Linka 199

Maďarsko řeší nové emisní limity pomocí jádra

Maďarské rozhodnutí o rozvoji jaderné energetiky odráží odhodlání k splnění ambiciózních cílů v oblasti globálních změn klimatu. Uvedli to maďarští úředníci delegátům z Mezinárodní energetické agentury (IEA), jejíž součástí je země od roku 1997. Beatrix Andrea Kadar, náměstkyně tajemníka pro energetické záležitosti na Maďarském ministerstvu národního rozvoje, zdůraznila význam jaderné energetiky pro národní energetický mix, poté

Zdroj: oenergetice.cz


Příbuzné články:

 • Maďarsko sází na automobilový průmysl. Přehnané, varují experti

  Aféra kolem skupiny Volkswagen nastoluje i v Maďarsku otázku, nakolik se odrazí v tamním automobilovém průmyslu. Ten generuje osm procent hrubého domácího produktu. Odborný tisk stále upozorňuje na hrozbu přehnané orientace na automobilový průmysl. Za pravdu mu dává i aktuální přehled státních investičních podpor, které svědčí o preferenci automobilek a výroby pneumatik.

 • Maďarsko sází na automobilový průmysl. Přehnané, varují experti

  Aféra kolem skupiny Volkswagen nastoluje i v Maďarsku otázku, nakolik se odrazí v tamním automobilovém průmyslu. Ten generuje osm procent hrubého domácího produktu. Odborný tisk stále upozorňuje na hrozbu přehnané orientace na automobilový průmysl. Za pravdu mu dává i aktuální přehled státních investičních podpor, které svědčí o preferenci automobilek a výroby pneumatik.

 • Maďarsko schálilo splacení hypoték ve švýcarských francích

  Maďarsko schálilo splacení hypoték ve švýcarských francích. Maďarský parlament včera schválil zákon, na jehož základě mohou majitelé hypotečních úvěrů v cizích měnách jednorázově splatit své úvěry za stanovených fixních kurzů 180 HUF/CHF a 250 HUF/EUR.

 • Maďarsko schválilo sporný zákon o centrální bance - iDNES.cz

  Maďarský parlament schválil zákon o centrální bance, který podle kritiků z mezinárodních institucí ohrožuje její nezávislost. Maďarsko si tím zřejmě komplikuje cestu k získání půjčky ze zahraničí.

 • Maďarsko se napraví, usoudila Komise a navrhla odblokovat půl miliardy - iDNES.cz

  Evropská komise usoudila, že je Maďarsko na dobré cestě ke splnění letošních cílů na maximální rozpočtový deficit. Proto navrhuje členským zemím EU, aby odblokovaly 495 milionů eur z kohezních fondů, které se středoevropské zemi zmrazily v březnu.

 • Maďarsko se potýká s klesající inflací - Měšec.cz

  Také Maďarsko se potýká s klesající inflací, spotřebitelské ceny tam v říjnu rostly jen o 0,9%, trh při tom čekal 1,4%.

 • Maďarsko se stále zmítá v nepokojích

  Maďarsko se stále zmítá v nepokojích. I včera pokračovaly V Budapešti protivládní protesty. Policie zasahovala v hlavním městě na několika místech. Při útoku mladých radikálů na sídlo vládní socialistické strany museli policisté použít slzný plyn. Protivládní demonstrace asi.

 • Maďarsko si říká o velké problémy

  Maďarsko si říká o velké problémy. CZK/EUR Přehled středečních zpráv Bez klíčových zpráv Kurz eura ve středu: koruna oslabila z 25,75 CZK/EUR k 25,95 CZK/EUR Maďarsko, Maďarsko, Maďarsko, i tak by se dal shrnout včerejší den. Výnos maďarských 10letých dluhopisů vzrostl na 10,87 %.

 • Maďarsko snižuje sazby a daň z příjmů fyzických osob

  Maďarsko snižuje sazby a daň z příjmů fyzických osob. Maďarská centrální banka (MNB) snížila podle očekávání svoji základní sazbu o 0,15 b. na 1,8%. Zároveň na tiskové konferenci prohlásila, že další postupné snižování sazeb je možné, neboť bude potřeba pro dosažení inflačního cíle.

 • Maďarsko stoplo prodej dluhopisů. Polská banka pomáhá zlotému - iDNES.cz

  Maďarsko poprvé od roku 2008 zastavilo prodej dluhopisů. Nabídku na tříleté bondy stáhlo, protože nebylo spokojené s výnosy. To mělo zpětně negativní vliv na ostatní dluhopisy, u nichž výnosy vzrostly. Polská centrální banka zároveň intervenovala na pomoc slabé měně.

 • Maďarsko údajně dosáhlo kompromisu s Bruselem ohledně zákona o centrální bance

  Maďarsko údajně dosáhlo kompromisu s Bruselem ohledně zákona o centrální bance. BUDAPEŠŤ (MEDIAFAX) - Maďarsko v pondělí oznámilo, že dosáhlo kompromisu s Bruselem ohledně sporného zákona centrální bance, což by mohlo odblokovat úvěrové rozhovory a chránit zranitelný forint před prohlubující se dluhovou krizí eurozóny....

 • Linka 199
 • Maďarsko v éře sovětizace - Mezinárodní a politické aspekty. - Eva Irmanová » Knihy Týden

  Kupte knihu Maďarsko v éře sovětizace - Mezinárodní a politické aspekty. - Eva Irmanová s 19% slevou v eshopu za 280 Kč v knihkupectví Levneucebnice.cz

 • Maďarsko v reakci na dopis EK odmítlo měnit migrační politiku - Roklen24.cz

  Portál věnující se ekonomice, finančním trhům a financím

 • Maďarsko včera předčasně doplatilo půjčku MMF

  Maďarsko včera předčasně doplatilo půjčku MMF. Maďarská vláda včera oznámila, že předčasně doplatila půjčku od MMF. Původně se tak mělo stát až na podzim 2014. Maďaři si půjčily v roce 2008 celkem 20 mld. EUR, dále pak jednali o otevření úvěrové linky u stejné instituce jako zálohy pro případ...

 • Maďarsko vyšetřuje ERSTE a další banky za kartel

  Maďarsko vyšetřuje ERSTE a další banky za kartel. Maďarský regulátor dnes oznámil, že začal vyšetřovat 7 bank podnikajících v zemi z možného kartelu v oblasti hypoték pro domácnosti. Postiženy jsou kromě ERSTE, OTP Bank, Fundamenta-Lakaskassza, Raiffeisen Bank, Intesa Sanpaolo, UniCredit a Bayerische...

 • Maďarsko zase otevře železniční přechody s Chorvatskem - Roklen24.cz

  Portál věnující se ekonomice, finančním trhům a financím

 • Maďarsko zastavilo dodávky plynu na Ukrajinu, potřebuje více pro sebe - iDNES.cz

  Maďarský plynovodní operátor ve čtvrtek oznámil zastavení dodávek na Ukrajinu. Budapešť východnímu sousedovi dodávala ročně šest miliard krychlových metrů plynu. Dodávky byly podle operátora FGSZ pozastaveny na neurčito a důvodem je potřeba pokrýt očekávané vyšší potřeby vnitřního maďarského trhu.

 • Maďarsko zavede nové zdanění (daň Robina Hooda)

  Maďarsko zavede nové zdanění (daň Robina Hooda). MOL a další maďarské energetické společnosti budou pravděpodobně muset platit novou daň. V Maďarsku se jí přezdívá „dań Robina Hooda“, protože má podporovat nájemníky starých bytů z komunistické éry s centrálním vytápěním.

 • Maďarsko zdaní přenesená data na internetu - Root.cz

  Maďarsko zdaní od příštího roku přenos dat po internetu, konkrétně každý gigabajt přenesených dat částkou 150 forintů, tedy zhruba 13 Kč. Za jednotlivé…

 • Maďarsko-chorvatský spor o uprchlíky: A co sjednocená Evropa?

  Chorvatský premiér Zoran Milanovič představil svůj „plán B“ ještě předtím, než Maďarsko zavřelo své hranice se Srbskem. Chorvati ukázali Maďarům, že stavět ploty v Evropě se nevyplatí. Evropská komise se však ohradila vůči tomu, že Chorvatsko nechává uprchlíky projít bez snahy o jejich registraci nebo zachycení. Píše Vladimír Meier.