Linka 199

NWR: Ministr průmyslu navrhuje státní podporu pro uzavření dolu Paskov

NWR: Ministr průmyslu navrhuje státní podporu pro uzavření dolu Paskov. Finančně analytický tým Ministerstva financí podal trestní stížnost proti manažerům ČEZu: CEO Danielu Benešovi, CFO Martinu Novákovi a také dalším 3 členům představenstva, že přijali mimosoudní vypořádání 350 mil.

Zdroj: www.kurzy.cz


Příbuzné články:

 • NWR: Méně může být někdy opravdu více: Nižší cíl a býčí budoucnost od DB

  NWR: Méně může být někdy opravdu více: Nižší cíl a býčí budoucnost od DB. Praskající bublina optimismu kolem globálního růstu v posledních týdnech srazila akcie těžařského NWR zpátky ke dvěma stokorunám a investorům může nyní připadat někdejší rallye po oznámení cen kontraktů pro japonský fiskální rok jako krásný sen.

 • NWR: Medvěd zažehnán? Vyšší cíl od BMO Capital (+ přehled doporučení)

  NWR: Medvěd zažehnán? Vyšší cíl od BMO Capital (+ přehled doporučení). NWR v minulém týdnu zklamalo investory: Těžaři se nepodařilo splnit prodejní plán pro loňský rok, přičemž prodeje v závěrečném kvartálu 2012 zaostaly za plánem dokonce bezmála o pětinu.

 • NWR: Londýnský soud schválil restrukturalizaci

  NWR: Londýnský soud schválil restrukturalizaci. Podle očekávání schválil v pátek londýnský soud restrukturalizaci NWR. Další nutná podmínka k dokončení je souhlas soudu v USA (9. září) a schválení věřitelů ECA a získání nového kapitálu (185 mil. EUR).

 • NWR: Londýnský soud projedná plán restrukturalizaci 29. července

  NWR: Londýnský soud projedná plán restrukturalizaci 29. července. Podle denního tisku projedná 29. července Vrchní soud v Londýně navrhovanou restrukturalizaci. Podle NWR je to další nutný krok k dosažení konsensuálního řešení. NWR již minulý týden oznámilo, že s plánovanou restrukturalizací souhlasí 84 % věřitelů...

 • NWR: Krueger odstoupil z představenstva firmy

  NWR: Krueger odstoupil z představenstva firmy. A.T.Krueger včera odstoupil z představenstva NWR, v představenstvu působil od 15. srpna 2006. Pan Krueger je výkonný ředitel First Reserve Corp. (NWR). Zpráva je neutrální. Petr Bártek

 • NWR: Krach OKD by stát přišel na 33 mld. Kč, dvcakrát víc než restrukturaliza s pomocí státu

  NWR: Krach OKD by stát přišel na 33 mld. Kč, dvcakrát víc než restrukturaliza s pomocí státu. Podle studie, kterou si nechali udělat majitelé NWR společnost Ad Hoc Group (AHG) by krach OKD (vlastněná NWR) přišel stát na 33 mld. Kč. Další těžba se bez pomoci státu, podle AHG, neobejde. Podle studie jsou ve hře tři scénáře.

 • NWR: Konferenční hovor nepřinesl odpovědi na důležité otázky

  NWR: Konferenční hovor nepřinesl odpovědi na důležité otázky. NWR pořádalo konferenční hovor k reportovaným výsledkům za 4Q13. NWR bohužel nezveřejnilo vůbec žádné informace týkající se kapitálové revize, neposkytlo ani žádný časový rámec operací. NWR je podle svých slov v počáteční fázi jednání.

 • NWR: Konferenční hovor k restrukturalizaci

  NWR: Konferenční hovor k restrukturalizaci. Management NWR na včerejším konferenčním hovoru k plánované finanční restrukturalizaci řekl, že nemá flexibilitu plán případně upravit a v případě jeho neschválení by musel přejít na alternativní plán (tím je zjevně insolvence).

 • NWR: Konec růstových nadějí? (+ přehled doporučení)

  NWR: Konec růstových nadějí? (+ přehled doporučení). NWR: Kontroverzní domácí titul, který dokáže rychle vzbudit investorské nadšení, stejně jako ten nejhlubší zármutek. Naposledy se tonoucí investoři chytli stébla fundamentálně neopodstatněné růstové naděje v závěru loňského roku, kdy titul opravdu...

 • NWR: Konec jednoho velkého příběhu

  NWR: Konec jednoho velkého příběhu. Akcionáři těžařské společnosti New World Resources (NWR) na čtvrteční valné hromadě schválili dobrovolnou likvidaci firmy. Vyplývá to ze sdělení podniku. NWR je majitelem české OKD, která je od května v úpadku.

 • NWR: Kompletní přehled doporučení a cílových cen (31.7.2014)

  NWR: Kompletní přehled doporučení a cílových cen (31.7.2014). Zdroj: Bloomberg NWR plánuje vydat přes 5 milionů nových akcií při ceně 0,0235 eura za kus (cca 0,65 Kč) Uhelná společnost NWR oznámila podrobnosti plánované emise nových akcií.

 • Linka 199
 • NWR: Kompletní přehled doporučení a cílových cen (17.3.2015)

  NWR: Kompletní přehled doporučení a cílových cen (17.3.2015). NWR plánuje v roce 2015 snížit provozní náklady o 80 milionů eur. Dlouhodobější plány jsou ambiciózní, varuje analytik . ČEZ a Unipetrol: Kompletní přehled investičních doporučení Jaký názor mají na akcie ČEZ a Unipetrolu domácí a zahraniční...

 • NWR: Kompletní přehled cílových cen a doporučení

  NWR: Kompletní přehled cílových cen a doporučení. NWR Jaké jsou aktuální doporučení na akcie ČEZ nebo Erste, se dozvíte na Investičním webu Čtěte také: Dva argumenty, proč dává zlato jako investice opět smysl O zlatě se tvrdí mnohé, mimo jiné i to, že trend vývoje jeho ceny je...

 • NWR: K jednání s ministry nedošlo. Brzy dojde k nějaké události

  NWR: K jednání s ministry nedošlo. Brzy dojde k nějaké události. Včera mělo dojít k jednání NWR s ministry. Schůzka byla zrušena. NWR chtělo údajně jednat o řešení vážné situace celé OKD, kterou vlastní NWR, a nejen pro důl Paskov. Ten NWR navrhuje zavřít na konci příštího roku.

 • NWR: K jednání s ministry nedošlo. Brzy dojde k nějaké události

  Včera mělo dojít k jednání NWR s ministry. Schůzka byla zrušena. NWR chtělo údajně jednat o řešení vážné situace celé OKD, kterou vlastní NWR, a nejen pro důl Paskov. Ten NWR navrhuje zavřít na konci příštího roku.

 • NWR: K jednání s ministry nedošlo

  Včera mělo dojít k jednání NWR s ministry. Schůzka byla zrušena. NWR chtělo údajně jednat o řešení vážné situace celé OKD, kterou vlastní NWR, a nejen pro důl Paskov. Ten NWR navrhuje zavřít na konci příštího roku. Původní dohoda s vládou byla na ukončení provozu na konci r. 2017 s tím, že vláda přispěje na sociální program pro horníky částkou 600 mil. Kč. Podmínkou bylo, že cena koksovatelného uhlí neklesne tři po sobě následující čtvrtletí pod 110 USD/t. Tato podmínka byla porušena, nebo bude porušena v následujících dnech/týdnech. Znova opakujeme náš názor, že situace je velmi vážná a výhled nejasný. Vývoj respektive pokles ceny koksovatelného uhlí je pro NWR jednoznačně negativní. Dynamika vývoje ceny ukazuje, že NWR nedokáže dohodnout cenu koksovatelného uhlí pro příští rok, která by zaručila přežití společnosti. Očekáváme, že v nejbližším časovém horizontu dojde k nějaké korporátní události.

 • NWR: JSW vede jednání o koupi koksáren OKK

  NWR: JSW vede jednání o koupi koksáren OKK. Generální ředitel těžaře JSW řekl. Že nadále vedou jednání s NWR o koupit koksovny (OKK). Uvedl také, že by se ceny uhlí měly v 4Q13 zvýšit. Podle NWR jsou jednání o prodeji OKK ve konečné fázi a k samotnému prodeji by mělo dojít do konce roku.

 • NWR: JSW komentuje Debiensko

  NWR: JSW komentuje Debiensko. Šéf JSW Zagorowski včera řekl, že budoucnost projektu Debiensko je “otevřená otázka”. Zagorowski také řekl, že JSW nemusí spěchat, protože “čas je na naší straně” (Bloomberg). Nepředpokládáme, že by JSW spěchala s nabídkou na koupi Debienska od NWR.

 • NWR: JSW čeká další pokles cen uhlí

  NWR: JSW čeká další pokles cen uhlí. Šéf JSW, největšího konkurenta NWR řekl, že negativní cenové signály na trhu pokračují a poklesy na spotových trzích by se mohly přenést i do čtvrtletních kontraktů. Ceny koksovatelného uhlí na spotovém trhu jsou v současnosti okolo 136 USD/t oproti 160..

 • NWR: JSW by mohla mít zájem o koksárny OKK

  NWR: JSW by mohla mít zájem o koksárny OKK. Polská těžební společnost JSW dnes uvedla, že po důkladné analýze účetních dat by mohla mít zájem o koksárnu OKK patřící společnosti NWR. Nyní polská firma očekává bližší informace ohledně budoucích rizik spojených s těmito aktivy.

 • NWR: Mládek vyloučil převzetí dolů z OKD. Konsolidace sektoru je pravděpodobná

  Ministr průmyslu a obchodu Mládek vyloučil, že by vláda převzala doly OKD (vlastněné NWR). Další jednání vlády s vedením NWR je naplánováno na 9.12.2015. Opakujeme náš názor, že v současném tržním prostředí velmi nízkých cen koksovatelného uhlí, a...

 • NWR: Mládek vyloučil převzetí dolů z OKD. Konsolidace sektoru je pravděpodobná

  NWR: Mládek vyloučil převzetí dolů z OKD. Konsolidace sektoru je pravděpodobná. Ministr průmyslu a obchodu Mládek vyloučil, že by vláda převzala doly OKD (vlastněné NWR). Další jednání vlády s vedením NWR je naplánováno na 9.12.2015. Opakujeme náš názor, že v současném tržním prostředí velmi nízkých cen koksovatelného uhlí, a...

 • NWR: Moody´s snížila rating na nejnižší stupeň C. Vláda do konce týdne nijak nerozhodne

  NWR: Moody´s snížila rating na nejnižší stupeň C. Vláda do konce týdne nijak nerozhodne. Agentura Moody’s snížila NWR rating na nejnižší možnou hodnotu C. Výhled je negativní. Podle agentury nebude NWR schopno v nejbližší budoucnosti dostát svým závazkům. To znamená, že NWR dojde hotovost a nebude mít na běžný každodenní provoz.

 • NWR: Moody´s snížila rating s negativním výhledem, firma má dost zdrojů na 6-12 měsíců

  NWR: Moody´s snížila rating s negativním výhledem, firma má dost zdrojů na 6-12 měsíců. Ratingová agentura Moody’s Investors Service snížila doporučení pro akcie NWR na Caa3 z Caa1 s negativním výhledem. Podle Moody’s se zvýšila pravděpodobnost defaultu NWR, což ohodnotila snížením ratingu na Caa3-PD z Caa1-PD.

 • NWR: Nabídku na Bogdanku odmítl její druhý největší akcionář PZU

  NWR: Nabídku na Bogdanku odmítl její druhý největší akcionář PZU. Polská pojišťovací skupiny PZU, jejíž penzijní fond je druhým největších akcionářem polského černouhelného dolu Bogdanka, o jehož převzetí usiluje těžební skupina New World Resources, označila stávající nabídku NWR za příliš nízkou a uvedla, že za...

 • NWR: Nižší ceny i objemy, ale potvrzení výhledu na rok 2012

  NWR: Nižší ceny i objemy, ale potvrzení výhledu na rok 2012. Koks jako hvězda Objemy prodejů za první kvartál 2012 byly u koksovatelného uhlí jak mezikvartálně, tak meziročně silnější, když bylo prodáno 1 290 tisíc tun (+9 % q/q a + 21 % y/y).

 • NWR: Nová koksovna výrazně sníží náklady na výrobu koksu

  NWR: Nová koksovna výrazně sníží náklady na výrobu koksu. Podle provozního ředitele společnosti NWR Jána Fabiána se sníží náklady na výrobu tuny koksu po otevření nové koksovací baterie o 18 % (z 67 EUR/t v 1H10 na asi 55 EUR). Nová baterie by měla být uvedena do plného provozu v prvním kvartále příštího roku a.

 • NWR: Nové dluhopisy nesou kupón 7,875%, nové dluhopisy prodlouží splatnost dluhu

  NWR: Nové dluhopisy nesou kupón 7,875%, nové dluhopisy prodlouží splatnost dluhu. 2021 dluhopisy NWR v objemu 275 mil. EUR budou sloužit k refinancování stávajících 2015 258 mil. EUR bondů, na poplatky a ostatní náklady. Ponesou kupón 7,875 % (původní indikace 8,0-8,25 %) a ukončení emise se čeká 23. ledna.

 • NWR: Odbory OKD vyhlásily stávkovou pohotovost pro všechny doly

  NWR: Odbory OKD vyhlásily stávkovou pohotovost pro všechny doly. Odbory v pátek rozhodly, že stávkovou pohotovost rozšíří z dolu Paskov na celou OKD (100 % vlastní NWR). Stávková pohotovost platí na neomezenou dobu. Důvodem je nedostatek informací a obava o další budoucnost.

 • NWR: Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost

  NWR: Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost. Odbory v těžařské společnosti NWR vyhlásily stávkovou pohotovost. Spor se týká růstu mezd v tomto roce. Vedení společnosti na jednání s odpory upozorňovalo u příležitosti reportu 4Q11 výsledků (23. února).

 • NWR: Odhad hospodářských výsledků

  NWR: Odhad hospodářských výsledků. Výsledky uhelné společnosti NWR by měly být nadále velmi slabé. Na úrovni výsledku EBITDA by firma měla za 4Q2014 vykázat záporný výsledek 5,6 milionu EUR oproti ztrátě milionu EUR o rok dříve.

 • Linka 199
 • NWR: odhady hospodaření za 3Q 2015

  Hospodářské výsledky těžební společnosti New World Resources za 3Q 2015, resp. 9M 2015 budou vyhlášeny 19. 11. 2015 před otevřením trhu a v 11:00 hod. bude následovat konferenční hovor s managementem společnosti.brbrpOčekáváme, že NWR ve 3Q 2015...

 • NWR: Odložení termínu nabídky na Bogdanku

  NWR: Odložení termínu nabídky na Bogdanku. NWR odloží na žádost polského finančního regulátora (PFSA) začátek nabídky na převzetí společnosti Bogdanka. Nabídka by měla začít platit 29. října 2010 proti původně oznámenému 25. říjnu. NWR nabízí za převzetí Bogdanky 100,75 PLN na akcii.

 • NWR: Plán restrukturalizace podpořilo 99 respektive 95% držitelů dluhopisů

  NWR: Plán restrukturalizace podpořilo 99 respektive 95% držitelů dluhopisů. NWR oznámilo, že držitelé dluhopisů schválili navržený plán finanční restrukturalizace. S plánem souhlasilo 99 % držitelů zajištěných a 95 % nezajištěných dluhopisů. Restrukturalizace je stále podmíněna schválením jak soudu ve Velké Británii, tak v USA.

 • NWR: Plán restrukturalizace s mamutím zředěním

  NWR: Plán restrukturalizace s mamutím zředěním. NWR včera představila mírně upravený plán restrukturalizace, předpokládané zředění z plánovaného navýšení kapitálu a také alternativní scénář pro případ neschválení restrukturalizačního plánu.

 • NWR: PO BHP si změnu kontraktačního období dojednala také Rio Tinto

  NWR: PO BHP si změnu kontraktačního období dojednala také Rio Tinto. Poté, co se minulý týden dohodla společnost BHP Billiton na kvartálních kontraktech na dodávky koksovatelného uhlí s japonskými ocelárnami, oznámila včera stejný pokrok i další obří těžařská společnost, Rio Tinto.

 • NWR: Po dohodě s věřiteli změna podmínek kovenantů, Evraz uzavřel ostravské ocelárny

  NWR: Po dohodě s věřiteli změna podmínek kovenantů, Evraz uzavřel ostravské ocelárny. NWR po dohodě s věřiteli upravilo podmínky kovenantů. Pro dluh 78 mil. EUR u Export Credit Agency se nebudou testovat kovenaty od 1. ledna 2013 do 30 září 2013, dále pak pro období od 1. října 2013 do 31. prosince 2013 se zvyšuje poměr zadlužení (č.

 • NWR: Poslanci projednají novelu horního zákona

  NWR: Poslanci projednají novelu horního zákona. Podle deníku E15 poslanecká sněmovna bude na svém zasedání, které začíná příští týden, projednávat novelu horního zákona. Součástí návrhu je mimo jiné také ustanovení, podle kterého by bylo možné odepsat zásoby ložiska, pokud jde o zásoby, jejichž...

 • NWR: Poslední den s nárokem na lock-up s prémií

  NWR: Poslední den s nárokem na lock-up s prémií. Dnes je poslední den, kdy se mohou držitelé dluhopisů NWR přihlásit do tzv. lock-up agreement s nárokem na prémii. To prakticky znamená souhlas s navrhovanou restrukturalizací (snížení dluhu, zvýšení likvidity).

 • NWR: Poznámky z konferenčního hovoru - souhlas k restrukturalizaci přijde

  NWR: Poznámky z konferenčního hovoru - souhlas k restrukturalizaci přijde. NWR pořádalo konferenční hovor k reportovaným výsledkům za 2Q14. CAPEX za první pololetí dosáhly 24 mil. EUR to ve srovnání s celoročním cílem (pod 100 mil. EUR) znamená, že investiční náklady budou v druhém pololetí vyšší než v prvním.