Linka 199

ČEZ: Odstávky jaderných bloků ovlivnily hospodaření

Dnešní tisk sumarizuje situaci v jaderných elektrárnách. ČEZ kvůli neplánovaným odstávkám jaderných jednotek přišel letos o 4TWh elektřiny a to podle tisku představuje více než 3 mld. Kč. Dva bloky Dukovan budou s největší pravděpodobností mimo provoz až do konce roku, kdy se musí zkontrolovat sváry potrubí a doplnit dokumentace. Z našeho pohledu jsou to již známé a zaceněné informace. Připomínáme, že hlavně kvůli neplánovaným odstávkám jaderných bloků snižoval letos ČEZ projekci na zisk EBIDTA. Nejdříve ze 70 na 68 mld. Kč a následně na 64 mld. Kč.

Štítky: na hospodaření kvůli mld jaderných bloků jaderných bloků neplánovaným odstávkám kvůli neplánovaným

Zdroj: www.atlantik.cz


Příbuzné články:

 • ČEZ: Odstávka 2. bloku JETE opět prodloužena

  ČEZ: Odstávka 2. bloku JETE opět prodloužena. Odstávka 2. bloku jaderné elektrárny Temelín se opět prodlouží. Nově by měla jednotka být uvedena do provozu 1. října. Připomeňme, že původně měl být blok spuštěn 1. září, což bylo odloženo na 7. září a dále na 21. září.

 • ČEZ: Odstavení bloku Dukovan; Uzavření 8 jaderných elektráren v Německu

  ČEZ: Odstavení bloku Dukovan; Uzavření 8 jaderných elektráren v Německu. ČEZ odstavil v pátek 4. blok jaderné elektrárny Dukovany. Důvodem jsou technické problémy. Délka odstávky není v tuto chvíli známá. Vzhledem k tomu, že elektřina z nukleárních zdrojů je pro společnost nejlevnější a ČEZ bude muset tento výpadek nahradit...

 • ČEZ: Odkup již běží, provádí jej Wood&Co a Patria Finance nezávisle na ČEZ

  ČEZ: Odkup již běží, provádí jej Wood&Co a Patria Finance nezávisle na ČEZ. Realizace nákupu vlastních akcií společnosti ČEZ, a.s. (tzv. share buy back) Valná hromada energetické společnosti ČEZ, a. s., konaná dne 23. dubna 2007 v Kongresovém centru Praha přijala kromě jiných i usnesení o nabytí vlastních akcií společnosti.

 • ČEZ: Odkup akcií skončí tento týden

  ČEZ: Odkup akcií skončí tento týden. Podle agenturních zpráv mluvčí ČEZ uvedl bez bližších upřesnění, že odkup akcií bude ukončen tento týden. ČEZ podle načí statistiky přímo odkupem získal cca 9,786% akcií. Dalších 0,31% vlastnil již před zahájením odkupu.

 • ČEZ: Odkup akcií by mohl být ukončen do půlky dubna

  ČEZ: Odkup akcií by mohl být ukončen do půlky dubna. S narůstajícím objemem odkoupených akcií ČEZ blížícím se limitu 10% jsme přichystali v průběžné denní statistice odkupu jednoduchý odhad zbývající délky jeho trvání. Pro výpočet se bere průměr počtu odkoupených akcií za posledních 5 obchodních dní.

 • ČEZ: Odhad zisku za rok 2005 17,2 mld. Kč - Měšec.cz

  Elektrárenská společnost ČEZ zvýšila očekávání čistého zisku za rok 2005 na 17,2 miliardy korun. Oproti očekáváním na základě hospodářských výsledků…

 • ČEZ: Odhad hospodářských výsledků

  ČEZ: Odhad hospodářských výsledků. Výsledky polostátního energetického gigantu za letošní druhé čtvrtletí byly výrazně pod očekáváním. Tržby byly pod odhady zejména v segmentu prodeje (meziroční pokles o více než 10 %), provozní náklady byly navýšené ztrátou z derivátových obchodů s...

 • ČEZ: Odejde také šéf útvaru strategie Feist, změny strategie, jednání o povolenkách

  ČEZ: Odejde také šéf útvaru strategie Feist, změny strategie, jednání o povolenkách. Podle informací LN by po odchodu Martina Romana z funkce generálního ředitele společnosti ČEZ měly následovat další změny na manažerských postech. Mluvíč ČEZu Ladislav Kříž potvrdil, že odejde ředitel útvaru strategie a rozvoj Jiří Feist.

 • ČEZ: Očekávaná hospodářská a finanční situace ČEZ, a. s., v roce 2003

  ČEZ: Očekávaná hospodářská a finanční situace ČEZ, a. s., v roce 2003. Očekávaná hospodářská a finanční situace ČEZ, a. s., v roce 2003 Po více než deseti letech, ve kterých byla v České republice rozdělena výroba a distribuce elektrické energie, dochází k jejich částečné reintegraci.

 • ČEZ: Obrat názoru na hodnocení ceny podílu v Pražské teplárenské (+ jaký target padl?)

  ČEZ: Obrat názoru na hodnocení ceny podílu v Pražské teplárenské (+ jaký target padl?). Společnost ČEZ získala povolení ke stavbě plynové elektrárny (cca 9,9 mld. Kč) Skawina od polských municipalit. „ČEZ chce nový blok s výkonem kolem 430 MW uvést do provozu ve druhé polovině roku 2014. Zpráva je pro ČEZ neutrální.

 • ČEZ: Obnovení zelených certifikátů v Rumunsku

  Větrný park ČEZ v Rumunsku Fantanele Vest a Cogealac začal opět od 2. září dostávat zelený certifikát, a to jeden certifikát za jednu vyrobenou MWh. Obnovení zelených certifikátů bylo avizováno při zveřejnění výsledů za 3Q15 v srpnu. Je to pozitivní zpráva a pozitivně ovlivní výsledky hlavně za 4Q15. Z našeho pohledu nejsou zelené certifikáty zahrnuty v celoročních cílech ČEZu.

 • Linka 199
 • ČEZ: O stavbu JE projevilo zájem 6 firem z celého světa

  ČEZ: O stavbu JE projevilo zájem 6 firem z celého světa. Generální ředitel ČEZu Daniel Beneš odmítl tvrzení tisku, že jedna z čínských firem požaduje slib výstavby jaderné elektrárna bez výběrového řízení. V tendru budou mí všichni stejné podmínky.

 • ČEZ: Nový odkup by nezačal hned po schválení

  ČEZ: Nový odkup by nezačal hned po schválení. Energetická společnost ČEZ chce i do budoucna zachovat výplatní poměr dividend ve výši 50 – 60% čistého zisku (bez mimoořádných položek). Současně chce pokračovat ve zpětném odkupu akcií, ovšem prozatím odložila jeho spuštění.

 • ČEZ: Nové cílové ceny a doporučení po zrušeném tendru na Temelín

  ČEZ: Nové cílové ceny a doporučení po zrušeném tendru na Temelín. Jaký názor mají na akcie ČEZ po zrušení tendru na dostavbu Temelína domácí a zahraniční analytici? Jaké jsou jejich dvanáctiměsíční cílové ceny a jak znějí jejich aktuální investiční doporučení? Nabízíme jejich přehled, jak jej k 14.

 • ČEZ: nová elektrárna Ledvice by měla plně rozjet výrobu ještě do konce letošního roku

  pPodle informací agentury ČTK, resp. Bloomberg najede nová uhelná elektrárna Ledvice na plný výkon do konce letošního roku. To je určitý posun, když ještě v listopadu generální ředitel ČEZu Daniel Beneš indikoval, že na plný výkon by se měla elektrárna...

 • ČEZ: Nižší výroba elektřiny v jaderné elektrárně Temelín

  Jaderná elektrárna Temelín vyrobí letos 14 TWh elektřiny, řekl v rozhovoru ředitel Temelína Bohdan Zronek. Loni vyrobila elektrárna 14,95 TWh, letos produkce klesne kvůli neplánovaným odstávkám. To je taky jeden z důvodů, proč snížil ČEZ u příležitosti reportu za 2Q15 cíl celkové produkce v tomto roce o 2 TWh (na 62,9 TWh) a samotných jaderných elektráren o 1TWh (na 30,8 TWh). Neplánované odstávky jaderných zdrojů nicméně pokračují i v 2H15. To je negativní a může to mít za následek další snížení celkové výroby a tím také zisku EBITDA, který ČEZ, podobně jako výrobu, již jednou v tomto roce revidoval (na 68 mld. Kč ze 70 mld. Kč). 

 • ČEZ: Neplánované odstávky v Dukovanech budou pokračovat v lednu - Roklen24.cz

  Portál věnující se ekonomice, finančním trhům a financím

 • ČEZ: Neplánovaná odstávka jaderných bloků

  Podle tisku by se mohly neplánované odstávky dvou bloků jaderné elektrárny Dukovany protáhnout do konce roku místo původních informací o spuštění na konci října a polovině listopadu. Pokud by k takovéto situaci skutečně došlo, mělo by to negativní dopad na výrobu a na hospodářské výsledky. Očekáváme, že by v takovémto případě ČEZ u příležitosti zveřejnění výsledků za 3Q15 (10. listopadu) snížil výhled na celoroční cíle. K tomuto kroku již došlo v 2Q15, kdy jedním z důvodů byly právě neplánované odstávky jaderných bloků.

 • ČEZ: Neplánovaná odstávka jaderné elektrárny Dukovany

  V jaderné elektrárně Dukovany dojde k neplánované odstávce dvou bloků kvůli kontrole svárů potrubí. Délka odstávky bude upřesněna, měla by trvat asi týden. ČEZ bude muset nahradit výpadek výroby z dalších zdrojů. A protože je výroba elektřiny v jaderných elektrárnách nejekonomičtější, bude mít neplánovaná odstávka negativní dopad do hospodářských výsledků.

 • ČEZ: Německo dočasně uzavře nejstarší jaderné elektrárny

  ČEZ: Německo dočasně uzavře nejstarší jaderné elektrárny. Po vyhlášení tříměsíčního moratoria na prodloužení životnosti jaderných elektráren Německo dočasně uzavře 7 nejstarších jaderných reaktorů (celkem 17). Během moratoria bude prověřena bezpečnost všech nukleárních elektráren.