Linka 199

Odpovědi na často kladené otázky dovozců a vývozců | Český telekomunikační úřad

Odpovědi na často kladené otázky týkající se přechodu na směrnici 2014/53/EU zveřejnila Evropská komise 27. 4. 2017 v tomto dokumentu (anglicky).   Další odpovědi na často kladené otázky výrobců a dovozců, týkající se schvalování a posuzování shody rádiových a telekomunikačních koncových zařízení:

Zdroj: www.ctu.cz


Příbuzné články:

 • Odpovědi na často kladené otázky dovozců a vývozců | Český telekomunikační úřad

  Odpovědi na často kladené otázky týkající se přechodu na směrnici 2014/53/EU zveřejnila Evropská komise 27. 4. 2017 v tomto dokumentu (anglicky).   Další odpovědi na často kladené otázky výrobců a dovozců, týkající se schvalování a posuzování shody rádiových a telekomunikačních koncových zařízení:

 • Odpovědi na často kladené otázky uživatelů | Český telekomunikační úřad

  1. Mohu si dovézt rádiové zařízení individuálně ze zahraničí? Zařízení zakoupené v jiných členských státech EU lze v ČR provozovat, pokud je zařízení opatřeno značkou CE a na zařízení se vztahuje v ČR všeobecné oprávnění (nebo je uděleno individuální oprávnění). Informace o tom, zda lze zařízení v ČR (a v dalších členských státech) provozovat, musí být vyznačena na obalu zařízení uváděného na trh v kterémkoliv státě EU.

 • Odpovědi na daňové otázky, které poslali čtenáři - iDNES.cz

  Termín pro odevzdání daňového přiznání se blíží, růžový formulář musí daňoví poplatníci odevzdat nejpozději 2. dubna 2013. Na sérii daňových otázek, které nám do redakce zaslali čtenáři, odpovídá poradkyně Alena Foukalová.

 • Odpovědi na dotazy k dani z nemovitých věcí

  Od 1. ledna 2014 se daň z nemovitostí přejmenovala na daň z nemovitých věcí. K jakým dalším změnám došlo v oblasti této daně? Na dotazy odpovídá a nesrovnalosti objasňuje Finanční správa.

 • Odpovědi na dotazy k dani z nemovitých věcí od 2014

  Které stavby jsou předmětem daně ze staveb a jednotek? Kdy se nové stavby stanou předmětem daně? Kdy vzniká povinnost podat daňové přiznání při změně stavby? Na otázky týkající se daně z nemovitých věcí od 1. 1. 2014 odpovídá Finanční správa.

 • Odpovědi na dotazy k dani z příjmů FO pro rok 2014

  Finanční správa odpovídá na dotazy, které se týkají daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti pro rok 2014. Přinášíme vám přehled odpovědí na nejčastější otázky ohledně tiskopisů a EPO, slev na dani, daňového zvýhodnění či penzijního připojištění.

 • Odpovědi na dotazy ohledně mateřství a péče o dítě

  Z čeho se vypočítává peněžitá pomoc v mateřství, když během rodičovské žena znovu porodí? Jak postupovat, když žena nemá na peněžitou pomoc v mateřství nárok? Na nejčastější dotazy související s mateřstvím a péčí o děti odpovídá ČSSZ.

 • Odpovědi na dotazy ohledně předčasného důchodu

  Jaká je srážka za předčasný odchod do důchodu? Můžete si při pobírání předčasného důchodu přivydělat? Jaký je rozdíl mezi předčasným starobním důchodem a předdůchodem? Nejen na tyto dotazy vám odpoví ČSSZ.

 • Odpovědi na dotazy ohledně prodeje nemovitostí

  Finanční správa odpovídá na nejčastější dotazy týkající se prodeje nemovitostí. Kdy jsou příjmy z prodeje nemovitosti osvobozeny od daně z příjmů? Lze považovat refinancování hypotéky za bytovou potřebu? Dozvíte se v tomto článku.

 • Odpovědi na dotazy ohledně zdaňování důchodů

  Které důchody podléhají dani z příjmů a jaká částka důchodu je od daně osvobozena? Musí podat daňové přiznání důchodce, který prodal ovoce ze své zahrady? Nejen na tyto otázky ohledně zdaňování důchodů vám odpoví Finanční správa.

 • Odpovědi na dotazy z online poradny – 1. díl

  Naše nově otevřená online poradna se začíná plnit vašimi dotazy a my vám přinášíme první porci odpovědí. Daňoví a účetní specialisté odpovídají na vaše otázky, které se týkají účtování, daní i pracovněprávní oblasti.

 • Linka 199
 • Odpovědi na dotazy z online poradny – 10. díl

  Jak vyřadit osobní automobil z majetku OSVČ a převést jej na nepodnikatele? Vstupují členské příspěvky do obratu pro povinnou registraci k DPH? Jak na přiznání k dani z příjmů? Na vaše dotazy odpovídají naši odborníci na účetnictví a daně.

 • Odpovědi na dotazy z online poradny – 11. díl

  Jak je to s DPH u zálohové faktury v režimu reverse charge? Může jednatel, který je zároveň zaměstnancem, společnosti fakturovat různé služby? Může si daňový bonus uplatnit příbuzný? Nejen na tyto otázky vám odpoví naši účetní a daňoví odborníci.

 • Odpovědi na dotazy z online poradny – 12. díl

  Jak přesunout majetek fyzické osoby do majetku právnické osoby? Jak správně zaúčtovat webovou službu? Odkdy musí firma odvádět DPH na výstupu ze svých příjmů? Na tyto i další otázky vám odpovídají naši odborníci na účetnictví a daně.

 • Odpovědi na dotazy z online poradny – 13. díl

  Jak se vypořádat s nezaúčtovanými doklady z minulých let? Jak postupovat, když zjistíte, že jste podali přiznání k DPH a máte v něm špatný údaj? Co byste měli vědět o novince letošního roku – rodinném závodě? Na vaše dotazy odpovídají naši odborníci.

 • Odpovědi na dotazy z online poradny – 14. díl

  Jaká adresa má být uvedena na daňových dokladech? Jaké jsou podmínky poskytnutí finančního příspěvku na dovolenou zaměstnancům a společníkům? Musí být společenská smlouva sepsaná notářem? Odpověď vám dají naši odborníci.

 • Odpovědi na dotazy z online poradny – 15. díl

  Pohlíží se na jednatele z hlediska odvodů na sociální a zdravotní pojištění stejně jako na zaměstnance? Může finanční úřad prominout či zmírnit předepsané penále? Lze u cizince uplatnit slevu na poplatníka? Na vaše dotazy odpovídají naši odborníci.

 • Odpovědi na dotazy z online poradny – 16. díl

  U kterého z rodičů je výhodnější uplatňovat slevu na dítě? Musí „eseróčko“ posílat na obchodní rejstřík kromě účetní závěrky také návrh na rozdělení zisku? Na dotazy z online poradny vám odpovídají odborníci na účetnictví, daně a právo.

 • Odpovědi na dotazy z online poradny – 17. díl

  Je možné zaměstnat manžela či manželku, nebo je lepší využít institut spolupracující osoby? Jak účtovat prodej přes Paysafecard? Nejen na tyto otázky vám dají odpověď naši odborníci na účetnictví a daně.

 • Odpovědi na dotazy z online poradny – 18. díl

  Je lepší být spolupracující osobou, nebo mít vlastní živnost? Přijdete o rodičovský příspěvek, když nastoupíte do práce dříve? Souvisejí s vyřazením auta z podnikání daňové povinnosti? Na vaše dotazy odpovídají odborníci na oblast daní a práva.