Linka 199

Nejnovější články na portálu

Ze sněmovny na kraj a za rok zase zpátky. Jermanová v koloběhu - Echo24.cz

Novopečená středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO), která koncem roku odchází ze sněmovny, nevyloučila, že by mohla do dolní komory opět kandidovat. Učinila by tak v případě, že by ji k tomu vyzvali straníci. Nebyla by však v čele kandidátky, řekla dnes novinářům.

Zdroj: echo24.cz

Štítek: Jaroslava Jermanová - Echo24.cz

Portál pro zpravodajství a byznys.

Zdroj: echo24.cz

Ne, superpočítači, to už říkal Ken! V živém přenosu neživý Watson zářil - iDNES.cz

Po prvním ze tří kol má superpočítač Watson na kontě 5 000 dolarů, stejně jako jeho lidský soupeř Brad. Čekají ho ještě dvě soutěžní kola. Podle týmu vědců z IBM však tímto kláním Watsonova hvězdná dráha zdaleka nekončí.

Zdroj: technet.idnes.cz

Fotogalerie: Mnoho kamer, které zveřejnil ruský server, je již nepřístupných.

Ruský server zpřístupnil záběry z tisícovek kamer po celém světě včetně šedesáti šesti z Česka. Většinou jsou oběti majitelé špatně zabezpečených webových a bezpečnostních kamer, ale i dětských chůviček.

Zdroj: technet.idnes.cz

Kolaborace, strach a lhostejnost ohrožují naši zemi - Echo24.cz

Kolaborace, strach a lhostejnost, to jsou tři faktory, které nenápadně prostupují současnou českou společností. V prvním srpnovém týdnu tohoto roku došlo k dalšímu velkému vstupu na mediální trh v České republice. Kontroverzní podnikatelská skupina PENTA (Jaroslav Haščák, Marek Dospiva) koupila vydavatelství Vltava Labe Press. To vydává celkem 71 regionálních deníků a 23 týdeníků. PENTA spolu s Babišem a skupinou J&T (Patrik Tkáč a Daniel Křetínský) budou nyní vlastnit téměř 100 % českých novin.

Zdroj: echo24.cz

Lidé zapálili svíčky za Palacha. V Praze i rodných Všetatech - Echo24.cz

Lidé v neděli v Praze vzpomínali na Jana Palacha se svíčkami, které si zapálili v jeho rodném domě ve Všetatech. U fontány před Národním muzeem, kde se student v roce 1969 upálil, se jich večer sešlo několik desítek. Výročí Palachova činu letos připomíná i pomník u Rudolfina, vzpomínalo se také ve Všetatech, kde má z Palachova rodného domu vzniknout muzeum.

Zdroj: echo24.cz

Palach je tu s námi pořád, říká farář, který ho pohřbíval - Echo24.cz

Pětadvacátého ledna 1969 šel centrem Prahy smuteční průvod za Jana Palacha, který se devět dní předtím upálil na Václavském náměstí. Na fotografiích z čela průvodu hned v druhé řadě za rodinou a nejbližšími přáteli vyčnívá vysoký muž – evangelický farář Jakub Trojan, který Palacha tentýž den pochovával. Palachova maminka patřila k jeho sboru v Libiši u Neratovic. S Týdeníkem Echo hovořil Trojan o tom, proč ho pomyšlení na Palacha a jeho sebeoběť neopouští ani 46 let poté, z jakých zdrojů mohl Palach čerpat odhodlání a kdy jeho samotného definitivně opustily pochybnosti, zda měl Palachův čin smysl.

Zdroj: echo24.cz

Teď jen hádám, řekl superpočítač. Lidské šampióny s přehledem poráží - iDNES.cz

Druhé kolo soupeření superpočítače Watson s lidmi bylo zcela v režii stroje od IBM. Po úterním díle Jeopardy (obdoba Riskuj) skončil se skóre přes 35 tisíc dolarů a na soupeře si vytvořil nečekaný náskok.

Zdroj: technet.idnes.cz

Středočeský kraj musí více investovat do oprav silnic - Echo24.cz

Nejsem příznivcem dotací, ale jsou situace, kdy to bez nich nejde, a to se týká i oprav silnic. U nás v Dobřichovicích v okrese Praha-západ jsme za posledních 12 let získali asi půl miliardy korun dotací ve výši 75 % na konkrétní akce a velkou část z nich jsme investovali do obnovy komunikací. Výsledkem je, že naše městské komunikace jsou v dobrém stavu.

Zdroj: echo24.cz

Ze sněmovny na kraj a za rok zase zpátky. Jermanová v koloběhu - Fotky - Echo24.cz

Novopečená středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO), která koncem roku odchází ze sněmovny, nevyloučila, že by mohla do dolní komory opět kandidovat. Učinila by tak v případě, že by ji k tomu vyzvali straníci. Nebyla by však v čele kandidátky, řekla dnes novinářům.

Zdroj: echo24.cz

Nezaparkujete. Praha plánuje místa pro Středočechy i delší metro - Echo24.cz

Praha usilovně hledá lokality pro vybudování nových záchytných parkovišť typu P+R (park + ride). Vytipovaných jich má šest desítek, přičemž jedna z variant kvůli tomu počítá s prodloužením metra linky B do stanice Depo Zličín. Nedostatek P+R parkovišť se projevuje postupným zaváděním parkovacích zón v Praze. Především Středočeši, kteří denně dojíždí do metropole za prací, mají problém najít parkovací místa. Proto se ve věci angažuje i hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Ta si ostatně záchytná parkoviště stanovila jako jedno z hlavních témat své volební kampaně.

Zdroj: echo24.cz

‚Okamžitě zrušte modré zóny.‘ Žaloba na Prahu je na světě - Echo24.cz

Modrá barva na pruzích nově zřízených parkovacích zón v Praze 3, 5 a 6 ještě ani nezaschla a Praha již musí čelit hrozbě hromadné žaloby, která žádá okamžité zrušení zón. Desítky kritických podnětů téměř měsíc sbíral právník Ondřej Pecák a na jejich základě připravil hromadnou žalobu, která má být příští týden předložena k soudu. I přesto se však parkovací zóny budou dále rozšiřovat. Dneškem počínaje na Praze 8 a o rozšíření zón v minulém týdnu informovala i Praha 6.

Zdroj: echo24.cz

Jermanová se stala hejtmankou. Chce hned řešit modré zóny - Echo24.cz

Na pátečním ustavujícím jednání zastupitelstva Středočeského kraje se na základě vzniklé koalice tvořené ANO, STAN, ODS a částí TOP 09 stala hejtmankou Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Ve funkci vystřídala sociálního demokrata Miloše Peteru. Pro šestačtyřicetiletou Jermanovou hlasovalo 42 z 64 přítomných zastupitelů. Dva byli proti a 20 se zdrželo. Jermanová po volbě uvedla, že je připravena na komunikaci napříč celým politickým spektrem.

Zdroj: echo24.cz

Nesmrtelnost je blízko. V roce 2045 nahrajeme lidský mozek do počítače - iDNES.cz

Podle některých vědců se dožijeme obrovských, dnes jen těžko představitelných změn. Počítače dosáhnou v tzv. singularitě inteligence srovnatelné s lidskou, a pak ji nezvratně předčí.

Zdroj: technet.idnes.cz

Štítek: Adriana Krnáčová - Echo24.cz

Portál pro zpravodajství a byznys.

Zdroj: echo24.cz

Štítek: volby - Echo24.cz

Portál pro zpravodajství a byznys.

Zdroj: echo24.cz

Krnáčová jde hipsterům naproti, wi-fi bude i na náplavce - Echo24.cz

Od začátku příštího roku by měli mít lidé na dalších místech v Praze volný přístup k připojení na internet prostřednictvím wi-fi. Jde o pražskou zoologickou a botanickou zahradu, Petřín a vltavské náplavky, řekla po jednání rady novinářům primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Pokud se pilotní projekt osvědčí, budou signálem pokryty třeba Letná a Stromovka. 

Zdroj: echo24.cz

ANO vyjednávání zaspalo. Neměli tolik slavit, ozývá se z Hradce Králové - Echo24.cz

Jen několik hodin od uzavření volebních místností se v Královehradeckém kraji domluvilo na spolupráci pět stran, které tak poslaly vítězné ANO do opozice. ANO, které zde vyhrálo s přesvědčivým ziskem 25,18 %, reagovalo slovy, že koalice musela být domluvená ještě před zveřejněním volebních výsledků. „Je to podvod na voličích,“ ozvalo se. Pětikoalice se ale ohrazovala, že ANO povolební vyjednávání zaspalo. „Jsme zvyklí pracovat, ne slavit,“ komentoval to budoucí hejtman Jiří Štěpán (ČSSD) v souvislosti s fotkou z volebního štábu ANO, na níž členové hnutí oslavují své vítězství.

Zdroj: echo24.cz

‚Zradili voliče.‘ TOP 09 vyloučí tři středočeské krajské zastupitele - Echo24.cz

Strana TOP 09 zahájila proces vyloučení třech svých středočeských zastupitelů, kteří se přes nesouhlas krajského vedení přidali k nové krajské koalici s ANO, STAN a ODS. Po čtvrtečním jednání výkonného výboru TOP 09 to na tiskové konferenci oznámil předseda strany Miroslav Kalousek. Hrozba vyloučení se týká Daniela Marka, Milana Schweigstilla a Michaely Vojtové.

Zdroj: echo24.cz

Česko si připomíná Palacha, chystají se diskuze i symbolická hladovka - Echo24.cz

Řadou pietních akcí si Česko připomíná 48. výročí sebeupálení studenta Jana Palacha. V pondělí ráno uctil jeho památku premiér Bohuslav Sobotka a další členové ČSSD, kteří se sešli před Palachovým pomníkem před Národním muzeem v Praze na Václavském náměstí. Čin studenta, který se na protest proti vývoji v Československu po okupaci vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 polil hořlavinou a zapálil se, si připomenou i další politici a také studenti, a to nejen v Praze.

Zdroj: echo24.cz

Oběť Jana Palacha měla smysl - Fotky - Echo24.cz

Letos je tomu 48 let, co se svým sebeobětováním pokusil Jan Palach probudit český národ z odevzdanosti a letargie, která nastala po okupaci naší země vojsky Varšavské smlouvy. Jeho tragický čin je třeba chápat v kontextu s předcházející 20 let trvající komunistické krutovlády.

Zdroj: echo24.cz

Fotogalerie: Robot hrající karty - ilustrační obrázek

Výzkumníci naučili počítač hrát poker tak dobře, že je dlouhodobě prakticky neporazitelný. Jedna z jednodušších variant pokeru, je tímto „slabě vyřešena“. Program Cepheus ideální strategii vypiloval hraním více než trilionu pokerových partií. Mohlo by to změnit pohled právníků na poker.

Zdroj: technet.idnes.cz

Pieta za Jana Palacha. U Rudolfina má další pomník - Echo24.cz

Památku Jana Palacha, který se před 47 lety upálil na protest proti rezignaci společnosti na sovětskou okupaci, si v sobotu připomínají lidé v Praze i na dalších místech. V metropoli byl odhalen pomník na Alšově nábřeží. U Národního muzea uctili Palachovu památku také premiér Bohuslav Sobotka a ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier.

Zdroj: echo24.cz

Fotogalerie: Podrobné údaje o kamerkách, které zveřejnil ruský server, neobsahují...

Ruský server zpřístupnil záběry z tisícovek kamer po celém světě včetně šedesáti šesti z Česka. Většinou jsou oběti majitelé špatně zabezpečených webových a bezpečnostních kamer, ale i dětských chůviček.

Zdroj: technet.idnes.cz

Superpočítač se pět let učil a nyní možná poprvé přechytračí člověka - iDNES.cz

Na 14. únor budeme vzpomínat jako na milník ve výpočetní technice, slibují nadšenci z IBM. Jejich počítač Watson strávil posledních pět let vstřebáváním všech lidských znalostí, učením se přirozenému jazyku a chápáním souvislostí. Teď poměří síly s nejchytřejším z lidí v televizní soutěži typu Riskuj.

Zdroj: technet.idnes.cz

Jermanová se stala hejtmankou. Chce hned řešit modré zóny - Fotky - Echo24.cz

Na pátečním ustavujícím jednání zastupitelstva Středočeského kraje se na základě vzniklé koalice tvořené ANO, STAN, ODS a částí TOP 09 stala hejtmankou Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Ve funkci vystřídala sociálního demokrata Miloše Peteru. Pro šestačtyřicetiletou Jermanovou hlasovalo 42 z 64 přítomných zastupitelů. Dva byli proti a 20 se zdrželo. Jermanová po volbě uvedla, že je připravena na komunikaci napříč celým politickým spektrem.

Zdroj: echo24.cz

Štítek: Adriana Krnáčová - Echo24.cz

Portál pro zpravodajství a byznys.

Zdroj: echo24.cz

Krnáčová chce kvůli Konvičkovi odvolat úředníka, Stropnický dal trestní oznámení - Echo24.cz

Podle primátorky Adriany Krnáčové (ANO) měla být nedělní akce Iniciativy Martina Konvičky úřadem zakázána. „Je to naprosté selhání toho úředníka a já z toho budu chtít vyvodit personální důsledky,“ řekla. Iniciativa přijela na náměstí v maskáčích s vojenským vozidlem, velbloudem a vlajkou Islámského státu. Mezi přihlížejícími, zvlášť zahraničními turisty, vyvolali paniku. Celou akci policie prošetřuje jako možné výtržnictví.

Zdroj: echo24.cz

Psi

Psi: flat coated retriever, Eva Ž.

Zdroj: neviditelnypes.lidovky.cz

Sportovní články už mohou psát roboti. Dokážou to lépe než lidé - iDNES.cz

Počítačový program dokáže okomentovat sportovní zápas, popsat všechny důležité okamžiky i zhodnotit výsledek. A někdy to umí lépe než lidé. Mohli se o tom přesvědčit čtenáři univerzitního serveru GWSports.com.

Zdroj: technet.idnes.cz

Oběť Jana Palacha měla smysl - Fotka 1 / 1 - Echo24.cz

Letos je tomu 48 let, co se svým sebeobětováním pokusil Jan Palach probudit český národ z odevzdanosti a letargie, která nastala po okupaci naší země vojsky Varšavské smlouvy. Jeho tragický čin je třeba chápat v kontextu s předcházející 20 let trvající komunistické krutovlády.

Zdroj: echo24.cz

Existuje tajná divize Agrofertu s názvem Policie a Státní Zastupitelství? - Echo24.cz

Pokud ano, tak kdo je zaměstnancem této divize? A jak jsou tito „zaměstnanci“ placeni? Kdo jim zadává úkoly? Jak dlouho už tato divize funguje?

Zdroj: echo24.cz

Fotogalerie: Záběry z kamer, které zveřejnil ruský server

Ruský server zpřístupnil záběry z tisícovek kamer po celém světě včetně šedesáti šesti z Česka. Většinou jsou oběti majitelé špatně zabezpečených webových a bezpečnostních kamer, ale i dětských chůviček.

Zdroj: technet.idnes.cz

Lidé zapálí svíčky za Palacha a budou držet hladovku - Echo24.cz

Den před 47. výročím sebeupálení studenta Jana Palacha na Václavském náměstí v Praze zahájila platforma Bez komunistů.cz připomínkové akce, které připomenou studentův odkaz. Platforma pořádá v sobotu v 11:00 pietní akt před Palachovým rodným domem ve Všetatech, kde symbolicky zažehne Světlo naděje, jež přiveze zpátky do Prahy. V neděli od 18:00 si lidé u pomníku sv. Václava na shromáždění budou moci zapálit přinesené svíčky. Z nich se pak na místě vytvoří světelný obrazec, řekl novinářům Petr Marek z platformy BEZ komunistů.cz.

Zdroj: echo24.cz

Štítek: krajské volby - Echo24.cz

Portál pro zpravodajství a byznys.

Zdroj: echo24.cz


404 hubero kororo