Linka 199

Invalidní důchod – FinExpert.cz

Téma Invalidní důchod na FinExpert.cz průběžně sledujeme. Zde jsou všechny redakční články, které se tématu věnují.

Zdroj: finexpert.e15.cz


Příbuzné články:

 • Invalidní důchod — Černé ovce — Česká televize

  Přijít k úrazu můžeme kdykoliv. A když je vážný, následuje invalidní důchod. Ten ztratí opodstatnění, pokud se uzdravíme. Jenomže někdy o něj přijdeme, i když se o zlepšeném zdraví nedá mluvit.

 • Invalidní důchod — Černé ovce — Česká televize

  Může se stát, že zůstaneme sami a zcela bez peněz. A to nemusíme být na pustém ostrově, nebo se stát obětí loupežného přepadení. Stačí, když nás přepadnou vleklé zdravotní problémy. Pak teprve se ukáže, jakou oporu najdeme v zákonech.

 • Invalidní důchod — Černé ovce — Česká televize

  Co myslíte, má-li někdo vrozenou srdeční vadu a prodělal několik operací, je na tom stejně jako zdravý člověk? Podle posudkového lékaře ano. A proto ztrácí nárok na invalidní důchod. Pokud se mu to nelíbí, má se prý soudit.

 • Invalidní důchod a zaměstnání - iDNES.cz

  Jsem v plném invalidním důchodu a zajímalo by mě, jak si mohu přivydělat. Který pracovní úvazek je pro mne vhodný? J. K. Plzeň

 • Invalidní důchod nemusí být ani 6 tisíc

  Invalidní důchod nemusí být ani 6 tisíc. Vlastní komerční zajištění pro případ dlouhodobého nepříznivého zdravotního stavu je nutností, vždyť invalidní důchod prvního stupně u poloviny příjemců důchodu nedosahuje ani 6 tisíc Kč měsíčně.

 • Invalidní důchod se vyplácí podle nových pravidel - Měšec.cz

  Od prvního ledna se vyplácí invalidní důchody podle nových pravidel. Oprávněná osoba tak dostává pouze jednu dávku – invalidní důchod, jejíž výše se…

 • Invalidní důchod v Česku? V průměru 7 511 Kč

  Každý měsíc přibude v České republice více než dva a půl tisíce invalidních důchodců. Ti si musí vystačit s průměrným invalidním důchodem ve výši 7 511 Kč . Tato částka ale nepokryje ani průměrné ...

 • Invalidní důchod v Česku? V průměru 7 511 Kč – FinExpert.cz

  Každý měsíc přibude v České republice více než dva a půl tisíce invalidních důchodců. Ti si musí vystačit s průměrným invalidním důchodem ve výši 7 511 Kč. Tato částka ale nepokryj

 • Invalidní důchod v roce 2010 – FinExpert.cz

  Od roku 2010 dochází u invalidního důchodu k výrazným změnám. Jaké podmínky je potřeba splnit k přiznání invalidního důchodu a jak se vypočítává jeho výše?

 • Invalidní důchod v roce 2017, kalkulačka - Finance.cz

  V roce 2016 existuje invalidní důchod prvního stupně, invalidní důchod druhého stupně a invalidní důchod třetího stupně.

 • Invalidní důchod: Na jaké příspěvky máte nárok? – FinExpert.cz

  Pokud pobíráte invalidní důchod, vztahují se na vás příspěvky.

 • Linka 199
 • Invalidní důchodci berou v průměru 7 511 korun. Stačí to? | MoneyMAG.CZ

  Každý měsíc přibude v České republice více než dva a půl tisíce invalidních důchodců. Ti si musí vystačit s průměrným invalidním důchodem ve výši 7 511 Kč. Tato částka ale nepokryje ani průměrné měsíční výdaje domácnosti, které podle statistik činí 11 263 Kč. Invalidita může zasáhnout do života kdykoli, téměř čtvrtinu invalidních důchodců tvoří lidé do 40 let. Při propadu příjmů na 37 % průměrné čisté mzdy se tak mohou potýkat s finančními problémy. Podle průzkumu NN Životní pojišťovny toto riziko Češi vnímají, nic s ním ale nedělají.

 • Invalidní důchodci si mohou neomezeně přivydělávat, má to ale háček - Měšec.cz

  U invalidního důchodu 1. a 2. stupně se přivýdělek přímo předpokládá, protože se doba pobírání nepočítá do doby pojištění pro starobní důchod…

 • Invalidní důchody - Česká správa sociálního zabezpečení

  Nárok na invalidní důchod (plný nebo částečný) má občan, pokud je (plně či částečně) invalidní a získal potřebnou dobu pojištění. Podmínka potřebné doby pojištění se nevyžaduje v případě, že invalidita vznikla následkem pracovního úrazu (choroby z povolání).

 • Invalidní důchody - Finance.cz

  Z důchodového systému jsou vypláceny, také invalidní důchody. Jaké jsou stupně invalidních důchodů a kdo na ně má nárok? Jak se počítá výše invalidních důchodů? Co když nesouhlasíte s některým rozhodnutím orgánu správy sociálního zabezpečení? Podejte námitku. <br /> Přečtěte si, jaké jsou typy invalidních důchodů a kdo je může získat.

 • Invalidní kočárek Tomášek dostal darem - Deník.cz

  Tmaň (Berounsko) - Nemocný Tomášek ze Základní školy ve Tmani má už svůj speciální invalidní kočárek. Žák druhé třídy trpí svalovou dystrofií a jeho spolužáci pro něho zorganizovali sbírku plastových víček, do které se zapojili i policisté z berounského regionu.

 • Invalidní sourozenci - Egon Bondy » Knihy Týden

  Kupte knihu Invalidní sourozenci - Egon Bondy s -3% slevou v eshopu za 126 Kč v knihkupectví Levneucebnice.cz

 • Invalidovna centrum a.s. - IČO 27596702 - Obchodní rejstřík na Podnikatel.cz

  Podrobnosti o firmě Invalidovna centrum a.s. - IČO 27596702 z obchodního rejstříku, živnostenského rejstříku, registru ekonomických subjektů,…

 • Invalidovna v dražbě? Proti se zvedla mohutná vlna odporu - Echo24.cz

  Historický objekt pražské Invalidovny má jít do aukce. Stát dosud nenašel vhodné využití budovy, a tak se chce památky zbavit. Proti nejvýznamnějšímu prodeji státního majetku v tomto roce se však zvedla mohutná vlna odporu. Vedle akademiků a architektů protestuje i náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice) nebo Nisan Jazairi z Iniciativy pro Invalidovnu.

 • Invalidovna v dražbě? Proti se zvedla mohutná vlna odporu - Echo24.cz

  Historický objekt pražské Invalidovny má jít do aukce. Stát dosud nenašel vhodné využití budovy, a tak se chce památky zbavit. Proti nejvýznamnějšímu prodeji státního majetku v tomto roce se však zvedla mohutná vlna odporu. Vedle akademiků a architektů protestuje i náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice) nebo Nisan Jazairi z Iniciativy pro Invalidovnu.