Linka 199

Británie i s královnou jako Disneyland pro Číňany - Echo24.cz

Britský postoj je méně nepochopitelný, než by se někomu mohlo zdát. Britové jsou koneckonců tradiční obchodnický národ. Otázkou je, jaké jejich úsilí přinese.

Štítky: a č na var v do se je s echo

Zdroj: echo24.cz


Příbuzné články:

 • Británie hrozí Rijádu: kvůli Jemenu vám zastavíme dodávky zbraní

  Británie pohrozila Saúdské Arábii zastavením zbrojních dodávek, pokud se prokáže, že Saúdskoarabské království za bojů v Jemenu nedodržuje mezinárodní zákony o lidských právech. Informoval o tom v rozhovoru s BBC britský ministr zahraničí Philip Hammond.

 • Británie hledá tři školačky. Bojí se, že míří do Sýrie - Echo24.cz

  Stránky všech britských on-line médií plní dnes policejní pátrání po třech školačkách ve věku 15 až 16 let. Dívky v úterý, během jejich školních prázdnin, odletěly z londýnského letiště Gatwick do Istanbulu.

 • Británie hledá tři školačky. Bojí se, že míří do Sýrie - Echo24.cz

  Stránky všech britských on-line médií plní dnes policejní pátrání po třech školačkách ve věku 15 až 16 let. Dívky v úterý, během jejich školních prázdnin, odletěly z londýnského letiště Gatwick do Istanbulu.

 • Británie hlásí za srpen stabilní inflaci

  Británie hlásí za srpen stabilní inflaci. Spotřebitelské ceny ve Velké Británii za srpen stouply o 0,3 procenta. Meziroční inflace setrvala na 0,6 pct, jádrová pak na 1,3. Data jsou mírně nižší, než se čekalo.

 • Británie doplatí vojákům na Kypru peníze, které jim seberou tamní banky - iDNES.cz

  Británie odškodní své vojáky na Kypru, které zasáhne chystaná jednorázová daň z vkladů v místních bankách. Kontroverzní opatření je podmínkou záchranného balíčku schváleného v noci na sobotu eurozónou k odvrácení hrozícího bankrotu země. Británie má na Kypru na dvou strategických základnách asi 3500 vojáků.

 • Británie dnes formálně zahájí proces vystoupení z EU, libra ztrácí | FXstreet.cz

  Británie dnes formálně oznámí Evropské unii, že se rozhodla aktivovat článek 50. lisabonské smlouvy o vystoupení země ...

 • Británie definitivně zrušila věkovou hranici pro odchod do důchodu | HR News

  V pátek 5. října 2012 byla ve Velké Británii definitivně zrušena věková hranice odchodu zaměstnanců do důchodu (tzv. Default Retirement Age - DRA). Zaměstnavatelé nemohou požadovat po svých zaměstnanc...

 • Británie dala zelenou frakování pod národními parky

  Na svém včerejším zasedání schválil britský parlament vládní návrh, jenž umožní těžbu břidlicových ložisek nacházejících se pod tamními národními parky. Podle slov Ministerstva energetiky a klimatických změn se jedná o velký krok dopředu, který umožní rozvoj průmyslu za současné ochrany životního prostředí i obyvatel. „Břidlicový plyn zlepší naši dlouhodobou energetickou a ekonomickou bezpečnost – podpoří Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Británie chystá významnou podporu výzkumu a vývoje jaderných technologií

  Vláda Velké Británie plánuje po dobu příštích pěti let investovat minimálně 250 milionů liber do ambiciózního programu jaderného výzkumu a vývoje, který má za cíl obnovit a posílit znalosti Velké Británie v oboru jaderných technologií. Tento krok je součástí vládního záměru zajistit energetickou bezpečnost a zároveň dosáhnout vládou stanovených klimatických cílů s nižšími výdaji. „Vládní zdvojnásobení investic

 • Británie chystá netradiční experiment. Bude narážet drony do dopravních letadel. Za letu! – Živě.cz

  Britské nebe podle tamní National Air Traffic Service křižuje na dva miliony dronů a dalších bezpilotních letounů. Vláda proto rozhodla, že si nechá u společnosti Qinetiq zpracovat

 • Británie chce změnit pravidla pro volný pohyb občanů EU - Echo24.cz

  Britská vláda chce změnit pravidla volného pohybu občanů členských států Evropské unie, na příslušných návrzích zatím pracuje. Na okraj výroční konference vládnoucí Konzervativní strany premiérky Theresy Mayové to prohlásila britská ministryně vnitra Amber Ruddová.

 • Linka 199
 • Británie chce přiškrtit své daňové ráje. Byznysmeni se děsí odchodu z EU - iDNES.cz

  Britská zámořská území, považovaná za daňové ráje, by měla zakročit proti daňovým únikům společností. Vybídl je k tomu britský premiér David Cameron. Významní britští byznysmeni se zároveň rozhodli tváří v tvář rostoucímu euroskepticismu v řadách vládní konzervativní strany hájit klady členství v Evropské unii.

 • Británie chce podpořit hendikepované politiky | HR News

  Britská vláda přislíbila zřízení speciálního fondu na pomoc postiženým lidem se zájmem stát se zastupiteli či poslanci. Fond je je...

 • Británie chce lidem zablokovat přístup na stránky The Pirate Bay - iDNES.cz

  Nejvyšší soud ve Velké Británii rozhodl, že stránky The Pirate Bay porušují autorská práva. Zákony prý sdílením porušuje nejen provozovatel serveru, ale i jeho uživatelé. Soud definitivně rozhodne o zablokování stránek v červnu.

 • Británie chce dále podporovat centralizované OZE

  Budoucnost obnovitelné energie v pobrexitové Británii může ležet ve velkých offshore větrných elektrárnách a energii z vln. Naopak zavedené technologie se budou pravděpodobně muset obejít bez zvýhodnění, které by provozovatelům umožnily snadněji dosáhnout zisků. Dva dny před tím, co Britská vláda zrušila ministerstvo pro energie a klimatické změny (DECC) a nahradila jej novým ministerstvem obchodu, energií a Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Británie byla bez bez proudu | iUHLI.cz

  Provozovatel přenosové soustavy ve Velké Británii se včera odpoledne dvě hodiny potýkal s nedostatkem elektrického výkonu v síti. Podobná situace je mimořádná, naposledy nastala v únoru roku 2012 a 2009.

 • Británie by mohla být daňovým rájem. Po brexitu chce firmám snížit daně - iDNES.cz

  Britský ministr financí George Osborne má v plánu snížit daň z příjmu právnických osob na méně než 15 procent. Řekl to v neděli ekonomickému listu Financial Times. Tímto krokem chce zabránit odchodu investorů z Británie po nedávném referendu, v němž se voliči rozhodli pro vystoupení své země z Evropské unie.

 • Británie by mohla být daňovým rájem. Po brexitu chce firmám snížit daně - iDNES.cz

  Britský ministr financí George Osborne má v plánu snížit daň z příjmu právnických osob na méně než 15 procent. Řekl to v neděli ekonomickému listu Financial Times. Tímto krokem chce zabránit odchodu investorů z Británie po nedávném referendu, v němž se voliči rozhodli pro vystoupení své země z Evropské unie.

 • Británie by do roku 2040 mohla dovážet až 93 procent objemu plynu

  Británie by do roku 2040 mohla dovážet až 93 procent spotřebovávaného zemního plynu, dojde-li k útlumu ekonomiky a budou-li chybět peníze na rozvoj domácí těžby. Předpověděl to dnes britský provozovatel rozvodné sítě National Grid. Británie teď dováží asi polovinu objemu plynu. Těžba z domácích ložisek se ale snižuje a už nějakou dobu se očekává, že Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Británie bude volit: Konzervativci ztrácejí, míní průzkumy - Deník.cz

  Premiérka a vůdkyně Konzervativní strany Theresa Mayová vyhlásila na 8. června předčasné parlamentní volby. Boj mezi sebou tradičně svedou dva největší tábory. Labouristé podle průzkumů konzervativce dotahují, rozdíl mezi nimi činí osm procent.