Linka 199

Německá inflace dále padá. Zasáhne ECB? / BIG EXPERT - zahraniční trhy: týden od 24. 2. 2014

Německá inflace dále padá. Zasáhne ECB? / BIG EXPERT - zahraniční trhy: týden od 24. 2. 2014. Včerejší německá inflace poklesla více než se očekávalo. Podle prvních odhadů v únoru spadla na 1 % y/y - nejnižší růst za posledního tři a půl roku. Německo má v eurozóně rozhodující váhu (27,7 %), a proto dnes může překvapit nižším číslem i první odhad.

Zdroj: www.kurzy.cz


Příbuzné články:

 • Německá Hypo Real Estate údajně neprošla zátěžovými testy

  Německá Hypo Real Estate údajně neprošla zátěžovými testy. Německá hypoteční banka Hypo Real Estate údajně neprošla zátěžovými testy evropských bank. V pondělí o tom informovala agentura Reuters.Podle nejmenovaného zdroje agentury Reuters německá Hypo Real Estate údajně neprošla...

 • Německá horní sněmovna schválila daňovou reformu důchodů

  Německá horní sněmovna schválila daňovou reformu důchodů. Horní sněmovna německého parlamentu (Bundesrat), kterou kontroluje opozice, schválila zákon, jenž má za úkol zreformovat daňovou úpravu důchodů. Uvolnila tak cestu ke snížení daní na příspěvky na důchodové pojištění a postupnému přesunu daňové zátěže na..

 • Německá hnědouhelná rezerva není státní pomocí, rozhodla Evropská komise

  Evropská komise se vyjádřila pozitivně k plánu německé vlády převést do kapacitní rezervy 8 německých hnědouhelných elektráren. Podle jejího vyjádření se nejedná o státní podporu ve smyslu práva Evropské unie. Za odstavení elektrárenských bloků o výkonu 2,7 GW obdrží jejich provozovatelé od státu celkem 1,6 mld. EUR. Evropská komise se podle svého tiskového prohlášení shodla Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Německá harmonizovaná inflace vzrostla na 1,6 procenta

  Německá harmonizovaná inflace vzrostla na 1,6 procenta. Míra německé inflace harmonizované s pravidly Evropské unie (HICP) vzrostla v listopadu o tři desetiny procentního bodu na 1,6 procenta, uvedl ve čtvrtek spolkový statistický úřad. Informoval o tom ve čtvrtek server Automated...

 • Německá firma Rollei přichází s dvěma novými digitálními fotoaparáty - iDNES.cz

  Dva nové digitální fotoaparáty rozšiřují řadu digitální řadu tohoto tradičního německého výrobce klasických analogových fotoaparátů. Nejedná se sice o žádné převratné modely, ale dá se očekávat, že zaujmou poměrem ceny a výkonu.

 • Německá finanční tradice |

  Chybné předpoklady, chybný závěr.

 • Německá Energiewende ohrožuje chudé | iUHLI.cz

  Německá energetická politika začíná ohrožovat chudé Němce. Příští rok zaplatí průměrná domácnost ve srovnání s rokem 2011 za elektřinu o 540 eur za rok více. To je v přepočtu více než 14 600 korun.

 • Německá Energiewende je harakiri | iUHLI.cz

  Podle bývalého generálního ředitele RWE Fritze Vahrenholta povede překotná německá snaha o snížení emisí pouze k nevídanému růstu cen elektřiny a hospodářským problémům. Snahy Německa o dekarbonizaci jsou navíc podle něj při srovnání s Čínou zbytečné.

 • Německá energetika je v miliardovém průšvihu

  Energetické společnosti v Německu doslova bojují o přežití. Společnost E. ON loni hospodařila se ztrátou sedm miliard eur (zhruba 190 miliard korun). V porovnání s předchozím rokem jde o dvojnásobek.

 • Německá energetická transformace – aktualizace 2016 (díl 3)

  Závěrečný díl miniseriálu o energetické transformaci z pohledu plnění cílů v oblasti ochrany životního prostředí a klimatu, spolehlivosti dodávek energie a hospodárnosti. Poradenská společnost McKinsey od září 2012 pravidelně zveřejňuje dokument „Index energetické transformace“, který na základě hodnocení patnácti měřitelných parametrů názorně dokladuje aktuální stav tohoto komplexního transformačního procesu a hodnotí reálnost naplnění politických, environmentálních, ekonomických Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Německá energetická transformace – aktualizace 2016 (díl 2)

  Pokračování miniseriálu o energetické transformaci z pohledu plnění cílů v oblasti ochrany životního prostředí a klimatu, spolehlivosti dodávek energie a hospodárnosti. Poradenská společnost McKinsey od září 2012 pravidelně zveřejňuje dokument„Index energetické transformace“, který na základě hodnocení patnácti měřitelných parametrů názorně dokladuje aktuální stav tohoto komplexního transformačního procesu a hodnotí reálnost naplnění politických, environmentálních, ekonomických a Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Linka 199
 • Německá energetická transformace – aktualizace 2016 (díl 1)

  Poradenská společnost McKinsey od září 2012 pravidelně zveřejňuje analýzu, která na základě hodnocení patnácti parametrů názorně dokladuje postup energetické transformace. Čtenářům svého energetického blogu jsem tzv. Index energetické transformace poprvé představil v třídílném miniseriálu před osmnácti měsíci v září 2014 (zde,zde,zde). McKinsey nedávno zveřejnila pravidelnou aktualizaci dokumentu, v které jsou již zapracovány předběžné výsledky za Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Německá elektrárna zvýší svou flexibilitu využitím tepla z nedaleké spalovny

  Paroplynová elektrárna v německém Mainzu zvýší svoji flexibilitu využitím páry z nedaleké spalovny odpadu. Odpadní teplo ze spalovny pomůže udržet komponenty elektrárny nahřáté, což umožní rychlejší a frekventovanější starty elektrárny. Německý operátor Kraftwerke Mainz-Wiesbaden AG (KMW), provozovatel paroplynové elektrárny v srdci průmyslového Mainzu, vyvíjí inovativní řešení pro zvýšení flexibility své elektrárny. Ta je zvlášť důležitá v současném období prudkého Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Německá ekonomika zvolnila růst na 0,3 procenta

  Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí mírně zpomalila tempo mezičtvrtletního růstu na 0,3 procenta z úrovně 0,4 procenta v předešlých třech měsících. V meziročním srovnání se hrubý domácí produkt (HDP) největší evropské ekonomiky zvýšil o 1,8 procenta po tempu 1,6 procenta ve druhém čtvrtletí. V dnešním předběžném odhadu to oznámil spolkový statistický úřad.

 • Německá ekonomika zrychlila začátkem roku růst na 0,6 procenta - Finance.cz

  Berlín 12. května (ČTK) - Německá ekonomika v prvním čtvrtletí zrychlila růst na nejvyšší tempo za poslední rok. Hrubý domácí produkt (HDP) největší evropské ekonomiky se v mezičtvrtletním srovnání zvýšil o 0,6 procenta po tempu 0,4 procenta v předešlém kvartále. Oznámil to v dnešním rychlém odhadu spolkový statistický úřad.

 • Německá ekonomika zrychlila tempo růstu - Měšec.cz

  Německá ekonomika vykázala v prvním čtvrtletí růst o jedno procento proti předchozímu čtvrtletí Tato hodnota představuje nejsilnější růst za poslední…

 • Německá ekonomika zrychlila růst na 0,5 procenta - iDNES.cz

  Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí podle předběžných údajů zrychlila růst na 0,5 procenta. Oznámil to tamní statistický úřad. Výsledek za druhé čtvrtletí byl ale po zpřesnění dat lepší, než se uvádělo, neboť ekonomika vykázala růst o 0,3 procenta. Předběžné údaje ukazovaly růst hrubého domácího produktu v rozsahu 0,1 procenta.

 • Německá ekonomika zpomalila růst, rozpočet skončil v přebytku - iDNES.cz

  Německá ekonomika loni zvolnila svůj růst. Meziročně stoupla o 0,7 procenta, zatímco o rok dříve posílila o tři procenta. Zpráva spolkového statistického úřadu ukazuje, že největší evropská ekonomika sice odolává recesi v regionu, zcela imunní vůči ní však není.

 • Německá ekonomika zpomalila - Fotky - Echo24.cz

  Německá ekonomika zpomalila ve druhém čtvrtletí tempo růstu proti předchozím třem měsícům pouze na 0,4 procenta z dvouletého maxima 0,7 procenta v prvním čtvrtletí. Plyne to z dnešních předběžných údajů německého statistického úřadu. Meziroční tempo růstu naopak výrazně zrychlilo a dosáhlo 3,1 procenta z předešlých 1,5 procenta. Je tak nejvyšší za posledních pět let.

 • Německá ekonomika zpomalila - Fotky - Echo24.cz

  Německá ekonomika zpomalila ve druhém čtvrtletí tempo růstu proti předchozím třem měsícům pouze na 0,4 procenta z dvouletého maxima 0,7 procenta v prvním čtvrtletí. Plyne to z dnešních předběžných údajů německého statistického úřadu. Meziroční tempo růstu naopak výrazně zrychlilo a dosáhlo 3,1 procenta z předešlých 1,5 procenta. Je tak nejvyšší za posledních pět let.

 • Německá inflace se v říjnu vyhoupla zpět do plusu

  Německá inflace se v říjnu vyhoupla zpět do plusu. Spotřebitelské ceny v Německu zastavily svůj pokles. Meziměsíční změna cenového indexu byla v říjnu nulová. Meziroční inflace měřená harmonizovaným indexem pak stoupla na 0,2 procenta po předchozím zářijovém poklesu na -0,2 procenta.

 • Německá inflace sesadila Euro z dvoutýdenního maxima

  Německá inflace sesadila Euro z dvoutýdenního maxima. V dopoledních hodinách zůstávalo euro pozitivně naladěno. Kurz se držel nad hladinou 1,386 USD/EUR, ze které ho sesadila až německá inflace. Po zveřejnění harmonizovaných spotřebitelských cen za měsíc duben, které byly meziročně o dvě desetiny...

 • Německá inflace v listopadu potvrzena 0,1 %

 • Německá inflace v listopadu stoupla na 0,3 procenta

  Spotřebitelské ceny v Německu v listopadu meziročně stouply o 0,3 procenta po říjnovém nárůstu o 0,2 procenta. Meziroční míra inflace se tak dostala na nejvyšší úroveň za půl roku. Vyplývá to z předběžných údajů harmonizovaných s metodikou Evropské unie, které dnes zveřejnil německý statistický úřad.

 • Německá inflace v prosinci rostla nad očekávání trhu

  Německá inflace v prosinci rostla nad očekávání trhu. Německá inflace v prosinci stoupla podle tamního Federal Statistics Office a podle harmonizovaných EU metod v meziročním srovnání o 1,9% oproti listopadovému růstu na úrovni 1,6%.

 • Německá inflace, inflace za celou EMU

  Německá inflace, inflace za celou EMU. Německá inflace, inflace za celou EMU. Německá inflace (meziroční HICP) se dostala na začátku roku půl procenta do mínusu (více než trh čekal). Dneska budeme sledovat inflaci za celou EMU.

 • Německá jaderná elektrárna byla nakažena viry - Root.cz

  V německá jaderná elektrárně v Gundremmingenu byly nalezeny počítače nakažené viry. Jde naneštěstí o počítače, které sice nejsou připojené do internetu,…

 • Německá jaderná elektrárna byla plná virů. Včetně počítačů sledujících stav reaktoru – Živě.cz

  Specialisté z energetické společnosti RWE v rámci auditu počítačových systémů v německé jaderné elektrárně Gundremmingen zjistili, že je kritický provoz plný softwarových...

 • Německá jaderná elektrárna byla plná virů. Včetně počítačů sledujících stav reaktoru – Živě.cz

  Specialisté z energetické společnosti RWE v rámci auditu počítačových systémů v německé jaderné elektrárně Gundremmingen zjistili, že je kritický provoz plný softwarových...

 • Německá kancléřka Angela Merkelová navštívila Prahu, s Nečasem probrali jadernou energetiku

  Německá kancléřka Angela Merkelová navštívila Prahu, s Nečasem probrali jadernou energetiku. PRAHA (MEDIAFAX) - Vzájemná dohoda na jaderné energii vznikla mezi premiérem Petrem Nečasem (ODS) a německou kancléřkou Angelou Merkelovou, která v úterý navštívila Prahu. Merkelová přijela na Nečasovo pozvání a setkání navazovalo na nedávné 20....

 • Německá kina bojkotují filmy od studia Disney, klade si příliš vysoké nároky |

  Zhruba padesát německých kin už od letošního druhého dílu Avengers bojkotuje filmy studia Disney. Kvůli jeho požadavkům by musela zvýšit cenu vstupenek o dvě eura. Distributor chtěl také rozhodovat, jak dlouho jeho filmy zůstanou v nabídce kin.

 • Linka 199
 • Německá koalice se pouští do sebe. Kvůli běžencům - Echo24.cz

  Za naprostou paniku označil počínání křesťanských demokratů Angely Merkelové v řešení uprchlické krize místopředseda koaliční Sociálnědemokratické strany Německa Ralf Stegner. Podle něj je návrh omezit příliv uprchlíků sedm týdnů před regionálními volbami pouze záplatou přes vzniklý velký chaos a nespokojenost s kancléřkou.

 • Německá koalice se pouští do sebe. Kvůli běžencům - Echo24.cz

  Za naprostou paniku označil počínání křesťanských demokratů Angely Merkelové v řešení uprchlické krize místopředseda koaliční Sociálnědemokratické strany Německa Ralf Stegner. Podle něj je návrh omezit příliv uprchlíků sedm týdnů před regionálními volbami pouze záplatou přes vzniklý velký chaos a nespokojenost s kancléřkou.

 • Německá konkurenceschopnost upadá, Česká republika dotahuje

  Německá konkurenceschopnost upadá, Česká republika dotahuje. Po finanční krizi došlo ke znatelnému zhoršení atraktivity Německa jako země pro podnikání. Světová banka nedávno zveřejnila svou analýzu, která se zabývá vývojem této atraktivity u konkrétních zemí.

 • Nemecká konverzácia - Emil Rusznák » Knihy Týden

  Kupte knihu Nemecká konverzácia - Emil Rusznák s 15% slevou v eshopu za 111 Kč v knihkupectví Levneucebnice.cz

 • Německá kriminálka prošetřuje 40 potenciálních teroristů - Echo24.cz

  Potenciálních teroristů spolupracujících s Islámským státem může být v Německu mnohem více než se zdálo, obává se federální kriminální policie. V souvislosti s tím vyšetřují její příslušníci 40 případů údajných teroristů spolupracujících s radikály ve své domovské organizaci, píše server rozhlasu Deutsche Welle.

 • Německá kriminálka prošetřuje 40 potenciálních teroristů - Echo24.cz

  Potenciálních teroristů spolupracujících s Islámským státem může být v Německu mnohem více než se zdálo, obává se federální kriminální policie. V souvislosti s tím vyšetřují její příslušníci 40 případů údajných teroristů spolupracujících s radikály ve své domovské organizaci, píše server rozhlasu Deutsche Welle.

 • Německá LBBW prodala svoji českou dceru ruské Expobank - iDNES.cz

  Německý finanční ústav Landesbank Baden-Württemberg prodal svoji českou pobočku LBBW Bank ruské bance Expobank. LBBW o tom informovala v tiskové zprávě. Cena transakce nebyla zveřejněna. Koupi musí ještě schválit Česká národní banka a dohledové orgány v Německu a Rusku.

 • Německá legislativa podpoří rozvoj kabelového vedení

  O energetické infrastruktuře v Německu se mluví jako o pověstné Achillově patě německé energetické politiky Energiewende. Přestože si to němečtí zákonodárci uvědomují a již přijali několik legislativních aktů, které mají výstavbu elektrických vedení urychlit, se nedá říct, že by výstavba slavila významné úspěchy. Nový zákon má za cíl zjednodušit proces přijímání nových plánů v oblasti infrastruktury

 • Německá letiště překvapila stávka, cestující neměl kdo kontrolovat - iDNES.cz

  Zhruba deset německých letišť se v pondělí ráno ocitlo bez bezpečnostních kontrol. Dotyčný personál totiž vyslyšel nečekanou výzvu své odborové organizace a během noci zahájil stávku. Zapojily se do ní stovky lidí. Protest, jehož cílem má být posílení vlivu při vyjednávání o nové kolektivní smlouvě, se dotkl řady letů včetně těch mířících do Prahy.