Linka 199

Dividendoví aristokrati

Dividendoví aristorkrati Tento podivný název nepředstavuje šlechtu, která si užívá dividenedy, ale jsou to dividendové akcie listované v indexu S&P 500 které po dobu nejméně 25 let soustavně zvyšují velikost dividendového výnosu. V současné době je takových společností 51.    Zůstat v tomto seznamu je pro akciové společnosti prestižní událostí, ale to neznamená, že nedochází ke změnám, nebo že se dividendy společnost nikdy nesníží. Například během recese v roce 2008 snížily dividendy společnosti Pfizer a General Electric, které tak opustily seznam dividendových aristokratů v roce 2009.   V roce 2016 například opustí seznam společnost Sigma-Aldrich, ovšem nikoli v důsledku změny své dividendové politiky, ale v důsledku převzetí společností Merck. Na seznam se však dostává nově společnost Pentair (PNR). Růst cen akcií dividendových aristokratů většinou není příliš zajímavý, zvlášť v porovnání s tak atraktivními akciemi, jako je Apple, nebo Google. Nicméně stálý růst dividend je možná zajímavější než růst cen akcií.   V době, kdy výnosy desetiletých státních dluhopisů USA dosahují 2 % a méně je dividendový výnos ve výši 3 % zajímavý. Pokud investor nechce vstupovat do jednotlivých akcií, může se orientovat na nákup ETF indexu dividendových aristokratů (SPY).   Seznam dividendových aristokratů v roce 2016 Název společnosti ticker dividendový výnos AbbVie Inc, ABBV 3,88% Abbott Laboratories ABT 2,60% Archer-Daniels-Midland Co, ADM 3,37% Automatic Data Processing Inc, ADP 2,61% Aflac Inc, AFL 2,86% Air Products and Chemicals Inc, APD 2,72% C,R, Bard Inc, BCR 0,52% Becton, Dickinson and Co, BDX 1,82% Franklin Resources Inc, BEN 2,12% Brown-Forman Corp, B BF,B 1,60% Cardinal Health Inc, CAH 1,90% Chubb Ltd, CB 2,50% Cincinnati Financial Corp, CINF 3,35% Colgate-Palmolive Co, CL 2,35% The Clorox Co, CLX 2,41% Cintas Corp, CTAS 1,27% Chevron Corp, CVX 5,12% Dover Corp, DOV 3,15% Ecolab Inc, ECL 1,33% Consolidated Edison Inc, ED 3,94% Emerson Electric Co, EMR 4,40% Genuine Parts Co, GPC 3,09% W,W, Grainger Inc, GWW 2,50% HCP Inc, HCP 6,11% Hormel Foods Corp, HRL 1,53% Illinois Tool Works Inc, ITW 2,68% Johnson & Johnson JNJ 3,10% Kimberly-Clark Corp, KMB 2,78% The Coca-Cola Co, KO 3,14% Leggett & Platt Inc, LEG 3,25% Lowe’s Companies Inc, LOW 1,59% McDonald’s Corp, MCD 3,01% Medtronic plc MDT 2,00% McGraw Hill Financial Inc, MHFI 1,54% McCormick & Co, Inc, MKC 2,11% 3M Co, MMM 2,94% Nucor Corp, NUE 4,24% Pepsico Inc, PEP 2,93% The Procter & Gamble Co, PG 3,43% Pentair plc PNR 2,99% PPG Industries Inc, PPG 1,55% The Sherwin-Williams Co, SHW 1,07% Stanley Black & Decker Inc, SWK 2,34% Sysco Corp, SYY 3,13% AT&T Inc, T 5,46% Target Corp, TGT 3,21% T, Rowe Price Group Inc, TROW 3,08% V,F, Corp, VFC 2,55% Walgreens Boots Alliance Inc, WBA 1,78% Wal-Mart Stores Inc, WMT 3,13% Exxon Mobil Corp, XOM 3,81%   Redakce: www.akcieatrhy.cz Zdroj: Larry Ludwig 

Štítky: společnost v roce the inc corp aristokrati dividendoví dividendových aristokratů dividendových aristokratů

Zdroj: www.akcieatrhy.cz


Příbuzné články:

 • Dividendoví aristokraté jsou ozdobou každého portfolia

  Dividendoví aristokraté jsou ozdobou každého portfolia. Jako takzvaní dividendoví aristokraté jsou označovány firmy, které důsledně dodržují progresivní dividendovou politiku a navýšily dividendu v každém z posledních 25 let. Ve Spojených státech dlouhodobě překonávají zbytek trhu, a už proto jsou zajímavé.

 • Dividendové úvahy a tipy na září – druhá část

  Dividendové úvahy a tipy na září – druhá část. Nucor Corporation. To je jméno dalšího z celkem pěti dividendových tipů, o kterých jsme začali hovořit v předchozím příspěvku. Jde o společnost, která podle svého marketingového sloganu „dělá Ameriku krásnou už celých 45 let“.

 • Dividendové tipy a úvahy na září

  Dividendové tipy a úvahy na září. Pět investorů se na stránkách Motley Fool pokusilo dát své nejlepší tipy na dividendové akcie. Výsledkem je následující seznam: Home Depot, General Motors, Hanesbrands, Nucor Corporation a Pfizer.

 • Dividendové střípky: Stane se SPAD 2012 výnosovou líhní?

  Dividendové střípky: Stane se SPAD 2012 výnosovou líhní?. 270 korun, jež Komerční banka vyplatila letos na dividendě, by v tuto chvíli znamenalo impozantní výnos na prahu 8 %. Některé z odhadů Wall Street přitom mířily dokonce až ke čtyřem stokorunám (výnos kolem 11 %).

 • Dividendové střípky SPAD: Duben měsícem KB (+ přehled výnosů SPAD)

  Dividendové střípky SPAD: Duben měsícem KB (+ přehled výnosů SPAD). Duben bude měsícem Komerční banky. Alespoň pohledem dividendy: Banka oznámila, že valná hromada, na které vedení navrhne již dříve avizovanou platbu 270 Kč z loňského zisku na akcii, se odehraje 14. dubna.

 • Dividendové šílenství KB očima analytiků

  Dividendové šílenství KB očima analytiků. Dividendové šílenství se pomalu ale jistě přenáší ze světových burz i do českých luhů a hájů. Není tomu dávno, co trh úzkostlivě střežil, kdy se v tisku objeví pozvánka na řádnou valnou hromadu Philip Morris ČR (kde by byly uvedeny základní výsledky...

 • Dividendové přírůsty (15) - průběžný monitor pro rok 2006

  Dividendové přírůsty (15) - průběžný monitor pro rok 2006. Česká kapitálová informační agentura (ČEKIA) je specializovaná informační agentura, která se zabývá sběrem a zpracováním informací o českých firmách a jejich cenných papírech na základě veškerých relevantních veřejně dostupných zdrojů informací.

 • Dividendové laskominky aneb monitor VH pro 22. týden

  Dividendové laskominky aneb monitor VH pro 22. týden. Kolotoč valných hromad se kroutí na plné obrátky ... Dle profesionálních databází České kapitálové informační agentury se příští týden, tedy od 30. května do 5. června, uskuteční hned 92 valných hromad (z toho 91,3 % je řádných VH).

 • Dividendové hvězdy v týdnu nabídnou až 5% výnos

  Dividendové hvězdy v týdnu nabídnou až 5% výnos. Chevron, Marathon Oil, Target, Microsoft, Honeywell, 3M nebo Johnson & Johnson. Co mají tyto firmy společného? Mimo jiné to, že se tento týden poprvé obchodují bez nároku na dividendu. Konec výsledkové sezóny je těchto ex-dividend termínů tradičně plný.

 • Dividendové hrátky KB = potěší nakonec své akcionáře? (monitor VH pro 25. týden – část II)

  Dividendové hrátky KB = potěší nakonec své akcionáře? (monitor VH pro 25. týden – část II). Kolotoč valných hromad se točí na plné obrátky, počet VH se týden co týden zvyšuje. Jinak tomu není ani dnes, kdy vám přinášíme pravidelný monitor VH, které se uskuteční příští týden – na programu je hned 206 VH.

 • Dividendové hody, squeeze-out, de-listing a ... tj. monitor VH (73) pro 20.týden

  Dividendové hody, squeeze-out, de-listing a ... tj. monitor VH (73) pro 20.týden. Ptáte se kdy a kam na valnou hromadu? Potom čtete na správném místě, protože Česká kapitálová informační agentura, stejně jako každý pátek, přináší přehled valných hromad pro následující týden. Od 15.5.2006 do 21.5.

 • Linka 199
 • Dividendové ETF: Vhodné nejen pro konzervativní investory

  Dividendové ETF: Vhodné nejen pro konzervativní investory. Autor článku: Petr Ištvánek ETF jsou ve světě i u nás stále oblíbenějšími investičními nástroji vyhledávanými všemi typy investorů. Velkou výhodou pro konzervativnější investory je jejich košový charakter a u dividendových ETF přibývá i důchodový příjem..

 • Dividendové ETF: Cesta (nejen) pro konzervativní investory (13.8.2013)

  Dividendové ETF: Cesta (nejen) pro konzervativní investory (13.8.2013). ETF jsou ve světě i u nás stále oblíbenějšími investičními nástroji vyhledávanými všemi typy investorů. Velkou výhodou pro konzervativnější investory je jejich košový charakter a u dividendových ETF přibývá i důchodový příjem z nich.

 • Dividendové ETF: Cesta (nejen) pro konzervativní investory

  Dividendové ETF: Cesta (nejen) pro konzervativní investory. Autor: Petr Ištvánek, 18.7.2013 ETF jsou ve světě i u nás stále oblíbenějšími investičními nástroji vyhledávanými všemi typy investorů. Velkou výhodou pro konzervativnější investory je jejich košový charakter a u dividendových ETF přibývá i důchodový...

 • Dividendové Etf, Akcieatrhy.cz

  cz nabízí kurzy měn, kurz dolaru, kurz eura, akcie, cenu zlata, dividendy, investice, forex, binární opce, cenné papíry, burzy, recenze a cílové ceny

 • Dividendové ETF nemusí vždy přinášet velké výnosy z dividend

  Dividendové ETF nemusí vždy přinášet velké výnosy z dividend. Na trhu existuje celá řada dividendových ETF fondů, ujistěte se, že již jsou na trhu delší dobu a podrobně si přečtěte jejich podmínky. Mnozí investoři přijali ETF jako účinný nástroj k provádění dividendově orientované strategie investování.

 • Dividendové ETF a výnosy z dividend...

  Dividendové ETF a výnosy z dividend... Na trhu existuje celá řada dividendových ETF fondů, ujistěte se, že již jsou na trhu delší dobu a podrobně si přečtěte jejich podmínky. Mnozí investoři přijali ETF jako účinný nástroj k provádění dividendově orientované strategie investování.

 • Dividendové ETF a výnosy z dividend!

  Dividendové ETF a výnosy z dividend!. Na trhu existuje celá řada dividendových ETF fondů, ujistěte se, že již jsou na trhu delší dobu a podrobně si přečtěte jejich podmínky. Mnozí investoři přijali ETF jako účinný nástroj k provádění dividendově orientované strategie investování.

 • Dividendové ETF a výnosy z dividend

  Dividendové ETF a výnosy z dividend. Na trhu existuje celá řada dividendových ETF fondů, ujistěte se, že již jsou na trhu delší dobu a podrobně si přečtěte jejich podmínky. Mnozí investoři přijali ETF jako účinný nástroj k provádění dividendově orientované strategie investování.

 • Dividendové ETF - výnosy z dividend!

  Dividendové ETF - výnosy z dividend!. Na trhu existuje celá řada dividendových ETF fondů, ujistěte se, že již jsou na trhu delší dobu a podrobně si přečtěte jejich podmínky. Mnozí investoři přijali ETF jako účinný nástroj k provádění dividendově orientované strategie investování.