně

  OPEC zachoval cíl produkce na 30 miliónech barelů ropy denně. OPEC zachoval cíl produkce 30 mil. barelů denně. Se současnými podmínkami na trhu s ropou je skupina evidentně spokojena. Ropa typu Brent dnes překonala úroveň 110 USD za barel a obchoduje se již za 110,7 USD za barel.

 • Linka 199
 • OPEC vzkazuje, od teď si dělejte všichni co chcete

  OPEC vzkazuje, od teď si dělejte všichni co chcete. Podle íránského ropného ministra Bijan Namdar Zangeneha se rozhodnutí OPECu z minulého týdne dá volně vyložit jako vzkaz, že všichni si nyní mohou dělat se svou produkcí co se jim zlíbí a co uznají za vhodné.

 • OPEC vzkazuje, od teď si dělejte všichni co chcete

  Podle íránského ropného ministra Bijan Namdar Zangeneha se rozhodnutí OPECu z minulého týdne dá volně vyložit jako vzkaz, že všichni si nyní mohou dělat se svou produkcí co se jim zlíbí a co uznají za vhodné.

 • OPEC v září těžil nejvíce od roku 2008

  Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) zvýšila v září svou celkovou těžbu na mnohaleté maximum 33,39 milionu barelů denně (b/d), 220.000 barelů nad srpnovou úroveň. OPEC to uvedla v dnešní měsíční zprávě. Ropný kartel rovněž předpověděl, že navzdory nedávné dohodě o snížení své produkce se přebytek suroviny na ropném trhu příští rok ještě zvýší, protože nečlenské Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • OPEC v září snížil svou produkci ropy

  OPEC v září snížil svou produkci ropy. Podle pravidelné Bloomberg Survey ropný kartel OPEC v září opětovně snížil svou produkci ropy. Průměrná denní produkce v září dosáhla 28,395 miliónů barelů denně, což je o 50 000 méně oproti srpnu.

 • OPEC v září ponechal odhad globální poptávky téměř beze změn

  OPEC v září ponechal odhad globální poptávky téměř beze změn. Organizace zemí exportující ropu (OPEC), jehož nabídka odpovídá za více jak jednu čtvrtinu ve světě, v září nezmiňuje vážné faktory, které by ovlivnily globální poptávku v letošním roce. Odhad růstu světové ekonomiky ponechal beze změn na 3,9%....

 • OPEC v říjnu zvedá odhad globální poptávky

  OPEC v říjnu zvedá odhad globální poptávky. Organizace zemí exportující ropu (OPEC) v říjnu potvrdila meziroční vzestup poptávky v letošním roce. Odhad růstu světové ekonomiky ponechal pro rok 2010 beze změn na 3,9% a pro rok 2011 očekává růst o 3,6%. HDP zemí OECD letos poroste o 2,2%,...

 • OPEC v říjnu znovu snížil odhad ropné poptávky kvůli nejistému výhledu

  OPEC v říjnu znovu snížil odhad ropné poptávky kvůli nejistému výhledu. Organizace zemí vyvážející ropu v říjnovém výhledu sestupně revidovala odhad poptávky po ropě v letošním a příštím roce citující nejistotu ve světové ekonomice, zejména v zemích OECD. Pro rok 2011 předpokládá meziroční nárůst pouze o 0,88 milionů...

 • OPEC v říjnu vzestupně revidoval odhad globální poptávky

  OPEC v říjnu vzestupně revidoval odhad globální poptávky. Organizace zemí exportující ropu (OPEC) vzestupně revidovala odhad globální poptávky pro letošní rok a příští rok a signalizuje oživení ve světě. Podpořena fiskálními a monetárními stimuly, signalizovala světová ekonomika v říjnu mírné zotavení....

 • OPEC v prosinci mírně snížil těžbu ropy, je ale blízko rekordu

  Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se v prosinci mírně snížila, zejména kvůli nižším dodávkám z Iráku a rovněž kvůli mírnému poklesu v některých dalších zemích. Uvedla to dnes agentura Reuters, která vychází z vlastních průzkumů u ropných společností, činitelů OPEC a analytiků. Navzdory poklesu ale těžba ropy v rámci kartelu OPEC zůstává blízko rekordu.

 • OPEC: Bezvýznamný ropný kartel?

  OPEC: Bezvýznamný ropný kartel?. Již tento čtvrtek se ve Vídni sejdou přední představitelé ropných velmocí z řad Organizace zemí vyvážejících ropu. Možná se dozvíme jméno nového generálního tajemníka OPEC, zcela jistě vzbudí mnoho otázek nová saúdská hlava ministerstva pro ropu, ale d...

 • OPEC: Cena ropy poroste patrně až k 75 USD za barel

  OPEC: Cena ropy poroste patrně až k 75 USD za barel. Podle ropného kartelu OPEC by měla cena ropy patrně dále růst až k úrovni 75 USD za barel. Tato cena je podle většiny producentů potřebná pro dlouhodobé udržení objemu investic do nové těžby.

 • OPEC: Ceny ropy se ke 100 dolarům za barel jen tak nevrátí

  Ropný kartel předpovídá, že v roce 2020 se bude v reálném vyjádření černé zlato prodávat asi za 70 USD za barel a teprve v roce 2040 za 95 USD za barel.

 • OPEC: Ceny ropy se ke 100 dolarům za barel jen tak nevrátí

  OPEC: Ceny ropy se ke 100 dolarům za barel jen tak nevrátí. Ropný kartel předpovídá, že v roce 2020 se bude v reálném vyjádření černé zlato prodávat asi za 70 USD za barel a teprve v roce 2040 za 95 USD za barel.

 • OPEC: Je možné výraznější snížení těžby | FXstreet.cz

  Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) by mohla prodloužit platnost dohody s nečlenskými těžaři o omezení produkce, pokud globální zásoby suroviny neklesnou na požadovanou úroveň. Mohla by se dokonce dohodnout na ještě výraznějším snížení dodávek. Agentuře Reuters to dnes řekly zdroje z kartelu OPEC. Ceny ropy na světových trzích v reakci na tyto informace zamířily vzhůru.

 • OPEC: Není to poprvé co trh čelí nadprodukci. Pokud sníží svo produkci udělí asi 3 zemím výjimku

  OPEC: Není to poprvé co trh čelí nadprodukci. Pokud sníží svo produkci udělí asi 3 zemím výjimku. Podle nejmenovaných zdrojů agentury Bloomberg ropný kartel OPEC uvažuje, že pokud by na svém zasedání, které se bude konat 27. listopadu, snížil svou produkci v reakci na nepříznivý vývoj cen ropy na světových trzích, udělil by třem zemím (Irák, Írán a...

 • OPEC: Poptávka po jeho ropě bude v r.2015 nejslabší za 12 let, produkce mimo kartel dále poroste. Globální zásoby jsou nadprůměrné

  OPEC: Poptávka po jeho ropě bude v r.2015 nejslabší za 12 let, produkce mimo kartel dále poroste. Globální zásoby jsou nadprůměrné. Ropný kartel OPEC dnes snížil své odhady pro vývoj poptávky po jeho ropě v roce 2015. Projekce se snižuje o 300 000 barelů denně na výsledných 28,9 miliónu barelů, což je zhruba o 1,15 miliónu méně než jaká byly těžba kartelu v listopadu a také pod 30...

 • OPEC: Poptávka po jeho ropě klesne více, než se čekalo. Růst vlastní produkce

  OPEC: Poptávka po jeho ropě klesne více, než se čekalo. Růst vlastní produkce. Ropný kartel OPEC dnes snížil svůj výhled pro poptávku po jeho produkci. Nově analytici kartelu očekávají pokles poptávky na 28,8 miliónu barelů denně, což je zhruba o 100 000 barelů méně, než v předchozích prosincových odhadech.

 • OPEC: poptávka po ropě bude slabá do konce této dekády

  Organizace zemí vyvážejících ropu zveřejnila výhled trhu s ropou. Do roku 2020 bude poptávka po ropě slabá. Ropný kartel OPEC očekává, že poptávka po robě bude slabá přinejmenším do roku 2020. Na levnou ropu se však prý těšit nemáme. Oznámila to...

 • OPEC: poptávka po ropě bude slabá do konce této dekády

  OPEC: poptávka po ropě bude slabá do konce této dekády. Organizace zemí vyvážejících ropu zveřejnila výhled trhu s ropou. Do roku 2020 bude poptávka po ropě slabá. Ropný kartel OPEC očekává, že poptávka po robě bude slabá přinejmenším do roku 2020. Na levnou ropu se však prý těšit nemáme. Oznámila to...

 • OPEC: Poptávka po ropě klesne více, než se čekalo. Produkce v březnu mírně rostla

  OPEC: Poptávka po ropě klesne více, než se čekalo. Produkce v březnu mírně rostla. Analytici ropného kartelu OPEC dnes snížili své odhady pro vývoj poptávky v tomto roce a to o 50 000 barelů denně na výsledných 1,2 miliónu barelů denně. V roce 2015 růst dosahoval tempa 1,54 mbd.

 • Linka 199
 • OPEC: Přebytek zásob ropy je největší za poslední dekádu. Produkce v říjnu poklesla

  OPEC: Přebytek zásob ropy je největší za poslední dekádu. Produkce v říjnu poklesla. Analytici ropného kartelu OPEC uvedli, že přebytek ropných zásob ve vyspělých zemích je cca 210 miliónů barelů nad pětiletým průměrem (180 mil. barelů) a je nyní na nejvyšší úrovni za poslední dekádu.

 • OPEC: Příští krok Fedu ovlivní ropný trh. Menší pokles produkce mimo kartel, než se čekalo

  OPEC: Příští krok Fedu ovlivní ropný trh. Menší pokles produkce mimo kartel, než se čekalo. Podle analytiků OPECu budou další kroky hlavních světových centrálních bank v čele s americkým Fedem hlavním faktorem ovlivňujícím globální ekonomický vývoj a z toho odvozeného celkového vývoje energetického sektoru ve světě.

 • OPEC: Příští rok bude pro ropu ještě dramatičtější - Roklen24.cz

  Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) zvýšila na příští rok odhad dodávek ropy ze zemí, které nejsou jejími členy, protože se začne těžit z nových polí a těžaři z břidlic v USA jsou mnohem odolnější vůči levné ropě, než se čekalo. Zpráva naznačuje, že na trhu by v příštím rokem mohl být větší přebytek ropy. To zvyšuje tlak na členy kartelu i nečlenské země, které se snaží oživit jednání o omezení dodávek v době, kdy se cena ropy pohybuje kolem 47 dolarů za barel, což je polovina z úrovně z…

 • OPEC: Příští rok lze očekávat další růst poptávky po ropě - Měšec.cz

  Poptávka po ropě se bude příští rok opět zvyšovat a bude zhruba o 1,57 milionu barelů denně vyšší než letos. Předpovídají to členové Organizace zemí…

 • OPEC: Produkce mimo kartel letos poklesne o 740 000 bd

  OPEC: Produkce mimo kartel letos poklesne o 740 000 bd. Analytici ropného kartelu OPEC před začátkem důležité schůzky členů snížili svou prognózu pro produkci mimo ropný kartel v tomto roce na -740 000 bd. To je o 2 mbd méně než údaj odhadovaný v minulosti pro rok 2015.

 • OPEC: Produkce ropy mimo kartel poroste až do r. 2017

  OPEC: Produkce ropy mimo kartel poroste až do r. 2017. Analytici ropného kartelu OPEC očekávají, že produkce ropy mimo sdružení poroste i navzdory nízkým cenám minimálně až do roku 2017. Analytici také počítají s pokračujícím stavem přebytku produkce nad celkovou poptávkou, což bude dále tlačit ceny černého..

 • OPEC: Produkce v červenci rostla, zvýšení odhadů pro poptávku v tomto roce a aktualizace odhadů globálního ek. vývoje

  OPEC: Produkce v červenci rostla, zvýšení odhadů pro poptávku v tomto roce a aktualizace odhadů globálního ek. vývoje. Ropný kartel OPEC dnes představil svou pravidelnou měsíční zprávu v jejímž rámci aktualizoval své odhady. Pro tento rok analytici kartelu zvýšily své odhady růstu globální poptávky o dalších 30 000 barelů na výsledných 1,22 mbd.

 • OPEC: Produkce v listopadu rostla na 31,695 barelů a je na tříletém maximu

  Ropný kartel OPEC dnes oznámil, že jeho ropná produkce v listopadu rostla o dalších 230 000 barelů na výsledných 31,695 miliónu barelů denně.Hlavní zásluhu na tom měl růst produkce Iráku vynahrazující určité zpomalení produkce v Saúdské Arábii.

 • OPEC: Produkce v listopadu rostla na 31,695 barelů a je na tříletém maximu

  OPEC: Produkce v listopadu rostla na 31,695 barelů a je na tříletém maximu. Ropný kartel OPEC dnes oznámil, že jeho ropná produkce v listopadu rostla o dalších 230 000 barelů na výsledných 31,695 miliónu barelů denně.Hlavní zásluhu na tom měl růst produkce Iráku vynahrazující určité zpomalení produkce v Saúdské Arábii.