Linka 199

Erste? Hrozba vašemu portfoliu, vzkazuje Alpha Value!

Erste? Hrozba vašemu portfoliu, vzkazuje Alpha Value!. Erste již v pátek odpoledne příjemně překvapila investory zvýšeným odhadem dividendy: Podílníci si přijdou o 5 eurocentů si na akcii navíc, což sice příliš prostoru pro nadšení nepřináší, jako indikátor „odvahy“ je ovšem novinka příznivá: „Podle našeho...

Zdroj: www.kurzy.cz


Příbuzné články:

 • Erste: Změny zákona v Chorvatsku pomohou se splácením úvěrů v cizích měnách

  Erste: Změny zákona v Chorvatsku pomohou se splácením úvěrů v cizích měnách. Podle návrhů změn zákona o spotřebitelských půjčkách v Chorvatsku plánuje tamní vláda pomoci domácnostem s úvěry v cizích měnách, kterým výrazně rostou splátky úvěrů kvůli oslabení lokální měny vůči euru a švýcarskému franku.

 • Erste: Žádná ze 3 rakouských bank se neúčastnila TLTRO

  Erste: Žádná ze 3 rakouských bank se neúčastnila TLTRO. Žádná ze 3 největších rakouských bank (Erste, Bank Austria, Raiffeisen) nevyužila možnost účasti v programu ECB na dodání likvidity TLTRO. Erste může této možnosti využít při dalším kole v prosinci po zveřejnění zátěžových testů ECB.

 • Erste: Výběr z konferenčního hovoru - pokles provozního zisku, pokles výnosů z poplatků, negativní sazby

  Erste: Výběr z konferenčního hovoru - pokles provozního zisku, pokles výnosů z poplatků, negativní sazby. Hlavní body z konferenčního hovoru Erste Group k výsledkům za 4Q 2015: • Výhled pro tento rok o V tomto roce očekává Erste pokles provozního zisku. To je pro nás i pro trh zklamání, jelikož jsme očekávali mírný růst.

 • Erste: VH schválila divi 0,5 EUR na akcii. naposledy s nárokem 16.5.

  Erste: VH schválila divi 0,5 EUR na akcii. naposledy s nárokem 16.5. Valná hromada Erste Group včera schválila dividendu 0,5 EUR/akcie. Naposledy se budou akcie Erste obchodovat s nárokem na dividendu 16.5., výplata dividendy pak proběhne 19.5. 2016.

 • Erste: VH bude dnes hlasovat o divi 0,5 EUR na akcii

  Erste: VH bude dnes hlasovat o divi 0,5 EUR na akcii. Dnes bude valná hromada Erste Group hlasovat o návrhu dividendy ve výši 0,5 eur na akcii (hrubý div. výnos 2,1%)

 • Erste: Treichl neočekává velký dopad krize na výsledky banky

  Erste: Treichl neočekává velký dopad krize na výsledky banky. Generální ředitel Erste Bank, Andreas Treichl, podle listu HN neočekává, že by výsledky Erste byly výrazně ovlivněny krizí v USA. Treichl také řekl, že kvůli této krizi podražil na rozvíjejících se trzích kapitál.

 • Erste: Tier 1 je na 9,9% a splňuje tak požadavky EBA

  Erste: Tier 1 je na 9,9% a splňuje tak požadavky EBA. Podle oficiálního oznámení EBA, rakouské centrální banky a rakouského regulátora dosáhl jádrový kapitál (Tier 1) Erste ke konci prvního pololetí úrovně 9,9 %, výrazně nad požadovaných 9 %.

 • Erste: Technika ukazuje na další pokles

  Erste: Technika ukazuje na další pokles. Krátkodobý technický výhled na akcie Erste Group Bank včetně certifikátů, s nimiž na něj lze vsadit. Proč zlato ztrácí lesk Zlato je zajištění proti proinflační politice centrálních bank.

 • Erste: Spořitelna uzavře 45 svých poboček

  Erste: Spořitelna uzavře 45 svých poboček. Česká spořitelna plánuje k 1. říjnu zavřít 45 svých poboček. Důvodem je změna v chování klientů a vyšší využívání elektronických kanálů. Mělo by se jednat především o málo využívané pobočky na vesnicích či otevřených jen několik dní v týdnu.

 • Erste: Sladší pokušení než vídeňský sachr? Ne tak docela...

  Erste: Sladší pokušení než vídeňský sachr? Ne tak docela... Banky, ach ty banky: Naříkání investorů nad finančními tituly bylo včera na Wall Street slyšet až za Atlantik. Rozhodující pro růst bank je pochopitelně konjunkturální očekávání, jež s sebou přinese růst objemu úvěrů a finančních operací, ve slovníku...

 • Erste: S&P revidovala výhled pro rakouský bankovní sektor na negativní

  Erste: S&P revidovala výhled pro rakouský bankovní sektor na negativní. Agentura S&P revidovala výhled rakouského bankovního sektoru na negativní. Agentura očekává, že banky budou v dlouhodobějším horizontu akceptovat více rizikové úvěry na domácím trhu kvůli nízkým úrokovým maržím.

 • Linka 199
 • Erste: Rumunská BCR prodala nesplacené úvěry za 5% jejich hodnoty

  Erste: Rumunská BCR prodala nesplacené úvěry za 5% jejich hodnoty. BCR, rumunská dceřiná společnost Erste, prodala nesplácené úvěry v hodnotě 443 mil. EUR za 28 mil. EUR Deutsche bank. Předpokládáme, že na nesplácené úvěry jsou vytvořeny opravné položky. Zprávu považujeme za neutrální.

 • Erste: Rumunská BCR dostala půjčku 100 mil.EUR od EBRD

  Erste: Rumunská BCR dostala půjčku 100 mil.EUR od EBRD. Banca Comerciala Romana (BCR), jejíž majoritní vlastník je rakouská Erste Group dostane dlouhodobý podřízený úvěr od Evropské banky pro obnovu a rozvoj ve výši 100 mil. EUR (0,3 EUR/akcii Ersta Bank).

 • Erste: Rumunská BCR chce podstatně snížit objem špatných úvěrů

  Erste: Rumunská BCR chce podstatně snížit objem špatných úvěrů. Rumunská banka BCR oznámila cíl snížit poměr špatných úvěrů pod průměr trhu (v dubnu byl podle CB 13,52%) z ~25% z konce roku 2014. Novinám Bursa to řekl ředitel společnosti Spurný. (Bloomberg)

 • Erste: Rakouský regulátor bude po 3 systémových bankách chtít mimořádný polštář

  Erste: Rakouský regulátor bude po 3 systémových bankách chtít mimořádný polštář. Rakouský regulátor uvažuje, že bude po 3 největších bankách, tedy Erste, Bank Austria a RZB, chtít 3% kapitálový polštář nad rámec minima požadovaného v rámci Basel III (8 %). To je maximum, které může lokální regulátor po svých bankách požadovat.

 • Erste: Rakouská vláda sníží bankovní daň

  Erste: Rakouská vláda sníží bankovní daň. Rakouská vláda včera dosáhla dohody ohledně snížení bankovní daně. Jak již bylo indikováno dříve, bankovní daň bude snížena na přibližně 100 mil euro za rok ze současných 640 mil eur. Nová snížená daň začne platit od roku 2017.

 • Erste: Rakouská vláda chystá stimulaci ekonomiky. Možná sníží bankovní daně

  Erste: Rakouská vláda chystá stimulaci ekonomiky. Možná sníží bankovní daně. Podle rakouského tisku chystá vláda balíček opatření pro podporu ekonomiky, v rámci kterého se zvažuje mimo jiné snížení bankovní daně. Jednání mezi bankami a vládou probíhají již delší dobu a snížení bankovní daně se očekává.

 • Erste: proč si stále myslím, že jsou její akcie podhodnocené

  Erste: proč si stále myslím, že jsou její akcie podhodnocené. Akcie Erste Group Bank letos posílily již o cca padesát procent. V indexu PX na pražské burze jsou tak nejrůstovějším titulem roku 2012 a nepočítáme-li malou emisi AAA Auto, jsou vepředu o „parník“.

 • Erste: Podrobnosti rakouské bankovní daně

  Erste: Podrobnosti rakouské bankovní daně. Rakouské ministerstvo financí upřesnilo nastavení parametrů plánované bankovní daně. Velké banky (s aktivy nad 20 mld. EUR) by měly platit 0,08 % z celkového objemu aktiv sníženého o klientské vklady a některá další aktiva.

 • Erste: Podle Nomury se letos černým koněm SPAD nestane

  Erste: Podle Nomury se letos černým koněm SPAD nestane. Od investorů dostaly bankovní tituly co proto už dávno. Analytikům vyhodnocení chmurných vyhlídek finančního sektoru trvalo o něco déle, v budoucnosti bank ovšem škrtali často o to více.