Linka 199

ČR - souhrn 1.10. - říjen začal na BCPP mírným poklesem, Erste doháněla předchozí otálení, ČEZ výrazněji korigoval, Uni stále roste

ČR - souhrn 1.10. - říjen začal na BCPP mírným poklesem, Erste doháněla předchozí otálení, ČEZ výrazněji korigoval, Uni stále roste. Pražská burzy v polovině 40. týdne a na začátku října při podprůměrné likviditě neudržela dopolední pozitivní ladění a nakonec mírně oslabila.Tento vývoj šel ruku v ruce s vývojem na evropských trzích.

Zdroj: www.kurzy.cz


Příbuzné články:

 • ČR - souhrn 1. 7. - prázdniny začaly dobře

  ČR - souhrn 1. 7. - prázdniny začaly dobře. Pražská burza dnes měla klidnější dopoledne a živější odpoledne, ráno pokračovala v růstu posledních dní. Za dopolední nárůst PX vděčil ERSTE BANK a VIG, klesaly akcie CETV. Index PX zakončil den a týden na .... b (+0,5 %).

 • ČR - Schodek rozpočtu ke konci října stoupl na 29 miliard korun

  Schodek státního rozpočtu v říjnu stoupl na 29,1 miliardy korun ze zářijových 2,8 miliardy korun. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí s tím, že jde o nejlepší výsledek hospodaření ke konci října od roku 2008.

 • ČR - růst výrobních cen v prosinci pokračoval

  ČR - růst výrobních cen v prosinci pokračoval. Meziměsíčně vzrostly ceny zemědělských výrobců o 2,5 % a průmyslových výrobců o 0,8 %. Ceny stavebních prací se nezměnily, ceny tržních služeb se snížily o 0,6 %. Meziročně byly ceny zemědělských výrobců nižší o 4,3 %, stavebních prací o 0,7 % a tržních..

 • ČR - Růst tržeb v maloobchodu pokračoval i v únoru

  ČR - Růst tržeb v maloobchodu pokračoval i v únoru. Maloobchod - únor 2011 Tržby v maloobchodě včetně motoristického segmentu po očištění o sezónní vlivy, kalendářní a pracovní dny vzrostly v únoru reálně meziměsíčně o 0,8 %. Meziročně se tržby očištěné pouze o vliv počtu pracovních a kalendářních dní...

 • ČR - Růst stavební produkce v únoru ovlivnilo inženýrské stavitelství

  ČR - Růst stavební produkce v únoru ovlivnilo inženýrské stavitelství. Stavebnictví - únor 2008 Celková stavební produkce očištěná od sezónních vlivů byla v únoru meziměsíčně reálně o 2,4 % vyšší. Meziročně vzrostla ve stálých cenách o 11,5 %. Stavební úřady vydaly 8 608 stavebních povolení; jejich počet meziročně vzrostl o.

 • ČR - Růst průmyslové produkce v červnu zpomalil

  ČR - Růst průmyslové produkce v červnu zpomalil. Průmyslová produkce sezónně očištěná byla v červnu 2008 meziměsíčně nižší o 0,7 %. Průmyslová produkce vzrostla meziročně o 2,2 %. Tržby z průmyslové činnosti se meziročně reálně zvýšily o 2,1 %. Hodnota nových zakázek byla meziročně nižší o 6,0 %.

 • ČR - Růst průmyslové produkce v červenci držel automobilový průmysl

  ČR - Růst průmyslové produkce v červenci držel automobilový průmysl. Průmyslová produkce v červenci meziročně vzrostla reálně o 4,4 %, po očištění od vlivu počtu pracovních dnů vzrostla o 6,8 %. Ve srovnání s předchozím měsícem byla po vyloučení od sezónních vlivů vyšší o 0,1 %.

 • ČR - růst prodeje motorových vozidel druhý nejvyšší za poslední tři roky

  ČR - růst prodeje motorových vozidel druhý nejvyšší za poslední tři roky. Maloobchod - leden 2011 Tržby v maloobchodě včetně prodeje a oprav motorových vozidel po očištění o sezónní vlivy, kalendářní a pracovní dny vzrostly v lednu reálně meziměsíčně o 4,8 % a meziročně očištěné pouze o vliv počtu pracovních dní o 5,1 %.

 • ČR - Růst HDP ve 3Q ve všech složkách domácí poptávky

  HDP – 3Q /15 Česká ekonomika ve 3Q vzrostla o 0,5 % q/q a meziroční růst zůstal na vysoké úrovni 4,5 % (4,6 % v 2Q). Statistický úřad jen mírně upravil předběžný odhad (+0,5 % q/q; 4,3 % r/r) zveřejněný 13. listopadu. Za 1-3Q česká ekonomika vzrostla o 4,4 %, což je nejvyšší růst od roku 2007.  Vysoký růst HDP táhla podle očekávání domácí poptávka, a to ve všech svých složkách – investice, spotřeba domácností a nově také vládní výdaje. Nárůst fixních investic (+1,3 % q/q; +8,3 % r/r) svým příspěvkem tvoří polovinu růstu (q/q i r/r). Pro nárůst investic byly rozhodujícím faktorem veřejné zakázky na dopravní infrastrukturu (čerpání fondů z EU), které doplnila u firem pokračující obnova vozového parku (+15 %). U celkových investic je překvapením další nárůst zásob, které svým příspěvkem zvýšily HDP o 0,3 p.b., přitom na začátku roku zvýšení zásob tvořilo téměř polovinu růstu a korekce u zásob se odkládá asi až na přelom roku. Stejně jako předchozí kvartály i ve 3Q pokračoval pozvolný růst spotřeby domácností (+0,3 % q/q; +3,0 % r/r). Tento vývoj odráží pokračující pokles nezaměstnanosti, který v kombinaci s utlumenou inflací vede ke zvyšování reálných příjmů domácností i pří mírném nominálním růstu mezd. Ve 3Q do růstu HDP promluvily svým zrychlením i vládní výdaje (+2,2 % q/q; +4,4 %), které souvisely s nárůstem veřejných investic do dopravní infrastruktury. Příspěvek vládních investic k růstu HDP (+0,9 p.b.) ve 3Q kvartále byl dokonce nejvyšší za posledních 12 let. Příspěvek zahraničního obchodu byl téměř nulový (-0,1 p.b.), když nárůst vývozů (+8,2 % r/r) opět překonal růst dovozů (+9,1% r/r), protože importy zvyšuje silná domácí poptávka (investice, spotřeba domácností).  Z hlediska nabídkové strany byl dominantním faktorem opět růst přidané hodnoty ve zpracovatelském průmyslu (+7,9 % r/r), který doplnil zrychlení ve stavebnictví (+5,5 %) díky dopravním stavbám.  Za celý letošní rok očekáváme růst kolem 4,4 %. V příštím roce by měla odpadnout řada jednorázových faktorů (fondy EU, efekt levné ropy) a růst by měl zpomalit na 2,5 %.  Struktura HDP je pro ČNB neutrální, protože i přes vysoký růst HDP nedochází k výraznému oživení inflačních tlaků a zatím žádnou změnu měnové politiky nečekáme.  Devizový trh vůbec nereagoval na výsledky HDP, koruna k euru se dál držela beze změny na 27,02 CZK/EUR.

 • ČR - Růst HDP dále zpomalil na 4,5 % meziročně

  ČR - Růst HDP dále zpomalil na 4,5 % meziročně. Předběžný odhad HDP - 2. čtvrtletí 2008 Podle předběžného odhadu vzrostl ve 2. čtvrtletí hrubý domácí produkt, očištěný o cenové, sezónní a kalendářní vlivy, o 0,9 % ve srovnání s předchozím čtvrtletím, respektive o 4,5 % proti stejnému čtvrtletí roku...

 • ČR - růst ekonomiky v 1Q zeslábl, ale přetrval na silné úrovni

  ČR - růst ekonomiky v 1Q zeslábl, ale přetrval na silné úrovni. 21. června 2016 Růst ekonomiky České republiky v prvním čtvrtletí přetrval, i když už nebyl tak silný jako vloni. Podle aktuálních údajů začalo národní hospodářství zpomalovat. Přesto byl meziroční růst HDP silnější než ve většině zemí EU. Česku...

 • Linka 199
 • ČR - růst české výroby podle PMI nabírá dále na obrátkách

  ČR - růst české výroby podle PMI nabírá dále na obrátkách. Podle aktuálních údajů PMI ® , zpracovaných pro banku HSBC společností Markit, navázal český výrobní sektor v únoru na skvělý rozjezd na počátku roku 2014. Během měsíce vzrostla výroba, nové zakázky, vývoz i objem nákupů.

 • ČR - roste výroba elektřiny z obnovitelných zdrojů

  ČR - roste výroba elektřiny z obnovitelných zdrojů. V energetice České republiky dlouhodobě dochází k výrazným strukturálním změnám. Postupně se mění tzv. energetický mix. Z hlediska prvotních energetických zdrojů posiluje využití elektřiny a tepla, plynných a kapalných paliv na úkor tuhých paliv.

 • ČR - revize vývoje HDP za 3Q snížila jeho pokles

  ČR - revize vývoje HDP za 3Q snížila jeho pokles. Hrubý domácí produkt očištěný o cenové, sezónní a kalendářní vlivy klesl ve 3. čtvrtletí podle zpřesněného odhadu meziročně o 1,3 % a mezičtvrtletně o 0,3 %. Hrubý domácí produkt (HDP) očištěný o cenové vlivy a sezónnost*/ klesl ve 3.

 • ČR - revize vývoje HDP za 2Q snížila o desetinu růst na 0,6%

  ČR - revize vývoje HDP za 2Q snížila o desetinu růst na 0,6%. Hrubý domácí produkt ve druhém čtvrtletí byl podle zpřesněného odhadu meziročně o 1,3 % nižší, ve srovnání s předchozím čtvrtletím naopak o 0,6 % vzrostl.Hrubý domácí produkt (HDP) očištěný o cenové vlivy a sezónnost * / podle zpřesněného odhadu klesl ve.

 • ČR - revize vylepšila růst HDP v 1Q o 0,5% na výsledných 2,5%

  ČR - revize vylepšila růst HDP v 1Q o 0,5% na výsledných 2,5%. Hrubý domácí produkt se v 1. čtvrtletí meziročně zvýšil o 2,5 %, tj. o půl procentního bodu více než předpokládal předběžný odhad. Podle zpřesněného odhadu vzrostl hrubý domácí produkt (HDP) očištěný o cenové vlivy a sezónnost * / v 1.

 • ČR - revize vylepšila HDP v 1Q o další 3 desetiny na 4,2%

  ČR - revize vylepšila HDP v 1Q o další 3 desetiny na 4,2%. Hrubý domácí produkt v 1. čtvrtletí vzrostl meziročně o 4,2 %, tj. o 0,3 procentního bodu více než předpokládal předběžný odhad. Zpřesněný odhad potvrdil, že česká ekonomika na počátku letošního roku významně zrychlila svůj růst.

 • ČR - revize potvrdila růst HDP ve 2Q16, zisky firem rostly, stejně tak příjmy domácností

  ČR - revize potvrdila růst HDP ve 2Q16, zisky firem rostly, stejně tak příjmy domácností. Ve 2. čtvrtletí roku 2016 vzrostla ziskovost podniků na 52,3 %, což je o 0,7 p.b. více než před rokem. Reálná spotřeba domácností na obyvatele se meziročně zvýšila o 3,1 %, to je o 0,1 p.b. nižší tempo ve srovnání s růstem reálných příjmů....

 • ČR - revize potvrdila růst HDP ve 2Q o 2,7%

  ČR - revize potvrdila růst HDP ve 2Q o 2,7%. Podle zpřesněného odhadu vzrostl hrubý domácí produkt (HDP) očištěný o cenové vlivy a sezónnost */ ve 2. čtvrtletí meziročně o 2,7 % a v mezičtvrtletním srovnání se nezměnil. Celkový výkon tuzemské ekonomiky se ve 2.

 • ČR - revize mírně snížila mezikvartální růst HDP ve 3Q, meziroční potvrzen na +1,9%

  ČR - revize mírně snížila mezikvartální růst HDP ve 3Q, meziroční potvrzen na +1,9%. Podle zpřesněného odhadu vzrostl hrubý domácí produkt ve 3. čtvrtletí mezičtvrtletně o 0,2 % a meziročně o 1,9 %. Hlavním faktorem růstu české ekonomiky byla rychleji rostoucí spotřeba domácností, podpořená mezičtvrtletním růstem investic. Zpřesněný.