Linka 199

Důchod při zaměstnání: jaké jsou podmínky? - iDNES.cz

Podmínky pro poskytování starobního důchodu při výdělečné činnosti jsou stanoveny rozdílně v závislosti na tom, o jaký starobní důchod se jedná. Výdělečnou činností se rozumí činnost, která zakládá účast na důchodovém pojištění. Ke změnám v podmínkách pro poskytování starobního důchodu došlo od 1. ledna 2004.

Zdroj: finance.idnes.cz


Příbuzné články:

 • Důchod pro rok 2007: Získejte maximum! - Měšec.cz

  Připravujete se vy nebo vaši blízcí na brzký odchod do důchodu? Pak vězte, že se vám pravděpodobně vyplatí neunáhlit se a počkat do konce letošního…

 • Důchod pro rok 2007: Získejte maximum! - Měšec.cz

  Připravujete se vy nebo vaši blízcí na brzký odchod do důchodu? Pak vězte, že se vám pravděpodobně vyplatí neunáhlit se a počkat do konce letošního…

 • Důchod se kvůli nadstandardním příjmům zdaňovat nebude - Finance.cz

  Penzisté mající ročně v součtu vlastní příjmy ze zaměstnání, samostatné výdělečné činnosti nebo pronájmu ve výši 840 tisíc Kč a více nebudou muset za rok 2016 zdaňovat celý důchod. Konkrétní daňová úspora závisí na výši důchodu, minimálně však bude dosahovat téměř 20 tisíc korun.

 • Důchod se zvyšuje také další výdělečnou činností - Česká správa sociálního zabezpečení

  Lidé, kteří pobírají starobní důchod a nadále vykonávají výdělečnou činnost, mohou požádat o úpravu (zvýšení) procentní výměry řádného starobního důchodu. Umožňuje to právní úprava platná od 1. 1. 2010 a vztahuje se až na doby výdělečné činnosti vykonávané po 31. 12. 2009.

 • Důchod se zvyšuje také další výdělečnou činností - Měšec.cz

  [Tisková zpráva] Lidé, kteří pobírají starobní důchod a nadále vykonávají výdělečnou činnost, mohou požádat o úpravu (zvýšení) procentní výměry řádného…

 • Důchod sem, důchod tam

  Důchod sem, důchod tam. Autor: Ondřej Makeš Důchodový účet v ČR je každoročně deficitní. Jaké jsou možnosti řešení tohoto dlouhodobého problému? V České republice je průměrný důchod asi 11 000 Kč, poměr k čisté mzdě je lehce nad 50 %, průměr OECD je přibližně 57 %.

 • Důchod si můžete mírně zvýšit i prací - Měšec.cz

  Od roku 2010 si lidé, kteří pobírají starobní důchod, mohou tuto dávku navýšit tím, že i v důchodovém věku nadále vykonávají výdělečnou činnost…

 • Důchod v zemích Evropské unie - Měšec.cz

  Penzijní reforma je na spadnutí a politici v České republice musí co nejrychleji řešit tuto velice citlivou otázku. Jaký důchod mají penzisté v Evropské…

 • Důchod vám nespadne do klína. Musíte o něj požádat - Měšec.cz

  Aby se člověk mohl stát penzistou a každý měsíc dostával od státu důchod, musí splnit tři základní podmínky: dosáhnout důchodového věku, platit potřebný…

 • Důchod vnímáme jako začátek finančních problémů - Měšec.cz

  V postoji k penzi jsou Češi rozkročeni mezi dvěma světy. V jednom sní o odchodu do důchodu v 58 letech, v druhém očekávají zvyšování důchodového věku.

 • Důchod za zemřelého musíte vrátit vy - Měšec.cz

  Včasným poukazováním důchodů docházelo k tomu, že dávky vyplacené již zemřelým osobám nemohly být vymáhány. Nyní už si je nechat nesmíte, stávají se…

 • Linka 199
 • Důchod: Dobu péče o blízké můžete „vyměnit“ za práci – FinExpert.cz

  Zákon o důchodovém pojištění vymezuje náhradní doby pojištění.

 • Důchod: Jak se budou mít ženy, muži a kdy? | MoneyMAG.CZ

  Téměř polovina Čechů by chtěla své stáří trávit na venkově, pětina u moře. Šťastný důchod pro ně znamená těšit se dobrému zdraví, mít dostatek peněz a vycházet s rodinou. Svůj čas plánují Češi přerozdělit mezi rodinu a své koníčky, užívat si klidu a pohody nebo cestovat. Ženy by přitom do důchodu chtěly v 44 % už před šedesátkou, mužům by naopak v 71 % nevadilo zakončit pracovní část života později, nejčastěji v 60–64 letech. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu NN pojišťovny a penzijní společnosti.

 • Důchod: Právo nebo povinnost? Podívejte se, na co se lidé ptají

  „Musím odejít do důchodu, když dovrším důchodového věku?“, „Jsem už v důchodu, můžu pracovat?“ či „Je pravda, že mi přerušíte výplatu předčasného důchodu, když budu zaměstnaná?“ To je příklad častých dotazů, na které se budoucí důchodci přicházejí zeptat. Posílit informovanost v této oblasti, to byl jeden z důvodů, proč na Okresní správě sociálního zabezpečení (OSSZ) Hradec Králové proběhlo v pátek 9. října setkání novinářů královéhradeckého regionu s odborníky na sociální zabezpečení. Zástupci médií tak měli jedinečnou možnost seznámit se s tím, co občany v souvislosti s důchody nejvíce zajímá. Druhým důvodem pro uspořádání vzájemného setkání byla připomínka čtvrtstoletí existence České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ).

 • důchodce - Investujeme.cz | Fincentrum

 • Důchodce bude žebrák? Žijte úsporněji jako naše babičky a dědečkové,... | MoneyMAG.CZ

  Předseda Odborné komise pro důchodovou reformu Martin Potůček poukázal v pořadu Hyde Park na žalostný stav některých českých důchodců. Ačkoli si uvědomuje, že při současné výši důchodů žijí senioři na hranici chudoby, výrazné zlepšení v nejbližších letech neočekává.

 • Důchodce by také mohlo čekat konečné řešení

  Holokaust bývá uváděn jako projev druhé, temné tváře moderní doby, která je v ní stejně přítomná jako ta první, přívětivá. Jde o uzavřenou kapitolu dějin, či procesy, které holokaust podnítily, jsou stále přítomné? Pokud ano, mohly by ohrozit seniory. Argumenty proti Židům a důchodcům však jsou podobně falešné. Píše Eduard Petiška.

 • Důchodce by také mohlo čekat konečné řešení

  Holokaust bývá uváděn jako projev druhé, temné tváře moderní doby, která je v ní stejně přítomná jako ta první, přívětivá. Jde o uzavřenou kapitolu dějin, či procesy, které holokaust podnítily, jsou stále přítomné? Pokud ano, mohly by ohrozit seniory. Argumenty proti Židům a důchodcům však jsou podobně falešné. Píše Eduard Petiška.

 • Důchodce čeká možná změna. Co se chystá? | MoneyMAG.CZ

  Občanská demokratická strana předložila novelu zákona, která umožní pracujícím důchodcům znovu využívat slevu na dani za poplatníka. Minulá rozhodnutí, na nichž se strana podílela, nejsou podle předsedy strany Petra Fialy důvod, proč by neměli prosazovat věci, které považují za správné.

 • Důchodce přemohla deprese ze samoty, policisté jim uvařili špagety - Echo24.cz

  Špagety s máslem a parmazánem. I ty nejjednodušší věci dokáže potěšit lidi, kteří se cítí osamělí a nemají si s kým popovídat. Roli kuchařů a psychologů převzali na sebe nečekaně i italští policisté, kteří byli přivolaní do bytu, odkud se ozýval křik a usedavý pláč, píše CNN.