Linka 199

Ekologové: antifosilní zákon by snížil smog o zhruba 95 %

Odložený zákon, který měl v budoucnu snížit závislost Česka na ropě, zemním plynu a uhlí, by snížil smog o zhruba 95 procent. Tvrdí to ekologové z Hnutí Duha, kteří se v dnešním prohlášení odvolávají na studii k takzvanému antifosilnímu zákonu. Pro ministerstvo životního prostředí ji zpracovala konzultační firma EGÚ Brno spolu s Centrem pro otázky Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: zákon snížil smog o zhruba by snížil snížil smog snížil smog o by snížil smog smog o zákon by

Zdroj: oenergetice.cz


Příbuzné články:

 • Ekologové znovu vyzvali ministerstvo životního prostředí, aby zvýšilo ochranu stromů

 • Ekologové žalují „britský Temelín“ | iUHLI.cz

  Desítka německých a rakouských výrobců zelené elektřiny se bude soudit u evropského soudu kvůli výstavbě dvou bloků britské jaderné elektrárny..

 • Ekologové žádají příspěvky i pro propuštěné z hnědouhelných firem - Roklen24.cz

  Pět ekologických organizací vyzývá vládu, aby schválila příspěvky i pro horníky z hnědouhelných společností, kteří kvůli útlumu těžby přijdou o práci. Peníze na tyto dávky by kabinet měl získat od majitelů firem ze zvýšeného státního příspěvku za těžbu. Organizace to dnes uvedly v tiskové zprávě, kterou zaslaly ČTK. Kabinet má o příspěvcích pro propuštěné jednat ve středu. Podle návrhu by je měli dostávat nejen zaměstnanci z OKD, ale i z dalších deseti společností. Mezi nimi jsou i hnědouhelné.

 • Ekologové varují: Svět zaplaví plastové odpadky, v roce 2050 jich bude více než ryb v oceánech |

  Světové ekonomické fórum upozornilo na nebezpečí nadměrné produkce plastových výrobků. Katastrofální předpovědi by se měly údajně vyplnit v roce 2050. Výsledky vychází z analýz 180 odborníků.

 • Ekologové v Berlíně protestovali proti prodeji aktiv Vattenfallu

  Dvě desítky lidí dnes demonstrovaly před berlínskou centrálou švédského koncernu Vattenfall proti prodeji hnědouhelných dolů a elektráren v Lužici. Ekologičtí aktivisté vyzývají koncern, aby místo prodeje svá zařízení uzavřel. Český Energetický a průmyslový holding (EPH) dnes oznámil, že v konsorciu se společnosti PPF Investments uhelná aktiva Vattenfalu koupil. Uzavření transakce se očekává ve třetím čtvrtletí.

 • Ekologové v Berlíně protestovali proti prodeji aktiv Vattenfallu

  Dvě desítky lidí dnes demonstrovaly před berlínskou centrálou švédského koncernu Vattenfall proti prodeji hnědouhelných dolů a elektráren v Lužici. Ekologičtí aktivisté vyzývají koncern, aby místo prodeje svá zařízení uzavřel. Český Energetický a průmyslový holding (EPH) dnes oznámil, že v konsorciu se společnosti PPF Investments uhelná aktiva Vattenfalu koupil. Uzavření transakce se očekává ve třetím čtvrtletí. Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Ekologové si brousí nože na českého miliardáře

  Němečtí ekologové plánují rozsáhlé protesty proti prodeji hnědouhelných dolů švédského koncernu Vattenfall v Lužici. Podle agentury Reuters by měl aktiva Vattenfallu převzít český Energetický a průmyslový holding (EPH) miliardáře Daniela Křetínského, žádná z firem ale dohodu nepotvrdila.

 • Ekologové rozjeli kampaň proti přehradě na Bečvě. Řece podle nich uškodí - iDNES.cz

  Kampaň proti výstavbě přehrady na řece Bečvě rozjely ekologické organizace z Olomoucka a Přerovska. Vodní nádrž Skalička má stát mezi sedmi obcemi na Hranicku a Povodí Moravy ji považuje za klíčové opatření proti povodním. Ochránci přírody ale tvrdí, že vezme řece důležitou schopnost splavovat štěrky.

 • Ekologové protestují proti výrobě Spolany

  Ekologové protestují proti výrobě Spolany. MĚLNÍK (ČIA) – Proti rychlému spušt ění výrobní linky PVC v neratovické Spolaně dnes vystoupili zástupci ekologické organizace Arnika, kteří se mimo jiné odvolávají na petici obyvatel z okolí chemičky.

 • Ekologové plánují pochod za klimatickou spravedlnost. Uskuteční se v neděli - Deník Referendum

  Den před zahájením klimatického summitu se v Praze uskuteční pochod, který má politikům i české vládní delegaci ukázat, že budoucnost planety a změna klimatu nejsou lidem lhostejné. Klimatický pochod se koná také v dalších evropských městech.

 • Ekologové mají recept na vyšší výrobu s nižší spotřebou energie

  Ekologové mají recept na vyšší výrobu s nižší spotřebou energie. PRAHA (MEDIAFAX) - Ekologických organizací Hnutí DUHA, Greenpeace, Calla, CDE a Veronica představí ambiciózní plán, jak by se v příštích čtyřech desetiletích měla proměnit česká energetika. Plán s názvem Chytrá energie má zajistit větší výrobu s...

 • Linka 199
 • Ekologové jsou zatím u teorie, energetici už řeší praxi |

  Chceme jen obnovitelné zdroje energie, chceme decentralizovanou výrobu, na každou střechu solární panel! Tak velí ekologická hnutí s tím, že distribuční sítě to nějak vydrží, energetici mávnou kouzelným proutkem a celé to zařídí. Energetici ale v žádném případě nespí, jen říkají – místo...

 • Ekologové jsou zatím u teorie, energetici už řeší praxi |

  Chceme jen obnovitelné zdroje energie, chceme decentralizovanou výrobu, na každou střechu solární panel! Tak velí ekologická hnutí s tím, že distribuční sítě to nějak vydrží, energetici mávnou kouzelným proutkem a celé to zařídí. Energetici ale v žádném případě nespí, jen říkají – místo...

 • Ekologové jásají. Mobily budou z kukuřice a dostanete je bez nabíječek - iDNES.cz

  Telefony vyrobené bez závadných látek a z čistě přírodních materiálů, jednotné, nebo dokonce žádné nabíječky, menší a menší krabice, mobilní sítě poháněné obnovitelnými zdroji energie. Tak vypadá blízká budoucnost zvaná "zelené telekomunikace".

 • Ekologové chtějí žalovat stavbu Hyundai - iDNES.cz

  Rozhodnutí o továrně Hyundai ještě nepadlo a už se uvažuje o žalobě proti ní. Stavbě automobilky chce soudní cestou zabránit nestátní organizace Ekologický právní servis. Její zástupci tvrdí, že si nejsou jistí, "jestli továrna pod Beskydami je vhodná nebo ne".

 • ekologové | iUHLI.cz

 • Ekologové "oslavili" Tykačovy padesátiny. Upekli mu rypadlový dort - iDNES.cz

  Třetí nejbohatší Čech, miliardář a uhlobaron Pavel Tykač slaví padesátku a nezapomněli na něj ani ekologové. Před vilou v Praze uspořádali happening a přinesli dary: dort v podobě rypadla a dva obrazy. Na jednom jsou plíce zničené následky těžby, na druhém sám Tykač s "měsíční krajinou" v pozadí.

 • Ekologizace kotlů v Počeradech a Mělníku za 1,3 mld. Kč byla dokončena

  Pokročilé projekty modernizace kotlů v hnědouhelné elektrárně Počerady, a.s. a hnědouhelné Elektrárně Mělník I byly úspěšně dokončeny. Díky modernizaci byly u obou elektráren sníženy emise oxidů dusíku (NOx) o 60 % a elektrárny tak plní zpřísněné emisní limity dané evropskou legislativou. Celková hodnota investic dosáhla 47 mil. euro (zhruba 1,27 mld. Kč).  Projekty modernizace čtyř Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Ekologizace koksovny za 35 milionů korun | iUHLI.cz

  ArcelorMittal Ostrava podepsal smlouvu s dodavatelem dalšího ekologického projektu. Po investicích na aglomeraci a vysokých pecích se letos huť rozhodla investovat ještě do ekologizace koksovny. Projekt vyjde na zhruba 34,5 milionu korun.

 • ekologizace | iUHLI.cz