Linka 199

Euro proti dolaru v pátek nakonec beze změny nad hladinou 1,3060 USD/EUR

Euro proti dolaru v pátek nakonec beze změny nad hladinou 1,3060 USD/EUR. V pátek měl americký dolar po celotýdenním oslabování tendenci mírně své ztráty korigovat. Posílit až k hladině USD/EUR 1,3020 mu pomohl i výrazně vyšší než očekávaný růst cen průmyslových výrobců naznačující možné vyšší inflační tlaky...

Zdroj: www.kurzy.cz


Příbuzné články:

 • Euro proti dolaru v pátek na třítýdenním maximu

  Euro proti dolaru v pátek na třítýdenním maximu. Společné evropské měně se v závěru týdne podařilo proti dolaru vyšplhat na nejvyšší úroveň za poslední tři týdny. Spíše než o posilování eura se však jednalo o oslabení dolaru, a to především z technických důvodů.

 • Euro proti dolaru v pátek jako na houpačce

  Euro proti dolaru v pátek jako na houpačce. Euro proti dolaru v závěru týdne nakonec beze změny. Zatímco v průběhu evropské seance se euru dařilo a kurz šplhal z ranních kotací pod 1,3650 USD/EUR až k 1,3730, v pátečních odpoledních hodinách se trend otočil a kurz se vracel k ranním 1,3650...

 • Euro proti dolaru v minulém týdnu prakticky stabilní, trh čeká na ECB

  Euro proti dolaru v minulém týdnu prakticky stabilní, trh čeká na ECB. Euro během velké částí minulého týdne zaznamenávalo proti dolaru další ztráty, když během středy a čtvrtka pokleslo dokonce na tříměsíční minimum na úrovni 1,36 USD/EUR. Smíšená pateční data z USA přinesla korekci kurzu a euro tak nakonec proti...

 • Euro proti dolaru testuje více než dvouleté minimum

  Euro proti dolaru testuje více než dvouleté minimum. Americkému dolaru se v minulém týdnu dařilo. Vůči euru si připsal téměř 1,5 % a po zhruba měsíci kurz opět testoval hladinu 1,25 USD/EUR, což představuje nejnižší eurovou hodnotu za poslední více než dva roky.

 • Euro proti dolaru stále posiluje, kurz USD/EUR u 1,41

  Euro proti dolaru stále posiluje, kurz USD/EUR u 1,41. Americký dolar nadále poměrně výrazně oslabuje. Včera se kurz USD/EUR poprvé v historii přehoupl přes 1,40 USD/EUR a velmi rychle se vyšplhal až téměř k 1,41 USD/EUR. Trhy se obávají toho, že dolarové úrokové sazby budou dále klesat.

 • Euro proti dolaru stále posiluje

  Euro proti dolaru stále posiluje. Euro si na měnovém páru EUR/USD již od poloviny května připisuje zisky. Od chvíle, kdy se kurz páru odrazil od S/R úrovně 1,2840 se mu koncem května podařilo také definitivně prorazit magickou hranici 1,3000 a odpoutat se od ní.

 • Euro proti dolaru spadlo na patnáctiměsíční minimum

  Euro proti dolaru spadlo na patnáctiměsíční minimum. Kurz společné evropské měny proti dolaru včera poprvé po patnácti měsících spadl pod hladinu 1,2800 USD/EUR. Ještě na počátku včerejší evropské seance se přitom kurz nacházel bezpečně nad úrovní 1,2900 USD/EUR.

 • Euro proti dolaru posiluje na letošní nejsilnější úroveň

  Euro proti dolaru posiluje na letošní nejsilnější úroveň. Přes smíšená německá data včera euro proti dolaru celkem výrazně posilovalo. Zatímco ještě ráno se kurz nacházel pod 1,4350 USD/EUR, v průběhu včerejšího dne se kurz šplhal výše a v odpoledních hodinách se krátce dostal dokonce nad 1,4500 USD/EUR.

 • Euro proti dolaru posiluje k 1,3550 USD/EUR

  Euro proti dolaru posiluje k 1,3550 USD/EUR. Aktivita amerických centrálních bankéřů a dalších vrcholných představitelů vedla ke zklidnění situace na globálních trzích; ECB navíc plánuje posílit likviditu bankovního systému injekcí ve výši 40mld EUR.

 • Euro proti dolaru posiluje až k 1,2100 USD/EUR

  Euro proti dolaru posiluje až k 1,2100 USD/EUR. Společné evropské měně včerejší den opravdu vyšel. Kombinace nejlepšího Ifo indexu za posledních pět let a zklamání z dalšího poklesu americké spotřebitelské důvěry vytvořily ideální předpoklady pro posílení eura.

 • Euro proti dolaru posiluje a přibližuje se hladině 1,2300 USD/EUR

  Euro proti dolaru posiluje a přibližuje se hladině 1,2300 USD/EUR. V pátek zveřejněná data americké průmyslové výroby navázala svým růstem na čtvrteční zveřejnění rostoucích maloobchodních tržeb. Trh již plně zakalkuloval květnové zvýšení dolarových sazeb, začíná se spekulovat i na červnové.

 • Linka 199
 • Euro proti dolaru posílilo navzdory nepříznivým údajům z Německa

  Euro proti dolaru posílilo navzdory nepříznivým údajům z Německa. Kurz eura proti dolaru i včera setrval ve svém současném obchodním pásmu. Platí to i pro zvýšenou volatilitu, když si společná evropská měna připsala sedm desetin procenta, když posílila na 1,126 USD/EUR.

 • Euro proti dolaru posílilo nad 1,3000 USD/EUR

  Euro proti dolaru posílilo nad 1,3000 USD/EUR. Americké měně se včera proti euru nedařilo, i když průběh evropské seance ještě nic takového nenaznačoval. To si naopak dolar mírně polepšoval, kdy se kurz posunoval z ranních kotací nad 1,2850 USD/EUR směrem k 1,2800 USD/EUR.

 • Euro proti dolaru poprvé po dvanácti letech pod 1,12 - Měšec.cz

  Druhá polovina minulého týdne byla na trhu EUR/USD ve znamení téměř volného pádu kurzu společné evropské měny.

 • Euro proti dolaru pokračuje ve svém úspěšném tažení

  Euro proti dolaru pokračuje ve svém úspěšném tažení. I když si trh USD/EUR vybral během včerejší evropské seance oddechový čas ve svém růstovém trendu, hned s odpoledním vstupem amerických hráčů na trh byl obnoven. Zatímco absence kurzotvorných faktorů v průběhu evropského obchodování znamenala...

 • Euro proti dolaru pokračuje ve svém posilování, hladina 1,2100 USD/EUR pokořena

  Euro proti dolaru pokračuje ve svém posilování, hladina 1,2100 USD/EUR pokořena. Společné evropské měně se po úterních výrazných úspěších dařilo i včera, i když tempo posilování již bylo znatelně pomalejší. Včerejší data evropské inflace a amerických podnikových objednávek skončila v souladu s očekáváním trhu a žádný...

 • Euro proti dolaru pokračuje v posilování, včera se kurz vyšplhal až k 1,2360 USD/EUR

  Euro proti dolaru pokračuje v posilování, včera se kurz vyšplhal až k 1,2360 USD/EUR. Společná evropská měna včera pokračovala proti americkému dolaru v posilování; zatímco první ranní kotace se ještě nacházely pod 1,2250 USD/EUR, v průběhu americké seance se již pod tlak dostala hladina 1,2360 USD/EUR.

 • Euro proti dolaru pokračuje v posilování (28.1.2015)

  Euro proti dolaru pokračuje v posilování (28.1.2015). Společné evropské měně se včera proti dolaru dařilo, když si v průběhu dne připsala dokonce 1,4 % a vyšplhala na úroveň 1,1389 USD/EUR. Euro se tak postupně vzpamatovává ze ztrát, které utrpělo minulý týden v důsledku oznámení programu...

 • Euro proti dolaru pod hladinou 1,23 USD/EUR

  Euro proti dolaru pod hladinou 1,23 USD/EUR. Euro se minulý týden proti dolaru propadlo na nové dvouapůlleté minimum těsně pod hranicí 1,23 USD/EUR. Během první poloviny týdne ztrácela společná evropská měna především v očekávání čtvrtečního zasedání ECB.

 • Euro proti dolaru pod 1,4000 USD/EUR

  Euro proti dolaru pod 1,4000 USD/EUR. Společné evropské měně se včera příliš nedařilo. Na trhu se prosazoval trend postupného posilování amerického dolaru. I když se kurz USD/EUR pokoušel v průběhu včerejšího dne několikrát otestovat hladinu 1,40 USD/EUR, nakonec se kurz usadil pod 1,39.

 • Euro proti dolaru v pátek stabilní kolem 1,2870 USD/EUR

  Euro proti dolaru v pátek stabilní kolem 1,2870 USD/EUR. Absence nových makroekonomických dat a oslavy nástupu nového roku v Číně vedly k tomu, že se devizový trh potýkal v závěru minulého týdne s nižší likviditou. Důsledkem byl relativně klidný kurzový vývoj eura proti dolaru; kurz se...

 • Euro proti dolaru v závěru týdne nakonec beze změn

  Euro proti dolaru v závěru týdne nakonec beze změn. Společná evropská měna během pátečního dopoledne posilovala, aby v odpoledních hodinách své ztráty opět vymazala. Kurz USD/EUR se tak z ranních kotací na úrovni 1,2300 vyšplhal krátce před pátečním polednem až k 1,2450, v závěru americké seance se...

 • Euro proti dolaru vče v klidu kolem 0,9200 USD/EUR.

  Euro proti dolaru vče v klidu kolem 0,9200 USD/EUR.  &nbsp &nbsp Včerejší obchodování na trhu eura proti dolaru nebylo nijak zajímavé. Návrat evropských obchodníků na trhy po pondělním svátku volatilitu kurzu nijak nezvýšil.

 • Euro proti dolaru včera jako na houpačce

  Euro proti dolaru včera jako na houpačce. &nbsp &nbsp Včerejší obchodování na trhu eura s dolarem bylo opravdu volatilní. Rannímu útoku se hladina 1,3000 USD/EUR ubránila, následně euro během dopoledne posílilo nad 1,3100 USD/EUR. Příznivá americká data však vytvořila dolaru podporu, což...

 • Euro proti dolaru včera jako na houpačce - Měšec.cz

  Vývoj měnového páru USD/EUR byl včera poměrně volatilní, ve výsledku si nakonec lehce polepšila americká měna.

 • Euro proti dolaru včera jako na houpačce (2.6.2015)

  Euro proti dolaru včera jako na houpačce (2.6.2015). Vývoj měnového páru USD/EUR byl včera poměrně volatilní, ve výsledku si nakonec lehce polepšila americká měna. Zatímco na počátku včerejší evropské seance se kurz ještě tlačil níže a pokoušel se dostat pod 1,0900 USD/EUR, na přelomu evropského a...

 • Euro proti dolaru včera korigovalo své úterní ztráty

  Euro proti dolaru včera korigovalo své úterní ztráty. Pozornost trhů se včera soustředila na Evropu. Zatímco německá nezaměstnanost v květnu v souladu s očekáváním analytiků stagnovala na 6,9 %, měnová zásoba měřená indikátorem M3 v dubnu překvapila pozitivně.

 • Euro proti dolaru včera krátce spadlo až k 1,1840 USD/EUR

  Euro proti dolaru včera krátce spadlo až k 1,1840 USD/EUR. Včera zveřejněný a ve srovnání s tržním konsensem výraznější propad amerického PPI zase až takovým překvapením nebyl. Již v minulém týdnu zveřejněný hlubší než očekávaný pokles CPI indikoval velkou váhu snižujících se cen ropných produktů.

 • Euro proti dolaru včera mírně získávalo, nad 1,2890 USD/EUR se kurz (zatím) nedostal

  Euro proti dolaru včera mírně získávalo, nad 1,2890 USD/EUR se kurz (zatím) nedostal. Americký dolar v průběhu včerejšího obchodního dne mírně korigoval zisky, kterých dosáhl v uplynulých dnech. Jednalo se především o technickou korekci. Proti americké měně stál včera celkem silný výprodej na amerických akciových trzích,..

 • Euro proti dolaru včera mírně ztrácelo posunem k 1,2200 USD/EUR

  Euro proti dolaru včera mírně ztrácelo posunem k 1,2200 USD/EUR. Silnější než předpokládaný růst amerických průmyslových objednávek a slušná čísla Jobless Claims vedly k tomu, že si dolar proti euru mírně polepšil; zatímco první ranní kotace se nacházely ještě v okolí 1,2250 USD/EUR během americké...

 • Euro proti dolaru včera na ročním maximu nad 1,2600 USD/EUR

  Euro proti dolaru včera na ročním maximu nad 1,2600 USD/EUR. Americkému dolaru minulý týden příliš nevyšel. Oslabování dolaru prakticky proti všem světovým měnám odstartovalo prohlášení G7 směrem ke globálním nerovnováhám; v pátek americký ministr financí J.

 • Linka 199
 • Euro proti dolaru včera nakonec silnější u 1,3080 USD/EUR

  Euro proti dolaru včera nakonec silnější u 1,3080 USD/EUR. Včerejší kurzový vývoj eura proti dolaru se na přelomu evropské a americké seance potýkal s vyšší volatilitou v důsledku zveřejňování nejednoznačných amerických dat. Po zveřejnění celé jejich série převážil mírný pesimismus, což...

 • Euro proti dolaru včera oscilovalo bez trendu kolem 1,2160 USD/EUR.

  Euro proti dolaru včera oscilovalo bez trendu kolem 1,2160 USD/EUR. I když byla včera zveřejněna celá řada zajímavých indikátorů (evropská a americká průmyslová aktivita, Jobless Claims, atd), žádného výraznějšího trendu jsme se včera na trhu USD/EUR nedočkali. Po celou včerejší evropskou i americkou...

 • Euro proti dolaru včera oslabovalo, a to dokonce pod 1,2300 USD/EUR.

  Euro proti dolaru včera oslabovalo, a to dokonce pod 1,2300 USD/EUR. Společné evropské měně se včera na trhu s americkým dolarem příliš nedařilo. Negativní sentiment odstartoval především výrazný propad německého indexu očekávání investorů ZEW, který spadl na nejnižší hodnotu za posledních 16 měsíců....

 • Euro proti dolaru včera pokračovalo čtvrtým dnem v řadě v mírném oslabování - Měšec.cz

  Celkově však absence nových makroekonomických dat a blížící se velikonoční svátky vedly k tomu, že obchodování bylo klidné.

 • Euro proti dolaru včera pokračovalo čtvrtým dnem v řadě v mírném oslabování - Měšec.cz

  Celkově však absence nových makroekonomických dat a blížící se velikonoční svátky vedly k tomu, že obchodování bylo klidné.

 • Euro proti dolaru včera pokračovalo v opatrném posilování

  Euro proti dolaru včera pokračovalo v opatrném posilování. Včerejší obchodní den na eurodolarovém trhu byl relativně klidný, celkově včera euro proti dolaru mírně posílilo. Žádná důležitá makroekonomická data včera zveřejněna nebyla, dnešní den bude z tohoto pohledu mnohem zajímavější.

 • Euro proti dolaru včera stabilní pod 1,2300 USD/EUR

  Euro proti dolaru včera stabilní pod 1,2300 USD/EUR. Absence nových makroekonomických indikátorů vedla k tomu, že včerejší kurzový vývoj na trhu eura s dolarem byl hodně klidný, kurz se stabilizoval pod 1,2300 USD/EUR. Dnes by se kurz opět mohl vydat směrem vzhůru, a to v případě že se..

 • Euro proti dolaru včera stabilní těsně pod 1,1800 USD/EUR

  Euro proti dolaru včera stabilní těsně pod 1,1800 USD/EUR. Včerejší obchodní den na trhu eura s dolarem byl nezajímavý. Dočkali jsme se jak příznivých dat z Evropy (německé průmyslové objednávky), tak z USA (relace produktivita vs. náklady na práci; podnikové objednávky).

 • Euro proti dolaru včera stabilní těsně pod 1,2700 USD/EUR

  Euro proti dolaru včera stabilní těsně pod 1,2700 USD/EUR. Bez čerstvých makroekonomických dat bylo včerejší obchodování na trhu eura s dolarem hodně klidné; krátce se kurz sice dostal nad 1,2700 USD/EUR, po převážnou většinu dne však byl klidný právě pod 1,2700 USD/EUR.