Linka 199

Lepší ochrana pro dlužníky: Nový zákon o úvěru pro spotřebitele schválila vláda

Vláda schválila nový zákon, který zpřísňuje pravidla pro poskytovatele spotřebitelských půjček. Rozšiřuje také možnosti předčasného splacení hypotéky bez sankcí. Kontrolu nad nebankovními úvěry převezme Česká národní banka. Úprava reaguje na unijní směrnici, má začít platit od jara.

Štítky: zákon půjčky úvěru sankce úvěrů splacení hypotéky úvěry česká sec

Zdroj: www.penize.cz


Příbuzné články:

 • Lepší než předvídat budoucnost je vytvořit ji!

  Lepší než předvídat budoucnost je vytvořit ji!. Užíváte si? Utratíte všechny peníze? Prima! Co ale zítra? Musíte vstávat do práce? Ráno se probudíte na budík. Jdete do práce, která vás nebaví. Těšíte se na víkend, až budete mít zasloužené volno.

 • Lepší než hodinky s vodotryskem jsou ty s GPS – Živě.cz

  Společnost Casio představila prototyp prvních hodinek na světě s vestavěným přijímačem GPS.

 • Lepší než Chromecast? Measy A2W se představuje - Root.cz

  Measy A2W je HDMI dongle kompatibilní s aplikací EZCast. Poslouží tak podobně jako populární Chromecast k přenosu obsahu z mobilu či tabletu na velkou…

 • Lepší než Chromecast? Measy A2W se představuje - Root.cz

  Measy A2W je HDMI dongle kompatibilní s aplikací EZCast. Poslouží tak podobně jako populární Chromecast k přenosu obsahu z mobilu či tabletu na velkou…

 • Lepší nálada ve světě i regionu pomohla koruně

  Lepší nálada ve světě i regionu pomohla koruně. CZK/EUR Přehled včerejších zpráv ČR: podle Singera současný kurz koruny umožňuje centrální bance ponechat sazby beze změny ČR: podle Singera vykáže česká ekonomika letos růst kolem nuly Maďarsko: premiér Orbán v europarlamentu slíbil upravit sporné..

 • Lepší nálada na trzích prospívá regionálním měnám

  Lepší nálada na trzích prospívá regionálním měnám. Kurz koruny proti euru se během úterý nevzdálil od hranice 27,02 CZK/EUR, kde svými automatickými intervencemi dalšímu posilování brání Česká národní banka. Do obchodování totiž nezasáhly žádné nové zprávy – korunu tak zřejmě nadále podporují dobrá..

 • Lepší mobil pro selfie fotky neseženete. HTC Desire Eye je skvělý - iDNES.cz

  Není pochyb, že ambiciózní značky jako Xiaomi, OnePlus, Oppo a další mají potenciál změnit svět chytrých telefonů. Svět, který pomáhala vytvářet značka HTC, jež je v poslední době v nezáviděníhodné situaci. Model Desire Eye ovšem jasně ukazuje, že HTC stále umí vyrábět skvělé telefony a dovede najít i odpověď na atraktivní modely čerstvé konkurence.

 • Lepší maloobchodní tržby dolaru příliš nepomohly

  Lepší maloobchodní tržby dolaru příliš nepomohly. Ve včerejších dopoledních hodinách Euro vůči dolaru posílilo na úroveň 1.3683 USD/EUR, a to díky výrokům člena Rady guvernérů ECB Ewalda Nowotneho. Ten na konferenci Euromoney ve Vídni prohlásil, že ECB nevidí inflační ani dezinflační tlaky,..

 • Lepší makrodata předpovídají silnější poptávku, a komodity tak jdou nahoru | FXstreet.cz

  Komoditní trhy zařadily v minulém týdnu vyšší rychlost. Lepších výkonů se přitom dočkala většina sektorů, až na průmyslové kovy a hospodářská zvířata. I nadále se zlepšují ekonomická data z Číny a Spojených států, což přináší lepší vyhlídky pro světovou ekonomiku a pohání poptávku po komoditách. Také index S&P 500 přidal další zisky, zatímco dolar je proti euru stále slabý. Ovšem proti japonskému jenu se mu dařilo a jen nakonec klesl až na 2,5leté minumum. A právě to bude pro měnové trhy lednovým tématem číslo jedna.

 • Lepší komunikace se zaměstnanci zvýší zisk firmy až o 40 % - iDNES.cz

  Lidé si vytvářejí úsudky nejen z obsahu toho, co říkáte, ale také z toho, co vidí. Obsah sdělení ovlivňuje úsudek lidí ze 7 %, to, co lidé vidí, z 55 %, a to, jak to říkáte, z 38 %.

 • Lepší kompaktní smartphony nenajdete. iPhone 6s vs. Xperia Z5 Compact - iDNES.cz

  Apple iPhone je sám o sobě ikona, jako špičkový telefon je často srovnáván s těmi nejlepšími androidími kousky, ačkoli se od nich hodně liší. Pravdou ale je, že pokud chcete nadupaný kompaktní smartphone, moc voleb neexistuje. S iPhonem 6s dovede držet krok jen nová Xperia Z5 Compact.

 • Linka 199
 • Lepší kompaktní smartphony nenajdete. iPhone 6s vs. Xperia Z5 Compact - iDNES.cz

  Apple iPhone je sám o sobě ikona, jako špičkový telefon je často srovnáván s těmi nejlepšími androidími kousky, ačkoli se od nich hodně liší. Pravdou ale je, že pokud chcete nadupaný kompaktní smartphone, moc voleb neexistuje. S iPhonem 6s dovede držet krok jen nová Xperia Z5 Compact.

 • Lepší Kolín a dalších 100 lepších měst | Frank Bold

 • Lepší Klinika než duše v klinické smrti |

  V devadesátkách bylo možné úplně všechno. Vyrostla tu celá jedna velmi liberální a tolerantní generace lidí, kteří si zvykli, že ”různých lidí je třeba, aby se zaplnil svět”, že existuje spousta variant, jak něco vysvětlit, takže není třeba skákat na špek hned té první, na kterou narazíte. Proto mi dnes vadí všechna ta kritika, snášející se na hlavu autonomního centra Klinika. Vždyť co nás to jako společnost stojí? Vůbec nic.

 • Lepší je, když zákazník stravenkami neplatí

  Host v restauraci vytahuje z peneženky stravenky a číšník se zatváří otráveně. Běžná situace, se kterou se můžete každou chvíli setkat, ať už jste zákazníkem, nebo majitelem podniku. "Pro provozovatele restaurací je mnohem lepší, když zákazník stravenkami neplatí," říká prezident Asociace hotelů a restaurací Václav Stárek. Důvod je zřejmý. Ačkoliv podnikatelé odvádějí vydavateli stravenek provize ve výši až 5%, nemají žádnou jistotu, jestli ve stejné nebo větší míře zvyšují jejich tržby a jestli se tedy vůbec vyplatí. Je to jako utrácet za reklamu, u níž nejste schopni zjistit, co (a jestli vůbec něco) vám vlastně přináší.

 • Lepší je vlastnit menší firmu, než být korporátním manažerem, říká šéf Sindatu Havlíček | Ekonom.cz: Web týdeníku EKONOM

  Podle šéfa Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR je lepší vlastnit menší firmu než být korporátním manažerem. Jeho společnost Sindat do budoucna spoléhá na nanotechnologie a biomedicínu. Do Číny chce Karel Havlíček prodávat klinické studie pro léčbu za pomoci kmenových buněk.

 • Lepší je být bohatý a zdravý než chudý a nemocný — Česká televize

  Svoboda někdy bolí. Česká černá sametová komedie v režisérském sestřihu Juraje Jakubiska (1992/2002). Hrají: D. Horváthová, D. Veškrnová, J. Kukura, V. Jamnická, Ľ. Paulovič a další. Scénář J. Jakubisko a J. Paštéka. Kamera V. Růžička (V českém a slovenském znění)

 • Lepší izolace: méně ztrát – FinExpert.cz

  Teplý podzim, kdy jsou ještě mimo provoz topná zařízení, můžete využít k vylepšení energetických vlastností stavby.

 • Lepší institut s.r.o. - IČO 63487985 - Obchodní rejstřík na Podnikatel.cz

  Podrobnosti o firmě Lepší institut s.r.o. - IČO 63487985 z obchodního rejstříku, živnostenského rejstříku, registru ekonomických subjektů, insolvenčního…

 • Lepší institut s.r.o. - IČO 63487985 - Insolvenční rejstřík - Podnikatel.cz

  Výpis z insolvenčního rejstříku a další podrobnosti o firmě Lepší institut s.r.o. - IČO 63487985 z obchodního rejstříku, živnostenského rejstříku,…